PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه یک فایل که کپی نشود را کپی کنیم ؟

Ali Fatehi
2013/04/20, 15:44
سلام چگونه می شود و یا ایا امکان دارد فایلی که کپی نمی شود را کپی کنیم . این فایل بروی هارد اکسترنال است.

حجم فایل یکی ۶ گیگ و دیگری ۴۰۰ مگ می باشد.

meelad
2013/04/20, 17:27
سلام چگونه می شود و یا ایا امکان دارد فایلی که کپی نمی شود را کپی کنیم . این فایل بروی هارد اکسترنال است.

حجم فایل یکی ۶ گیگ و دیگری ۴۰۰ مگ می باشد.

شاید بشه از کل هارد ایمیج گرفت

iSteve
2013/04/20, 19:48
احتمالا در صورتی که هارد روی سیستم نصب باشه و شما سیستم رو ریست کنید این مشکل رفع بشه.
احتمال هم داره که فرمت درایو مقصد شما FAT32 باشه که فایلهایی بیشتر از 4گیگ در اون کپی نمیشه.
اما اگه اینها نبودن با استفاده از command prompt به احتمال زیاد باید درست بشه.
روش کپی کردن فایل با استفاده از command prompt که به صورت پیش فرض روی کلیه ی نسخه های ویندوز وجود داره رو در پایین مرور میکنیم:
البته شما استاد بنده هستید و صددرصد این کارو بلد هستین ولی شاید فراموش کردین، اما بنده به صورت ابتدایی توضیح میدم تا اگه دوستان دیگه هم همین مشکل رو داشتن به دردشون بخوره. اگه جایی اشتباهی داشتم اصلاح بفرمایید.
ابتدا کلید ویندوز و R روی صفحه کلید رو همزمان نگهدارید تا پنجره ی Run باز بشه.
سپس در فیلدی که منتظر تایپ شماست تایپ کنید: CMD و Enter بزنید.
حالا پنجره ی command prompt(اگه در دیکته اشتباهی نکرده باشم) بازه.
در حال حاضر در این پنجره، آدرسی که در اون قرار دارین نشون داده میشه که آدرس درایو C و در پوشه ی Users و پس از آن در پوشه ای با نام یوزر و کاربری خودتون یا همان اسم کامپیوتر که در هنگام نصب ویندوز تعیین کردین هست.
مثلا من فایلی رو با نام A که یک فایل با فرمت JPG هست و در آدرس روبه رو قرار داره میخوام روی مثلا درایوEخودم کپی کنم: D:\software\A.JPG
هنوز توی پنجره ی command prompt) CMD) چیزی رو تغییر ندادیم.
شروع میکنیم:
برای کپی کردن فایل، جلوی همون آدرسی که میبینیم من باید اینجوری تایپ کنم: copy D:\software\A.JPG E:\A.JPG
البته شما باید پس از عبارت copy به جای عبارات با رنگ آبی به ترتیب؛ آدرس فایل و سپس نام و فرمت فایل رو بنویسید و بعد از اینها آدرسی که قراره اون فایل در اون قرار بگیره به همراه نام و فرمت پیشنهادی خودتونو (درصورت دلخواه) تایپ کنید.
یه مثال دوم هم میزنم:
مثلا شما یه عکس با نام car و فرمت png. در آدرسی توی درایو D و پوشه ی top car1 دارین که توی درایو D شما قرار داره و میخواهید اونو توی یه پوشه به نام top car2 در درایو F کپی کنید. پس باید اینجوری تایپ کنید:
copy D:\top car\car.png F:\topcar2\car.png
باید توجه کرد به هیچ وجه فرمت فایل خودتون رو تغییر ندین که در این صورت فایل کپی شده خراب میشه و دوباره باید فرمت اونو به حالت اولش برگردونید.
در صورتی که دیدین صفحه ی CMD شما خیلی شلوغ شده، عبارت cls رو تایپ کنید و Enter بزنید.
استاد فاتحی عزیز اگه به مشکل خوردین درخدمتم البته شما استاد من هستین و باید بگم اگه جایی اشتباهی داشتم بفرمایید.:)

h.davoudi
2014/02/19, 12:51
برای کپی فولدر به همراه ساب فولدر ها و فایلهای موجود در یک فولدر از طریق cmd باید چطور عمل کرد؟