PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم حرفه ای برای رندر انیمیشن

tiptooop
2013/03/07, 18:50
سلام خدمت اساتید محترم.
من می خوام یه سیستم بگیرم واسه رندر انیمیشن در مکس بوسیله موتور رندر Vray. در بحث انیمیشن سرعت رندر (Cpu) مهمه. بودجه 4 تا 6 میلیون تومان.
از اساتید خواهش دارم کمک کنن.
لطفا راهنمایی کنید Cpu زئون بهتره ، یا Corei7 exterme و یا amd buldozer ؟؟
پیشاپیش تشکر می کنم

7777
2013/03/07, 19:31
سلام دوست عزیز نظر شخصی من :

Intel core i7 3770k

asus z77 sabertooth

ram g.skill 2400 trident x

asus matrix platinum 797o یا sapphire 7970 vapor-x 6 gb یا msi 7970 lightning

ssd ocz or samsung or kingston

Hessam
2013/03/07, 20:39
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کیس و کارت گرافیک (اگر استفاده ی گیم نخواهید داشت؛ کواردو یا فایر پرو و یا ...) رو بقیه ی دوستان بهتره پیشنهاد بدن.

دوست عزیز بودجه ی شما به حدی نیست که برای خرید یک سیستم با سوکت 2011 جواب بده. چون سی پی یویی که فرمودید بالای 3 میلیون و 500 هست! مگه اینکه به سی پی یویی مثل 3820 اکتفا کنید که علاوه بر داشتن نصف قیمت 3970X، کارایی ضعیفی هم ندارن.
یا باید توقعتون رو کاهش بدید یا بودجه تون رو افزایش. تازه نمی تونید از حافظه ی اسلات 4 کاناله ی این سوکت ها بهره وری لازم رو ببرید! مگه اینکه 4 عدد رم 4 گیگ خریداری کنید که خیلی منطقی نیست و دست شما رو برای ارتقای بعدی تقریباً بسته نگه میداره.
یه راه دیگه هم اینکه 4 رم 8 گیگ جمعاً 32 گیگ بخرید که علاوه بر قیمت بسیار بالا، حافظه ی زیادی هم هست و بیش از نصف این حافظه بلا استفاده می مونه برای شما.
با این اوصاف؛ به نظر من سوکت 2011 نمی تونه خیلی انتخاب درست و منطقیی باشه. در غیر اینصورت با معزلات بالا مواجه خواهید شد که البته خیلی هم جای نگرانی نداره!

این نمونه ی یک سیستم 2011 هست که بدون کارت گرافیک و کیس از مرز 6 میلیون می گذره...!!!!!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

- پاور دست بالا در نظر گرفته شده که از لحاظ ارتقا هیچ مشکی نداشته باشید.
- با خنک کننده ای که نوشته شده، از نظر دمایی هم کاملاً خیالتون راحت باشه؛ چرا که یکی از قدرتمندترین و بهترین کولرهای ایر جهان به شمار میره و حتی برای اورکلاک هم هرگز مشکل نخواهید داشت.
- اگر احیاناً نیم نگاهی هم به اورکلاک داشته باشید، هر دو سیستم پتانسیل اورکلاک رو به صورت کاملاً حرفه ای دارا می باشند. مخصوصاً سیستم 1155 که جدول اول هست: با سه مورد قطعه ی اول خدا می دونه چه رکوردهایی در دنیا جا به جا و ثبت شدن! :D

ARMIN
2013/03/07, 22:06
سلام دوست عزيز،

اين سيستم هم بد نيست البته با گرافيك پيشنهادى حدود 7.500 در مياد ولى بدون اون گرافيك ميشه 6.000 تومن. كاربر حرفه اى حسام عزيز، قيمت گرافيك كه نوشتم درسته؟

Price

7.500.000 Toman

1200

Intel® Core™ i7-3770K

CPU

900

Geil EVO Corsa 2400MHz 16GB 8GBx2

RAM

1700

Gainward GTX 670 Phantom 2GB GDDR5

VGA

1000

ASUS P8Z77-V DELUXE

MOB

900

PLATIMAX 850W PLATINUM

PSU

400

WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 1TB

HDD

650

Corsair Force GS 128GB

SSD

80

Pioneer / Sony

ODD

170

COOLER MASTER V6GT

COOLER

500

COOLER MASTER 690II ADVANCED

CASE

Hessam
2013/03/07, 22:13
والا منه شاگرد کی باشم که بخوام جلوی استادم جسارت کنم...؟! :d
نمی دونم والا. ولی حدودیش درسته... همین حدوداست. اوضاع ارز و قیمت خیلی بهم ریخته اس. قیمت ها لحظه ای شده آرمین عزیز.
اگر دقت کرده باشی، یه هفته ای میشه که سیستم های پیشنهادیم بدون قیمت هست! بخاطر اینکه نمی تونم قیمت اشتباه بدم به کاربر و هیچ سند و قیمت معتبر و به روزی وجود نداره.
قیمت ها در لحظه متغیره. الان یه قیمته! یک ساعت دیگه یه قیمت دیگه...! چه جوری به کاربر پیشنهاد داد؟!! قیمت بازار با سایت های فروشگاهی هم زمین تا آسمون تفاوته!!
شهر به شهر هم همینطور. قیمت ها فرق داره... خیلی هم اختلاف قیمت هست!!
فکر کنم این دفعه باید کمینه و بیشینه بذارم که آقا حداکثر قیمت اینه. حداقلش هم اینه. والا به خدا! :))

ARMIN
2013/03/07, 22:33
والا منه شاگرد کی باشم که بخوام جلوی استادم جسارت کنم...؟! :d
نمی دونم والا. ولی حدودیش درسته... همین حدوداست. اوضاع ارز و قیمت خیلی بهم ریخته اس. قیمت ها لحظه ای شده آرمین عزیز.
اگر دقت کرده باشی، یه هفته ای میشه که سیستم های پیشنهادیم بدون قیمت هست! بخاطر اینکه نمی تونم قیمت اشتباه بدم به کاربر و هیچ سند و قیمت معتبر و به روزی وجود نداره.
قیمت ها در لحظه متغیره. الان یه قیمته! یک ساعت دیگه یه قیمت دیگه...! چه جوری به کاربر پیشنهاد داد؟!! قیمت بازار با سایت های فروشگاهی هم زمین تا آسمون تفاوته!!
شهر به شهر هم همینطور. قیمت ها فرق داره... خیلی هم اختلاف قیمت هست!!
فکر کنم این دفعه باید کمینه و بیشینه بذارم که آقا حداکثر قیمت اینه. حداقلش هم اینه. والا به خدا! :))

خواهش ميكنم حسام جان. از روز اولى كه من در فروم بودم از سيستم بستن هاى شما لذت بردم بخصوص از طعم گيگابايتش كه خودم از طرفدارانشم. حق با تو هستش واقعا" نميشه قيمت دقيق داد. از اون بدتر فقر شديد رم در بازاره كه حجم بالا و فركانس بالا اصلا" پيدا نميشه.

آره اون كمينه و بيشينه هم فكر خوبيه ولى كار ما سخت تر ميشه. اميدوارم همه چيز به يه ثباتى برسه ما هم بتونيم پيشنهاد دقيقتر بديم.

tiptooop
2013/03/07, 22:35
با تشکر از اساتید محترم.
از نظر بودجه ای تا 8 تومن هم می تونم خرج کنم. دوستان در سیستم های ورک استیشن دیدم بیشتر از cpu زئون استفاده می کنن. میشه در مورد این Cpu هم کمک کنید. زئون بهتره یا corei7؟
ضمنا از نظر رم می خوام رم سیستم 32 باشه (مین 4 اسلاته) چون تری دی مکس حتی با رم 16 در صحنه های سنگین کرش میشه.

ARMIN
2013/03/07, 23:18
با تشکر از اساتید محترم.
از نظر بودجه ای تا 8 تومن هم می تونم خرج کنم. دوستان در سیستم های ورک استیشن دیدم بیشتر از cpu زئون استفاده می کنن. میشه در مورد این Cpu هم کمک کنید. زئون بهتره یا corei7؟
ضمنا از نظر رم می خوام رم سیستم 32 باشه (مین 4 اسلاته) چون تری دی مکس حتی با رم 16 در صحنه های سنگین کرش میشه.

رم رو 2 برابر كردم تا 32 گيگ برسه. مجموع 8.230، كولر رو حذف ميكنم:

Price

8.230.000 Toman

1200

Intel® Core™ i7-3770K

CPU

1800

Geil EVO Corsa 2400MHz 32GB 8GBx2 X2

RAM

1700

Gainward GTX 670 Phantom 2GB GDDR5

VGA

1000

ASUS P8Z77-V DELUXE

MOB

900

PLATIMAX 850W PLATINUM

PSU

400

WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 1TB

HDD

650

Corsair Force GS 128GB

SSD

80

Pioneer / Sony

ODD

-

----

COOLER

500

COOLER MASTER 690II ADVANCED

CASE

در مورد CPU زنون، و مادربرد مخصوصش، با توجه به قيمت بالايى كه داره گمونم بايد بودجه رو روى 15 ميليون به بالا در نظر بگيريد.

من كولر رو حذف ميكنم چون ارتفاع اين رم زياده اگر 4 ماژول بخواهى - كولر مناسب به اين راحتى براى سيستمت گير نمياد. دوستان براى كولر پيشنهاد بدين.

7777
2013/03/08, 00:06
دوست عزیز زنون بهتره و خیلی گرونتر

Hessam
2013/03/08, 07:55
با تشکر از اساتید محترم.
از نظر بودجه ای تا 8 تومن هم می تونم خرج کنم.

پس سوکت 2011 (سیستم جدول دوم) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می تونید خریداری کنید و واجد شرایطش هستید.
در این جدول، فقط رم تغییر می کنه. به جای دو تا 8 گیگ، 4 تا 8 گیگ در نظر بگیرید. بقیه روی همون قبلی ها معتقدم.
قیمت کلیش هم فکر می کنم همون 8 تومن میشه.

vahed
2013/03/08, 09:55
من با سیستمی که دوست عزیزمون Hessam بر مبنای سوکت 2011 نوشتن کاملا موافقم و بهتون توصیه می کنم به هیچ وجه 3770K نخرین چون کاراییش خیلی بالا نیست(نسبت به 2011 و زئون) البته همینجوری نمی گم من خودم دارمش و 3D کار می کنم. شما حتما باید از سوکت 2011 استفاده کنین با توجه به قیمتش و کارایی بالاش، البته هر کسی می دونه که تو زمینه انیمیشن و رندر رقیبی برای زئون وجود نداره ولی قیمت رو هم باید در نظر بگیرین و سعی کنین پردازنده با بیشترین هسته بگیرین البته اینتل.

Hessam
2013/03/08, 10:31
فقط می مونه کارت گرافیک و کیس که لطفاً سایر دوستان پیشنهاد بدن به ایشون... :)
دوست عزیز؛ نظر شما کدوم قطعات هست در خصوص این دو مورد؟ آیا چیزی مد نظر دارید؟
البته کیس و کارت گرافیک آرمین عزیز هم خوبه و اگر موافق باشید، می تونید همون رو انتخاب کنید.

tiptooop
2013/03/08, 21:05
خیلی استافده کردم از پیشنهاد ها و نظرات دوستان.
در مورد کیس و گرافیک اطلاعات زیادی ندارم. من شنیدم گرافیک ATI از NVidia برای کار با برنامه های گرافیکی بهتره. آیا درسته؟

7777
2013/03/08, 22:07
درسته بهتره همانطور که دوستان گفتند اگر فقط کار گرافیکی می خوای انجام بدی radeon firepro گزینه ی مناسبی می باشد ولی اگر گیم و ... هم میخوای با سیستمت انجام بدی گزینه هایی که صفحه ی قبل گفتم عالی هستند
نظر من در مورد کیس هم:

cooler master storm stryker
thermalmake chaser mk-i

ARMIN
2013/03/08, 22:15
درسته بهتره همانطور که دوستان گفتند اگر فقط کار گرافیکی می خوای انجام بدی radeon firepro گزینه ی مناسبی می باشد ولی اگر گیم و ... هم میخوای با سیستمت انجام بدی گزینه هایی که صفحه ی قبل گفتم عالی هستند
نظر من در مورد کیس هم:

cooler master storm stryker
thermalmake chaser mk-i

مگه cooler master storm stryker تو ايران هست؟

7777
2013/03/08, 22:22
من نظر خودم در مورد مدل زیباترین کیس گفتم و پیدا هم میشه تو ولیعصر

ARMIN
2013/03/08, 22:45
من نظر خودم در مورد مدل زیباترین کیس گفتم و پیدا هم میشه تو ولیعصر

چه خوب. آدرس بديد من فردا ميخرم.

tiptooop
2013/03/10, 14:24
از همه دوستان تشکر می کنم