PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [مشاوره] جهت انتخاب کارت گرافیک و مانیتور

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

AloneWolf
2013/03/16, 20:38
​با سلام به همه ی دوستان ،

بهتره بجای درج پرسشها و پاسخ های تکراری در مباحث پراکنده و پیغام های خصوصی ،

هر دوست عزیزی که شک و تردید در خرید و انتخاب کارت گرافیکش داره و یا اطلاعات لازم جهت انتخاب

کارتی مناسب برای نیازش رو نداره ، بیاد اینجا مطرحش کنه و دوستان باتجربه هم لطف کنن

برای راهنمایی آن عزیزان پاسخ های خودشون رو اینجا در اختیار کاربران قرار بدن @};-

نمونش خودم ، توو همین هفته از طریق ایمیل ، پیغام خصوصی و ... چندین سوال در مورد انتخاب کارت گرافیک دریافت کردم

که بیشتر پاسخها مشابه بود ، پس تصمیم گرفتم این مبحث رو ایجاد کنم تا دوستان سریع تر به پاسخهاشون دست پیدا کنند.

لطفا از سوالات متفرقه و در مورد قطعات دیگر خودداری فرمایید.

در صورت طرح اینگونه پرسش ها ، حتما گزارش تخلف داده میشود (به هر دو کاربر: هم پرسشگر و هم پاسخ دهنده)

-----------------------------------------------------------------------------------------
دوستان عزیز ، جهت خلوت شدن و مفیدتر بودن مبحث ،

برای تشکر از گزینه ی "تشکر" (سمت راست، پایین هر پست) استفاده کنید

تا از نوشتن مطالب اضافه خودداری شود

sami_1985
2013/03/16, 21:05
دوستان عزيز،اگه ممکنه مقايسه اي از نظر قيمت و قدرت و صرف در خريد، اين 3 گرافيک رو برای اجرايه هرچه بهتر بازی های جديد مقايسه کنيد
ممنون از لطفتون

1. Asus GTX 560Ti Dc II
2. SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST
3. SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost

اگر در اين محدوده قيمتی،گرافيک بهتری ميشه خريداری کرد،معرفی کنيد با رنج قيمت.

Hessam
2013/03/16, 21:17
دوستان عزيز،اگه ممکنه مقايسه اي از نظر قيمت و قدرت و صرف در خريد، اين 3 گرافيک رو برای اجرايه هرچه بهتر بازی های جديد مقايسه کنيد
ممنون از لطفتون

1. Asus GTX 560Ti Dc II

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

AloneWolf
2013/03/16, 21:36
ممنون از لطفتون

1. Asus GTX 560Ti Dc II

MSI N560 GTX Ti Hawk 1GB GDDR5 این گرافیک تقریبا با مورد یک برابره (بنظر من یکم بهتر)

در لیون کامپیوتر 9,490,000 ریال قیمتشه

و اوون دو کارت دیگه که بهتون پیشنهاد کرده بودم :

قیمت SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST حدودا

10,500,000 ریال

و قیمت SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost حدودا

13,000,000 ریال

خب حالا بریم سر کارایی و بصرفه بودن و مقایسه دقیق :

- اول از همه 560ti دارای تکنولوژی 40 نانومتره اما اوون دوتای دیگه 28 نانومتر هستن

و همونطور که میدونید هرچی تکنولوژی ساخت جدیدتر و کوچکتر باشه اوون پردازنده

کم مصرفتر ، خنک تر و بهینه تر خواهد بود.

- 560ti دارای یک گیگ حافظه رم میباشد اما این مقدار در 7870 به 2گیگ و در 7950 به 3گیک میرسد.

و هرچه مقدار حافظه ی کارت گرافیک بیشتر باشد ، در رزولوشن های بالا ، روانتر و بدون افت سرعت خواهد بود.

بین این 3 کارت گرافیک از نظر قیمت و کارایی : بهترین گزینه SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT میباشد

که هم دارای آخرین تکنولوژی های روز گرافیکی و هم قیمتی مناسب دارد.

به ترتیب قدرت :

اول SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost

دوم SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST

سوم Asus GTX 560Ti Dc II

البته SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST تقریبا قدرتی نزدیک به یک 7950 ساده دارد.

و در محدوده ی 1،000،000 تومن ، با قیمت های فعلی ، بهترین انتخاب از نظر من : SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST

sami_1985
2013/03/16, 21:56
خيلی ممنون از مقايسه با اين دقت!کاملا عالی بود@};-
ميشه نظرتون رو درباره Asus rog matrix hd 7970 platinum نسبت به SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost هم بگيد؟همينطور قيمتش.
^:)^:-*

AloneWolf
2013/03/16, 22:18
مسلما Asus rog matrix hd 7970 platinum قوی تر از SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost میباشد

و همین طور که قویتره ، گرونتر هم هست (کلا مقایسه ی 7970 با 7950 زیاد جور در نمیاد)

قیمت ASUS HD 7970 TOP DCII 3GB GDDR5 در بازار فعلی ایران 18,500,000 ریال میباشد

در صورتی که SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost قیمتی حدود 13,000,000 ریال دارد

550,000 تومن اختلاف قیمت اونم با ASUS HD 7970 TOP DCII چه برسه به Asus rog matrix hd 7970 platinum که کمی از این یکی گرونتره.

7777
2013/03/17, 00:19
ممنون از لطفتون

1. Asus GTX 560Ti Dc II

به جز تمامی این کارتهای این کارت هم نسبت به هم رده هایش در بنچمارکهای عالی بوده قیمتش هم 1.319.000 تومان می باشد

Inno3D iChill GTX 660 Ti 3GB HerculeZ 3000

old gamer
2013/04/18, 19:16
آقا حسام اینم مدلاش میخوام بدونم الان دقیقا کدوم سر تره؟
1: ASUS GTX 560 Ti DIRECT CUII TOP
2 :MSI 6950 TWINFROZWER III PE/OC

Hessam
2013/04/18, 19:39
آقا حسام اینم مدلاش میخوام بدونم الان دقیقا کدوم سر تره؟
1: ASUS GTX 560 Ti DIRECT CUII TOP
2 :MSI 6950 TWINFROZWER III PE/OC

شما جفتش رو توی گوگل سرچ کن لینک سایت رسمیشون رو ببین با مشخصات کامل. می تونید متوجه بشید که کدوم بهتره!

ratler
2013/04/19, 00:45
کدام بهتره
260000تومان zotac 630 ddr3 2g
zotac 640 ddr3 2g 28000
gigabyte 630 ddr3 2g 220000

270000 تومان 1g ddr5 6670

AloneWolf
2013/04/19, 10:11
کدام بهتره
260000تومان zotac 630 ddr3 2g
zotac 640 ddr3 2g 28000
gigabyte 630 ddr3 2g 220000

270000 تومان 1g ddr5 6670

اول از هر چیز ، به هیچ وجه سراغ کارت های گرافیک با حافظه ی DDR3 نرید ،

آخه وقتی GDDR5 وجود داره ، چرا بریم دنبال یه تکنولوژی قدیمیتر و ضعیفتر ؟؟

از نظر قدرت : اول 640 دوم 6670 و سوم 630

ولی حیفه 640 که بخوای نسخه ی DDR3 رو بگیری (فقط GDDR5)

(( البته تا اونجایی که من میدونم واسه 640 اصلا GDDR5 نیومده و تمام نسخه های موجود DDR3 هستند ))

در بین 640 های مختلف من اینو میپسندم : (البته نسخه ی گیگابایتی که آقا حسام معرفی کردن ، قویتر از اینه)

(نسخه ی 2گیگش هم هست)

چون حداقل GDDR3 و نسخه ی آورکلاک شده هستش ، تازه سیستم خنک کننده ی خیلی خوبی هم داره.

در محدوده ی 250 تا 350 تومن در کارت گرافیک های نسل جدید AMD و NVIDIA به نظر من ، به صرفه ترین :

NVIDIA GT640 GDDR3 میباشد البته این نتیجه گیری واسه الان هستش ، شاید چندماه آینده

به علت تغییرات قیمت و یا نسخه های جدید درایورها و ... نتیجه ی متفاوتی بدست بیاد.

Hessam
2013/04/19, 10:31
به قیمت 415 هزار تومن و سه سال گارانتی آواژنگ = GV-N640OC-2GI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

AloneWolf
2013/04/19, 10:37
وای این چه وضع قیمته !!!! چرا اینقد قیمتا بالا هستن؟؟

البته برند گیگا قیمتش کمی بالاتر از بقیست.

Hessam
2013/04/19, 10:44
وای این چه وضع قیمته !!!! چرا اینقد قیمتا بالا هستن؟؟

البته برند گیگا قیمتش کمی بالاتر از بقیست.

شما بهتره مدل های مشابه رو با برندی مثل ایسوس مقایسه کنی که قیمت هاش سر به فلاک کشیده اس!!!
توی کارت های بالای یک میلیون ایسوس 100 هزار تومن گرون تر از گیگابایت هست کارت هاش. در حالی که بعضاً کانفیگ هاش پایین تر از گیگابایت هست.
کارتی که گفتم قیمتش 415 هزار تومنه، کورکلاکش از کورکلاک مدل اورکلاک شده ی کارت GTX550 Ti هم بیشتره. چه برسه به مقایسه اش با مدل رفرنس!
قیمتش به نظرم بسیار مناسبه!! حتی اگر دی دی آر 3 باشه. چون از مدل مشابه اش در ایسوس به مراتب ارزون تره!
ضمناً قیمتی هست که خود شرکت آواژنگ داده به سخت افزار و قیمت برای مصرف کننده هست. کاملاً هم دقیق.
به نظر من که مناسبه. حالا عجیبه بعضی از دوستان کم لطفی می کنن! :D

AloneWolf
2013/04/19, 14:39
شما بهتره مدل های مشابه رو با برندی مثل ایسوس مقایسه کنی که قیمت هاش سر به فلاک کشیده اس!!!
توی کارت های بالای یک میلیون ایسوس 100 هزار تومن گرون تر از گیگابایت هست کارت هاش. در حالی که بعضاً کانفیگ هاش پایین تر از گیگابایت هست.
کارتی که گفتم قیمتش 415 هزار تومنه، کورکلاکش از کورکلاک مدل اورکلاک شده ی کارت GTX550 Ti هم بیشتره. چه برسه به مقایسه اش با مدل رفرنس!
قیمتش به نظرم بسیار مناسبه!! حتی اگر دی دی آر 3 باشه. چون از مدل مشابه اش در ایسوس به مراتب ارزون تره!
ضمناً قیمتی هست که خود شرکت آواژنگ داده به سخت افزار و قیمت برای مصرف کننده هست. کاملاً هم دقیق.
به نظر من که مناسبه. حالا عجیبه بعضی از دوستان کم لطفی می کنن! :D

منظور من جدولی که شما لطف کردید گذاشتید که نبود

از خود قیمتا در بازار ایران تعجب کردم

آخه 630 تا 640 باید این همه اختلاف داشته باشه ؟؟!!

این قیمت یه 640 از لیون : 3,490,000 ریال

حلا که دقت میکنم اوون 640 که در جدول درج شده 2گیگه ، 1گیگش حتما قیمت منطقی تر و به صرفه تری داره.

Hessam
2013/04/19, 15:01
منظور من جدولی که شما لطف کردید گذاشتید که نبود

از خود قیمتا در بازار ایران تعجب کردم

آخه 630 تا 640 باید این همه اختلاف داشته باشه ؟؟!!

این قیمت یه 640 از لیون : 3,490,000 ریال

حلا که دقت میکنم اوون 640 که در جدول درج شده 2گیگه ، 1گیگش حتما قیمت منطقی تر و به صرفه تری داره.

آره. البته گیگابایت اصلاً 640 1 گیگ تولید نکرده تا حالا!!!
کارت گرافیک 1 گیگ دی دی آر 3 نقطه ی قوتی نداره! اما دو گیگ دی دی آر 3 حداقل کمی امیدوار کننده اس.
هر چند این روزا خیلی به حافظه توجه نمی کنن. اون مدل گیگا از تمامی GT 640 های موجود در بازار قدرتمندتر هست و به راحتی با مدل های رفرنس GTX 550 Ti از نظر حافظه و کورکلاک می تونه رقابت کنه که دقیقاً نقطه قوت گیگا همینجاست. با این وجود، بسیار دقیق تونسته بین پرفیومنس و قیمت توازن برقرار کنه به طوریکه از رقیبش ایسوس از نظر کارایی، قیمت، گارانتی و تا حدودی کیفیت برتری داره!!
ضمناً خیلی از دوستان میگن قیمت های کارت های گیگا بالاست. جسارت به شما نباشه.
نمی دونم از قیمت های ایسوس گویا خبر ندارن، که چنین اظهار نظر عجیب و غریبی می کنن!!
در رقابت قیمت توی کارت گرافیک و مادربورد دقیقاً برعکس هستن گیگا و ایسوس: گیگا کارت هاش ارزون تره، ایسوس مادربوردهاش ارزون تره.
هر خریداری بخواد تلفیقی از این دو برند رو قطعه بخره، سود و ضرری نکرده و در مجموع تقریباً هزینه ی کل، یکی براش در میاد.

amdj
2013/04/19, 19:44
با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی
از اساتید برای خرید کارت گرافیک با حدود قیمت 350 تومان راهنمایی میخواستم.
البته میدونم گزینه ها محدوده ولی بین AMD و nVidia دو گزینه 640 و 7750 کدوم ارزنده تر و البته قدرتمندتره؟
ممنون میشم سریع پاسخ بدید.
با تشکر

Hessam
2013/04/19, 20:01
البته میدونم گزینه ها محدوده ولی بین AMD و nVidia دو گزینه 640 و 7750 کدوم ارزنده تر و البته قدرتمندتره؟
با تشکر

6670 می تونید بخرید مدل گیگا هست 2 گیگ 310 تومن.
630 2 گیگ هم 290 تومن که از 6670 یه کم بهتره.

Club 3D GeForce 640 1GB DDR3 = 350 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
همین مدل از همه بهتره با اینکه دی دی آر 3 هست.

SAPPHIRE HD 6670 1GB - DDR5 = 350 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

AloneWolf
2013/04/19, 20:13
با تشکر

این 640 قیمتش 350 تومنه شاید به کارت بیاد :

اگر هم کارت دست دو خواستی ، من دوتا 6770 دارم (6770 از 7750 قویتره) :

18242

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.فروش-چند-سری-قطعه-(vga-،-مین-،-رم-،-هارد-،-سی-پی-یو-،-پاور)

amdj
2013/04/19, 20:22
6670 می تونید بخرید مدل گیگا هست 2 گیگ 310 تومن.
630 2 گیگ هم 290 تومن که از 6670 یه کم بهتره.

club 3d geforce 640 1gb ddr3 = 350 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

sapphire hd 6670 1gb - ddr5 = 350 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ممنونم از پاسخ سریعتون.
واقعیتش نظرم روی سری 7000 هستش نه 6000.
البته توی بازار رضا یه مدل 7750 xfx با دو گیگ ddr3 به قیمت 350 تومان
و یه مدل 7750 msi با یک گیگ ddr5 به قیمت 395 تومان هم دیدم.
حالا نمیدونم این مدلها خوبن یا مدلهای پیشنهادی شما؟

Hessam
2013/04/19, 20:33
ممنونم از پاسخ سریعتون.
واقعیتش نظرم روی سری 7000 هستش نه 6000.
البته توی بازار رضا یه مدل 7750 xfx با دو گیگ ddr3 به قیمت 350 تومان
و یه مدل 7750 msi با یک گیگ ddr5 به قیمت 395 تومان هم دیدم.
حالا نمیدونم این مدلها خوبن یا مدلهای پیشنهادی شما؟

من با توجه به بودجتون پیشنهاد دادم به طوری که از 350 هزار تومن بیشتر نشه!
اگر مثلاً 430 تومن بودجه داشته باشید، می تونید یک gv-n640oc-2gi بخرید که از همه ی موردهای من و شما بهتر هست!
ضمناً قیمت کارت های 7750 همشون بالای 400 تومن هست! حالا شما میگید 350 تومن خیلی عجیبه!!! اگر واقعاً 350 تومن هست، در خریدش درنگ نکنید! البته هر چند به پای gv-n640oc-2gi گیگابایت نمی رسه؛ اما ظاهراً بسیار قیمتش مناسبه!

amdj
2013/04/19, 21:04
من با توجه به بودجتون پیشنهاد دادم به طوری که از 350 هزار تومن بیشتر نشه!
اگر مثلاً 430 تومن بودجه داشته باشید، می تونید یک gv-n640oc-2gi بخرید که از همه ی موردهای من و شما بهتر هست!
ضمناً قیمت کارت های 7750 همشون بالای 400 تومن هست! حالا شما میگید 350 تومن خیلی عجیبه!!! اگر واقعاً 350 تومن هست، در خریدش درنگ نکنید! البته هر چند به پای gv-n640oc-2gi گیگابایت نمی رسه؛ اما ظاهراً بسیار قیمتش مناسبه!

بله دوست عزیز
قیمتها درسته همین چهارشنبه (دو روز پیش) خودم قیمت کردم.
البته قبلا 5770 xfx با یک گیگ ddr5 داشتم که تو ارزونی پارسال تابستان فروختم و تا حالا بدون کارت گرافیک موندم.
قبلش هم 4890 xfx با یک گیگ ddr5 داشتم که اون هم خیلی عالی بود.
یادشون بخیر اولی رو 215 خریده بودم و دومی رو 265 تومان!

AloneWolf
2013/04/20, 09:09
درباره ی کراس فایر

تمام بازی های جدید و با موتورهای پردازشی ای که دارند 100% از کراس فایر پشتیبانی میکنند.

گذشت اون قدیما که با کراس فایر کردن دوتا 4850 تفاوت زیادی نسبت به یک کارت گرافیک 4850 حس نمیشد ،

برای نمونه از کراس فایر 6770 مینویسم ، چون تجربه شخصی خودمه :

درایورها خیلی قوی تر و هوشمندتر شدن و همچنین ، موتورهای پردازشی که بازی ها رو با اونها میسازن خیلی بروزتر شدن.

من در تمام بازی ها و نرم افزارهای تست گرافیک ، تفاوت بسیار زیادی رو بین تک کارت و دو کارت احساس کردم:

کراس فایر کردن دوتا 6770 باعث افزایش قدرت پردازشی از 60% درصد تا 120 درصد شد.

یعنی مثلا اگر امتیاز یک کارت 6770 برابر 100 بود : در حداقل کارایی (با درایور قدیمی و نرم افزار و یا بازی نچندان هوشمند) این امتیاز به 160 میرسید

و در حداکثر کارایی (با درایور جدید و نرم افزارها و بازی های پیشرفته و خیلی سنگین) این امتیاز به 220 میرسید.

حالا شاید بپرسید که مگه امکان دارند که با کراس فایر کردن دوتا کارت گرافیک ، کارایی بیشتر از دوبرابر نسیبمون بشه؟

بله ، چرا که نه ، توضیح علمی و تجربی :

هر کارت مجزای گرافیکی دارای محدودیت هایی ، مانند : پهنای باند ، مقدار حافظه گرافیکی ، مقدار حافظه ی کش پردازنده ی گرافیکیش و

مقدار ریزپردازنده های هوشمند مستقل* میباشد

* بسیاری از افکت های گرافیکی در طول زمان و توسط مهندسین نرم افزار و الکترونیک ، از یک سری کدهای پیچیده که باعث مشغول شدن پردازنده

برای مدت زمانی حدود چند میلی ثانیه میشد ، تبدیل به یک مدار کاملا سخت افزاری گردیدند که برای اجرای آنها فقط یک پالس مصرف میشود

(چیزی حدود یک نانو ثانیه و یعنی بیش از صد برابر سریع تر از مدل کد نویسی شده)

اما این مدارات کاملا سخت افزاری فقط بعضی از افکت ها را پوشش میدهند و برای پردازش های بسیار گسترده ی گرافیکی همواره نیاز

شدیدی به خود GPU ها احساس میشود ، پس هر کارت گرافیکی دارای یک سری مدار سخت افزاری کمکی درون خود پردازنده اش میباشد

که محدود و کمند ،

خب حالا اتفاقی که در کاراس فایر کردن می افتد چیست که باعث بالا رفتن کارایی میشود؟؟

همانطور که حدس زدید ، محدودیت های نام برده در بالا کمتر میشوند در مقابل امکانات پردازشی افزایش می یابد.

مثلا حافظه گرافیکی از 1گیگابایت به 2گیگابایت میرسد ، پهنای باند از 128 به دوتا 128 افزایش می یابد

تعداد ریز پردازنده های هوشمند دوبرابر میشود و ...

AloneWolf
2013/04/20, 09:31
توضیح علمی کرایی بیش تر از دوبرابر :

خب حالا یک پردازش گرافیکی رو فرض کنید که به گلوگاه* خورده و بشدت دچار کمبود حافظه ی گرافیکی شده ،

* هنگامی که یکی از مراحل پردازشی نسبت به دیگر مرحله ها ، بسیار کند شود به طوری که بخش های دیگر منتظر اتمام کار

قسمت کند شوند تا بتوانند اطلاعات مورد نیازشان را از این قسمت (گلوگاه) بگیرند

و همانطور که میدانید با رفع یک گلوگاه ، کارایی سیستم بشدت بالا خواهد رفت.

حالا یک بازی را فرض کنید که نیاز زیادی به حافظه ی گرافیکی دارد (مخصوصا در جزییات بالا) ، (مانند: مکس پین 3 ، تجربه ی خودم) :

بطور مثال GPU نصف زمان بیکار است چون منتظر دریافت اطلاعات از حافظه ی یک گیگی اش میباشد

و ما با افزایش این مقدار به 2 گیگ ، زمان بیکاری پردازنده رو از 50% به 25% رساندیم

یعنی پردازنده بیشتر در حال کار و کمتر در حال انتظار قسمت های کند است (ما گلوگاه را تقریبا برطرف کردیم)

با افزایش 25 درصدیه کارایی GPU و کمک گرفتن از GPU دوم ، کارایی زیر و رو خواهد شد.

قبلا یک پردازنده ی 50 درصد داشتیم اما حالا دوتا 75 درصدی داریم ، غیر افزایش تعداد ریز پردازنده ها و امکانات سخت افزاری دیگر ،

پس:

75+75 برابر است با 150 که نسبت به قدرت 50 قبلی ، میشود 3برابر (اما واقعا 3برابر میشود قدرت کارت؟؟)

خیر ، به این دلیل که مقداری از امکانات و منابع سخت افزاری به تقسیم کار و همچنین هماهنگی بین این دو کارت اختصاص داده میشود.

یعنی از هرکدام از گرافیک ها ، مقداری پردازش اضافی برای برقراری ارتباط بین همدیگر نیاز دارند و به همین دلیل

قدرت کراس فایر دو کارت: 3 یا 4 برابر نمیشود و در اکثر مواقع همان دوبرابر میماند.

اما همانطور که گفتیم با برداشتن چند گلوگاه به وسیله ی افزایش تعداد کارت گرافیک به دو ، خیلی از محدودیت ها و فشارها از روی

GPU اول برداشته خواهد شد و این امر باعث بدست آمدن کارایی زیادی ، حتی بعضی مواقع بیش از 2برابر میشود.

این نمونه رو خوب ببینید که به چه راحتی در بازی های جدید و نوین این کارایی دو برابر شده:

تازه این تست ماله چندوقت پیشه ، و از اون زمان تا حالا کیفیت درایورها در مدیریت کراس فایر خیلی بهتر شده.

نتیجه گیری : کراس فایر کردن به صرفه میباشد ،

مخصوصا اگر کارت گرافیکی که قدرتش نزدیک به حاصل قدرت دو کارت شود ، قیمتش اختلاف محسوسی با دو کارت کراس فایر شده داشته باشد.

ahmadeid1362
2013/04/20, 18:05

خب حالا یک پردازش گرافیکی رو فرض کنید که به گلوگاه* خورده و بشدت دچار کمبود حافظه ی گرافیکی شده ،

* هنگامی که یکی از مراحل پردازشی نسبت به دیگر مرحله ها ، بسیار کند شود به طوری که بخش های دیگر منتظر اتمام کار

حالا یک بازی را فرض کنید که نیاز زیادی به حافظه ی گرافیکی دارد (مخصوصا در جزییات بالا) ، (مانند: مکس پین 3 ، تجربه ی خودم) :

بطور مثال GPU نصف زمان بیکار است چون منتظر دریافت اطلاعات از حافظه ی یک گیگی اش میباشد

و ما با افزایش این مقدار به 2 گیگ ، زمان بیکاری پردازنده رو از 50% به 25% رساندیم

یعنی پردازنده بیشتر در حال کار و کمتر در حال انتظار قسمت های کند است (ما گلوگاه را تقریبا برطرف کردیم)

با افزایش 25 درصدیه کارایی GPU و کمک گرفتن از GPU دوم ، کارایی زیر و رو خواهد شد.

قبلا یک پردازنده ی 50 درصد داشتیم اما حالا دوتا 75 درصدی داریم ، غیر افزایش تعداد ریز پردازنده ها و امکانات سخت افزاری دیگر ،

پس:

75+75 برابر است با 150 که نسبت به قدرت 50 قبلی ، میشود 3برابر (اما واقعا 3برابر میشود قدرت کارت؟؟)

خیر ، به این دلیل که مقداری از امکانات و منابع سخت افزاری به تقسیم کار و همچنین هماهنگی بین این دو کارت اختصاص داده میشود.

یعنی از هرکدام از گرافیک ها ، مقداری پردازش اضافی برای برقراری ارتباط بین همدیگر نیاز دارند و به همین دلیل

قدرت کراس فایر دو کارت: 3 یا 4 برابر نمیشود و در اکثر مواقع همان دوبرابر میماند.

اما همانطور که گفتیم با برداشتن چند گلوگاه به وسیله ی افزایش تعداد کارت گرافیک به دو ، خیلی از محدودیت ها و فشارها از روی

GPU اول برداشته خواهد شد و این امر باعث بدست آمدن کارایی زیادی ، حتی بعضی مواقع بیش از 2برابر میشود.

این نمونه رو خوب ببینید که به چه راحتی در بازی های جدید و نوین این کارایی دو برابر شده:

تازه این تست ماله چندوقت پیشه ، و از اون زمان تا حالا کیفیت درایورها در مدیریت کراس فایر خیلی بهتر شده.

مخصوصا اگر کارت گرافیکی که قدرتش نزدیک به حاصل قدرت دو کارت شود ، قیمتش اختلاف محسوسی با دو کارت کراس فایر شده داشته باشد.
عزیز حالا که این همه قشنگ توضیح دادی راجب مشکل سوکت پسی اکپسرس دوم که سرعتی معادل 4xداره وبه اصطلاح ممکنه گلوگاه ایجادبشه یه توضیحی میدی؟ اصلان به صلاح که درهمچین مادربردهای ازدوتاگرافیک استفاده کرد یادونه گرافیک قویتر بازم ممنون

AloneWolf
2013/04/20, 19:31
عزیز حالا که این همه قشنگ توضیح دادی راجب مشکل سوکت پسی اکپسرس دوم که سرعتی معادل 4xداره وبه اصطلاح ممکنه گلوگاه ایجادبشه یه توضیحی میدی؟ اصلان به صلاح که درهمچین مادربردهای ازدوتاگرافیک استفاده کرد یادونه گرافیک قویتر بازم ممنون

اکثر مادربوردهای متوسط که از کراس فایر پشتیبانی میکنند ، حداقل دارای سرعت 8x هستن ، نه 4X .

مثلا همین مین من که ماله 3 سال پیشه :

(2x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX™ technology(@dual x8 speed

خب این میگه دو تا اسلات پی سی آی اکسپرسم 16x هستش اما در حالت کراس فایر 8x میشه.

بله سرعت پهنای باند (اسلات PCIe) خیلی مهمه و از اوون مهم تر پهنای باند کارت گرافیکه

و کارت های گرافیک با پهنای باند 128 و 192 بر روی اسلات 8x و 16x تفاوت کارایی ندارن

اما کارت های گرافیک با پهنای باند 256 به بالا ، بر روی اسلات 16x کارایی بهتری نسبت به 8x خواهند داشت.

تازه مادربوردهای جدید و امروزی ، ماشاالله 2تا 16x اونم از نوع پی سی آی اکسپرس 3 دارن.

خلاصه اینکه سرعت اسلات PCIe برای کارت های حرفه ای و با پهنای باند بالا (حداقل 256بیت) مهمه

نه برای کارت هایی با پهنای باند 128 چون در 100% کارایی هم نمیتونن یک اسلات 8x رو پر کنند.

ahmadeid1362
2013/04/20, 21:53
اکثر مادربوردهای متوسط که از کراس فایر پشتیبانی میکنند ، حداقل دارای سرعت 8x هستن ، نه 4X .

مثلا همین مین من که ماله 3 سال پیشه :

(2x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX™ technology(@dual x8 speed

خب این میگه دو تا اسلات پی سی آی اکسپرسم 16x هستش اما در حالت کراس فایر 8x میشه.

بله سرعت پهنای باند (اسلات PCIe) خیلی مهمه و از اوون مهم تر پهنای باند کارت گرافیکه

و کارت های گرافیک با پهنای باند 128 و 192 بر روی اسلات 8x و 16x تفاوت کارایی ندارن

اما کارت های گرافیک با پهنای باند 256 به بالا ، بر روی اسلات 16x کارایی بهتری نسبت به 8x خواهند داشت.

تازه مادربوردهای جدید و امروزی ، ماشاالله 2تا 16x اونم از نوع پی سی آی اکسپرس 3 دارن.

خلاصه اینکه سرعت اسلات PCIe برای کارت های حرفه ای و با پهنای باند بالا (حداقل 256بیت) مهمه

نه برای کارت هایی با پهنای باند 128 چون در 100% کارایی هم نمیتونن یک اسلات 8x رو پر کنند.
بازم اطلاعات جالبی دادی وازین بابت ازت ممنونم...اکثر مادربردهای امروزی درسته که پی سی اکسپرس 3هست ولی اکثران هم یدونه 16xهست ویدونه 4x..واگه کسی بخواد مثل من که یدونه 7850داره رو کراس کنه به گفته ی شما منطقی وباهم هماهنگ درنمی یاد درسته؟.....درضمن مادربردم هم ga z77-d3h هست....پس بهتریدون 7970 بگیره درسته؟

old gamer
2013/04/21, 01:16

پس:

سلام مثلا 2 تا 6970 ارزونتر از یه 6990 هست . درسته؟

AloneWolf
2013/04/21, 07:40
سلام مثلا 2 تا 6970 ارزونتر از یه 6990 هست . درسته؟

بله ، الان قیمت جهانی 6990 بین 850 تا 950 اسمشو نبره ،

پس با میانگین 900 و اگه بگیم هر اسمشونبر برابر با 3000تومن باشه (که بیشتره) ، 6990 درمیاد به 2,700,000 تومن

در صورتی که یکی از مدل های فوق حرفه ای و قدرتمند 6970 الان 1,000,000 تومن قیمت داره ،

18283
MSI Radeon HD6970 Lightning 2GB GDDR5

این مدل هم خیلی عالی آور شده و هم سیستم خنک کننده و مدار تغضیه ی بسیار با کیفیتی داره ،

و با کراس فایر کردن دوتاش ، قدرتی بیشتر از یک 6990 نسیبمون خواهد شد. (البته باید یک مین خوب داشته باشید)

AloneWolf
2013/04/21, 08:05
بازم اطلاعات جالبی دادی وازین بابت ازت ممنونم...اکثر مادربردهای امروزی درسته که پی سی اکسپرس 3هست ولی اکثران هم یدونه 16xهست ویدونه 4x..واگه کسی بخواد مثل من که یدونه 7850داره رو کراس کنه به گفته ی شما منطقی وباهم هماهنگ درنمی یاد درسته؟.....درضمن مادربردم هم ga z77-d3h هست....پس بهتریدون 7970 بگیره درسته؟

مین شما یکی از ساده ترین و ارزان قیمت ترین Z77 های گیگا میباشد

که بسیاری از امکاناتش برای کاهش قیمت حذف شده.

چندتا مین Z77 گیگا:

یه دونه 16 و یه دونه 8

حتی این مدل ساده هم یه 16 داره و یه 8

2تا 16 و دوتا 8

1دونه 16 یه 8 و یه 4

3تا 16 و دوتا 8

حالا روی 8ایکس هم نسبت به 16 تفاوت زیادی نداره (واسه یه کارت 256بیت حداکثر 5% یا یکی دوتا فریم کاهش خواهیم داشت)

اما کارت 256 بیت روی اسلات 4ایکس کاراییش رو از دست میده و خیلی کند میشه (40 تا 50 درصد)

پس دوتا لینک 8ایکس هم به صرفه است و کارایی خوبی داره ، اما 4ایکس بصرفه نیست

milad10464
2013/04/21, 08:41
سلام. میخواستم کارت گرافیک بخرم. از مدل های Inno 3D gefors GT 630 4g و MSI N630GT 4g کدومش بهتره؟ یا اگه مدلی بهتر تو همین رنج قیمت هست لطفا معرفیش کنین ؟

AloneWolf
2013/04/21, 08:57
سلام. میخواستم کارت گرافیک بخرم. از مدل های Inno 3D gefors GT 630 4g و MSI N630GT 4g کدومش بهتره؟ یا اگه مدلی بهتر تو همین رنج قیمت هست لطفا معرفیش کنین ؟

سلام ، بهتره بجای کمیت به کیفیت هم توجه کنید.

Inno 3D gefors GT 630 4g قیمتش 280,000 تومنه

4گیگ رم اوونم با سرعت 1066 (خیلی کمه) روی این کارت گرافیک زیاد کارایی خوبی نداره

این دوتا خیلی بهترن:

340 تومن

290تومن

اما این Club 3D GeForce 640 1GB DDR3 از همه ی اوون بالایی ها یه سرو گردن قویتره: قیمت 350,000 تومن

ahmadeid1362
2013/04/21, 11:38
مین شما یکی از ساده ترین و ارزان قیمت ترین z77 های گیگا میباشد

که بسیاری از امکاناتش برای کاهش قیمت حذف شده.

چندتا مین z77 گیگا:

یه دونه 16 و یه دونه 8

حتی این مدل ساده هم یه 16 داره و یه 8

2تا 16 و دوتا 8

1دونه 16 یه 8 و یه 4

3تا 16 و دوتا 8

حالا روی 8ایکس هم نسبت به 16 تفاوت زیادی نداره (واسه یه کارت 256بیت حداکثر 5% یا یکی دوتا فریم کاهش خواهیم داشت)

اما کارت 256 بیت روی اسلات 4ایکس کاراییش رو از دست میده و خیلی کند میشه (40 تا 50 درصد)

پس دوتا لینک 8ایکس هم به صرفه است و کارایی خوبی داره ، اما 4ایکس بصرفه نیست
جالب بود..ولی مادربردهای پیشنهادی همگی بالای 700 تومنه ماله خودمم که 500 خریدم حالا شده 600... Ga-z77mx-d3hاین یکی مگه توایران اومده؟

AloneWolf
2013/04/21, 11:56
جالب بود..ولی مادربردهای پیشنهادی همگی بالای 700 تومنه ماله خودمم که 500 خریدم حالا شده 600... Ga-z77mx-d3hاین یکی مگه توایران اومده؟

بله همون طور که گفتم ، مین های خوب و از متوسط به بالا (حرفه ای) واسه کراس فایر کردن مناسب تر هستن.

و این جور مین ها قیمت های بالایی هم دارند ، کلا مهمترین قطعه مادربورده ، پس بهتره بیشترین سرمایه رو واسه مین قرار بدیم.

اطلاعی از ورود مدل های مختلف داخل ایران ندارم

میتونید از نمایندگی ها یه استعلام بگیرید.

old gamer
2013/04/22, 01:25
سلام یه سوال داشتم میخوام نظر شمارو بدونم
من یه گیمر هستم و با سیستمم فقط گیم بازی میکنم مخصوصا کال آف و کرایسیس و بتلفیلد
اگر دو انتخاب برای کارت گرافیک 1/5 میلیون تومنی داشته باشم..
1 : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
2 : رفتن به بازار و خرید 1 عدد 7970 ساپفایر آکبند از مغازه
شما کدوم رو بهتر میدونید؟ بهتر بودن asus 7970 top II انقدر هست که به دست دوم بودنش فکر نکنم؟

old gamer
2013/04/22, 01:56

پس با میانگین 900 و اگه بگیم هر اسمشونبر برابر با 3000تومن باشه (که بیشتره) ، 6990 درمیاد به 2,700,000 تومن

در صورتی که یکی از مدل های فوق حرفه ای و قدرتمند 6970 الان 1,000,000 تومن قیمت داره ،

18283

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Radeon HD6970 Lightning 2GB GDDR5/

این مدل هم خیلی عالی آور شده و هم سیستم خنک کننده و مدار تغضیه ی بسیار با کیفیتی داره ،

و با کراس فایر کردن دوتاش ، قدرتی بیشتر از یک 6990 نسیبمون خواهد شد. (البته باید یک مین خوب داشته باشید)
پس با این توضیح شما من میرم روی کراس دوتا 6970 برنامه ریزی کنم. این مین من مناسبه؟ asrock 990 extream 3

NAVID OC
2013/04/22, 07:37
من یه گیمر هستم و با سیستمم فقط گیم بازی میکنم مخصوصا کال آف و کرایسیس و بتلفیلد
شما کدوم رو بهتر میدونید؟ بهتر بودن asus 7970 top II انقدر هست که به دست دوم بودنش فکر نکنم؟

با سلام.
قطعا سافاير بهتر است. در صورتي كه مي خواهيد اوركلاك كنيد ايسوس هم گزينه خوبي است اما در صورتي كه قصد اور نداريد بدون شك سافاير را برداريد.

AloneWolf
2013/04/22, 07:50
شما کدوم رو بهتر میدونید؟ بهتر بودن asus 7970 top ii انقدر هست که به دست دوم بودنش فکر نکنم؟

شما که اهل آورکلاک نیستید و بیشتر گیم های مختلف بازی میکنید ،

sapphire به صرفه تره ، چون این سری از کارت های ایسوس امکانات زیادی دارن که به کار کاربران عمومی نمیاد

(مثل امکانات قدرتمند آورکلاک ، که در حالت عادی و کارهای معمولی هیچ استفاده ای ندارند ، فقط باعث گرانی کارت میشوند.)

پس با این توضیح شما من میرم روی کراس دوتا 6970 برنامه ریزی کنم. این مین من مناسبه؟ asrock 990 extream 3

بله مین خیلی خوبی دارید ، فقط بهتره حجم رم ها رو از 4 به 8 ارتقا بدید ، در بازی های سنگین بکار میاد

پردازنده ی fx هم که داری ، روی 4گیگاهرتز تنظیمش کن ، رم ها هم بهتر 1800 باشن (اگه 1333 باشن ، خیلی کمه)

همیشه آخرین درایور amd رو هم نصب کن ، سیستم عامل هم همینطور ، تمام آپدیت های سیستمی رو بگیر ،

(من به شخصه تست کردم، بعضی از آپدیت های پردازشی ویندوز سون ، واقعا مقداری از قدرت پنهان پردازنده های amd رو فعال میکنه

مخصوصا جدیدا برنامه نویسان سیستمی amd روی پچ ها و آپدیت های نرم افزاری تمرکز ویژه ای باز کردن)

7777
2013/04/22, 09:10

سلام دوست عزیز اصلا دور قطعه دست دوم رو خط بکش. و به نظر شخصی من به ترتیب بهترین ها: (البته قیمتها رو ندارم و یکم بالا و پایین داره دیگه)

1. asus 7970 matrix platinum

2.msi 7970 lightning

3.asus directcu ii top 7970

4.sapphire vapor-x 7970

هیچ کدوم از این کارتها بالای 1.800 نیست(البته اگر نخوان بهت بندازن)

old gamer
2013/04/22, 10:42
شما که اهل آورکلاک نیستید و بیشتر گیم های مختلف بازی میکنید ،

sapphire به صرفه تره ، چون این سری از کارت های ایسوس امکانات زیادی دارن که به کار کاربران عمومی نمیاد

(مثل امکانات قدرتمند آورکلاک ، که در حالت عادی و کارهای معمولی هیچ استفاده ای ندارند ، فقط باعث گرانی کارت میشوند.)

بله مین خیلی خوبی دارید ، فقط بهتره حجم رم ها رو از 4 به 8 ارتقا بدید ، در بازی های سنگین بکار میاد

پردازنده ی fx هم که داری ، روی 4گیگاهرتز تنظیمش کن ، رم ها هم بهتر 1800 باشن (اگه 1333 باشن ، خیلی کمه)

همیشه آخرین درایور amd رو هم نصب کن ، سیستم عامل هم همینطور ، تمام آپدیت های سیستمی رو بگیر ،

(من به شخصه تست کردم، بعضی از آپدیت های پردازشی ویندوز سون ، واقعا مقداری از قدرت پنهان پردازنده های amd رو فعال میکنه

مخصوصا جدیدا برنامه نویسان سیستمی amd روی پچ ها و آپدیت های نرم افزاری تمرکز ویژه ای باز کردن)

ممنونم و متشکرم elone wolf . باید بگم من روی سیستم خودم دو عدد رم 4 گیگی کورسایر 1600 دارم و اون سیستم فروشی برای من نبود. سی پی یو هم 8150 هست که روی 4گیگاهرتز ثابت گذاشتمش. در مورد آپ دیت هم بله بنده از ابتدای خریدن کامپیوتر و وارد شدن به اینترنت همیشه وسواس خاصی روی آپدیت کردن برنامه هام دارم بخصوص درایور گرافیک که هرروز چک میشه
در کل فکر شمارو خیلی قبول دارم خیلی همفکر هستیم. سپاسگذارم بینهایت ممنون

old gamer
2013/04/22, 10:51
سلام دوست عزیز اصلا دور قطعه دست دوم رو خط بکش. و به نظر شخصی من به ترتیب بهترین ها: (البته قیمتها رو ندارم و یکم بالا و پایین داره دیگه)

1. asus 7970 matrix platinum

2.msi 7970 lightning

3.asus directcu ii top 7970

4.sapphire vapor-x 7970

هیچ کدوم از این کارتها بالای 1.800 نیست(البته اگر نخوان بهت بندازن)

سپاسگذارم 7777
درضمن این مدل سافایر در بازار به سختی گیر میادشایدم نباشه. asus top II 1/850 هستش و ماتریکس هم بالای 2 میلیون. msi lighting هم 2/400 نمایندش میفروشه. اطلاع داشته باشید.
فکر کنم همون سافایر 7970 معمولی رو بخرم که 1/450 قیمت گرفتم

7777
2013/04/22, 11:41
سپاسگذارم 7777
درضمن این مدل سافایر در بازار به سختی گیر میادشایدم نباشه. asus top II 1/850 هستش و ماتریکس هم بالای 2 میلیون. msi lighting هم 2/400 نمایندش میفروشه. اطلاع داشته باشید.
فکر کنم همون سافایر 7970 معمولی رو بخرم که 1/450 قیمت گرفتم

دوست عزیز قیمت 7970 msi lightning خودم گرفتم 1.800 میشه بگی این قیمت از کجا اوردی؟( 2.400!!!!!!!!!!!!!!!!)

old gamer
2013/04/22, 13:51
ببخشید درسته 1800 بود من با asus اشتباه گرفتم. ولی دیگه از گشتن خسته شدم دارم 2 تا 6970 msi lighting میخرم دونه ای 965000 بهم میده. عالی میشه

AloneWolf
2013/04/22, 14:38
ببخشید درسته 1800 بود من با asus اشتباه گرفتم. ولی دیگه از گشتن خسته شدم دارم 2 تا 6970 msi lighting میخرم دونه ای 965000 بهم میده. عالی میشه

خیلی خوبه،

یعنی تقریبا با پول یک 7970 حرفه ای ، دوتا 6970 خیلی حرفه ای میگیری ،

کراس فایر کردن دوتا 6970 نتیجه ی خیلی قویتری از یه 7970 به همراه داره.

البته پاور خیلی خوبی باید واسه ی این کراس فایر داشته باشی.

7777
2013/04/22, 15:46
دوست عزیز اشتباه نکنید هیچ وقت پولتان رو برای نسل های قبلی کارت گرافیک ندید الان هیچ کس حاضر نیست دیگه سری 6000 رادئون رو خریداری کنه بهترین گزینه تا 1.500 به نظر من که عالیه برای گیم:

Inno3D iChill GTX 670 2GB HerculeZ 3000 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0/)

AloneWolf
2013/04/22, 16:59
دوست عزیز اشتباه نکنید هیچ وقت پولتان رو برای نسل های قبلی کارت گرافیک ندید الان هیچ کس حاضر نیست دیگه سری 6000 رادئون رو خریداری کنه بهترین گزینه تا 1.500 به نظر من که عالیه برای گیم:

Inno3D iChill GTX 670 2GB HerculeZ 3000 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0/)

نگید هیچ کس ، من از سری 5000 هم خریدارم ،

بحث ، بحث کارایی و قیمته ،

یک مثال خیلی معروف : همه دایرکت ایکس 9 ، 10 و 11 رو یادشون هست؟؟

الان 3 سال از وقتی که کارت گرافیک های نسل جدید* اومدن میگذره ، و تازه ما داریم بازیهایی رو میبینیم که فقط واسه این سری از گرافیک ها عرضه شدن.
*(پشتیبانی از DirectX 11)

خب حالا به فرض اینکه تا دو سال دیگه دایرکت ایکس 12 معرفی بشه و گرافیک هایی بر اساس اوون طراحی کنن و در بازار هم توضیع بشه (همش تووی این دوسال)

(بعدش هم موتورهای بازی سازی کوچ کنن به Dx12) ، سالهای اول بازی واسه هر دو نسل ارائه میشه و بعدش کامل منتقل میشه به نسخه ی 12

یعنی 2سال تا کارتاش بیان (با پشتیبانی از Dx12) و دو سال هم تا بازی ها کلا برن سمت این نسخه : 4 سال دیگه میشه

(البته با سرعت پیشرف علم شاید 3 سال طول بکشه)

حالا فرقی نمیکنه 7970 داشته باشی یا 6970 و یا حتی 5870، همه ی اینها از ورژن 11 هستن. (واسه انویدیا هم همینه: چه 680 یا 580 و یا 480 همه Dx11 هستن)

{
یه جووری میفرمایید از نسل های قبلی کارت گرافیک تهیه نکنید ، آدم فک میکنه سری 6000 از Dx9 هم پشتیبانی نمیکنه
}

تنها تفاوت در معماری ساختشونه که در سری 7000 کوچکتر و کم مصرف تر شدن (20% کم مصرف تر از سری 6000)

خب یعنی یک کارت 6000 که 200وات برق مصرف میکنه ، اگر از نسل 7000 بود 160وات مصرف میکرد.

(سری 7000 درسته کم مصرف تره ، اما گرونتر هم هست)

دوستان ناراحت نشن از دست من ، قصد فقط روشن سازی افکار بود.

AloneWolf
2013/04/22, 17:14
یکی از دوستام در به در دنبال اینه که 6950 رو بفروشه و یه دونه 7850 بگیره

حالا یکی پیدا کرده اما باید 200تومن سر بده ،

من واسش توضیح دادم که هر بازی ای که روی 7850 بیاد ، روی 6950 هم اجرا خواهد شد تازه بهتر ...

بعد که از اوون فضای تعویض در اومد ، گفت راست میگیا این (6950) که داره کارشو انجام میده !!!

در آخر هم گفتم نگران نسل های جدید بازی ها و دایرکت ایکس های جدید نباشه

که اگه روزی 6950 شما نتونست از بازی ای پشتیبانی کنه ، 7850 که چه عرض کنم 7970 و 680 هم ساپورت نخواهند کرد.

متاسفانه جنون تعویض قطعه بد چیزیه ، همیشه قبل از ارتقاع قطعاتتون خوب فکر کنید و ببینید آیا از نسلی به نسل دیگر میروید یا نه.

مثال: اگر دوستی ازم بپرسد که آیا بصرفه است کارت گرافیک GT8600 را ارتقاع و GT9500 بگیرم ؟ من پاسخ خواهم داد خیر

چون هر دو از Dx11 پشتیبانی نمیکنند و این زیاد به صرفه نیست

اما اگر گفت بجای GT8600 میخواهم یک 5770 بگیرم ، اونوقت میگم بگیر که به این میگن ارتقاع از نسل قدیمی به جدید.

چون 5770 از DirectX 11 پشتیبانی میکند.

7777
2013/04/22, 22:14
یکی از دوستام در به در دنبال اینه که 6950 رو بفروشه و یه دونه 7850 بگیره

حالا یکی پیدا کرده اما باید 200تومن سر بده ،

من واسش توضیح دادم که هر بازی ای که روی 7850 بیاد ، روی 6950 هم اجرا خواهد شد تازه بهتر ...

بعد که از اوون فضای تعویض در اومد ، گفت راست میگیا این (6950) که داره کارشو انجام میده !!!

در آخر هم گفتم نگران نسل های جدید بازی ها و دایرکت ایکس های جدید نباشه

که اگه روزی 6950 شما نتونست از بازی ای پشتیبانی کنه ، 7850 که چه عرض کنم 7970 و 680 هم ساپورت نخواهند کرد.

متاسفانه جنون تعویض قطعه بد چیزیه ، همیشه قبل از ارتقاع قطعاتتون خوب فکر کنید و ببینید آیا از نسلی به نسل دیگر میروید یا نه.

مثال: اگر دوستی ازم بپرسد که آیا بصرفه است کارت گرافیک GT8600 را ارتقاع و GT9500 بگیرم ؟ من پاسخ خواهم داد خیر

چون هر دو از Dx11 پشتیبانی نمیکنند و این زیاد به صرفه نیست

اما اگر گفت بجای GT8600 میخواهم یک 5770 بگیرم ، اونوقت میگم بگیر که به این میگن ارتقاع از نسل قدیمی به جدید.

چون 5770 از DirectX 11 پشتیبانی میکند.

شما دقت کن الان درایورهای جدید رادئون همش برای سری 7000 هستش و بیشترین تاثیری روی این سری داره برای بازیهای جدید یعنی یعنی الان رادئون درایور جدید نمیزنه برای 6950 که مثلا در بازی کرایسیس 3 قدرتش بیشتر بشه ولی این کارو برای سری 7000 کرده درایور جدید سری 7000 رو در بازیهای روز 40 درصد قوی تر کرده.

به عنوان نمونه در بازی کرایسیس 3 سری 7000 خیلی سرتره نسبت به 6000 دو برابر فریم میندازه چون درایورهای جدید طراحی شده برای سری 7000 و این سری بهینه سازی شده برای بازیهای جدید و به جز 6990 بقیه کارت های سری 6000 در بازی کرایسیس در جزئیات Very high بزور بتونه 10 تا فریم بندازه

AloneWolf
2013/04/22, 23:02
در driver log هر نسخه نسبت به نسخه های قبل بهبودها و تغییرات رو مینویسه ،

بله قسمتی از این تغییرات در نسخه های جدید درایورهای AMD مخصوص سری 7000 میباشد

اما ، چرا؟ چون قبلا هم یه عالمه تغییرات و نسخه های جدید واسه سری 6000 بوده

چون : یک سری جدید که میاد هنوز سازگار نیست ، نمیتونه از حداکثر توانایی هاش استفاده کنه ، بعضی از انجین های گرافیکی

شناساییشون نمیکنن و ....

واسه همین نسخه های جدید میاد

اما یک عالمه تغییرات و بهینه سازی ها برای کارهای دیگه هم میاد که بین تمام سری ها مشترکه :

Enhanced AMD CrossFire
3D settings
رندرینگ
و...

این لیستیه که درایور واسش میاد نه فقط سری 7000

AMD Desktop Product Family Compatibility

AMD Radeon™ HD 7900 Series
AMD Radeon HD 6500 Series

AMD Radeon HD 7800 Series
AMD Radeon HD 6410D Series

AMD Radeon HD 7700 Series
AMD Radeon HD 6370D Series

AMD Radeon HD 7660D Series
AMD Radeon HD 6310D Series

AMD Radeon HD 7560D Series
AMD Radeon HD 6300 Series

AMD Radeon HD 7300 Series
AMD Radeon HD 6200 Series

AMD Radeon HD 6900 Series
ATI Radeon HD 5900 Series

AMD Radeon HD 6800 Series
ATI Radeon HD 5800 Series

AMD Radeon HD 6700 Series
ATI Radeon HD 5700 Series

AMD Radeon HD 6600 Series
ATI Radeon HD 5600 Series

AMD Radeon HD 6550D Series
ATI Radeon HD 5500 Series

AMD Radeon HD 6530D Series
ATI Radeon HD 5400 Series

اگه منظورت از "جزئیات Very high" واقعا جزئیات Very high باشه ، خب چندتا از کارت های سری 7000 میتونن اجراش کنن

7750 یا 7770 یا 7790 یا 7850 یا 7870 ؟ تنها 7970 و 7950 قدرت چنین کاری رو دارن و اگه اینا بتونن 6970 هم میتونه.

تازه قیمت ها هم در نظر بگیر ، قیمت کارتهایی که میتونن این پردازش سنگینو انجام بدن چقدره در سری 7000

با همون قیمت میتونی دوتا کارت قوی از نسل قبل بگیری و کراس فایر کنی.

old gamer
2013/04/23, 00:17
گرگ تنها واقعا ممنونم ازت که منطقی داری حمایت میکنی. این دوستمون 7777 خیلی به من لطف داشته تا الان اما الان یه جوری حرف زد.... والا این دوتا کارتو بیا بگیر دستت بعد 2 مین از کت و کول میوفتی به خدا مجبور شدم یکی از مخزن های هارد رو در بیارم . کیس هم x5 green هستش. حالا ولش کن، الان که دارم این پیام رو مینویسم مثل اینکه آفلاین شدی کاش بودی یه کمکی میکردی. الان اون سیستم جدیدم جلومه و دارم نگاش میکنم. 2 تا 6970 بستم ولی مشکل همون پاوره که فقط میتونه به یکیش برق بده. دارم غصه میخورم. یه نظریه دارم. چون قبلا تعمیرکار الکترونیک بودم این فکر به سرم زده...

7777
2013/04/23, 11:32
میتونید ببینید 6970 از 7850 هم ضعیفتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

old gamer
2013/04/23, 13:16
دوستان یعنی اگر به کارت گرافیک جدا برق بدم در حالی که سیستمی که کارت روی اون هست خاموش باشه مشکلی واسه کارت پیش نمیاد؟
موقتا مجبورم اینکارو بکنم اگه امکانش باشه

old gamer
2013/04/23, 13:54
بله امکان استفاده از چند پاور بر روی یک سیستم وجود دارد (اما کار جالبی نیست)

برند و قدرت پاورت چیه؟

این دوتا واسه شما عالی هستن:

Green gp850b-oc قیمت 484,000 تومن
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. gp850b-oc/

green gp1000b-gold قیمت 559,000
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. gp1000b-gold/
من الان دو عدد پاور گرین gp380 دارم که میخوام از دومی واسه کراس استفاده کنم

gonzoo
2013/04/23, 14:12
ببخشید دوستان بین حرفتون میام.

اما یک نفر به من بگه چجوری شده که در لینک‌های زیر ۷۹۷۰ از ۷۹۷۰ ghz قوی تره؟
الان می‌خوام بخرم مونم!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.?div=Specification
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.?div=Specification (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.?div=Specification)

7777
2013/04/23, 14:29
ببخشید دوستان بین حرفتون میام.

اما یک نفر به من بگه چجوری شده که در لینک‌های زیر ۷۹۷۰ از ۷۹۷۰ ghz قوی تره؟
الان می‌خوام بخرم مونم!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.?div=Specification (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.?div=Specification)

دوست عزیز کارت lightning 7970 be (boost edition مسلما بهتره از lightning معمولی می باشد

gonzoo
2013/04/23, 15:08
دوست عزیز کارت lightning 7970 be (boost edition مسلما بهتره از lightning معمولی می باشد
تشکر.اما برد اون مدلی‌ که گفتید ۷۹۷۰ معمولی‌ است.ولی‌ اون یکی‌ 7970 ghz و قاعدتاً باید قوی تر باشه

AloneWolf
2013/04/23, 18:16
تشکر.اما برد اون مدلی‌ که گفتید ۷۹۷۰ معمولی‌ است.ولی‌ اون یکی‌ 7970 ghz و قاعدتاً باید قوی تر باشه

بین دو مدلی که گفتید ، این قوی تره:

R7970 Lightning BE

حالا اگه سوال و یا شک تردیدی نسبت به موارد دیگر دارید(در انتخاب کارت گرافیک) ، بیان کنید تا دوستان در حد توان کمک کنند.

ahmadeid1362
2013/04/23, 20:15
سلام الون عزیز یه راهنمایی میدی یااگه اطلاعی دار درباره اینکه قدرت فیزیکس سی پی یو اینتل مثل i5 3550 چقدره درمقابل یه کارت رده پایین مثل 9400gt.و دوم اینکه اگه من تغییر مادربرد بدم ویه apu بگیرم می تونم گرافیکمو {7850}باگرافیک مادربرد کروزکنم اصلان فرقی میکنه توقدرت گرافیکی؟ممنون

7777
2013/04/23, 20:21
عزیز من میخوام قدرت 6990 رو ببینم بعدشم شاید این سیستمو بفروشم ولی همیشه از amd استفاده میکنم. هم سی پی یو هم گرافیک. راستی داداش نگفتی استفاده از یه پاور بیرونی رو واسه کارت دوم تجربه کردی؟ به نظرت کارت رو خراب نمیکنم؟

یعنی از 2تا پاور واسه سیستمت استفاده کنی!!!!!!!!!! فکر نکنم اصلا امکان پذیر باشه

gonzoo
2013/04/23, 20:56
بین دو مدلی که گفتید ، این قوی تره:

R7970 Lightning BE

حالا اگه سوال و یا شک تردیدی نسبت به موارد دیگر دارید(در انتخاب کارت گرافیک) ، بیان کنید تا دوستان در حد توان کمک کنند.
حرف شما صحیح اما چون اون مدل بردش 7970 ghz هست فک کنم در مجموع عملکرد بهتری خواهد داشت
مشکل منم اینه که تو عدد و ارقام مدل lightening be بهتره امادر کًل بهتره 7970 ghz.واقعا موندم کدوم بگیرم

AloneWolf
2013/04/23, 21:00
اینو بگیر ، کارت با کیفیت و قدرتمندیه: R7970 Lightning BE

gonzoo
2013/04/23, 21:19
اگر از Sapphire 7970 ghz پیدا کنم میگیرم
ممنون از همه دوستانی که پاسخ بنده دادند

AloneWolf
2013/04/23, 21:24
عزیز من میخوام قدرت 6990 رو ببینم بعدشم شاید این سیستمو بفروشم ولی همیشه از amd استفاده میکنم. هم سی پی یو هم گرافیک. راستی داداش نگفتی استفاده از یه پاور بیرونی رو واسه کارت دوم تجربه کردی؟ به نظرت کارت رو خراب نمیکنم؟

یعنی از 2تا پاور واسه سیستمت استفاده کنی!!!!!!!!!! فکر نکنم اصلا امکان پذیر باشه

بله من یه مدتی دوتا پاور روو سیستمم وصل کرده بودم ، خیلی سادست و به راحتی امکان پذیره :-j

فقط کافیه کابل سبز رو به یکی از مشکی ها وصل کنی تا پاور روشن بشه

( داخل انجمن بود ، توضیحاتی در مورد این کارها داده بودم ، با جستجو پیداشون میکردید)

من دوتا سیم بلند تهیه کردم و از سبز و مشکی گرفتم و گذاشتم روی میز کامپیوتر

و به یه کلید فشاری لحیمشون کردم ، بعدش با یه فشار روشن میشد (همزمان دکمه ی سیستمو میزدم)

(( زیاد نباید بین روشن شدن دو پاور تاخیر بیوفته ، حداکثر 3ثانیه ، و گرنه خوب نیست ))

و یه چیز خیلی مهم ، دوتا پاورت روو هم واسه سیستمی که داری کم هستن (اصلا خوب نیستن)

(الان برق خوبی به قطعاتت نمیرسه)

حتما عوضشون کن ، اوون دو مدلی که نوشتم کاملا نیاز سیستمتو برطرف میکنن.

AloneWolf
2013/04/23, 21:36
سلام الون عزیز یه راهنمایی میدی یااگه اطلاعی دار درباره اینکه قدرت فیزیکس سی پی یو اینتل مثل i5 3550 چقدره درمقابل یه کارت رده پایین مثل 9400gt.و دوم اینکه اگه من تغییر مادربرد بدم ویه apu بگیرم می تونم گرافیکمو {7850}باگرافیک مادربرد کروزکنم اصلان فرقی میکنه توقدرت گرافیکی؟ممنون

کلا زیاد از فیزیکس خوشم نمیاد و زیاد هم در سرعت اجرای بازی تاثیر نداره

حداکثر میتونه یکی دو فریم به سرعت اضافه و یا کم کنه ، میدونی که بعضی وقتا تاثیر منفی داره !!!

خیر APU با 7850 کراس نخواهد شد ، و هیچ فرقی نمیکنه

فقط به علت انتخاب یک سیستم خیلی ضعیف (APU) از کارایی 7850 هم کاسته خواهد شد.

یه Core i5 خیلی خیلی بهتره.

iSteve
2013/04/23, 22:07
خیر APU با 7850 کراس نخواهد شد ، و هیچ فرقی نمیکنه
سلام آقا محسن میشه در این باره بیشتر توضیح بدین؟ به چه دلیل کراس نمیشه؟

AloneWolf
2013/04/23, 23:00
سلام آقا محسن میشه در این باره بیشتر توضیح بدین؟ به چه دلیل کراس نمیشه؟

چون نمیشه ،

شما میتونید 5450 رو با 7970 کراس کنید؟؟

مثال: Amd a6-3650 دارای پردازنده ی گرافیکی 6530 میباشد

پس بهترین گزینه که هم باهاش سازگار باشه و هم قوی تر از 6530 ، میشه 6570 که اصلا کارایی خوبی نداره*

و این دوتا با هم ، گاهی اوقات از خود 6570 هم نتیجشون بدتر میشه.

Apu محصول بسیار کاربردی و زیبای amd هست که به نظر من نسلهای آیندش کارایی وقدرت قابل قبولی خواهند داشت.

*آخه هر دوتاشون روو هم ، نصف 7770 هم نتیجه نمگیرن. پس به درد گیم اصلا نمیخورن

iSteve
2013/04/24, 10:05
چون نمیشه ،

شما میتونید 5450 رو با 7970 کراس کنید؟؟

مثال: Amd a6-3650 دارای پردازنده ی گرافیکی 6530 میباشد

پس بهترین گزینه که هم باهاش سازگار باشه و هم قوی تر از 6530 ، میشه 6570 که اصلا کارایی خوبی نداره*

و این دوتا با هم ، گاهی اوقات از خود 6570 هم نتیجشون بدتر میشه.

Apu محصول بسیار کاربردی و زیبای amd هست که به نظر من نسلهای آیندش کارایی وقدرت قابل قبولی خواهند داشت.

*آخه هر دوتاشون روو هم ، نصف 7770 هم نتیجه نمگیرن. پس به درد گیم اصلا نمیخورن
جناب محسن عزیز گرافیک مجتمع APUهای AMD میتونن با کارت گرافیک های مستقل سری 6000 و به بالا کراس فایر بشه، ضمن اینکه فناوری کراس فایر مثل SLI نیست که حتما نیاز به یه کارت مشابه داشته باشید و با دوکارت متفاوت میشه از فناوری کراس فایر استفاده کرد.
اتفاقا بعد از کراس فایر کردن گرافیک مجتمع داخل APU با گرافیک مستقل AMD کارایی تا حدچشمگیری افزایش پیدا میکنه که AMD برای کراس فایر کردن این دوتا از نام AMD Radeon dual grophics استفاده میکنه (فناوری های مورد استفاده در apuهای AMD در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هست خواهش میکنم با دقت این فناوریها و مخصوصا AMD Radeon dual graphics رو نگاه کنید و تحقیق کنید).دعوت میکنم برای اطلاعات بیشتر درباره apuها و کراس فایر کردن اونها با کارت گرافیک های مستقل این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!) رو کامل مطالعه بفرمایید.

7777
2013/04/24, 10:28
اگر از Sapphire 7970 ghz پیدا کنم میگیرم
ممنون از همه دوستانی که پاسخ بنده دادند

دوست عزیز چرا انقدر خودت اذیت میکنی بهترینها به ترتیب:

sapphire toxic 7970
asus matrix 7970
msi lightning 7970 be
sapphire vapor-x 7970
asus directcu ii 7970

AloneWolf
2013/04/24, 10:32
جناب محسن عزیز گرافیک مجتمع APUهای AMD میتونن با کارت گرافیک های مستقل سری 6000 و به بالا کراس فایر بشه، ضمن اینکه فناوری کراس فایر مثل SLI نیست که حتما نیاز به یه کارت مشابه داشته باشید و با دوکارت متفاوت میشه از فناوری کراس فایر استفاده کرد.
اتفاقا بعد از کراس فایر کردن گرافیک مجتمع داخل APU با گرافیک مستقل AMD کارایی تا حدچشمگیری افزایش پیدا میکنه که AMD برای کراس فایر کردن این دوتا از نام AMD Radeon dual grophics استفاده میکنه (فناوری های مورد استفاده در apuهای AMD در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هست خواهش میکنم با دقت این فناوریها و مخصوصا AMD Radeon dual graphics رو نگاه کنید و تحقیق کنید).دعوت میکنم برای اطلاعات بیشتر درباره apuها و کراس فایر کردن اونها با کارت گرافیک های مستقل این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!) رو کامل مطالعه بفرمایید.

ما که بدمون نمیاد ، اگه از همه ی سری ها ساپورت کنه که عالی میشه ،

یه نمونه بیارید که با 6870 یا 7870 کراس فایر شده باشه. (دقیق و مستند)

(بله میشه روی یه سیستم Apu ، گرافیک های مختلف گذاشت ، اما اکثرشون با هسته ی گرافیکی Apuها سازگار نیستند و قدرتی به اشتراک نمیگذارن)

و یه نکته ی خیلی مهم ، شما بگید اصلا (یه چیزه محال) با تمام محصولات انویدیا هم میتونه SLI بشه و با همه ی AMD ها هم کراس ،

آخه قدرت گرافیکی آنچنان بالایی نداره که آدم بخواد بره سراغش...

همونطور که گفتم : Apu محصول بسیار کاربردی و زیبای amd هست ، که همین حالا به عنوان سیستم های مالتی مدیا و ارزان قیمت بسیار به صرفه هستند

اما فاصله زیادی با پردازنده های Hi Performance دارند. و باید منتظر بهبود و جهش کیفی در نسل های آینده اش باشیم.

gonzoo
2013/04/24, 10:40
ممنون از اساتید محترم
فقط یک سوال دیگه.....دوستان تمام بازی‌ها از استفاده دوتا کارت همزمان پشتیبانی‌ نمیکنند درسته؟

AloneWolf
2013/04/24, 11:03
بله ،بازی هایی مانند :

Angry Birds
Super Mario
بازی های ساخته شده با فلش
و بازی های کم حجم و خیلی ساده

تنها از یک کارت استفاده میکنن و توانایی تقسیم پردازش ها شونو ندارن

اما تمام بازی های باکیفیت امروزی که از موتورهای بازی سازی قدرتمندی مانند:

CryENGINE® 3
Frostbite دو و سه
Unreal Engine 3
و ...

استفاده میکنند ، و کلا هرچی بازی پیشرفته و کیفیت بالا میبینید

به صورت تمام و کمال از SLI و CrossFire پشتیبانی میکنند.

th e nd
2013/04/24, 11:17
دوستان عزیز همه پست ها رو خوندم گفتم بیام یه چندتا نکته رو در رابطه با چندتا از پست های دوستان بگم!

1- در SLI هر دو کارت (یا هر چند تا) باید از یک خانواده و یک چیپ باشه. فناوری nVIDIA
2- در Cross هر دو کارت (یا بیشتر) حتماً باید از یک خانواده باشه اما می تونه چیپ ها متفاوت از هم باشد. فناوری AMD

iSteve
2013/04/24, 11:35
(بله میشه روی یه سیستم Apu ، گرافیک های مختلف گذاشت ، اما اکثرشون با هسته ی گرافیکی Apuها سازگار نیستند و قدرتی به اشتراک نمیگذارن)
همینطور که عرض کردم کارتهای سری HD6000 و به بالا با گرافیک apuها کراس میشن. اگه شما لطف میکردین و اون تاپیک رو مطالعه میکردین منظور منو متوجه میشدین و دیگه نیازی نیست بیشتر توضیح بدم.

و یه نکته ی خیلی مهم ، شما بگید اصلا با تمام محصولات انویدیا هم میتونه SLI بشه و با همه ی AMD ها هم کراس
خیر گرافیک مجتمع apuها amd 7660D هست وهمینطور که میدونید گرافیک های AMD با انویدیا دومسیره نمیشن. و باز هم میگم با همه ی AMDها کراس نمیشه و فقط با کارتهای HD6000 به بالا این کارو میشه کرد.

آخه قدرت گرافیکی آنچنان بالایی نداره که آدم بخواد بره سراغش...
همونطور که گفتم : Apu محصول بسیار کاربردی و زیبای amd هست ، که همین حالا به عنوان سیستم های مالتی مدیا و ارزان قیمت بسیار به صرفه هستند
اما فاصله زیادی با پردازنده های Hi Performance دارند. و باید منتظر بهبود و جهش کیفی در نسل های آینده اش باشیم.
بله درسته قدرت گرافیکی اونها در حدی نیست که بشه باهاش بازی ها رو به صورت FullHD اجرا کرد در اون تاپیک که گفتم تعدادی تست هست که با کارتهای مستقل و گرافیک مجتمع cpuهای اینتل مقایسه شده.
Trinityها اکثرا در سیستم های مولتی مدیا استفاده میشه ولی هدف اصلی AMD گیمرهایی هستند که بودجه ی خیلی کمی دارن.

یه نمونه بیارید که با 6870 یا 7870 کراس فایر شده باشه. (دقیق و مستند)
جواب شما در مجله ی سخت افزار شماره ی45 صفحه ی26 هست که در اونجا میبینیم که msi یه کارت 7970 رو با پردازنده های Trinity کراس کرده و داره تست میده متاسفانه نمونه ی دیگه ای پیدا نکردم تا اینجا بذارم اما مطمئن هستم میشه و میتونیم از بقیه ی دوستان سوال کنیم ضمن اینک بازهم میگم تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ها-یک-تنه-در-برابر-GPUهای-مستقل-و-ivy-bridge-ها!) رو با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.

gonzoo
2013/04/24, 11:50
ممنون از اساتید و دوستان محترم
پس با این حساب اگر یک 7970 litghening & 7970 refrence کراس بشن مشکلی‌ پیش نمیاد.
دمتون گرم خیلی‌ کمک کردید

AloneWolf
2013/04/24, 13:04
اینک بازهم میگم تاپیک رو با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.

ممنون که پیشنهاد مطالعه به من میدید ، اما من همه ی این مطالب رو از خود وب سایت AMD و وب سایت های تکنولوژی دیگر مطالعه کرده ام ،

و تا به حال چنین مطلبی مربوط به پشتیبانی apuها از تمام کارتهای سری 6000 ندیده ام.

اینو ببینید ، چرا با 6570 کراس فایر کردن ، یعنی پول نداشتن کارت قویتری بگیرن؟؟؟

سوالاتی اینچنین ، زیاد هستن : که آیا APUها با کارت های پیشرفته کراس میشن؟ و ...

اما پاسخ ها همه مشابه است : خیر

چرا حتی توو جدیدترین چارت کراس فایر ، خبری ازشون نیست ؟

چون مدل های فعلی APUها از تکنولوژی ای شبیه کراس فایر استفاده میکند (با کراس فایر تفاوت هایی دارد)

و تنها تونستن به تعداد محدودی از کارت گرافیک ها سازگاری پیدا کنن ، برای ترکیب قدرت هاشون.

اگه شما لطف میکردین و اون تاپیک رو مطالعه میکردین منظور منو متوجه میشدین و دیگه نیازی نیست بیشتر توضیح بدم

من کاملا متوجه منظور شما شدم ، و نیازی به توضیح از همون اول هم نبود.

و با صحبت های شما در مورد خوبی های APUها کاملا موافق هستم ،

اما قسمتی از بحثتون که در مورد کراس فایر کردن این محصولات بود رو به دلیل نبودن مستندات نمی تونم قبول کنم .

چون تا به امروز نه خودم و نه از منبعی معتبر ، چیزی در مورد پشتیبانی APUها از تمام کارتهای سری 6000 و بالاتر ندیده ام.

و تکرار میکنم ، مستند مطلب بنویسید و جبه گیری نکنید ، من فقط سعی در انتقال تجارب و دانسته ها دارم

همچنین بهتره پیشنهاد مطالعه به کسی ندیم و یا اگه میدیم ، از منبعی معتبر و علمی و یا تجربه ی شخصی خودمان باشد

نه پیشنهاد مطالعه ی یکسری مطالب متعصبانه و بدون سند و من در آوردی بدهیم.

AloneWolf
2013/04/24, 13:29
ممنون از اساتید و دوستان محترم
پس با این حساب اگر یک 7970 litghening & 7970 refrence کراس بشن مشکلی‌ پیش نمیاد.
دمتون گرم خیلی‌ کمک کردید

من دو کارت مشابه با فرکانس های مختلف رو کراس فایر کردم ، و مشکلی پیش نیومد.

اما خیلی بهتره که هر دو دقیقا همه چیزشون برابر باشه ، یعنی دوتا refrence یا دوتا lightning باشن.

iSteve
2013/04/24, 14:07
ممنون که پیشنهاد مطالعه به من میدید ، اما من همه ی این مطالب رو از خود وب سایت AMD و وب سایت های تکنولوژی دیگر مطالعه کرده ام ،

و تا به حال چنین مطلبی مربوط به پشتیبانی apuها از تمام کارتهای سری 6000 ندیده ام.

اینو ببینید ، چرا با 6570 کراس فایر کردن ، یعنی پول نداشتن کارت قویتری بگیرن؟؟؟

سوالاتی اینچنین ، زیاد هستن : که آیا APUها با کارت های پیشرفته کراس میشن؟ و ...

اما پاسخ ها همه مشابه است : خیر

چرا حتی توو جدیدترین چارت کراس فایر ، خبری ازشون نیست ؟

چون مدل های فعلی APUها از تکنولوژی ای شبیه کراس فایر استفاده میکند (با کراس فایر تفاوت هایی دارد)

و تنها تونستن به تعداد محدودی از کارت گرافیک ها سازگاری پیدا کنن ، برای ترکیب قدرت هاشون.

من کاملا متوجه منظور شما شدم ، و نیازی به توضیح از همون اول هم نبود.

اما قسمتی از بحثتون که در مورد کراس فایر کردن این محصولات بود رو به دلیل نبودن مستندات نمی تونم قبول کنم .

چون تا به امروز نه خودم و نه از منبعی معتبر ، چیزی در مورد پشتیبانی APUها از تمام کارتهای سری 6000 و بالاتر ندیده ام.
آقا محسن عزیز، کاملا مشخصه که اون مطالب و همینطور پست قبلی بنده رو کاملا مطالعه نکردین!
پس لازم میبینم به دلیل اینکه تمایلی به خوندنش ندارین همین جا مطرح کنم که باعث طولانی شدن نوشته ام میشه:

در صورتی که شما یه APU از AMD خریداری کنید و بعدا یه کارت سری HD6000 و به بالا رو روی سیستم بذارین میشه گرافیک مجتمع روی APU و گرافیک مجزا رو با هم کراس فایر کرد که توی کارایی بسیار تاثیر داره. اما عیب کراس فایر اینه که اگه شما یه نرم افزار یا بازی ای رو که از این فناوری نمیتونه استفاده کنه رو اجرا کنید، کارایی سیستم تا حد ضعیف ترین کارت نصب شده پایین میاد این قضیه در مورد APUها هم صدق میکنه و در صورتی که شما یه کارت بسیار پر قدرت رو با GPUی مجتمع APU کراس فایر کنید در بازیهایی که از این فناوری استفاده نمیکنند کارایی به اندازه ی ضعیف ترین GPUی سیستم(که در اینجا گرافیک مجتمع APUهست) کاهش پیدا میکنه ! بنابراین به کسانی که از گرافیک های قدرتمند در کنار APUهاشون استفاده میکنن توصیه میشه در این گونه بازیها و نرم افزارها، GPUی مجتمع رو غیر فعال کنند و با گرافیک مجزاشون به فعالیت ادامه بدن.

پس از اینها کاملا مشخصه که کسی از کارت های پرقدرت در کنار apuها استفاده نمیکنه چون کسی که پول یه کارت گرافیک قوی رو داره دیگه سراغ apuها نمیره! ضمن اینکه این apuها گیمرهای با بودجه ی کم رو در نظر دارن نه گیمرهایی که قصد خرید کارت گرافیک 7970 رو دارن!

همچنین بهتره پیشنهاد مطالعه به کسی ندیم و یا اگه میدیم ، از منبعی معتبر و علمی و یا تجربه ی شخصی خودمان باشد
بنده هم دارم از تجربه ی شخصی خودم اینها رو میگم ضمن اینکه به نظر شما مجله ی سخت افزار منبع نامعتبریه؟ چون عرض کردم خدمتتون و آدرس هم دادم که در همین مجله گزارشی از یکی از غرفه های نمایشگاه جیتکس اومده بود که دیده میشد و نوشته شده بود که در غرفه ی msi یه سیستم گذاشته بودن که یه apu رو با 7970 کراس فایر کردن که این خبرو چند جای دیگه هم دیده بودم که متاسفانه فراموش کردم کجا بوده.

نه پیشنهاد مطالعه ی یکسری مطالب متعصبانه و بدون سند و من در آوردی بدهیم.
آقا محسن اون مطلب رو بنده با توجه به تجربیات گذشته و دانسته های خودم از سایت و مجله ی سخت افزار و منابع معتبر دیگه نوشتم و بابتش وقت زیادی گذاشته بودم که مطمئن بشم هیچ اشتباهی نداره. اگه با اون مطلب مخالفت دارین بهتره به شکل محترمانه تری برخورد کنید هیچ کدوم از اونها متعصبانه و من درآوردی نیستن ما اینجا میخواهیم دوستانه و در کنار هم اطلاعاتمون بالا بره و قرار نیست کسی به کسی توهین بکنه.

Editor In chief
2013/04/24, 15:50
دوستان عزیز در مجموع به نظرم من استفاده از هر قابلیتی باید در ابتدا منطقی باشد. در مجموع استفاده از قابلیت کراس فایر با استفاده از کارت گرافیکی مجتمع داخل پردازنده و یک کارت گرافیک چندان منطقی نیست. دلیل این موضوع هم بسیار ساده است چون اصول طراحی APU ها کاهش هزینه و دسترسی به کارایی منطقی در پردازش های گرافیکی استاندارد است. پس حتی در صورت انجام این عمل وضعیتی مانند قابلیت Virtu خواهید داشت یعنی اینکه در بعضی بازی های خاص از قابلیت پردازنده گرافیکی مجتمع در کنار پردازنده غیر مجتمع استفاده می شود و که با توجه به مدل کارت گرافیک انتخابی (HD7970 به عنوان مثال) این حرکت چندان منطقی نیست. در این موضوع ثابت شده است که حتی شما اگر قوی ترین کارت های گرافیکی را روی سیستمی با یک پردازنده استاندارد قرار دهید هرگز کارایی منطقی خود را نخواهید داشت. برای همین موضوع بدون هیچ گونه جانبداری گزینه منطقی را خرید سیستمی با پردازنده مرکزی قوی تر و استفاده از یک کارت گرافیک می دانم و پیشنهاد می کنیم APU را برای مصارفی مانند پردازش بازی های گرافیکی متوسط، سیستم چندرسانه ای کاربردی و مصارفی از این دست استفاده کنید. چون تجربه من از APU این را نشان می دهد که در واقعا برای این موارد بهینه شده است و قصد AMD کسب بازار پردازنده های مجهز به پردازنده گرافیکی مجتمع بود که گسترده فراوانی هم دارد.

موفق باشید

ARMIN
2013/04/24, 16:33
دوستان،

من بخشهای از صحبتهای هر دو عزیز رو قبول دارم، فقط آن طور که من فهمیدم قصد AMD استفاده از APU به همراه یک گرافیک ارزان قیمت و در نتیجه، بازی با کیفیت مناسب اندازه یک کارت گرفیک متوسط رو به بالا بوده.

در این راستا، AMD در سایت خودش، عنوان کرده چه کارت گرافیک هایی میتوانند با کدام APU ها به صورت Dual عمل کنند. به گمونم هر کارت گرافیک خارج از این لیست، قابلیت مجتمع شدن با APU را نخواهد داشت. توجه کنید ما در مورد تکنولوژی Lucid Virtu صحبت نمیکنیم، بلکه در مورد تکنولوژی Dual مخصوص APU های AMD صحبت میکنیم و مجتمع شدن آن با کارت های گرافیک ارزان قیمت:

این لیست سایت AMD که جلوی هر APU عنوان کرده که گرافیک داخلی ایش چی هستش و چه نوع کارت گرافیکی مجزا نیازه تا با هم به صورت Dual کار کنند:

این لیست APU های دسکتاپ:

این لیست هم در مورد APU های لپتاپ:

این هم لینک برای مطالعه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

AloneWolf
2013/04/24, 17:14
با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.

ما اینجا میخواهیم دوستانه و در کنار هم اطلاعاتمون بالا بره و قرار نیست کسی به کسی توهین بکنه.

من به این بخش از مطالبتون که گفته بودید: "با تمام کارت های سری 6000 به بالا" کراس فایر میشه ، این قسمتو نامعتر میدونم.

بله اما من نظرم با نظر شما متفاوت بود و اینو راحت پذیرفتم ، اما شما در چند پست اسرار که من برم تاپیکتون رو مطالعه کنم

تا مجبور نشید بیشتر توضیح بدید !! جالب اینجاست در اوون تاپیک هیچ مستنداتی در مورد کراس کردن با تمام خانواده های 6000 من ندیدم

خیلی خوبه میگید ، تجربیات خودتون : Apu رو با چه کارتی کراس کردید؟ 6870 یا 7870؟

بحث بحث میاره اگر مایل به تبادل نظر هستید ، بهتره توسط پیام ادامه بدیم ، نه این مبحث (اینجا به اندازه کافی شلوغ شده)

old gamer
2013/04/25, 22:05
بله من یه مدتی دوتا پاور روو سیستمم وصل کرده بودم ، خیلی سادست و به راحتی امکان پذیره :-j

فقط کافیه کابل سبز رو به یکی از مشکی ها وصل کنی تا پاور روشن بشه

( داخل انجمن بود ، توضیحاتی در مورد این کارها داده بودم ، با جستجو پیداشون میکردید)

من دوتا سیم بلند تهیه کردم و از سبز و مشکی گرفتم و گذاشتم روی میز کامپیوتر

و به یه کلید فشاری لحیمشون کردم ، بعدش با یه فشار روشن میشد (همزمان دکمه ی سیستمو میزدم)

(( زیاد نباید بین روشن شدن دو پاور تاخیر بیوفته ، حداکثر 3ثانیه ، و گرنه خوب نیست ))

و یه چیز خیلی مهم ، دوتا پاورت روو هم واسه سیستمی که داری کم هستن (اصلا خوب نیستن)

(الان برق خوبی به قطعاتت نمیرسه)

حتما عوضشون کن ، اوون دو مدلی که نوشتم کاملا نیاز سیستمتو برطرف میکنن.
ممنون داداش امتحان کردم نشد. رفتم پاور 850 خریدم بازم نشد فکر کنم کارت مشکل داره عزیز . شنبه میرم همونجایی که کارتو خریدم

Dangerism
2013/04/26, 09:41
سلام
من يه كارت گرافيك با بودجه حداكثر 600 تومن ميخوام بخرم
ميخوام بازي هاي روز رو براحتي و با جزئيات اجرا كنه و واسه كارهاي گرافيكي مثل فتوشاپ و مايا هيچ مشكلي نداشته باشه و تا 3-4 سال آينده نياز به تعويض نداشته باشه
ضمنا ميخوام مادربرد ايسوس و سي پي كورآي 7 هم بخرم بهتره با اينا هم مچ باشه
ممنون ميشم دوستان راهنمايي بفرمايين

AloneWolf
2013/04/26, 10:54
سلام
من يه كارت گرافيك با بودجه حداكثر 600 تومن ميخوام بخرم
ميخوام بازي هاي روز رو براحتي و با جزئيات اجرا كنه و واسه كارهاي گرافيكي مثل فتوشاپ و مايا هيچ مشكلي نداشته باشه و تا 3-4 سال آينده نياز به تعويض نداشته باشه
ضمنا ميخوام مادربرد ايسوس و سي پي كورآي 7 هم بخرم بهتره با اينا هم مچ باشه
ممنون ميشم دوستان راهنمايي بفرمايين

در مورد انتخاب کارت گرافیک ، اینجا در خدمت هستیم

موراد دیگر بهتر است در مبحث مربوط به آنها مطرح شوند.

از بهترین گزینه های فعلی بازار:

Inno3D iChill GTX 650 2GB HerculeZ 1000 قیمت 629,000 تومن ، 2گیگ GDDR5
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0/

MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 قیمت 519,000 تومن
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. DDR5/

اما نکته اینجاست که با این بودجه نمیتونید کارت گرافیکی تهیه کنید که توانایی اجرای بازی های روز رو با جزئیات بالا داشته باشه.

و یا قدرت رندرینگ فوق العاده در مایا (مخصوصا در کارهای حجیم) ، برای کارهای گرافیک و رندریگ حرفه ای از یک سری کارت گرافیک های خاص استفاده میشود

و مدلهای متوسط به بالای آنها قیمت هایی بالاتر از 2میلیون تومن دارند.

اما مخصوصا Inno3D iChill GTX 650 میتونه در رزولوشنی مانند 1366x768 بازی هارو با کیفیت خوب اجرا کنه. و تا چندسال آینده مشکلی در فتوشاپ و رندرینگ های سبک نخواهد داشت.

Roz6710
2013/04/26, 13:35
سلام به نظر شما بین این دو کدوم با توجه قیمت به کارایی بهتره؟
asus dcuii 7970top
msi 7970 lightining

Hessam
2013/04/26, 13:45
سلام به نظر شما بین این دو کدوم با توجه قیمت به کارایی بهتره؟
asus dcuii 7970top
msi 7970 lightining

قطعاً ام اس آی. ایسوس فوق العاده گرون هست و بعضاً کارایی خوبی ارائه نمیده و حتی کانفیگ ضعیف تری نسبت به برند گیگابایت داره با قیمت همرده ی خودش در برند گیگابایت.
ام اس آی تنها برند دنیاست که در قبال کانفیگی که قطعاتش دارن، قیمت مناسبی داره. نه ارزونه خیلی. نه گرونه. کاملاً برند متعادلیه.
مدلی که اشاره کردید از ام اس آی از ایسوس ارزون تره و GPU Clock اش هم 70 تا بالاتر از ایسوس هست. در بقیه ی موارد سخت افزار مشابه هستن. گارانتی ام اس آی هم بهتر از ایسوس هست.
حالا جالبه بدونید گیگابایت از هر دو بهتر هست: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
جی پی یو کلاکش به 1100 اورکلاک شده. از ام اس آی گرون تره و از ایسوس ارزون تر. سه تا فن هم داره. اندازه اش هم بزرگتره با سه سال گارانتی.
در مورد کیفیت ساختش هم که چیزی نگم بهتره. واضح هست. :)
ضمناً بهترین قیمت/کارایی رو برند سافایر داره در بین کارت گرافیک ها. از همه ی برند ها ارزون تره و از نظر کانفیگ از سه برند دیگه در سطح کمی پایین تری قرار داره.

Roz6710
2013/04/26, 14:00
خب حسام جان لازمه بکم من خودم اهل اورکلاک هستم و ظاهر کارت هم برام مهمه حالا با توجه به این موارد شما کدوم این دو کارتی رو که گفتم پیشنهاد میکنی؟

Hessam
2013/04/26, 14:07
خب حسام جان لازمه بکم من خودم اهل اورکلاک هستم و ظاهر کارت هم برام مهمه حالا با توجه به این موارد شما کدوم این دو کارتی رو که گفتم پیشنهاد میکنی؟

من شرایط سه کارت رو در سه برند مختلف تا حدودی گفتم. دیگه اطلاعات خیلی دقیق و تخصصی ندارم. بقیه اش دیگه به سلیقه ی شما مربوط میشه. ظاهر، اندازه، قدرت و کارایی، کیفیت، گارانتی، حرارت و قیمت رو باید بررسی کنید.
اگر انتخاب من باشه، ظاهر و اندازه اصلاً برام مهم نیست. بقیه ی موارد مهم هستن.
از نظر قدرت، کیفیت و گارانتی گیگابایت از سایرین سرتر هست.
متعادل ترین انتخاب، می تونه مدل ام اس آی باشه. واقعاً برند ام اس آی خیلی متفاوته با سایرین. قدرت و کیفیت و گارانتیش به قیمتش می ارزه. قدرت و کاراییش هم که از ایسوس بهتره.
از نظر قیمت/کارایی سافایر بهتر از دو مورد دیگه هست.
در مورد ایسوس هم نمی دونم چی بگم واقعاً؟! گارانتی که افتضاح! وزن که بالا! قیمت که وحشتناک! :|
در کل نظر من اینه که انتخابتون رو بین گیگابایت و ام اس آی محدود کنید. البته ممکنه مدل ایسوس در اورکلاک بهتر از دو مورد دیگه ظاهر بشه که نمی دونم اینطور هست یا نه.
اگر بخواید اورکلاک کنید کارت رو، باید بررسی بشه که کدوم از این سه کارت در حالت اورکلاک، پتانسیل بهتری دارن و روی حداکثر چه فرکانسی میشه پایدار نگهش داشت و با چه دمایی!
در این مورد چون تجربه ی استفاده نداشتم، نمی تونم نظر بدم. بهتره نقد و بررسی های هر کدوم + بنچمارک هاش رو ببینید.
محسن عزیز شاید بتونه راهنمایی دقیق تری در این مورد بهتون داشته باشه.

iSteve
2013/04/26, 14:36
من خودم اهل اورکلاک هستم و ظاهر کارت هم برام مهمه
نظر آقا حسام محترم هست و بدون شک کارت های گیگابایت از مورد اعتمادترین ها هستند و نیازی به تعریف ندارن. ولی اگه اجازه بدین بنده هم نظر خودمو بگم:
اگه اهل اورکلاک سنگین هستید هیچ کارتی به
msi 7970 lightining نمیرسه. در این کارت از قطعاتی استفاده شده که باکیفیت تر از اونا وجود نداشته! ولی واقعا اگه از قابلیت های این کارت قصد ندارین استفاده کنید بهتره به موارد دیگه فکر کنید چون بخشی از قیمت این کارت به خاطر همین پتانسیل های اورکلاکش هست.

اثبات:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
البته این نظر منه.
نوع دیگه ای از این کارت با نام
msi 7970 lightining BE
هم وجود داره که فرکانس حافظه اش 400MHz از
msi 7970 lightining بیشتره و فرکانس هسته اش هم در حالت Boost clock به 1150MHz میرسه.

7777
2013/04/26, 14:51
نظر شخصی من به شما با احترام به نظر بقیه Asus matrix platinum 7970 هستش چون directcu ii top جزو سری rog نیست ولی matrix جزو سری rog هستش و بینظیره

Roz6710
2013/04/26, 14:57
7777 عزیز ممنون از راهنماییت ولی باید مبحث قیمت رو هم مدنظر قرار داد درسته؟
الان کارت پیشنهادی شما چقدر قیمتشه؟

Hessam
2013/04/26, 15:23
Roz6710 عزیز؛ کاربرد اصلی شما از کارت گرافیک چی هست و بودجه تون چقدره؟!
آیا صرفاً اورکلاک هست؟ اگر بله، در چه سطحی قصد اورکلاک دارین؟

کارت 7970 در برند ام اس آی به طور کلی به 7 مدل تقسیم میشه:

7777
2013/04/26, 15:38
7777 عزیز ممنون از راهنماییت ولی باید مبحث قیمت رو هم مدنظر قرار داد درسته؟
الان کارت پیشنهادی شما چقدر قیمتشه؟

هم قیمت directcu ii top هستش

Roz6710
2013/04/26, 15:42
حسام جان کاربرد اصلی من گیم در سطح حرفه ای هست و اینکه بین این دو مورد asus7970 top و msi7970 lightining مونده بودم در اصل مابین قیمت و سطح کارایی در اورکلاکشون هست .من الان یه asus7870dcuii دارم که به بالاترین سطح (از نظر خودم البته جسارت نباشه)اورش کردم دارم در سطح 7950 رفرنس ازش فریم میگیرم .
حالا نظر شما اساتید هم برام محترمه تا از تجربیات شما دوستان هم بتونم استفاده کنم و بهترین انتخاب رو با توجه به فاکتورهای ذکر شده داشته باشم.

AloneWolf
2013/04/26, 20:23
حسام جان کاربرد اصلی من گیم در سطح حرفه ای هست و اینکه بین این دو مورد asus7970 top و msi7970 lightining مونده بودم در اصل مابین قیمت و سطح کارایی در اورکلاکشون هست .من الان یه asus7870dcuii دارم که به بالاترین سطح (از نظر خودم البته جسارت نباشه)اورش کردم دارم در سطح 7950 رفرنس ازش فریم میگیرم .
حالا نظر شما اساتید هم برام محترمه تا از تجربیات شما دوستان هم بتونم استفاده کنم و بهترین انتخاب رو با توجه به فاکتورهای ذکر شده داشته باشم.

طول عمر فن های Lightning از همه بهتره ، تستشون کردم ، قدرت و کارایی فوق العاده ای هم دارن ،

من که میگم مدل msi رو انتخاب کن.

Hessam
2013/04/26, 20:30
نظر منم مثل ناصر عزیز؛ روی MSI R7970 Lightining BE هست.

Dangerism
2013/04/27, 20:26
سلام عزيزان
تو رنج قيمت 600 چند تا كارت گرافيك معرفي كنيد ممنون ميشم.
ضمنا مين بردمم ايسوسه راسته كه ميگن بهتره گرافيكشم ايسوس باشه؟

Hessam
2013/04/27, 20:33
سلام عزيزان
تو رنج قيمت 600 چند تا كارت گرافيك معرفي كنيد ممنون ميشم.
ضمنا مين بردمم ايسوسه راسته كه ميگن بهتره گرافيكشم ايسوس باشه؟

فقط مدل 7770 هست که بین 550 تا 600 هست و از سایر مدل ها بهتره! حتی از GTX 550 Ti.
این کاملاً تجربی هست، تنها دلیل بهینه بودن کاربردی دو قطعه ایسوس کنار هم، نزدیک بودن مهندسی طراحی قطعات هست که همونطور که گفتم تجربی است.

7777
2013/04/27, 20:35
MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. DDR5/):520.000

SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):580.000

PowerColor HD7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):570.000

XFX HD7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):630.000

ASUS HD7770 1GB DDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):630.000

ASUS GTX 550 Ti 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):650.000

ASUS GT640 2GB DDR3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):460.000

Inno3D iChill GTX 650 2GB HerculeZ 1000 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0/):630.000

Inno3D GT 640 2GB DDR3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):400.000

Hessam
2013/04/27, 20:54
msi radeon hd 7770 ghz edition 1gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ddr5/):520.000

sapphire hd 7770 ghz edition 1gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):580.000

powercolor hd7770 ghz edition 1gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):570.000

xfx hd7770 ghz edition 1gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):630.000

asus hd7770 1gb ddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):630.000

asus gtx 550 ti 1gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):650.000

asus gt640 2gb ddr3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):460.000

inno3d ichill gtx 650 2gb herculez 1000 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0/):630.000

inno3d gt 640 2gb ddr3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):400.000

gv-r777oc-1gd = 550
گیگابایت هم من اضافه می کنم! ماشالله! ایسوس قیمت خون پدرش میده قطعه رو! :D :d
GV-N650OC-1GI = 560!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جی تی ایکس 650 گیگابایت!!!!!!!!! قیمتش 560 تومن!!!! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

AloneWolf
2013/04/28, 12:55
با این gv-n650oc-1gb میتونی در رزولوشن متوسط ، تمام بازی های امروزی رو بدون مشکل اجرا کنی

البته باید باقی قطعات سیستمت هم قوی باشه ، پرازنده ، رم ، مین و هارد ، همه ی اینا تاثیر گذار هستن.

فقط اینجا بحث در مورد کارت گرافیکه ، اگه مطلبی در مورد باقی قطعات سیستم داری ، باید در مبحث خودشون مطرح بشن.

old gamer
2013/04/29, 02:19
سلام. میشه لطف کنید مقایسه کنید قدرت کیمینگ دو کارت MSI 6970 LIGHTINING و MSI GTX 660 Ti رو در حالت تکی و کراس و SLI هردو در رزولیشن 900* 1600
یه نتیجه گیری کلی میخوام. با سپاس فراوان

Hessam
2013/04/29, 07:06
سلام. میشه لطف کنید مقایسه کنید قدرت کیمینگ دو کارت MSI 6970 LIGHTINING و MSI GTX 660 Ti رو در حالت تکی و کراس و SLI هردو در رزولیشن 900* 1600

مدل دقیق بگو دوست من! MSI GTX 660 Ti چهار مدل مختلف در برند ام اس آی داره! کدومش؟
N660Ti PE 2GD5/OC؟ (بهترین مدلش اینه)
N660Ti TF 3GD5/OC؟
N660Ti-2GD5/OC؟
N660Ti-2GD5/OCV1؟

مقایسه ی مدل رفرنسشون رو حداقل میذارم: البته در گیم نیست این مقایسه:

660 دو سال بعد از 6970 ساخته شد! :D

ahr
2013/04/29, 07:27
از انودیا هم می تونید مدل 2 گیگ 650 رو بخرید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. به قیمت 780 تومن.
7850 سافایر رو می خوره! :D
کورکلاک 7850 سافایر چقدر پایینههههه!!!!!! :-o

بهتره یه نگاه به بنچمارکها بندازین بعد بخور بخور کنین من با 650 کار نکردم ولی 100 درصد به پای 7850 نمیرسه بهترین گزینه تو اون قیمت 7850 هست

Hessam
2013/04/29, 08:07
بهتره یه نگاه به بنچمارکها بندازین بعد بخور بخور کنین من با 650 کار نکردم ولی 100 درصد به پای 7850 نمیرسه بهترین گزینه تو اون قیمت 7850 هست

در Core Clock, Shader Speed، Memory Speed کارت 7850 در برابر GTX 650 Ti حرفی برای گفتن نداره!
حالا در بنچمارک این دو چی میگن، الله اعلم! :D
در یک سطح قرار می گیرن هر دو. چون هر دو نسبت به هم برتری هایی دارن!
ضمناً قیمت 7850 سافایر هم 880 تومنه. ایشون فرمودن 800 تومن! اگر 880 حاضرن بدن، بسم الله. :)

7777
2013/04/29, 08:23

دوست عزیز خیلی سخت میشه مقایسه کرد 2 چیپ ست دو نسل مختلف باهم رو و همراه با برندهای مختلف(یکی lightning) و به صورت کلی تنها راهی که من پیدا کردم اونم صرف نظر از مدل برند این می باشد:

ahr
2013/04/29, 15:37
در Core Clock, Shader Speed، Memory Speed کارت 7850 در برابر GTX 650 Ti حرفی برای گفتن نداره!
حالا در بنچمارک این دو چی میگن، الله اعلم! :D
در یک سطح قرار می گیرن هر دو. چون هر دو نسبت به هم برتری هایی دارن!
ضمناً قیمت 7850 سافایر هم 880 تومنه. ایشون فرمودن 800 تومن! اگر 880 حاضرن بدن، بسم الله. :)

مسلما قدرت گرفیک به Core Clock, Shader Speed، Memory Speed اینا فقط نیست و به تعداد ترانزیستور و قدرت محاسباتی gpu وخیلی چیزهای دیگر هم هست اینو من نمیگم یه سر به سایتهای با پدر مادر بزنین میبینین که 650 یه سطح پایینتر از 7850 و بالاتر از 7770 قرار میگیره و نسبت به قیمتش اصلا اقتصادی نیست و 7850 مدل 1 گیگ گیگابایت حدودا 820 هست که بازهم از اون 650 2 گیگ قویتره حالا خود دانید و در آخر یه چیز دیگه هم خدمت شما دوست عزیز بگم اونم اینکه درسته شما برند گیگابایت رو دوست دارین ما هم دوست داریم ولی دلیل نمیشه که برندهای دیگر رو اینقد مسخره کنید خاهشا کمی مراعات کنید خیلی ممنون

old gamer
2013/04/29, 15:44
مدل دقیق بگو دوست من! MSI GTX 660 Ti چهار مدل مختلف در برند ام اس آی داره! کدومش؟
N660Ti PE 2GD5/OC؟ (بهترین مدلش اینه)
N660Ti TF 3GD5/OC؟
N660Ti-2GD5/OC؟
N660Ti-2GD5/OCV1؟

مقایسه ی مدل رفرنسشون رو حداقل میذارم: البته در گیم نیست این مقایسه:

660 دو سال بعد از 6970 ساخته شد! :D

ممنون فکر میکنم این مقایسه بیشتر به آزمایش عملی نیاز داره تا بنچمارک. از وقتی که گذاشتین سپاسگذارم

Hessam
2013/04/29, 21:25
مسلما قدرت گرفیک به Core Clock, Shader Speed، Memory Speed اینا فقط نیست و به تعداد ترانزیستور و قدرت محاسباتی gpu وخیلی چیزهای دیگر هم هست اینو من نمیگم یه سر به سایتهای با پدر مادر بزنین میبینین که 650 یه سطح پایینتر از 7850 و بالاتر از 7770 قرار میگیره و نسبت به قیمتش اصلا اقتصادی نیست و 7850 مدل 1 گیگ گیگابایت حدودا 820 هست که بازهم از اون 650 2 گیگ قویتره حالا خود دانید و در آخر یه چیز دیگه هم خدمت شما دوست عزیز بگم اونم اینکه درسته شما برند گیگابایت رو دوست دارین ما هم دوست داریم ولی دلیل نمیشه که برندهای دیگر رو اینقد مسخره کنید خاهشا کمی مراعات کنید خیلی ممنون

:|
خیر دوست عزیز. اینطور نیست! من نظر شخصیم فقط و فقط برتری کانفیگ یک قطعه هست! نه برند! خب همیشه برند گیگابایت از سایرین کانفیگ بهتری داشته. این به نظر شما بهتر نیست؟!!
دقیقاً بخاطر همینه که از این برند خوشم میاد. چون علاوه بر کیفیت عالی، کانفیگ بی نظیری هم داره که در برندهای مشابه چنین قدرتی نمی بینیم و حداقل یک برتری کوچک داره.
در غیر اینصورت برند هایی مثل ام اس آی و ایسوس بسیار خوب هستن. اینجا بحث سر قدرت کارت گرافیک هست! نه برند! ما طبق وظایفی که در ارائه ی راهنمایی به کاربر در این فروم داریم، باید کاملاً بدون تعصب در مورد قطعات مختلف اظهار نظر کرده و بهترین رو معرفی کنیم.
امیدوارم درک درستی از انتخاب اینجانب داشته باشید و طرفداری تلقی نکنید.
شما اگر برتری بودن یا نبودن رو کنار بگذارید، کارت 7850 به بودجه ی ایشون نمی خوره! چه بسا اینکه در سایر برند های کارت 7850 بالای 950 هزا تومن و بعضاً بیش از یک میلیون تومن هست! ایشون فرمودن 800 تومن. پس بهتره وارد مسائل حاشیه ای نشیم و پاسخ کاربر رو با دلایل و منطق بدیم.

old gamer
2013/04/30, 21:25

18283

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Radeon HD6970 Lightning 2GB GDDR5/

سلام آقا محسن الان یکی از همینا رو سیستمه کمک میکنی اورکلاکش کنم میخوام واسه کرایسیس 3 فریم بیشتری بگیرم. با اور کلاک زیاد آشنا نیستم. البته بقیه دوستان هم همینطور. کسی راهنمایی کنه ممنون میشم ازش

Dangerism
2013/04/30, 21:40
ميشه از دوستان خواهش كنم مفهوم دقيق اين خط آخر رو برام توضيح بدن!

AloneWolf
2013/04/30, 21:50
سلام آقا محسن الان یکی از همینا رو سیستمه کمک میکنی اورکلاکش کنم میخوام واسه کرایسیس 3 فریم بیشتری بگیرم. با اور کلاک زیاد آشنا نیستم. البته بقیه دوستان هم همینطور. کسی راهنمایی کنه ممنون میشم ازش

این مدل خودش به خوبی آور شده ،

سیستم فعلیتون از نظر پاور مشکل داره و نمیتونه برق استانداردی رو تامین کنه.

حلا شما قصد دارید با آورکلاک فشار بیشتری هم بهش بیارید ؟؟

همونطور که در چند پست قبل به شما دو مدل پاور معرفی کردم ، بهتره اول یه پاور در اوون حدود تهیه کنید تا سیستمتون بتونه

برق استاندارد و مناسب خودش رو تامین کنه (الان کمبود توان داره این سیستم)

مطالب و مباحث مربوط به آورکلاک ، برای خودشون یک بخش جدا در انجمن دارند

پس درصورت نیاز لطفا در آنجا مباحث خود را مطرح کنید.

AloneWolf
2013/04/30, 21:51
ميشه از دوستان خواهش كنم مفهوم دقيق اين خط آخر رو برام توضيح بدن!

یعنی این کارت گرافیک حداکثر میتونه 1748 مگابایت از رم کامپیوتر رو برای خودش آدرس دهی و استفاده کنه.

old gamer
2013/04/30, 22:17
این مدل خودش به خوبی آور شده ،

سیستم فعلیتون از نظر پاور مشکل داره و نمیتونه برق استانداردی رو تامین کنه.

حلا شما قصد دارید با آورکلاک فشار بیشتری هم بهش بیارید ؟؟

همونطور که در چند پست قبل به شما دو مدل پاور معرفی کردم ، بهتره اول یه پاور در اوون حدود تهیه کنید تا سیستمتون بتونه

برق استاندارد و مناسب خودش رو تامین کنه (الان کمبود توان داره این سیستم)

مطالب و مباحث مربوط به آورکلاک ، برای خودشون یک بخش جدا در انجمن دارند

پس درصورت نیاز لطفا در آنجا مباحث خود را مطرح کنید.

داداش اون که نشد رفتم یه پاور 850 واتی تاندربولت خریدم تعجب کردم گفتی. اونجا میپرسم امیدوارم شما جواب بدید. باید بگم من روی بایوس اولیش هستم و کاملا فرکانس ها و پرفورمنس استاندارد هستش و وقتی به بایوس دوم سوئیچ میکنم سیستم بوق میزنه روشن نمیشه. منتظر کمک شما هستم در تاپیک مربوطه مطرح میکنم
ممنون

mysam
2013/05/01, 09:19
سلام به دوستان من یک سیستم دارم میخوام گرافیکش رو عوض کنم فقط بخاطربازی gta iv که بتونم با رزولوشن بالا بازی کنم کارت فعلیم خیلی ضعیفه hd 5450 هستش کارت خیلی گرونم نمیتونم بخرم مشخصات سیستم هم اینه
cpu g2020
ram 4g مدل نمیدونم
mb p75
vga ati 5450 hd چی بجای این بزارم نمیخوام که تموم بازی ها رو با رزولوشن بالا انجام بدم فقط gta iv و هم رده هاش قیمت هم جوری باشه که یه ادم بیکار بتونه خریداری کنه
منتظر پیشنهادتونم

7777
2013/05/01, 10:20
سلام به دوستان من یک سیستم دارم میخوام گرافیکش رو عوض کنم فقط بخاطربازی gta iv که بتونم با رزولوشن بالا بازی کنم کارت فعلیم خیلی ضعیفه hd 5450 هستش کارت خیلی گرونم نمیتونم بخرم مشخصات سیستم هم اینه
cpu g2020
ram 4g مدل نمیدونم
mb p75
vga ati 5450 hd چی بجای این بزارم نمیخوام که تموم بازی ها رو با رزولوشن بالا انجام بدم فقط gta iv و هم رده هاش قیمت هم جوری باشه که یه ادم بیکار بتونه خریداری کنه
منتظر پیشنهادتونم

سلام با گرافیک geforce gt 630 به راحتی میتونی این بازی رو انجام بدی

mysam
2013/05/01, 11:37
سلام با گرافیک geforce gt 630 به راحتی میتونی این بازی رو انجام بدی
ممنون بابت راهنماییتون.. از فعلی من که خیلی بهتره ؟ و مابقی بازی ها رو هم با متوسط و پایین بدون لگ اجرا میکنه

7777
2013/05/01, 11:46
ممنون بابت راهنماییتون.. از فعلی من که خیلی بهتره ؟ و مابقی بازی ها رو هم با متوسط و پایین بدون لگ اجرا میکنه

خواهش میکنم. شما گفتی بازی gta iv و بازیهای در سطح اون من اینو پیشنهاد دادم. ولی بازیهایی مثل کرایسیس 3 و فارکرای 3 رو با این کارت نمیتونی اجرا کنی

old gamer
2013/05/02, 22:32
آقا اصلا ولش کن. شما جای من بودی حاضر میشدی 150 سر بدی 7870 tf III بگیری؟ جای 6970؟
من دوتا 7870 کراس کنم چقدر بهتر از دوتا 6970 میشه تو بازیها؟

old gamer
2013/05/02, 22:35
بتلفیلد 4 داره میاد لامصب این گرافیکا کم میارن من میدونم گرافیکش وحشته. دموشو دیدم که میگم

AloneWolf
2013/05/02, 22:54
آقا اصلا ولش کن. شما جای من بودی حاضر میشدی 150 سر بدی 7870 tf III بگیری؟ جای 6970؟
من دوتا 7870 کراس کنم چقدر بهتر از دوتا 6970 میشه تو بازیها؟

شما کارت گرافیکاتون رو فک کنم دونه ای 880,000 تومن گرفتید

اما این مدل از 7870 ، حداقل 1,100,000 تومن قیمت داره (بله عوض میکردم)

و مخصوصا بازی های جدید ، با این گرافیک بهتر اجرا میشن.

بتلفیلد 4 داره میاد لامصب این گرافیکا کم میارن من میدونم گرافیکش وحشته. دموشو دیدم که میگم

سیستم فعلیتون* ، بدوون هیچ مشکلی ، با رزولوشن فول اچ دی و جزییات بالا این بازی رو اجرا خواهد کرد

(کراس فایر دوتا 6970)

ali.ps4
2013/05/03, 20:22
با سلام.من یه مانیتور 2342p گرفتم که قابلیت سه بعدی داره.یه کارت گرافیک بهم معرفی کنید که قابلیت 3d رو پشتیبانی کنه.بودجه مهم نیست فقط پشتیبانی کنه

AloneWolf
2013/05/03, 21:18
با سلام.من یه مانیتور 2342p گرفتم که قابلیت سه بعدی داره.یه کارت گرافیک بهم معرفی کنید که قابلیت 3d رو پشتیبانی کنه.بودجه مهم نیست فقط پشتیبانی کنه

پردازش سه بعدی فیلم های فول اچ دی ، سنگین و حجیم میباشد

اما برای کارت گرافیک های امروزی ، این محاسبات بسیار ساده و روان انجام می شود ،

پس نیازی به خرید کارت گرافیک های خیلی حرفه ای و گران قیمت نیست،

لیست پیشنهادی:

MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5
5,190,000 ریال

Inno3D GTX 650 2GB HerculeZ 1000
6,290,000 ریال

Sapphire HD 7750 1GB GDDR5
4,490,000 ریال

Inno3D GT 640 2GB DDR3
3,990,000 ریال

اینم پیشنهاد ویژه ی من به شما:

GIGABYTE GT630 2GB DDR3
2,950,000 ریال
(کارت خوش ساخت گیگابایت با قیمتی مناسب)

با یه دونه GT630 به راحتی میتونی همزمان دوتا فیلم 3بعدی رو اجرا کنی ، چه برسه به یکی

و کارت قوی تر* از این برای شما تفاوتی نخواهد کرد.

* و همچنین گرانتر

NAVID OC
2013/05/03, 21:45
اگر شما هر از گاهي بازي هم مي كنيد كارت ٧٧٥٠ يا ٧٧٧٠ را برداريد اما اگر اصلا بازي نمي كنيد همان ٦٣٠ جي تي كارتون رو راه مي ندازه...

7777
2013/05/03, 22:10

سلام فقط امیدوارم گیم نخوای 3d بازی کنی چون شدیدا افت فریم داره

AloneWolf
2013/05/03, 22:25
سلام فقط امیدوارم گیم نخوای 3d بازی کنی چون شدیدا افت فریم داره

خیر قصدشون بازی نیست ، تنها میخوان فیلم های 3d با سیستمشون ببینن ،

در مبحثی که خودشون ایجاد کرده بودن کامل نیازشون رو توضیح دادن ، اما اینجا به علت اینکه کامل ننوشتن ،

باعث شک ترید دوستان عزیز شدن.

Nima.Salarian
2013/05/04, 11:58
با سلام میخواستم نظرتون رو درباره این کارت بدونم .کارتی هست که بشه باهاش بازی کرد؟
MSI N550GTX-Ti MD1GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Hessam
2013/05/04, 12:22
با سلام میخواستم نظرتون رو درباره این کارت بدونم .کارتی هست که بشه باهاش بازی کرد؟
MSI N550GTX-Ti MD1GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بله. 100%.
منتها سایر قطعات هم حداقل به اندازه ی 30% در اجرای عالی و روان بازی ها نقش دارن. اینطور نیست که شما کارت گرافیک بخرید، یعنی تمام بازی ها عالی و با رزیولیشن بالا اجرا شوند.
مشخصات سیستم + وات ریل پاورتون رو ذکر کنید.

mikelwar
2013/05/04, 15:51
دوستان من در حال حاضر 6790 دارم و راضی هم هستم .می خواستم یک دونه ی دیگه بگیرم از هر دوبه حالت کراس فایر استفاده کنم
1 به نظر تون در حال حاضر این کارت چند است ؟
2 باکراس فایر این کارت قدرتش به اندازه ی چه کارتی از سری 7000 میشود ؟
3 ایا اصلا میشه این کارت را گیر اورد ؟

AloneWolf
2013/05/04, 19:09
دوستان من در حال حاضر 6790 دارم و راضی هم هستم .می خواستم یک دونه ی دیگه بگیرم از هر دوبه حالت کراس فایر استفاده کنم
1 به نظر تون در حال حاضر این کارت چند است ؟
2 باکراس فایر این کارت قدرتش به اندازه ی چه کارتی از سری 7000 میشود ؟
3 ایا اصلا میشه این کارت را گیر اورد ؟

الان یه 6770 توو بازار 410تومن قیمتشه ، 6790 که گرونتره.

حداقل باید 500تومن باشه ، و با اضافه کردن یک 6790 دیگه ، میانگین 85% افزایش کارایی خواهید داشت (درایور هم آخرین نسخه رو نصب کن)

من که در بازار ندیدمش ، اما دست دومش گیرت میاد.

AloneWolf
2013/05/04, 19:21
البته بهتر که این 6790 رو حدود 300 بفروشیش و اوون 500 تومنی هم که میخوای یه 6790 دیگه بگیری رو بذاری رووش

و باهاش یکی از اینارو بگیری:

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5
8,790,000 ریال

Inno3D GTX 650 Ti 2GB HerculeZ 1000
8,150,000 ریال

Nima.Salarian
2013/05/04, 21:58
بله. 100%.
منتها سایر قطعات هم حداقل به اندازه ی 30% در اجرای عالی و روان بازی ها نقش دارن. اینطور نیست که شما کارت گرافیک بخرید، یعنی تمام بازی ها عالی و با رزیولیشن بالا اجرا شوند.
مشخصات سیستم + وات ریل پاورتون رو ذکر کنید.

من این کارتو برای سیستم جدیدم میخوام
Main: Giga GA-P75-P3
CPU:CORE I3 3210
RAM:Kingeston 1600 یا Geil evo veloce 8GB
Power: Green EU GP 600A-EU
Case : Green X3
دارم تحقیق میکنم رو قطعاتش فعلا تا انشالله دو هفته دیگه که بخرمش

این کارتو بگیرم(MSI N550GTX-Ti MD1GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)) یا 7750 یا 7770

ahr
2013/05/04, 22:03

این کارتو بگیرم(MSI N550GTX-Ti MD1GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)) یا 7750 یا 7770
100 درصد
7770 بهتر از 550 هست شک نکنید چون خودم هر دو تاش رو دارم حلا اگه 650 بود یه چیزی یه نمه از 7770 قویتر و گرونتره حالا خود دانید

AloneWolf
2013/05/04, 22:11

این کارتو بگیرم(MSI N550GTX-Ti MD1GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)[/URL]) یا 7750 یا 7770

اگه میخوای 600تومن خرج کنی ، پس بجای اوون 3تا اینو بگیر:

Inno3D GTX 650 2GB HerculeZ 1000
6,290,000 ریال
[url]فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

7777
2013/05/04, 22:27
من نظرم:

SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5:570.000

اینم میذارم خودت مقایسه کنی.

Nima.Salarian
2013/05/04, 22:43
من نظرم:

SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5:570.000

اینم میذارم خودت مقایسه کنی.

مرسی همین 7770 رو برمیدارم فقط بهم بگید 7770 ها چند برند زدن
کدومشون بهتره؟

Nima.Salarian
2013/05/04, 22:44
اگه میخوای 600تومن خرج کنی ، پس بجای اوون 3تا اینو بگیر:

Inno3d gtx 650 2gb herculez 1000
6,290,000 ریال
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. gtx 650 2gb herculez 1000/
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 1000 - 02.jpg

فک کنم داداش پول کم بیارم چون بقیه قطعاتم بالا هستن قیمتش البته نه اون قد بالا بالا :d
7770 رو بچه ها معرفی کردن تشکر از همه

7777
2013/05/04, 22:46
برند زیاده

Asus,gigabyte,xfx,club 3d,sapphire,powercolor,his,

همشون عالی هستند

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/05/05, 08:42
برند زیاده

Asus,gigabyte,xfx,club 3d,sapphire,powercolor,his,

همشون عالی هستند

استاد msi چطوره؟
قیمتش از بقیه لطیف تره. :دی

سافایر رو تو لیون حدودا زده 570000 زنگ زدم به یکی از دوستام تو بازار (مشهد) گفت بین 700 تا 800!!!
نزدیک بود باهاش دعوا کنم
قیمت لیون رو که بهش گفتم (اصلا نمیدونست لیون چی هست!) تعجب کرد گفت قیمت خریدمون بیشتر از اینه
احتمالا تو بازار تهران از لیون هم ارزونتر باشه
خوش به حال شما تهرونی ها که تو نعمتید :دی

(کل متن بالا در ادامه بحث دوستان درمورد 7770 میباشد)

Hessam
2013/05/05, 09:15
ام اس آی هم عالیه... بد که اصلاً نیست... حداقل جزو 3-4 برند کارت گرافیک برتر دنیاست!

iSteve
2013/05/05, 10:02
سافایر رو تو لیون حدودا زده 570000 زنگ زدم به یکی از دوستام تو بازار (مشهد) گفت بین 700 تا 800!!!
نزدیک بود باهاش دعوا کنم
قیمت لیون رو که بهش گفتم (اصلا نمیدونست لیون چی هست!) تعجب کرد گفت قیمت خریدمون بیشتر از اینه
احتمالا تو بازار تهران از لیون هم ارزونتر باشه
خوش به حال شما تهرونی ها که تو نعمتید :دی

محمد جان فکر نمیکنم قیمت ها توی مشهد با تهران تا این حد تفاوت داشته باشه، یکی از دوستان بنده توی مجتمع تک مشهد یه نمایندگی msi داره و قیمت هایی که ازش میپرسم گاهی حتی از قیمت های لیون و حتی از لیست قیمت های همین سایت گاهی اوقات پایین تره و گاهی اوقات مساوی و در بعضی از قطعات کمی بالاتره که طبیعیه و در بقیه ی شهرها هم به همین صورته ولی اختلاف قیمت به 200 یا 300 تومن که نمیرسه دیگه!
دوستانی که در تهران زندگی میکنند حرف بنده رو تایید میکنند؟

ahmadeid1362
2013/05/05, 10:58
محمد جان فکر نمیکنم قیمت ها توی مشهد با تهران تا این حد تفاوت داشته باشه، یکی از دوستان بنده توی مجتمع تک مشهد یه نمایندگی msi داره و قیمت هایی که ازش میپرسم گاهی حتی از قیمت های لیون و حتی از لیست قیمت های همین سایت گاهی اوقات پایین تره و گاهی اوقات مساوی و در بعضی از قطعات کمی بالاتره که طبیعیه و در بقیه ی شهرها هم به همین صورته ولی اختلاف قیمت به 200 یا 300 تومن که نمیرسه دیگه!
دوستانی که در تهران زندگی میکنند حرف بنده رو تایید میکنند؟
بله منم حرف شمارو تایید می کنم استیو جان البته من تو تهران نیستم ولی نهایت قیمت جنس مشهدی یاجنس تهرونی 40 تا50 تومن هست

Nima.Salarian
2013/05/05, 12:37
الان من توی سیستان و بلوچستان زندگی میکنم بهشون بگم 7770 میخوام زنگ میزنن تهران و از همکاراشون که براشون جنس میارن میپرسن اونا مثلا بگن 570 اینا میگن 650

AloneWolf
2013/05/05, 12:45
الان من توی سیستان و بلوچستان زندگی میکنم بهشون بگم 7770 میخوام زنگ میزنن تهران و از همکاراشون که براشون جنس میارن میپرسن اونا مثلا بگن 570 اینا میگن 650

خب چه کاریه، خرید اینترنتی انجام بده تا واست پست کنن (اینم 5 یا 6 تومن هزینه ی پست یه کارت ، بازم بهتره 80تومن اختلاف قیمته)

Hessam
2013/05/05, 15:56
کارت 7770 گیگابایت از همشون قوی تره!!! (روی کاغذ!) - قیمتش هم 550 تومنه!
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اینکه مادربورد شما هم گیگا هست، بیش از پیش خرید گیگا رو به دلیل نزدیک بودن طراحی مهندسی دو قطعه و سازگاری بی چون و چرا به همراه نهایت بازدهی پیشنهاد می کنم!

خدمات آواژنگ شيراز
استان: فارس
تلفن: 2352006-0711
نشاني: سي متري
سينما سعدي - حد
فاصل چهار راه مشير نو
و فكله هنگ - جنب
كوچه شماره 4

mysam
2013/05/06, 21:45
سلام اساتید جوان با 300 یا 350 میشه گرافیک خرید برای بازی 1 گیگ 256 بیت ddr3

7777
2013/05/06, 22:29

مثلا چه بازی؟

Hessam
2013/05/07, 06:22

خیر. آخر آخرش با پهنای باند 128 بیت می تونید خریداری کنید. بهتر نمی تونید. کارت های ماقبل gt630 از سری انودیا رو می تونید بخرید.

Dangerism
2013/05/07, 06:22
ASUS GTX 650 Ti Dual Fan 1GB GDDR5Inno3D GTX 650 Ti 2GB HerculeZ 1000سلام آیا تفاوت یک گیک بین اینا محسوس هستش؟و با توجه به اینکه ایسوس قابلیت sli داره شما کدومو پیشنهاد میدین؟آیا اون تفاوت 1 گیگ ارزش داره که بیخیال sli بشم؟

AloneWolf
2013/05/07, 06:25

با 300 یا 350 تومن چنین کارتی گیرتون نمیاد ،

اگر قصد خرید یک کارت گرافیک 256بیت مناسب برای بازی دارید ، بودجتون رو باید بیشر کنید

Hessam
2013/05/07, 06:30
asus gtx 650 ti dual fan 1gb gddr5inno3d gtx 650 ti 2gb herculez 1000سلام آیا تفاوت یک گیک بین اینا محسوس هستش؟و با توجه به اینکه ایسوس قابلیت sli داره شما کدومو پیشنهاد میدین؟آیا اون تفاوت 1 گیگ ارزش داره که بیخیال sli بشم؟

بله. در بازی هایی مثل gta بسیار بسیار احساس میشه! این بازی بیشترین حافظه ی گرافیکی سیستم رو درگیر می کنه و راحت از 2 گیگ حافظه ی گرافیکی بهره خواهد برد جهت نمایش جزئیات بیشتر.
در مورد اس ال آی هم به بودجه، مادربورد و البته پاور خود نگاه کنید. اگر قابلیت اس ال آی رو مادربورد شما داشت و پاورتون حداقل توان تغذیه ی اس ال آی رو داشت و بودجه ی کافی هم برای خرید یک کارت دیگر 650 که حدود 800 هزار تومن هست رو دارید، بسم الله. به طور حتم اس ال آی علاوه بر پوشش حافظه ی بیشتر (همون 2 گیگ) قدرت به مراتب بالاتری داره.
ضمناً به طور کُلی برند ASUS بهتر از برند Inno3D هست.

AloneWolf
2013/05/07, 06:41
ASUS GTX 650 Ti Dual Fan 1GB GDDR5Inno3D GTX 650 Ti 2GB HerculeZ 1000سلام آیا تفاوت یک گیک بین اینا محسوس هستش؟و با توجه به اینکه ایسوس قابلیت sli داره شما کدومو پیشنهاد میدین؟آیا اون تفاوت 1 گیگ ارزش داره که بیخیال sli بشم؟

خب این بستگی زیادی به شما و سیستمتون داره ،

مینتون sli ساپورت میکنه؟ آیا قصد خرید کارت دوم دارید؟

بله تفاوت یک گیگ با دوگیگ ، مخصوصا در رزولوشن های بالاتر از 1366x768 بسیار چشمگیر است.

و هرچه مقدار حافظه بیشتر باشد ، کارایی هم بالا میرود.

mysam
2013/05/07, 11:52
با 300 یا 350 تومن چنین کارتی گیرتون نمیاد ،

اگر قصد خرید یک کارت گرافیک 256بیت مناسب برای بازی دارید ، بودجتون رو باید بیشر کنید
دوست من باید تا چقدر افزایش بدم ///دست 2 هم با این قیمت نمیشه پیدا کرد

AloneWolf
2013/05/07, 12:39
دوست من باید تا چقدر افزایش بدم ///دست 2 هم با این قیمت نمیشه پیدا کرد

5,490,000 ریال
MSI Radeon HD 7770 GHz Edition
از این کارت پایین تر ، در بازی* به مشکل خواهید خورد

* بازی های جدید و گرافیک بالا

اما با این 7770 میتونید با کیفیت مناسب و در رزولوشنی حدود 1366 در 768 بازیها رو به راحتی اجرا کنید.

(( بازی بجز کارت گرافیک به پدازنده و رم خوب هم نیاز داره ))

mysam
2013/05/07, 14:25
MSI N550GTX-Ti Cyclone II/OC این بدرد نمیخوره از اون ضعیف تره

_mehdi_
2013/05/07, 14:52

توی سایتی که یکی از دوستان معرفی کردند این مدل نظر من رو جلب کرده. رابطش 192 بیتیه ولی حافظه اش 1 گیگ gddr5 هست
دوستان و اساتید با این رنج قیمت نظرشون در مورد این کارت گرافیک چیه؟ارزش داره

قیمت | مشخصات کارت گرافیک ام اس آی MSI N550GTX-Ti Cyclone II/OC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

AloneWolf
2013/05/07, 16:31
MSI N550GTX-Ti Cyclone II/OC این بدرد نمیخوره از اون ضعیف تره

بله 7770 خیلی بهتر از 550ti هستش

7777
2013/05/11, 08:10
دوست عزیز حسام جان درست میگن ما خبر نداریم الان مدل msi 650 قیمتش چند هست مگر شما خودت بری بازار ببینی پیدا میکنی ما میتونیم از روی قیمت جهانی حساب کنیم به شما بگیم ولی ممکنه با بازار ایران خیلی متفاوت باشه و اصلا این مدل کارت رو شما پیدا نکنی در بازار دیگه قیمتش اهمیتی نداره!!!!!!!!

این قیمتها جهانی بوده و با دل ار 5000 تومنی حساب شده:

msi gtx 650 oc 1gb:675.000
MSI N660 TF 2GD5 :1.025.000

Hessam
2013/05/11, 08:22
این قیمتها جهانی بوده و با دل ار 5000 تومنی حساب شده:

msi gtx 650 oc 1gb:675.000
MSI N660 TF 2GD5 :1.025.000

با $ 5250 تومن باید حساب بشه حدوداً.

iSteve
2013/05/11, 10:55
سلام دوست خوبم این مدل در بازار پیدا میشه با قیمت 1380تومن : msi N660Ti PE 2GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
توی لیون (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. R5/) قیمتش 1389 هست ولی در بازار 1380 تومنه.

amir1364
2013/05/11, 11:38
سلام دوست خوبم این مدل در بازار پیدا میشه با قیمت 1380تومن : msi N660Ti PE 2GD5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
توی لیون (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. R5/) قیمتش 1389 هست ولی در بازار 1380 تومنه.

من با نظر دوست عزیز موافقم msi N660Ti PE 2GD5 از سری پاور ادیشن بسار عالیست (:|

mikelwar
2013/05/12, 19:39
دوستان می خواستم بدانم که قیمت این کارت چه قدر است؟MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr Gaming 2 GB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)بعد برای sli این کارت ایا این دو پردازنده برای این کارت تنگناه ایجاد نمی کنند چون توی یک سایت برای sli این کارت این دو پردازنده را پیشنهاد کرده بود .
fx 8120
i5 2500

NAVID OC
2013/05/12, 20:01
چرا مي خواهيد sli كنيد؟
به جاش يه ٦٧٠ برداريد.

PouriaTech
2013/05/13, 09:22
سلام.میخواستم ببینم اصلا کارت گرافیکای AMD به سی پی یو AMD هم نیاز دارن یا اگر سی پی یو اینتل بود،جواب میده یا نه؟Nvidia بهتره دیگه برا بازی؟

یه سوال دیگه هم داشتم،تو کارت گرافیکای MSI و ASUS ،کلمه ی Ti چیه؟خوبه،بده،یه توضیح مختصر.

سوال سومم اینه که کلا مادربرد ایسوس بهتره یا MSI؟ اگر ایسوس بهتره،کدوم سریش بهتره؟Sabertooth،Rampage IV،PX؟ممنون میشم اگر سریع جواب بدید.

Shahin007
2013/05/13, 09:33
سلام.میخواستم ببینم اصلا کارت گرافیکای AMD به سی پی یو AMD هم نیاز دارن یا اگر سی پی یو اینتل بود،جواب میده یا نه؟Nvidia بهتره دیگه برا بازی؟

یه سوال دیگه هم داشتم،تو کارت گرافیکای MSI و ASUS ،کلمه ی Ti چیه؟خوبه،بده،یه توضیح مختصر.

سوال سومم اینه که کلا مادربرد ایسوس بهتره یا MSI؟ اگر ایسوس بهتره،کدوم سریش بهتره؟Sabertooth،Rampage IV،PX؟ممنون میشم اگر سریع جواب بدید.

سلام دوست عزیز...کارت گرافیک هر چی باشه ربطی به cpu نداره برای سیستم amd میتونید هم کارت گرافیک انویدیا استفاده کنید و هم amd.

نمیشه گفت صد در صد انویدیا بهتره برای بازی و بهتره مدل با مدل مقایسه بشه...مثلا در رزولیشن های بالا کارت های amd بهتر از انویدیا عمل میکنن ولی در رزولیشن پایین تر
انویدیا بهتر عمل میکنه...از کارت های انویدیا در کارهای پردازش گرافیکی نباید به اندازه ی amd انتظار داشته باشین.

سوال دوم اطلاعات کاملی ندارم ولی میدونم یجورایی میشه گفت مدل تقویت شدس و بهتره.

سوال سوم هم هر دو واقعا خوبن..بستگی به کاربرد شما داره...در شریاط خاص و دشوار کاری sabertooth ها خیلی خوب هستن...
سری rog مخصوص اورکلاکر ها هستش و گیمرهای خیلی حرفه ای..کاربرای معمولی نمیتونن از امکانات سری rog به صورت کامل استفاده کنن.

amir1364
2013/05/13, 09:46
نمیشه گفت صد در صد انویدیا بهتره برای بازی و بهتره مدل با مدل مقایسه بشه...مثلا در رزولیشن های بالا کارت های amd بهتر از انویدیا عمل میکنن ولی در رزولیشن پایین تر
انویدیا بهتر عمل میکنه...از کارت های انویدیا در کارهای پردازش گرافیکی نباید به اندازه ی amd انتظار داشته باشین.

ببین دوست عزیز گفته های بالا کاملاً اشتباه هستن یکی اینکه در رزولیشن بالا مقدار عملکرد به بیو رم بیشتر کارت گرافیک بستگی داره یهنی شما هر چقدر رم کارت گرافیکت زیاد باشه با افت فریم کمتری مواجه خواهی شد و نمیشه گفت کلاً ای ام دی از انودیا در رزولیشن بالا بهتر عمل میکنه برای این منظورم شمارو دعوت میکنم برید تستهای تایتان رو از وب پیدا کنید و نگاه کنید و در رابطه با موضوع بعدی انودیا در کارتهای سری 600 فقط به بهینه سازی بازی اهمیت داده و کارت رو مخصوص بازی درست کرده الان دیگه تو سری 600 واحدهای سایزنی مستقل وجود نداره و با کلاک جی پی یو ادغام شده بخاطر همین در نرم افزارهای مهندسی نتایج پایین تر از رقیبش هست به نظر من اگر دنبال کارت محاسباتی هستید بهتر هستش که به دنبال کارتهای کوادرو - تسلا - یا فایر پرو از هر دو شرکت باشید .

amir1364
2013/05/13, 09:47

ببین دوست عزیز گفته های بالا کاملاً اشتباه هستن یکی اینکه در رزولیشن بالا مقدار عملکرد به بیو رم بیشتر کارت گرافیک بستگی داره یهنی شما هر چقدر رم کارت گرافیکت زیاد باشه با افت فریم کمتری مواجه خواهی شد و نمیشه گفت کلاً ای ام دی از انودیا در رزولیشن بالا بهتر عمل میکنه برای این منظورم شمارو دعوت میکنم برید تستهای تایتان رو از وب پیدا کنید و نگاه کنید و در رابطه با موضوع بعدی انودیا در کارتهای سری 600 فقط به بهینه سازی بازی اهمیت داده و کارت رو مخصوص بازی درست کرده الان دیگه تو سری 600 واحدهای سایزنی مستقل وجود نداره و با کلاک جی پی یو ادغام شده بخاطر همین در نرم افزارهای مهندسی نتایج پایین تر از رقیبش هست به نظر من اگر دنبال کارت محاسباتی هستید بهتر هستش که به دنبال کارتهای کوادرو - تسلا - یا فایر پرو از هر دو شرکت باشید .

PouriaTech
2013/05/13, 10:16

پس یعنی برای بازی یه کارت گرافیک انویدیا 2 گیگ،192 بیت،Ti،GTX 660،خوبه دیگه؟؟؟من ولی به جواب دقیقم نرسیدم،کارت گرافیک ایسوس بگیرم یا MSI؟مادربردم همینطور؟

NAVID OC
2013/05/13, 10:27
پس یعنی برای بازی یه کارت گرافیک انویدیا 2 گیگ،192 بیت،Ti،GTX 660،خوبه دیگه؟؟؟من ولی به جواب دقیقم نرسیدم،کارت گرافیک ایسوس بگیرم یا MSI؟مادربردم همینطور؟
ببين دوست عزيز هر كس نظر خودشو داره! به نظر بنده كه به جاي اين GTX 660 مي تونيد يك Saphire 7950 3 gb GDDR5 است با قيمت حدودي ١٢٣٠T

amir1364
2013/05/13, 10:46
دوست عزیز خوبه ولی نه بازی در رزولیشن بالا و جزئیان آنتی الایزینگ زیاد کارت خوب رو دوست عزیز خودتون باید تعریف کنید چون مصرف کننده نهایی شما هستید ببین دوست من من الان با 690 بازی میکنم واسم خوبه ولی دو سال دیگه بازی هایی که میان 690 جوابگوی اونا تو رزولیشن بالا نخواهد بود منظور این هستش که گرافیک ها هر سال در حال تغییر و تحولند بخاطر همین زیاد وسواس در انتخاب کارت نداشته باش

Shahin007
2013/05/13, 10:57

خب مهندس عزیز من هم کلی گفتم دیگه..شما یه نگاهی بندازی به بنچمارک ها میبینی تو پردازش های گرافیکی سنگین بیشتر جاها 7970 ghz edition حتی از تایتان و 690 هم بهتر عمل کرده!
همین طور در روزلیشن های بسیار بالا...منم که نگفتم مثلا 6870 در رزولیشن بالا از 690 یا تایتان یا 680 بهتر عمل میکنه!
شما از یه طرف گفتی نمیشه کلی بگی بعد اومدی یه مدل تایتان رو مثال زدی!

موفق باشید.

amir1364
2013/05/13, 11:05
خب مهندس عزیز من هم کلی گفتم دیگه..شما یه نگاهی بندازی به بنچمارک ها میبینی تو پردازش های گرافیکی سنگین بیشتر جاها 7970 ghz edition حتی از تایتان و 690 هم بهتر عمل کرده!
همین طور در روزلیشن های بسیار بالا...منم که نگفتم مثلا 6870 در رزولیشن بالا از 690 یا تایتان یا 680 بهتر عمل میکنه!
شما از یه طرف گفتی نمیشه کلی بگی بعد اومدی یه مدل تایتان رو مثال زدی!

موفق باشید.

درود
برادر من من کلی میگم یا شما من مثال زدم شما کلی عرض می کنید به پست خودتون مراجعه کنید و خوب نوشته هاتون رو بخونید متوجه میشید.

PouriaTech
2013/05/13, 11:10
پس فعلا حتی 1 یا 2 گیگ هم بگیرم،جواب میده تا 1 یا 2 سال دیگه،بعدا بذارم یه 3 یا 4 گیگ جدید بگیرم.ممنون که سریع پاسخ میدید.بیرون که جواب درست حسابی نمیدن،اگر این انجمنم نباشه که هیچی دیگه.:)

kamyar
2013/05/13, 11:13
پس فعلا حتی 1 یا 2 گیگ هم بگیرم،جواب میده تا 1 یا 2 سال دیگه،بعدا بذارم یه 3 یا 4 گیگ جدید بگیرم.ممنون که سریع پاسخ میدید.بیرون که جواب درست حسابی نمیدن،اگر این انجمنم نباشه که هیچی دیگه.:)
عزیز قدرت گرافیک اصلا به حجمش ربطی نداره نمیدونم چرا این بین مردم جا نمیافته که مغازه دارها فقط از این طریق گرافیک رو میندازن
به ddr کارت-gpu به کار رفته-فرکانس و... کارت مربوط میشه در هیج بازی ای هم تا به الان حجم تاثیر نداشته و فکر هم نکنم در اینده هم تاثیر بزاره

mikelwar
2013/05/13, 11:55
چرا مي خواهيد sli كنيد؟
به جاش يه ٦٧٠ برداريد.
دوست من بودجم نمیرسه که 670 بگیرم .چون میخواهم پردازنده ام را عوض کنم .مادربرد .رم .پاور اینو باید عوض کنم من فقط سوال اصلیم اینه که ایا این دو پردازنده برای sli اون کارتی که گفتم گلوگاه ایجاد نمی کنند مخصوصا نظرم روی amd است
fx 8120
i5 2500

amir1364
2013/05/13, 12:04
دوست من بودجم نمیرسه که 670 بگیرم .چون میخواهم پردازنده ام را عوض کنم .مادربرد .رم .پاور اینو باید عوض کنم من فقط سوال اصلیم اینه که ایا این دو پردازنده برای sli اون کارتی که گفتم گلوگاه ایجاد نمی کنند مخصوصا نظرم روی amd است
fx 8120
i5 2500

نه دوست عزیز پردازنده های معرفی شده کاملاً مناسب هستن و شما میتونید از تکنولوژی اس ال آی بهره ببرید

NAVID OC
2013/05/13, 12:51

دوستمون كاميار جان درست مي فرمايند.قدرت كارت گرافيك به gpu و هسته اونه... مثلا يه كارت gt610 دو گيك كه قيمتي حدود ٢٢٠ تومن داره از كارت GTX 570 يك گيك كه قيمتي معادل ١.٥ ميليون داره قوي تره؟
پسر خالم رفته بود مغازه گفته بود گرافيك چي داريد؟ مغازه دار گفته بود ٢ گيگ! خريده بوش و مي گفت اين ٢ گيگه هيچ فرقي با يك گيگ قبليم نداره!گفتم مثلما! پسش داديم يه ٦٧٧٠ يك گيگ براش انداختم سيستمو كه روشن كرد و رفت تو بازي روحش شاد شد...

mikelwar
2013/05/13, 19:27
نه دوست عزیز پردازنده های معرفی شده کاملاً مناسب هستن و شما میتونید از تکنولوژی اس ال آی بهره ببرید
ممنون فقط نگفتین که قیمت کارت گرافیک
MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr Gaming 2 GB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ahmadrz
2013/05/13, 19:33
سلام دوستان من یه 7850 دارم با این کارت تو تست 3dmark امتیاز گرافیکم با کلی بالا پایین کردن نهایت 6152 شد می خواستم بدونم به نظرتون اگه یه 7970 بگیرم حدودا چقدر این مقدار افزایش پیدا میکنه؟ راستی این رکورد هایی که تو سایت hwbot.org هست چرا اینقدر با هم فرق داره مثلا تو رکورد های 7970 امتیاز 7000 وجود داره یعنی فقط یکم از کارت من بیشتر شده حالا با همین کارت امتیاز 18000 هم وجود داره قبول دارم که این امتیاز با اور کلاک کارت و سی پی یو بدست اومده ولی لااقل ادم باید انتظار داشته باشه بتونه در حالات عادی با این کارت 8000 به بالا امتیاز بگیره نظرتون چیه شاید من اشتباه فکر میکنم؟

Mr.Kourosh
2013/05/13, 19:39
سلام دوستان من یه 7850 دارم با این کارت تو تست 3dmark امتیاز گرافیکم با کلی بالا پایین کردن نهایت 6152 شد می خواستم بدونم به نظرتون اگه یه 7970 بگیرم حدودا چقدر این مقدار افزایش پیدا میکنه؟ راستی این رکورد هایی که تو سایت hwbot.org هست چرا اینقدر با هم فرق داره مثلا تو رکورد های 7970 امتیاز 7000 وجود داره یعنی فقط یکم از کارت من بیشتر شده حالا با همین کارت امتیاز 18000 هم وجود داره قبول دارم که این امتیاز با اور کلاک کارت و سی پی یو بدست اومده ولی لااقل ادم باید انتظار داشته باشه بتونه در حالات عادی با این کارت 8000 به بالا امتیاز بگیره نظرتون چیه شاید من اشتباه فکر میکنم؟

داداش امتیازی که با 7850 گرفتی کاملا منطقی و درست هست .اینم نتایج تست من با کارت گرافیک MSI 7850 Twin FrozerIII/OC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(11).png)

PouriaTech
2013/05/14, 18:31
من چنتا سوال دارم:

1.برا بازی amd بگیرم یا nvidia؟

2.ایسوس بگیرم یا msi؟

3.برا خرید یه کارت گرافیک خوب برا گیمری که تا چند سال کارمو راه بندازه،به چه قابلیتایی ازش باید توجه کنم؟

4.اگر مدل خاصی تا 2 تومن سراغ دارید،برام مدلاشو بذارید.

5.ممنون;)

Hessam
2013/05/14, 18:41
من چنتا سوال دارم:

2.ایسوس بگیرم یا msi؟

3.برا خرید یه کارت گرافیک خوب برا گیمری که تا چند سال کارمو راه بندازه،به چه قابلیتایی ازش باید توجه کنم؟

5.ممنون;)

1- انویدیا
2- ام اس آی یا گیگابایت
3- به صورت کلی؛ به قابلیت گیمینگش! (آگر کاربرد شما گیم باشه!)، در غیراینصورت به تمام ویژگی هاش باید توجه کنید. تمام مشخصات کانفیگی یک کارت گرافیک، در خروجی تصویرش دخیل هستن!
4- کارت 7970 یا gtx 670 (کارت 670 در گیمینگ کمی بهتر از 7970 عمل می کنه! (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) اما در سایر موارد و به طور کلی 7970 بهتره)
قیمت معمولی هر دوشون هم زیر یک میلیون و 800 هست. (از مدل رفرنس بهتر هستن)
5- خواهش می کنــــــم. :)

Shahin007
2013/05/14, 19:03
من چنتا سوال دارم:

2.ایسوس بگیرم یا msi؟

5.ممنون;)

آقا حسام گفتی هارو گفتن...
فقط من یه چیزی اضافه کنم...کارت
msi radeon lightning 7970 ghz edition 2.100.000 هم گزینه ی بسیار خوبیه که میشه با gtx 680 مقایسش کرد.
اگه بتونید بودجتون رو افزایش بدین و این کارتو تهیه کنید خیلی خیلی بهتر هستش.

7777
2013/05/14, 19:40
من چنتا سوال دارم:

2.ایسوس بگیرم یا msi؟

5.ممنون;)

قویترین کارت گرافیک تا این قیمت msi lightning 7970 ghz edition می باشد که 2.100.000 قیمت دارد.

اثبات حرفم:(تازه با درایور 13.1 که کمی قدیمی شده)

PouriaTech
2013/05/15, 07:34
قویترین کارت گرافیک تا این قیمت msi lightning 7970 ghz edition می باشد که 2.100.000 قیمت دارد.

تو لیون کامپیوتر زده 2.500.000 .

به نظرم این مدل با
msi radeon lightning 7970 ghz edition برابری میکنه،قیمتشم پایین تره.نظرشما چیه؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. HD 7970 TOP DCII 3GB GDDR5/

قیمت MSI GTX 680 Lightning 2GB GDDR5 رو کسی میتونه در بیاره؟؟؟

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. HD 7970 TOP DCII 3GB GDDR5/)

7777
2013/05/15, 08:30
تو لیون کامپیوتر زده 2.500.000 .

به نظرم این مدل با
msi radeon lightning 7970 ghz edition برابری میکنه،قیمتشم پایین تره.نظرشما چیه؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. HD 7970 TOP DCII 3GB GDDR5/

قیمت MSI GTX 680 Lightning 2GB GDDR5 رو کسی میتونه در بیاره؟؟؟

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. HD 7970 TOP DCII 3GB GDDR5/)

قیمت سایت هارو ولش کن فاجعه هستش من این قیمت رو 3 روز پیش ولیعصر گرفتم 2.100 بود ولی اینم بگم تمام پاساژ رو گشتم فقط یک مغازه 7970ghz داشت همه جا پر بود از asus gtx 680 directcu مثل سوسک ریخته بود این مدل کارت و اینکه کارت msi r7970 lightning از msi gtx 680 lightning و asus directcu ii top 7970 سرتره.
حالا چرا؟ چون این مدل ایسوز گیگاهرتز ادیشن نیست ولی چیپ ست معمولی 7970 می باشد که اور شده.
ضمنا قیمت جهانی ام اس آی 7970 520 دل ار می باشد ولی در ایران (برای اولین بار) یک کارت گرافیک با قیمت مناسب وارد شده

king_____
2013/05/15, 10:57
اقا قیمت 7950 گیگابایت weindforce چنده و اینکه این مدل بهتره یا 7950 dual-x oc ؟

gonzoo
2013/05/15, 11:07
اقا من خودم 7970 GHZ lightening دارم...شک نکن در خریدش اگر بودجتون میرسه
خیلی بهتر از 680 هستش:P
در اکثر بازی ها هم چند فرم از 680 جلوتر:>

7777
2013/05/15, 13:40
اقا قیمت 7950 گیگابایت weindforce چنده و اینکه این مدل بهتره یا 7950 dual-x oc ؟

جفتشون عالی هستند و تفاوتی باهم ندارند البته از روی سلیقه من سافایر رو ترجیح میدم اونم oc قیمت ولی ندارم

Mehran coyote
2013/05/15, 15:38
سلام
من چند وقتیه یه گراف 550 سوزوندم
بعد از چند هفته که دست تعمیرکار بوده نتونسته کاری کنه گرافو فرستاده تهران
میگه چیپش سوخته و باید از چین سفارش بدیم تا 1 ماه هم طول میکشه و حدود 90 تومن هم خرجش میشه(نمیدونم راست میگه یا دروغ یکم عجیبه)
حالا میصرفه بگم تعمیر کنه یا نه؟
اگه بخوام گرافی که تو رنج 400 ت هست رو برای کار 3دی بخرم چی پیشنهاد میدین؟

NAVID OC
2013/05/15, 15:40
٧٧٥٠ گرافيك خوبيه. تو اين رنج قيمت. گرافيك فعليتون چيه؟

Hessam
2013/05/15, 15:56
GV-N640OC-2GI اینو پیشنهاد می کنم. کاملاً با GTX 550 Ti قابل رقابت هست و از 7750 هم بهتره!! (البته فقط در این مدل گیگابایت بهتر هست!) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
قیمتش هم حداکثر حداکثر 450 هزار تومن هست! من اسمش رو گذاشتم بهترین GT 640 دنیا! :D ;)

Mehran coyote
2013/05/15, 16:37
٧٧٥٠ گرافيك خوبيه. تو اين رنج قيمت. گرافيك فعليتون چيه؟
الان با gpu دارم کار میکنم 2600k

GV-N640OC-2GI اینو پیشنهاد می کنم. کاملاً با GTX 550 Ti قابل رقابت هست و از 7750 هم بهتره!! (البته فقط در این مدل گیگابایت بهتر هست!) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
قیمتش هم حداکثر حداکثر 450 هزار تومن هست! من اسمش رو گذاشتم بهترین GT 640 دنیا! :D ;)

تو سایت اناندتچ دیدم
640 خیلی ضعیفتر از 7750 و 550ti بود
رو چه حسابی میگین قابل رقابته؟:د

NAVID OC
2013/05/15, 16:45
البته آقا حسام درست مي فرمايند برند گيگابايتش از بقيه برند ها خيلي بهتره.اما همون ٧٧٥٠ بهتره! با توجه به كار ايشون كه رندرينگ است هيچي سري ٧٠٠٠ amd نمي شه!
نه منظورم گرافيكي بود كه زديد سوزوندينش! اون چي بود؟

Hessam
2013/05/15, 16:51
تو سایت اناندتچ دیدم
640 خیلی ضعیفتر از 7750 و 550ti بود
رو چه حسابی میگین قابل رقابته؟:د

روی حساب همون لینکی که بهتون دادم! 550 که بالای 550 تومن هست! پس در لیست مقایسه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جایی نداره و اشتباه کردم گذاشتم.
640 فقط با 7750 قابل رقابت هست! 640 گیگابایت منظورم هست. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نه به صورت کلی یا رفرنس.

Mehran coyote
2013/05/15, 16:58
البته آقا حسام درست مي فرمايند برند گيگابايتش از بقيه برند ها خيلي بهتره.اما همون ٧٧٥٠ بهتره! با توجه به كار ايشون كه رندرينگ است هيچي سري ٧٠٠٠ amd نمي شه!
نه منظورم گرافيكي بود كه زديد سوزوندينش! اون چي بود؟
یه 550ti به باد دادم یعنی الکی خودش سوخت سکته ای بود:د

روی حساب همون لینکی که بهتون دادم! 550 که بالای 550 تومن هست! پس در لیست مقایسه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جایی نداره و اشتباه کردم گذاشتم.
640 فقط با 7770 قابل رقابت هست! 640 گیگابایت منظورم هست. نه به صورت کلی یا رفرنس.

ممنون مقایسه خوبی دادین چشم به برندها بیشتر باز شد
-----------------------------------------------------------------------------------------
سوال اخر برای محکم کاری:د
ایا این دو گراف تو کار من بهتر از 550tiی خدا بیامرز عمل میکنه؟

NAVID OC
2013/05/15, 17:09
640 فقط با 7750 قابل رقابت هست! 640 گیگابایت منظورم هست. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نه به صورت کلی یا رفرنس.
اما حسام جان اون مقايسه چيزي را مشخص نمي كنه.٧٧٥٠ به دليل داشتن معماري قوي amd7000 بسيار از انويديا در رندرينگ بهتر عمل مي كنه.

PouriaTech
2013/05/15, 17:45
آقا نظرتون درباره این کارت چیه؟برا بازی:::

Hessam
2013/05/15, 18:01
آقا نظرتون درباره این کارت چیه؟برا بازی:::

شما 2 میلیون و 100 بدی می تونی 7970 گیگاهرتز ادیشن هم بخری!
مگه نگفتین بودجه تون 2 میلیون؟! چطور شد رفتین سراغ این کارت یک میلیون و 200؟!

Hessam
2013/05/15, 18:06
اما حسام جان اون مقايسه چيزي را مشخص نمي كنه.٧٧٥٠ به دليل داشتن معماري قوي amd7000 بسيار از انويديا در رندرينگ بهتر عمل مي كنه.

حداقل روی کاغذ که خلاف این مورد رو اثبات می کنه!
البته بازم میگم صرفاً مدل گیگابایت رو پیشنهاد کردم! نه به صورت کلی! به صورت کلی شاید حرف شما درست باشه.
اما حداقل روی کاغذ که برتری gt640 کاملاً مشهوده.
بهتره خود کاربر تصمیم بگیره و یک مورد رو انتخاب کنه تا ببینیم نظرش چی هست... شاید اصلاً یکی از دو برند ای ام دی یا انویدیا رو نپسنده!

NAVID OC
2013/05/15, 18:17
حداقل روی کاغذ که خلاف این مورد رو اثبات می کنه!
البته بازم میگم صرفاً مدل گیگابایت رو پیشنهاد کردم! نه به صورت کلی! به صورت کلی شاید حرف شما درست باشه.
اما حداقل روی کاغذ که برتری gt640 کاملاً مشهوده.
بهتره خود کاربر تصمیم بگیره و یک مورد رو انتخاب کنه تا ببینیم نظرش چی هست... شاید اصلاً یکی از دو برند ای ام دی یا انویدیا رو نپسنده!

حسام جان اين قضيه بحثش جداس! در رندرينگ همه چيز به معماري بستگي داره!
شما يه كارت مثل fire pro كه به قول خودتون توانايي اجراي گيم ها رو حتي به صورت متوسط نداره! اما در رندرينگ غوغا مي كند! به دليل معماري ويژه.پس در مبحث رندرينگ به كاغذ اطمينان نكن!

PouriaTech
2013/05/15, 18:31
شما 2 میلیون و 100 بدی می تونی 7970 گیگاهرتز ادیشن هم بخری!
مگه نگفتین بودجه تون 2 میلیون؟! چطور شد رفتین سراغ این کارت یک میلیون و 200؟!

اره.اما من میخوام یه سی پی یو 3770k هم بگیرم،با بقیه چیزا از 4 تومن میزنه بالاتر.نظر شما چیه که یه سی پی یو 3570k بگیرم،به جاش همین گرافیک 7970 که میگید رو بگیرم...؟؟؟من فقط میخوام سیستمم تا دو سال دیگه جواب بازیامو بده و اذیت نکنه.:cool:

Hessam
2013/05/15, 18:33
اره.اما من میخوام یه سی پی یو 3770k هم بگیرم،با بقیه چیزا از 4 تومن میزنه بالاتر.نظر شما چیه که یه سی پی یو 3570k بگیرم،به جاش همین گرافیک 7970 که میگید رو بگیرم...؟؟؟من فقط میخوام سیستمم تا دو سال دیگه جواب بازیامو بده و اذیت نکنه.:cool:

100%! تفاوت 3770 و 3570 در گیم و در حداکثر قدرت تست گیری به 3 فریم می رسه! پس 3570 انتخاب منطقی تری هست که شما می تونی با یک تیر دو نشون بزنی. هم 3570 بگیرید که فرقی با 3770 نداره در گیم و هم 7970 یا gtx 670!

Shahin007
2013/05/15, 18:38

پوریای عزیز 3570k هم پردازنده ی بسیار قدرتمندیه و بهترین کار اینه از 3770k صرف نظر کنید و کارت گرافیک قوی رو تهیه کنید...
چون همین پردازنده ی 3570k هم حداقل تا 3 سال دیگه با سنگین ترین و به روز ترین بگیم ها مشکلی نخواهد داشت.

PouriaTech
2013/05/15, 18:45
چشم داش حسام.هر چی شما بگی.شرمنده انقد من سوال میکنم،میدونم ربطی به این تاپیک نداره،ولی بذار تا شما و بقیه آنلاینید،جوابامو بگیرم.
1.یه رم خوب 8 که از نظر ظاهری زرد یا مشکی یا همین دو رنگ با هم با فرکانس بالا سراغ دارید؟چون مادربردی که میخوام بگیرم،MSI Z77 MPower هست،میخوام قیافه ای با هم مچ باشن.

2.هارد SSD خریدن واجبه؟؟؟

فقط میدونید که چه سیستمی میخوام دیگه،بی زحمت طبق اون جوابمو بده.

3.دمتون گرم.;)

NAVID OC
2013/05/15, 18:50
چشم داش حسام.هر چی شما بگی.شرمنده انقد من سوال میکنم،میدونم ربطی به این تاپیک نداره،ولی بذار تا شما و بقیه آنلاینید،جوابامو بگیرم.
1.یه رم خوب 8 که از نظر ظاهری زرد یا مشکی یا همین دو رنگ با هم با فرکانس بالا سراغ دارید؟چون مادربردی که میخوام بگیرم،MSI Z77 MPower هست،میخوام قیافه ای با هم مچ باشن.

3.دمتون گرم.;)

تنها رم هايي كه با اون مين خيلي خوب ست مي شه crusial balestics و ADATA GS است كه چون كروشيال تو ايران فعلا نيست بايد همون ADATA GS را بگيريد مخصوص گيم هم هست! خيلي عاليه!

بله ssd كاملا واجبه حتي اكر مجبور شويد مدل خيلي پايينشو برداريد.

Shahin007
2013/05/15, 18:51

3.دمتون گرم.;)

رم حرفه ای بسیار کم هست و قیمت ها نجومی!تو انجمن لیون کامپیوتر یه کاربری هست رم های حرفه ی وارد میکنه.از اون نایاب ها!خواستید بگید تا نام کاربریش رو براتون pm کنم.

ssd هم به قول آرمین جان از نون شب واجب تره!:دی...تاثیر چشمگیری در سرعت سیستم داره.
حتما حتما یه ssd حتی شده 60 گیگ تهیه کنید.

Hessam
2013/05/15, 19:04
پاسخ های لازم رو دوستان دادن.
اما اگر سیستم میخواید بخرید، به صورت کامل در یک تاپیک دیگه به همراه جزئیات شرح بدید تا دوستان راهنمایی کنن.
اینجا منطقی نیست که مشاوره نسیه و دست و پا شکسته بگیرید و ربطی هم به این تاپیک نداره.

iSteve
2013/05/15, 19:05
به دليل داشتن معماري قوي amd7000 بسيار از انويديا در رندرينگ بهتر عمل مي كنه.
موافقم، ولی این موضوع بستگی زیادی به نرم افزار مورد استفاده داره. اگه از نرم افزاری استفاده میشه که میتونه از CUDA بهره ببره بهتره که از انویدیا استفاده بشه، در غیر این صورت AMD بهترین گزینه به حساب میاد.

شما يه كارت مثل fire pro كه به قول خودتون توانايي اجراي گيم ها رو حتي به صورت متوسط نداره! اما در رندرينگ غوغا مي كند! به دليل معماري ويژه.
کارت های Quadro و FirePro از همون معماری کارت های گیمینگ استفاده میکنند و گاهی مشخصات اونها بسیار بسیار نزدیک به کارت های گیم هستن، تفاوت اونها در درایور هست. حتما تا حالا شنیدین که کارت های گیمینگ رو برخی با تغییر در درایور تبدیل به کارت های صنعتی میکنند.

Hessam
2013/05/15, 19:17
کارت های Quadro و FirePro از همون معماری کارت های گیمینگ استفاده میکنند و گاهی مشخصات اونها بسیار بسیار نزدیک به کارت های گیم هستن، تفاوت اونها در درایور هست. حتما تا حالا شنیدین که کارت های گیمینگ رو برخی با تغییر در درایور تبدیل به کارت های صنعتی میکنند.

چیز جالبیه آقا ناصر... تا حالا نمی دونستم! اگر اینطور باشه که خیلی خوبه.

Mehran coyote
2013/05/15, 20:41
موافقم، ولی این موضوع بستگی زیادی به نرم افزار مورد استفاده داره. اگه از نرم افزاری استفاده میشه که میتونه از CUDA بهره ببره بهتره که از انویدیا استفاده بشه، در غیر این صورت AMD بهترین گزینه به حساب میاد.

فک کنم نرم افزارهای مکس و مایا و بلندرو....از کودا استفاده کنند برای رندرهای ریل تام

درمورد تغییر گرافیک گیم به ورک استیشن بله درسته من تحقیق کردم قبلا
این کار خیلی ساده انجام میشده ولی الان دیگه قابل تغییر نیستن و از این سواستفاده جلوگیری کردن
ای لینکش قضیه رو براتون روشنتر میکنه

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.کارت-گرافیک-انویدیای-خود-را-به-کارت-های-کوادرو-و-رندرنینگ-تبدیل-کنید

Flanker
2013/06/01, 21:26
ببخشید یه کارت میخواستم حد اکثر بودجم هم 700 تومنه!!
راهنمایی کنید ممنون میشم!!

amir1364
2013/06/01, 21:53
ببخشید یه کارت میخواستم حد اکثر بودجم هم 700 تومنه!!
راهنمایی کنید ممنون میشم!!

ASUS GTX 650 Ti Top DCII 1GB GDDR5
با قیمت 775000 یکم از بودجه شما بالاتره ولی در کل کارت خوبیه

7777
2013/06/01, 21:55
gtx 650

radeon 7850

camry
2013/06/11, 12:18
سلام
میخواستم ببینم این جریان game evovling شرکت amd چیه ؟ آیا واقعا خرید کارت های amd بهتره و توی بازی ها فریم دهی بهتری داره ؟
در کل خرید انویدیا به صرفه تره یا ای ام دی ( برای بازی فقط ) چرا ؟
و اگه میشه توضیح کاملی راجع به باندل شدن بازی ها بدین

با تشکر

POUYA.M
2013/06/11, 16:05
سلام
میخواستم ببینم این جریان game evovling شرکت amd چیه ؟ آیا واقعا خرید کارت های amd بهتره و توی بازی ها فریم دهی بهتری داره ؟
در کل خرید انویدیا به صرفه تره یا ای ام دی ( برای بازی فقط ) چرا ؟
و اگه میشه توضیح کاملی راجع به باندل شدن بازی ها بدین

با تشکر
عزیز این سیستیه که اول nvidia پیاده کرده بود مثلا تو crysis 1 .در صورتی که هر دو برند کارایی یکسانی تو این بازی داشتن.
الان هم amd این کار رو داره انجام میده.مثل بازی crysis 3 وhitman 5 ,......
اما ارتباط مستقیم با اینکه مثلا کارتای amd بیشتر فریم میدن یا nvidia کمتر نداره!
اما راجبه خرید گرافیک amd یا nvidia .باید گفت بیشتر سلیقه ای هست.
البته برخی خصوصیات دارن که از هم دیگه سوا میکندشون.
nvidia:
دارای هسته های cuda/physx/ کیقیت رنگ و عمق بیشتر هست.
اما amd
این موارد رو نداره!در عوض مصرف یه مقدار کمتر رو داره و gcn داره که برای کارای محاسباتی به کار میاد.

mojy56
2013/06/12, 10:46
سلام خدمت دوستان
کارت گرافیک دوروبر 2 میلیون تومن چه کارتی خوبه . نظرتون درباره 7870 کراس فایر کنم چطوره . از gtx680 قویتر میشه ؟
فقط هم برای گیم میخوام . و یه سوال دیگه x8 x8 در حالت cf یا sli چقدر تو کارایی با x16 x16 فرق میکنه .
ممنون از لطفتون

7777
2013/06/12, 13:54
سلام خدمت دوستان
کارت گرافیک دوروبر 2 میلیون تومن چه کارتی خوبه . نظرتون درباره 7870 کراس فایر کنم چطوره . از gtx680 قویتر میشه ؟
فقط هم برای گیم میخوام . و یه سوال دیگه x8 x8 در حالت cf یا sli چقدر تو کارایی با x16 x16 فرق میکنه .
ممنون از لطفتون

مدلهای زیر دوروبر 2 تومنه:

msi radeon 7970 lightning:2.100.000
msi gtx 680 twin frozer: 2.100.000
asus directcu ii gtx 680: 2.200.000
asus directcu ii oc 7970: 1.800.000

کارت 7870 در حالت کراس فایر کارایی بهتری داره ولی من اصلا توصیه نمیکنم به جای 680 بخوای 2 تا 7870 بخری.

mojy56
2013/06/12, 15:27
مدلهای زیر دوروبر 2 تومنه:

msi radeon 7970 lightning:2.100.000
msi gtx 680 twin frozer: 2.100.000
asus directcu ii gtx 680: 2.200.000
asus directcu ii oc 7970: 1.800.000

کارت 7870 در حالت کراس فایر کارایی بهتری داره ولی من اصلا توصیه نمیکنم به جای 680 بخوای 2 تا 7870 بخری.

ممنون دوست عزیز از اینکه سوال منو جواب دادی ولی اگه یه خورده کاملتر توضیح میدادی بهتر بود . مثلا چرا با اینکه کارایی بهتری داره شما توصیه نمیکنی و این کارایی بهتر چند درصد هستش.و لطفا اون یکی دیگه سوالم رو هم جواب بده .
ممنون

AloneWolf
2013/06/12, 17:12
من که میگم این 7970 رو بگیر :

SAPPHIRE HD 7970 3GB GDDR5 قیمتش 1,550,000 تومنه ، خب حالا با اون 550 تومن اضافه میتونی یه SDD خیلی خوب بخری

و هرچی گیم داری بریزی رووش ، اوون موقع ببین چقدر کارایی سیستمت بالا میره و بازی ها چقدر سریع لود میشن.

mojy56
2013/06/12, 17:22
یعنی ssd رو برای نصب ویندوز استفاده نکنم بازیهامو روش نصب کنم..؟

AloneWolf
2013/06/12, 19:00
یعنی ssd رو برای نصب ویندوز استفاده نکنم بازیهامو روش نصب کنم..؟

ssd با ظرفیت 128گیگ : باهاش یه درایو درست میکنی (درایو C) و هم سیستم عامل و هم بازی هارو نصب میکنی رووش.

من کریسیس 3 ، فارکرای 3 ، کال آف 4 ، دارکسایدر یک و دو و پروتوتایت2 رو نصب کردم و حجم همه ی اینا با هم 44گیگ شد !!

اگر سوال دیگری در مورد ssd و یا قطعاتی غیر از کارت گرافیک دارید ، لطفا در جای مناسب و مبحثی مرتبط مطرح کنید.

Shahin007
2013/06/12, 19:12
ممنون دوست عزیز از اینکه سوال منو جواب دادی ولی اگه یه خورده کاملتر توضیح میدادی بهتر بود . مثلا چرا با اینکه کارایی بهتری داره شما توصیه نمیکنی و این کارایی بهتر چند درصد هستش.و لطفا اون یکی دیگه سوالم رو هم جواب بده .
ممنون
هم کراس فایر و هم sli دردسرهای خاص خودشونو دارن...بهتره که قوی ترین کارت رو با بودجتون تهیه کنید و از استفاده از دو کارت صرف نظر کنید.

camry
2013/06/15, 12:32
سلام

میخواستم بدونم در هر گروه کارت گرافیک کدوم بر دیگری برتری داره
چون با بنچ مارک ها حقیقتا نمیشه فهمید - چون خیلی از بازی ها رو انویدیا ساپرت می کنه و بنابراین کارت های انویدیا بازدهی بهتری دارن

hd 7970
vs
gtx 680
======
hd 7950
vs
gtx 670
======
hd 7870
vs
gtx 660 ti
======
hd 7850
vs
gtx 660
======

از کجا میشه فهمید کدوم کارت بهتره ؟ با توجه به ارزان بودن کارت های ای ام دی و آینده بازی ها خرید کدوم یک از اینها در هر گروه به صرفه تره ؟
در کل بخوایم رده بندی داشته باشیم از این کارت ها به ترتیب کدوم ها بهترن ؟

ممنونم

7777
2013/06/15, 12:43
از نظر قیمت در قبال کارایی در 90 درصد موارد کارتهای amd radeon بهتره ولی کارتهای nvidia بیشتر برای گیم بهینه سازی شده اند.

Hessam
2013/06/15, 12:49
در کل برای بازی و رندرینگ، انویدیا سازگار تره. این دیگه برای همه اثبات شده اس!
در مورد کارت ها هم برند با برند فرق می کنه! ممکنه 660 از برند گیگابایت خیلی بهتر از 7870 در ام اس آی باشه به عنوان مثال. روی کاغذ همینطوره.
اصلی ترین علتی که به گیگابایت علاقه دارم، همینه! شما هیچ کارتی از سایر برند ها به جز evga پیدا نمی کنی که از لحاظ کانفیگ سخت افزاری روی کاغذ برتر از گیگابایت باشه!
به راحتی با یک سرچ ساده شما می تونی به این موضوع پی ببری! برندهای دیگه بعضاً شاید مساوی هم باشن با گیگابایت، اما بهتر نیستن! به جز یک سری موارد استثنا و کمیاب مثل 680 فول ایسوس که فقط شاید 1 یا دو فریم بهتر از 680 مدل گیگا باشه!
حالا جدا از برند شرایط اینجوریه. ضمن اینکه قطعاً سایر قطعات هم تاثیر گذار هستن در اجرای برنامه یا بازی مورد نظر! اینطور نیست که فقط و فقط کارت گرافیک نقش اول و آخر رو داشته باشه!
فقط بحث قیمت/کارایی کارت های ATI مطرح هست.

amir1364
2013/06/15, 12:50
اگه کاربرد شما از خرید کارت گرافیکهای مذکور بازی کردن باشه انودیا پیشنهاد میشه

ARMIN
2013/06/15, 12:51
سلام

میخواستم بدونم در هر گروه کارت گرافیک کدوم بر دیگری برتری داره
چون با بنچ مارک ها حقیقتا نمیشه فهمید - چون خیلی از بازی ها رو انویدیا ساپرت می کنه و بنابراین کارت های انویدیا بازدهی بهتری دارن

hd 7970
vs
gtx 680
======
hd 7950
vs
gtx 670
======
hd 7870
vs
gtx 660 ti
======
hd 7850
vs
gtx 660
======

از کجا میشه فهمید کدوم کارت بهتره ؟ با توجه به ارزان بودن کارت های ای ام دی و آینده بازی ها خرید کدوم یک از اینها در هر گروه به صرفه تره ؟
در کل بخوایم رده بندی داشته باشیم از این کارت ها به ترتیب کدوم ها بهترن ؟

ممنونم

دذر بیشتر موارد amd ها فریم بیشتری میدهند و بازی روونتر اجرا میشه و انویدیایی ها کبفیت تصاویر بهتری در بازی دارند.

camry
2013/06/15, 13:11
متاسفانه قیمت برند هایی مثل asus , msi , gigabyte نسبت به بقیه گرون تره در صورتی که توی فریم دهی تفاوت زیادی با سایر برند ها ندارن
تفاوت فریم دهی انتقال از یک گروه به گروه دیگه کاملا مشخصه

در کل اگر شما جای من بودین بین gtx 660 gigabyte و sapphire hd 7870 کدوم رو انتخاب می کردین ؟ با وجود اینکه هر دو 1.000 قیمت دارن

Hessam
2013/06/15, 13:37
خب شما سه برند اول دنیا رو در تولید کارت گرافیک نام بردی و طبیعی هست که قیمتشون از سایرین مخصوصاً سافایر گرانقمت تر باشه.
انتخاب من هم 660 هست!

camry
2013/06/15, 13:44
خب شما سه برند اول دنیا رو در تولید کارت گرافیک نام بردی و طبیعی هست که قیمتشون از سایرین مخصوصاً سافایر گرانقمت تر باشه.
انتخاب من هم 660 هست!

دلیلشو هم میتونین بگین

Hessam
2013/06/15, 13:52
دلیلشو هم میتونین بگین

به دلیل Core Clock و Memory Clock بیشتر!

camry
2013/06/15, 13:57
این که مقایسه 7870 با 660 ti هست

اما معمولا رو کاغذ با عمل تفاوت داره

camry
2013/06/15, 16:27
دوستان دیگه لطفا بگین که
Gigabyte gtx 660 بهتره یا hd 7870 از برند سافایر

دلیلتونم بگین

ممنون

Hessam
2013/06/15, 16:46
آها! فکر کردم 660 تی آی رو می گید!
خب در اینصورت بله. 7870 بهتر هست. طبق همون لینک صفحه ی قبل دادم، مقایسه اش رو سرچ کنید و می بینید که برتره. (صرف نظر از برندشون)
البته در مورد کارت 7870 و با توجه به موجودی های داخل ایران به ترتیب:
1. گیگابایت
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 2. سافایر
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 3. ام اس آی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
از نظر کارایی و قدرت قوی هستن!

sh_2500K
2013/06/15, 17:13

APA
2013/06/16, 13:22
با سلام.
دوستان یه سوال: sapphire hd 7950 بهتره یا msi gtx 660 power edition؟

AloneWolf
2013/06/16, 15:35
با سلام.
دوستان یه سوال: sapphire hd 7950 بهتره یا msi gtx 660 power edition؟

sapphire hd 7950

mehdish16
2013/06/19, 10:57
با سلام به دوستان میخواستم بدونم نظرتون درباره این کارت گرافیک چیهasus gt640 2g ddr3؟ برای بازی خوبه؟ الان gt9500 دارم تا الان ازش راضی بودم

Shahin007
2013/06/19, 11:03
با سلام به دوستان میخواستم بدونم نظرتون درباره این کارت گرافیک چیهasus gt640 2g ddr3؟ برای بازی خوبه؟ الان gt9500 دارم تا الان ازش راضی بودم

حداکثر بودجتون رو لطف کنید بگید.

mehdish16
2013/06/19, 11:10
من الان مادربرد msi970-g43 دارم تازهگیا خریدم الانم یه سی پیو amd4100 خریدم هنوز وصلش نکردم یه پاور 530 هم خریدم گرین فقط میخواستم بدونم این کارت با این سیستم خویه ؟ دوم برای بازی چطوره؟

Shahin007
2013/06/19, 11:17
من الان مادربرد msi970-g43 دارم تازهگیا خریدم الانم یه سی پیو amd4100 خریدم هنوز وصلش نکردم یه پاور 530 هم خریدم گرین فقط میخواستم بدونم این کارت با این سیستم خویه ؟ دوم برای بازی چطوره؟

ممنون از جوابتون که خیلی مرتبط به سوالم بود!:دی
دوست عزیز gt 640 چون ddr3 هستش کارت متوسط به پایین حساب میشه در گیم مخصوصا.
gtx 650 بهتر هستش...مدل معمولیش برند ایسوس حدود 550 تومن هستش...مدل تاپ هم حدود 750.
بازم اگه بودجه ای که واسه کارت گرافیک در نظر گرفتید بگید بهتر میشه راهنمایی کرد.

mehdish16
2013/06/19, 11:28
450تومن:D

Shahin007
2013/06/19, 11:33
450تومن:D
اگه میتونید اضافه کنید بودجه رو و همون 650 رو بگیرید و اگه هم نه
Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گزینه ی بهتریه.

mehdish16
2013/06/19, 11:43
میشه بگید این سیستم که گفتم با کارتی همین حدود که شما گفتی پاور 530 ساپورت میکنه؟

Hessam
2013/06/19, 11:52

مدل قدرت و کارایی گیگا اصلاً با هیچ برندی قابل مقایسه نیست! در حد 7770 کارت زده! :D

saeed z
2013/06/19, 22:09
سلام خسته نباشید
دوستان و اساتید
میشه یکی به طور کامل و در سطح مبتدی به بنده حقیر توضی بده که کارت های رندرینگ و گیم در چه چیز هایی با هم تفاوت دارند و ازکجا بفهمیم که مثلا یه کارت برا گیمه یا برا کار رندر؟
با تشکر

arashray
2013/06/20, 10:54
بهترین کارت گرافیک در رده قیمت 1300 تومان چیه؟ برای بازی های نسل بعد میخوام.

Hessam
2013/06/20, 11:19
بهترین کارت گرافیک در رده قیمت 1300 تومان چیه؟ برای بازی های نسل بعد میخوام.

یا

پیشنهادم اولی هست!

arashray
2013/06/20, 11:34

یا

پیشنهادم اولی هست!
اطمینان دارید که کارت GV-N66TOC-2GD-EU یک میلیون و سیصد به بالا نیست؟

Hessam
2013/06/20, 11:36
اطمینان دارید که کارت GV-N66TOC-2GD-EU یک میلیون و سیصد به بالا نیست؟

بــــــــــــله! با قیمت $ امروز قیمت یک میلیون تومن برای این کارت معقول تر هست!
مگه اینکه گرون فروشی کنند و به قیمت بسیار هنگفت بفروشن بهتون!

پیشنهاد می کنم اطلاعات بیشتر جهت خرید این کارت رو با جناب فوزی در میون بذارید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.