PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید سیستم تا سقف 10 میلیون تمان برای رندر

bigman
2013/05/01, 19:04
سلام به همه ی دوستان من میخواستم یه سیستم برای رندر بخرم می خواستم راهنماییم کنید و یک سیستم یهم پیشنهاد کنید
من توی ینچمارک ها خیلی نگاه کردم و یه سوال ایی داشتم...
اصلا AMD یا Intel ؟
میتونم چند CPU با هم بذارم برای این که کارایی بهتری داشته باشه و هم به صرفه باشه ؟
اصلا این اشتباه یا درسته؟
یا این که اور کلاک کنم؟
می خواستم بهترین حالت رو بهم بگید.
خیلی ممنون که وقت گذاشتبد و خوندید.

ARMIN
2013/05/01, 19:07
دوست خوبم، 10 میلیون فقط کیس؟

bigman
2013/05/01, 19:16
ممنونم که جواب دادین . بله

Hessam
2013/05/01, 19:19
مشابه درخواست شما، هفته ی پیش یکی از دوستان مشاوره و راهنمایی خواسته بود. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
می تونید رم رو 16 گیگ بردارید، در عوض سی پی یو 3970 بخرید یا اس اس دی 128 گیگ.
بفرمایید کارت گرافیک در سیستم شما چه جایگاهی داره؟ آیا مهم هست؟ آیا اهل بازی هم هستید، اگر نیستید می بایست کارت گرافیک مخصوص رندرینگ به شما پیشنهاد بدیم. لطفاً این مورد رو مشخص کنید...

اطلاعات در مورد مادربورد GA-X79S-UP5-WIFI
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

7777
2013/05/01, 19:43
نظر من:

asus maximus v extreme

intel i7 3770k

g.skill trident x 2400 16gb

geforce gtx titan

s.s.d corsair force gt 120gb sata3

case green x9

power green 1000w oc

NAVID OC
2013/05/01, 19:58
نظر من:

asus maximus v extreme

intel i7 3770k

g.skill trident x 2400 16gb

geforce gtx titan

s.s.d corsair force gt 120gb sata3

case green x9

power green 1000w oc

ايشون براي رندر مي خواهند. در نتيجه بهترين حالت پلتفرم ٢٠١١ است. پس ٣٧٧٠ تاييد نمي شه(سيستم بيشتر مخصوص گيم است تا رندر)
اما با توجه كه كار هاي رندر سنگين است با SSD 128 گيگ كاملا موافقم! يه نظرم ٦٤ به درد اين قضيه نمي خوره و كم مي آره مدلشم كه عشق خودم XPG SX900 :-j :D
G.skill trident رم فوق العاده اي است اما يه مدتي است كه تو ايران ناياب شده. اگه گير بياد كه واقعا عاليه.
اما كارت گرافيك! بايد ديد به قول حسام جان كارت گرافيك در سيستم ايشون چه جايگاهي داره ولي چرا دوستان از سري كوادرو يا فاير پرو پيشنهاد ندادند؟

Hessam
2013/05/01, 20:04
جی اسکیل گویا حالا حالاها وارد کشور نمیشه!!!!!
پس تنها گزینه ی خوب کرسیر می مونه!
بودجه ی ایشون برای اس اس دی 128 گیگ نمی رسه!
تازه احتمالاً نیاز به کارت گرافیگ سري كوادرو يا فاير پرو خواهند داشت که خرید اس اس 64 گیگ هم به سختی بشه در لیست خرید گنجوند!

bigman
2013/05/01, 20:05
Intel Core i7-3960X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 12,816
Intel Core i7-3930K (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 12,080
این رتبه بندیه cpubenchmark.net
این دو مدل تقریبا 2 ملیون تومان با هم تفاوت دارن ولی در رتبه ها فقط 0.7 از هم اصله دارند.
میتونید این تفاوت رو توضیع بدید؟
خیلی ممنون.

ARMIN
2013/05/01, 20:06
سیستمی که آقا حسام معرفی کردند بسیار مناسبه.

هرچند من خودم 1155 میبندم.

قيمت

10.430.000 تومان

1250

Intel® Core™ i7-3770K

CPU

1800

Geil EVO Corsa 2400MHz 32GB 8GBX4

RAM

2800

MSI GTX 680 Lightning 2G

VGA

1050

ASUS P8Z77-V DELUXE

MOB

1150

COOLER MASTER HYBRIDE SILENT PRO 1050W

PSU

700

WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK SATA3 2TB

HDD

600

Corsair Force GS 128GB

SSD

80

Pioneer / Sony / lighton

ODD

250

Zalman CNPS 9900 MAX LED

COOLER

750

COOLER MASTER CM STORM TROOPER

CASE

NAVID OC
2013/05/01, 20:08
راستش حسام جان اين حرفت منو در هم كوبيد!!!
هيچ وقت فكر نمي كردم به جايي برسيم كه با ١٠ ميليون بودجه بازم در تنگنا باشيم!!!
:-s

Hessam
2013/05/01, 20:10
راستش حسام جان اين حرفت منو در هم كوبيد!!!
هيچ وقت فكر نمي كردم به جايي برسيم كه با ١٠ ميليون بودجه بازم در تنگنا باشيم!!!
:-s

چه اظهار نظر ارزشمندی؟! :d

Hessam
2013/05/01, 20:13
Intel Core i7-3960X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 12,816
این دو مدل تقریبا 2 ملیون تومان با هم تفاوت دارن ولی در رتبه ها فقط 0.7 از هم اصله دارند.
خیلی ممنون.

با توجه به دو لینک زیر، گویا تفاوت های جزئی زیادی دارن:

bigman
2013/05/01, 20:28
بخشید ولی این مسله برای من خیلی سوال برانگیزه
ntel Core i7-3960X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 12,816]

خیلی ممنون.

bigman
2013/05/01, 20:33
پس بر این اساس به نظر شما این دو جایگزین بشن تفاوت زیادی نخواهد کرد؟

Hessam
2013/05/01, 20:35
پس بر این اساس به نظر شما این دو جایگزین بشن تفاوت زیادی نخواهد کرد؟

خیر!! با توجه به دو لینکی که گذاشتم، تفاوت جزئی زمین تا آسمان خواهد بود و هیچ گرونیی بی دلیل نیست! به اندازه ی همان 2 میلیون تومن تاثیر گذار خواهد بود!
من کارهای رند نکردم! اما شنیدم سی پی یو در رندرینگ بسیار بسیار مهم هست و هر چقدر قدرتمند تر، بهتر!!

majidrad
2013/05/01, 22:10
سلام برای رندر باید سری extreme اینتل رو تهیه کنی البته اگر قیمت ها انقدر بالا نبود حتما بهت cpu های optreon یا xeon پیشنهاد می کردم ولی با این وضع همون extreme هم خدادتومن در میاد برای مقایسه بهتر cpu ها برای رندر فقط وفقط cinebench 11.5 جوابگو هست که می تونی از سایت annandtech بنچ مارک ها رو مقایسه کنی در ضمن کارت های حرفه ای quadro یا firepro در بعضی موتور های گرافیکی مثل i-ray تو رندر کمک می کنند و تو بقی موتور ها بیکارند مثلا تو موتور mental هر 2 دقیقه یکبار از gpu استفاده می شود در حالی که cpu 100% مشغول هست کارتهای حرفه ای بیشتر برای high detail به کار می روند وجنبه رندر ندارند واگر کارت گیم می خوای بندازی amd بنداز چون NVidia اصلا به صرفه نیست در ضمن 3960x کمی بهتر از 3930k هست ولی نسبت به قیمت 3930 k خیلی بهتر است

bigman
2013/05/01, 23:38
از وقتی که میزارید خیلی ممنونم.
ببخشید من در مورد سیستم های چند cpu یه چیزای شنیدم ولی میخوام از شما بشنوم نظرتون در این مورد چیه؟

majidrad
2013/05/02, 06:32
یعنی روی یک برد 2 تا 4 cpu سوار هست وفقط روی برد سرور قابل نصب هست cpu ها هم فقط باید cpu سرور باشند یعنی optron یا xeon . خصوصیات این cpu ها کش بیشتر تعداد هسته ی بیشتر هماهنگی با چند پردازنده پشتیبانی از رم بیشتر تحمل دمای بیشتر که الان با 10 تومن فکر نکنم قابل خرید باشن.

vahed
2013/05/02, 11:37
دوست عزیز اصلا از 1155 استفاده نکن، حتما 2011 بگیر و سعی کن بیشترین هزینه رو برای پردازنده بکنی
رم رو حتما 32گیگ انتخاب کن
کارت گرافیک هم کوادرو بخر(البته می تونی یدونه از سری gtx انویدیا برداری و به امید اینکه قیمتها بشکنه بعدها یه کوادرو بگیری)
سعی کن کیست به اندازه کافی بزرگ باشه مثلا x7
هارد تو رندر تاثیر زیادی نداره ولی توصیه میشه وسترن دیجیتال خاویار سیاه بگیر، 64گیگ دیسک جامد هم سرعت سیستمت رو خیلی بالا میبره
پیشنهاد من برای بورد هم گیگابایته.

iSteve
2013/05/02, 13:53
نظر بنده هم روی سیستمی که آقا حسام در ابتدا معرفی کردن هست. فقط تنها چیزی که میمونه اینه که هنوز شما مشخص نکردین که با این سیستم قراره بازی هم بکنید یا خیر. در هر دو صورت به نظر من بهتره به جای 3960X از 3930K استفاده کنید و در عوض هزینه ی بیشتری روی کارت گرافیک گیمینگ و یا صنعتی خودتون بکنید، اینجوری کارایی سیستم افزایش بیشتری پیدا میکنه. کیسی که آقا حسام معرفی کردن کیس جاداری هست و با وجود یه ایر کولر کارا و خوش قیمتی مثل True Spirit 120 و مادربورد با کیفیتی که پیشنهاد دادند، ثبات سیستم و طول عمرش در شرایط کارکرد 24 ساعته تضمین میشه. به دلیل اینکه معمولا در این سیستم ها از نرم افزارهای زیاد و سنگینی در کنار نرم افزار اصلی استفاده و نصب میشه بهتره که یه SSD 128GB انتخاب کنید که البته این هم بستگی به نرم افزارهایی داره که از اونا استفاده میکنید.

mojtaba_ak
2013/05/02, 19:33
سلام دوستان، این دوستمون برای رندر توی چه برنامه ای این سیستم رو میخوان؟ 3DS MAX با V-RAY or I-RAY یا MAYA, Catia , Solidworkبرای همه ی نرم افزارا ما رندر در خروجی میگیریم ولی یکی با cpu محاسبات میکنه و یکی دیگه با GPU یا با هر دو، اینا خیلی مهمه بعد ازون اورکلاک کردن از همه مهمتر

Hessam
2013/05/02, 19:36
سلام دوستان، این دوستمون برای رندر توی چه برنامه ای این سیستم رو میخوان؟ 3DS MAX با V-RAY or I-RAY یا MAYA, Catia , Solidworkبرای همه ی نرم افزارا ما رندر در خروجی میگیریم ولی یکی با cpu محاسبات میکنه و یکی دیگه با GPU یا با هر دو، اینا خیلی مهمه بعد ازون اورکلاک کردن از همه مهمتر

ما هم مثل شما مشتاقیم بدونیم دوست عزیز. منتها اطلاعات زیادی به ما ندادن این کاربر.
علاوه بر مواردی که ذکر کردید نگفتن اهل بازی هم هستن یا خیر... بهتره منتظر بمونیم تا اطلاعات بیشتری در اختیارمون بذارن تا راهنمایی بهتری ارائه بدیم.
تا اینجای کار تمامی موارد و نکات لازم ذکر شده. باید ایشون پاسخ بدن تا بحث رو تکیمل و جمع بندی کنند.

bigman
2013/05/04, 23:42
خیلی ممنونم که جوابمو دادین . و خیلی خیلی شرمنده که دیر جواببتون دادم .
دوستان من برای V-Ray در 3D MAX میخواستم , حالا این موتور رندر از کجا بیشتر استفاده میکنه؟
برای اور کلاک کردن باید چی کار کنم ؟ و یه سوال خیلی مهم داشتم اورکلاک چند درصد تاثیر داره؟
برای بازی هم به اون شدت نه , ولی دوست دارم .
دوباره ممنون که توجه می کنید .

Hessam
2013/05/05, 07:40
برای اور کلاک کردن باید چی کار کنم ؟ و یه سوال خیلی مهم داشتم اورکلاک چند درصد تاثیر داره؟

به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید...

برای بازی هم به اون شدت نه , ولی دوست دارم.

مثلاً چه بازی هایی؟ اسمشون رو بگید لطفاً...؟
من با فرض بر اینکه اهل گیم های نسبتاً حرفه ای هستید، کارت گرافیک 7970 رو پیشنهاد می کنم و لیست صفحه ی قبل رو از این بابت تغییر دادم.
در مورد کارایی این کارت گرافیک در رندرینگ از دوستان حرفه ای تر حتماً سوال کنید. شنیدم در رند کارایی خیلی خوبی نداره! شما برای گرفتن نتیجه ی بهتر یا باید بازی کنید یا رند انجام بدید! هر دو با هم نمیشه! :D بعضی ها میگن با کارتی مثل جی تی ایکس 690 میشه! منتها بودجه ی شما کمه! مگه اینکه به سی پی یو 3930 اکتفا کنید!
در مورد رمی هم که نوشتم، خیلی اورکلاک پذیر نیست. نمی تونید روش حساب ویژه ای باز کنید. از طرفی هم طبق معمول کمبود رم در بازار وجود داره و از نظر کیفیت و کارایی اگر بدتر از این رم موجود در لیست هم در بازار نباشه، دیگه مورد بهتر هم نیست و نمی تونید پیدا کنید.
بهترین ها برای اورکلاک همیشه جی اسکیل و کرسیر بوده که هر دو در بازار ناموجوده متاسفانه!
پیشنهاد می کنم رم رو اصلاً اورکلاک نکنید! سی پی یو یا کارت گرافیک رو می تونید و پتانسیل به مراتب بهتری نسب به رم های فعلی در بازار دارن!

iSteve
2013/05/05, 07:57
خیلی ممنونم که جوابمو دادین . و خیلی خیلی شرمنده که دیر جواببتون دادم .
دوستان من برای V-Ray در 3D MAX میخواستم , حالا این موتور رندر از کجا بیشتر استفاده میکنه؟
برای بازی هم به اون شدت نه , ولی دوست دارم .
دوباره ممنون که توجه می کنید .
تا جایی که بنده اطلاع دارم برای V-Ray و 3DMAX هم cpu و هم gpu مهم هستن ولی فکر میکنم از gpu استفاده ی بیشتری میکنند.
برای اورکلاک حتما از یه پاور قوی و کیسی با تهویه ی خوب و یه کولر مناسب و یه مادربورد که پتانسیل خوبی برای اورکلاک داشته باشه باید استفاده کنید تاثیر اورکلاک هم بسیار زیاده، توی بدترین حالت حدودا 10تا15 درصد شاید این اعداد کم به نظر برسند ولی در عمل میبینید که سرعت سیستم از زمین تا آسمون فرق میکنه و هرگز حاضر نمیشید که از حالت اورکلاک خارج بشین.
طبق گفته ی آقا حسام که استاد بنده هستن شما بفرمایید چه بازیهایی رو دوست دارید که سیستم واسه تون اجرا کنه؟
یه توضیح کلی و جامع بدین و تمام کاربردهای دیگه رو بفرمایید تا به بهترین شکل دوستان راهنمایی کنند. توجه کنید که هر چی بیشتر توضیح بدین به اون سیستمی که نیاز دارید راحت تر و سریع تر میرسین.

3dmotion
2013/05/05, 08:39
سلام به همه ی دوستان من میخواستم یه سیستم برای رندر بخرم می خواستم راهنماییم کنید و یک سیستم یهم پیشنهاد کنید
من توی ینچمارک ها خیلی نگاه کردم و یه سوال ایی داشتم...
اصلا AMD یا Intel ؟
میتونم چند CPU با هم بذارم برای این که کارایی بهتری داشته باشه و هم به صرفه باشه ؟
اصلا این اشتباه یا درسته؟
یا این که اور کلاک کنم؟
می خواستم بهترین حالت رو بهم بگید.
خیلی ممنون که وقت گذاشتبد و خوندید.
سلام دوست عزیز
برای رندر بهتره از cpu های سری Xeon استفاده کنی و معمولا 2 تا cpu بزاری قدرت خوبی بدست میاری . cpu Xeon توی زمان رندر های طولانی بهتر عمل میکنه و کلا سری I7 بیشتر برا بازی پیشنهاد میشه .
سیستم فعلی بنده 2 تا Xeon 5650 داره با فرکانس 2.7 بایه دونه برد Evga Sr2 و 48 G ram و 2 تا گرافیک یکی Quadro , gtx670 کلا برا مبحث رندر هر چی خرج کنی کمه . و لی من با این سیستم روی رزولوشن fHD یک صحنه خیلی پیچیده رو 54 ثانه میزنم .
البته با 10 میلیون با یه دونه برد سوپر میکرو میتونی ببندی و لی فکر کنم یه 2 تومان دیگه احتیاج داشته باشی .
موفق باشی

bigman
2013/05/05, 08:44
کار اصلیم رتدر هست. و این نوع رندر از مکان های ثابت هستن ولی با دقتی بالا و نور پردازی هایی که کار رو خیل سنقین می کنه .
در این حالت جزئیات بالا هستن و من با RAM 4GB زیاد به این مشکل ها بر میخورم که
از برنامه خارج میشه و کمبود رم پیدا میکنم
محیط برنامه سنگین میشه .
سرعت خوندن و نوشتن از هارد کم هست .
با CPU i5 3550 , MB : MSI-z77a-g43
البته تو AUTO CAD هم با چنین مشکلاتی برخورد میکنم .
کار های اصلیم توی AUTO CAD , 3D MAX , سرگرمی .
و طبق گفته های شما باید هر دو قطعه رو با قدرت مناسب برداریم.
GTX ها با گرافیک CPU (گرافیک مجتمع) کارایی بالاتر ی ندارن؟
بازی هایی که بهشون علاقه دارم ...
1-ورزشی م : Fotball , Need for Speed ...
2-جنگی م : Call of Duty , Crysis ...

3dmotion
2013/05/05, 08:50
اگه با vray کار میکنی و محیط هاس سنگین حتما حداقل 24 گیگ رو میخایی و هارد هم از نوع SSD بگیر . اگر بودجه نداری میتونی فعلا یه دونه CPU بگیری معمولا بردها با 1 Cpu بالا میان . کارتهای GTX برای رندر تحت GPU خوب هستن و لی برا هندل کردن یه صحنه به حجم 100 میلیون poly احتیاج به کوادرو هست . گر چه نبود کوادرو فعلا مشکلی برا شما پیش نمیاره .

Hessam
2013/05/05, 08:54
دوست من در اینصورت، پس باید یک کارت 690 یا 680 جی فورس بگیرید و به سی پی یو 3930 یا رم 16 گیگ باید اکتفا کنید...!
در غیراینصورت واقعاً امکان پذیر نیست همه رو قدرت بالا بگیرید! حداقل نیاز به 15 میلیون بودجه دارید!
حالا انتخاب با شماست: کدوم از این دو راه؟ (صرفاً از نظر اقتصادی)
1- سی پی یو 3930 و رم 32 گیگابایت و کارت جی تی ایکس تیتان یا 690؟
2- سی پی یو 3960 با رم 16 گیگابایت و کارت 680 یا 670؟

majidrad
2013/05/05, 10:01
سلام یکی از بچه های فروم داره یه cpu xeon می فروشه یه نگاه بندازفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.فروش-CPU-قدرتمند-intel-Xeon-X5650?p=74203&viewfull=1#post74203