PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اورکلاک Intel E7500

amin704
2013/05/17, 16:05
سلام دوستان
من تازه یه cpu 7500 intel گرفتم میخوام بدونم چجوری باید اورکلاکش کنم؟
راستی من میخوام رمم اورکلاک کنم راهنمایی کنید .
فن هم فن استوک هستش نیاز به تعویض داره؟؟

اینم مشخصات سیستم :

cpu : Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz

ram : 2.00 GB Single-Channel DDR3 @ 399MHz

motheboard : ASRock G41M-VS3

vga : 256MB GeForce 8400 GS

NAVID OC
2013/05/17, 16:17
در انتخاب نام تاپيك بايد دقت عمل بيشتري به خرج مي داديد!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بررسی-و-اورکلاک-مادربرد-ip35pro

شما تا چه قدر قصد اور داريد؟
در هر صورت بايد يك كولر cpu تهيه كنيد! چند تا فن قوي هم براي درست كردن تهويه كيس.يه خمير سيليكون مرغوب و بك محافظ!
پاورتون چند واته؟
مدل دقيق رم ها؟

amin704
2013/05/17, 16:33
درسته اسم تایپک اشتباه شد
نمیدونم راستش هر چه قدر بیشتر بهتر
پاورم 500 واته
منظور از مدل رم ها همون برندشونه؟ برندش رو هت سینک نوشته : zeppelin
خمیر سیلیکونو انواعشو و برنداشو نمیشناسم بک محافظم نمیدونم چیه راستی شما خودت میتونی یه فن سی پی یو با قیمت مناسب بهم معرفی کنی ؟
ممنون

NAVID OC
2013/05/17, 17:49
آخرين بودجه رو براي همه اين موارد ذكر بفرماييد.

amin704
2013/05/17, 17:57
والا نظری ندارم فن سی پی یو رو میتونم بگم ازون ور باسم بفرستن البته بازم باید قیمتش متوسط باشه
خمیر سیلیکونم که فکر نمیکنم قیمت خاصی داشته باشه این ساده هاش که هزاره اون قویاشم باید زیر ده تومن دیگه نهایت 20 باشه .

NAVID OC
2013/05/17, 18:09
من كه دقيقا منظورتون را متوجه نشدم! شما حد اقل به ٧٥ تومان بودجه براي خريد كولر احتياج داريد! به ٣٥ تومان براي خريد فن كيس. حدود ٢٠ تومان هم محافظ.
اون پاورتون هم محاله ٥٠٠ وات باشه! وات ريلشو بيان كنيد.

amin704
2013/05/17, 18:28
داداش میگم که فن سی پی یو رو میتونم بگم از خارج باسم بیارن فن کیسم من الان فقط یدونه فن 12*12 بستم . دقیقا چه فن هایی لازممه؟
محافظ چیه ؟ از کجا باید بگیرمش؟ پاورم روش نوشته 500w دیگه . واتریلشو از کجا بفهمم؟

NAVID OC
2013/05/17, 19:03
اگر روي پاور را ريز بينانه و دقيق بنگريد يه عدد نوشته شده مثلا: 330W
يه همچين چيزي.
محافظ برق را از لوازم الكتريكي مي توانيد تهيه بفرماييد.
دو تا فن ١٢ در ١٢ ديگه تهيه كنيد ولي قوي! اول ببينيد كيستون جاي نصب فن داره؟ اگر داشت تا جايي كه ممكن است تهويه سيستم را تقويت كنيد.
شما بايد كولر سي پي يو تهيه كنيد و تا تهيه نكرديد كه بنده نمي تونم راهنماييتون كنم! مي توانيد كه Termalright Archon تهيه كنيد كه بسيار بسيار بازدهي خوبي دارد!منتها ايرانيه! پس تهيه آن در ايران به صرفه تر خواهد بود و حدود ٢٧٠ تومان قيمت دارد.
در كل حد اكثر بودجه را براي كولر ذكر بفرماييد.
خمير سيليكون هم مرغوب باشه.
و در آخر بايوس را آپديت بفرماييد.

موفق باشيد.

amin704
2013/05/17, 22:08
اهان محافظ برقو که خودم دارم
کيس تقريبا5 تا فن 9*9 ميخوره یکی رو در بقل کیس، دوتا جلو کیس قسمت پایین، دوتاهم ته کیس زیرپاور . ولي سوکت به اندازه کافي براي فن ها ندارم.
مادر بوردو 5روز پيش خريدم بايد بايوس اپديت شه حتما؟
در مورد فن کولرم خوب 270 بخوام بدم باسه کولر ميرم يه سي پي يو قوي ميخرم ديگه فن نميخواد که . ولي بودجه من در حد همون 60-70 هستش اگه چنتا مدل ارزون تر و خوب معرفي کني ميگم ازونور به عنوان سوغاتي برام بفرستن که اينطوري ديگه هزينه کولر نميخواد بدم.
سوال ديگه اينه که با فن استوک نميشه تا حدودي اورش کرد؟؟ اصلا اورکلاک تاثيرش رو سي پي يو چقده؟ يعني چشمگيره يا فرق زيادي نداره؟/
مدل پاور : vl-500 watx
یه جاش نوشته :dc out put 200w real منظورت این بود؟؟

در هر صورت ممنون از راهنماییات

hamidparsafar
2013/05/17, 22:18
سلام دوست عزیز ، آقا نوید یه نگاه به مدل برد ایشون میکردید کولر پردازنده 270 تومنی بهشون پیشنهاد نمیدادید!فرکانس رمشون هم مطمئنا اشتباه نوشتن! یه شات اسکیرین از منوهای cpu , memory , spd در برنامه cpu-z بذارید تا من دقیقا بهتون بگم چی کار کنید.برنامه cpu-z رو از اینجا :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. سمت راست صفحه رو این قسمت کلیک کنید تا دانلود بشه : 1.64 setup, english
دفترچه مادربوردتون هم دانلود میکنم تا دقیقا بهتون بگم چی کار کنید. فعلا هم دست به خرید هیچ چیزی نزنید.
از اینجا :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
برنامه core temp رو دانلود کنید و دمای پردازنده رو در حالت بیکاری اندازه گیری و اعلام کنید.بعد از اینجا :
برنامه prime رو از این قسمت Primary Download Site دانلود کنید و سپس اجراش کنید در حالتی که برنامه core temp باز هست و ببینید دما چقدر بالا تر میره ، نذارید دما از 80 بالاتر بره و اگه رفت برنامه prime رو از منوی test و گزینه stop متوقف کنید.
حداکثر دمای پردازنده تون رو بعد از اجرای prime هم برام بنویسید.
تا فردا شب و ادامه راهنمایی.....

amir1364
2013/05/17, 23:12
شما بايد كولر سي پي يو تهيه كنيد و تا تهيه نكرديد كه بنده نمي تونم راهنماييتون كنم! مي توانيد كه Termalright Archon تهيه كنيد كه بسيار بسيار بازدهي خوبي دارد!منتها ايرانيه! پس تهيه آن در ايران به صرفه تر خواهد بود و حدود ٢٧٠ تومان قيمت دارد.

نوید جان کی گفته ایرانیه این کولر مال شرکت ترمال رایت هستش که توسط شرکت گرین وارد میشه و گارانتی میشه لطفاً پست مربوطه رو اصلاح کنید./:)

NAVID OC
2013/05/18, 00:05
امير جان فرقش چيه؟!!!
كولر ترمال رايت را از اون ور بياري!!! مگه برد اينتل زءون است؟ مطمعنن همين طرف به صرفه تره!
من به ايشون كولر ٢٧٠ تومني پيشنهاد ندادم!!! من هر چه قدر از ايشون سوال پرسيدم بودجه؟ جوابي حاصل نشد!
پس براي مثال گفتم مثلا archon! تا متوجه بشوند اوركلاك خرج داره!!!

amin704
2013/05/18, 05:36
سلام

اینم عکسای cpu-z

اینم یه عکس از برنامه speccsy :

دمای cpu در حالت بیکاری :

برنامه
prime درس کار نمیکرد با occt تست کردم که برنامه core temp هنگ کرده بود موقع تست باسههمین عکس همون occt رو میزارم :

دوستان دمتون گرم . درمورد بودجه باسه کولر سی پی یو نهایت بترکونم 60 تا 70 حالا شما نظراتونو بگین تاببینیم چی میشه اگه شد هماهنگ میکنم ازونور بفرستن اونطوری باسه من هزینه ای بر نمیداره یه جورایی مجانی میشه و حکم سوغاتی میگیره .... در کل ممنون ازتون

NAVID OC
2013/05/18, 09:27
CPU Cooler Deepcool Iceedge 400 XT. 81T
CPU Cooler Deepcool Iceedge 400 FS. 75T
CPU Cooler Deepcool Iceedge 200U. 71T
CPU Cooler Deepcool Ice Wind FS

نمونه آخر از بقيه بهتره و ٨٣ تومن قيمتشه!
اگر هم مي خواهيد كم تر هزينه بفرماييد بقيه موارد خوب است.

metall_hero
2013/05/18, 09:29
کولر 60-70 تومنی میتونید روی Green Transformers حساب کنید کولر خوبی هست امکان نصب فن دوم رو هم داره

کمی بالاتر میشه به True Spirit اشاره کرد که بازده فوق العاده خوبی داره و من بیشتر نظرم روی این کولر هست

iranmanoto
2013/05/18, 10:22
سلام به اساتید
خوبید؟
اساتید من یه پیشنهاد دارم
شما بیاین اول اورکلاک رو به دوست عزیزمون آموزش بدید بعد کم کم با بالا بردن شدت اور دوستمون خودش به احتیاج داشتن کولر خوب احتیاج داشتن به رم خوب و... پی میبره!!!
به نظرتون این جوری بهتر نیست؟!

metall_hero
2013/05/18, 12:50
سلام به اساتید
خوبید؟
اساتید من یه پیشنهاد دارم
شما بیاین اول اورکلاک رو به دوست عزیزمون آموزش بدید بعد کم کم با بالا بردن شدت اور دوستمون خودش به احتیاج داشتن کولر خوب احتیاج داشتن به رم خوب و... پی میبره!!!
به نظرتون این جوری بهتر نیست؟!

سلام رفیق گل
عزیز جان اورکلاک سی پی یو درصد بیشتریش روی استیبل بودن سی پی یو هست اینکه فقط فرکانس افزایش بدن زیاد به کارشون نمیاد قصد ثبت رکورد رو که ندارن

دمای سی پی یو شون توی تست wprime رو حالت معمولی با فن استوک به 50 میرسه قطعا بلکن بیشتر تهش ایون 300-400 مگاهرتز بیشتر بتونن بکنن که دردی دوا نمیکنه
اگر واقعا بخوان عملیاتیش بکنن اورکلاک رو باید یه کولر بگیرن که خیالشون از بایت دما راحت بشه
کلا اور رو با فن استوک اصلا پیشنهاد نمیدم به هیچ کسی خودم هم تا حالا نکردم این کار رو

iranmanoto
2013/05/18, 14:36
سلام رفیق گل
عزیز جان اورکلاک سی پی یو درصد بیشتریش روی استیبل بودن سی پی یو هست اینکه فقط فرکانس افزایش بدن زیاد به کارشون نمیاد قصد ثبت رکورد رو که ندارن

دمای سی پی یو شون توی تست wprime رو حالت معمولی با فن استوک به 50 میرسه قطعا بلکن بیشتر تهش ایون 300-400 مگاهرتز بیشتر بتونن بکنن که دردی دوا نمیکنه
اگر واقعا بخوان عملیاتیش بکنن اورکلاک رو باید یه کولر بگیرن که خیالشون از بایت دما راحت بشه
کلا اور رو با فن استوک اصلا پیشنهاد نمیدم به هیچ کسی خودم هم تا حالا نکردم این کار رو

سلام
درسته حق با شماست
منم برای کار24/7 گفتم! من منظورم این بود که بزارید خودش به نیاز یک کولر خوب پی ببره!!!! خودش بفهمه که رم خوب نیاز داره! شما جرقه رو بزن . ایشون خودش روشن میشه!
و در مورد فن استوک:
من الان خودم با فن استوک پردازنده خودم رو e5300@2.60 تا 3.84 اور کردم و دما توی فول لود به 75 میرسه! سیستم24 ساعته و 7 روز هفته روشنه! درسته اورش انچنان نیست ولی تو رادمان خیلی تاثیر داره!
دمای ثپت شده cpu دوستمون هم تو حالت عادیه! یعنی به نظرم از خمیر خوبی استفاده نکرده و یا خمیر رو خیلی وقته عوض نکرده! به نظرم ایشون بتونه راحت تا مرز 4.10 گیگاهرتز اور کنن و دماشون رو بتونن کنترل کنن(با فن استوک)
خوب دوست عزیز امین جان! امید وارم تو کارت موفق بشی
گیر خوب استادایی افتادی (: دی قدرشون رو بدون

amin704
2013/05/18, 18:21
ممنون از اساتید یعنی من باید علاوه بر فن ، رم هم عوض کنم؟؟؟؟؟؟

hamidparsafar
2013/05/19, 00:17
سلام ، قاعدتا فرکانس رم شما باید 533 باشه ، بریم سراغ مادربورد ، وارد بایوس مادربورد میشید(با نگه داشتن کلید del بعد از روشن کردن یا ری استارت کردن سیستم) ، منوی advanced ، زیر منوی cpu configuration ، شش تا گزینه پایین صفحه داری ، آخری رو auto باشه ، 5تای بالایی disable
esc میزنیم و برمیگردیم ، منوی oc tweaker ، گزینه dram frequency رو در کمترین حالت قرار میدی ، 400 باید باشه احتمالا ،
intel speedstep tech رو هم disable میکنی ،
overclock mode رو در حالت manual قرار میدی ، بعد فقط cpu frequency رو 10 تا 10 تا زیاد میکنی و هر بار ذخیره میکنی تغییرات رو ، مثلا اگه الان 375 هست میذاریش رو 385 و ذخیره میکنی و تو ویندوز تست دما میگیری ، اینقدر ادامه میدی تا ویندوز دیگه بالا نیاد یا دمای پردازنده خیلی بالا بره ، بعد برمیگردی به آخرین حالتی که ویندوز بصورت صحیح بالا اومده بود ، بازم همون اسکرین شاتها رو میذاری تا بقیشو بهت بگم.

NAVID OC
2013/05/19, 06:19
براي شروع اوركلاك تمامي گزينه هاي زير را غير فعال بفرماييد:

Execute Disable Bit
Thermal Monitoring Technologies
Enhanced Intel SpeedStep® Technology
Intel® Virtualization Technology (VT-x)

براي شروع به بايوس رفته و fsb را از ٢٦٦ روي ٢٧٤ بزاريد.پس از ورود به ويندوز تست بگيريد.فكر نمي كنم براي ٨ پله احتياجي به افزايش ولتاژ باشد.اينم براي شروع ولي پيشنهاد مي كنم براي همين هم خمير سيلييكون زير فن استوك را تازه كنيد.اگر مشكلي بود از بايوس عكس بزاريد تا دوستان راهنمايي بفرمايند.

موفق باشيد.

amin704
2013/05/19, 20:39
دوستان یه چیزایی رو نفهمیدم :
اول اینکه منوی advenced گزینه cpu configuration باید یرم توش یا تو همون صفحه شیش تا گزینه های دیگرو desable کنم؟
دوم اینکه چیارو desable کنم ؟ هرچی enable هست؟
سومم اینکه چسبو تازه زدم نیازه بازم؟؟
در کل ممنون از راهنماییاتون

NAVID OC
2013/05/19, 21:00
به كولر كه قطعا نيازه!
در منوي cpu configuration بايد برويد. ولي گفتم اكر مقدور است لطفا عكس بزاريد.

hamidparsafar
2013/05/19, 22:25
دوست گرامی من از روی دفترچه مادربوردتون همه چی رو دقیق بهتون توضیح دادم ، در دنیای کامپیوتر اگه بخوای به حرف همه گوش بدی فقط گیج میشی، من گفتم نه کولر پردازنده لازم داری نه تعویض رم و نه تعویض خمیر سیلیکون زیر پردازنده ، با مادربورد شما تا جایی که میکشه اور میکنیم بعد اگه جایی گیر داشت یا دما بالا بود یه فکری به حالش میکنیم، منوی advanced بعد وارد قسمت cpu configuration میشی، 6تا گزینه پایین صفحه داری :
Enhance Halt State : disable
Intel (R) Virtualization tech : disable
CPU Thermal Throttling : disable
No-Excute Memory Protection :disable
Hyper Threading Technology : disable
Intel (R) SpeedStep(tm) tech :disbale
On-Demand Clock Modulation :auto
حالا متوجه شدی؟
محض اطلاع آقا نوید fsb پردازنده ایشون 266 نیست ، 366 یا مقداری نزدیک این عدد هست که از تقسیم فرکانس 3000 mhz پردازنده بر مولتیپلیر 8 بدست میاد براحتی ، پس برای آموزش اورکلاک باید پله به پله و با حوصله دقیقا چیزی رو که مادربورد ایشون داره و در بایوس مشاهده میکنه رو براشون توضیح بدیم.
اون کارایی که من گفتم رو دقیقا انجام بده . اسکرین شات فراموش نشه.
از دوستان هم خواهش میکنم اول اورکلاک رو یاد بدن بعد کاربرو به نوعی برای خرید cpu cooler و تعویض خمیر سیلیکون ترغیب کنند ، وقتی خودش یاد بگیره و دما براش محدودیت ایجاد کنه یا رم براش گلوگاه بوجود بیاره خودش متوجه میشه که یا باید هزینه کنه یا به همین مقداری که اور کرده بسنده کنده.
ممنون از همتون

NAVID OC
2013/05/19, 23:36
اما دما همين الان هم بالاست! من كه قبلا با ٧٧٥ اور مي كردم بدون اور دما معمولا روي ٢٦ بود.

hamidparsafar
2013/05/20, 00:12
احتمالا به مقدار زیاد از خمیر سیلیکون روی پردازنده استفاده کردن ولی بازم مشکلی نیست ، باید خود کاربر احساس نیاز کنه تا براش هزینه کردن هم راحتتر باشه و هم بدونه که هزینه ای که میکنه ازش نتیجه ای به دست میاره.

NAVID OC
2013/05/20, 00:23
گفته هاي شما صحيح اما بنده دو سال پيش يه سيستم سوزوندم! به خاطر پاور! خيلي موارد آسيب هاي شديد هم به خاطر دما و غيره پيش مي آد.در هر صورت اميد وارم بدون هيچ مشكلي كار انجام شود.

morteza.p
2013/05/20, 09:47
درود

fsb پردازنده ایشون 266 نیست ، 366 یا مقداری نزدیک این عدد هست که از تقسیم فرکانس 3000 mhz پردازنده بر مولتیپلیر 8 بدست میاد

266*11 = 2926 mhz

:)
@};-

amin704
2013/05/20, 21:01
سلام به همه
دوستان باور کنین من خودم میدونم که به کولر نیاز دارم باسه اورکلاک و باید یه سری حرکتم رو رم بزنم ولی خواستم باسه اطمینان و راهنمایی بیشتر از شما بپرسم و دوستان چن تا نمونه کولر بهم معرفی کنن که اینکارم کردن دمشون گرم . از همتون متشکرم . به زودی اون کارا که گفتینو انجام و نتایجو میزارم در ضمن از بایوس نمی تونم عکس بزارم . دم همتون گرم:)>-

hamidparsafar
2013/05/20, 23:59
درود

266*11 = 2926 mhz

:)
@};-
سلام ، بله حق با شماست ، clock پردازنده 11 هست

hamidparsafar
2013/05/21, 00:04
به ترتیب اولیت کارایی و مناسب بودجه شما

amin704
2013/05/22, 17:17
سلام
من کاراییو که گفته بودین کردم ولی چنتا مورد هست که باید بگم :
اون 6 تا گزینه که گفتین desable کنم دوتاشو نمیشد کاریشون کرد یعنی خاموش بودن و enable ونمیشد تغییرشون داد .

Intel (R) Virtualization tech : disable
Intel (R) SpeedStep(tm) tech :disbale
این دوتا بودن فکر کنم

گزینه های
Execute Disable Bit
Thermal Monitoring Technologies
Enhanced Intel SpeedStep® Technology
Intel® Virtualization Technology (VT-x)
اصلا پیدا نکردم
fsb هم پیدا نکردم - dram frequency رو کمترین حالت گزاشتم که 414 بود فکر کنم .

cpu frequency رو 10 تا زیاد کردم از 266 اوردم رو 276 اینم عکس ها :

در حالت عادی :

در حال لود 100% به مدت 5 دقیقه :

اینم cpu-z :

ممنون. شرمنده اگه اینقد سوال میکنم باید ریز ریز کارو بدونم تا یه وقت قطعه ای نسوزه

hamidparsafar
2013/05/22, 23:51
دوست عزیز شما هنوز اورکلاک نکردید ، به منوی OC Tweaker در بایوس برید و Ratio CMOS Setting رو روی عدد 11 قرار بدید اگر امکانش فعال هست ، بعد Intel (R) SpeedStep(tm) tech رو disable کنید و Overclock Mode رو در حالت manual قرار بدید ،
fsb همون CPU Frequency هست. حالا به منوی advanced برید و اون کارهایی که قبلا گفتم رو انجام بدید.از منوی mainboard برنامه cpu-z هم یک شات برام بذارید. من دارم از روی دفترچه مادربورد خودتون راهنماییتون میکنم، پردازنده شما 3000 هست ولی الان داره رو 2200 کار میکنه به دو علت :
اول اینکه اون گزینه هایی که من گفتم رو disable نکردید.منوی advanced قسمت cpu configuration ، تمام گزینه هایی که گفتم رو اونجا میتونید پیدا کنید ولی اول کارهایی که بالا گفتم رو انجام بدبد لطفا
دوم اینکه Ratio CMOS Setting رو 8 هست که باید روی 11 قرار بگیره
موفق باشید

amin704
2013/05/23, 21:54
دوست عزیز ممنون از راهنماییات
من همه کارهایی که شما گفتینو کردم :

Ratio CMOS Setting رو از 8 به 11 تغییر دادم

Intel (R) SpeedStep(tm) tech رو disable کردم

Overclock Mode رو در حالت manual قرار دادم

ولی اون 6 تا گزینه رو که گفته بودین disable کنم همه رو غیرفعال کردم جز گزینه Intel (R) Virtualization tech که نمیشد کاریش کرد یعنی خاموش بود و enable.

اینم شات ها :

من الان چی کار کنم؟؟ تست بگیرم؟؟
راستی این قابلیتی که دمای سی پی یو رو کنترل میکنه و اگه دما بیش از حد بالابره کامپیوترو خاموش میکنه الان غیر فعال شده؟؟
ممنون

hamidparsafar
2013/05/24, 22:15
سلام دوست من ، تازه درست شد ، حالا cpu frequency رو بذار رو 300 و تست بگیر (دما برامون مهمه) بعد بذار 345 و تست بگیر(اسکرین شات از cpu-z و دما یادت نره در حالت فول لود 100% ) بعد 360 و همین طور 15 تا 15تا زیاد کن تا جایی که تو ویندوز بهت بلو اسکرین بده یا اصلا بالا نیاد،بعدش برگرد به تنظیمات قبلی(اگه سیستم خاموش شد و بعد روشن شد و چیزی تو مانیتور نداشتی باید باتری مادربودو در بیاری(در حالتی که سیستم خاموش هست) و 1 دقیقه صبر کنی بعد بذاری سر جاش و سیستمو روشن کنی و از اول همه کارارو انجام بدی) ، حواست به دما باشه از 80 بالا نزنه
بازهم موفق باشی و ببخشید که دیر به دیر جواب میدم.
اون قابلیت در قسمت h/w monitor هست که گویا مادربورد شما نداره.
CPU Thermal Throttling این گزینه هم همون کارو میکنه که disable شد.
در ضمن Intel (R) Virtualization tech به این علت خاموش هست که پردازنده شما این گزینه رو ساپورت نمیکنه.
منتظر اورکلاکت هستم

amin704
2013/05/26, 18:46
سلام ممنون از راهنماييات

من
cpu frequency رو 300 گذاشتم و به چنتا مشکل برخوردم :

اول اينکه وقتي کامپيوترو روشن ميکنم همش ارور صفحه ابي يا فريز ميشه و بايد ري استارتش کنم البته بعد از حدودا 5 دقيقه اين اتفاقا ميفته

به زور تونستم فقط از سي پي يو زد دو تا شات بزارم موقع گذاشتن این پست 20 بار فریز شد پی سی و با هزار زحمت این پستو گذاشتم

الان
cpu frequency رو 290 گذاشتم اون مشکلا برطرف شد اینم شات ها :

اینم فول لود به مدت 5 دقیقه :

دمت گرم . الان باید چی کار کنم ؟؟ ولتاژو زیاد کنم؟؟

hamidparsafar
2013/05/26, 23:49
سلام دوست من ، واقعا جای بسی تعجب داره! احساس من میگه که احتمالا رم هاتون از کمپانی معظم twinmos یا تو همین مایه ها هست که با افزایش 300 مگاهرتزی دچار مشکل شدن ، مدل رم هاتو از روش بخون ایجا برام بذار یا عکسشو اون قسمت که اطلاعات داره برام بذار. ولتاژ نمیخواد دوست من اول بذار مدل رمهاتو چک کنم بعد.
تا اینجا پایه اورکلاک رو یاد گرفتی

amin704
2013/05/27, 18:59
سلام داداش
رو رم من هت سینک داره ولی روی هت سینک نوشتههت سینکو بلد نیستم وا کنم رو روم بخونم

یه چیزه دیگه من سی دی مادربوردو نگاه کردم دوتا برنامه درباره اورکلاک داش به کار ما میاد؟؟

اینم اسمشون و شات ازشون :

ASRock OC DNA

ASRock OC Tuner

hamidparsafar
2013/05/27, 22:21
برنامه دومی برنامه خوبیه ، بلد نیستی رم تو در بیاری؟؟تو دفترچه مادربودرت نحوه در اوردن و جا زدنشو نوشته و بسیار راحته، بنظرمن رمهات اصلا رمهای خوبی نیستند ، اگه بتونی رمهایی مثل gskill یا crucial یا حداقل corsair با باس 1333 یا 1600 بذاری رو سیستمت مطمئنا پایداری اورکلاکت بسیار بیشتر میشه.

amin704
2013/05/28, 00:07
برنامه دومی برنامه خوبیه ، بلد نیستی رم تو در بیاری؟؟تو دفترچه مادربودرت نحوه در اوردن و جا زدنشو نوشته و بسیار راحته، بنظرمن رمهات اصلا رمهای خوبی نیستند ، اگه بتونی رمهایی مثل gskill یا crucial یا حداقل corsair با باس 1333 یا 1600 بذاری رو سیستمت مطمئنا پایداری اورکلاکت بسیار بیشتر میشه.
ممنون رم بلدم در بیارم ولی روش هت سینکه اونو بلد نیستم دربیارم

رمو فعلا نمیتونم تهیه کنم راه دیگه ای نداره؟؟

amin704
2013/05/28, 21:09
دوستان یعنی برای ادامه اور کلاک احتیاج به رم و کولر سی پی یو دارم؟؟؟#-o
در هر صورت خیلی ممنون باسه راهنمایی که تو این مدت به من کردین خیلی ممنون دمتون گرم موفق باشید;):x

وقتی رمو و کولرو تهیه کردم همینجا اعلام میکنم برای ادامه کار.:)]

hamidparsafar
2013/05/28, 22:08
ممنون رم بلدم در بیارم ولی روش هت سینکه اونو بلد نیستم دربیارم

رمو فعلا نمیتونم تهیه کنم راه دیگه ای نداره؟؟
من کی گفتم هیت سینکشو در بیاری عزیز من!!؟؟رو همون هیت سینک یه برچسب زده و اطلاعات رم رو نوشته دوست من

amin704
2013/05/28, 23:23
نه داداش باور کن برچسب نداره فقط یه مارک zeppeline زدن!!!! :|

hamidparsafar
2013/06/03, 22:04
یه عکس از رمت بگیر بذار اینجا ببینم

amin704
2013/06/06, 19:03
داداش حق با شما بود اره اطلاعاتو روی رم نوشته این چن روز نبودم نتونستم بیام

zeppeline-2gb-1333/1288ulc19
zpxza3t9473

نمیتونم عک بگرم وگرنه عکس میزاشتم

hamidparsafar
2013/06/06, 22:05
اگه میتونستی با رم دیگه ای تست کنی خیلی خوب بود ، تجربه خود من در اور با رم های متفاوت میگه که برند و نوع رم در اورکلاک پایدار خیلی تأثیر داره ، با کمی تحقیق متوجه میشی که کارخانه های سازنده رم چه سرمایه گذاری عظیمی در تولید رمهای سری اورکلاک کردند، کمپانی gskill رم معمولی داره که یه توانایی محدودی در اورکلاک داشت و سری ripjaws هم داره که توانایی بسیار بالایی در اور داره.
اگه از دوستان کسی رم مناسبی داره ازش قرض بگیر و امتحان کن، مطمئن هستم جواب میگیری

amin704
2013/06/07, 12:00
داداش خیلی ممنون ولی متاسفانه فعلا کسی رم نداره که بهم قرض بده...
به نظرت اگه رم نو یا دست دو مناسب اورکلاک بگیرم به صرفه هستش؟ یعنی به اندازه ی پولی که خرج میکنم از cpu و رم کارایی میگیرم؟؟
ممنون

hamidparsafar
2013/06/21, 12:16
سلام دوست من ، شرکنده یه چند وقتی نبودم ، رم سیستمت بد نیست ولی خوبم نیست ، مادربوردت بد نیست ولی خوبم نیست و مناسب اورکلاک نیست ، در کل سیستم شما مناسب اورکلاک نیست و بنظر من ارزش هزینه کردن هم نداره ، به همین دلیل گفتم با یه رم دیگه تست کن. برای اورکلاک داشتن یه چیزایی مهم هست ، مادربوردی که توانایی اورکلاک داشته باشه ، رم های مناسب و دارای هیت سینک ، خنک کننده پردازنده مناسب و پاور استاندارد با توان مناسب برای سیستم.

amin704
2013/06/26, 19:31
خوب اقا من دارم یه پاور 650وات میگیرم

همچنین یه رم 4گیگ 1333

حالا با باینا میتونم اورکلاکو ادامه بدم؟؟ در ضمن نباید کار خاصی کنم؟؟ مثلا جامپری چیزی رو جا به جا کنم؟؟