PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت هارد اینترنال

Reza Eshraghi
2013/04/27, 18:48
سلام به همه دوستان عزیز و اساتید مشاور و زحمتکش فروم !
قیمت هارد اینترنال seagate 1TB SATA 6Gb/s 64MB رو به قیمت روز با معتبرترین گارانتی موجود در بازار میخواستم ! توی سایت سیگیت سرچ کردم مدل نامبر این هارد اینه : ST1000DM003
توی شهرمون این هارد رو با گارانتی شرکتی (غیر از سازگار ارقام ) میده 245 تومن !! قیمتش خوبه ؟! البته به نظرم اومد مدل نامبرش یه دونه صفر بیشتر داشت !!! یعنی ST1000DM0003 البته شاید درست ندیده باشم !! دوستان لطف کنن سریع جواب بدن اگر قیمتش با توجه به گارانتیش که سازگار نیست ، خوبه فردا برم بخرم ! پیشاپیش از پاسخ همگی ممنون هستم !!

Hessam
2013/04/27, 18:58
260,000 تومان.
شرکتی یا سازگار ارقام معلوم نیست!
قیمتش اگه شرکتی هست، مناسبه. اگر اون شرکتی باشه، این 260 تومنیه به طور حتم سازگار ارقام هست!

Reza Eshraghi
2013/04/27, 19:10
260,000 تومان.
شرکتی یا سازگار ارقام معلوم نیست!
قیمتش اگه شرکتی هست، مناسبه. اگر اون شرکتی باشه، این 260 تومنیه به طور حتم سازگار ارقام هست!

مرسی آقا حسام عزیز ! چند جا توی نت گشتم این هارد با گارانتی سازگار ارقام همین حدود 260 تومن هست که شما فرمودید حالا چند تومن بالا و پایین بین فروشگاههای مختلف اختلاف داشتن ! این مدل نامبر هاردهای سیگیت واسه یه حجم و بافر و اینترفیس خاص یکتا هست یا چند مدل نامبر داره ؟! منظورم اون کدی هست که گفتم یعنی st1000dm003 !! اون یه دونه صفر رو که گفتم به نظرم اومده بیشتر داشته نسبت به مدل نامبر رفرنس یعنی من اشتباه یه صفر اضافی دیدم یا این مدلی که من تو فروشگاه دیدم با اون مدل معروف فرق می کنه ؟! ببخشید شلوغش کردم !! واقعاً آقا حسام خدا خیرت بده که به سرعت راهنمایی می کنی !!

Hessam
2013/04/27, 19:19
خواهش می کنم. بله. منم حقیقتش فکر کردم یه صفر اشتباهاً اضافه زدید گویا.
شما در گوگل هم سرچ کنی، از سایت معتبری مدل سه صفر رو پیدا نمی کنید. ولی سایت نیو اگ داره دو صفر رو زده.
بعضی از سایت هم سه صفر رو زده! خیلی عجیبه:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ATA3-details.aspx

نمی دونم والا!
پیشنهاد می کنم در این مورد به خود سازگار ارقام ایمیل ارسال کنید تا شک و شبهه ها برطرف شه. نتیجه اش رو هم به ما بگید: info@sazgar.com

Reza Eshraghi
2013/04/28, 05:13
خواهش می کنم. بله. منم حقیقتش فکر کردم یه صفر اشتباهاً اضافه زدید گویا.
شما در گوگل هم سرچ کنی، از سایت معتبری مدل سه صفر رو پیدا نمی کنید. ولی سایت نیو اگ داره دو صفر رو زده.
بعضی از سایت هم سه صفر رو زده! خیلی عجیبه:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ATA3-details.aspx

نمی دونم والا!
پیشنهاد می کنم در این مورد به خود سازگار ارقام ایمیل ارسال کنید تا شک و شبهه ها برطرف شه. نتیجه اش رو هم به ما بگید: info@sazgar.com

سلام ! مرسی آقا حسام گل ! این هارد رو دو تا کشور تولید نمی کنند ؟؟ که هارد با مدل نامبر اصلی ساخت تایلند یا مالزی باشه و اون که یه صفر بیشتر داره به قول فروشنده ای که ازش قیمت گرفتم و این مدل رو داشت ساخت کشور محترم !!! چین ؟؟؟ چون هم روی لیبل اصلی که روی هارد هست و هم روی لیبل بسته بندی نام کشور عزیز و محترم !!!چین به چشم میخوره و چشم نوازی می کنه !!! این قضیه اگه مشخص بشه که واقعاً دو تا کشور دارن این هارد رو تولید می کنند مشکل تا حدود زیادی حله !!

به نظرتون اگه واقعاً همین چیزی که گفتم باشه که هارد اصلی رو یه کشور دیگه تولید کنه و این هارد مظنون !!! رو چین تولید کنه با توجه به پست های قبلیم که گفتم گارانتی سازگار نیست ، باز هم به قیمتش می ارزه و خریدش خطرناک و ریسک دار نیست ؟؟

Hessam
2013/04/28, 08:36
سلام ! مرسی آقا حسام گل ! این هارد رو دو تا کشور تولید نمی کنند ؟؟ که هارد با مدل نامبر اصلی ساخت تایلند یا مالزی باشه و اون که یه صفر بیشتر داره به قول فروشنده ای که ازش قیمت گرفتم و این مدل رو داشت ساخت کشور محترم !!! چین ؟؟؟ چون هم روی لیبل اصلی که روی هارد هست و هم روی لیبل بسته بندی نام کشور عزیز و محترم !!!چین به چشم میخوره و چشم نوازی می کنه !!! این قضیه اگه مشخص بشه که واقعاً دو تا کشور دارن این هارد رو تولید می کنند مشکل تا حدود زیادی حله !!

به نظرتون اگه واقعاً همین چیزی که گفتم باشه که هارد اصلی رو یه کشور دیگه تولید کنه و این هارد مظنون !!! رو چین تولید کنه با توجه به پست های قبلیم که گفتم گارانتی سازگار نیست ، باز هم به قیمتش می ارزه و خریدش خطرناک و ریسک دار نیست ؟؟

ممکنه ریسک پذیر باشه. اما باید توجه داشت که هر کمپانی در سایر کشورهای جهان به نوعی نماینده داره و بر خط تولید زیرمجموعه هاش هم نظارت داره. اینطور نیست که معتبر نباشه. اما این امکان هست که درجه 1 و 100% عالی و مرغوب نباشه. دقیقاً مثل کمپانی سونی که در توکیو ژاپن مقر اصلیش هست. اما در کشور های دیگه ی خاورمیانه از جمله چین هم یک شرکت زیرمجموعه داره که دقت کرده باشید، در کشور ما فقط موبایل های سونی چینیی یافت میشه! هیچوقت محصولات سونی ندیدیم در کشورمون نوشته باشه Made in Jepan!!! فقط Made in China! دیدیم! :D
البته ناگفته نمونه که صنایع جهان، بر روی دست سه کشورد آمریکا و چین و ژاپن می چرخه و چین بزرگترین تولیدکننده ی صنعتی دنیاست که واقعاً معتبر و عالیه. منتها جنس چینی در کشور ما بد در رفته و درجه های 3-4 اش وارد کشورمون میشه و از چین یک منظره ی بدی در اذهان عمومی ساخته. طبیعیه که این کشور رو به تمسخر بگیریم و نامعتبر جلوه بدیم.
در مورد هارد هم با همون ایمیل در ارتباط باشید و در این مورد ازشون سوال کنید. من اطلاعی ندارم. دقیق ترین اطلاعات رو خود سازگار ارقام داره به عنوان واردکننده.

Reza Eshraghi
2013/04/28, 09:14
سلام مجدد ! واقعاً ممنون از پاسخهاتون آقا حسام عزیز و دوست داشتنی !!
اگر توی مقایسه سه هارد زیر که با توجه به تجربیات اندک خودم از نظر سرعت و پرفورمنس کردم اشتباهی وجود داره تصحیح کنید با توجه به اینکه قطعاً بر روی هارد جدید ویندوز نصب خواهد شد!!( این جمله رو واسه این گفتم که توی جاهای مختلف از جمله همین فروم عنوان شده هارد های وسترن گرین برای آرشیو مناسب تر هستند تا استفاده به عنوان هارد اصلی که سیستم عامل روش نصب میشه !! البته کسی هارد یک ترا بایت نمیخره که فقط ویندوز بریزه روش !! )
Seagate Baracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer > WD BLUE 1TB 32MB SATA 6Gb/s buffer > WD GREEN 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer
این مقایسه درسته ؟؟ اگه لطف کنید قیمت دو هارد دیگه (WD BLUE و WD GREEN ) رو هم قرار بدید یه دنیا ممنون میشم !!!

Hessam
2013/04/28, 09:49
سلام مجدد ! واقعاً ممنون از پاسخهاتون آقا حسام عزیز و دوست داشتنی !!
اگر توی مقایسه سه هارد زیر که با توجه به تجربیات اندک خودم از نظر سرعت و پرفورمنس کردم اشتباهی وجود داره تصحیح کنید با توجه به اینکه قطعاً بر روی هارد جدید ویندوز نصب خواهد شد!!( این جمله رو واسه این گفتم که توی جاهای مختلف از جمله همین فروم عنوان شده هارد های وسترن گرین برای آرشیو مناسب تر هستند تا استفاده به عنوان هارد اصلی که سیستم عامل روش نصب میشه !! البته کسی هارد یک ترا بایت نمیخره که فقط ویندوز بریزه روش !! )
Seagate Baracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer > WD BLUE 1TB 32MB SATA 6Gb/s buffer > WD GREEN 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer
این مقایسه درسته ؟؟ اگه لطف کنید قیمت دو هارد دیگه (WD BLUE و WD GREEN ) رو هم قرار بدید یه دنیا ممنون میشم !!!

خواهش می کنــــــــم.
والا من خودم اصلاً از سیگیت خوشم نمیاد! وسترن رو ترجیح میدم! چون خیلی بهتره!
والا مدل گرین یه ترا ساتا 3 و 64 مگ بافر، قیمت 250 تومنه! از همین نوع مدل بلکش، 350 تومنه که هارد خودم همینه. مدل بلو هم بدون شک بین 200 تا 250 تومن هست که اخیراً موجودی خوبی نداره و بعضاً در بازار نیست!
از نظر سرعت و کارایی هم باید بنچمارک ها رو ببینید. من نمی تونم نظر بدم. یه چیزی حدوداً مثل این (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یا این: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
از آقا محسن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بپرسید. فکر می کنم بهتر در جریان باشن. خودشون هم یه بلک دست دوم فکر کنم داشته باشن. می تونید از ایشون هم بخرید. من هارد خودمو از ایشون خریدم. خدار رو شکر تا الان که خوب بوده و راضی بودم.
ضمناً تجربه ی بسیاری از دوستان حرفه ای نشون داده مدل بلک وسترن دیجیتال، از همه ی هارد های دنیا بهتر هست! قیمتش هم گرون تره! (350)