PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل گرم شدن لپتاپ دل و تعویض خمیر سیلیکون!

reza-shady
2013/04/22, 10:52
سلام دوستان خسته نباشید !
ببخشید فک کنم جایی که تاپیک رو ایجاد کردم مناسب باشه ! چون هرچی گشتم جای بهتری پیدا نکردم :دی
من یک لپ تاپ dell xps l501x دارم و نزدیک 2 سال هست که خریدمش !
تا حالا هم لپ تاپ باز نشده برای تمیز کاری !
مشکل که نمیشه گفت ! ولی وقتی با لپ تاپ کار های حتی عادی (وب گردی ، کار با فتوشاپ ، گوش دادن به موزیک ، برنامه نویسی و . . . البته با هم:دی )هم انجام میدم فن لپ تا با سرعت زیادی شروع می کنه به چرخیدن و قسمت زیر لپ تاپ جایی که cpu قرار داره به شدت گرم میشه در حدی که اگه دست بزاری می سوزه !
من معمولاً لپ تاپ رو پام هست و به خاطر ضرر هایی که گرما لپ تاپ داره یکی ازاین کول پد های با یخ نانو گرفتم ! بشه راحت رو پام بزارم !
اما این بعد از حدود 1 ساعت کار با لپ تاپ کاملا به حالت مایع در میاد !
در کل می خوام بگم که لپ تاپ خیلی داغ میشه ! :دی

من توی فروم های خارجی که یه سرچ زدم بعضی ها گفتن که مشکل از ترمال پیست یا همون خمیر سیلیکون خودمون هست که جنس اونی که دل روی cpu و چیپ گرافیک زده خوب نیست و انتقال گرما رو خوب انجام نمیده !
از یکی هم پرسیدم ! گفت به خاطر hitsink (فک کنم غلط املائی داره!) همون میله فلزی منتقل کننده گرما هست چون جنسش چودن(فک کنم) هست !
یه چیز دیگه فنش صدا می خوره :دی
حالا من نمی دونم دقیق مشکل از چیه !؟

میشه فنش رو تعویض کنم ؟
به نظر شما با تعویض خمیر با یه خمیر مرغوب از اینایی که توش نقره داره مشکل ممکنه حل بشه ؟
میشه اون هیت سینک رو عوض کنم با یه جنس که انتقال گرمای بهتری داشته باشه ؟
اگه میشه لینک یک خمیر سیلیکون عالی و مناسب رو بهم بدید ! یا اگه کسی میفروشه بهم بگه !

اینم مشخصات سیستم و اگر میشه یک نرم افزار برای نمایش دمای cpu بهم معرفی کنید

18290

ممنون میشم راهنماییم کنید
ببخشید زیاد حرف زدم سرتون رو به درد آوردم !

reza-shady
2013/04/22, 12:06
خوب من خودم یه نرم افزار پیدا کردم به اسم coretemp برای اندازه گیری دمای cpu
ببینید این دمای cpu من هست بعد از نزدیک به 2 ساعت کار معمولی
موقعی هم که این عکس رو گرفتم !
windows medai player در حال پخش موزیک هست + firefox 20 با 4-5 تا تب باز هست + چندتا folder بازه ! دمای اتاق هم میشه گفت سرده !
این دما طبیعی هست ؟
18291

iranmanoto
2013/04/22, 12:23
سلام دوست عزیز
بابرنامه prime95 یه تست بگیر و دمارو بزار تا دوستان بهتر بتونن کمکت کنن!
prime95 پردازنده رو 100٪ میبره زیر لود! و این جاست که دما رو باید برسی کرد!
شما برنامه رو دانلود کن بعد coretemp رو اجرا کن
بعد برنامه coretemp رو اجراکن بعد just stress test ر و انتخاب کن ، بعد تیک رو روی قسمت اول بذار ، سپس تست رو شروع کن
فقط اگه دیدی دما از 80 بالا رفت تست رو متوقف کن!
فعلا/!

reza-shady
2013/04/22, 12:55
سلام
مرسی که جواب دادید.
میشه لینک دانلود بدید ؟ من نتونستم لینک سالم پیدا کنم !

iranmanoto
2013/04/22, 13:01
سلام
مرسی که جواب دادید.
میشه لینک دانلود بدید ؟ من نتونستم لینک سالم پیدا کنم !
خواهش میکنم دوست عزیز
اینم لینکش:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

reza-shady
2013/04/22, 13:14
خوب اینم بعد از اجرای prime95 بعد از 5-6 ثانیه !
هر لحظه داشت داغ تر می شد !

اینم بعد از اینکه اون prime95 رو بستم !

Castiel
2013/04/22, 13:57
دوست عزیز یک عدد خنک کننده نوت بوک (کول پد) خوب و با کیفیت خریداری کنید که اولا دمای نوت بوک را در حد متعادل نگاه دارد و دوم اینکه وقتی روی پای خود قرار می دهید، مشکلی نداشته باشید.

reza-shady
2013/04/22, 18:09
سلام مدیر عزیز ممنون !
اولاً من یک پست فرستاده بودم که نوشته بود بعد از تایید مدیر نمایش داده میشه ! که هنوز نشده !

بعدش شما چه کول پدی رو پیشنهاد می کنید ؟
یعنی نیازی به تغییر خمیر سیلیکون نیست ؟
توی لپ تاپ نیاز نیست گرد گیری بشه ؟
با یه کول پد خوب مشکل حل میشه ؟
بعد من لپ تاپ رو مرتب بین مغازه + دانشگاه + خونه جابجا می کنم ! سخته که همجا کول پد ببرم !

reza-shady
2013/04/22, 21:50
این کول پد خوب هست ؟ فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

reza-shady
2013/04/23, 20:27
مجدد سلام !
من کول پد خریدم مدل DeepCool wind pal
الان با وجود روشن بودن اون زیر لپ تاپ دمای cpu کمی پایین اومده !
18320

دمای نرمال cpu باید چند درجه باشه؟؟؟
من می خوام خمیر سیلیکون noctua nt-h1 بخرم لپ تاپ رو باز کنم و داخلش رو هم گرد گیری کنم و هم خمیر سیلیکون رو عوض کنم !

Castiel
2013/04/23, 20:33
سلام مدیر عزیز ممنون !
اولاً من یک پست فرستاده بودم که نوشته بود بعد از تایید مدیر نمایش داده میشه ! که هنوز نشده !

بعدش شما چه کول پدی رو پیشنهاد می کنید ؟
یعنی نیازی به تغییر خمیر سیلیکون نیست ؟
توی لپ تاپ نیاز نیست گرد گیری بشه ؟
با یه کول پد خوب مشکل حل میشه ؟
بعد من لپ تاپ رو مرتب بین مغازه + دانشگاه + خونه جابجا می کنم ! سخته که همجا کول پد ببرم !

شما از چیز پی ان و مخلفات آن استفاده نکنید تا پست های شما مستقیم به نمایش در آید.
بهتر است با دستگاه باد از تمام ورودی و خروجی های نوت بوک یک جریان هوای قوی وارد کنید تا خاک گیری داخل نوت بوک صورت گیرد.
در مورد کول پد شما چقدر بودجه دارید؟
استفاده از کول پد بسیار تاثیر دارد و تا 15 درجه می تواند تقاوت دما داشته باشد.

Castiel
2013/04/23, 20:36
دوستان عزیز توجه کنند که باز کردن نوت بوک به این سادگی که می گوئید نیست و نیاز به مهارت، تجربه و تجهیزات مورد نیاز دارد.

Amin224
2013/04/23, 20:42
سلام ، موارد زیر انجام بدین
1- خمیر سیلیکون تعویض کنید .
2-گرد گیری و به داخل فن لپ تاپ چند قطره روغن چرخ بچکونید ( علاوه بر روان شدن و چرخش بهتر باعث کاهش صدا هم میشه )
3- بهتر هست ویندوز رو هم تعویض کنید .
4- کول پد هم که خریداری کردین
99 درصد سیستم به حالت عادی خودش برمیگرده .

Amin224
2013/04/23, 20:48
دوستان عزیز توجه کنند که باز کردن نوت بوک به این سادگی که می گوئید نیست و نیاز به مهارت، تجربه و تجهیزات مورد نیاز دارد.

همین طوره.... بهتر ه به جای باز کردن فن از امپولی که از روغن پر شده استفاده کنید ، سوزن رو خم کنید بفرستین داخل فن ! :d

reza-shady
2013/04/23, 21:10
ممنون دوستان
نکته من از چیز پی ان استفاده نکردم انجمن شما برای گذاشتن لینک های خارجی اونطور میشه ! نیاز به تایید داره !
ویندوز رو تازه عوض کردم و من روی سیستم سرور دارم و کلی دیتابیس و ... که بکاپ گیری و عوض کردن ویندوز حدود 2 روز طول می کشه ولی در کل ویندوز تازه حدود 1-2 ماه پیش عوض شده !
هر چند وقت هم آپدیت میشه و آنتی ویروس هم همیشه به روز هست ! که یه موقع این گرما به خاطر ویروس نباشه !

من 2-3 تا ویدئو از باز و بستن لپ تاپم از یو**تی**وب دانلود کردم + سایت insidemylaptop که پیچ به پیچ لپ تاب رو نشون داده !
ابزار خاصی هم نداره با 2 تا پیچ کشتی ساده کل دل و روده لپ تا رو میریزه بیرون !
اگر هم دیدم نمیشه میبرم یه جا برام باز کنه !

دمای نرمال یک cpu باید چند درجه باشه ؟

Amin224
2013/04/24, 08:18
که یه موقع این گرما به خاطر ویروس نباشه !

به همین خاطر گفتم ویندوز عوض کنید ! همچنین یه نگاه به تب performance بندازید شاید نرم افزاری فعال باشه که بار زیادی از cpu میگیره !؟

دمای نرمال یک cpu باید چند درجه باشه ؟

cpu لپ تاپ شما باید در حالت عادی دمای بین 40 تا 45 درجه داشته باشه و در صورت لود سنگین حداکثر 75 درجه

reza-shady
2013/04/24, 11:41
ممنون که جواب دادید ! از نظر ویروس مطمئن هستم که نداره !
cpu هم هرز کار نمی کنه و روی حالت عادی هست ! تنها چیزی که داره از پروسس سیستم استفاده می کنه و نسبتاً زیاد هست system idle process هست که اون هم کارش درگیر نگه داشتن cpu هست !

Amin224
2013/04/24, 11:58
سیستم شما در حالت عادی متوسط 7 درجه دمای بیشتری نشون میده ، احتمالا ایراد از فن هست اما قبل از تعویض بهتره مواردی رو که خدمتون عرض کردم مرحله به مرحله انجام بدین .
- از ویندوز مطمئن هستین
- تمیز کردن سیستم و روغن کاری فن
- تعویض سیلیکون
- و در اخر تعویض فن