PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سخت افزار بصورت کلی

mvsoft
2013/04/02, 20:31
دوستان من تازه توی سایت عضو شدم و شاید جای مناسبی سوالمو نمیپرسم.
میخواستم بدونم برای خرید قطعات طوری که هزینه اضافه و واسط رو نخوام بپردازم باید به کجا مراجعه کنم؟
ممنون میشم جواب بدین

Castiel
2013/04/02, 20:48
درست حدس زدید و در بخش نامناسبی تاپیک ایجاد کردید.

برای خرید قطعات باید خودتان به کشورهایی مانند تایوان سفر کنید تا با هزینه ای بسیار خوب قطعات مورد نظر را خریداری کنید. البته می توانید به یکی از دوستان یا آشنایان که قصد سفر به این کشور را دارند، مبلغ مورد نظر را بپردازید تا قطعه یا قطعات مورد نظر را خریداری کند.

Amin224
2013/04/02, 21:07
برای خرید قطعات باید خودتان به کشورهایی مانند تایوان سفر کنید تا با هزینه ای بسیار خوب قطعات مورد نظر را خریداری کنید. البته می توانید به یکی از دوستان یا آشنایان که قصد سفر به این کشور را دارند، مبلغ مورد نظر را بپردازید تا قطعه یا قطعات مورد نظر را خریداری کند.

میبخشید همه که دسترسی به اونور اب ندارند !
بعد درنتیجه سرمایه ایرانی این وسط چی میشه ؟!

شاید اگر کاربر عادی مثل خودم بود چیزی نمینوشتم اما پست مدیریت سایت برام کمی عجیب امد .
یعنی فروشنده منصف تو این مملکت پیدا نمیشه !؟

mvsoft
2013/04/02, 21:15
بازم ببخشید که جای مناسبی نبود. حق با شماست ولی من دسترسی به اون ور ندارم میخواستم یه مغازه یا به قول معروف خدمات کامپیوتری راه اندازی کنم میخواستم با جاهایی که توی ایران کار پخش رو انجام میدن آشنا بشم البته اونایی که منصف هستن. راستش من چندسالی هست از دنیای سخت افزار به کلی دور بودم و در حال حاضر اطلاعاتم زیر صفره. ممنون میشم راهنمایی کنید...

Hessam
2013/04/02, 21:17
دوست عزیز؛ واسطه در مجموعه ی خرید هر چیزی وجود داره...! هر چیزی! شما یک چیزی نمی تونی پیدا کنی که واسطه نداشته باشه.
خلاصه نماینده ای، فروشگاهی، توزیع کننده ای و ... امثال اینها یکیش هست حداقل.
پس شما نمی تونید بدون واسطه خریداری کنید جنسی رو. هزینه ی اضافی هم به انصاف و اعتبار فروشنده بر می گرده.
پیشنهاد می کنم قطعه ای رو از نمایندگی رسمی اون کمپانی خریداری کنید...
در سایت هر برندی، در ایران آدرس یا شماره یا ایمیلی از نماینده ی رسمی محصول وجود داره که شما با مراجعه به این سایت های سورس ایرانی، می تونید آدرس نمایندگی محصول مورد نظرتون رو استعلام بفرمایید.
اگر هم احیاناً وجود نداشت، از طریق تماس با ما سایت مرجع می تونید اقدام به دریافت آدرس و یا شماره ی فروشنده ی معتبر (نماینده ی انحصاری اون برند قطعه) کنید.
ضمناً کسانی که اطلاعات بالای صفر دارن، نمی تونن مسئولیت اینکار رو به خوبی انجام بدن، وای به حال شما که می فرمایید زیر صفر هستید. :)

mvsoft
2013/04/02, 21:23
ممنون.
منم منظور نبود که کلا هیچ واسطه ای نباشه منظورم این بود که واسطه های کمتری برای خرید باشه که بقول معروف به صرفه باشه برا منی که تازه میخوام شروع کنم.

Amin224
2013/04/02, 21:27
جناب mvsoft شما کجا زندگی میکنید !؟

mvsoft
2013/04/02, 21:28
بچه ها ببخشید من خیلی وقته یه کارت گرافیک هم از نزدیک لمس نکردم اصلا نمیدونم قطعات جدید و سی پی یو ها جدید چی هستن کلا از دنیای سخت افزار دووووووور بودم الان باید از کجا شروع کنم؟

mvsoft
2013/04/02, 21:34
همدان زندگی میکنم امین جان

Hessam
2013/04/02, 21:38
ممنون.
منم منظور نبود که کلا هیچ واسطه ای نباشه منظورم این بود که واسطه های کمتری برای خرید باشه که بقول معروف به صرفه باشه برا منی که تازه میخوام شروع کنم.

ببینید شما چند تا راه دارید:

یه راه اینه که برای اینکه ارزان ترین حالت (رسمی و قانونی) رو برای شما داشته باشه، باید نمایندگی قطعات رو بگیرید. نمایندگی برندهایی که مد نظرتون هست. مستقیم شرکتی که با اون کمپانی خارجی در ارتباط هست، برای شما جنس می فرسته. (یا از طریق نماینده اش و یا مستقیم)
در این مورد اطلاعات کاملی ندارم. اما شنیدم بعضاً نیاز هست چکی، ضمانتی، سفته ای، سند مالکیتی و ... از این قبیل موارد گرو بذارید جهت اخذ نمایندگی رسمی که دردسرهای خاص خودش رو داره.
به عنوان مثال سایت ویستا پخش (نمایندگی رسمی محصولات ASUS در ایران)، نیاز به چنین اطلاعاتی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) داره و پس از تکمیل موارد و صحبت های متقابل با شما، جنس در اختیارتون قرار میده جهت فروش به قیمت عمده.

راه دیگه سورس هست. یعنی چی؟ یعنی یک شرکتی مثل ویستا پخش یه قطعه می فروشه به نماینده اش: نماینده یه سودی می کشه روی قطعه. بعد نماینده می فروشه به سورس. سورس یه سودی می کشه روی قطعه و در آخر سورس (به تعبیر من: دلال خرید و فروش قطعات! :D) یه سودی می کشه روی قطعه و اونو می فروشه به شما. در اکثر فروشگاه های مخصوصاً شهرستان چنین روشی حاکم هست و شما می بینید قیمت ها بسیار گرونه. علتش به همین امر بر می گرده.

راه دیگه ای هم هست با یه مثلاً سایت فروشگاهی آنلاینی صحبت کنید و قیمت عمده ازش بخرید که به نظر نمی رسه چنین افراد خیری در سطح کشور وجود داشته باشه و بدون سود یا سود کم جنس به شما بفروشه.

یه راه دیگه ای هست شما برید لب مرز جنس های وارداتی بخرید که بدون گارانتی هست و قیمت بسیار مناسب و ارزان. بعد جنس بیارید توی مغازه تون و اینها رو بفروشید که فکر نمی کنم روزی و حقوق حلالی باشه و به نظر می رسه غیر قانونیه!

ضمناً همیشه به یاد داشته باشید که حتماً باید جواز کسب بگیرید.

Shahin007
2013/04/02, 21:44
سلام دوست عزیز...شما میخواین فروشگاه راه اندازی کنید؟
یا مصرف کننده اید؟اینارو مشخص کنید که سوء تفاهم واسه دوستان راهنمایی کننده پیش نیاد.

th e nd
2013/04/02, 23:17
دوستان من تازه توی سایت عضو شدم و شاید جای مناسبی سوالمو نمیپرسم.
میخواستم بدونم برای خرید قطعات طوری که هزینه اضافه و واسط رو نخوام بپردازم باید به کجا مراجعه کنم؟
ممنون میشم جواب بدین
از اونجاییکه شما گفتید می خواهید خدمات کامپیوتری راه بیاندازید، پس نیازی ندارید که به عنوان مثال
100 عدد پردازنده در اختیار داشته باشید!
به همین دلیل بنده فکر می کنم که اگر شما ابتدا به پاساژهای کامیوتری، مانند: پایتخت، ایران، علا الدین، اگر اشتباه نکنم تخت جمشید (اسمش دقیقاً یادم نیست، اما ساختمونی پشت پاساژ رضا که تو کار فروش کلی هستند)، پاساژ رضا، پاساژ پارسیان و . . .
مراجعه کنید و با مغازه دارهایی که اونجا هستند صحبت کنید در رابطه با قطعه ای که مورد نیاز هست.
شرایطتون رو بگید و اگر به توافق رسیدید، احتمال بسیار زیاد قیمتی زیر قیمت User رو برای شما در نظر خواهند گرفت.
در بین همین مغازه دارها هستند کسانی که مستقیم وارد کننده قطعات هستند. فقط یه کوچولو کفش آهنی نیاز دارید تا
این پاساژها رو کاملاً جستجو کنید.
در ضمن Castiel هم پیشنهاد بسیار خوبی دادن که متأسفانه امکانش برای شما مهیا نیست.

Dan
2013/04/03, 00:59
اما به دلیل اینکه شاهد هستیم برخی افرادی سودجو یا دلال به فکر منافع کوتاه مدت خودشون هستند و این دلیلی بشه برای من که به سهم خودم ارز مملکت رو خارج کنم تا ضرر کمتر یا سود بیشتر داشته باشم برام قابل قبول نیست !

در هر صورت ارز از کشور خارج میشه! وقتی کالایی توسط کشور خارجی بشه فرقی نداره که شما از کی بخرین! اگه به فکر سرمایه ملی هستین باید کاری کنین که داخل کشور تولید بشه! اگه میتونید دست بکار بشید!

Dan
2013/04/03, 01:36
دوست من اون وارد کننده ی که گمراکی داده ، دفتر زده ، کارمند داره و خیلی موارد دیگه باید درنظر بگیریم بله ضرر میکنه .
اگه تعداد اجناس مساوی بله! کسی که گمرکی نمیده فقط تعداد انگشت شماری جنس میاره ولی اون شرکتی که گمرکی میده اینقدر تعداد جنسش بالاست و سود میکنه که احتیاجی نیست ما نگرانش بشیم! (دوباره تکرار میکنم بحث فقط تجهیزات کامپیوتریه!)

Amin224
2013/04/03, 02:14
شما مطمئن باش تعداد دلالانی که جنس قاچاق وارد میکنند با شرکتهای که از مجرای قانونی وارد کننده هستند بیشتر نباشند کمتر هم نیستند. حالا هر نفر ایرانی هم بخواد همون مقدار کم رو وارد کنه میشه مثل قطره قطره جمع شود ...
سود بر اساس سرمایه سنجیده میشه ، چقدر سرمایه گذاشته و چقدر سود عاید میشه ! برخی از مشاغل هستند سرمایه که میگذارند چندین برابر بدون دردسر سود میبرند و دردسر بالا پایین دلار و واردات رو هم ندارندکه میتونند وارد بازار قطعات نشوند ....

اگر اون سرمایه دار قانونی واردادتش حداقل سود دهی نداشته باشه و تصمیم بگیره سرمایش رو برداره کلی ادم که در این چرخه مشغول کار هستند از نون خوردن میفتن .
بعد همه میشن قاچاقچی !! یکی نوچه قاچاق چی یکی غول .. بعد هیچ کس از هیچ کس جنس نمیخره میگه خودم میارم ! حکایت رانندگیمون تو سطح شهر میشه ............

Dan
2013/04/03, 02:19
شما مطمئن باش تعداد دلالانی که جنس قاچاق وارد میکنند با شرکتهای که از مجرای قانونی وارد کننده هستند بیشتر نباشند کمتر هم نیستند. حالا هر نفر ایرانی هم بخواد همون مقدار کم رو وارد کنه میشه مثل قطره قطره جمع شود ...
سود بر اساس سرمایه سنجیده میشه ، چقدر سرمایه گذاشته و چقدر سود عاید میشه ! برخی از مشاغل هستند سرمایه که میگذارند چندین برابر بدون دردسر سود میبرند و دردسر بالا پایین دلار و واردات رو هم ندارندکه میشه وارد بازار قطعات نشد ....

اگر اون سرمایه دار قانونی واردادتش حداقل سود دهی نداشته باشه و تصمیم بگیره سرمایش رو برداره کلی ادم که در این چرخه مشغول کار هستند از نون خوردن میفتن .
بعد همه میشن قاچاقچی !! یکی نوچه قاچاق چی یکی غول .. بعد هیچ کس از هیچ کس جنس نمیخره میگه خودم میارم ! حکایت رانندگیمون تو سطح شهر میشه ............
هر ایرانی این امکان رو نداره! کار وارد کننده هم از اونجایی بوجود اومد که برای کسایی که توانشو ندارن خودشون اجناس مورد نیازشون رو بیارن ، کار واردات رو انجام بده!

Amin224
2013/04/03, 02:27
هر ایرانی این امکان رو نداره! کار وارد کننده هم از اونجایی بوجود اومد که برای کسایی که توانشو ندارن خودشون اجناس مورد نیازشون رو بیارن ، کار واردات رو انجام بده!

بله منظور همین بود ، هر ایرانی که این امکان رو داره نباید این کار رو بکنه ، چون همون طور که خودتون فرمودین برای جلوگیری از قاچاق شرکتی های که مجوز واردات رو دارند باید این کارو انجام بدهند .

Castiel
2013/04/03, 10:00
کلیه پست های نامربوط به بحث و موضوع تاپیک حذف گردید. در صورتی که هر یک از کاربران بحثی خارج از موضوع تاپیک مطرح کند، طبق قوانین فروم برخورد می شود.

hossain
2013/04/03, 17:34
سلام
به نظر من چون تازه می خواین کارو شروع کنین بهتره از یکی از فروشگاههای کامپیوتر شهرتون قطعات مورد نیازتون رو به قیمت همکار تهیه کنید. چون همکارید اجناس رو به تعداد پایین و قیمت ارزون تر از بازار تهیه می کنید و بعد از اینکه ایشالا اعتباری در بازار کسب کردید و فروشتون بالا رفت می تونید خودتون از شرکتهای واردکننده یا توزیع کننده نمایندگی رسمی بگیرید.