PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم کامپیوتری مناسب برای مجازی سازی با vmware

meysam19
2013/05/25, 11:21
سلام

سیستمی میخوام برای تمرین شبکه بتونم حد اقل 5 6 تا ماشین مجازی روش ران کنم و در حد معمول رو هر کدوم اپلیکیشن های نه چندان سنگین نصب باشه و بدون لگ و هنگ کردن بهم جواب بده. فکر میکنم فقط cpu و ram اهمیت داشته باشه برای این کار...

دوستان عزیز یک سیستم کاربردی اقتصادی لطفا معرفی کنید

ممنون

Reza Eshraghi
2013/05/25, 11:28
سلام

سیستمی میخوام برای تمرین شبکه بتونم حد اقل 5 6 تا ماشین مجازی روش ران کنم و در حد معمول رو هر کدوم اپلیکیشن های نه چندان سنگین نصب باشه و بدون لگ و هنگ کردن بهم جواب بده. فکر میکنم فقط cpu و ram اهمیت داشته باشه برای این کار...

دوستان عزیز یک سیستم کاربردی اقتصادی لطفا معرفی کنید

ممنون

سلام دوست عزیز ! بودجتون رو ذکر نکردید ؟؟!! با سیستمتون قراره گیم هم بازی بشه یا نه ؟ به نظر بنده باید مادربرد و cpu رو از سوکت lga 2011 انتخاب کنید و حداقل 16 گیگ رم !! و فکر نکنم با زیر 5 میلیون تومن بشه چنین سیستمی بست !!
اساتید عزیز و بزرگوار آقا حسام و بقیه عزیزان اگه اشتباه می کنم گوشزد بفرمایند !

Yaser_Aramesh
2013/05/25, 11:30
بودجه خودتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن درست و حسابی راهنمایی کنن .

درضمن برای 5 - 6 تا ماشین مجازی سیستمی خیلی قوی لازم دارید و به نظر من حداقل 4 میلیون هزینه خواهد داشت !

Hessam
2013/05/25, 11:37
دوست من؛ لطفاً در مورد کاربردتون بیشتر و ساده تر توضیح بدید.
همچنین خبر ندارید که چقدر از پردازنده و حافظه ی اصلی شما در حداکثر فعالیت خود مورد پردازش قرار خواهد گرفت؟
اگر بله، بفرمایید که چقدر از سی پی یو و رم شما درگیر خواهد شد؟! کمتر کسی تجربه ی استفاده در این مورد رو مثل کاربرد شما داشته.
پس بیشترین کمک رو خود شما می تونید برای معرفی قطعات به ما بکنید...
ضمناً بد نیست به لینک های زیر هم مراجعه کنید: (قیمت های قطعاتی که در محتوای لینک های زیر نوشته شده، به روز نیست!)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ظاهراً خرید اس اس دی برای سیستم مثل سیستم شما بسیار بسیار مهم هست و یک عدد اس اس دی حداقل 256 گیگابایت بسیار به روند سرعتی کار شما بهبود می بخشه.

meysam19
2013/05/25, 11:45
ضمن تشکر از دوستان
کارایی برام مهمه در واقع بهتره بگم که ارزون ترین سیستمی رو میخوام که بتونه بدون لگ برام 5 تا ماشین ران کنه
سیستم فقط برای همین منظوره و قرار نیست برای گیم استفاده بشه

حداکثر بودجه ای که بتونم بذارم نهایتا تا 3/5 ملیون هستش
لطفا بفرمائید با این شرایط و مشخصاتی که میفرمائید چه تعداد ماشین مجازی بدون مشکل و لگ کار میکنه

خدمت استادم آقا حسام هم باید عرض کنم اطلاعی از بلایی که سر سخت افزار میاره ندارم و اینکه چقدر درگیر میکنه، فقط الان با سیستمی که 4 گیگ رم روش داره یک ماشین هم به زور ران میشه و خیلی لگ داره..

با تشکر

Hessam
2013/05/25, 11:56
خدمت استادم آقا حسام هم باید عرض کنم اطلاعی از بلایی که سر سخت افزار میاره ندارم و اینکه چقدر درگیر میکنه، فقط الان با سیستمی که 4 گیگ رم روش داره یک ماشین هم به زور ران میشه و خیلی لگ داره..

شما بزرگوارید. شاگردی می کنم نزد دوستان.
پس شما با 16 گیگابایت رم هم که حداکثر 800 هزار تومن میشه، تقریباً مشکل نخواهید داشت و در بهترین حالت 4 ماشین رو می تونید ران کنید!
البته توجه داشته باشید که حدود یک گیگابایت صرف سیستم عامل و نرم افزارهای اجرایی خواهد شد و در خالصانه ترین حالت شما 3 گیگ مفید استفاده می کردید.
حداقل حداقل 5 میلیون بودجه نیاز دارید! اگر اطلاعات زیاد هم نداشته باشید، حتماً به یک اس اس دی حداقل 256 گیگ احتیاج خواهید داشت که بتونید بین اس اس دی و حافظه ی اصلی از طریق نرم افزارهایی که از هارد یا اس اس دی، به عنوان حافظه ی مجازی (رم!) برای سیستم ایجاد می کنند، سویچ کنید و به نوعی از اس اس دی هم کمک بگیرید تا این بار سنگین فقط بر روی رم سیستم سوار نباشه!
فکر می کنم فقط از طریق همین ترفند بتونید به 16 گیگابایت رم با توجه به نیازمندی به بودجه ی بالا، اکتفا کنید.
من خودم تا حالا اینکار رو انجام ندادم. اما شنیدم نرم افزارهایی مثل GiliSoft RamDisk 4.5 Final (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هستن که می تونن از هارد یا اس اس دی برای افزایش حافظه ی اصلی سیستم کمک بگیرن.

این هم یک سیستم با بودجه ی 3 میلیون و 600 (بدون کارت گرافیک و ارزان تر!):

hesam_mm
2013/05/25, 14:31
حسام جان ، اس اس دی رو پایین تر بگیر ، گرافبک رو هم باید بدونیم دقیقا نرم افزارشون چیکار میکنه !؟؟؟؟؟؟؟
خوب با سوکت 1155 ببند که بشه رو بقیه قطعات سرمایه گذاری کرد !
3770 خیلی از 3820 بهتره !
قیمت مادربردشون کمتر میشه !
بودجه ایشون بیشتر سیو میشه و میشه رم رو هم ببیشتر کرد !

Hessam
2013/05/25, 14:36
حسام جان ، اس اس دی رو پایین تر بگیر ، گرافبک رو هم باید بدونیم دقیقا نرم افزارشون چیکار میکنه !؟؟؟؟؟؟؟
خوب با سوکت 1155 ببند که بشه رو بقیه قطعات سرمایه گذاری کرد !
3770 خیلی از 3820 بهتره !
قیمت مادربردشون کمتر میشه !
بودجه ایشون بیشتر سیو میشه و میشه رم رو هم ببیشتر کرد !

طبق نظر علیرضا در اون سه لینکی که دادم و استاد ما بودن، 256 گیگ اس اس دی نه تنها زیاد نیست، بلکه کم هم هست! ایشون بعد از رم به یک اس اس دی با حجم بالا احتیاج دارن! اگر 4 ماشین 60 گیگی در نظر بگیریم، به راحتی می تونن حداقل 4 ماشین رو روی اس اس دی اجرا کنن که نتیجه ی بی نظیری خواهد داشت!
3770 مخصوص گیم و اورکلاک هست! به درد ایشون نمی خوره! ایشون یک کار صنعتی و خارج از مولتی مدیا و گیمینگ قراره انجام بدن!
برای رم بیشتر، راه حل وجود داره که در بالا گفتم و خرید رم بیشتر خیلی توصیه نمیشه. کما اینکه رم 8 گیگ هم در بازار موجود نیست و البته مادربرد نام برده 4 ماژول رم رو ساپورت می کنه. با فرکانس 2000 مگاهرتز چندان مشکلی ندارن! رمی که ایشون یک ماشین رو به قول خودشون ران کردن به طور حتم فرکانس کمتری داشته و نباید فراموش کنیم که فرکانس بیشتر هرگز بی تاثیر نیست!
اجازه بدید ایشون تشریف بیارن و جزئیات بیشتری در اختیارمون قرار بدن. 3 میلیون بودجه شون بوده! وقتی قادر به خرید سیستم بالای 5 میلیون نباشن، بحث و گفتگو در این مورد بیهوده هست.
فرمودن اهل بازی نیستن! پس لزومی جهت خرید کارت گیمینگ نیست. اگر کارت نخرن که نمیشه! چون نه مادربورد انتخابی کارت گرافیک آنبورد داره و نه پردازنده های سوکت 2011 دارای کارت گرافیکی مجتمع هستن!
من یه نمایی از قطعات رو + قیمت نوشتم که حساب کار دستشون بیاد که شرایط فعلی و قیمت ها به چه صورته تا بتونن تجدید نظر کنن در انتخاب و کنار گذاشتن بودجه شون.

hesam_mm
2013/05/25, 14:42
بله حسام عزیز !
زهر چشم ازش میخوای بگیری؟؟؟؟؟
:)
شما همیشه اولین کسی هستید که کمک میکنه و من از شما خیلی ممنونم ...

iSteve
2013/05/25, 14:53
دوستان خواهش میکنم قبل از اینکه سیستم پیشنهاد بدین و قیمت بدین اول ببینید با چه نرم افزاری ایشون کار میکنند و ببینید با اون نرم افزار چه تجربه هایی داشتین. نرم افزارهای مجازی سازی ای هستن که با یه لپ تاپ معمولی(1یا2تومنی) هم میشه باهاش به راحتی و بدون مشکل کار کرد. در همون ابتدا و در عنوان تاپیک ایشون گفتن با WMware کار میکنند، بنده با این نرم افزار کار کردم و تا دوتا مجازی سازی انجام دادم. میدونید با چه سیستمی؟
cpu: AMD single core 2.0GHz
ram: 1GB
البته دوتا رو یه کم(توجه کنید: یه کم) کند انجام میداد ولی رضایت بخش بود. حالا شما یه نگاه بکنید چه سیستم هایی دارین پیشنهاد میدین!!!

Hessam
2013/05/25, 14:58
دوستان خواهش میکنم قبل از اینکه سیستم پیشنهاد بدین و قیمت بدین اول ببینید با چه نرم افزاری ایشون کار میکنند. نرم افزارهای مجازی سازی ای هستن که با یه لپ تاپ معمولی(1یا2تومنی) هم میشه باهاش به راحتی و بدون مشکل کار کرد. در همون ابتدا و در عنوان تاپیک ایشون گفتن با WMware کار میکنند، بنده با این نرم افزار کار کردم و تا دوتا مجازی سازی انجام دادم. میدونید با چه سیستمی؟
cpu: AMD single core 2.0GHz
ram: 1GB
البته دوتا رو یه کم کند انجام میداد ولی رضایت بخش بود. حالا شما یه نگاه بکنید چه سیستم هایی دارین پیشنهاد میدین!!!

ناصر جان ایشون فرمودن یک ماشین مجازی رو به سختی با 4 گیگ رم اجرا کردن!!! همچنین گفتن حداقل 5-6 ماشین مجازی رو قراره ران کنن که هر کدوم 4 گیگ رم نیاز داره و کاملاً این مقدار حجم رو درگیر می کنه!!! اینجاست که داشتن یک اس اس دی 512 گیگ بیش از پیش احساس میشه!
با این وجود باید صبر کنیم تا بیان و پاسخ بدن. قرار نیست سیستمی که معرفی کردم رو بخرن!! هدف این بوده که از قیمت ها آگاه بشن. همین. جنبه ی خرید نداشته خیلی.
نظرات ایشون رو بخون دوست من.

iSteve
2013/05/25, 15:05
ناصر جان ایشون فرمودن یک ماشین مجازی رو به سختی با 4 گیگ رم اجرا کردن!!! همچنین گفتن حداقل 5-6 ماشین مجازی رو قراره ران کنن که هر کدوم 4 گیگ رم نیاز داره!!!
با این وجود باید صبر کنیم تا بیان و پاسخ بدن. قرار نیست سیستمی که معرفی کردم رو بخرن!! هدف این بوده که از قیمت ها آگاه بشن. همین. جنبه ی خرید نداشته خیلی.
نظرات ایشون رو بخون دوست من.

4GB برای هر مجازی سازی؟؟؟
پس یا ایشون اشتباه میفرمایند یا بنده دیوونه شدم که میگم با اون سیستم دوتا مجازی سازی رو بدون مشکل خاصی با WMware انجام دادم.

Hessam
2013/05/25, 15:11
4gb برای هر مجازی سازی؟؟؟
پس یا ایشون اشتباه میفرمایند یا بنده دیوونه شدم که میگم با اون سیستم دوتا مجازی سازی رو بدون مشکل خاصی با wmware انجام دادم.

اللهُ اعلم! :d
دور از جون! فکر می کنم شما داری اشتباه می کنی ناصر جان!
پاسخ شما رو اون سه لینکی که در پست چهارم گذاشتم، داده! مخصوصاً لینک اول! نظرات حسام (مدیر کل) رو ببین!

iSteve
2013/05/25, 15:17
اللهُ اعلم! :d
دور از جون! فکر می کنم شما داری اشتباه می کنی ناصر جان!
پاسخ شما رو اون سه لینکی که در پست چهارم گذاشتم، داده! مخصوصاً لینک اول! نظرات حسام (مدیر کل) رو ببین!

Ok من دارم اشتباه میکنم.

meysam19
2013/05/25, 18:18
با سلام خدمت عزیزان محترم

فکر میکنم اشتباه اصلی رو من مرتکب شدم که خوب نتونستم توضیح بدم
من برای کاری که قراره انشاءالله در آینده ای نزدیک در واقعیت اتفاق بیفته لازم دارم تا چند تا سیستم رو به صورت مجازی شبکه کنم تا آزمون و خطای اولیه رو انجام بدم. برای اینکار به 3 تا ماشین مجازی با و یندوز سرور 2008 برای راه اندازی به ترتیب TMG و Active Directory و Exchange که نیاز دارم هر کدوم به صورت مجزا روی یک ماشین باشه و علاوه براین ها به حداقل دو تا ماشین به منظور Client شبکه یعنی مجموعا 5 تا ماشین مجای احتیاج دارم و میخوام بدون مشکل و لگ خوب اجرا بشن

سیتم فعلی بنده 4 گیگ رم DDR2 با باس 800 داره که حتی یدونه ماشین مجازی رو هم بدون مشکل ران نمیکنه. البته خدمت اساتید محترم عرض کنم خود ویندوز اصلی یا همون Host من خیلی سنگین نمیشه و مشکلی نداره ولی ویندوز مجازی بسیار کنده و لگ داره حتی XP هم تست کردم بازم لگ داشت و حتی حتی ویندوز اصلی سیستم رو عوض کردم و برای استفاده از نهایت 4 گیگ رم یک ویندوز 64 بیتی ریختم ولی متاسفانه بازم ماشین های مجازی شدیدا لگ دارن و کند اجرا میشن. حتی از نسخه های قدیمی تر VMware یعنی نسخه 8 رو هم تست کردم بازم همینطور بود.

محضر دوستان به خاطر وقتی که میذارن و به گرمی جواب بنده را می دهند کمال تشکر را دارم.

Hessam
2013/05/25, 18:25
بخاطر دی دی آر 2 بودن رم شماست آقا میسم. البته سایر قطعات هم دخیل هستن بدون شک.
بنابراین شما با 16 گیگابایت رم 2000 مگاهرتز دی دی آر 3 هیچ مشکلی نخواهید داشت که اگر هم باشه، میشه با اس اس دی و ساخت حافظه ی مجازی برطرفش کرد.
بنابراین سیستم 3 میلیونی و 600 که در پست 6 معرفی کردم، نسبتاً مناسب هست برای شما.
ضمناً حتماً سه لینکی که در پست 4 گذاشتم رو مطالعه و بررسی کنید. مخصوصاً لینک اول و نظرات مدیر کل که استاد من هستن!

meysam19
2013/05/26, 05:42
با تشکر از همه دوستان مخصوصا آقا حسام خیلی استفاده کردم مخصوصا از اون لینک ها

th e nd
2013/05/26, 07:51
یک پیشنهاد هم من بدم ضرر نداره:
1- دقیقاً چه نرم افزارهایی رو در خود vm می خواهید نصب کنید؟
2- اگر منظور از فعال بودن شما تعداد 5 یا 6 سیستم عامل هست (که قطعا منظور شما سیستم عامل بوده چراکه می خواهید net کار کنید) در نتیجه شما به پردازنده ای با هسته های بیشتر از چهار تا نیاز دارید. مثل پردازنده های amd که هشت هسته دارند.
چرا که باید برای هر سیستم عامل 1 یا دو هسته پردازشی معرفی بشه.
3- مقدار رم بسیار تأثیر گذار هست. برای هر سیستم عامل 512 مگ هم کافیست اما اگر می خواهید کاملاً روان و بدون لگ کار کنه و در نصب نرم افزاری های دیگر شبکه و کارهای مدیریتی در داخل هر کدام از آنها به مشکل نخورید 1 گیگ رم برای شما هم کافیست که برای هر کدام از سیستم عامل ها در نظر گرفته شود.
4- برای هر سیستم عامل 1 گیگ در نظر گرفتید، اما خود vm و سیستم عامل اصلی شما هم رم نیاز داره. پس 12 گیگ رم مناسبه.
5- نبود لگ بینهایت به هارد دیسکی که بهره می برید ربط داره.
شما برای هر سیستم عامل باید مقداری فضای ذخیره سازی اختصاص دهید. فرض کنید که می خواهید چندین فایل رو از هر درایو هارد دیسک خودتون کپی کنید به دیلی مکانیکی بودن واقعاً کم میاره و این موضوع در نرم افزار vm وحشتناک تأثیر می گذاره.
پس به پیشنهاد حسام عزیز توجه کنید و یک ssd در کنار یک hdd بگیرید. و از روی ssd به سیستم عامل های خودتون فضا اختصاص بدید.
6- این تجربه من بود که بهتون گفتم امیدوارم مفید بوده باشه.

hesam_mm
2013/05/26, 10:24
کاملا با نظرت موافقم !
اتفاقا دیروز داشتم فکر میکردم ، پردازنده 3770 ، 4 تا هسته بیشتر نداره ! که از 2 مسیر استفاده میکنن!

اگه ای ام دی برداری ، به نظرم بهتر میتونه کمکت کنه ! هر هسته هم 4.2 گیگاهرتز ! دیگه بهتر از این نمیشه !

اینم سیستم پیشنهادی ای ام دی البته با عرش معذرت که فوضولی کردم تو کار ای ام دی بازا !

cpu : AMD FX8350 =800
Ram : 12 ddr3 2000mhz corsair =600
H.D.D : WD Caviar Black 1 TB =340
S.S.D : ADATA SX900 128 GB =445
POWER : Green GP585B =315
CASE : GREEN MAGNUM 2 =135
O.D.D : sony =80
M.B :GA-990XA-UD3 / MSI 990FXA-GD65 / ASUS M5A99FX PRO R2=660 / 500 / 700

حدود 3,350,000 !

Hessam
2013/05/26, 10:28
حسام جان 3770 هم 8 هسته ای میشه دیگه...! :)
4 هسته داره. درست! 4 هسته ی مجازی دیگه هم می سازه و در مجموع با 8 هسته ی 3.50 گیگاهرتزی کار می کنه!
تفاوتی بین هسته های واقعی و مجازی در پرفورمنس نیست!

hesam_mm
2013/05/26, 11:35
اشتباه از من بود :)
ولی خدایی 8 تا هسته ی 4 بهتره :))
و ارزون تر!

th e nd
2013/05/26, 11:41
حسام جان 3770 هم 8 هسته ای میشه دیگه...! :)
4 هسته داره. درست! 4 هسته ی مجازی دیگه هم می سازه و در مجموع با 8 هسته ی 3.50 گیگاهرتزی کار می کنه!
تفاوتی بین هسته های واقعی و مجازی در پرفیومنس نیست!

1- تا جاییکه بنده اطلاع دارم در پردازش های مجازی هسته های فیزیکی یک پردازنده مد نظر قرار می گیره، در نتیجه 3770 یک پردازنده 4 هسته ای قلمداد میشه.
2- "تفاوتی بین هسته های واقعی و مجازی در پرفیومنس نیست!" منظورتون رو واضح تر می گید؟ و البته "پرفورمنس"

Hessam
2013/05/26, 11:52
اشتباه از من بود :)
ولی خدایی 8 تا هسته ی 4 بهتره :))
و ارزون تر!

علت اینکه نسبت قیمت به کارایی داره بیشتر یک جور ترفند تبلیغاتی هست که کاربران ساده لوح رو گول بزنه ای ام دی!
وگرنه در کارایی هر تک هسته و کارایی کلی، اینتل سرتر هست!
ای ام دی فقط اومده کاربران ظاهر بین رو به نوعی گول بزنه! اومده تعداد هسته رو دو برابر اینتل کرده و فرکانس هر هسته رو هم 4 گیگاهرتز کرده! هر چند روی اورکلاک پذیریش هم عالی کار کرده!
اما در حوزه ی دو مورد بالا + جزئیات، بسیار 3770 سرتر از 8350 هست! مصرف توانش هم کمتره!
در تست های گرافیکی هم 8350 در برابر 3770 حرفی برای گفتن نداره!

hesam_mm
2013/05/26, 11:58
بله اما خدایی قیمتش عالیه !
از 3570 هم ارزون تره !
:)
واسه ما رندر گیرا قیمتش با 8 تا هسته خیلی میصرفه !
اما 3770 کلا سرتره !

Hessam
2013/05/26, 12:01
1- تا جاییکه بنده اطلاع دارم در پردازش های مجازی هسته های فیزیکی یک پردازنده مد نظر قرار می گیره، در نتیجه 3770 یک پردازنده 4 هسته ای قلمداد میشه.
2- "تفاوتی بین هسته های واقعی و مجازی در پرفیومنس نیست!" منظورتون رو واضح تر می گید؟ و البته "پرفورمنس"

ممنون. تصیحیح اش کردم. اشتباه شد.
به هر حال؛ هسته های مجازی بیکار نمی مونه ان و قطعاً مثل هسته های فیزیکی مورد پردازش قرار خواهند گرفت! اگر اینطور باشه که بین 3570 و 3770 نباید تفاوتی باشه!!
در هر صورت آیتم هایی که ایشون مورد استفاده قرار میده، مشخص می کنه که آیا تعداد هسته و فرکانس در کار ایشون موثر هست یا سایر موارد!
اگر بخش اول جمله ی بالا در مورد ایشون صدق کنه، به طور حتم 8350 با توجه به قیمتش و افزایش بهره وری، برای ایشون مناسب تر خواهد بود.

ARMIN
2013/05/26, 12:04
علت اینکه نسبت قیمت به کارایی داره بیشتر یک جور ترفند تبلیغاتی هست که کاربران ساده لوح رو گول بزنه ای ام دی!
وگرنه در کارایی هر تک هسته و کارایی کلی، اینتل سرتر هست!
ای ام دی فقط اومده کاربران ظاهر بین رو به نوعی گول بزنه! اومده تعداد هسته رو دو برابر اینتل کرده و فرکانس هر هسته رو هم 4 گیگاهرتز کرده! هر چند روی اورکلاک پذیریش هم عالی کار کرده!
اما در حوزه ی دو مورد بالا + جزئیات، بسیار 3770 سرتر از 8350 هست! مصرف توانش هم کمتره!
در کارهای گرافیکی هم حرفی برای گفتن نداره ای ام دی!

یعنی با این توصیفها کارخونه amd بره سر به بیابون بگذاره بمیره حسام جان. به نظرم انتخاب بین amd-fx-8350 با همرده خودش 3570k، کار بسیار سختی خواهد بود.

Hessam
2013/05/26, 12:14
یعنی با این توصیفها کارخونه amd بره سر به بیابون بگذاره بمیره حسام جان. به نظرم انتخاب بین amd-fx-8350 با همرده خودش 3570k، کار بسیار سختی خواهد بود.

بحث بر سر مقایسه با 3770 هست آرمین جان. حرف شما هم تایید میشه. بسیار سخته انتخاب یکی از این دو...
هر دو نسبت به هم برتری دارن. اما این چیزی که من دیدم، برتری 3570 محسوس هست! (صرف از نظر از تعداد هسته و فرکانس)
تعداد هسته و فرکانس رو کنار بذاریم، عملاً 8350 شکست رو پذیرفته! هم در برابر 3570 و هم در برابر 3770!
چون در امکان مجازی عمومی، مانور کاربران فقط بر روی این دو آیتم پردازنده ی ای ام دی هست! مخصوصاً طرفداران ای ام دی.
باید واقع بین بود! ما ایرانی ها عادت داریم! تا یه نقطه ضعف می بینیم، هی کوچیکش می کنیم! هی کوچیکش می کنیم! برعکس تا یه نقطعه ی قوت می بینیم، هی بزرگش می کنیم! هی بزرگش می کنیم!
این روزا خدا نکنه آدم گیر یه آدم بدبخت بی افته! تا یارو ثابت نکنه از تو بدبخت تره، ول کنت نیست! :d
حالا فکر می کنم این بحث ها پایانی نداره و اینجا جای گفتگوی این موارد نیست... کاملاً بی پایانه این دیدگاه ها و تمومی نداره!