PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم فقط واسه گیم

tanhatarinn
2013/03/29, 20:14
سلام خدمت دوستان گل سخت افزار

من میخوام یه سیستم گیم بگیرم هر چند سال یک بار یه سیستم میگیرم
بین 10/000/000 تا 12/000/000 تومن
شما رو به خدا یه چیزه خوب جمع و جور کنید که همه پس اندازم دارم میدم

و یه سیستم باشی کهواتر کولینگ داشته باشه واسه cpu گرافیک ونمیدونم مادربرد هم واتر کولینگ روش سوار بشه یا نه
در کل خواهش میکنم خوب باشه
ممنون میشم

Hessam
2013/03/29, 20:27
ایر کولینگ در اکثر موارد موفق تر و بهینه تر از واترکولینگ عمل می کنه!

به نقل از مدیریت کل سایت؛
سه مسئله در کارایی خنک کننده air اهمیت بیشتری داره:
1- کیفیت و آلیاژ فلز مورد استفاده در رادیاتور
2- طراحی پره های رادیاتور
3- تعداد لوله های انتقال حرارت

Noctua D14 بهترین خنک کننده Air جهان هست که خیلی راحت سیستم های واتر کولینگ را هم شرمنده خودش میکنه! البته میون عُلما اختلاف هست. یه عده مثل من Zalman CNPS 12X رو انتخاب می کنن و برترین کولر Air جهان می دونن! :D

تمامی قطعات بهترین ها و با کیفیت ترین های دنیا هستن! مدارکش هم موجوده! :D
اطلاعات در مورد مادربورد سیستم زیر (سوکت 2011)
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

tanhatarinn
2013/03/29, 20:28
ببخشید میشه بگید این سیستم چند میشه

ARMIN
2013/03/29, 20:55
با سلام،

دوست عزیز اینم یه سیستم با طعم سوکت 1155:

قيمت
11.630.000 تومان

1250
Intel® Core™ i7-3770K
CPU

900
Geil EVO Corsa 2400MHz 16GB 8GBx2
RAM

4400
MSI GTX 690
VGA

1000
ASUS P8Z77-V DELUXE
MOB

1150
COOLER MASTER HYBRIDE SILENT PRO 1050W
PSU

700
WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 2TB SATAIII

HDD

1300
Corsair Force GS 128GB X 2 RAID 0
SSD

80
Pioneer / Sony / lighton
ODD

250
Zalman CNPS 9900 MAX LED
COOLER

600
COOLER MASTER CM STORM TROOPER
CASE

ahr
2013/03/29, 21:47
بابا شماها خیلی وضعتون خوبه همچین سیستمی رو میخای چیکار مسلما از 30 درصد قدرتش بیشتر استفاده نمیکنی

Hessam
2013/03/29, 21:52
ببخشید میشه بگید این سیستم چند میشه

قیمت کلش همون حدود 12 تومن در میاد! اما اینقدر قدرتمند هست که بیشتر کاربرد رندرینگ و اورکلاک داره تا گیمینگ! :d
قیمتش هم اگر از 12 زد بالاتر، میشه یکی دو تا تغییر جزئی ایجاد کرد که 12 فیکس بشه. مخصوصاً مورد پاور یه خورده بالاست. میشه کمترش رو در نظر گرفت. اینجا آخرین سیستمی که سفارش داشتیم تا 8 میلیون و 500 بود که نوید عزیز خریداری کردن. :)
تا الان شما رکورد دار شدید. :)
البته مین بردش مخصوص گیمینگ هست.

NAVID OC
2013/03/29, 21:52
اگر مي خواهيد هميشه high end باشيد سوكت ٢٠١١ را برداريد.
نكته بعد سيستم حسام حان عاليه ولي اگر واقعا به ٢ ترابايت هارد نياز نداريد ١ ترابايت خريداري كنيد.در باره واتركولينگ هم با نظر حسام عزيز موافقم.
مادربرد يشنهادي عاليه ولي شما مي توانيد از برد asus rampage IV يا msi big bang هم استفاده كنيد.

7777
2013/03/29, 22:09
با احترام کامل به نظر آقا حسام فقط به نظر من سی پی یو 3770k برای گیم بهتره تا کل پردازنده های سوکت 2011

Hessam
2013/03/29, 22:17
البته یه نظر شخصی دارم: اون هم اینکه کلاً سی پی یو های اینتل سری جدیدشون (Haswell) در راهه. بنابراین پردازنده های آینده داری نخواهد بود.
ضمناً ناگفته نمونه که ایشون ظاهراً هر یکی دو سال سیستم عوض می کنن که واجد شرایط ایشون نمیشه. پردازنده ی 3770 هم باید مقایسه بشه با 3970 تا دید در گیم کدام کارایی بهتری داره.
اگر بهتر باشه، ما حرفی نداریم... :) سوکت 1155 می تونن خریداری کنن که قیمتش هم به مراتب ارزان تر هست...!
دوستان اگر نتیجه ی تستی، چیزی دارن، بذارن و این دو رو مقایسه کنن تا استفاده کنیم از اطلاعات... :)

7777
2013/03/29, 22:27
والا من فقط اینارو پیدا کردم میدونم خیلی عجیبه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tanhatarinn
2013/03/29, 22:31
ممنونم دوستان نمیدونم کدوم یکی رو بگیرم
سیستم خوبی معرفی کردید
در مورد
سی پی یو هم زیاد نمیدونم خودتون راهنمایی کنید ممنون میشم
ولی من یه
واتركولينگ *** میخوام
اخه اینجا ما گردو خاک زیده
فن زیاد فقط تنها کاری که انجام میده کثیف کرد سیستمه
مثلا یه چیزی مثله این

Beni7192
2013/03/29, 22:37
به افتخار حسام!

ARMIN
2013/03/29, 22:39
با احترام کامل به نظر آقا حسام فقط به نظر من سی پی یو 3770k برای گیم بهتره تا کل پردازنده های سوکت 2011

منم نظرم همینه. البته، دلیل من برای ترجیح سوکت 1155 اینه که میترسم آخرش همون بلایی سر سوکت 2011 بیاد که سر سوکت 1366 اومد. اون موقع که 1366 اومد، با کلی سر و صدا و رمهای سه کاناله و خلاصه انواع دلبری های سیستمی و قیمت های وحشتناک اومد به بازار، یه حسی به آدم میداد که دیگه این آخرشه.

اصن یه سیستم رویایی بود. بعدش اینتل سندی بریج 1155 رو بیرون داد. اصن پک و پوز 1366 اومد پایین، 1155 آیوی بریج دیگه ضربه آخر رو زد به قلب سوکت 1366 و یه شبه مادربردی که بالای یک میلیون تومن قیمت داشت، یک دفعه شد 200 هزار تومن. یک دفعه قطعات 1366 نایاب شد. یک دفعه هیشکی نمیخواست طرفش بره. رمهای تریپل نه به سوکت قبلی میخورد و نه به سوکت بعدی خوب مچ میشد. خلاصه دست دوستانی رو که این سوکت رو داشتند گذاشت تو پوست گردو بیچارشون کرد. نه راه پیش داشتند و نه راه پس.

سوکت 2011 هم به نظرم آخرش همین بلا سرش میاد. واسه همین من کلا" پیشنهاد نمیدم.

حالا اون گذشته 1366 رو مقایسه کنید با سوکت بسیار موفق 775 اینتل. ببنید هنوز که هنوزه مادربردهای g41 و پردازنده هاش تو بازار هستند. چه قدر خوب رمهای ddr3 رو پذیرا شدند. هنوز که هنوزه قطعاتش در بازار پیدا میشه و خرید و فروش میشه. در صورتی که قبل از سوکت 1366 به دنیا اومده، هنوز بعد از چند نسل، 1156، 1366، 1155 و 2011 هنوزم که هنوزه خریدار داره و خواهان داره و قیمتشم اونقدر سقوط نکرده.

برای همین ترجیه میدم 1155 به دوستان پیشنهاد بدم که اگر یکدفعه با یکی دو نسل آینده پردازنده ها، ورق برگشت، دوستان 2011 دار یک شبه از عرش به فرش سقوط آزاد نکنند و ارزش سیستم هاشون مثل ارزش ریال نشه.

ARMIN
2013/03/29, 22:41
سیستم خوبی معرفی کردید
در مورد

ولی من یه
واتركولينگ *** میخوام
مثلا یه چیزی مثله این

از این نوع واتر کولینگ که تو ایران نداریم. کیت های بسیار مرغوب به زودی توسط شرکت عقیق رایانه وارد کشور میشوند و میتونید به محض موجود شدن تهیه بفرمایید.

Hessam
2013/03/30, 05:54
سیستم خوبی معرفی کردید
در مورد
ولی من یه
واتركولينگ *** میخوام
مثلا یه چیزی مثله این

در این مورد با حسام عزیز؛ مدیر کل سایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مشورت کنید. ایشون بهتر از سایرین به واترکولینگ مسلط هستن. بهشون میگم بیان اینجا و شما رو راهنمایی کنن...
ضمناً یک سیستم از سوکت 1155 هم در پُست دوم اضافه کردم.
در مورد انتخاب سوکت هم خودتون مختارید... کارایی که هر دو ارائه میدن، بی نظیر هست و هر دو نسبت به هم برتری هایی دارن که بسیار ناچیزه و فقط برای فوق حرفه ای ها و فوق متخصص های بین المللی اورکلاک که میخوان رکوردی رو در جهان به ثبت برسونن و جا به جا کنن، به چشم میاد و بسیار مهمه.
به نظر من برای شما چندان فرقی نداره... چون هنوز بازیی نیومده که چنین سیستمی رو دچار پردازش سنگین کنه.
بنابراین در این امر نیازی به حساسیت داشتن نیست.
در مورد سوکت 2011 هم تمامی فرمایشات آرمین عزیز تایید میشه و کاملاً درسته. اما شامل حال شما نمیشه ظاهراً. چون گفتید هر چند سال سیستم جدید می خرید!
بستگی داره. اگر مثلاً هر 5 سال در نظر دارید سیستم بخرید، اینجا فرمایشات آرمین در اولویت هست. چون نیاز به تفکر آینده نگری هست.
ولی نه، اگر حداکثر بعد از سه سال تصمیم به خرید سیستم جدید داشتید، سوکت 2011 هم تمامی نیازهای شما رو پاسخگو هست و تفاوتی نداره. اینجا دیگه خیلی جدید یا قدیم بودن به چشم نمیاد، کارایی در اولویت هست. البته من خودم هنوز هم به برتری سوکت 1155 بر 2011 شک دارم...!

Shahin007
2013/03/30, 08:37
سلام دوست عزیز...سیستم هایی که آقا حسام و آرمین عزیز معرفی کردن عالی هستش...مخصوصا سوکت 1155 که به نظرم واسه گیم عالیه.
سیستم دومی که حسام جان گفت و سیستمی که آرمین عزیز گفت عالی هستن.
واترکولینگ هم با توجه به بودجه ی مناسبتون من ست کامل واترکولینگ XSPC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)رو پیشنهاد میکنم که کیفیت بی نظیری دارن.
موفق باشید.

tanhatarinn
2013/03/30, 09:51
ممنونم دوستان
نظرتون در مورد این چیه؟

CPU:INTEL Core I7 3770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V
VGA: Geforce GTX 690
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:OCZ VERTEX 4 60GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:885W GREEN
CASE:COOLER MASTER HAF-X

Hessam
2013/03/30, 09:59
ممنونم دوستان
نظرتون در مورد این چیه؟

به جز کارت گرافیک، بقیه از مواردی که ما به شما معرفی کردیم به مراتب ضعیف تر و ارزان تر هست!
ضمناً اگر این لیست رو فروشنده ای در اختیارتون قرار داده، حواستون باشه. فروشنده ببینه 12 میلیون دارین سیستم می خرین! حداقل یک میلیون سود خالص برای خودش در نظر می گیره که رسماً حرام هست.
هر چیزی حساب و کتاب داره و نرخ برای مصرف کننده. نرخی که نمایندگی اعلام می کنه همون باید باشه. این سیستمی که شما نوشتین به نظر می رسه حدوداً زیر 8 میلیون در بیاد!
اگر این سیستم رو بهتون گفته 12 میلیون، شک نکنید داره گرون فروشی می کنه! ضمناً برای اینکه جنس خودشون رو به فروش برسونن، میگن بقیه اشغاله یا لیستی که اینجا دوستان به شما ارائه میدن، رو اصلاً قبل ندارن! این عادی شده بین فروشنده ها! هرگز گولشون رو نخورید. اینجا دوستان برای تک تک قطعاتی که به شما پیشنهاد میدن، دلایل منطقی خاص خودشون رو دارن.
من در مورد سیستم خودم، می تونم 90% قطعات رو منبع معتبر معرفی کنم که ببینید برترین ها توی جهان هستن! یعنی نقد و بررسی بسیاری از سایت ها از منابع موصق، این امر رو تضمین می کنه برای شما!
بنابراین حتماً از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید و خرید و فروش و سودش مشخص و قانونی باشه. شما قیمت تک تک این قطعات رو از ایشون بگیرید و بذارید اینجا. ما شما رو راهنمایی می کنیم که کدوم گرون گفته و کدام رو ارزان. ضمناً برند و مدل دقیق قطعات رو بگیرید. این لیستی که دادید، مدل های دقیقش رو ننوشتید بعضی ها رو.
البته ناگفته نمونه که تصمیم گیرنده ی نهایی خود شما هستین.

Shahin007
2013/03/30, 10:05
ممنونم دوستان
نظرتون در مورد این چیه؟

این سیستم فک نکنم به ده میلیون برسه!اصلا قابل مقایسه با سیستم هایی که دوستان معرفی کردن نیست.
چه از نظر مادربرد باشه که از z77 deluxe ضعیف تره.
رم هم 1600 دیگه!!!اصلا خوب نیست...شما بهتره g skill tridentx 2*8 gig بگیری.
ssd هم بازم حجمش مناسب نیست...شما با بودجتون میتونید حداقل 256 تهیه کنید.چون ssd ها هر چقدر حجم خالیشون بیشتر باشه بازدهی و سرعت بیشتری رو فراهم میکنن.
هارد هم بازم به نظرم جالب نیست..بهتره 2 ترابایت ساتا3 WD بگیری.
پاور هم شما زیر 1200 نگیری بهتره.کولرمستر پیشنهاد میشه.
درایونوری هم بلوری رایتری که حسام جان پیشنهاد کردن بهتره.
کیس هم سلیقه ای هستش...و کیس HAF X عالیه.
باز هم تصمیم گیرنده شمایید.هر طور صلاح میدونید.

tanhatarinn
2013/03/30, 10:49
ممنون میشه جمع بندی کنید نتیجه اخر رو بگید
دستت گلتون درد نکنه

ARMIN
2013/03/30, 11:07
فروشنده ببینه 12 میلیون دارین سیستم می خرین! حداقل یک میلیون سود خالص برای خودش در نظر می گیره که رسماً حرام هست.

دوستان تکبیر! حسام جون عاشق با احساس نوشتنتم اصن آدرناین تو نوشته هات رو لودینگ 99% وایساده، آدم حس میکنه داره بتل فیلد بازی میکنه.
جناب تنها ترین یکی از این سیستم ها رو انتخاب کن، تو اینترنت یه سرچ بزن ببین مادربردها و کیس ها رو میپسندی.

Hessam
2013/03/30, 11:11
ممنون میشه جمع بندی کنید نتیجه اخر رو بگید
دستت گلتون درد نکنه

این شما هستید که باید جمع بندی کنید...!
اگر ما جمع بندی کنیم، به نوعی قطعه رو به شما تحمیل کردیم. به طبع هر کسی از قطعه ای که پیشنهاد داده دفاع می کنه و میگه اینو بگیر.
جمع بندی به عهده ی شماست. چند تا سیستم پیشنهاد دادیم. یا خودتون انتخاب کنید یا بر اساس موجودی اقدام به خرید کنید.
در مورد برند گیگابایت هم پاساژ رضا - کامپیوتر احسان همه رو داره و نماینده ی رسمی گیگابایت هستن.
در مورد سایر قطعات هم یه استعلام موجودی از خریدار بگیرید با گارانتی های اصلی و رسمی. بعد اگر قطعه ای موجود نبود، میشه یک نماینده معرفی کرد.
شما تهران هستید؟

Hessam
2013/03/30, 11:17
دوستان تکبیر! حسام جون عاشق با احساس نوشتنتم اصن آدرناین تو نوشته هات رو لودینگ 99% وایساده، آدم حس میکنه داره بتل فیلد بازی میکنه.
جناب تنها ترین یکی از این سیستم ها رو انتخاب کن، تو اینترنت یه سرچ بزن ببین مادربردها و کیس ها رو میپسندی.

:d به خدا اینقدر از این مشتری های ساده گیر میارن و دلم می سوزه!! خوب پولی ازشون می گیرن! اصلاً هر کی به هر کیه! هیچی قانون نداره!
مشتری بیچاره هم که نمی دونه اصلاً از قیمت و بازار خبر نداره. هر چی فروشنده بگه، همونو میده! طرف سی پی یو کور آی 5 3570 k رو راحت می فروشه یه تومن! اصلاً آب از آب تکون نمی خوره!!!
آدم دیوانه میشه به خدا! :d حالم از این حرام خورها بهم می خوره! اون نونی که می برن سر سفرشون حرامه! باید اون دنیا جواب پس بدن!
طرف میره از بانه لب تاپ می خره 2 میلیون بدون گارانتی! میاد اینجا خودش یکسال گارانتی می کنه و همونو می فروشه 3 میلیون و 200!! خو لامصب 1 میلیون و 200 سر یه لب تاپ سود خالص می گیری؟!!!!!!! بر چه مبنایی؟ بر چه قانونی؟ طرف بندر صادرات و واردات چوب داره از روسیه! سره 100 الوار چوب 700 تومن هم سود نمی کنه!!!!
انوقت اینا...!!! لا الله الا الله! :d
بگذریم...

ARMIN
2013/03/30, 11:34
:d به خدا اینقدر از این مشتری های ساده گیر میارن و دلم می سوزه!! خوب پولی ازشون می گیرن! اصلاً هر کی به هر کیه! هیچی قانون نداره!
مشتری بیچاره هم که نمی دونه اصلاً از قیمت و بازار خبر نداره. هر چی فروشنده بگه، همونو میده! طرف سی پی یو کور آی 5 3570 k رو راحت می فروشه یه تومن! اصلاً آب از آب تکون نمی خوره!!!
آدم دیوانه میشه به خدا! :d حالم از این حرام خورها بهم می خوره! اون نونی که می برن سر سفرشون حرامه! باید اون دنیا جواب پس بدن!
طرف میره از بانه لب تاپ می خره 2 میلیون بدون گارانتی! میاد اینجا خودش یکسال گارانتی می کنه و همونو می فروشه 3 میلیون و 200!! خو لامصب 1 میلیون و 200 سر یه لب تاپ سود خالص می گیری؟!!!!!!! بر چه مبنایی؟ بر چه قانونی؟ طرف بندر صادرات و واردات چوب داره از روسیه! سره 100 الوار چوب 700 تومن هم سود نمی کنه!!!!
انوقت اینا...!!! لا الله الا الله! :d
بگذریم...

چی بگم که هر چی میگی حق میگی دادا. ایشالا یه روز درست میشه غصه نخور.

Nima.Salarian
2013/03/30, 12:31
دوستان کجای کارید شما من سیستمم رو خودم بستم قطعاتش رو تکی گرفتم شد تقریبا 1500.000 البته یک سیستم کار راه انداز بود
با اینکه من cpu i3 2120 و رم 4 گیگ گرفته بودم با مادربرد گیگا H61 و LED 19 رفتم توی یک مغازه یارو داشت قیمت میداد به یک مشتری حالا ببینید چی بود....
مادربرد گیگا P41 رم 2 گیگ cpu 5700 با هارد 500 و ... 1700.000
یعنی راحت 700-800 توش سود داشت
بابا تو کاسبی باید سود داشته باشی ولی نه اینکه گوش یارو رو از بیخ بکنی
من حاضر قسم بخورم تو سیستم 12.000.000 تومنی طرف 4.000.000 تا 5.000.000 میخوره
و اینجاست که باید گفت : اینجا ایرانه