PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Photoshop و Corel Draw روی این سیستم نصب میشه؟

Mim-sad
2013/03/17, 05:28
با سلام و عرض خسته نباشید
دوست من میخواهد یه سیستم بگیره که بتونه با Photoshop و Corel Draw کار کنه
حالا یه سیستم دست دوم پیدا کرده که پردازنده سلرون 2.40 گیگ و رم 512 و گرافیک رادئون 9200 پرو داره
به نظر شما این سیستم به دردش میخوره؟
اگه بخواهد این سیستم رو ارتقاء بده چه قطعاتی رو باید عوض کنه و چقدر براش هزینه داره؟
اگه بخواهد یه سیستم نو ارزان قیمت بگیره شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدید و چقدر هزینه داره ؟

Mehran coyote
2013/03/17, 07:57
این سیستمی که شما نوشتی برنامه های کارل و فتوشاپ به سختی اجرا میشن و اولین مشکلی که پیش میاد کم آوردن رم حین کار هست
این سیستم ارزش ارتقا نداره و قطعاتش هم گیر نمیاد
من فعلا قطعه نمینویسم فقط میگم سیستمی که برای ایشون بدردبخوره تا 1.5 میلیون پاش آب میخوره

Dan
حالا یه سیستم دست دوم پیدا کرده که پردازنده سلرون 2.40 گیگ و رم 512 و گرافیک رادئون 9200 پرو داره
اگه بخواهد این سیستم رو ارتقاء بده چه قطعاتی رو باید عوض کنه و چقدر براش هزینه داره؟
اگه بخواهد یه سیستم نو ارزان قیمت بگیره شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدید و چقدر هزینه داره ؟
توی فتوشاب کارت گرافیک خیلی مهم نیست،مهم سی پی یو و بعد رم هستش.
با سلرون 2.4 و 512 مگابایت رم فتوشاب اجرا میشه و میشه کار کرد ولی چون بعلت سرعت خیلی پایین فقط برای مدت زمان کوتاه و کارهای ساده امکان پذیر هستش. اگه کار حرفه ای مد نظرتون هست حتما باید سیستم رو ارتقا بدید.

meelad
حالا یه سیستم دست دوم پیدا کرده که پردازنده سلرون 2.40 گیگ و رم 512 و گرافیک رادئون پرو داره

رم که خیلی کمه و حداقل 2 یا 4 گیگ باید باشه!

قدرت کارت گرافیک 9200 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) از گرافیک مجتمع cpu های اینتل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)( همون گرافیک آنبورد ) هم کمتره !

این لینک هم قدرت این کار گرافیک رو در برابر بقیه کارت ها نشون میده:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

پردازنده های سلرون ضعیف ترین مدل cpu های اینتله ( بقیه شو خودت برو دیگه! )

به نظر من این سیستم برای کافی نت هم زیاد جالب نیست چه برسه به فتوشاپ!

ARMIN
2013/03/17, 08:51

سلام دوست عزيز

اون سيستمى كه شما عنوان كرديد رو بايد فروخت و به جاش يك ماشين حساب خريد.

در مورد سيستم حديد چقدر دوستتون ميتونه هزينه كنه؟ ميتونه 3 تومن بودجه فراهم كنه؟

iSteve
2013/03/17, 16:48
سلام من یک طراح ام و سروکارم با فتوشاپه. چند وقت پیش یه سیستم واسه مغازه ام خریدم فقط واسه کار با فتوشاپ، من از کارایی سیستمم برای کار با فتوشاپ رازی ام و هیچ مشکلی ندارم(به جز زمانی که بخوام یک فیلتر سنگین اعمال کنم و یا یه فایل بسیار پر حجم در حد یک گیگ یا بیشتر رو باز کنم، که البته اون ها هم با کمی صبر و حوصله(!) مرتفع میشه) قطعات سیستمی رو که خریده ام به این صورت است:
cpu : celeron 2.0 GHz
ram : 2x 256MB DDR
vga: FX 5200 128MB
شاید باورش سخت باشه اما من به راحتی با این سیستم کار طراحی(به صورت حرفه ای) رو بدون مشکل خاصی انجام میدم. اما اینکه اون سیستمی که گفتین آیا میتونه پاسخگوی کارتون باشه یا نه برمیگرده به نحوه ی کار و نگهداری شما از اون سیستم که اگه از سیستم خوب نگهداری کنید و بهش برسید خوب کار میکنه و گرنه یه سیستم سه میلیونی هم نمیتونه دردی رو دوا کنه. مثلا باید بهترین و سریع ترین ویندوز رو از بین ویندوزXPو7 انتخاب و نسخه ی درست و حسابی و جون داری روش نصب کنید(نه از این ویندوزهای دست کاری شده مثلXPro)، تا حد امکان آنتی ویروس نصب نکنید و خودتون مراقب سیستم باشید ضمن اینکه از نصب برنامه های غیر ضروری خوددداری کنید و هر چند وقت یک بار سیستم رو clean up و difregment یا optimize کنید.

th e nd
2013/03/17, 16:51
من که یه چهار سالی با یه سیستم ضعیفتر از این کار کردم؛ با هر دو برنامه! :|

th e nd
2013/03/17, 16:53
موافقم ! به جز بخش defrag !

7777
2013/03/17, 16:56
قطعات جایگزین شده برای ساپورت خوب این دو نرم افزار:
cpu amd fx 8150
Ram patriot viper 4gb 1600
vga sapphire radeon 7850
ssd هم فراموش نشود چون تاثیر بسیاری در خواندن اطلاعات نرم افزارهای گرافیکی دارد نسبت به hdd

meelad
2013/03/17, 18:40
قطعات جایگزین شده برای ساپورت خوب این دو نرم افزار:
Cpu amd fx 8150
ram patriot viper 4gb 1600
vga sapphire radeon 7850
ssd هم فراموش نشود چون تاثیر بسیاری در خواندن اطلاعات نرم افزارهای گرافیکی دارد نسبت به hdd

اون بولدوزر به اون گندگی رو کجای سوکت 775 باید جا بدن! ( مین رو فراموش نکردی!؟ )

این سیستم بودجه فضایی می خواد! چون بولدوزر گرون شده لودر جایگزین خوبیه :-b

البته این سیستمی که شما پیشنهاد دادید فتوشاپ رو غورت میده!

ARMIN
2013/03/17, 18:47
من که یه چهار سالی با یه سیستم ضعیفتر از این کار کردم؛ با هر دو برنامه! :|

اى بابا چه شكنجه اى شدى داداش.

سلام من یک طراح ام و سروکارم با فتوشاپه. چند وقت پیش یه سیستم واسه مغازه ام خریدم فقط واسه کار با فتوشاپ، من از کارایی سیستمم برای کار با فتوشاپ رازی ام و هیچ مشکلی ندارم(به جز زمانی که بخوام یک فیلتر سنگین اعمال کنم و یا یه فایل بسیار پر حجم در حد یک گیگ یا بیشتر رو باز کنم، که البته اون ها هم با کمی صبر و حوصله(!) مرتفع میشه) قطعات سیستمی رو که خریده ام به این صورت است:
Cpu : Celeron 2.0 ghz
ram : 2x 256mb ddr
vga: Fx 5200 128mb
شاید باورش سخت باشه اما من به راحتی با این سیستم کار طراحی(به صورت حرفه ای) رو بدون مشکل خاصی انجام میدم. اما اینکه اون سیستمی که گفتین آیا میتونه پاسخگوی کارتون باشه یا نه برمیگرده به نحوه ی کار و نگهداری شما از اون سیستم که اگه از سیستم خوب نگهداری کنید و بهش برسید خوب کار میکنه و گرنه یه سیستم سه میلیونی هم نمیتونه دردی رو دوا کنه. مثلا باید بهترین و سریع ترین ویندوز رو از بین ویندوزxpو7 انتخاب و نسخه ی درست و حسابی و جون داری روش نصب کنید(نه از این ویندوزهای دست کاری شده مثلxpro)، تا حد امکان آنتی ویروس نصب نکنید و خودتون مراقب سیستم باشید ضمن اینکه از نصب برنامه های غیر ضروری خوددداری کنید و هر چند وقت یک بار سیستم رو clean up و difregment یا optimize کنید.

دوست خوبم با كمى صبر و حوصله حتى اتوبوس رو هم ميشه با پرايد بكسل كرد. :) فقط با كمى صبر و حوصله ~o)

th e nd
2013/03/17, 19:14
اى بابا چه شكنجه اى شدى داداش.

هیییییییییییییی... همین چیزا ما رو مرد کردش.... :19:

Mim-sad
2013/03/20, 15:59
با سلام و تبریک سال نو
دوستان یه سوال دیگه دارم
اگه دوست من از ورژن های قدیمی فتوشاپ و کارل استفاده کنه میتونه موقتا از این سیستم استفاده کنه؟
آخه دوست من به صورت حرفه ای با فتوشاپ و کارل کار نمیکنه در ضمن بودجه اش هم خیلی کمه
راستی این قیمت ها معلوم نیست کی میاد پایین؟

سلام دوست عزيز

اون سيستمى كه شما عنوان كرديد رو بايد فروخت و به جاش يك ماشين حساب خريد.

در مورد سيستم حديد چقدر دوستتون ميتونه هزينه كنه؟ ميتونه 3 تومن بودجه فراهم كنه؟

بودجه اش خیلی پایینه اصلا به میلیون نمیرسه

Nima.Salarian
2013/03/20, 16:06
یک رم 2 گیگ بگیره با یک Cpu دو هسته کارش راه میفته دوستم با این دوتا طراحی میکنه مشکلی هم نداره اونم فتوشاپ 13 CS6

Mim-sad
2013/03/20, 16:09
cpu : celeron 2.0 GHz
ram : 2x 256MB DDR
vga: FX 5200 128MB
شاید باورش سخت باشه اما من به راحتی با این سیستم کار طراحی(به صورت حرفه ای) رو بدون مشکل خاصی انجام میدم. اما اینکه اون سیستمی که گفتین آیا میتونه پاسخگوی کارتون باشه یا نه برمیگرده به نحوه ی کار و نگهداری شما از اون سیستم که اگه از سیستم خوب نگهداری کنید و بهش برسید خوب کار میکنه و گرنه یه سیستم سه میلیونی هم نمیتونه دردی رو دوا کنه. مثلا باید بهترین و سریع ترین ویندوز رو از بین ویندوزXPو7 انتخاب و نسخه ی درست و حسابی و جون داری روش نصب کنید(نه از این ویندوزهای دست کاری شده مثلXPro)، تا حد امکان آنتی ویروس نصب نکنید و خودتون مراقب سیستم باشید ضمن اینکه از نصب برنامه های غیر ضروری خوددداری کنید و هر چند وقت یک بار سیستم رو clean up و difregment یا optimize کنید.

از توضیحاتتون ممنونم اینا رو حتما به دوستم میگم
ولی فکر کنم ویروس یاب رو حتما باید نصب کنه چون تو اینترنت هم زیاد میره و از ویروس ** و . . . چیزی سر در نمیاره فکر کنم یه ویروس یاب سبک مثل East Smart Security رو حتما باید نصب کنه

ARMIN
2013/03/20, 16:48
با سلام و تبریک سال نو
دوستان یه سوال دیگه دارم
اگه دوست من از ورژن های قدیمی فتوشاپ و کارل استفاده کنه میتونه موقتا از این سیستم استفاده کنه؟
آخه دوست من به صورت حرفه ای با فتوشاپ و کارل کار نمیکنه در ضمن بودجه اش هم خیلی کمه
راستی این قیمت ها معلوم نیست کی میاد پایین؟

بودجه اش خیلی پایینه اصلا به میلیون نمیرسه

پس بهش دلدارى بده ايشالا درست ميشه.

قيمت ها الان پايينه.

th e nd
2013/03/20, 17:26
به دوستتون بگید راحت با همین سیستم کار کنه. این نظر منه.

iSteve
2013/04/07, 22:08
دوست خوبم با كمى صبر و حوصله حتى اتوبوس رو هم ميشه با پرايد بكسل كرد. :) فقط با كمى صبر و حوصله ~o)
بله دوستم صددرصد شک نکن! صبور باش...:d

ehsan.32
2013/04/08, 05:13
منم خیلی امیدداشتم به این 1+5 ،منتظر هستیم وچشمامون به بازاره ،ایشااله درست میشه:دی