PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فوری مشکل بوت شدن لپتاب

sepahan2016
2013/06/02, 19:25
سلام خدمت سروران گرامی من داشتم با لپتاپ چیز کپی می کردم روی دسکتاپ یکدفعه تصویر زیر اومد.لطفا راهنمایی کنید که چه جوری درستش کنم یا اصلا چرا این طوری شده2017520176

lastshepherd
2013/06/02, 19:40
ممکنه کار هایی که از ده دقیقه ی قبلش انجام میدادین رو بفرمایید؟

و دقیقا جی رو چه جوری و کجا کپی می کردید؟

Reza Eshraghi
2013/06/02, 19:42
سلام خدمت سروران گرامی من داشتم با لپتاپ چیز کپی می کردم روی دسکتاپ یکدفعه تصویر زیر اومد.لطفا راهنمایی کنید که چه جوری درستش کنم یا اصلا چرا این طوری شده2017520176

سلام دوست عزیز ! از متن ارور مشخص هست که ویندوزتون پریده ! اما باید علت این مشکل رو پیدا کنیم ! پیشنهاد می کنم لپ تابتون رو ببرید روی نصب ویندوز که ببینیم هارد شناخته میشه یا نه ؟!!

sepahan2016
2013/06/02, 20:08
من لپتاب را روشن کردم بعد یه سی دی گذاشتم توی اون و گذاشتم تا فایل روی سی دی کپی شه 10 دقیقه بعد دیدم این طوری شده
اینم منوی بوتش2017720178
وقتی سی دی ویندوز را میزارم توش و بوت را روی دی وی دی رام قرار می دهم اینو میاره
20179

Reza Eshraghi
2013/06/02, 20:12
من لپتاب را روشن کردم بعد یه سی دی گذاشتم توی اون و گذاشتم تا فایل روی سی دی کپی شه 10 دقیقه بعد دیدم این طوری شده
اینم منوی بوتش
وقتی سی دی ویندوز را میزارم توش و بوت را روی دی وی دی رام قرار می دهم اینو میاره

دوست خوبم مراحل نصب را تا اون جایی که لیست پارتیشن یا پارتیشن ها برای مشخص کردن محل نصب ویندوز میاد جلو بروید و ببینید که لیست پارتیشن های هارد هست یا نه؟

عکس زیر با زدن دکمه f9 ظاهر شد ؟

20181

sepahan2016
2013/06/02, 20:23
پارتشنی را نمی آورد.

Reza Eshraghi
2013/06/02, 20:26
پارتشنی را نمی آورد.

متاسفانه همان طور که حدس میزدم شد !! هارد شما شناسایی نمی شود !!

sepahan2016
2013/06/02, 20:29
چرا؟باید درایورش را نصب کنم تا درست شه ؟چه جوری؟

Reza Eshraghi
2013/06/02, 20:33
چرا؟باید درایورش را نصب کنم تا درست شه ؟چه جوری؟

نه دوست من ! با توصیفی که شما در پست اول تاپیک کردید ، احتمال داره هارد شما به ملکوت اعلی پیوسته باشه !!!!! سابقه ضربه یا زمین خوردگی نداشته ؟!

lastshepherd
2013/06/02, 20:45
دوست عزیز به ترتیب کار ها رو انجام بدید و نتیجه رو سریع گزارش کنید:

مرحله ی اول : بازگرداندن تنظیمات اولیه بایوس

دکمه ی پاور را به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا لپ تاپ خاموش شود.
لپ تاپ را روشن کنید.
دکمه ی f10 را بزنید تا وارد بایوس شوید.
دکمه ی f9 را بزنید.
در صورت نیاز به تایید در خواست را تایید کنید.
دکمه ی f10 را جهت ذخیره تنظیمات فشار دهید.
اجازه بدید که سیستم ریست بشه.

ARMIN
2013/06/02, 20:53
دوست خوبم، بعد از ریست کردن بایوس که دوستمون "آخرین چوپان" پیشنهاد دادند، اگر همچنان هارد دیسک تشخیص داده نمیشه، درصورتی که لپتاپتون گارانتی داره آن را به شرکت گارانتی بسپرید اگر هم نداره، ببنید خودتون میتونید هارد رو از داخل دستگاه دربیارید و به کامپیوتر بزنید و تست کنید اصن هارد سالمه یا نه؟

البته اگر سخته براتون یا کامپیوتر دیگری ندارید باید به تعمییرکار کامپیوتری مراجعه کنید.

lastshepherd
2013/06/02, 20:54
مرحله ی دوم :
تست دستگاه

لپ تاپ را روشن کنید.
دکمه ی Esc را بزنید.
دکمه ی f9 را بزنید.
در منوی شروع hp دکمه ی f2 (کلید تشخیص سیستم: System Diagnostics key) را بزنید.
گزینه ی Hard Disk Test را انتخاب کنید.
بعد از پایان تست سیستم را ریستارت کنید.
اگر مشکل شما حل شد، برای ما دعا کنید. اگر هم نشد بفرمایید.(چون دیروقته ممکنه که پاسخ شما بیفته به فردا)

lastshepherd
2013/06/02, 20:58
دوست خوبم، بعد از ریست کردن بایوس که دوستمون "آخرین چوپان" پیشنهاد دادند، اگر همچنان هارد دیسک تشخیص داده نمیشه، درصورتی که لپتاپتون گارانتی داره آن را به شرکت گارانتی بسپرید اگر هم نداره، ببنید خودتون میتونید هارد رو از داخل دستگاه دربیارید و به کامپیوتر بزنید و تست کنید اصن هارد سالمه یا نه؟

البته اگر سخته براتون یا کامپیوتر دیگری ندارید باید به تعمییرکار کامپیوتری مراجعه کنید.

دوست عزیز قبل از مرحله ی دوم اگر لپ تاپ گارانتی نداره طبق فرموده ی استادم عمل کنید ولی خیلی مراقب باشید.

sepahan2016
2013/06/02, 21:11
لپتاب روی فن بوده و تکان هم نخورده چه برسه به ضربه

Reza Eshraghi
2013/06/02, 21:16
با توجه به توضیحات جناب آرمین و دوست دیگرمون ، بایوس رو ریست کنید اگر مشکل حل شد که خدا رو شکر اگر نشد ، اگر مسلط هستید توصیه آقا آرمین رو اجرا کنید و اگر مسلط نیستید ، اگر لپ تاب گارانتی داره دستگاه رو ببرید واسه گارنتی در غیر این صورت به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید ! انشا ء الله مشکلتون حل بشه ! @};-

sepahan2016
2013/06/02, 21:18
مرحله ی دوم :

تست دستگاه

لپ تاپ را روشن کنید.
دکمه ی Esc را بزنید.
دکمه ی f9 را بزنید.
در منوی شروع hp دکمه ی f2 (کلید تشخیص سیستم: System Diagnostics key) را بزنید.
گزینه ی Hard Disk Test را انتخاب کنید.
بعد از پایان تست سیستم را ریستارت کنید.
اگر مشکل شما حل شد، برای ما دعا کنید. اگر هم نشد بفرمایید.(چون دیروقته ممکنه که پاسخ شما بیفته به فردا)

مینویسهhard disk not exist

Reza Eshraghi
2013/06/02, 21:23
مینویسهhard disk not exist

یعنی هارد شما رو هنوز شناسایی نکرده ....
مرحله اول کار رو انجام دادید ؟ یعنی بایوس رو ریست کردید ؟!

amir1364
2013/06/02, 22:55
دوست عزیز با توصیفاتی که شما میفرمائید و اگر تمامی کارهایی رو که اساتید گفتن انجام دادید ولی درست نشده متأسفانه باید بگم هارد شما سوخته چون در سیستم پی سی هم من به این مشکل خوردم و هاردم سوخته بود ولی من خبر نداشتم بازم پیشنهاد من اینکه خودتون برای تعویض هارد یا در آوردن اون اقدام نکنید چون سخته و نیاز با ابزار خاصه خودشو داره اگه میتونید بدید به نمایندگیش

lastshepherd
2013/06/03, 16:28
دوست عزیز در لپ تاپ ها گاهی این ارور بدون سوختن هارد هم رخ میده. حتما قبل از هزینه برای تعویض هارد رو توسط یک تعمیرکار مطمئن چک کنید.