PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین پیشنهاد برای سیستم گیم نتی

ehsan.32
2013/04/27, 10:52
دوستان به نظرتون بهترین سیستمی که میشه برا راه اندازی یک گیم نتی با توجه به اینکه بیش تر تو گیم نت بازی های شبکه و معمولی بازی میشه چیه ، سیستمی باشه که بشه بعدا یه ارتقا کوچولو هم داد ، البته هزینه خیلی برام مهمه خیلی بالا نره، ​

Hessam
2013/04/27, 11:09
یک میلیون و 800 هزینه ی خوب و منطقیی هست برای هر سیستم. مادربورد بی75. سی پی یو کور آی 3 3220. رم 4 گیگ 1600. پاور 480 وات. کارت گرافیک جی تی 640 و ... . چنین سیستمی، سیستم معمولی گیم هست که برای سیستم های سبک خونگی هم پیشنهاد میشه.
از این پایین تر دیگه سیستم اداری به حساب میاد. نه گیم نت! چه بسا اینکه در خارج از ایران چنین سیستمی کاملاً سیستم معمولی و اداری هست!
اگر از این سطح پایین تر و ارزون تر بخواید (در واقع سیستم اداری!)، در حد مثلاً یک میلیون 200 (فقط کیس) می بایست مادربورد p67 در نظر بگیرید و کارت گرافیک gt610.

مثل تقریباً چنین سیستمی:
مادربورد : Asus P8B75-M LX
پردازنده : Intel Pentium G2020
رم : Kingstone 2x2GB DDR3 1333Mhz
هارد دیسک : Seagate Barracuda 500GB SATA3
کارت گرافیک : Inno 3D GT 620
درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X
پاور : GREEN GP430A-EU
کیس : GREEN Pars

اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو هم یه نگاه بندازید.
البته من فقط اینتل پیشنهاد دادم. سیستم ای ام دی ممکنه بهتر باشه از نظر قیمت/کارایی. لذا دوستان دیگه نظر میدن در این مورد به شما.

Castiel
2013/04/27, 12:16
واقعا ایجاد کردن تاپیک در بخش صحیح برای برخی از دوستان همانند کندن کوه هیمالیا است!
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید به همراه ثبت تخلف برای کاربر بی دقت.

ehsan.32
2013/04/27, 13:16
شرمنده حسام جان امکان داره یه قیمتی از قطعاتی رو که بالا پیشنهاد دادی هم بذاری
در ضمن این کارت گرافیکی که گفتی مشخصاتش چیه؟

ehsan.32
2013/04/27, 13:19
شرمنده حسام جان :-s

Hessam
2013/04/27, 13:21
شرمنده حسام جان امکان داره یه قیمتی از قطعاتی رو که بالا پیشنهاد دادی هم بذاری
در ضمن این کارت گرافیکی که گفتی مشخصاتش چیه؟

قیمت دقیقش کار وقت گیری هست! اما میشه حداکثر تا یک میلیون و 800 جمعش کرد و بیشتر نمیشه! (فقط کیس!)
البته 2 میلیون بود، آینده نگر تر بود. اما خب همین یک میلیون و 800 هم خوبه.
اگر منظور شما سیستم دومی هست که به صورت لیست نوشتم، اون میشه حدود 1 میلیون و 100 الی 200.
شما بودجتون رو بفرمایید تا متناسب با بودجه معرفی کنیم. البته من دیگه کمتر از این بودجه نمی تونم معرفی کنم و بهتره سایر دوستان راهنمایی کنن!
اگر منظورتون کارت 620 هست در گوگل سرچ کنید و مشخصاتش رو پیدا می کنید.

ehsan.32
2013/04/27, 14:50
بوجه ای که من برای هر سیستم در نظر گرفتم برای کل سیستم با مانیتور و ... 1800 تا دو تومان بوده ، منظورم مشخصات کارت 640 بود، و این مادربورد b75 از برند asus هست که برا سیستم دومی نوشتی؟

Ashkan_Crash
2013/04/27, 16:48
احسان عزیز جدا این همه خرجت رو من یکی متوجه نمی شم برای چی هستش....
ببین دوست عزیزم نمی دونم چقدر تو گیم آشنا هستی و یا با گیم نت اما ببین HoN , DotA , PES, Cs, LOL , CODو wow غیر این بازیا کسی نمیاد گیم نت بازی دیگه ای رو انجام بده اونوقت تا 2 میلیون هزینه بابت کیس !؟ به نظر منطقی نمیاد این همه هزینه برای سیستمهای گیم نت از لحاظ فکر اقتصادی البته ممکن شما بخوای یه گیم نت با سیستمهای بشدت به روز برای کلاس کاری خودت داشته باشی اونجا دیگه قضیه فرق داره دوست من

Hessam
2013/04/27, 16:52
خب. موس و کیبرد و مانیتور و ... میشه 400 تومن! مفید یک میلیون و 400 می مونه که بودجه ی خوبی نیست! بله! جلوش نوشته که ایسوس هست!
الان همون لیستی که نوشتم به جای پردازنده Intel Pentium G2020، مدل Intel Core i3 - 3.2GHz - 3220 رو جایگزین کنید، میشه یک میلیون و 400!
مانیتور هم LG LED 19" E1941S OR E1941S میشه 370 تومن! 30 تومن هم موس و کیبرد. یا علی. :D

ehsan.32
2013/04/27, 17:20
احسان عزیز جدا این همه خرجت رو من یکی متوجه نمی شم برای چی هستش....ببین دوست عزیزم نمی دونم چقدر تو گیم آشنا هستی و یا با گیم نت اما ببین HoN , DotA , PES, Cs, LOL , CODو wow غیر این بازیا کسی نمیاد گیم نت بازی دیگه ای رو انجام بده اونوقت تا 2 میلیون هزینه بابت کیس !؟ به نظر منطقی نمیاد این همه هزینه برای سیستمهای گیم نت از لحاظ فکر اقتصادی البته ممکن شما بخوای یه گیم نت با سیستمهای بشدت به روز برای کلاس کاری خودت داشته باشی اونجا دیگه قضیه فرق داره دوست من اشکان جان باید یه fifa روی این سیستم جواب بده دیگه ، نمیشه که سیستم 1 تومنی بست سال دیگه مثلا pes14 روش بالا نیاد..

Hessam
2013/04/27, 17:25
ببین دوست عزیزم نمی دونم چقدر تو گیم آشنا هستی و یا با گیم نت اما ببین HoN , DotA , PES, Cs, LOL , CODو wow غیر این بازیا کسی نمیاد گیم نت بازی دیگه ای رو انجام بده اونوقت تا 2 میلیون هزینه بابت کیس !؟ به نظر منطقی نمیاد این همه هزینه برای سیستمهای گیم نت از لحاظ فکر اقتصادی البته ممکن شما بخوای یه گیم نت با سیستمهای بشدت به روز برای کلاس کاری خودت داشته باشی اونجا دیگه قضیه فرق داره دوست من

قیمت ها گرونه اشکان عزیز! شما 2 سال پیش سیستم توپ کور آی سون می بستی 2 میلیون! الان نمیشه واقعاً!!!! کور آی سه هم به زور میشه!
البته من شخصاً باشم، اصلاً کال آف و کانتر و اینا نمی ریزم! کلاً شبکه کار نمی کنم! سیستم های 3 میلیونی می بستم و بازی های ناب و گرافیکی روز دنیا! یه چیز متفاوت!
شبکه بزنی، معتاد میاد! بی تربیت میاد! فحش و فحش کاری و داد و بیداد! کلاً یه محیط کثافتی میشه که ارازل و اوباش میان فقط! هر آدم بچه و سوسول و نفهمی میریزن گیم نت! یه محیط آلوده از همه لحاظ! از ادب! از سیستم! از وسایل جانبی. از محیط و ... . خلاصه کلی بدبختی!
البته نظر شخصیم رو گفتم! هیچکسی چنین کاری نمی کنه! اما من بخوام روزی بزنم، اینجوری میذارم با قیمت بالا در بالا شهر که هر کسی نیاد! عوضش خدمات متفاوت ارائه میدم! یه کافی شاپ کوچیک هم باشه. سفارش بدن. :)

mehdysms
2013/04/27, 18:36
سلام.فکر می کنم با این بودجه استفاده از پردازنده های amd با سوکت fm1 به صرفه تره (در صورتی که کارت گرافیک جدا نخواین)
تو بازی Crysis 2 پردازنده a4 رو بدون کارت گرافیک جدا دیدم خیلی بالاتر از انتظارم عمل می کرد(البته با اجرا در ابعاد 1024*1280). می تونید از سری a6 و a8 که قوی تر هستن استفاده کنید.
فقط مسئله اینه که این سیستم رو دیگه حداکثر تا پردازنده سری a8 میشه ارتقا داد و آینده نگری چندانی نداره ولی کاراییش نسبت به قیمتش زیاده.

iSteve
2013/04/27, 19:27
دقیقا یکی از دوستام تقریبا دو سال پیش یه گیم نت زد. سیستم هایی خرید که پرگرافیکترین بازیها رو مثل هلو اجرا کنه. ولی چند ماه بعدش همشونو فروخت میدونید برای چی؟ برای اینکه همه بازی هایی مثل همون بازیهایی که گفتین رو بازی میکردن(کانتر و دوتا و کرافت و ... چون این بازیها در بین اونایی که گیم نت میرن محبوبه)! بیچاره دوستم روی سیستم هاش بازیهای خیلی جذاب و پرگرافیک(مثل کرایسیس2 اون زمان بود فکر کنم) ریخته بود ولی میگفت همه میگفتن:"اینا چیه؟ عشق است کانتر!!!" دوستم میگفت از صدتافحش بدتر بود این حرفاشون.
آقا احسان عزیز بنده و دوستان دیگه برای خودتون میگیم چون شما دوست ما هستین، حالا بنده هم دوستانه عرض میکنم، به نظر من اگه اصرار دارین و یا دوست دارید یه گیم نت لوکس با سیستم های قدرتمند داشته باشین، حداقل برای روزای اول چندتا سیستم قوی خریداری کنید و چندتا سیستم دست دوم متوسط که اگه خدایی نکرده سیستم های قوی به کارتون نیومد اونا رو رد کنید و زیاد ضرر نکنید و یا اگه انشالله کاروبار گرفت اون سیستم های دست دوم رو با قیمت خوبی بفروشین(چون کسی روی سیستم دست دوم ضرر نمیکنه) بعدش به جاش عین همون سیستم های قوی تون چندتای دیگه هم بخرید. این رو هم بگم که تقریبا تمام کسانی که دیدم گیم نت میزنن همه شون سیستم دست دوم میخرن.

ehsan.32
2013/04/27, 21:15
دوستان به نظرتون روی پلتفرم amd هم میشه حساب باز کرد با توجه به گفته مهدی جان،نظرتون چیه؟؟

Ashkan_Crash
2013/04/27, 21:27
اشکان جان باید یه fifa روی این سیستم جواب بده دیگه ، نمیشه که سیستم 1 تومنی بست سال دیگه مثلا pes14 روش بالا نیاد..
100 % حرف شما درست هستش احسان جان اما من یه ایده به شما می دم به عنوان کسی که بیش از 6سال گیم نتای مختلف رفتم تورنمنتای مختلف بودم و از همه مهمتر کارم نویسندگی در مورد بازی دوتا هستش ببین یکی از گیمنتی معروف تهران استار ایکس هستش نمی دونم رفتید یا خیر اونجا 3 تا اتاق داره هر کدوم 10 تا سیستم حدودا بعد بعضی از بازیها رو فقط یه اتاق خاصی اجرا می کنه پس شما هم بر دار مثلا اگه می خوای 10 تا سیستم تهیه کنی 6 یا 4 (حتما عدد زوج) تا رو ایده آل برداریم اما بقیه رو اقتصادی بردارید مثلا رو این 4 یا 6 تا ملت نمی تونن 2 دسته ای فیفا اصلا 14 بزنن؟:)
و همچنین خدمت حسام عزیزم که مثل آرمین عزیز استاد بنده هستند باید بگم که حسام جان ملت می رن گیم نت که به صورت lan یا online بازی کنن حالا چه کلن وار چه برای فان یا هر چی طرف پا نمی شه بیاد اونجا gta iv بزنه مگه اینکه از این بچه کوچولو ها باشه بیاد بگه: عمو این 1000 تومن رو بگیر برام بازی ماشینی بیار !!! پس باید مخاطب عام رو در نظر گرفت
خلاصه مطلب اگه سیستم حسام جان رو 4 یا 6 عدد و بقیه رو مقداری اقتصادی تر بردارید با توجه به دردسرای این شغل و بازدهی کمش از لحاط مالی از نظر بنده موفق تر خواهید بود :)

Hessam
2013/04/27, 21:41
ممنون. خیر استاد نیستم! شاگرد بفرمایید.
والا منظور شما خرید سیستم زیر یک میلیون و 200 هست؟!!!!!! پیشنهاد بدید ببینیم سیستم شما چطور هست و چگونه می تونید توازن رو بین نیاز و قیمت برقرار کنید.
ما که مخالف تفکر اقتصادی نیستیم. خوبه. اما تا چه حد؟ بیش از حدش قطعاً مضر هست. هر چیزی باید متعادل باشه و صرفاً تفکر اقتصادی بر خرید یک وسیله حکمرانی نکنه!
کارهای زیادی هست که شبکه بره کنار که اینجا قابل مطرح کردن و بحث و گفتگو نیست! یک تاپیک جداگانه می طلبه. همنطوری که کلوپ ها شبکه ندارن و بسیار موفق تر از گیم نت ها هستن، برای گیم نت هم میسر هست. منتها با تفکرات نوین و متفاوت که از نظر روان شناسی مخاطب نوجوان رو کاملاً مشتاق استفاده و ورود به گیم نت می کنه!
یک سری جزئیات هست که همیشه کمتر بهش توجه میشه. بلکه همیشه بیشترین تاثیرات رو موارد و نکات جزئی به عرصه و موفقیت واقعی می رسونه. اما همیشه در کشور ما کلیات ملاک بوده و چیزهای بزرگ متغیر.
کار نشد نداره، با طرح ریزی درست و اراده ی قوی؛ هر کاری میسر هست. ولی باید ایده پیاده کرد. ایده های نوین و خلاقانه.

ehsan.32
2013/04/28, 13:08
در مورد موس و کیبردی که زیر دست این همه بچه دوام بیاره چه پیشنهادی دارید؟

iSteve
2013/04/28, 18:37
در مورد موس و کیبردی که زیر دست این همه بچه دوام بیاره چه پیشنهادی دارید؟
هر وقت اسم Farassoo (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میاد یاد یه تیکه بتن میفتم که داخلش آلماتور بندی داره و روش یه لایه ی ضخیم فولاد کشیدن!
یه بار یکی از دوستام کیبورد فراسو رو از دو طبقه انداخت پایین و بعد رفت پایین برداشتش برد بالا و باهاش بازی رو ادامه داد!
یه بار دیگه یکی از دوستام داشت کل کل بازی میکرد وقتی باخت، موس فراسو رو از USB کشید، پرت کرد و کوبیدش به دیوار بعد دوست دیگم رفت موسو برداشت زد به کیس و بازی رو با همون موس ادامه دادیم!
یه بار بچه بودم بابام از دستم عصبانی شد و گفت الان کیبوردو میزنم میشکنمش ولی بعد از اینکه محکم با مشت کوبید روی کیبورد فراسوی من، در کمال تعجب دید کیبورد سالمه و حتی یه کلیدش کج نشده! فکر کنم دستش خیلی درد گرفت چون دیگه به کیبوردم مشت نزد!
من همیشه از موس و کیبورد فراسو استفاده میکنم و برای دوستام هم فراسو میگیرم ولی حتی یه بار هم خراب نشدن حتی بعد از دهها سال!!!