PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پردازنده های جدید amd fx

th e nd
2013/06/03, 06:26
20227

20228

در ابتدا تشکر ویژه ای می کنم از شخصی که پیشنهاد برداشتن این تبلیغ را از پست اول دادند (نمیگم یاسر بود)! احساس سر زندگی بهم دست داد!
دوست دارم شادی هام رو با شما تقسیم کنم! هم نوشدارویی ایست پس از مرگ سهراب و هم ماهی رو هر وقت از آب بگیریم تازه است!
تا کنون انقدر ابزار احساسات را در زندگیم نداشتم و این جزء معدود دفعات است که خواندید! :d
یکم هم قلو کردم!!

در خبرها آمده است که AMD قصد عرضه سری جدیدی از مدل های پردازنده خانواده FX را دارد.
نام دو مدل از این پردازنده ها و مشخصات آنها به شرح زیر است.
پردازنده اول از سری FX-9000 خواهد بود که از معماری x86 Piledriver بهره خواهد برد و دارای 8 هست پردازشی با فرکانس مرجع 4.8 گیگاهرتز خواهد
بود که در حالت توربو به 5 گیگاهرتز قابل افزایش است. در کنار فرکانس مجذوب کننده این پردازنده TDP آن را نباید فراموش کردم که چیزی بالغ بر 220W است!
این پردازنده از سوکت AM3+ پشتیبانی کرده و دارای 8 مگابایت حافظه کش از نوع L3 بوده که از فرکانس 1866 مگاهرتز نیز برای حافظه اصلی
پشتیبانی می کند.
این طور به نظر می رسد که AMD برچشت قیمتی معادل 795 دلار را برای این محصول خود در نظر گرفته است تا ما شاهد یک Titan از سوی AMD باشیم.
دیگر پردازنده معرفی شده FX-8770 بوده که از قرار معلوم جایگزین پردازنده FX-8350 خواهد شد. این پردازنده نیز از 8 هسته پردازشی با TDP 200W بهره خواهد برد. فرکانس مرجع این پردازنده برابر است با 5 گیگاهرتز تا لقب اولین پردازنده 5 گیگاهرتزی برای این محصول AMD در نظر گرفته شود.
به نظر می رسد که در چهارم ماه ژوئن و همزمان با نمایشگاه Computex 2013 جزئیات بیشتری از محصولات جدید AMD منتشر شود.

باز هم از این ابتکار زیبا(پست اول!) خرسند هستیم!

amir1364
2013/06/03, 07:46
چه سیاست کاری نازی داره این ای ام دی پردازنده قوی روی سوکت های قدیمی نه مثل اینتل بیاد دقیقه به دقیقه سوکت عوض کنه

ARMIN
2013/06/03, 09:27
یا حضرت ادیسون، 220w وات tdp

میگم این amd خیال پایین آوردن مصرف رو نداره، به کمونم شرکت های تولید پاور زیر میزی میدن به amd که با تولید تجهیزات پرمصرف همچنان پاورهای +850 واتشون فروش بره.

Shahin007
2013/06/03, 10:18
آخی amd :دی
اصلا خیلی دوس داشتنیه این شرکت...
4.8 mhz به صورت پیشفرض!خیلی زیاده!
مصرفش هم که ای جان!مصرف کنه نوش جونش!فقط گرما کم تولید کنه خوبه!
مرسی.

h_esfahanian
2013/06/03, 14:16
ولی بنده به قسمت مصرف 220 واتش مشکوکم. چون حد اکثر توانی که مادربوردهای امروزی می تونن برای پردازنده های amd تامین کنن بین 140-160 واته!
مگر اینکه تغییری در ماسفت های مادربورد بدن.

majidrad
2013/06/03, 15:08
بعید می دونم از معماری Piledriver استفاده کنه

FARID
2013/06/04, 21:40
چنین حرکتی خیلی بعیده .. بنظرم این خبر اصولا کذبه :)

220 وات خیــلی زیاد هست دوستان !!

به تنهایی برای ساپورت از این پردازنده ها باید مادربوردهای جدید طراحی بشند
و وقتی قرار باشه این کار بر روی یک پلت فرم و چیپست قدیمی انجام بشه
برای تولید کنندگان برد وحتی برای خود AMD به اون صورت سود آور نخواهد بود

از این ها هم که بگذریم ، چنین حرکتی عملا یعنی اینکه AMD بلحاظ معماری در جلوی INTEL کم آورده و فعلا چیزی برای ارائه نداره
پس با افزایش die size و فرکانس می خواد که اون رو جبران کنه اما همون 220 وات مصرفش میشه نشونه ی شکست خودش..

دوستان چنین حرکتی به هیچ وجه غرور آفرین نیست و به شخصه دوست ندارم که چنین پردزنده ای رو AMD تولید کنه ؛
چون اون موقع هست که واقعا ازش نا امید میشم ..

Beni7192
2013/06/05, 13:54
دوستان مثل این که خبر کاملا درسته چون گیگا مادربرد مناسبشم تولید کرده!

20332

amir1364
2013/06/05, 14:36
فکر کنم برای مادربردهای قدیمی با آپدیت بایوس بشه نصب کرد

Beni7192
2013/06/05, 15:15
شاید بشه و شاید هم نشه!
احتمالا مادربرد هایی که مدار تغذیه قویتری دارند و برای اورکلاک بهینه شده بودند با یک آپدیت در قسمت بایوس آماده پذیرایی از این پردازنده ها باشند!

h_esfahanian
2013/06/05, 18:27
دوستانی که می خواهند اطلاعات کاملتری کسب کنند به این لینک مراجعه کنند: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
به نظرم تغییر خاصی صورت نگرفته و فقط گیگا مدار تغذیه CPU رو تقویت کرده اون هم برای اورکلاکرها.
افزایش بی رویه مصرف توان CPU های AMD به هیچ وجه عقلانی نیست و به ضرر AMD منجر میشه!

th e nd
2013/06/05, 21:14
مهم نیست پردازنده شما چقدر مصرف داره! مهم اینه که amd رو دوست دارید!

sniper.ghost.warrior2
2013/06/13, 23:06
یا حضرت ادیسون، 220w وات tdp

میگم این amd خیال پایین آوردن مصرف رو نداره، به کمونم شرکت های تولید پاور زیر میزی میدن به amd که با تولید تجهیزات پرمصرف همچنان پاورهای +850 واتشون فروش بره.

ارمین جان فکر نمیکنم در شرایط عادی 220 وات مصرف کنه یا خبر کذبه وحاوی تخیلات یک خبر نگار بوده

sniper.ghost.warrior2
2013/06/13, 23:38
دوستان مثل این که خبر کاملا درسته چون گیگا مادربرد مناسبشم تولید کرده!

20332

سلام دوست گلم

شما عکسی رو گذاشتین که خودش برا ی خودتون هم جوابیه هست در نوشته های مدل اون شما مشاهده میکنیده که نوشته 990fx -sb990 و یعنی اصلا چیپست این با قبلی ها هیچ فرقی نداره واینکه در طراحی قسمت پاور که توان cpu رو تامین میکنه تازه تعداد خازن ها و ماسفت ها کمتر شده پس نتیجه میگیریم ممکنه که این مادر برد فقط در قسمت توان طوری الگو برداری شده مثل مادر بردهای اکستریم اینتل این مدل مادر بردهای مخصوص اکستریم دارای طراحی متفاتی در بحث تغذیه شدن که توان مصرفی cpu رو تامین کنند واصلا به تعداد وکمی وزیاد یخازن وماسفت بستگی نداشت !! که من بعید میدونم چون اگر یادتون باشه اولین 125 واتی بولدوزر تا فرکانس 8584 روی همین مادربردهای قدیمی اورکلاک شد پس یعنی قدیمی ها هم دوام این فرکانس وحرارت بالا رو داشتند !
در ثانی کمپانی بنا به خبر ی که دوستمون اعلام کردن تغییر سوکت نداده یعنی AM3+ هست یعنی مادبردهای دیگه هم میتونند از این پردازنده پشتیبانی کنند
ممکنه به آپگرید بایوس احتیاج داشته باشه
این مصرف توان رو amdبر چه اساسی محاسبه کرده و نوشته من نمیدونم ولی 8150-8350 که هردو 125 وات مصرفی داشتند درحالت معمولی یا توربو کور کمتر از 125 وات مصرف میکردن

h_esfahanian
2013/06/14, 01:19
سلام دوست گلم

شما عکسی رو گذاشتین که خودش برا ی خودتون هم جوابیه هست در نوشته های مدل اون شما مشاهده میکنیده که نوشته 990fx -sb990 و یعنی اصلا چیپست این با قبلی ها هیچ فرقی نداره واینکه در طراحی قسمت پاور که توان cpu رو تامین میکنه تازه تعداد خازن ها و ماسفت ها کمتر شده پس نتیجه میگیریم ممکنه که این مادر برد فقط در قسمت توان طوری الگو برداری شده مثل مادر بردهای اکستریم اینتل این مدل مادر بردهای مخصوص اکستریم دارای طراحی متفاتی در بحث تغذیه شدن که توان مصرفی cpu رو تامین کنند واصلا به تعداد وکمی وزیاد یخازن وماسفت بستگی نداشت !! که من بعید میدونم چون اگر یادتون باشه اولین 125 واتی بولدوزر تا فرکانس 8584 روی همین مادربردهای قدیمی اورکلاک شد پس یعنی قدیمی ها هم دوام این فرکانس وحرارت بالا رو داشتند !
در ثانی کمپانی بنا به خبر ی که دوستمون اعلام کردن تغییر سوکت نداده یعنی am3+ هست یعنی مادبردهای دیگه هم میتونند از این پردازنده پشتیبانی کنند
ممکنه به آپگرید بایوس احتیاج داشته باشه
این مصرف توان رو amdبر چه اساسی محاسبه کرده و نوشته من نمیدونم ولی 8150-8350 که هردو 125 وات مصرفی داشتند درحالت معمولی یا توربو کور کمتر از 125 وات مصرف میکردن

دوست گرامی سلام
مادربوردهای امروزی و قدیمی برای تامین ولتاژ cpu و gpu نیاز به قسمتی خاص برروی بر دارند که این ولتاژ امروزه توسط ماسفتها و خازنهای جامد و فیلترها تامین می گردد.
و البته ic vrm هم کار کنترل و نظارت دیجیتالی را برروی این بخش بر عهده دارد.
پس تا اینجا معلوم شد که پردازنده ها فقط و فقط از این بخش تغذیه می کنند.
اگر این بخش توسط ماسفت ها و خازنهای جامد بیشتری تشکیل شود دست اورکلاکرها هم برای بالا بردن فرکانس بازتر می شود و امروز شاهد فازهای مختلفی هستیم مثل: 2+6 و 1+8 و 2+8 و غیره که مادربوردهای ساخته شده تا به امروز از 2+6 فاز برای تامین جریان استفاده می کردند و امروز با بهینه کردن و بالا بردن فاز شاهد 2+8 فاز تامین ولتاژ مورد نیاز cpu هستیم.
در مادربوردیکه دوستمون معرفی کردن از 10 فاز dc به dc استفاده شده که این نه به این معنی که هیچ تغییری انجام نشده بلکه تغذیه cpu را بهتر و مطلوب تر کرده است. و این ماسفت ها هستند که نقش مهمی برای تامین ولتاژ cpu ها را بر عهده دارند و نه چیزی دیگر.

old gamer
2013/06/14, 09:33
به نام خدا . من که خیالم از مینبورد راحته . وسلام

amir1364
2013/06/14, 09:43
دوستان فکر کنم مصرف 220 واتی این cpu ها تأیید شده اینم لینکش از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)وارد شوید

Mr.Kourosh
2013/06/14, 09:48
به نام خدا . من که خیالم از مینبورد راحته . وسلام

پولشو می خوای از کجا بیاری? :d

old gamer
2013/06/14, 10:09
پولشو می خوای از کجا بیاری? :d
از همونجایی که پول قبلی رو اوردم >-) بانک میزنم :d
وای این فکری که الان کردم چه حالی میده !!! فکر کن یه نفر میخواد یه cpu قدرتمند بخره بعد راهنمایی میخواد اونوقت من بهش میگم: دوست عزیز نیازی نیست 3میلیون هزینه کنی و amd بخری. شما همون 3930 بخر که قیمتش خیلی ارزون تره اما کاراییش فقط یکم پایین تراز 9590 هست . وای خدا چه حالی داد . آی بخندیم شاد شیم همش

old gamer
2013/06/14, 10:13
دوستان فکر کنم مصرف 220 واتی این cpu ها تأیید شده اینم لینکش از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)وارد شوید
بله درسته همچنان سایت ها دارن از توان 220 واتی صحبت میکنن. این مطلب نشانه اینه که amd به هیچ عنوان نمیخواد پشت سر intel حرکت کنه و راه دیگه ای رو در پیش گرفته و باید ببینیم این راه به کجا میرسه و amd چه سیاستی رو دنبال میکنه. اونجایی که میگن آینده غیر قابل پیشبینیه همینجاست. شاید خیلی ها منتظر معماری 22nm و مصرف توان پایین تر در نسل بعدی amd بودند اما دقیقا عکس این موضوع رخ داده تا الان.
فعلا که جنجال خوبی راه افتاده با این توان و فرکانس بالا. باید ببینیم تست ها و بنچمارکای amd اینبار میتونن از پس cpuهای intel بر بیان یا نه.
به نظر من الان amd در جبهه cpuهای hi end شمشیرش رو از رو بسته و میخواد مبارزه جدی بکنه با اینتل. درست مثل کسی که در جایی شکست خورده و رفته و با تمام توان و تجهیزات برگشته
تا اینجا مطمئنم اورکلاکرهای معمولی خیلی خوشحالن . احتمالا با این نسل amd و با یه واتربلاک ساده تو اتاق خوابشون بتونن به فرکانس 8.0ghz برسن

sniper.ghost.warrior2
2013/06/19, 22:31
دوستان گلم سلام
از توضحات شما استفاده کردم
ولی هر کدوم از این سایتهای معروفی که در زمینه این طور اخبار فعالیت دارند جزئیات کامل ودقیقی ارائه نکردن بنظرم ممکنه فقط در حد خبر باشه
و توان مصرفی این پردازنده 220 وات نباشه چون 220 وات برای کابر خانگی یا گیمر ها هم منطقی نیست اگر چنین باشه علاقمندانش روز به روز با این مصرف برق کمتر میشوند ! شاید هم AMD میخواد بازم رکورد فرکانس دنیا رو ارتقاء بده که اینم بعید نیست در هر صورت باید ببینم اطلاعات پردازنده دقیقا کی ارائه میشه
ولی بنظر شما منطقی هست پردازندهای که هنوز تولیدش در حد خبر هست شرکتی بیاد مادربرد مخصوص اون رو بزنه؟ ا

Beni7192
2013/06/19, 22:55
AMD FX-9000 Series Processors Available For Pre-Order (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

sniper.ghost.warrior2
2013/06/21, 03:06
AMD FX-9000 Series Processors Available For Pre-Order (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دوست عزیزم سلام AMD FX-9000 Series Processors Available For Pre-Orderیعنی هر جنتا سفارش داشته باشه کمپانی پردازنده تولید میکنه ولی هنوز کمپانی رسما چیزی از اون رو در سایتش درج نکرده بهترین مرجع فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. هست اگر اونجا درج بشه چند ماه بعد میتونید سفارشی بخریدش

h_esfahanian
2013/06/21, 14:39
دوست عزیزم سلام AMD FX-9000 Series Processors Available For Pre-Orderیعنی هر جنتا سفارش داشته باشه کمپانی پردازنده تولید میکنه ولی هنوز کمپانی رسما چیزی از اون رو در سایتش درج نکرده بهترین مرجع فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست اگر اونجا درج بشه چند ماه بعد میتونید سفارشی بخریدش

دوست گرامی سلام
شرکت AMD در یازده جون 2013 در سایت خودش اعلام کرده که در نمایشگاه E3 امسال قراره از پردازنده های هشت هسته ای با فرکانس 5 گیگا هرتز رونمایی بشه.
اینم لینک خود سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
که گفته شده فعلا دو مدل

FX-9590: Eight “Piledriver” cores, 5 GHz Max Turbo
FX-9370: Eight “Piledriver” cores, 4.7 GHz Max Turbo

از تابستان امسال در معرض فروش قرار خواهند گرفت.
که بنده و دوستان در تاپیک فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. و در خود سایت سخت افزار در همان روز خبر رو انتشار دادیم.
تنها مطلبی که مبهم هست و اصلا در سایت AMD بهش اشاره نشده، مصرف پردازنده هست که به نظر شخصی بنده بعید می دونم 220 وات مصرفش باشه و اگرم باشه مادربورد های فعلی پاسخگوی تامین این جریان نیستند و باید
شرکت ها مین های جدیدی با مدار رگلاتور و تامین جریان بالا و قدرتمند تولید کنند.