PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با Windows 8

expellite
2013/04/10, 21:04
دوستان من یه مدتی هست سردرگم شدم. 26 اکتبر که ویندوز 8 عرضه شد، من این ویندوز رو از P30Day دانلود کردم. نسخه های 32 بیت و 64 بیت Pro با هم در یک پک بودند و حجم کلیش 3.8 گیگ بود. ولی بعد از مدتی باهاش مشکل پیدا کردم. گاهی موقع روشن کردن سیستم، بعد از نوشتن Please Wait و لود اطلاعات صفحه سیاه باقی می موند و وارد دسکتاپ یا حتی مترو نمی شد. گاهی هم موقع Shut Down کردن کلی طول می کشید تا خاموش بشه. یه بار سیستم رو Shut Down کردم و رفتم، 40 دقیقه بعد برگشتم هنوز سیستم روشن بود و صفحه سیاه! با *** های مختلفی از جمله KMS Pico هم امتحان کردم ولی این مشکل بازم گاهی وقتا پیش میاد. جالب اینه که همین ویندوز رو روی لپتاپم هم نصب کردم ولی ابدا تا الان همچین اتفاقی نیفتاده!
از دوستانی که ویندوز 8 استفاده می کنند، خواهشمندم اگر چنین مشکلاتی ندارند، آدرس وبسایتی رو که ازش دانلود کردند بدند تا منم دانلود کنم. البته n+1 نسخه در یک بسته نباشه لطفا!

Editor In chief
2013/04/10, 21:27
دوست عزیز و گرامی بنده سلام

ما روی تمام سیستم های نشریه و دیگر جاها ویندوز هشت را نصب کردیم و الان مدت زمان به نسبت طولانی است که مشکلی نداریم. به طور کلی این مشکل می تواند بدلیل وجود مشکل در درایور کارت گرافیک سیستم شما و یا مشکل در **ک ویندوز شما باشد. به طور کلی ما تمام سیستم عامل های خود را از روی مجموعه نرم افزاری نصب کردیم و نسخه **ک را هم از سایت گردو دانلود کردیم.

موفق باشید

expellite
2013/04/10, 21:39
مشکل در درایور خیلی بعید به نظر میاد. من آخرین نسخه NVIDIA Driver (نسخه 314.22) رو نصب کرده بودم. کاملا هم سازگار بود!

expellite
2013/04/10, 22:03
نسخه ویندوز 8 من Windows 8 Pro x86/x64 هست با حجم 3.8 گیگ. کسی از این نسخه استفاده کرده؟

من با استفاده از Windows 8 Upgrade Assisstant سعی کردم ناسازگاری های سیستمم رو پیدا کنم:
1. سیستم من از بوت امن پشتیبانی نمی کنه چون لخت افزارش رو نداره.
2. رزولوشن مانیتورم پایین تر از 136x768p هستش.

Amin224
2013/04/11, 11:08
شما چند مرتبه سیستم رو از طریق سیف مود بالا بیارید ببینید با صفحه سیاه مواجه میشید یا خیر ؟!

expellite
2013/04/11, 11:11
شما چند مرتبه سیستم رو از طریق سیف مود بالا بیارید ببینید با صفحه سیاه مواجه میشید یا خیر ؟!
امین جان این مشکل دائمی نیست که من منتظر سیاه شدنش باشم. این مشکل کاملا اتفاقی صورت میگیره. بعضی وقتا ممکنه یکی دو بار در هفته اتفاق بیفته، بعضی از وقت ها هم یک ماه می گذره و این اتفاق نمی افته!
فرضیه من: ASUS Fast Boot باعث این مشکل میشه. چون این تنها تفاوت اساسی لپتاپ با دسکتاپم هست. بایوس لپتاپ مال 2010 هست. بایوس دسکتاپ آخرین نسخه شه.

Amin224
2013/04/11, 11:50
ایراد از 3 چیز میتونه باشه

- کارت گرافیک : درایو کارت باید برای ویندوز 8 بهینه شده باشه به همین جهت خواستم از طریق سیف مودی وارد بشید مشخص بشه ایراد کار از درایو کارت هست یا که نه ..

- ویندوز : ممکنه از ریجستر ویندوز باشه / گاهی در ویندوز 7 زمانی که از برنامه های تعمیر ریجستر استفاده میکردم بعضی مواقع با بالا امدن ویندوز صفحه سیاه میشد ! که با زدن alt , ctrl و دلیت باز شدن صفحه تسک منیجر ویندوز به حالت عادی برمیگشت .

بعضی از برنامه ریجستر برای اینکه ویندوز بهتر بالا بیاد boot سیستم رو دستکاری میکرد به عبارتی یکسری چک های که ویندوز زمان بالا امدن صورت میده رو حذف میکنه ... که نتیجه ان مواجه شدن با صفحه سیاه بود .

- بایوس : که به همون boot ویندوز برمیگرده که ممکنه با ویندوز 8 ناسازگار باشه .

باهات موافقم هرچه هست به احتمال زیاد ایراد رو باید از مواردی که در boot سیستم دخالت دارند جستجو کرد.

expellite
2013/04/11, 12:00
ایراد از 3 چیز میتونه باشه

- کارت گرافیک : درایو کارت باید برای ویندوز 8 بهینه شده باشه به همین جهت خواستم از طریق سیف مودی وارد بشید مشخص بشه ایراد کار از درایو کارت هست یا که نه ..

- ویندوز : ممکنه از ریجستر ویندوز باشه / گاهی در ویندوز 7 زمانی که از برنامه های تعمیر ریجستر استفاده میکردم بعضی مواقع با بالا امدن ویندوز صفحه سیاه میشد ! که با زدن alt , ctrl و دلیت باز شدن صفحه تسک منیجر ویندوز به حالت عادی برمیگشت .

بعضی از برنامه ریجستر برای اینکه ویندوز بهتر بالا بیاد boot سیستم رو دستکاری میکرد به عبارتی یکسری چک های که ویندوز زمان بالا امدن صورت میده رو حذف میکنه ... که نتیجه ان مواجه شدن با صفحه سیاه بود .

- بایوس : که به همون boot ویندوز برمیگرده که ممکنه با ویندوز 8 ناسازگار باشه .

باهات موافقم هرچه هست به احتمال زیاد ایراد رو باید از مواردی که در boot سیستم دخالت دارند جستجو کرد.
درایور کاملا سازگاره. NVIDIA WHQL 314.22 64-Bit.
قبل از این که از برنامه هایی مثل CCleaner و یا حتی Galry Utilities استفاده کنم باز هم این اتفاق میافتاد. و اما بایوس. قبل از نصب ویندوز 8 آخرین نسخه از بایوسم رو از سایت ASUS دانلود کردم. احتمال میدم ASUS Fast Boot باعث این مشکل باشه. توی وبسایت خود ASUS ویندوز 8 رو روی SSD و با استفاده از همین فناوری بالا آوردن که حدودا 6 ثانیه طول کشید. ولی روی سیستم من بیش از 10 ثانیه طول می کشید (HDD دارم) در صورتی که در قسمت Boot Time ویندوز می نوشت 7 ثانیه. این اواخر که نگاه کردم دیدم نوشته 3.5 ثانیه!!!! به نظرم Fast Boot یه جورایی با این قضیه دخالت داره. من فعلا تو ویندوز 7 هستم. بعد از این قضیه دو روزی میشه که 7 SP1 رو نصب کردم و الان راحتم! ولی میخوام این مسئله رو ریشه یابی کنم و بعدش دوباره 8 رو نصب کنم. حتی تصمیم گرفتم ویندوز رو اکتیو نکنم و به مدت 30 روز همونجوری استفاده اش کنم که ببینم مشکل از ***ه یا نه ولی خوب موقعی که همه اکثرا از KMS استفاده می کنند و درست کار می کنه پس مشکل باید از من باشه.

Amin224
2013/04/11, 12:12
موافقم بهتر ویندوز رو اکتیو نکنی احتمال هم داره از ک ر ک ویندوز باشه ..
خود ویندوز هشت هم ایرادات زیادی داره در نتیجه عمر چندان طولانی نخواهد داشت قرار ویندوز blue جای گزین بشه یا به عبارتی سرویس پک ویندوز هشت محسوب میشه .

expellite
2013/04/11, 12:41
از کمکت ممنونم. فعلا روی 7 هستم. با این که کندتر از ویندوز 8 بالا میاد، ولی احساس امنیت بیشتری می کنم! (:|

Amin224
2013/04/11, 21:09
از کمکت ممنونم. فعلا روی 7 هستم. با این که کندتر از ویندوز 8 بالا میاد، ولی احساس امنیت بیشتری می کنم! (:|

بیشتر با هم گفتگو داشتیم تا اینکه کمکی به شما کرده باشم ، شما خودتون استادی ... از مصاحبت باهات در این تاپیک لذت بردم.