PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم برا کارای گرافیکی

Flanker
2013/04/05, 14:21
سلام دوستان
تو شرکتی که داداشم داره کاره میکنه یه سیستم میخواستن واسه کارای گرافیکی و 3 بعدی کار میکنن(البته فقط گرافیکی نیس با نرم افزارای مهندسی هم کار میکنن) بودجه ای که در نظر گرفتن 8 ملیونه(فقط کیس) من رو هم مسئول بستن سیستم کردن(فقط مینش گیگا نباشه وسی پی یو هم اینتل باشه)
پیشاپیش ممنون

Hessam
2013/04/05, 14:23
(فقط مینش گیگا نباشه وسی پی یو هم اینتل)

سی پی یو هم اینتل باشه یا نباشه؟

Flanker
2013/04/05, 14:26
سی پی یو هم اینتل باشه یا نباشه؟
نه منظورم این بود که سی پی یو اینتل باشه

7777
2013/04/05, 14:29
motherboard: asus z77 maximus v formula

cpu: intel i7 3770k

graphic card: gigabyte gtx titan

ram: g.skill trident x 2133 16GB

ssd: adata 128 GB

hdd: western digital 500GB 64MB

case: green x9

power: green oc 1000W

Hessam
2013/04/05, 14:32
این سیستم از سوکت 2011 چطوره؟
چرا مادربورد گیگابایت نباشه؟!! به این خوبی! از ایسوس هم بهتره! دلایلتون رو بفرمایید لطفاً...
با قابلیت ارتقا بالا هم هست. کیس هم بهتره خودتون انتخاب کنید یا دوستان پیشنهاد بدن!
در مورد کارت گرافیک، پیشنهاد اول من این کارت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Flanker
2013/04/05, 14:32
ببخشید میشه قیمت تک تکشون رو هم بگید؟؟ممنون میشم

7777
2013/04/05, 14:38
مادبرد:1.100.000

سی پی یو:1.100.000

رم: 550.000

گرافیک: 4.000.000

اس اس دی: 450.000

هارد: 200.000

کیس: 400.000

پاور:550.000

جمعا :8.300.000(این قیمتها رو روی حداکثر گرفتم)

Hessam
2013/04/05, 14:39
ببخشید میشه قیمت تک تکشون رو هم بگید؟؟ممنون میشم

شما اگه اجازه بدید تا یکی دو روز دیگه قیمت ها میاد پایین بخاطر مذاکرات 1+5 که الان در حال برگزاریه و روی قیمت ها خیییییییییلی تاثیر گذار هست.
قیمت کلی 8 میلیون تومن میشه.

ARMIN
2013/04/05, 15:42
یه سیستم میخوایم ببندیم باید منتظر چه چیزهایی باشیم. یکی اونور دنیا میره تو Newegg از جون مرخ تا شیر آدمیزاد سفارش میده میارن براش درب خونه، ما شبها دست به دعا جلو تلویزیون باید بشینیم منتظر اخبار ساعت 9.

NAVID OC
2013/04/05, 18:04
با سلام.
بهتره حتما سوکت 2011 بردارید! تو رو خدا بی خیال 3770 شید!
کارت رو با نظر حسام جان موافقم به نظرم تو این ضمینه از titan خیلی جلوتره!

Castiel
2013/04/05, 18:37
دوستان عزیز توجه کنید که برای نرم افزار هایی که نیاز به رندرینگ دارند باید از کارت های کوآدرو یا فایرپرو استفاده کنید نه از کارت گرافیک مخصوص بازی!

Flanker
2013/04/05, 18:44
این سیستم از سوکت 2011 چطوره؟
چرا مادربورد گیگابایت نباشه؟!! به این خوبی! از ایسوس هم بهتره! دلایلتون رو بفرمایید لطفاً...
با قابلیت ارتقا بالا هم هست. کیس هم بهتره خودتون انتخاب کنید یا دوستان پیشنهاد بدن!
در مورد کارت گرافیک، پیشنهاد اول من این کارت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست!

نظر خودمم رو سوکتای 2011 هست
آخه مادربوردای گیگا خیلی مشکل دار هستن خودم خاطرات بدی با گیگا دارم ودیگه میترسم برم سمتش...لول
ولی درمورد کارت گرافیک:من شنیدم آخه تو کارای گرافیکی و3 بعدی انودیا بهتر کارمیکنه نظر شما چیه؟؟میشه منبعی چیزی هم بدید؟؟ممنون میشم
دقیق نمیدونم رندرینگ چیه ولی کار اونا طراحی ،انمیشن سازی ، تدوین فیلم،وتبدیل فرمتهای فیلم و ...هست

Hessam
2013/04/05, 19:03
نظر خودمم رو سوکتای 2011 هست
آخه مادربوردای گیگا خیلی مشکل دار هستن خودم خاطرات بدی با گیگا دارم ودیگه میترسم برم سمتش...لول
ولی درمورد کارت گرافیک:من شنیدم آخه تو کارای گرافیکی و3 بعدی انودیا بهتر کارمیکنه نظر شما چیه؟؟میشه منبعی چیزی هم بدید؟؟ممنون میشم
دقیق نمیدونم رندرینگ چیه ولی کار اونا طراحی ،انمیشن سازی ، تدوین فیلم،وتبدیل فرمتهای فیلم و ...هست

خب اینکه نمی تونه دلیل منطقی باشه. منم یک مادربورد ازراک داشتم که سوخت!!! پس مادربردهای ازراک مادربورد بدیه؟!! البته هر چند از روی تصمیمات احساسی هم که شده ازراک نمی خرم.
اما وقتی برند بهتری وجود داره، طبیعیه که سراغ برندهای بهتری برم.
مادربورد های گیگابایت هم من اولین باره می شونم که میگید مشکل داشتن! حتماً مشکل به وجود آوردید! :D
گیگا هم از نظر گارانتی و هم از نظر کیفیت ساخت بسیار سر تر از ایسوس هست. می تونید اینو بپرسید همه جا.
اگر می بینید ایسوس توی ایران، از جمله همین فروم ما بیشتر طرفدار داره، صرفاً به خاطر داشتن نسبت خوب قیمت/کارایی بر می گرده! در قبال قیمتی که داره، کارایی بسیار خوبی داره. حتی از گیگابایت هم بیشتر! اما در کارت گرافیک های ایسوس دقیقاً برعکس هست! قیمتش خیلی گرونه. در حالی که با همون قیمت میشه از برند های دیگه مثل گیگابایت کارت گرافیک خرید که بسیار بیشتر از ایسوس کارایی دارن و از نظر قیمت هم به مراتب ارزان تر هستن!!
اینجاها رو ببینید:

اگر طرف اهل گیم نیست، حرف حسام عزیز 100% درست هست. باید از سری های فایرپرو یا کواردو انتخاب کنید که بسیار گرانقیمت هستن. مثل کارت PNY (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) - NVIDIA Quadro 2000 به قیمت 2 میلیون و 200 هزار تومن. البته در اینصورت باید یه تغییر کوچیک در سیستم پیشنهادی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) صورت بگیره تا بشه توازن رو بین نیاز و بودجه برقرار کرد.

iSteve
2013/04/05, 20:22
به نظر من هم همون سیستمی که آقا حسام معرفی کردن خوبه، فقط با احترام به نظر ایشون مادربورد msi big bang XPower II (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو پیشنهاد میکنم.
و همینطور استفاده از کارت های Quadro یا firepro که جناب شالیکاران گفتند(البته مدلش رو باید کسانی که تا به حال با این کارتها کار کرده اند معرفی کنند). برای مقایسه ی بین cpu ها به این سایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید، شاید بتونه کمکتون کنه.ضمن اینکه باید توجه داشت که مادربوردهای سوکت 2011 با بروز رسانی بایوس خودشون از پردازنده های نسل آینده ی اینتل پشتیبانی میکنن پس استفاده از این مادربوردها انتخاب آینده نگرانه تری ست.
شاید تقریبا همه ی دوستان کارت های Quadro رو پیشنهاد بدن اما بد نیست به کارتهای FirePro از AMD هم فکر کنید. چندتا مقایسه بین کارت های geforce و radeon و quadro و firepro سرچ کردم و در اینجا قرار دادم.
1786317864178651786617867

7777
2013/04/05, 20:44
با سلام.
بهتره حتما سوکت 2011 بردارید! تو رو خدا بی خیال 3770 شید!
کارت رو با نظر حسام جان موافقم به نظرم تو این ضمینه از titan خیلی جلوتره!

7970 lightning از gtx titan جلوتره !!! میشه توضیح بدید

Hessam
2013/04/05, 20:49
آی استیو عزیز؛ ضمن تشکر از فعالیت مفید شما در این فروم، با پست شما موافقم. اما در مورد کارت گرافیک هایی که در عکس اشاره فرمودید خیلی گرون هستن و همشون بالای 3 میلیون تومن قیمت دارن!!!

iSteve
2013/04/05, 21:15
در مورد کارت گرافیک هایی که در عکس اشاره فرمودید خیلی گرون هستن و همشون بالای 3 میلیون تومن قیمت دارن!!!
اوه اوه...!8-xراستش قیمت کارتهای quadro و firepro رو فقط به صورت حدودی میدونم. درست میفرمایید اما در بین اینها یکیشون quadro 2000 رو داشت، همونی که معرفی کردین، در بقیه ی موارد حق با شماست چون قیمت نداشتم. اما بازم برای مقایسه با کارتهای گیمینگ فکر نمیکنم بد بوده باشه.

Hessam
2013/04/05, 21:19
اوه اوه...!8-xراستش قیمت کارتهای quadro و firepro رو فقط به صورت حدودی میدونم. درست میفرمایید اما در بین اینها یکیشون quadro 2000 رو داشت، همونی که معرفی کردین، در بقیه ی موارد حق با شماست چون قیمت نداشتم. اما بازم برای مقایسه با کارتهای گیمینگ فکر نمیکنم بد بوده باشه.

آره. 100%. قطعاً مفید بوده. نگفتم بده. جسارت نکردیم. خیلی ممنون.
فیض بردیم... :)