PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت و تاریخ عرضه apu ها نسل بعد amd

NAVID OC
2013/05/17, 13:02
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کمپانی AMD ، تاریخ و قیمت نسل سوم APU ها خود با اسم رمز:Richland را مشخص کرده این APU ها براساس معماری PileDriver میباشد، کمپانی AMD اعلام کرده است بهبود قابل توجهی در کارایی CPU و بخش IGPU این APU ها شاهد خواهید بود، APU های RichLand همگی از سری RADEON HD 8000 بهره خواهند برد، تاریخ عرضه این APU ها 4 ماه June سال میلادی 2013 خواهدبود، APU ها دارای 4 ماژول میباشند که همراه با افزایش سرعت کلاک که بهبود در گرفتن Perf می کند، APU ها Richland گفته شده توان مصرفی انها : 65 وات و 100 وات نیز باشد ، IGPU های سری RADEON HD 8000 این APU ها براساس معماری VILW4 میباشد، و همچنین به صورت Native تا فرکانس رم 2133 Mhz پشتیبانی می کنند، نیز در ادامه AMD گفته است شاهد افزایش کارایی 20 الی 40 درصدی بخش IGPU های Richland نسبت به نسل قبل Trinity خواهید بود، پرچم داری این نسل APU A10- 6800K میباشد که باقیمت 142 دلار و توان مصرفی 100 وات و همراه IGPU 8670D فرکانس این IGPU : 844 MHZ میباشد فرکانس استاندارد این APU : 4.1 GHZ و در حالت Turbo Core 3.0 به فرکانس 4.4 GHZ خواهد رسید .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نسل بعد APU ها که قبلا اعلام شده بود با اسم رمز : Kaveri شناخته خواهد شد این نسل همراه IGPU ها جدید و پشتیبانی از حافظه های پر سرعت DDR4 و GDDR5 خواهد بود.

===منبع=>Wccftech

A Z A D
2013/05/17, 17:29
یعنی تاریخ عرضه میشه 14 خرداد درسته؟
معلومه تا کی وارد ایران میشه؟

NAVID OC
2013/05/17, 18:12
در ايران كه هيچ چيز مشخص نيست!

A Z A D
2013/05/17, 18:44
ارزش داره واسش صبر کرد؟

NAVID OC
2013/05/17, 23:02
از نظر من خير...

th e nd
2013/05/18, 10:19
اما از نظر من ارزش صبر کردن رو داره.
چراکه ما در گذشته شاهد جواب دادن این سری از پردازنده های amd هم در پردازش های معمول و هم در رابطه با
پردازش گرافیکی بودیم.
شما با داشتن یکی از این apuها می تونید هم از یک پردازنده به نسبت قدرتمند داشته باشید و هم دیگر نیازی
به خرید یک کارت در حد رده متوسط رو نیز نخواهید داشت.
از نظر من تنها ایرادی که میشه به طور سخت گیرانه به این apuها داشت، مقدار کم حافظه کش هست.
در ضمن امیدوارم amd دستی به سر روی کنترل کننده حافظه خودش بزنه تا عقب موندگی خودش رو نسبت به اینتل جبران کنه.

A Z A D
2013/05/18, 11:43
اما از نظر من ارزش صبر کردن رو داره.
چراکه ما در گذشته شاهد جواب دادن این سری از پردازنده های amd هم در پردازش های معمول و هم در رابطه با
پردازش گرافیکی بودیم.
شما با داشتن یکی از این apuها می تونید هم از یک پردازنده به نسبت قدرتمند داشته باشید و هم دیگر نیازی
به خرید یک کارت در حد رده متوسط رو نیز نخواهید داشت.
از نظر من تنها ایرادی که میشه به طور سخت گیرانه به این apuها داشت، مقدار کم حافظه کش هست.
در ضمن امیدوارم amd دستی به سر روی کنترل کننده حافظه خودش بزنه تا عقب موندگی خودش رو نسبت به اینتل جبران کنه.

ممنون از پاسخ. میشه ازین apu ها در حد یه ps4 کار کشید؟ کششون فقط 4 مگابایته درسته؟
تا تیرماه احتمالش هست ایران بیاد؟

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

th e nd
2013/05/18, 12:26
ممنون از پاسخ. میشه ازین apu ها در حد یه ps4 کار کشید؟ کششون فقط 4 مگابایته درسته؟
تا تیرماه احتمالش هست ایران بیاد؟

sent from my lt26i using tapatalk 2
بدون تردید باید بهتون بگم این امکان وجود نداره! به هیچ وجه با ps4 قابل قیاس نیستن.
سونی خودش رو کشت تا بتونه قدرت یه pc روز رو به کنسولش بده بعد شما یه همچین مقایسه ای می کنید؟
پردازنده های گرافیکی مجتمع در حد کارت های رده متوسط هستند.
بعد از عرضه خیلی زود وارد ایران میشن اما کی نمیدونم.

A Z A D
2013/05/18, 21:23
پس اینطور که معلومه باید علاوه بر پردازنده یه کارت گرافیک جدا هم تهیه کرد. درسته؟ اینطوری خرید این پردازنده به صرفه هست؟

NAVID OC
2013/05/19, 04:57
پس اینطور که معلومه باید علاوه بر پردازنده یه کارت گرافیک جدا هم تهیه کرد. درسته؟ اینطوری خرید این پردازنده به صرفه هست؟

تمام خوبي apu هاي amd به همين پردازش گرافيكي متوسط آن است. اگر قرار باشه يه apu بگيريد و يه كارت مجزا كه قسمت اعظم پولتون دورريخته شده!

Reza Y
2013/05/19, 21:22
تمام خوبي apu هاي amd به همين پردازش گرافيكي متوسط آن است. اگر قرار باشه يه apu بگيريد و يه كارت مجزا كه قسمت اعظم پولتون دورريخته شده!سلام علیکم نوید جان قابلیت استفاده هم زمان ندارند؟پردازنده گرافیکی مجزا و APU چیزی مثل قبلیت Lucid virtu در پلت فرم اینتل مد نظرم هست؟

NAVID OC
2013/05/19, 22:39
خير متاسفانه!
با اين كه دلم نمي خواست اينرو بگم! ولي همچين قابليتي در پلتفرم اينتل هم وجود نداره!!! ورچو يه فن آوري الكي و فيك هست! تا الان كه در همه تست ها اينگونه بوده! و با هيچ بردي و با هيچ سيستمي نتونستيم ورچو را درست اجرا كنيم.هيچگونه افزايش فريمي نمي دهد! نهايتا تا ٢ فريم!

Dr.XJ
2013/06/20, 18:13
مدتی میشه که این APU عرضه شده توسط AMD. ولی متاسفانه خبری ازش تو ایران نیست. نه تنها این مدل CPU بلکه حتی A10-5800K که خیلی وقته به بازار اومده، تو ایران پیدا نمیشه. همینطور هیچ مادربوردی با سوکت FM2 تو ایران پیدا نمیشه.
من برای خرید این سِت، با چند تا سایت خارجی تو آمریکا مذاکره کردم، ولی هزینه ارسالشون خیلی بالاست(چیزی حدود 70$) که اصلا نمی صرفه.
امیدوارم بتونیم به زودی این سخت افزار رو توی ایران ببینیم

iSteve
2013/06/20, 20:21
مدتی میشه که این APU عرضه شده توسط AMD. ولی متاسفانه خبری ازش تو ایران نیست. نه تنها این مدل CPU بلکه حتی A10-5800K که خیلی وقته به بازار اومده، تو ایران پیدا نمیشه. همینطور هیچ مادربوردی با سوکت FM2 تو ایران پیدا نمیشه.
من برای خرید این سِت، با چند تا سایت خارجی تو آمریکا مذاکره کردم، ولی هزینه ارسالشون خیلی بالاست(چیزی حدود 70$) که اصلا نمی صرفه.
امیدوارم بتونیم به زودی این سخت افزار رو توی ایران ببینیم
یه زمانی دنبال 5800K و مادربوردهای FM2 بودم ولی چون اون چیزی که میخواستم نتونستم پیدا کنم ناامید شدم و ولش کردم.
ولی تونستم یه 5800K پیدا کنم، یکی از دوستام یک 5800K کارکرده واسه فروش پیدا کرده بود و از یکی از دوستام شنیدم که گفت اگه بخوام میتونه برام گیر بیاره، 5800K به صورت خیلی محدود و کمیاب گیر میاد ولی متاسفانه مادربوردهای FM2 اصلا نیستن و مجبوریم از A75های سوکت FM2 استفاده کنیم که ظاهرشون حال آدمو یه جوری میکنه!!

iSteve
2013/06/20, 20:35
سلام علیکم نوید جان قابلیت استفاده هم زمان ندارند؟پردازنده گرافیکی مجزا و APU چیزی مثل قبلیت Lucid virtu در پلت فرم اینتل مد نظرم هست؟
ببخشید که من جواب میدم، چرا اتفاقا یه چیزی تو مایه های virtu در apuهای AMD هم هست که به اون میگن AMD Radeon Dual Graphics.
با استفاده از این فناوری شما میتونید گرافیک مجتمع apu رو با کارت گرافیک های ذکر شده در سایت AMD کراس فایر کنید، لطفا لینک زیر رو مشاهده کنید:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./50300

majidrad
2013/06/20, 21:40
دوست عزیزمون درست پاسخ داد با amd dual graphic میشه از 75 درصد قدرت gpu ها استفاده کرد

aaa666
2013/08/02, 09:28
سلام ای باغه بونه گل بهاره.
من میخوام برم سمت cpuهایAMD میخوام بدونم CPUبدرد بخوری هست یا نه واسه گیم میخوام.
و بهترین CPU AMDچیه ؟

Shahin007
2013/08/02, 09:36
سلام ای باغه بونه گل بهاره.
من میخوام برم سمت cpuهایAMD میخوام بدونم CPUبدرد بخوری هست یا نه واسه گیم میخوام.
و بهترین CPU AMDچیه ؟

دوست عزیز سوالتون در چند تایپیک مختلف مطرح نکنید!
در تایپیک قبلی که سوال کردید گفتم سوالتون رو در تایپیک مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب پردازنده (cpu) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(cpu)/page18) مطرح کنید.

rkolivand
2013/08/02, 11:50
سلام خدمت دوستان
من آذر سال 91 تلفنی با قسمت بازرگانی و واردات شرکت ماتریکس که تنها وارد کننده amd هست درباره زمان ورود سی پی یوهای مدل Trinity به ایران صحبت کردم که گفت تا کریسمس،دی ماه وارد ایران می شه
اما تا آخر بهمن 91 صبر کردم ولی خبری نشد زنگم می زدم میگفتن ماه بعد
مجبور شدم رفتم یه i5 3570k با مین ایسوس H77-V که برام 1.080.000 تومن تموم شد خریدم
تا دیروز که رفتم بازار 08/05/1392 هنوز خبری از Trinity نشده
به نظرم قید منتظر منوندن برای Richland رو بزنید هر چند که خیلی دوست دارم داشته باشمش
apu زمانی به درد میخوره که نمی خوای بری کارت گرافیک بخری
اگه کسی برخلاف این عمل کنه یا پولش زیادی کرده یا .....
ولی در کل که بخوای اینتل عالیه
من خودم قبلا amd داشتم به مدت 5 سال و حالا اینتل
هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری
حرف نداره
کارت گرافیک نخریدم و بدون هیچ مشکلی هم دارم بازی می کنم