PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگام روشن کردن سیستم برق رفت ! و بعدش دیگه ویندوزم بالا نیومد!

nima_ms200
2013/05/30, 10:38
سلام دوستان موقعی که داشتم سیستم و روشن می کردم برق رفت بعد از اون اتفاق دیگه ویندوز بالا نیومد ویندوزم 7 64 بیتی بود .
گزینه ی safe mode , .... رو هم می زدم ولی ریستارت میشد دوباره همون گزینه ها می اومد هیچ تغییری نمیکرد.
الان یه اکس پی نصب کردم اطلاعات درایوی که ویندوز 7 توش بود هست ! و پاک نشد ولی وقتی سیستم رو روشن می کنم مستقیم میره تو اکس پی .
راهی هست بتونم به ویندوز 7 دسترسی داشته باشم ؟ ( کلی نرم افزار نصب بود که الان دیگه نمی تونم استفاده کنم !)
البته این نکته رو هم اضافه کنم که ویندوز 7 رو خودم نصب کردم و سی دی اون رو هم ندارم!

NAVID OC
2013/05/30, 10:43
تو همون درايو سون اكس پي را ريختيد؟!

nima_ms200
2013/05/30, 10:45
نه تو یه درایو دیگه

Reza Eshraghi
2013/05/30, 10:48
نه تو یه درایو دیگه

دوست عزیز سلام با نرم افزار Easy BCD می تونید بوت منیجر سیستمتون رو تنظیم کنید و ویندوز سون رو برگردونید !

nima_ms200
2013/05/30, 10:55
دوست عزیز سلام با نرم افزار Easy BCD می تونید بوت منیجر سیستمتون رو تنظیم کنید و ویندوز سون رو برگردونید !
سلام ممنون از پاسختون.

Reza Eshraghi
2013/05/30, 11:33
سلام ممنون از پاسختون.

خواهش می کنم ! ببخشید دیر جواب میدم !! پستتون رو ویرایش کردید به خاطر تأخیرم بود یا مشکلتون حل شد ؟

نرم افزار EasyBCD 202.1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.[فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.].rar)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

nima_ms200
2013/05/31, 04:03
خیلی ممنون از راهنماییتون .
این مراحل رو انجام دادم و دفعه ی اول که ویندوز 7 رو add کردم و ریستارت کردم فقط ویندوز 7 بود و وقتی روش کلیک می کردم که وارد ویندوز بشم دقیقا مثل همون موقعی که برق رفت و ویندوز بالا نمی اومد بود و تفاوتی نکرده بود یعنی تا قسمت لوگوی ویندوز میاد وبعد ریستارت میشه .
بنابر این مجبور شدم دوباره ویندوز اکس پی رو نصب کنم !
بار دورم که وارد نرم افزار EasyBCD شدم هم 7 و هم xp رو add کردم ولی اینبار هر دو ویندوز رو نشون میداد ولی مشکل 7 همچنان وجود داشت . وxp هم ارور میداد !! که یه یه فایلش خرابه نمی تونه وارد بشه ! ( در صورتی که حالت عادی بدون اون نرم افزار وقتی ریستارت کردم بدون مشکل بالا میومد!)
بنا بر این دوباره ویندوز نصب کردم ! و الان اومدم اینجا تا ببینم که آیا راهی هست که بشه ویندوز 7 رو بر گردوند ؟
( یعنی با رفتن برق ویندوز چه مشکلی براش پیش اومد که تا لوگوی ویندوز میاد بعد ریستارت میشه ؟!!)

Reza Eshraghi
2013/05/31, 07:35
خیلی ممنون از راهنماییتون .
این مراحل رو انجام دادم و دفعه ی اول که ویندوز 7 رو add کردم و ریستارت کردم فقط ویندوز 7 بود و وقتی روش کلیک می کردم که وارد ویندوز بشم دقیقا مثل همون موقعی که برق رفت و ویندوز بالا نمی اومد بود و تفاوتی نکرده بود یعنی تا قسمت لوگوی ویندوز میاد وبعد ریستارت میشه .
بنابر این مجبور شدم دوباره ویندوز اکس پی رو نصب کنم !
بار دورم که وارد نرم افزار EasyBCD شدم هم 7 و هم xp رو add کردم ولی اینبار هر دو ویندوز رو نشون میداد ولی مشکل 7 همچنان وجود داشت . وxp هم ارور میداد !! که یه یه فایلش خرابه نمی تونه وارد بشه ! ( در صورتی که حالت عادی بدون اون نرم افزار وقتی ریستارت کردم بدون مشکل بالا میومد!)
بنا بر این دوباره ویندوز نصب کردم ! و الان اومدم اینجا تا ببینم که آیا راهی هست که بشه ویندوز 7 رو بر گردوند ؟
( یعنی با رفتن برق ویندوز چه مشکلی براش پیش اومد که تا لوگوی ویندوز میاد بعد ریستارت میشه ؟!!)

سلام دوست عزیز ! اگر امکانش هست برید داخل ویندوز XP و داخل اون نرم افزار و گزینه View Settings و مطابق تصویر زیر یک شات اینجا قرار بدید !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

nima_ms200
2013/05/31, 08:01
سلام.
این عکس view settings
یه نکته رو هم بگم من وقتی دیدم اون مشکلات پیش اومد رفتم تو تب edit boot menu و اونجا به جز ویندوز XP بقیه رو پاک کردم !
20129

Reza Eshraghi
2013/06/01, 09:46
سلام.
این عکس view settings
یه نکته رو هم بگم من وقتی دیدم اون مشکلات پیش اومد رفتم تو تب edit boot menu و اونجا به جز ویندوز XP بقیه رو پاک کردم !
20129
ممنون ! مشکلی نیست ! اتفاقاً خوب کردی ! شما این راهی که میگم رو برو انشاء الله حل میشه مشکلت !
1. DVD ویندوز سون رو توی درایوت قرار بده و مشابه حالتی که میخوای ویندوز نصب کنی سیستم رو بوت کن :

تصاویر و نحوه انجام کار واضح بود و نیازی به توضیح نداشت ! انشاء الله اگر مشکل دیگه ای وجود نداشته باشه باید ویندوز 7 تون برگرده ولی ممکنه ویندوز XP بپره که اگر این اتفاق افتاد ، برای برگردوندن ویندوز XP ، اون نرم افزار رو داخل ویندوز 7 نصب می کنید و طبق تصویر زیر مراحل رو انجام می دهید :

nima_ms200
2013/06/01, 09:53
خیلی ممنون دوست عزیز
فقط چون من سی دی این ویندوز 7 رو ندارم ! تو پست اولم هم گفتم ، هر سی دی ویندوز 7 باشه مشکلی نداره ؟
واقعا ممنونم بابت پاسخ دقیق و راهنمایی کاملتون .

ARMIN
2013/06/01, 10:01
هر cd ویندوز 7 باشه مشکلی نداره.

Reza Eshraghi
2013/06/01, 10:06
خیلی ممنون دوست عزیز
فقط چون من سی دی این ویندوز 7 رو ندارم ! تو پست اولم هم گفتم ، هر سی دی ویندوز 7 باشه مشکلی نداره ؟
واقعا ممنونم بابت پاسخ دقیق و راهنمایی کاملتون .

خواهش می کنم دوست خوبم ! انجام وظیفه هست !:) اولاً بابت تأخیر یک روزه در پاسخم عذر میخوام ! هم دور جمع آوری عکس ها بودم و هم یک سری کار داشتم !
مشکلی نیست ! چون شما فقط میخوای Startup ویندوز رو Repair کنی !

Yaser_Aramesh
2013/06/02, 22:26
دوست عزیز در کیس رو باز کن ببین قطعات و مخصوصا فن ها سالم هستند یا نه!

واقعا فکر میکنید ربطی داشته باشه ؟

Yaser_Aramesh
2013/06/02, 22:37
بعضی موقع ها اگر که ولتاژ بالا و پایین بشه ممکنه که فنی که به مین یا پاور وصله سیم پیچ هاش مشکل پیدا کنه.
خب این مسئله نمیتونه برای بوت شدن ویندو مشکلی پیش بیاره . مشکلات دیگری میتونه ایجاد بکنه مثل از کار افتادن فن و ریست شدن سیستم و ....

nima_ms200
2013/06/03, 16:33
ممنون ! مشکلی نیست ! اتفاقاً خوب کردی ! شما این راهی که میگم رو برو انشاء الله حل میشه مشکلت !
1. DVD ویندوز سون رو توی درایوت قرار بده و مشابه حالتی که میخوای ویندوز نصب کنی سیستم رو بوت کن :

تصاویر و نحوه انجام کار واضح بود و نیازی به توضیح نداشت ! انشاء الله اگر مشکل دیگه ای وجود نداشته باشه باید ویندوز 7 تون برگرده ولی ممکنه ویندوز XP بپره که اگر این اتفاق افتاد ، برای برگردوندن ویندوز XP ، اون نرم افزار رو داخل ویندوز 7 نصب می کنید و طبق تصویر زیر مراحل رو انجام می دهید :

ممنون من امروز دی وی دی ویندوز 7 تهیه کردم !
ولی متاسفانه این گزینه repaire رو نداشت نه از طریق بوت ! نه از طریق خود ویندوز ! هر کاری کردم این گزینه نبود .
یه گزینه داشت instal windows startup من اینو زدم و آدرس درایوی که 7 قبلیم بودو دادم بهش بعد مراحل نصب ویندوز سپری شد !
ولی یه ویندوز جدید تو همون درایو ساخت ! و باز هم اطلاعات ویندوز قبلی که مد نظرم بود قابل استفاده نیست ! (منظور نرم افزار هایی که نصب کردم )

nima_ms200
2013/06/04, 14:39
دوستان یعنی راهی نیست ؟ که بشه از نرم افزار هایی که تو ویندز قبلیم نصب کردم استفاده کنم ؟
اگه امکانش نیست بگید ممنون میشم ! که حداقل فرمتش کنم دوباره ویندوز نصب کنم !
چون تو این یکی دو روز باید به اون نرم افزار ها دسترسی داشته باشم اگه بشه بدون نصب مجدد از همونا استفاده کنم که خیلی خوب میشه اگه نمیشه که دوباره همرو نصب کنم !
با تشکر از راهنماییتون

h.davoudi
2013/06/04, 16:25
توی همین ویندوز 7 که نصب شده این نرم افزار رو نصب کن VistaBootPRO باهاش میتونی فایل بوت رو درست کنی.

ahmadrz
2013/06/05, 12:07
سلام دوست عزیز برای من هم یه بار همچین مشکلی با ویندوز xp پیش اومده بود به نظر من احتمال داره وقتی ویندوز داشته بالا میومده وقتی برق رفته یه سری فایل های سیستمی ویندوز خراب شده به نظر من شما ویندوز 7 رو توی یه درایو دیگه نصب کن وقتی نصبش کردی برو تو درایوی که ویندوز رو نصب کردی فولدر windows رو کپی کن تو اون یکی ویندوز که خرابه تا فایل هاش جایگزین بشه اگه گزینه کپی رو فولدر windows نبود محتویات داخلش رو کپی کن تو فولدر windows ویندوز خرابه با این کار احتمالا فایلی که خراب بوده دوباره درست میشه حالا با همین برنامه ای که دوستان معرفی کردن ویندوز 7 که خراب بود رو add کن احتمالا ایندفعه ویندوز بالا میاد البته به نظرم قبل از کپی کردن از درایوی که ویندوز خرابه هست یه بکاپ بگیر.راستی ویندوز 7 رو که نصب میکنی فقط bit 64 باشه تا مشکلی پیش نیاد