PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیس حداکثر 5 میلیون تومنی برا کارهای سه بعدی مایا و زیبراش

IsaacZhr
2013/06/04, 11:58
سلام دوستان

من مایا و زیبراش کارمیکنم ولی نه در حد بسیار حرفه ایی بیشتر مودلینگ کار میکنم و از کارام رندر میگیرم.
بودجه 5 میلیونی دارم فقط برای کیس .
شکل کیس و کولر کیس و بالا بودن حجم هارد برام مهم نیست مهم اجزا اصلی هستن سی پی یو ، مادر بورد ، گرافیک و رم.

اگه کسی با این نرم افزارا کار میکنه یه پیشنهاد بده.( اینقدر مارکای مختلف تو بازار هست که نمیشه درست تصمیم بگیرم)

مرسی

Hessam
2013/06/04, 12:04
اگر چنانچه کمی بودجه رو افزایش بدید، این سیستم بهترین انتخاب ممکن خواهد بود:
یک نکته بگم و شما راحت کنم، برای هر نوع کار رندی، سیستم با این بودجه بهتر از مورد زیر امکان پذیر نیست! برندها می تونه متغیر باشه، اما قطعات همین خواهد بود. حدود 5 میلیون و 100 در میاد.
اخیراً (در یکی دو ماه گذشته) چندین مورد سیستم رند در این فروم داشتیم که به همشون تقریباً همین سیستم رو پیشنهاد دادم. بودجه ی اونها هم دور و بر 5 میلیون بود!

از سری کارت های گرافیکی صنعتی هم ATI FirePro V3900 و یا NVIDIA Quadro 400 به قیمت 700 هزار تومن قابل جایگزین هستن. (اگر اهل گیم نباشید)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

hesam_mm
2013/06/04, 12:07
سلام .
5 میلیون برای رندر ؟
با چه پلاگینی رندر میگیری ؟
انیمیشن میسازی یا فقط تک عکس رندر میگیری؟

IsaacZhr
2013/06/04, 13:42
سلام .
5 میلیون برای رندر ؟
با چه پلاگینی رندر میگیری ؟
انیمیشن میسازی یا فقط تک عکس رندر میگیری؟

من بیشتر مدل سازی کار میکنم مثل ساختن ماشین و ادم و ... و میخوام تک عکس رندر کنم.

hesam_mm
2013/06/04, 14:13
پس نیازی به کارت گرافیک مخصوص رندر نیست !
ببین پلاگین رندرت چیه؟
V-ray
I-ray
MEntall-ray
?

در آینده چیکار میخوای بکنی؟ فقط مدل سازی ، یا رندر هم میگیری؟ رشته درسیت چیه؟
بازی هم میکنی؟
دیگه چه کارایی میکنی؟
خواستتو از کیست بگو تا بتونیم بیشتر و بهتر کمکت کنیم .

Hessam
2013/06/04, 14:15

پس یعنی یک کارتی مثل 7770 یا gtx 650 کفایت می کنه؟

hesam_mm
2013/06/04, 14:36
بله قطعا کافیه ، فقط باید دید رندراش چقدر حجم میبره که مدل کارتش رو مشخص کنید :)
توی محیط خود نرم افزار ها ، کارت گرافیک تاثیر بالایی دارد و برای رندرینگ با برخی از پلاگین ها ، از گرافیک های مخصوص استفاده میشه ! مهم تعداد هسته ی کارت گرافیک و قدرت اونها است که حتی کارت های گرافیک معمولی ، برای این کار جواب میده ! بازم بستگی به نیاز ایشون هست ، برای گرفتن رندر در شرکتهای انیمیشن سازی ، از گرافیک های مخصوص استفاده میشه که روی کیس های سرور بسته میشن و SLI and crossfire میشن .

پس لزومی نیست روی مادربرد های خانگی ، کارتهای سری کوادرو و فایرپرو بست :) چون بعضا دوستان نیاز دارن بازی کنن که کمی اذیتشون میکنه و کارشون با کارت های گرافیک دسکتاپ هم حل میشه .

بعضی از پلاگین ها و نرم افزار های رندر گیری ، فقط از سی پی یو ، بعضی فقط از گرافیک و بعضی هم هر دو رو مورد استفاده قرار میدن ! البته تو انیمیشین سازی ، بیشتر از گرافیک استفاده میشه و سیستم باید از گرافیک صنعتی استفاده کنه و کیس سرور برای سرعت رندر استفاده میشه و مادر برد مخصوص میخواد که محدود هستش این نوع مادر برد ها و قیمتشون عجیب و غریب !
برای رندر تک عکس معمولا از سی پی یو استفاده میشه که بستگی به قدرت و فرکانس هسته و تعداد اونها داره ، این تعداد اینقدر مهم هستش که سرعت رندر رو میتونه خیلی بالا یا پایین بیاره ، مثلا i3 خیلی بهتر از 2 هسته ای ها ، حتا بعضا با اورکلاک جواب میده تو رندر ! اما از I5 قطعا ضعیفتره و کند تر !

Hessam
2013/06/04, 14:56
برای رندر تک عکس معمولا از سی پی یو استفاده میشه که بستگی به قدرت و فرکانس هسته و تعداد اونها داره ، این تعداد اینقدر مهم هستش که سرعت رندر رو میتونه خیلی بالا یا پایین بیاره ، مثلا i3 خیلی بهتر از 2 هسته ای ها ، حتا بعضا با اورکلاک جواب میده تو رندر ! اما از I5 قطعا ضعیفتره و کند تر !

خیلی ممنون آقا حسام. اطلاعات بسیار خوب و مفیدی بود. من تجربه ی رند نداشتم تا حالا. فقط بعضاً منابع پردازیشیش رو شنیدم که بیشترین تمرکزش اول روی پردازنده بوده و بعد حافظه ی اصلی.

در مورد رم چی...؟ دوستان میگن هر چقدر پردازنده و رم بالا باشه، باز هم کمه!! عجب هزینه برداری هست این سیستم های رندرینگ؟!!!!! از اورکلاک و گیم هم خیلی بیشتر نیاز به سخت افزار قدرتمند داره!

hesam_mm
2013/06/04, 15:05
بله حسام عزیز .
قیمت هر سیستم مخصوص رندر ، البته مولتی (برای استفاده از هر دو ) از معمولی که حدود 7 میلیون :) /با سیستم خانگی و حدود 50 میلون برای کیس های سرور مخصوص :) 2 سی پی یو حد اقل 7 میلیون / مین حدود 5 میلیون/ و 10 تا گرافیک اس ال ی به طرز وحشتناکی قیمت داره ! ولی برای ما که کار های عادی و بازاری و خانگی میکنیم ، همون 4 تا 10 میلیونه دیگه حد اکثر ، بیشتر هم نیاز نیست و میره در سطح حرفه ای که بره رو 10 میلیون به بالا !

همون سی پی یو 3930 کا رو اور کنیم ، میرسه به سطح xeon :) کار ما رو راه میندازه.

در مورد رم هم ، بستگی به کار داره ، مثلا کسی که رندر های سنگین میگیره ، رم رو حد اقل 16 تا 32 میگیره !
مادر برد های سرور مخصوص انیمیشن ، تا 750 گیگابایت رم رو ساپورت میکنن !!!!!! یا علی !
برای انیمیشن هر چی رم بزاری ، بازم کمه ! ولی برای کارهای عادی ، 16 گیگ کفایت میکنه .
SSD تا 30 درصد تو سرعت رندر تاثیر داره !
برای رندر هم کارت گرافیک در درجه ی بعد هست که تو محیط نرم افزار تاثیر به سزایی داره و هم تو رندر سریع از کار !

Mehran coyote
2013/06/04, 17:10
SSD تا 30 درصد تو سرعت رندر تاثیر داره !

ssd روی رندر در صورتی تاثیر داره که فایل ما روی اون پیج شده باشه یا ابجکت های سنگین رو پ.رو.ک.س.ی کرده باشیم
سیستمی که حسام نوشته خوبه فقط با مادربرد اشنایی ندارم و گرافیک هم تعویض کنه بهتره
من کلا پیج ویندوز رو خاموش کردم و تو رندر 100 درصد از رم استفاده میکنم ولی تویه صحنه مجبور شدم 3 گیگ از ssd هم کمک بگیرم
ینی زمان رندر رمم روی 18 گیگ وایساد :د
گرافیک هم اگه دوستمون میخواد محیط نرم افزارش realistick باشه ی گراف 560ti باید براش کافی باشه تا 20 میلیون پلی رو راحت جواب میده

Hessam
2013/06/04, 17:16
با مادربرد اشنایی ندارم و گرافیک هم تعویض کنه بهتره

hesam_mm
2013/06/04, 17:22
همون 650 خوبه ! :) 700 تا هسته کودا داره که واسه رندراش و آبجکت هاش عالیه !
شاید بخواد بازی هم کنه ، جواب میده این کارت .
فقط مشکلش سرعت سی پی یوش هستش ! که نمیشه اورکلاکش کرد که نیازی نیست ...
راستی حسام جان مادربردش ، میتونه بدون کم کردن قدرت کارت ، اون رو کراسفایر کرد؟

کارت 650 اس ال آی میشه اصلا؟

Mehran coyote
2013/06/04, 17:29
مادربرد هم عالیه
cpu هم حسام گفت اگه بخواد اور کنه یکم مشکل سازه
و اگه cpu عوض شد واسه اور هم یه کولر بهتر میخواد به نظر من

IsaacZhr
2013/06/04, 17:31
من معمولا v-ray و mental-rey استفاده میکنم.
رندر در حال حاضر مهم نیست. بیشتر مدلینگ و رندر تک عکس.
بازی هم فامیل زیاد میان خونه و فقط ساکر بازی میکنن.

IsaacZhr
2013/06/04, 17:34
ببین پلاگین رندرت چیه؟
V-ray
I-ray
MEntall-ray
?

در آینده چیکار میخوای بکنی؟ فقط مدل سازی ، یا رندر هم میگیری؟ رشته درسیت چیه؟
بازی هم میکنی؟
دیگه چه کارایی میکنی؟
خواستتو از کیست بگو تا بتونیم بیشتر و بهتر کمکت کنیم .
من معمولا v-ray و mental-rey استفاده میکنم.
رندر در حال حاضر مهم نیست. بیشتر مدلینگ و رندر تک عکس.
بازی هم فامیل زیاد میان خونه و فقط ساکر بازی میکنن.

IsaacZhr
2013/06/04, 17:36
یک سوال مادربورد چقدر مهم هستش در کارای گرافیکی؟

hesam_mm
2013/06/04, 17:40
:)))))
مادر بردت شالوده ی سیستمت هستش !
این مادربرد عالیه !
ببین سیستمی که بهت پیشنهاد شده ، بر مبنای سوکت 2011 هستش و مادربرداش حدود 1 میلیون قیمتشه !
میشه سوکت 1155 ببندی ، اما بعدا نمیتونی ارتقا بدی !
همین بهتره ، اگه متونی بودجه رو 1.5 اضافه کن تا برات سی پی یو 5م دنیا تو اورکلاک رو ببندی ، اونوقت من رو دعا میکنی ........
intel corei7 3930k با 12 رشته پردازشی ! :)
تو این لینک رنکینگ اصلیه که 13 هستش اما قیمتشو داشته باش !
تو اینجا اون 5جمی موج میزنه !
با یک فن خوب منفجر میکنه !

IsaacZhr
2013/06/04, 17:43
یه سوال دیگه : شنیدم کار 3 بعدی سی پی یو amd بیشتر کاربرد دارن چون سریعترن؟ درسته یا نه؟

hesam_mm
2013/06/04, 17:46
جون ؟ سریعتر؟ شوخی میکنی؟
نه عزیز تو همون لینک ها مشخصه بهترینشون همون 8350 هستش که خیلی پایینه حدود 40 هست رتبش !
حتی از 3770 هم پایینتره !

IsaacZhr
2013/06/04, 17:47
:)))))
مادر بردت شالوده ی سیستمت هستش !
این مادربرد عالیه !
ببین سیستمی که بهت پیشنهاد شده ، بر مبنای سوکت 2011 هستش و مادربرداش حدود 1 میلیون قیمتشه !
میشه سوکت 1155 ببندی ، اما بعدا نمیتونی ارتقا بدی !
همین بهتره ، اگه متونی بودجه رو 1.5 اضافه کن تا برات سی پی یو 5م دنیا تو اورکلاک رو ببندی ، اونوقت من رو دعا میکنی ........
intel corei7 3930k با 12 رشته پردازشی ! :)
تو این لینک رنکینگ اصلیه که 13 هستش اما قیمتشو داشته باش !
تو اینجا اون 5جمی موج میزنه !
با یک فن خوب منفجر میکنه !

واقعیتش مادربورد big bang چشمو گرفته.

amir1364
2013/06/04, 17:49
یه سوال دیگه : شنیدم کار 3 بعدی سی پی یو amd بیشتر کاربرد دارن چون سریعترن؟ درسته یا نه؟

والا این حرف رو من قبول ندارم هر چی هم تا حالا رندر باکس و ورک استیشن دیدم همشون از اینتل استفاده می کردن

hesam_mm
2013/06/04, 17:50
همون بر پایه اینتل ببندی ، بهتره ، البته میشه ای ام دی هم بست ، اما قدرتش به 3930 نمیرسه هرگز ، ولی شاید به 3770 برسه :) با اورکلاک .ای ام دی هم خواستی ، من میتونم بهت پیشنهاد بدم .

hesam_mm
2013/06/04, 17:55
مشکلی نیست ! :) میتونی این رو برداری !
میتونی 1300 بودجه رو افزایش بدی؟

Hessam
2013/06/04, 18:04
بیگ بنگ ام اس آی چشم شما رو گرفته منظورتون ظاهرشه...؟!!! مگه ظاهر انتخاب شما رو تعیین می کنه؟!!
ضمناً علاوه بر اینکه بعید به نظر می رسه فعلاً موجود باشه، قیمتش کمتر از یک میلیون و 500 نخواهد بود!
بیگ بنگ ام اس آی با این مادربرد از گیگابایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قابل رقابت هست! نه اونی که در لیست وجود داره!

در مورد قطعات هم عرض کردم، شما هر کاری در رابطه با رندرینگ داشته باشید، سیستم بهتر از اون واقعاً نمیشه با 5 میلیون تومن! برند می تونه متغیر باشه! اما مدل های بهتر از اونها نیست! حالا کاربرد شما هر چی می تونه باشه و حتی از منابع خیلی بیشتری هم بخواد استفاده ببره. باید با بودجه ی شما توازن اقتصادی داشته باشه.

کارت گرافیک موجود در لیست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم قابلیت SLI داره.

IsaacZhr
2013/06/04, 18:18
اقا hesam_m دستت درد نکنه بابت اطلاعاتتون لطفا نظر نهاییتون رو بگین اگه قیمتشون هم باشه خوبه عزیز.

hesam_mm
2013/06/04, 18:27
نظر نهایی من ، همون نظر اول آقا حسام عزیز هستش که به واقعا عالیه پیشنهادشون ! نمیشه بهش ایراد گرفت !
میتونی بودجه رو افزایش بدی ؟
اگه بتونی ، میشه یک تغییراتی روش انجام داد :)

پاور رو 750 بگیر تا بعدا واسه ارتقا به مشکل بر نخوری .

Hessam
2013/06/04, 18:31
نظر نهایی من ، همون نظر اول آقا حسام عزیز هستش که به واقعا عالیه پیشنهادشون ! نمیشه بهش ایراد گرفت !
میتونی بودجه رو افزایش بدی ؟
اگه بتونی ، میشه یک تغییراتی روش انجام داد :)

پاور رو 850 بگیر تا بعدا واسه ارتقا به مشکل بر نخوری .

اگر بودجه رو افزایش بدن، 750 وات هم زیاده! چه برسه به 850 وات!
قیمت 750 وات هم 450 هزار تومنه.

7777
2013/06/04, 19:25
بیگ بنگ ام اس آی چشم شما رو گرفته منظورتون ظاهرشه...؟!!! مگه ظاهر انتخاب شما رو تعیین می کنه؟!!
ضمناً علاوه بر اینکه بعید به نظر می رسه فعلاً موجود باشه، قیمتش کمتر از یک میلیون و 500 نخواهد بود!
بیگ بنگ ام اس آی با این مادربرد از گیگابایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قابل رقابت هست! نه اونی که در لیست وجود داره!

در مورد قطعات هم عرض کردم، شما هر کاری در رابطه با رندرینگ داشته باشید، سیستم بهتر از اون واقعاً نمیشه با 5 میلیون تومن! برند می تونه متغیر باشه! اما مدل های بهتر از اونها نیست! حالا کاربرد شما هر چی می تونه باشه و حتی از منابع خیلی بیشتری هم بخواد استفاده ببره. باید با بودجه ی شما توازن اقتصادی داشته باشه.

کارت گرافیک موجود در لیست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم قابلیت SLI داره.

حسام جان gigabyte ud7 اگر باشه بالای 2 میلیون تومنه البته خب از مادربردهای msi بهتره دیگه

h.davoudi
2013/06/04, 19:31
فقط یه مشکل کوچیک هست!
این cpu که معرفی کردید تا 64 گیگ رم ساپورت میکنه ولی مین بردی که معرفی کردید تا 32 گیگ پشتیبانی میکنه و این یعنی اگر میخوایم بد از مدتی از تمام توان سیستم استفاده کنیم نمیتونیم!
بهتر نیست مین بردی پیشنهاد بشه که تا 64 ساپورت کنه؟

Hessam
2013/06/04, 20:36
فقط یه مشکل کوچیک هست!
این cpu که معرفی کردید تا 64 گیگ رم ساپورت میکنه ولی مین بردی که معرفی کردید تا 32 گیگ پشتیبانی میکنه و این یعنی اگر میخوایم بد از مدتی از تمام توان سیستم استفاده کنیم نمیتونیم!
بهتر نیست مین بردی پیشنهاد بشه که تا 64 ساپورت کنه؟

با توجه به اینکه قطعات نسل جدید تا یکی دو ماه دیگه وارد بازار میشه و در راه هست؛ لذا آینده نگریی وجود نداره.
و دفعه ی آینده به جای ارتقا، تعویض کلی سیستم و آپگرید آن به نسل جدید قطعات و پردازنده ها پیشنهاد میشه.
کما اینکه برای رم تا 32 گیگ کافی به نظر می رسه و در خوشبیانه ترین حالت ممکن برای ایشون، بیش از حداکثر 32 گیگ حافظه نیاز نخواهد بود.

h.davoudi
2013/06/04, 20:44
با توجه به اینکه قطعات نسل جدید تا یکی دو ماه دیگه وارد بازار میشه و در راه هست؛ لذا آینده نگریی وجود نداره.
و دفعه ی آینده به جای ارتقا، تعویض کلی سیستم و آپگرید آن به نسل جدید قطعات و پردازنده ها پیشنهاد میشه.
کما اینکه برای رم تا 32 گیگ کافی به نظر می رسه و در خوشبیانه ترین حالت ممکن برای ایشون، بیش از حداکثر 32 گیگ نخواهد بود.

فکر نمیکنم من و این دوستمون بتونیم تا چند ماه دیگه 2باره یک سیستم چند میلیونی جمع کنیم پس فکر میکنم بهتر از یه مین استفاده کنیم که اندازه cpu رم ساپورت کنه

Hessam
2013/06/04, 20:59
فکر نمیکنم من و این دوستمون بتونیم تا چند ماه دیگه 2باره یک سیستم چند میلیونی جمع کنیم پس فکر میکنم بهتر از یه مین استفاده کنیم که اندازه cpu رم ساپورت کنه

می دونم. منظورم همون تا چند ساله دیگه هست، ایشون بفرمایند 32 گیگابایت رم براشون کمه، یه تغییراتی ایجاد می کنیم!
با این وجود؛ مادربرد GA-X79-UP4 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حداکثر یک میلیون و 300 قابل جایگزین خواهد بود که به طبع گرون تر از مدل قبلی هست!
مشکل اصلی مادربرد نیست! مشکل اصلی بودجه ی ایشون هست که به قول یکی از دوستان گلوگاه ایجاد کرده! :))
تا افزایش بودجه ندن، اون سیستم قابل تغییر در مدلشون نخواهد بود! چون خودش یک میلیون و 150 در میاد!

hesam_mm
2013/06/04, 21:02
دقیقا ! کابردی که فرمودن رو مطالعه کنید ، میبینید که حتی 8 گیگ رم هم براشون کافیه ! اما ما برای اطمینان 16 پیشنهاد میدیم .
این سی پی یو هم درسته 64 گیگ ساپورت میکنه ، اما باید برای این کار بودجه شون رو تغییر بدن تا مادربرد رو تغییر دهیم و رم رو بیشتر کنیم . در غیر این صورت به صرفه نیست که بقیه قطعات رو تغییر بدیم !

h.davoudi
2013/06/04, 21:16
می دونم. منظورم همون تا چند ساله دیگه هست، ایشون بفرمایند 32 گیگابایت رم براشون کمه، یه تغییراتی ایجاد می کنیم!
با این وجود؛ مادربرد GA-X79-UP4 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حداکثر یک میلیون و 300 قابل جایگزین خواهد بود که به طبع گرون تر از مدل قبلی هست!
مشکل اصلی مادربرد نیست! مشکل اصلی بودجه ی ایشون هست که به قول یکی از دوستان گلوگاه ایجاد کرده! :))

دقیقا ! کابردی که فرمودن رو مطالعه کنید ، میبینید که حتی 8 گیگ رم هم براشون کافیه ! اما ما برای اطمینان 16 پیشنهاد میدیم .
این سی پی یو هم درسته 64 گیگ ساپورت میکنه ، اما باید برای این کار بودجه شون رو تغییر بدن تا مادربرد رو تغییر دهیم و رم رو بیشتر کنیم . در غیر این صورت به صرفه نیست که بقیه قطعات رو تغییر بدیم !
در این که برای فعلا بسه شکی نیست اما به هر حال Cpu این توان رو داره
و من خودم اگر محدودیت مالی نبود شک نکنید تا سقف توان Cpu و مادر برد رم رو بالا میبردم.
من تو این فاصله برخی مین ها رو مشخص کردم
(Asus P9X79 WS(64GB,2400
(MSI X79A-GD45(64GB-2400
از برند گیگا هم که شما معرفی کردی

Reza Y
2013/06/04, 21:36
سلام رفقا قصد دخالت تو این تاپیک رو نداشتم فقط هم دو صفحه اول رو خوندم فقط خواستم بگم که سری 600 انویدیا تو رندریگ بسیار ضعیف عمل کردن و فقط تو گیم کارایی چشم گیر دارن حتی با وجود تعداد هسته کودا بالا طوری که تو رندر کارت GTX 480 از GTX 680 قویتر و بهتر به شما توصیه میکنم کارتی از سری Quadro یا Firepro انتخاب کنید یا در صورت کار کرد غیر حرفه ای سری 7000 شرکت AMD.

h.davoudi
2013/06/04, 21:39
سلام رفقا قصد دخالت تو این تاپیک رو نداشتم فقط هم دو صفحه اول رو خوندم فقط خواستم بگم که سری 600 انویدیا تو رندریگ بسیار ضعیف عمل کردن و فقط تو گیم کارایی چشم گیر دارن حتی با وجود تعداد هسته کودا بالا طوری که تو رندر کارت GTX 480 از GTX 680 قویتر و بهتر به شما توصیه میکنم کارتی از سری Quadro یا Firepro انتخاب کنید یا در صورت کار کرد غیر حرفه ای سری 7000 شرکت AMD.
خیلی خوشحالم که شرکت کردید
بنچمارک دارید از این مورد؟

Hessam
2013/06/04, 21:42

منم نظرم روی فایرپرو بود و پیشنهاد دادم. اما گویا مورد تایید و جلب نظر قرار نگرفت و به GTX 650 تغییر دادم!
تنها گزینه های موجود ATI FirePro V3900 و یا NVIDIA Quadro 400 هست به قیمت 700 تومن.

hesam_mm
2013/06/04, 21:45
ممنون از اینکه ما رو راهنمایی کردین . رضا جان
ببین hodaas (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز :
سوکت 1155 با 2011 فرق میکنه .
مادربرد های سری 77 بر روی اون سوکت کار میکنند که بهترین پردازندش 3770 k هستش .
مادربرد های x79 هم برای سوکت 2011 .

و سی پی یو های این دو نسل ، بر روی مادربرد های دیگری ، قابل استفاده نیست !

پس گزینه های X79 میمونه و بین اونها باید بسته به کاربریتون انتخاب کنید .
قیمت هاشون هم فرق زیادی میکنه و بستگی به امکاناتشون قیمت گزاری میشن . (البته تو تمام دنیا غیر از کشور عزیزمون)

h.davoudi
2013/06/04, 21:47
منم نظرم روی فایرپرو بود و پیشنهاد دادم. اما گویا مورد تایید و جلب نظر قرار نگرفت!
تنها گزینه های موجود ATI FirePro V3900 و یا NVIDIA Quadro 400 هست به قیمت 700 تومن.

منظور از تنها گزینه موجود چیه؟
_____________________--
این سیستم تا با این قطعات چقدر شده؟

Cpu : Intel® Core™ i7-3820 Sandy Bridge
MB : Ga-X79-UD3(rev.1.0)(32GB-DDR3 2400)-GA-X79-UP4
Ram : corsair vengeance 8GB DDR3 2000 MHz*2
Vga : FirePro V3900
Cooler : Thermal Right True Spirit 120
Power : GP650B-OC
Case : Hunter

h.davoudi
2013/06/04, 21:49
ممنون از اینکه ما رو راهنمایی کردین . رضا جان
ببین hodaas (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز :
سوکت 1155 با 2011 فرق میکنه .
مادربرد های سری 77 بر روی اون سوکت کار میکنند که بهترین پردازندش 3770 k هستش .
مادربرد های x79 هم برای سوکت 2011 .

و سی پی یو های این دو نسل ، بر روی مادربرد های دیگری ، قابل استفاده نیست !

پس گزینه های X79 میمونه و بین اونها باید بسته به کاربریتون انتخاب کنید .
قیمت هاشون هم فرق زیادی میکنه و بستگی به امکاناتشون قیمت گزاری میشن . (البته تو تمام دنیا غیر از کشور عزیزمون)

در مورد مین های که بالاتر گفتم میگی؟
من اصلا به نوع سوگتشون توجه نکرده بودم:d

Hessam
2013/06/04, 21:50
منظور از تنها گزینه موجود چیه؟

منظور این هست که از سری کارت های رندر و صنعتی در رنج قیمت 700 هزار تومن، فقط دو موردی که اشاره کردم، موجود هست.
مورد بهتر با توجه به شرایط بودجه شون، امکان پذیر نیست. به دلخواه یا پیشنهاد دوستان، یکی از این سه کارت رو فقط می تونن انتخاب کنن. سایر کارت ها یا ضعیف تر هستن و یا موجود نیست!
قیمت اون قطعات هم در پست اول در جدول لیستی که دادم قید شده!

hesam_mm
2013/06/04, 21:51
ولی خدایی 650 بهتر جواب میده ها !
Gtx 580 هم گزینه خوبیه و چند جا دیدم پیشنهاد داده شده !
البته با پیشرفت تکنولوژی ،این ها هم پیشرفت میکنند! مشکل اول اینه که فایر پرو و کوادرو ضمانت نامه ی درستی ندارن .
در ضمن شرکت اتودسک با شرکت انویدیا همکاری میکنه و کارتهای انویدیا، با نرم افزار های شرکت اتودسک هماهنگ تر هستن و بدون آپدیت معمولا تو محیط نرم افزار اذیت نمیکنن!
ولی این کارتهای گرافیک ، تو محیط نرم افزار بیشتر استفاده میشن ، و برای نرم افزار هایی چون افتر افکت و ... خوب جواب میدن !
ایشون که با این کارت رندر انیمیشن نمیگیرن تا نیاز به کارت مخصوص رندر داشته باشن ......

مشکل اصلی هم همون گارانتیه که نداره متاسفانه !

h.davoudi
2013/06/04, 22:01
منظور این هست که از سری کارت های رندر و صنعتی در رنج قیمت 700 هزار تومن، فقط دو موردی که اشاره کردم، موجود هست.
مورد بهتر با توجه به شرایط بودجه شون، امکان پذیر نیست. به دلخواه یا پیشنهاد دوستان، یکی از این سه کارت رو فقط می تونن انتخاب کنن. سایر کارت ها یا ضعیف تر هستن و یا موجود نیست!
قیمت اون قطعات هم در پست اول در جدول لیستی که دادم قید شده!

من
HHD
SSD
ODD
نیاز ندارم همین 3 تا 740 تومن شده به جاشون گرافیک رو FirePro V3900 -یاGV-N650OC-2GL بر میدارم

Hessam
2013/06/04, 22:04
من
HHD
SSD
ODD
نیاز ندارم همین 3 تا 740 تومن شده به جاشون گرافیک رو FirePro V3900 -یاGV-N650OC-2GL بر میدارم

شما هم مگه سیستم رند میخواید...؟!!!!! اگه اینطوره، خب در جای دیگه ای تاپیک بزنید تا راهنمایی کنیم... اینجا مخصوص همون کاربر استاتر هست. نه کسی دیگه!
شما شاید شرایطتتون متفاوت با ایشون باشه... بهتره جای مختص گفتگو کنید و از اینجا صرفاً کمک بگیرید. همین. شرایطتتون هم کامل توضیح بدید در تاپیک جدید.

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/06/04, 22:11

با توجه به پست بالا فکر میکنم میخوان باهم یک سیستم بخرن

h.davoudi
2013/06/04, 22:13
شما هم مگه سیستم رند میخواید...؟!!!!! اگه اینطوره، خب در جای دیگه ای تاپیک بزنید تا راهنمایی کنیم... اینجا مخصوص همون کاربر استاتر هست. نه کسی دیگه!
شما شاید شرایطتتون متفاوت با ایشون باشه... بهتره جای مختص گفتگو کنید و از اینجا صرفاً کمک بگیرید. همین. شرایطتتون هم کامل توضیح بدید در تاپیک جدید.

این پیشنهادم به استارتر هم بود که اون هم این کار رو بکنه

hesam_mm
2013/06/04, 22:18
پس کارت گرافیکتون رو عوض کنید و gtx 680 بگیرید که 2 میلیون قیمتشه یا 7970 بگیر.