PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با کارت گرافیک لپ تاپ Vaio EB3MFX

sajjadsa
2013/04/02, 16:03
سلام من یه وایو EB3MFX دارم که کارت گرافیکش 5650 ATI یک گیگابایتی هست. روی اون ویندوز 7 ارجینال Home Premium نصب بود. بالاخره بعد از 2 سال و نیم تصمیم گرفتم دلو به دریا بزنم و بیخیال ویندوز ارجینالش بشم. برای همین روش ویندوز هشت Enterprise ریختم. اما مشکلی که دارم اینه که نمیتونم با مدیا پلیر ویدئو پخش کنم. فقط صدا پخش میشه. برنامه های دیگه هم مثل Pot Player فقط اگر رندر کننده ویدئو رو تغییر بدم میتونه ویدئو پخش کنه و به صورت پیش فرض نمیشه.

آخرین درایو AMD رو هم از همین سایت گرفتم و نصب کردم اما کار ساز نیود. جالب اینجاست که در device manager برای درایور گرافیک اسم مایکروسافت میاد نه AMD یا ATI. برای همین فکر میکنم شاید درایور اصلا نصب نمیشه یا کار نمیکنه.

ممکنه راهنمایی کنید لطفا؟ لینک سایت سازنده رو هم گذاشتم اگه لازم شد.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Amin224
2013/04/02, 18:35
شما نرم افزار km player و Gom player نصب کنید ..
درایو کارت گرافیک که برای ویندوز 8 بهینه شده رو باید نصب کرده باشین .

در صورتی که اشکالات پا برجا بود به احتمال خیلی زیاد ریجستری ویندوز که شما نصب کردین مشکل داره

sajjadsa
2013/04/02, 20:29
اون دوتا رو تست نکردم اما تست نکرده میتونم بگم اونا هم مشکل خواهند داشت.

من همون نسخه رو روی سیستم دسکتاپ خودم استفاده میکنم و مشکلی نداره. ویندوز نسخه ی اصل خود مایکروسافته. ایمیج از خود سایت مایکروسافت دانلود و رایت شده. برای همین به طور قطع میتونم بگم ایراد از ویندوز نیست.

درایوی هم که از سایت سخت افزار نصب کردم برای ویندوز 8 بهینه شده است.

Amin224
2013/04/02, 20:49
فیلم ها رو به غیر از مدیا پلیر با چه نرم افزاری اجرا کردین !؟

شما بهتر درایو کارت رو مستقیما از سایت amd بگیرید..

sajjadsa
2013/04/03, 00:38
همونطور که گفتم با Pot player نرم افزارپخش ویدئوی ویندوز هشت هم کار نمیکنه. منظورم همونه که تو صفحه اسارت ویندوز هست.

Amin224
2013/04/03, 00:56
ویدئو پلیر ویندوز برخی از کدکهای لازم برای پخش فایلهای تصویری رو نداره به همن خاطر شما باید km رو نصب کنید .
برو به این سایت پلیرو رو دانلود کن فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. /
حتما قبل از اون درایو کارت گرافیک برای ویندوز 8 رو از سایت amd دانلود و نصبکرده باشی .

اگر مشکل برطرف نشد که احتمالا برطرف میشه .. احتمال زیاد اشکال از خود ویندوز هست شاید زمان دانلود برخی از فایلها که مربوط به بخش تصاویر هستند خراب شده باشند !!

در حال حاضر گیم رو سیستم اجرا میشه !؟

sajjadsa
2013/04/03, 22:20
دوست عزیز عذر میخوام اما فکر میکنم شما متن منو با دقت نخوندی. من از همین نسخه به راحتی روی سیستم دیگه دارم استفاده میکنم. روی لپ تاپ مشکل داره فقط. منم محدودیتای پلیر ویندوزو میدونم اما کلا هیچی پخش نمیکنه.

Amin224
2013/04/06, 18:17
دوست عزیز عذر میخوام اما فکر میکنم شما متن منو با دقت نخوندی. من از همین نسخه به راحتی روی سیستم دیگه دارم استفاده میکنم. روی لپ تاپ مشکل داره فقط. منم محدودیتای پلیر ویندوزو میدونم اما کلا هیچی پخش نمیکنه.

خواهش میکنم ، عذر میخوام . متن ابتدی شما رو خونده بودم به دلیل فاصله افتاد تاپیک فراموش کردم که قبلا ویندوز در سیستم دیگری نصب کردین ، برای امتحان که شده مجددا ویندوز رو نصب کنید شاید در فرایند نصب اشکالی بوجود امده باشه .

چیزی که هست یا مشکل لپ تاپ شما سخت افزار هست یا نرم افزاری . ok
اگر نرم افزاری باشه برای اجرا و پخش ویدئو 1- به درایو کارت گرافیک مربوط میشه 2- به سیستم عامل و کدکهای مربوطه ، در صورت مطمئن به سالم بودن نرم افزار سیستم هستید درنتیجه مشکل رو باید در سخت افزار جستجو کرد ..

از این فاصله بنده بیشتر ازاین نمیتونم کمکی کنم ، بهتره به افراد متخصص تر مراجع کنید تا به صورت حضورری لپ تاپ شما رو وارسی کنند.

sajjadsa
2013/04/10, 19:02
بالاخره دلیل مشکل رو فهمیدم. به شکل واقعا مضحکی مدل کارت گرافیک من ویندوز 8 رو پشتیبانی نمیکنه. هم AMD و هم Vaio این رو ذکر کردن. مدل های قدیمی تر براشون داریور ویندوز 8 ساپورت اومده اما استثنائا برای مدل من درایور نیومده! همه کسانی که لپ تاپشون این مدل کارت رو داره این مشکلو دارن تا اونجایی که من فهمیدم. :-

Amin224
2013/04/11, 01:22
بالاخره دلیل مشکل رو فهمیدم. به شکل واقعا مضحکی مدل کارت گرافیک من ویندوز 8 رو پشتیبانی نمیکنه. هم AMD و هم Vaio این رو ذکر کردن. مدل های قدیمی تر براشون داریور ویندوز 8 ساپورت اومده اما استثنائا برای مدل من درایور نیومده! همه کسانی که لپ تاپشون این مدل کارت رو داره این مشکلو دارن تا اونجایی که من فهمیدم. :-

چقدر تاکید کردم تشریف ببرید سایت amd درایو کارت رو دانلود کنید .... زمانی که مشخصات کارت رو بدین اگر درایوی برای ویندوز 8 بهینه شده باشه برای کارت شما معرفی میکنه در غیر این صورت متوجه خواهید شدکه کارت شما قابلیت ساپورت نداره .
که شما فرمودین داریو کارت رو از سخت افزار دانلود کردین ! خدا خیرت بده .........به هر حال بالاخره متوجه دلیل مشکل شدین .

sajjadsa
2013/04/12, 10:26
از اینکه باعث تلف شدن وقتتون شدم عذر خواهی میکنم. آخه خیلی جالبه. برای مدل های قدیمی تر و ضعیفتر درایور داده اما برای مدل من استثنائا نداده. شما هم به من حق بدید احتمال اینکه یک کارت سال 2010 با 8 سازگار نباشه خیلی کمه. برای همین به درایور سایت سخت افزار بسنده کردم. شانس منه دیگه.

ARMIN
2013/04/12, 11:24
از اینکه باعث تلف شدن وقتتون شدم عذر خواهی میکنم. آخه خیلی جالبه. برای مدل های قدیمی تر و ضعیفتر درایور داده اما برای مدل من استثنائا نداده. شما هم به من حق بدید احتمال اینکه یک کارت سال 2010 با 8 سازگار نباشه خیلی کمه. برای همین به درایور سایت سخت افزار بسنده کردم. شانس منه دیگه.

سجاد جان، ویندوز 8 سر ناسازگاری داره، نه کارت سال 2010. به خاطر این ویندوز افتضاح 8 ارزش سهام مایکروسافت هم کاهش پیدا کرده. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)