PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد خرید سیستم اداری-دانشجویی

saranipedram
2013/04/26, 18:39
سلام.دوستان وقت بخیر.یه سیستم اداری دانشجویی میخوام.کار باهاش sql server و ویژوال ایتدیو و فتوشاپ و ایندیزاین و سالید ورکز و از این قبیل
حدود 1200 اینا بشه.
نظر خودم نسبت به بودجه AMD هست.فقط یه چیزی میخوام که در صورت نیاز بشه ارتقاش داد.
ممنون

iSteve
2013/04/26, 19:10
فقط یه کیس تنها لازم دارین دیگه درسته؟

Hessam
2013/04/26, 19:22
قیمت کلی این سیستم (فقط کیس!)، همون یک میلیون و 200 در میاد:
البته حداقل باید یک میلیون و 700-800 در نظر می گرفتید! یک میلیون و 200 خییییییلی کمه!
در مورد سیستم ای ام دی هم سایر دوستان راهنمایی می کنن. اطلاعاتی از ای ام دی ندارم.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saranipedram
2013/04/26, 19:32
فقط یه کیس تنها لازم دارین دیگه درسته؟
نه.سیستم کامل.مانیتور و موس و صفحه کلید و .....
دی وی دی رایتر و اسپیکر هم نمیخوام

Hessam
2013/04/26, 19:35
نه.سیستم کامل.مانیتور و موس و صفحه کلید و .....
دی وی دی رایتر و اسپیکر هم نمیخوام

:| :| :|
انوقت با یک میلیون و 200؟!!
اگر اینها رو هم میخواید، سی پی یو مدل Intel Pentium - 2.9GHz - G2020 - Ivy Bridge رو جایزگزین سی پی یو فعلی کنید.
در اینصورت بودجه برای اینها هم خواهید داشت!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saranipedram
2013/04/26, 19:43
دیگه داداش سیستم گیم که نمیخوام.سیستم دانشجویی هست.ممنون
به نظرت بهتر نیست amd ببندم؟.قیمتش به صرفه تر نیست؟

Hessam
2013/04/26, 19:50

چرا. به نظرم بهتر باشه. من در مورد سیستم های ای ام دی اطلاعاتی ندارم.
از سایر دوستان کمک بگیرید.
آخه مانیتور و لوازم جانبی هم میخواید، نزدیک به 350-400 تومن پول اینا میشه!

iSteve
2013/04/26, 20:30
نظر شما و دوستان درباره ی استفاده از APUهای AMD چیه؟
قیمت A8-5600K (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تا جایی که یادم میاد حدود 300تا350تومنه البته مطمئن هستم زیر350تومنه. این مدل چهارهسته ایه و 3.6GHz سرعتش هست. گرافیک مجتمع این مدل HD7560D هست.
ماردبوردهای A85 توی بازار نیستن پس باید از مادربوردهای چیپست A75 استفاده کرد. مادربورد msi FM2-A75MA-P33 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم ماردبورد بدی نیست قیمتش هم حدود 260 تومنه.
رم ها هم حداکثر دوتا ماژول 4GB با فرکانس 1600MHz و یا در صورت نیاز بیشتر بالاتر 1600MHz خوبن. و یا دوتا 2GB که صددرصد جواب کار شما رو میدن. فقط حتما رمها رو دوکاناله بگیرین و تا حد امکان تا جایی که بودجه اجازه میده فرکانس بالاتر رو خریداری کنید چون توی کارایی گرافیک مجتمع تاثیر خیلی زیادی داره.
کارت گرافیک هم اگه قصد بازی کردن به صورت حرفه ای ندارین همون گرافیک مجتمع جوابگو هست تازه گرافیک قوی ای هم هست و از پس اجرای خیلی از بازیها توی رزولوشن پایین برمیاد.
پیشنهاد میکنم از مانیتورهای CRT استفاده کنید تا در بودجه صرفه جویی بشه.
میمونه یه پاور حدود 450وات که بعدا اگه قصد ارتقا داشتین مشکلی بابت پاور نداشته باشین.و یه هارد که بسته به استفاده و بودجه ی باقیمانده مدل مورد نظرو خریداری میکنید. همه ی اینا چقدر شد؟

saranipedram
2013/04/26, 21:15
بدون مانیتور فکر کنم 800 900 شد.
رم 4 گیگ کاملا کافیه واسه ما.
این مادربورد رو بعدا اگر بخوام قطعات رو ارتقا بدم مشکلی پیش نمیاره؟

iSteve
2013/04/26, 21:41
بدون مانیتور فکر کنم 800 900 شد.
رم 4 گیگ کاملا کافیه واسه ما.
این مادربورد رو بعدا اگر بخوام قطعات رو ارتقا بدم مشکلی پیش نمیاره؟
این ماردبورد از جدیدترین سوکت AMD که مخصوص APUهاست یعنی FM2 استفاده میکنه.در حال حاضر قوی ترین APUای که میتونید روی این ماردبورد استفاده کنید A10-5800K (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست که قوی ترین APUی معرفی شده تا به حاله. فناوری OC GENEII (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هم در اون به کاررفته. حداکثر از 16GB رم با فرکانس 1866MHz و در حالت اورکلاک 2133MHz پشتیبانی میکنه. یک اسلات PCI-E 2.0 X16 داره که میتونه به خوبی از قدرت قویترین کارت گرافیک ها استفاده کنه(البته با توجه به نوع کاربرد و پلتفرم مورد نظر قرار دادن کارتهای گرون قیمت روی این بورد توجیه خوبی نداره).
دو پورت USB 3.0 به همراه یک خروجی تصویر آنالوگVGA و یک خروجی تصویر دیجیتالDVI هم در اختیار کاربرقرار میده(خروجی HDMI نداره).
از بایوس UEFI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)استفاده میکنه که بابت هاردهای بالای 3ترابایت نگرانی ای به وجود نمیاره و میشه در محیط بایوسش از موس استفاده کرد.
اگه اینها برای شما کافی نیستن و یا به مورد خاصی نیاز دارید، بفرمایید تا بنده یا دوستان بیشتر راهنمایی کنیم.
البته اینو اضافه کنم که اگه از APUی 5700K و یا 5800K استفاده کنید تمام بازیهای روز رو میتونید با مانیتورهای CRT با تنظیمات و جزئیات بالایی اجرا کنید.

saranipedram
2013/04/26, 21:45
ممنون کافی هستند.فقط موردم همون ارتقا سی پی یو و بعضا رم بود.که خوب واسه کار بنده کاملا خوبه.گمون نمیکنم اصلا بخوام گرافیک روش نصب کنم.همون گرافیک مجتمع کافیه.(البته نمیدونم قدرتش چقدره)

iSteve
2013/04/27, 19:48
ممنون کافی هستند.فقط موردم همون ارتقا سی پی یو و بعضا رم بود.که خوب واسه کار بنده کاملا خوبه.گمون نمیکنم اصلا بخوام گرافیک روش نصب کنم.همون گرافیک مجتمع کافیه.(البته نمیدونم قدرتش چقدره)
تست قدرت گرافیک مجتمع و پردازنده ی این APUها در این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ها-یک-تنه-در-برابر-GPUهای-مستقل-و-ivy-bridge-ها!)هست. که در اونجا تست و مقایسه ای بین گرافیک مجتمع APUها با گرافیک مجتمع cpuهای اینتل و کارت گرافیک های مستقل وجود داره. ببینید میتونه شما رو از لحاظ قدرت پردازش و گرافیکی قانع کنه یا نه.
در تست ها مشاهده میشه که قدرت گرافیکی HD7660D(نام گرافیک مجتمع در 5800k و 5700k) از یه GT640 رفرنس بیشتره و از یه HD7770 رفرنس کمتره.