PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید هارد 1 یا 2 ترابایت

doom2009
2011/11/22, 23:52
دوستان یک مساله هست که ذهنم رو مشغول کرده میخواستم هارد یک یا دو ترابایت سفارش بدم نمیدونم چه مارکی وآیا سیستم هم در خرید هارد تاثیر داره یا اینکه هارد هر چه ترابایتش بالا باشه تاثیری برعملکردسیستم نداره وآیا برای این سیستم میشه از هارد ساتا 3 3G یا 6G استفاده کرد ممنون میشم نظر بدین مین برد گیگابایت 8i915p دو کاناله برای رم سوکت LGA775 درگاه ساتا 2 چهار عدد سی پی یو اینتل 3.6 پنتینیوم 661 باس 800 گرافیک 1 گیگ جی فورس ایکس اف ایکس 9500 جی تی دو عدد یک گیگ رم باتشکر

*hit m@n*
2011/11/23, 00:06
در مورد ظرفیت که شک نکن هرچی ظرفیت بیشتر بگیری بهتره
من خودم هارد 1 دارم الان پشیمونم که چرا 2 نگرفتم
ولی در مورد نوع هارد فکر کنم منظور شما اینترنال هست که میگید 3g یا 6g ؟؟ به نظر من اکسترنال با پورت usb 3 بگیرید بهتره
البته اگه مادربوردتون پورت usb 3 نداره مشکلی نیست چون میتونین با یک اسلات usb3 به سیستمتون 4 پورت usb 3 داشته باشین ( البته اینو موقعی که میخاستم هارد بگیرم فروشنده بهم گفت - ولی فکر کنم بشه 99% )
در مورد مدل من زیاد اطلاعات ندارم اگه دوستان مشورت بدن بهتره

doom2009
2011/11/23, 00:12
با تشکر دوست عزیز منظورم هارد اینترنال بود

*hit m@n*
2011/11/23, 00:16
2 ترابایت اینترنال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
به نظر من ظرفیت هارد اینترنال باید طوری باشه که فقط بشه توش ویندوز با نرم افزاراش و بازی هارو نصب کرد
واسه بقیه فقط هارد اکسترنال
البته شما هر جور راحتی این نظر خودم بود

Editor In chief
2011/11/23, 00:27
دوست عزیز در شرایط کنونی خرید یک هارددیسک یک ترابایتی WD از نوع Caviar Black منطقی ترین کاره. به نظرم با اوضاع بازار و هارددیسک خیرد دو ترابایت منظقی نیست. قیمت یک ترابایت WD Caviar Black حدود 187000 است.

Yaser_Aramesh
2011/11/23, 00:28
دوست عزیز.من هم با جواد جان موافقم.دو ترابایت حافظه ی اینترنال مناسب نیست.اطلاعاتت در خطرن.اگرم جایی لازم شد نمیتونی ببری.هاردهای اکسترنال واقعا خوبن.در مقابل قیمتشون واقعا ارزش دارن.اگه قرار شد هارد اکسترنال بخری بگو راهنماییت میکنم.اگه اینترنال من نیستم.چون اطلاعات ندارم.موفق باشی.

*hit m@n*
2011/11/23, 00:41
دوست عزیز.من هم با جواد جان موافقم.دو ترابایت حافظه ی اینترنال مناسب نیست.اطلاعاتت در خطرن.اگرم جایی لازم شد نمیتونی ببری.هاردهای اکسترنال واقعا خوبن.در مقابل قیمتشون واقعا ارزش دارن.اگه قرار شد هارد اکسترنال بخری بگو راهنماییت میکنم.اگه اینترنال من نیستم.چون اطلاعات ندارم.موفق باشی.

دوست عزیز قبل از اینکه هاردو بگیری در مورد اینترنال یا اکسترنال بودنش یه تحقیق بکن چون به احتمال 95 % پشیمون میشی
اگه بعد از خرید هارد پشیمون بشی فایده نداره

دلایل
1- در خطر بود اطلاعات
2-قابل حمل نبودن

doom2009
2011/11/23, 00:44
دوستان با تشکر از توضیحاتی که فرمودین ولی سوال اصلی من رو جواب ندادین من پرسیده بودم که آیا برای این سیستم میشه هارد 1 یا 2 ترابایت بست یا نه و آیا هارد ساتا 3 رو میشه با سیستمی که ساتا 2 رو ساپورت میکنه مچ کرد مشکلی از نظر سرعت و عملکرد پیش نمیاد ممنون

rajah
2011/11/23, 01:02
دوستان یک مساله هست که ذهنم رو مشغول کرده میخواستم هارد یک یا دو ترابایت سفارش بدم نمیدونم چه مارکی وآیا سیستم هم در خرید هارد تاثیر داره یا اینکه هارد هر چه ترابایتش بالا باشه تاثیری برعملکردسیستم نداره وآیا برای این سیستم میشه از هارد ساتا 3 3G یا 6G استفاده کرد ممنون میشم نظر بدین مین برد گیگابایت 8i915p دو کاناله برای رم سوکت LGA775 درگاه ساتا 2 چهار عدد سی پی یو اینتل 3.6 پنتینیوم 661 باس 800 گرافیک 1 گیگ جی فورس ایکس اف ایکس 9500 جی تی دو عدد یک گیگ رم باتشکر

دوست عزیز در مورد هارد ساتا 3 3G یا 6G باید مادربردتون این پورت ها رو داشته باشه که اینطور که معلومه مادربرد شما نداره

و تو سیستم این پورتهای ساتا مادربرد هستند که عامل تاثیرگذار در خرید هاردن

بهترین هارد بنظر من wd caviar blackهستش ظرفیتش هم بستگی به خودت داره البته قیمت بالایی داره که بنده

برای شما این هارد رو مناسب نمیبینم .پیشنهاد بنده wd caviar green برای شما هستش که دارای64مگابایت

حافظه نهان(کش)هستش و از قیمت مناسب تری برخوردار هستش.

اگه می تونی صبر کن تا قیمت هارد بیاد پایین تر

با سپاس

doom2009
2011/11/23, 01:10

خوب دوست گرامی شما هم یک راهنمایی در رابطه با هارد اکسترنال بفرما ما هم استفاده کرده باشیم شاید نظرمان عوض شد

Nahvizade
2011/11/23, 01:14
سلامبستگي به كاركرد شما با سيستم داره اگر براي آرشيو مي خوايد هر چه پر حجم تر بهتر. كه معمولا هم از نظر قيمتي بهتر مي افته.به عنوان مثال من 5 تا هارد داخلي دارم در حالي كه مادربردم 6 تا هارد رو ساپرت مي كنه (6 تا كابل ساتا) حالا هر چي حجم اين 6 تا هارد بيشتر باشه براي من كه كارم آرشيو هستش بهتره.من اينترنال پرحجم + اكسترنال كم حجم رو پيشنهاد ميدم. چون اكسترنال ها قيمت هاي به مراتب بالاتري دارند.با آرزوي بهترين ها!

doom2009
2011/11/23, 01:16
دوست عزیز در مورد هارد ساتا 3 3G یا 6G باید مادربردتون این پورت ها رو داشته باشه که اینطور که معلومه مادربرد شما نداره

و تو سیستم این پورتهای ساتا مادربرد هستند که عامل تاثیرگذار در خرید هاردن

بهترین هارد بنظر من wd caviar blackهستش ظرفیتش هم بستگی به خودت داره البته قیمت بالایی داره که بنده

برای شما این هارد رو مناسب نمیبینم .پیشنهاد بنده wd caviar green برای شما هستش که دارای64مگابایت

حافظه نهان(کش)هستش و از قیمت مناسب تری برخوردار هستش.

اگه می تونی صبر کن تا قیمت هارد بیاد پایین تر

با سپاس

با سپاس فرواوان از راهنمایی که فرمودین دوست گرامی حالا اینجانب هارد ساتا 2 یا ساتا 3 سفارش نمایم مین برد اینجانب ساتا 2 هستش ولی شاید در آینده نزدیک مین برد رو تعویض نمودم برای همین میخواهم از الآن ساتا 3 سفارش نمایم البته اگر به این مین بخوره ممنون

mpk
2011/11/23, 10:25
به نام خدا و با سلام
دوستان عزیز ، من هارد internal و external با مارک WESTERN DIGITAL رو پیشنهاد می کنم که خودم دارم و ازش راضی هستم .
هارد اینترنال بهتره 500گیگابایت باشه و فقط برای سیستم عامل ، برنامه های کاربردی و بازیها ازش استفاده کنید.چون در صورت خراب شدن سیستم عامل یا مشکلات دیگر چیز مهمی از دست نخواهید داد و زمان کمتری نیز برای فرمت کردن و پاک کردن اطلاعات نیاز خواهید داشت، در ضمن می تونید به راحتی از سیستم عاملهای بروز تر و نرم افزارهای جدیدتر برای ارتقای نرم افزار ی سیستم خود استفاده کنید.
اما هارد اکسترنال، بهتره 1 ترا بایت باشه و اطلاعات شخصی و مهم ، فیلمهاو عکسهای خانوادگی و ... رو در اون ذخیره کنید.
در صورتیکه نیاز به حجم بالاتری برای ذخیره دارید نظر من اینه که به جای خرید هارد دو ترابایت دو هارد یک ترا بایت بخرید تا امنیت حفظ اطلاعات شما بالابره. ضمنا گاهی سری به اطلاعات ذخیره شده خود بزنید مطمئنم که حداقل بیست درصد از اطلاعات ذخیره شده دیگه مورد نیازتون نباشه و میتونید اونها رو برای باز شدن فضای خالی هاردتون delete کنید.
یک تجربه هم بهتون بگم اطلاعات خیلی مهم مثل فیلم و عکسهای خانوادگی خودتون رو روی هردو هارد نگه داری کنید!!!..چون هزینه بازیابی اون از هزینه خرید یک هارد یک ترا بایت هم بالاتره. ""امیدوارم دوستانی که کارشون Recovery هستش از دستم رنجیده نشن""
ارادتمند شما
مسعود

thegameison
2011/11/23, 14:26
عزیز هارد ساتا 3 رو می تونی رو مادربرد با پورت ساتا 2 نصب کنی ولی با سرعت ساتا 2 واست کار می کنه نه ساتا3.
در مورد هاردهای گرین از خریدشون جدا خوداری کن چون خیلی کندند. همون سری بلک وسترنو بگیر.
اصولا هاردهای ساتا 3 سریعتر از نسل قبلیشونند. هاردهای گرین بافر بالایی دارند ولی دور هاردشون پایین تره .هاردهای بلک هم دور بالا دارن هم بافر بالا.
همونطور که دوستان نیز گفتن اگه می تونی صبر کن تا قیمت هارد بیاد پایین.

Yaser_Aramesh
2011/11/23, 15:32
خوب دوست گرامی شما هم یک راهنمایی در رابطه با هارد اکسترنال بفرما ما هم استفاده کرده باشیم شاید نظرمان عوض شد
دوست عزیز,هاردهای اکسترنال به دو دسته اکسترنال و پرتابل تقسیم میشن.پرتابل ها حجم و اندازه کمتری دارن و به راحتی(حتی در یک جیب یه کم بزرگ)جا میشن.این هاردها با حجم 250GB,320GB,500GB,640GB,1TB,تقسیم میشن و از اکسترنال های عادی کمی گران ترن و بشترشون از طریق USB 2.0 به کامپیوتر متصل میشن.بعضی ها هم USB 3.0 و بعضی ها دو پورت ارتباطی دارند تا امکان ارتباط با هر کامپیوتری برقرار شود.از بین این پورت ها USB 2.0 از همه رایج تر است اما نسبت به بقیه سرعت کمتری دارد.Firewire از USB 2.0 سرعت بیشتری دارد اما واقعا کم پیداست.ESATA هم که به تازگی داره رشد میکنه و از همه اینا سرعت بیشتری داره و فک کنم سرعت USB 3.0 یه چیزی باشه بین ESATA و Firewire.(مطمعن نیستم).مونده به این که چه چیزی برای تو مهمتره؟؟؟سرعت یا......؟؟؟مسعله بعدی سرعت چرخش که همون سرعت خواندن اطلاعات که با واحد (RPM) دور بر دقیقه محاسبه میشه و چیزی حدود 7200 و 5400.خب قطعا هر چقدر بیشتر باشه بهتره.ميزان حافظه ی بافر هم از 2 تا 16 مگابايت متغير است كه هر چه اين ميزان بيش تر باشد بهتر است. اما بدون كه بافر تاثير خيلي زيادي در روند كار هارد ندارد. اگه نمیدونی بافر چیه بگو یه PDF آپلود کنم که خیلی ساده گفته بافر چیه.فاکتور بعدی و مهم میزان گرمای تولیدی هارد دیسک (پرتابل,اکسترنال) که خیلی بهش بی توجه ان.تولید گرمای زیاد میتونه به مرور زمان کارایی هارد دیسک رو بیاره پایین و از عمر مفید اون کم کنه.هاردهای پرتابل از نظر سرعت و تنوع در پورت ارتباطی به اکسترنال ها نمیرسن اما من قابل حمل بودن رو به همه ترجیح دادم و یه WD Elements 320GB گرفتم و راضیم.درضمن یه راه ساده برای افزایش سرعت در هارد دیسک وجود داره.بعد از اتصال هارد کلیک راست و Properties,بعد Tools و بعد Defragment now رو بزن تا کامپی فایل های داخل هارد رو مرتب کنه تا سرعت هارد بره بالا و میزان عمر مفید بره بالاتر.البته منظورم فایل های شما نیست.منظورم فایل هایی است که در داخل هارد هست اما قابل مشاهده نیست.ماله خود هارد.این ترفند خیلی ساده برای هاردهای اکسترنال,پرتابل و اینترنال قابل استفادست.

موفق باشی.

doom2009
2011/11/23, 17:11
تشکر میکنم دوستان از توضیحاتی که فرمودین من خودم پرتابل رو اصلا نمیپسندم برای اینکه دوستم یک پرتابل 500 تهیه نموده بود که روی بعضی از سیتمها جواب نمیداد وروی بعضی ها ناقص عمل میکرد نمیدانم شاید این یکی مشکل داشت

Yaser_Aramesh
2011/11/23, 18:27
تشکر میکنم دوستان از توضیحاتی که فرمودین من خودم پرتابل رو اصلا نمیپسندم برای اینکه دوستم یک پرتابل 500 تهیه نموده بود که روی بعضی از سیتمها جواب نمیداد وروی بعضی ها ناقص عمل میکرد نمیدانم شاید این یکی مشکل داشت
من سری My Book Essential رو پیشنهاد میدم.به آدرس زیر برو برای اطلاعات کامل.Western Digital محصولاتش فوق العادن.البته میدونم قیمت هاش بالاست اما.............

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

doom2009
2011/11/23, 19:00
این هم آدرس فروشگاه برای خرید هارد اکسترنال My Book Essential پیشنهاد میکنم برای خرید اول به این فروشگاه مراجعه نمایید تا چند روز قبل قیمت رو 107000 تومان زده بود برای یک ترابایت و من تعجب کردم چرا با وجود افزایش قیمت هارد این فروشگاه قیمتهاش ثابت مونده تا اینکه امروز متوجه شدم که محصولات این فروشگاه نیز افزایش قیمت پیدا کرده اند مثلا همین هاردی که به شما معرفی نمودم رو با 40000 تومان افزایش قیمت یعنی 147000 تومان به فروش میرساند بنظرم هنوز هم قیمت های منصفانه ای دارد تا نظر دوستان چی باشه موفق باشید فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. rives__.html

sezar
2011/11/23, 20:56
این لینک بررسی هارد 2ترابایت سامسونگ است ! میتونه کمکتون کنه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

doom2009
2011/11/23, 21:30
خوب دوست من این هارد سامسونگ رو ازکجا میشه تهیه نمود اگر لینکی سراغ داری بفرما باتشکر

thegameison
2011/11/23, 23:56
به نام خدا و با سلام
دوستان عزیز ، من هارد internal و external با مارک WESTERN DIGITAL رو پیشنهاد می کنم که خودم دارم و ازش راضی هستم .
هارد اینترنال بهتره 500گیگابایت باشه و فقط برای سیستم عامل ، برنامه های کاربردی و بازیها ازش استفاده کنید.چون در صورت خراب شدن سیستم عامل یا مشکلات دیگر چیز مهمی از دست نخواهید داد و زمان کمتری نیز برای فرمت کردن و پاک کردن اطلاعات نیاز خواهید داشت، در ضمن می تونید به راحتی از سیستم عاملهای بروز تر و نرم افزارهای جدیدتر برای ارتقای نرم افزار ی سیستم خود استفاده کنید.
اما هارد اکسترنال، بهتره 1 ترا بایت باشه و اطلاعات شخصی و مهم ، فیلمهاو عکسهای خانوادگی و ... رو در اون ذخیره کنید.
در صورتیکه نیاز به حجم بالاتری برای ذخیره دارید نظر من اینه که به جای خرید هارد دو ترابایت دو هارد یک ترا بایت بخرید تا امنیت حفظ اطلاعات شما بالابره. ضمنا گاهی سری به اطلاعات ذخیره شده خود بزنید مطمئنم که حداقل بیست درصد از اطلاعات ذخیره شده دیگه مورد نیازتون نباشه و میتونید اونها رو برای باز شدن فضای خالی هاردتون delete کنید.
یک تجربه هم بهتون بگم اطلاعات خیلی مهم مثل فیلم و عکسهای خانوادگی خودتون رو روی هردو هارد نگه داری کنید!!!..چون هزینه بازیابی اون از هزینه خرید یک هارد یک ترا بایت هم بالاتره. ""امیدوارم دوستانی که کارشون Recovery هستش از دستم رنجیده نشن""
ارادتمند شما
مسعود

عزیز هارد اکسترنال هم مثل هارد اینترنال خراب میشه . شما امروز هارد رو میخری فردا که می خوای استفاده کنی می بینی هاردت توسط سیستم شناسایی نمی شه.حالا تا این خرابی چی باشه . اگه برد هارد اینترنال سوخته باشه می شه اطلاعاتو برگردوند و تقریبا اکثر جاها می تونن این کارو بکنن ولی اگه هدشون خراب شده باشه باید هارد جراحی بشه و همه جا این کارو نمی کنن. البته هاردهای اکسترنال چیزی به اسم هد و موتور ندارن .
اطلاعاتو روی dvd رایت کنی اونم با سرعت پایین خیلی بهتره از نگه داشتنشون روی هارد .حالا یا اکسترنال یا اینترنال. اگه روی tape باشه که چه بهتر.

Nahvizade
2011/11/24, 00:51
مگه ميشه هارد هد نداشته باشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هارد چه اينترنالش و چه اكسترنالش هد داره...

*hit m@n*
2011/11/24, 01:05
عزیز هارد اکسترنال هم مثل هارد اینترنال خراب میشه . شما امروز هارد رو میخری فردا که می خوای استفاده کنی می بینی هاردت توسط سیستم شناسایی نمی شه.حالا تا این خرابی چی باشه . اگه برد هارد اینترنال سوخته باشه می شه اطلاعاتو برگردوند و تقریبا اکثر جاها می تونن این کارو بکنن ولی اگه هدشون خراب شده باشه باید هارد جراحی بشه و همه جا این کارو نمی کنن. البته هاردهای اکسترنال چیزی به اسم هد و موتور ندارن .
اطلاعاتو روی dvd رایت کنی اونم با سرعت پایین خیلی بهتره از نگه داشتنشون روی هارد .حالا یا اکسترنال یا اینترنال. اگه روی tape باشه که چه بهتر.
هارد هد نداره ؟؟؟؟؟

اون ssd هست که هد نداره

doom2009
2011/11/24, 02:14
حافظه ssd که یه مشت چیپ یا همون آی سی هستش تقریبا مثل رم سیستم میمونه پس هدش کجا بود هارد های اینترنال و اکسترنالن که هد دارن شما موقع کار کردن دست بر روی هارد بزاری چرخش هدش رو احساس میکنی موفق

doom2009
2011/11/24, 02:17
هارد هد نداره ؟؟؟؟؟

اون ssd هست که هد نداره

شما دوست عزیز خوب توجه کنید به چیزی که نوشتی هم هارد و هم حافظه ssd رو نوشتی هد نداره موفق

*hit m@n*
2011/11/24, 08:23
شما دوست عزیز خوب توجه کنید به چیزی که نوشتی هم هارد و هم حافظه ssd رو نوشتی هد نداره موفق
من میدونم ssd هد نداره
شما منظور منو بد گرفتی

doom2009
2011/11/24, 08:31
من میدونم ssd هد نداره
شما منظور منو بد گرفتی

دوست من شما منظورتون با نوشته های thegameison من عذرخواهی میکنم