PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خريد سيستم از اون ور آب به صرفه است؟ [تکرار تاپیک]

omid707
2013/04/08, 23:32
سلام مجدد

چند ساعت پیش این تاپیکو زده بودم دو نفر هم پاسخ دادند تا اومدم جواب بدم دیدم حذف شده. اول فکر کردم منتقل شده ولی هرچی سرچ کردم اثری از آثارش نبود میشه لطف کنید بفرمایید چه قانونی رو نقض کردم اگه حرف زشت یا اهانتی هم جایی نوشتم همون قسمت رو سانسور میکردید نه اینکه کل هیکل تاپیک رو بفرستین دیار باقی

پارسال تابستون قصد داشتم يه سيستم جديد مبتني بر Core i5 ببندم حساب کردم بالاي يک تومن خرج داشت با اينکه سه تومن داشتم ولي چون پول علف خرس نيست مشورت کردم تو همين سايت گفتند قيمتا پايين مياد و ارزون تر ميشه صبر کنيد به نفعتونه حالا ميرم قيمت ميگيرم به طرز وحشتناکي رفته بالا البته اون بندگان خدا هم تقصيري نداشتند چه کسي ميدونست قراره چه بلايي سر بازار بياد
من فکر ميکنم گراني محصولات بخاطر نرخ دلاره و لي از يکي که تو کار فروش بود پرسيدم گفت موجودي نداريم و بخاطر کمبود عرضه قيمت اين طوري بالا رفته.
چند وقته به سرم زده از يکي از اقوام که ساکن فنلاند هست خواهش کنم يه مانيتور برام بگيره و به غير از اون چند نفر ديگه هستند که در اقصي نقاط دنيا زندگي ميکنند . يه بار تصميم گرفتم قطعات اصلي سيستم رو ليست بدم از خارج بيارن (CPU+Main+VGA+Ram+SSD)ولي از يکي شنيدم که واردات قطعات کامپيوتر گمرکي داره و مث مانيتور نميشه راحت ردش کرد. حالا نظر دوستان در اين باره چيه کسي به اينصورت سيستم خريده و تجربه داره چون وقتي قيمت اصلي اين کالاها رو تو سايتاي خارجي ميبينم اشکم در مياد که اينجا بايد چند برابر پول بدم

ARMIN
2013/04/08, 23:51
دوست عزیز،

تا اونجایی که من میدونم قیمت قطعات در فنلاند هم به نسبت بسیار گرونه.

در هر صورت چیزهایی که میتوانید از اونور بیارید، بهترینش رم و ssd هستند.

البته رم و ssd رو راحت میشه مسافری در کیف لپتاپ جا داد و به راحتی به همراه لپتاپ به کشور آورد، ولی اگر از طریق پست، یا اگر مسافری داخل چمدون گذاشته بشه، بهش ممکنه تا 100% گمرکی بخوره. البته گمرک فرودگاه بگیر نگیر داره، گاهی دیدم به هیچ چیز گیر نمیدن و راحت بدون گمرکی همه چیز همراه مسافر وارد میشه و گاهی هم دیدم طرف پیراهن تنش که پوشیده بهش گمرکی خورد، طرف تو فرودگاه پیراهنش رو درآورد و تحویل گمرک داد و با زیر پیراهن وارد سالن ترمینال شده. پس ریسکه.

اون هزینه ای که اقوام میخواهند برایتان از آنطرق جنس بیاورند را به صورت ارز به خودتان در ایران بدهند و شما به ریال تبدیل کنید تقریبا" میتوانید چیزهای دلخواهتان را بخرید.

omid707
2013/04/09, 00:25
دوست عزیز،

تا اونجایی که من میدونم قیمت قطعات در فنلاند هم به نسبت بسیار گرونه.

در هر صورت چیزهایی که میتوانید از اونور بیارید، بهترینش رم و ssd هستند.

البته رم و ssd رو راحت میشه مسافری در کیف لپتاپ جا داد و به راحتی به همراه لپتاپ به کشور آورد، ولی اگر از طریق پست، یا اگر مسافری داخل چمدون گذاشته بشه، بهش ممکنه تا 100% گمرکی بخوره. البته گمرک فرودگاه بگیر نگیر داره، گاهی دیدم به هیچ چیز گیر نمیدن و راحت بدون گمرکی همه چیز همراه مسافر وارد میشه و گاهی هم دیدم طرف پیراهن تنش که پوشیده بهش گمرکی خورد، طرف تو فرودگاه پیراهنش رو درآورد و تحویل گمرک داد و با زیر پیراهن وارد سالن ترمینال شده. پس ریسکه.

خیلی ممنون سریع جواب میدم تا تاپیکو به فنا ندادن.
حدود 10، 12 سال پیش سر مرز زمینی یادم میاد با هر گذرنامه معادل 20 دلار وسایل میتونستی با خودت بیاری الانش رو نمیدونم چنده ولی برای یک مانیتور یا وسایلی مث اون فکر کنم بشه طبق همون قانون ردش کرد اما برای تعداد بالاتر یعنی چند قطعه ی سیستم فکر کنم قیمتش از حد مجاز بیشتره و گمرک میخوره

در تاپیک قبلی که حذف شد و فرصت جواب پیدا نکردم یه بنده خدایی پیشنهاد داد قطعه سفارشی براش بیارم و مطمئن بود اصلا گمرک نداره من شک داشتم که به این سادگیها باشه و با پست شما شک من بیشتر شد

اون هزینه ای که اقوام میخواهند برایتان از آنطرق جنس بیاورند را به صورت ارز به خودتان در ایران بدهند و شما به ریال تبدیل کنید تقریبا" میتوانید چیزهای دلخواهتان را بخرید.
والا متاسفانه تو اقوام ما رابین هود پیدا نمیشه :d
در اصل یا من باید یورو و دلار بفرستم که اونا بخرند(حالا داشته باشین که سیستم سویفت برای انتقال پول بین بانکها هم تحریمه) یا اونا بخرند وقتی تشریف آوردند از خجالتشون در بیام
لابد میگین خوب این چه کاریه با این نرخ تبدیل از همین جا بگیر ولی من این طور فرض کردم که اگه طبق پست اول قیمت زیاد این قطعات بخاطر تحریم یا عدم واردات و کمبود و از این بهانه ها باشه و نه نرخ ارز پس اون طرف که معدن جنسه با هر نرخ تبدیلی بازم می صرفه فقط موندم که کسی تا بحال همچین کاری کرده یا نه؟

ARMIN
2013/04/09, 01:07
خیلی ممنون سریع جواب میدم تا تاپیکو به فنا ندادن.
حدود 10، 12 سال پیش سر مرز زمینی یادم میاد با هر گذرنامه معادل 20 دلار وسایل میتونستی با خودت بیاری الانش رو نمیدونم چنده ولی برای یک مانیتور یا وسایلی مث اون فکر کنم بشه طبق همون قانون ردش کرد اما برای تعداد بالاتر یعنی چند قطعه ی سیستم فکر کنم قیمتش از حد مجاز بیشتره و گمرک میخوره

در تاپیک قبلی که حذف شد و فرصت جواب پیدا نکردم یه بنده خدایی پیشنهاد داد قطعه سفارشی براش بیارم و مطمئن بود اصلا گمرک نداره من شک داشتم که به این سادگیها باشه و با پست شما شک من بیشتر شد

والا متاسفانه تو اقوام ما رابین هود پیدا نمیشه :d
در اصل یا من باید یورو و دلار بفرستم که اونا بخرند(حالا داشته باشین که سیستم سویفت برای انتقال پول بین بانکها هم تحریمه) یا اونا بخرند وقتی تشریف آوردند از خجالتشون در بیام
لابد میگین خوب این چه کاریه با این نرخ تبدیل از همین جا بگیر ولی من این طور فرض کردم که اگه طبق پست اول قیمت زیاد این قطعات بخاطر تحریم یا عدم واردات و کمبود و از این بهانه ها باشه و نه نرخ ارز پس اون طرف که معدن جنسه با هر نرخ تبدیلی بازم می صرفه فقط موندم که کسی تا بحال همچین کاری کرده یا نه؟

ببنید بعضی از اجناس گرونتر از میزان ارزش ارزیشون در ایران قیمت دارند، مثلا رم و ssd از این دسته هستند. بعضی کارتهای گرافیک هم همینطور و همچنین بعضی مادربرد ها. پس باید اجناسی که میخواهید ابتدا قیمت ایران رو دربیارید، قیمت جهانیش رو هم از Newegg بدست بیاورید و همچنین قیمت همان اجناس با Shipping به فنلاند رو هم در نظر بگیرید. بعد میتوانید متوجه شوید کدام به صرفه تر است.

کار من حمل و نقله، قریب به اتفاق اجناس کامپیوتری که تو اروپا هست، نسبت به ایران گرونتره، و حتی نسبت به قیمت آمریکا، چرا که هزینه Shipping از چین به اروپا بیشتره تا نسبت به ایران و آمریکا. البته داستان آمریکا فرق داره، اجناس در آنجا قیمتش عمدا" پایینتره، هم به دلیل اینکه بازار هدفه و هم به دلیل رقابت سرسختانه ای که در آنجا در بخش IT بین برندهای مختلف هستش.

مثال عرض میکنم، من دنبال ساید پنل کیس خودم بودم، تو ایران که نبود، با نمایندگی کولر مستر تو دوبی تماس گرفتم، موجودی آنها هم تمام شده بود. نمایندگی کولر مستر در آمریکا 2 تا داشت که قیمتش 17 دل.ار بود. که تا من بخوام کاری بکنم یه شبه اون 2 تا هم فروش رفت و انبارشون خالی شد. فقط مونده بود نماینده اروپای کولر مستر که مقرش در هلند هستش، 77 تا از این ساید پنل ها داشت، قیمتش 20 یورو بود. (قیاس کنید با فیمت آمریکا).

اگر میخواستم بدم با پست به ایران بفرستن، خود هزینه پست 200 یورو میشد، تازه برای پست به ایران مجوز هم لازم بود. خلاصه صبر کردم. بعد همکارم از آلمان که داشت میومد تهران ازش خواهش کردم برام یکی سفارش داد، با هزینه Shipping از هلند به آلمان شد 30 یورو!! خودش باهاش اومد مسافری آورد ایران، تازه با همه ی مراقبت ها پنل شیشه ایش شکست. و 20 تومن خودم دوباره پلکسی گلاس براش خریدم و با هزینه آجیلی که برای تشکر از همکارم خریدم، خلاصه اش کنم آخرش 50 یورو برام آب خورد.

ولی من با همه ی دیونه بازی هام ریسکم در حد 30 یورو بود و اگر هرجای کار خراب میشد میتونستم اون Loss رو تحمل کنم. ولی یه وقت صحبت سر 400 یورو جنسه، اونوقت اگر اون به هر دلیلی بشکنه و یا خراب بشه، شما خیلی از دست میدهید!! شما هم ببنید کدوم جنس هست که خاصه و به دردسر این همه کار می ارزه، ریسک آسیب ترابریش از همه پایینتره، فقط اون رو سفارش بدید بیارن.

Castiel
2013/04/09, 03:08
دوست عزیز تاپیک شما به بخش مربوطه منقل گردیده است. لازم نبود مجدد تاپیک بزنید. باید از بنده در خصوص تاپیک سوال می کردید نه اینکه بگوئید هر چه گشتید پیدا نکردید و ...

مجددا هم اشتباه خود را در خصوص ایجاد تاپیک در بخش اشتباه انجام دادید. بحث و جدل با یکی دو کاربر مانند شما در هر روز برای رویایی شدن روز کاری بسیار مفید است.

omid707
2013/04/09, 07:20
دوست عزیز تاپیک شما به بخش مربوطه منقل گردیده است. لازم نبود مجدد تاپیک بزنید. باید از بنده در خصوص تاپیک سوال می کردید نه اینکه بگوئید هر چه گشتید پیدا نکردید و ...

مجددا هم اشتباه خود را در خصوص ایجاد تاپیک در بخش اشتباه انجام دادید. بحث و جدل با یکی دو کاربر مانند شما در هر روز برای رویایی شدن روز کاری بسیار مفید است.

از اینکه باعث خراب شدن روز شما شدم متاسفم
طبق تجربه ای که در انجمن های مختلف داشتم معمولا وقتی تاپیک رو حذف میکنند یه توضیح کنارش مینویسند که مثلا دلیلش چی بود که به غیر از خود کاربر بقیه هم میبینند بعضی فروم ها به خود کاربر پیام میدند حالا امروز بعد از انتقال تاپیک دوم اخطار های شما فرستاده شد
و باز طبق تجربه پیام به مدیران سایت بی جوابه و منم فرض رو بر همین گذاشتم

ودر نهایت موضوع تاپیک من طوری بود که در هیچ تالاری جا واسش پیدا نکردم خواستم بزنم تو بخش بحث آزاد دیدم اونجا تاپیکا همشون فان و سرگرمی هستند این شد که زدم تو بخش مشاوره و راهنمایی

مجددا بابت رویای روز کاری معذرت میخوام

omid707
2013/04/09, 07:34
ببنید بعضی از اجناس گرونتر از میزان ارزش ارزیشون در ایران قیمت دارند، مثلا رم و ssd از این دسته هستند. بعضی کارتهای گرافیک هم همینطور و همچنین بعضی مادربرد ها. پس باید اجناسی که میخواهید ابتدا قیمت ایران رو دربیارید، قیمت جهانیش رو هم از Newegg بدست بیاورید و همچنین قیمت همان اجناس با Shipping به فنلاند رو هم در نظر بگیرید. بعد میتوانید متوجه شوید کدام به صرفه تر است.

کار من حمل و نقله، قریب به اتفاق اجناس کامپیوتری که تو اروپا هست، نسبت به ایران گرونتره، و حتی نسبت به قیمت آمریکا، چرا که هزینه Shipping از چین به اروپا بیشتره تا نسبت به ایران و آمریکا. البته داستان آمریکا فرق داره، اجناس در آنجا قیمتش عمدا" پایینتره، هم به دلیل اینکه بازار هدفه و هم به دلیل رقابت سرسختانه ای که در آنجا در بخش IT بین برندهای مختلف هستش.

مثال عرض میکنم، من دنبال ساید پنل کیس خودم بودم، تو ایران که نبود، با نمایندگی کولر مستر تو دوبی تماس گرفتم، موجودی آنها هم تمام شده بود. نمایندگی کولر مستر در آمریکا 2 تا داشت که قیمتش 17 دل.ار بود. که تا من بخوام کاری بکنم یه شبه اون 2 تا هم فروش رفت و انبارشون خالی شد. فقط مونده بود نماینده اروپای کولر مستر که مقرش در هلند هستش، 77 تا از این ساید پنل ها داشت، قیمتش 20 یورو بود. (قیاس کنید با فیمت آمریکا).

اگر میخواستم بدم با پست به ایران بفرستن، خود هزینه پست 200 یورو میشد، تازه برای پست به ایران مجوز هم لازم بود. خلاصه صبر کردم. بعد همکارم از آلمان که داشت میومد تهران ازش خواهش کردم برام یکی سفارش داد، با هزینه Shipping از هلند به آلمان شد 30 یورو!! خودش باهاش اومد مسافری آورد ایران، تازه با همه ی مراقبت ها پنل شیشه ایش شکست. و 20 تومن خودم دوباره پلکسی گلاس براش خریدم و با هزینه آجیلی که برای تشکر از همکارم خریدم، خلاصه اش کنم آخرش 50 یورو برام آب خورد.

ولی من با همه ی دیونه بازی هام ریسکم در حد 30 یورو بود و اگر هرجای کار خراب میشد میتونستم اون Loss رو تحمل کنم. ولی یه وقت صحبت سر 400 یورو جنسه، اونوقت اگر اون به هر دلیلی بشکنه و یا خراب بشه، شما خیلی از دست میدهید!! شما هم ببنید کدوم جنس هست که خاصه و به دردسر این همه کار می ارزه، ریسک آسیب ترابریش از همه پایینتره، فقط اون رو سفارش بدید بیارن.

خیلی ممنون منم دنبال همین تجربه بودم ببینم در عمل چطوره مث روی کاغذ جواب میده

حالا چند سوال
1.اگه استرالیا باشه چطور یا همین کشورهای همسایه؟
2.شما از میزانی که بدون گمرک میشه از مرز رد کرد اطلاعی دارید؟
3.ریسک آسیب یه پردازنده و کارت گرافیک چطوره باتوجه به حجم کمشون؟

ARMIN
2013/04/09, 09:37
خیلی ممنون منم دنبال همین تجربه بودم ببینم در عمل چطوره مث روی کاغذ جواب میده

حالا چند سوال
1.اگه استرالیا باشه چطور یا همین کشورهای همسایه؟
2.شما از میزانی که بدون گمرک میشه از مرز رد کرد اطلاعی دارید؟
3.ریسک آسیب یه پردازنده و کارت گرافیک چطوره باتوجه به حجم کمشون؟

1. استرالیا هم گرونه. از کشورهای همسایه، بازار ترکیه رو رفتم اونجا گرونتر از ایران بود؛ فقط گمونم کردستان عراق به نسبت ارزونتره.
2. برای غریبه 8 یا 7 دل.ار / برای مرز نشینان به میزان مورد نیازشون میتونن از بازارچه های محلی خرید کنند / البته یه مدل 007 هم میشه آورد که سقف نداره و میشه هرچی دوست داری :)
3. Cpu هم ریسکش کمه، و کوچیک و خوبه، حالا نیاز به فن استوکش هم نیست. فقط خودش کافیه. اما مگه کارت گرافیک حجمش کمه؟؟

omid707
2013/04/09, 11:43
2. برای غریبه 8 یا 7 دل.ار / برای مرز نشینان به میزان مورد نیازشون میتونن از بازارچه های محلی خرید کنند / البته یه مدل 007 هم میشه آورد که سقف نداره و میشه هرچی دوست داری :)

مطمئنید 7 الی 8 دلاره؟ آخه 10 سال پیش حدود 20 دلار بود. از یکی شنیده بودم الان 200 دلاره که تازه اونم کمه ولی با 8 دلار که....
این مدل 007 قضیش چیه؟ من تو سخت افزار زیر صفرم

3. Cpu هم ریسکش کمه، و کوچیک و خوبه، حالا نیاز به فن استوکش هم نیست. فقط خودش کافیه. اما مگه کارت گرافیک حجمش کمه؟؟

خوب یه مقدار بستگی به سلیقه شرکت سازنده داره. 4 سال پیش 8600GT گرفتم مارک XFX جعبش اندازه به مایکروفر بود :-o پارسال یه 240GT مارک Gainward گرفتم جعبش از این دیکشنری ها هم کم حجمتر بود

Castiel
2013/04/09, 11:51
از اینکه باعث خراب شدن روز شما شدم متاسفم
طبق تجربه ای که در انجمن های مختلف داشتم معمولا وقتی تاپیک رو حذف میکنند یه توضیح کنارش مینویسند که مثلا دلیلش چی بود که به غیر از خود کاربر بقیه هم میبینند بعضی فروم ها به خود کاربر پیام میدند حالا امروز بعد از انتقال تاپیک دوم اخطار های شما فرستاده شد
و باز طبق تجربه پیام به مدیران سایت بی جوابه و منم فرض رو بر همین گذاشتم

ودر نهایت موضوع تاپیک من طوری بود که در هیچ تالاری جا واسش پیدا نکردم خواستم بزنم تو بخش بحث آزاد دیدم اونجا تاپیکا همشون فان و سرگرمی هستند این شد که زدم تو بخش مشاوره و راهنمایی

مجددا بابت رویای روز کاری معذرت میخوام

در هیچ انجمنی تاپیک حذف شده قابل رویت توسط کاربر نیست که بخواهید دلیل آن را ببینید. چون شما هنوز آنلاین بودید و می توانستید از طریق بخش آخرین ارسال ها تاپیک خود را پیدا کنید یا اگر در فروم ها فعالیت می کردید می دانستید که از داخل پروفایل خود می توانید تمامی پست ها و تاپیک های خود را پیدا کنید. پس بهتر است بی دلیل بهانه نیاورید!

ARMIN
2013/04/09, 12:07
مطمئنید 7 الی 8 دلاره؟ آخه 10 سال پیش حدود 20 دلار بود. از یکی شنیده بودم الان 200 دلاره که تازه اونم کمه ولی با 8 دلار که....
این مدل 007 قضیش چیه؟ من تو سخت افزار زیر صفرم

از 007 منظورم ق.چاق بود.

پارسال وقتی میرفتم به ترکیه تو فرودگاه یه تراکت دادن دستم اگر 8 دل.ار جنس بیشتر بیاری هر چی دیدی از چشم خودت دیدی. البته منم نامردی نکردم 200 دل.ار آوردم ولی خوب، همه اش شکلات بود، گفتم فوقش گیر دادن تو خود ترمینال که منطقه آزاده دور همی میشینیم میخوریم. :))

خوب یه مقدار بستگی به سلیقه شرکت سازنده داره. 4 سال پیش 8600gt گرفتم مارک xfx جعبش اندازه به مایکروفر بود :-o پارسال یه 240gt مارک gainward گرفتم جعبش از این دیکشنری ها هم کم حجمتر بود

خوبهاش به نظر من که حجیم هستند. البته یه مدل 670 انویدیا رو asus داره میزنه که خیلی کوچولو هستش. شاید اون بشه.

ahmadeid1362
2013/04/09, 14:03
از 007 منظورم ق.چاق بود.

پارسال وقتی میرفتم به ترکیه تو فرودگاه یه تراکت دادن دستم اگر 8 دل.ار جنس بیشتر بیاری هر چی دیدی از چشم خودت دیدی. البته منم نامردی نکردم 200 دل.ار آوردم ولی خوب، همه اش شکلات بود، گفتم فوقش گیر دادن تو خود ترمینال که منطقه آزاده دور همی میشینیم میخوریم. :))

خوبهاش به نظر من که حجیم هستند. البته یه مدل 670 انویدیا رو asus داره میزنه که خیلی کوچولو هستش. شاید اون بشه.
اقا ارمین رفتی ترکیه !!!!!!!!!؟:-o....برادر دسته ماروهم بگیرعزیز=))

omid707
2013/04/09, 15:20
در هیچ انجمنی تاپیک حذف شده قابل رویت توسط کاربر نیست که بخواهید دلیل آن را ببینید.
بله مسلما وقتی اصل تاپیک حذف شده ،صفحه ای هم نیست که کسی بخواهد مشاهده کنه. منظورم این بود که اسم تاپیک حذف شده در صفحه تالار در کنار بقیه تاپیک ها هنوز موجوده منتها با این تفاوت که به جایی لینک نیست و مثلا جلوش نوشتن حذف شده و دلیل حذف هم اعلام شده مثلا صحبت از مسایل سیاسی. اسم تاپیک حذف شده رو حداقل چند ساعت نگه میدارند و ایجاد کننده تاپیک اگه واقعا به اون نیاز داشته قطعا خیلی زود بهش سر میزنه،این طوری آدم سردرگم نمیشه

اگر در فروم ها فعالیت می کردید می دانستید که از داخل پروفایل خود می توانید تمامی پست ها و تاپیک های خود را پیدا کنید. پس بهتر است بی دلیل بهانه نیاورید!
دوست عزیز من بهانه نیاوردم اما هیچ وقت در هیچ فرومی کاربر فعال نبودم بیشتر برای کاری که دارم تو گوگل سرچ میکنم و سر از انجمن ها در میارم و هیچ فرومی هم تا عضو نشین جواب نمیدهند بعد عضویت و گرفتن جواب معمولا دیگه پشت سرم رو هم نگاه نمیکنم تا بحال نزدیک به 40 تا فروم ثبت نام کردم که حتی یادم نمیاد آدرسشون چی بوده بجز چند تا و تجربه ای که از فعالیت در سایر فروم ها گفتم و اینکه مدیران به پیام جواب نمیدهند برمیگرده به همین موضوع

ARMIN
2013/04/09, 15:30
اقا ارمین رفتی ترکیه !!!!!!!!!؟:-o....برادر دسته ماروهم بگیرعزیز=))

سفر کاری بود عزیز دل، باید میرفتم. از لحاظ کامپیوتری ایران خیلی بهتر و سرتر از ترکیه است، حتی الان که جنس راحت تو بازار پیدا نمیشه باز هم سرتریم. :)

omid707
2013/04/09, 15:38
از 007 منظورم ق.چاق بود.

wooow جیمز باند هم داریم که =P~ متاسفانه سختگری هم بیشتر میشه، از مرز زمینی به نظرتون ساده تر نیست یعنی کمتر گیر نمیدن؟

اگه از کارت گرافیک های فسقلی 64 و 128 مگ که بگذریم از اون به بعدش سایز کارتها خیلی تغییر نکرده بجز بعضی مدلهای حرفه ای اورکلاک شده که فن های مخصوص دارند در حقیقت این کوچکتر شدن ترانزیستور ها و بعدها چیپست ها بود که بالا رفتن تعداد و افزایش قدرت رو به ارمغان آورد و حجمشون چندان تغییری نکرده

iranmanoto
2013/04/09, 18:52
دوستان یه راه ساده هم هست
نمیدونم میدونید یا نه!! تو عراق قیمت ها خیلی ارزون تر هست! گمرکی آنچنانیی نداره!!!
شما میتیونید با راننده کامیون های شرکت نفت ایران آشنا بشید و هر جنسی رو که بخواین(حتی جنس ممنوعه!!) بهش بگید تا براتون بیاره! با کارتون و بدون گمرک میاره!!!!
فلسفش اینجوری میشه!!!
خود عراق پالایش گاه نداره برای همین نفتش ارسال میشه به ایران( کردستان) راننده هایی که مسئول حمل و نقل این طلای سیاه هستند از نظر کشور عراق بسیار محترم هستند!!!! اقامت عراق به راحتی بهشون میدن!! حتی با حمل نفت میتونن خانواده شون رو هم ببرن و هرچیزی که میخوان بیارن!!!!! بدون بازرسی!!!!( چه ایران چه عراق هیچ کدوم باهاشون کار ندارن!!!) * به شرطها و شروطها
یکی از دوستهای پدرم از همین راننده ها بود!!!
الان به نظرم خودش 3 تا کامیون داره!!!!(جالبه ! کامیونی که اینجا میوفته220 تومن اونجا میفته 50 تومن و دوستان برای در رفتن از 170 تومن ماشین رو پلاک عراق میگیرن و چون اقامت هر 2 کشور رو دارن راحت میان و میچرخن!!!)
اره دیگه!
راهش همینه!!
خوش باشید!

ahmadeid1362
2013/04/09, 20:47
نمیدونم میدونید یا نه!! تو عراق قیمت ها خیلی ارزون تر هست! گمرکی آنچنانیی نداره!!!
شما میتیونید با راننده کامیون های شرکت نفت ایران آشنا بشید و هر جنسی رو که بخواین(حتی جنس ممنوعه!!) بهش بگید تا براتون بیاره! با کارتون و بدون گمرک میاره!!!!
فلسفش اینجوری میشه!!!
خود عراق پالایش گاه نداره برای همین نفتش ارسال میشه به ایران( کردستان) راننده هایی که مسئول حمل و نقل این طلای سیاه هستند از نظر کشور عراق بسیار محترم هستند!!!! اقامت عراق به راحتی بهشون میدن!! حتی با حمل نفت میتونن خانواده شون رو هم ببرن و هرچیزی که میخوان بیارن!!!!! بدون بازرسی!!!!( چه ایران چه عراق هیچ کدوم باهاشون کار ندارن!!!) * به شرطها و شروطها
یکی از دوستهای پدرم از همین راننده ها بود!!!
الان به نظرم خودش 3 تا کامیون داره!!!!(جالبه ! کامیونی که اینجا میوفته220 تومن اونجا میفته 50 تومن و دوستان برای در رفتن از 170 تومن ماشین رو پلاک عراق میگیرن و چون اقامت هر 2 کشور رو دارن راحت میان و میچرخن!!!)
اره دیگه!
راهش همینه!!
خوش باشید!
اینم یه راهی !!! البته برای کسانی که مثل شما اشنا دارن......چشم مارو{=p~}

omid707
2013/04/09, 21:57
فلسفش اینجوری میشه!!!

خب بله اگه آشنا داشته باشید، که در این مورد شما میتونید خیلی چیزا که اینجا گیر نمیاد یا خیلی گرون هستند بخرید.

گزینه های روی میز من کشورهایی هستند که در اونجا دوست یا فامیل داریم یا کسی که قراره به اونجا مسافرت کنه که عبارتند از: آمریکا کانادا انگلیس فنلاند هلند استرالیا پاکستان
ولی اگه آشنا تو تایوان داشته باشین که نور علی نور،کارخانجات مونتاژ بیشتر برندهای معتبر و معروف دنیا از اینتل بگیر تا اپل همشون در تایوان مالزی و چین مستقر هستند که اگه از اونجا جنس بفرستند خیلی ارزون در میاد

iranmanoto
2013/04/09, 22:14
خب بله اگه آشنا داشته باشید، که در این مورد شما میتونید خیلی چیزا که اینجا گیر نمیاد یا خیلی گرون هستند بخرید.

گزینه های روی میز من کشورهایی هستند که در اونجا دوست یا فامیل داریم یا کسی که قراره به اونجا مسافرت کنه که عبارتند از: آمریکا کانادا انگلیس فنلاند هلند استرالیا پاکستان
ولی اگه آشنا تو تایوان داشته باشین که نور علی نور،کارخانجات مونتاژ بیشتر برندهای معتبر و معروف دنیا از اینتل بگیر تا اپل همشون در تایوان مالزی و چین مستقر هستند که اگه از اونجا جنس بفرستند خیلی ارزون در میاد
نصف صحبت هاتود درسته و نصفش نه!!!!!
از اون جایی که من اطلاع دارم! قیمت جنس تولید یک کشور در خود اون کشور گران تر از قیمت صادراتش هست!!!!
که به نظرم در تایوان هم همین چرخه در گردش باشه!
مثال: کشور خودمون و صادراتش!!!! قیمت استون مارتین در انگلیس و فرانسه!!! و....!

Alexander
2013/04/10, 05:23
خیال خودت راحت کن از ایران همه قطعاتو بگیر.

omid707
2013/04/11, 20:05
خیال خودت راحت کن از ایران همه قطعاتو بگیر.
error!! Not enough money

Hessam
2013/04/11, 20:08
الان با سه میلیون و 500 میشه توی این مملکت یه سیستم خیلی خوب بست! یه سیستمی که بتونه حداقل 5 سال کار راه اندازه باشه! صرف نظر از قابلیت گیمینگ!

mehrzad4011
2014/05/10, 22:41
:)) یه کامپیوتر ارزش این همه دردسر نداره..........ایرن هم گارانتی هست هم مطمئن تر ;)

Reza Eshraghi
2014/05/10, 22:50
:)) یه کامپیوتر ارزش این همه دردسر نداره..........ایرن هم گارانتی هست هم مطمئن تر ;)

سلام آقا مهرزاد عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
تاپیک قدیمی رو چرا آوردید بالا آقا مهرزاد ؟! به زمان ارسال پست ها بهتره کمی دقت کنید !