PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاع رسانی : آیا از شاتل اینترنت بگیریم ؟ ( ناگفته های کلاهبرداری شاتل از کاربران )

S.T.A.L.K.E.R
2013/02/27, 20:52
به نام خدا

تمام متون این صفحه از وبلاگی با همین نام + تجربه استفاده کنندگان از این شرکت جمع آوری میشود تا هر کاربری چنین شرکت هایی را بشناسد تا دردام آنها گرفتار نشود .

هدف نهایی این است که کسانی که می خواهند از شاتل سرویس بگیرند بدانند که چه سرویسی می گیرند و انتظارات خود را با آن هماهنگ کنند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود. این هم به نفع مشترکین شاتل است و هم به نفع شاتل. کسی هم از دست کسی ناراحت نمی شود. از آنجا که من شاتل را خوب می شناسم از مشترکین خواهشمندم در برخورد با این شرکت مواظب باشند تا بعدا خود و شاتل را دچار مشکل نکنند. البته به خاطر متن قرارداد شاتل که مشترک امضا می کند این فقط مشترک است که دچار مشکل می شود نه شاتل!!!

-------------------------------------------------------------

مثال : (البته خارج از قرارداد): چند روزی است شاتل طرح یک سال اشتراک رایگان را تبلیغ می کند اما به شما نمی گوید که اولا برای دریافت یک سال اشتراک رایگان باید یک سرویس یک ساله خریداری نمایید، ثانیا حتما باید مودم زایکسل و حتما از شاتل خریداری نمایید و ثالثا اینکه سرویس یک ساله رایگانی که در ازای این خرید (حدود 200000 تومانی ) دریافت می کنید یک سرویس 128 با 2.5 گیگ ترافیک برای کل سال!!! و بدون شبانه رایگان است!!! که ارزشی معادل حدودا 15000 تومان دارد!!! البته مسلما شاتل شما را دوست دارد و به این فکر نمی کند که این 2.5 گیگ حتی با چت خالی هم 2 هفته ای تمام می شود و شما مجبور به خرید گیگ در طول یک سال می شوید!!! کسی را هم اغفال نمی کند!

-------------------------------------------------------------
قوانین شاتل :

ماده 2-7) مودم های مورد تایید شاتل :

7-2) بايد از ايجاد هرگونه اختلال نرم افزاري و سخت افزاري در شبكه "سرويسدهنده" خودداري کند. همچنين "مشترک" متعهد است تنها از مودم های مورد تأييد "سرويسدهنده" استفاده نمايد.

توضیح:

شما وقتی قرارداد شاتل را امضا می کنید متعهد می شوید که مجبور شوید به ناچار از مودم های پیشنهادی شاتل که حدود 2 سال است زایکسل (ZyXEL) می باشد و لاغیر استفاده کنید البته فکر نکنید بحث مالی در میان است و شاتل به خاطر سود فروش مودم این ماده را اضافه کرده است بلکه شاتل فقط و فقط به کیفیت سرویس فکر می کند البته بعدا نصاب شاتل اگر از قیافه مودم شما خوشش نیاید یا احساس کند که کمی باید به مغزش فشار بیاورد تا مودم شما را تنظیم کند و یا یک آی پی بیشتر تست کند تا وارد تنظیمات مودم شما شود و ... سرویس را روی مودم زایکسل همراه خود به شما تحویل می دهد و آن مبلغ 25000 تومان (15000 تومان در شهرستانها) که بایت نصب و راه اندازی پرداخت کرده اید، به باد می رود. همچنین در مواقع نیاز به پشتیبانی اولین سوالی که از شما می شود مارک مودم شما است که اگر زایکسل نباشد انگار که شما جرمی مرتکب شده اید از دریافت پشتیبانی محروم می شوید و اگر زیادی گیر بدهید و ... جرم شما مسلم می شود و آن این است که شما در شبکه شاتل اختلال ایجاد کرده اید و شاتل سرویس شما را قطع می کند مگر آن که مودم زایکسل بخرید!!! البته ناگفته نماند مودم های زایکسل مودم های خوبی بودند تا اینکه سری 3 آنها (V3) وارد شد که توصیه می کنم اگر رایگان هم به شما بدهند، قبول نکنید که اندازه 10 برابر قیمت مودم برای شما دردسر و اعصاب خوردی ایجاد خواهد کرد.

نتیجه اخلاقی:متن قرار داد شاتل را اول مطالعه کنید بعد امضا کنید!!!

بند 6-2 تبصره 4 :

چنانچه "مشترك" پس از قطع سرويس، اقدام به پرداخت كل مبلغ دوره نکند و خط وي از حالت رانژه خارج نشده باشد، نامبرده موظف است در صورت تمايل به ادامه دريافت سرويس، کل هزينه های اين مدت که معادل بهای استفاده از سرويس است، را پرداخت نمايد.

توضیح:

این تبصره را با یک مثال توضیح می دهم. فرض کنید شما یک سرویس 2 مگابیت 3 ماهه (به مبلغ حدودا 55000 تومان با مالیات) از شاتل گرفته اید. در اواخر دوره سرویس، به مسافرت (مثلا ماداگاسکار) می روید و سرویس خود را شارژ نمی کنید. بعد از اتمام دوره سرویس فعلی شاتل مرتبا به شما پیام کوتاه، ایمیل و ... می دهد که سرویس خود را شارژ کنید. پس از مدتی، اخطارهای متوالی (و نه تهدید) می دهد که اگر تا 24 ساعت سرویس خود را شارژ نکنید، رانژه خط شما جمع آوری می شود اما رانژه خط شما جمع نمی شود تا اینکه شما بعد از 3 ماه از مسافرت می آیید و می خواهید مجددا سرویس خود را شارژ نمایید. مبلغ 55000 تومان به حساب شاتل واریز می کنید و منتظر می شوید تا سرویس وصل شود غافل از این که این 55000 تومان بابت 3 ماه سرویسی که استفاده نکرده اید، ضبط می شود و شما اگر کله تان را در ماداگاسکار مار استرالیایی نیش زده باشد و بخواهید با شاتل ادامه دهید باید مجددا 55000 تومان بابت 3 ماه سرویسی که قرار است استفاده کنید بپردازید. مدارک معتبر از اینکه شاتل حتی تا یک سال هم رانژه خطوط را جمع نکرده و بابت آن عین هزینه سرویس را از مشترک غافل دریافت کرده است، موجود است و مشترک هم دستش به جایی نمی رسد. چرا؟ چون قراردادی را امضا کرده است که تبصره 4 در آن قرار دارد.

پس ! متن قرار داد شاتل را اول مطالعه کنید بعد امضا کنید!!!

----------------------------------------------------
کلاه برداری شاتل از مشترکین : (1 )

قانون fair use policy : ماده 2 "مشترک" می داند و بیان می دارد که:

2-1 ) از موضوع سرویس ارائه شده به وی ( برقراری اتصال و دسترسی به شبکه جهانی اینترنت با استفاده از فناوری DSL به صورت غیر اختصاصی و غیراشتراکی ( SHARED ) ) از طریق شبکه " سرویس دهنده " مطابق با نوع درخواست نامبرده که در فرم " درخواست سرویس DSL " ذکر شده و با تایید و " امضای مشترک " رسیده است ، بر روی خط تلفن اعلامی توسط خود به طور " کامل آگاه میباشد " .

تبصره 1 : منظور از غیر اختصاصی بودن سرویس این است که مقدار پهنای باند مشخصی توسط گروهی ازمشترکین به صورت همزمان بهره برداری میشود و " مشتکر " در زمره آن گروه قرار دارد . همچنین میزان دریافت و ارسال سرویس ها که در فرم تعرفه ها و وب سایت شاتل آورده شده به صورت حداکثر بوده است و بسته به شرایط خط مشترک راه اندازی میشود .

توضیح : شاتل با قانون من در اوردی fair use policy کلاه بزرگی سر کابراش میذاره . تو متن قرار داد حرفی از این قانون زده نشده و هر کسی که بخواد ، میتونم متن کامل قرار داد رو براش ارسال کنم . طبق مستندات زیر ، این قانون فقط برای خط های ART اعلام شده و اون هم نه در متن قرار داد ، بلکه در سایت شاتل !!!!

قصد شاتل از این کار این بوده که کاربرا با خوندن این قانون منصرف نشن و به طرز عجیبی کابران دیگر سرویس ها رو طبق ماده 2 بند 2-1) به قانون fair use policy ربط میدن و در صورت اعتراض کابر به کابر جواب ها سربالا میدن و میگن شما خطتون اشتراکی هست و ..... . در صورتی که اشتراکی بودن خط یه چیز بدیهیه و تمام ISP ها خط هاشون اشتراکی هست . این قانون ربطی به سرویسECO و .... نداره و مربوط به خطوط ART هست که شاتل در صورت دانلود بیش از حد کابراش رو محدود به سرعت 2 کیلوبیت میکنه !!!!!!!!!! و این یعنی کلاهبرداری .

کلاه برداری شاتل از مشترکین : (2)

قبلا سایت شاتل برای کسانی که قصد تهیه خطوط ART ررو داشتن میزان حجم دانلود ماهیانه رو نوشته بود . اما حالا اون میزان رو برداشته و به جاش نوشته نامحدود . خوب مشکل وکلاهبرداریش کجاست ؟! مشکل اینجاست که این گروه از کاربران هم محدوود به حجم خاصی از دانلود های ماهیانه هستن و در صورتی که در هر ماه بیشتر از اون مقدار دانلود کنن محدود به سرعت 5 تا 2 کیلوبیت ( دایال آپ ) میشن .

مستندات کلاهبرادی شاتل :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

قوانین مربوط به خطوط ECO که چیزی در رابطه باشیر ودانلود بیش از حد ننوشته .

1- سرویس های ART .
2- نامحدود !!!!!!!!!! این سرویس ها حجمی و شیر هستن و هزینه اونها به مراتب بیشتر از سرویس های دیگر شرکت هاست .
3- قانون fair use policy که به وضوح در متن اورده شده . اما اینقانون ربطی به دیگر خطوط ندارد ودر قرار داد هم ذکر نشده ودر صورت دانلود شبانه سرعت شما کاهش میابد ، در صورت یکه برای خط پول دادید !!!! آیا شاتل کلاه بردار نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نتیجه اخلاقی : در این مورد با خودن متن قرار داد ، باز همشاتل کلاهی گشاد بر سر شما گذاشته !

توضیح در باره قانون fair use policy :

در مورد این قانون در خیلی جاها بحث های زیادی شده است اما خلاصه آن این است:

1. در مورد سرویس های نامحدود (ART): سرویس شما عملا نامحدود نیست و بعد از رسیدن به حد خاصی سرعت شما در حد دایال آپ کم می شود تا نتوانید دانلود کنید. شاتل هرگز این مقادیر را اعلام نمی کند اما تقریبا به صورت زیر است:

سرویس ART1 دارای محدودیت 12 گیگابایت در ماه
سرویس ART2 دارای محدودیت 17 گیگابایت در ماه
سرویس ART3 دارای محدودیت 22 گیگابایت در ماه
سرویس ART4 دارای محدودیت 27 گیگابایت در ماه
سرویس ART5 دارای محدودیت 34 گیگابایت در ماه
سرویس ART6 دارای محدودیت 47 گیگابایت در ماه
ART7 و ART8 هم به همین نسبت اضافه می شوند اما از مقدار دقیق آنها اطلاع ندارم.

قبلا در سایت شاتل این اعداد در جدول سرویس ها آورده می شد اما بعد کلمه نامحدود جایگزین آنها شد اما در عمل محدودیت های ذکر شده اعمال می شود و این با مستندات فراوان قابل اثبات است.

2. در مورد شبانه سرویس های محدود (ECO): فقط یک جمله: دانلود شبانه رایگان است به شرط آن که دانلود نکنید!!!

نتیجه اخلاقی : اگر اعتراض کنید ، فقط به شما میگن ، سروی اختصاصی بگیر !!! خوب یکی نیست بگه پس چرا نوشتید ناحدود !! تعریف ناحدود از نظر بی سواد هایی مثل شما چیه ؟! پس از شاتل خط نگیرید . جالب اینجاست خود کارمندان شاتل هم سر از کار این قانون مذخرف و من در آوردی fair use policy درنیاوردن ! .

شاتل اونقدر افتضاح و دزد شده که تو سایت خبری الف ، بخشی فقط برای شکایات کاربران از شاتل کلاهبردار ایجاد شده :

سایت الف (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

--------------------------------------------

در صورت کلید کردن بیش ازحد هم با پاسخ زیر رو برو میشید :

مشترک گرامی با سلام

احتراما به اطلاع میرساندخط شما بررسی شد و مشکل شما پیگیری می شود ، ولی در مورد سرعت شبانه ، با توجه به اینکه سرویس شما share میباشد و در ساعت 1 تا 8 بامداد ترافیک رایگان است، و با توجه به اینکه ساعات رایگان تمامی سرویس دهندگان از جمله مخابرات در ساعات شب می باشد،بنابراین این ساعات اوج مصرف اینترنت می باشد و نوسان و افت سرعت در این ساعات امری طبیعی می باشد.به همین دلیل اولیت مصرف پهنای باند با مشترکینی! می باشد که سرویس شبانه رایگان ندارد و مشترکینی که مشغول استفاده عادی از اینترنت هستند. با توجه با این نکته در صورتی که مصرف ترافیک خود را در ساعات رایگان مدریت کنید هیچ گاه سرویس شما با افراد پر مصرف به اشتراک گذاشته نمی شود.
شما می توانید در صورت وجود مشکل با یکی از 5 روش زیر با ما در ارتباط باشید :

1. شماره تلفن 2018-0511 داخلی 2 با کارشناسان پشتیبانی فنی صحبت فرموده و سوالات و مشکلات خود را مطرح بفرمایید.
2.در سایت "My.Shatel.ir (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)" بعد از Login کردن در قسمت "گزارش مشکلات" مورد خود را توضیح دهید ، در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.
3.به آدرس CS@mashhad.shatel.ir ایمیل ارسال کنید (با ذکر مشکل ، مشخصات و شناسه کاربری خود) تا در کمترین زمان ممکن همکاران ما پاسخ گوی شما باشند.
4.با مراجعه به "سایت شاتل" و"فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند." مطالعه داکیومنت های قرار داده شده در این قسمت مشکلات خود را بدون نیاز به تماس تلفنی حل بفرمایید.
5.با دانلود برنامه "سیستم هوشمند پشتیبانی شاتل " بدون نیاز به تماس تلفنی و در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات سرویس اینترنت خود را برطرف بفرمایید.

با تشکر

نتیجه اخلاقی : شاتل ، کلاهبردار اســـــــــــــــــت . با کپی همین تایپیک لطفا اطلاع رسانی کنید

دوستان عزیز . لطفا تمامی تجربه های تلخ خودتون ازشاتل رو تو همین تایپیک بیان کنید .

frankenstein
2013/02/27, 21:47
اولا تشکر میکنم از استارتر محترم ... دوم اینکه بنده خودم دوماه اول استفاده از خط art1 دچار مشکل fair use policy شدم بعد از پیگیری های پی در پی ... با سخنانی که استارتر فرمودن ..جواب سربالا به بنده دادن من هم دیگه پیگیری نمیکنم..

frankenstein
2013/02/27, 21:51
اولا تشکر میکنم از استارتر محترم ... دوم اینکه بنده خودم دوماه اول استفاده از خط art1 دچار مشکل fair use policy شدم بعد از پیگیری های پی در پی ... با سخنانی که استارتر فرمودن ..جواب سربالا به بنده دادن من هم دیگه پیگیری نمیکنم..

darkknight
2013/02/27, 22:35
من تا نرفتم از اسیا تک سرویس بگیرم متوجه این حرف ها به دقت نشدم ولی وقتی رفتم فهمیدم که اینا واقعا دارن سر مردم کلاه میزارن
و همون پیشگامان رو تمدید کردم

Dark Bloo
2013/02/28, 01:01
ممنون از استارتر بابت اطلاع رسانی
من این خبر رو میبرم فروم لیون کامپیوتر
خدایا شکرت که داریم تو مملکتی زندگی میکنیم که هر روز بیشتر از دیروز در آسایش بیشتریم
شکرتتتتتتتتتتتتتتت

amin3zar
2013/03/03, 23:47
این قانون fair use policy به نوعی تو اکثر isp ها وجود داره . ولی در کل همشون کلاهبردارن .

hamed.firoozeh
2013/03/04, 08:50
سلام
من بعد چندین سال که از نداگستر خدمات می گرفتم. از بس که تعریف شنیدم رفتم یه سرویس یک ساله گرفتم که دیدم اصلا بدرد نمی خوره.
بیشترین مانورش رو سرعت دانلود روزانه است که برای هیچ کسی فکر نکنم بصرفه باشه .
الان هم چون هم من و داداشم دانشجو هستیم (مجازی) نمیشه عوضش کرد اگرنه برمیگشتم به روزگار وصل خویش

S.T.A.L.K.E.R
2013/03/10, 16:54
تغییرات جدید خط ECO !! قابل ذکره که خط ART از همون اول این شامل این متون بود .

خوب بعدازاعتراضات و دلایل و مدرک برای اینکه شاتل داره به صورت غیر مستقیم سر کاربرانش کلاه میذاره و بعد از ارسال تمامی مستندات به مدیریت کل شاتل : شاهد تغییراتی در بخش " تعرفه فروش ADSL شاتل و ثبت قانون فایر پالیسی به صورت دقیق هستیم " . متن قرار داد سایت شاتل به تازگی تغییر کرده . میتونید متن قدیم و متن جدی رو با هم مقایسه کنید .

قرارداد جدید . کادر قرمزبه تازگی اضافه شده

قرار داد قدیم که در آن کادر آبی در قرار داد جدید حذف شده

APA
2013/06/23, 14:50
با سلام.
من الان از شرکت پیشگامان توسعه ی ارتباط اینترنت گرفتم و فردا هم اعتبارم تموم میشه.
میخوام بعد از این از شرکت آسیاتک اینترنت بگیرم.
منظورم اینه که ارزشش رو داره یا نه؟؟؟!!! آخه بیشتر دوستام میگن که آسیاتک بهتره!در کل میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم!
دوستان لطفا نظر بدید فردا اینترنتم تموم میشه اونوقت من میمونم و حوضش!:D

Castiel
2013/06/23, 18:17
با سلام.
من الان از شرکت پیشگامان توسعه ی ارتباط اینترنت گرفتم و فردا هم اعتبارم تموم میشه.
میخوام بعد از این از شرکت آسیاتک اینترنت بگیرم.
منظورم اینه که ارزشش رو داره یا نه؟؟؟!!! آخه بیشتر دوستام میگن که آسیاتک بهتره!در کل میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم!
دوستان لطفا نظر بدید فردا اینترنتم تموم میشه اونوقت من میمونم و حوضش!:D

از نظر قیمت آسیاتک بسیار مناسب است. و اینکه با دانلود، آی پی شما را مسدود نمی کنند!

actros 1843
2013/06/23, 21:45
از نظر قیمت آسیاتک بسیار مناسب است. و اینکه با دانلود، آی پی شما را مسدود نمی کنند!

آسیاتک عالیه!
شاتل دزده سرویس نامحدود میفروشه از یه حدی بیشتر دانلود کنید دیگه نمیتونید دانلود کنید یعنی فروش سرویس های حجمی به جای نامحدود!

amir1364
2013/06/23, 22:17
من الان حدودا 3 سال ماهه که از پیشگامان استفاده میکنم خیلیم راضی هستم بدونه دردسر و مشکل قطعی و نوسانات سرعت .

saeed_bestboy_21
2013/06/27, 00:39
سلام
كسي از دوستان از شركت صبا نت ، ADSL گرفته ؟ سرعت ، پشتيباني ، نوسان سرعت و ... كلآ چطوره؟
ممنون :)

miladsokout
2013/06/28, 18:06
چنانچه "مشترك" پس از قطع سرويس، اقدام به پرداخت كل مبلغ دوره نکند و خط وي از حالت رانژه خارج نشده باشد، نامبرده موظف است در صورت تمايل به ادامه دريافت سرويس، کل هزينه های اين مدت که معادل بهای استفاده از سرويس است، را پرداخت نمايد.

من دقیقا واسم همین مشکل پیش اومد...نمیدونم کجای دنیا اینطوریه آخه!!!

در مورد اون محدود بودن سرویس های نامحدود هم ، پارس آنلاین هم اینطوری شده!.. در واقع باید خیلی مِلو! دانلود کنی،در صورتی که کسی که نا محدود میگیره مطمئنا میخواد کلی فیلم و آموزش و ... دانلود کنه نه خیلی مِلو!! x-(

ولی سرویس های مبین نت و ایرانسل اینطوری نیستن... مثلا ایرانسل نامحدودش ماهی 360 گیگ به کاربر فضا میده(512) !!! که مطمئنا با سرعتی دانلودی که داره(100-60) خیلی خوبه!

در مورد آسیاتک من کنجکاو بودم بدونم...دوستانی که سرویس نامحدود از آسیاتک میگیرن،ممنون میشم اطلاع بدن که اونا هم محدودیت دارن یا نه

iSteve
2013/06/28, 18:26
سلام
كسي از دوستان از شركت صبا نت ، ADSL گرفته ؟ سرعت ، پشتيباني ، نوسان سرعت و ... كلآ چطوره؟
ممنون :)
بله دوست عزیز تا حالا دوبار برای دو مکان مختلف که هر دوتاش برای خودم بود از صبانت گرفتم، در روزهای اول سرعت رویایی و خیلی خوبی میداد طوری که به همه میگفتم صبانت بهترینه اما بعد از گذشت دو سه هفته کم کم سرعت کم شد تا حدی که سرعتم به یک خط دیال آپ نزدیک بود!!! این اتفاق برای هر دوتا خطم افتاد. تازه یه دزدی هم برای من اتفاق افتاد، اون خطی که برای خونه گرفته بودم همش ازش شارژ کم میشد، مثلا امروز 3گیگ شارژ میکردم و خیییلی کم ازش استفاده میکردم اما میدیدم کمتر از یک هفته ی بعد شارژم تموم میشه وقتی به لیست ریز مصرف ها نگاه میکردم میدیدم توی ساعتی که هیچ کسی خونه مون نبوده حدودا 700مگابایت از شارژم کم شده! زنگ میزدم به شرکت میگفتن یکی داره از خط شما استفاده میکنه، چندبار رمز رو تغییر دادم اما این داستان همچنان ادامه داشت در نهایت درست زمانی که 2گیگ شارژ دیگه داشتم، ازشون خواستم یه پسورد 8رقمی برام بذارن که این کارو کردن و منم به محض اینکه رمزم تغییر کرد مودم رو کلا خاموش کردم و از پریز کشیدم و کلا سیستم خودمو فروختم(چون میخواستم یه سیستم دیگه بخرم) بعد از یک هفته دوباره با سیستم جدید میخواستم وصل بشم اما دیدم نمیشه، زنگ زدم گفتن شارژتون تموم شده!!!!!!
الان از طرح خانواده ی مخابرات استفاده میکنم و با اینکه هزینه اش کمتره ولی سرعتش خییییلی بیشتره. امیدوارم همیشه همینطوری بمونه.

saeed_bestboy_21
2013/06/30, 18:30
بله دوست عزیز تا حالا دوبار برای دو مکان مختلف که هر دوتاش برای خودم بود از صبانت گرفتم، در روزهای اول سرعت رویایی و خیلی خوبی میداد طوری که به همه میگفتم صبانت بهترینه اما بعد از گذشت دو سه هفته کم کم سرعت کم شد تا حدی که سرعتم به یک خط دیال آپ نزدیک بود!!! این اتفاق برای هر دوتا خطم افتاد. تازه یه دزدی هم برای من اتفاق افتاد، اون خطی که برای خونه گرفته بودم همش ازش شارژ کم میشد، مثلا امروز 3گیگ شارژ میکردم و خیییلی کم ازش استفاده میکردم اما میدیدم کمتر از یک هفته ی بعد شارژم تموم میشه وقتی به لیست ریز مصرف ها نگاه میکردم میدیدم توی ساعتی که هیچ کسی خونه مون نبوده حدودا 700مگابایت از شارژم کم شده! زنگ میزدم به شرکت میگفتن یکی داره از خط شما استفاده میکنه، چندبار رمز رو تغییر دادم اما این داستان همچنان ادامه داشت در نهایت درست زمانی که 2گیگ شارژ دیگه داشتم، ازشون خواستم یه پسورد 8رقمی برام بذارن که این کارو کردن و منم به محض اینکه رمزم تغییر کرد مودم رو کلا خاموش کردم و از پریز کشیدم و کلا سیستم خودمو فروختم(چون میخواستم یه سیستم دیگه بخرم) بعد از یک هفته دوباره با سیستم جدید میخواستم وصل بشم اما دیدم نمیشه، زنگ زدم گفتن شارژتون تموم شده!!!!!!
الان از طرح خانواده ی مخابرات استفاده میکنم و با اینکه هزینه اش کمتره ولی سرعتش خییییلی بیشتره. امیدوارم همیشه همینطوری بمونه.

ممنون دوست عزيز.
ما توي منطقه‌اي هستيم كه فيبر نوري استفاده شده ( اوين دركه ) و خود مخابرات هم نمي‌تونه به ما اينترنت بده!!!!!! جالب اينجاست كه حتي مبين نت هم آنتن نميده!!!!!!
فقط 2 تا گزينه داريم 1- سپنتا كه دزد ترين شركت هست ( ماهيانه فقط 7 تا 10 هزار تومان بابت ارائه خدمات مي‌گيره ) نوسان سرعت بسيار زياد و قطعي زياد تر. ( بابت 2.5 گيگ استفاده در 10 روز بايد 17.500 تومان بديم ، اونوقت دوستان مي‌گن شاتل دزده ، بيايد سپنتا تا بفهميد دزد يعني چي )
2- صبا نت. كه فكر كنم بهتر از سپنتا هست ، اين رو هم يادم رفت بگم ، ساختمان ما 24 واحدي هست و ما براي كل ساختمون اينترنت مي‌خوايم.
با صبا نت كه صحبت كردم، گفتن به كل ساختمون پهناي باند 20 مگ بر ثانيه ميدن با پهناي باند آزاد براي يوزر ها ، يعني مثلا اگر 5 تا يوزر توي ساختمون همزمان وصل بشن هر يوزر 4 مگ بر ثانيه ميشه.
حالا شما جاي ما بوديد چي كار مي‌كرديد؟
يكي مي‌گه صبا نت خوبه ، يكي مي‌گه بده ، يكي مي‌گه دزده ، ترافيك مي‌دزده ، گيج شدم بخدا!!!

Castiel
2013/06/30, 19:14
من دقیقا واسم همین مشکل پیش اومد...نمیدونم کجای دنیا اینطوریه آخه!!!

در مورد اون محدود بودن سرویس های نامحدود هم ، پارس آنلاین هم اینطوری شده!.. در واقع باید خیلی مِلو! دانلود کنی،در صورتی که کسی که نا محدود میگیره مطمئنا میخواد کلی فیلم و آموزش و ... دانلود کنه نه خیلی مِلو!! x-(

ولی سرویس های مبین نت و ایرانسل اینطوری نیستن... مثلا ایرانسل نامحدودش ماهی 360 گیگ به کاربر فضا میده(512) !!! که مطمئنا با سرعتی دانلودی که داره(100-60) خیلی خوبه!

در مورد آسیاتک من کنجکاو بودم بدونم...دوستانی که سرویس نامحدود از آسیاتک میگیرن،ممنون میشم اطلاع بدن که اونا هم محدودیت دارن یا نه

در حال حاضر حدود سه ماه است که از سرویس نامحدود آسیاتک استفاده می کنم و هیچ موردی در خصوص کاهش سرعت به دلیل دانلود دیده نشده است. البته نباید فراموش کرد که اینجا ایران است و نامحدود یعنی کشک.
چهار سال قبل از شرکتی اینترنت ADSL گرفته بودم که آن شرکت نماینده یکی از شرکت های مطرح ISP بود (که الان اسم این شرکت را به یاد ندارم)، در این قرارداد بین بنده و این شرکت عنوان شده بود که برای این سرویس، از ساعت 2 صبح تا 7 صبح، ساعت دانلود رایگان محاسبه می شود. اما از اواسط ماه، پیامی به موبایل و ایمیلی هم برای بنده ارسال شد که سرویس ها نیم بها شدند! یعنی اگر 800 مگابایت دانلود کنید، از این به بعد 400 مگابایت آن از حجم شما کسر می شود!!!
زمانی هم که نسبت به این مسئله اعتراض کردم، مدیر شرکت به این جمله اشاره کرد که : "دندان اسب پیش کش را نمی شمارند"
وقتی هیج قانونی برای کنترل شرکت های دزد و کلاه بردار که همگی خودشان معنی بارز قانون هستند، وجود ندارد و تمامی قوانین در حمایت از این شرکت ها تعیین شده، نباید هم انتظار داشت که به کاربران اینترنتی احترام گذاشته شود و حقوقی که طبق قانون (همان کشک) بین دو طرف قرار داد امضا شده، رعایت بشود.

miladsokout
2013/07/04, 21:24
یه سوال دیگه دوست عزیز.....الان سرویس نامحدود آسیاتک که شما دارید... سرعت دانلود چنده؟؟ (اون سرویسی که دارید)
و اینکه جریان این سرویس های برنزی،نقره ایی،طلایی چیه؟!!

با تشکر.

Castiel
2013/07/04, 21:37
یه سوال دیگه دوست عزیز.....الان سرویس نامحدود آسیاتک که شما دارید... سرعت دانلود چنده؟؟ (اون سرویسی که دارید)
و اینکه جریان این سرویس های برنزی،نقره ایی،طلایی چیه؟!!

با تشکر.

سرعت سرویس نامحدود 1 مگابایتی که بنده دارم حدود 120 تا 140 کیلوبایت است. تفاوت سرویس ها هم بین حجمی است که برای دانلود با سرعت بالا در نظر گرفته شده که با این حجم می توانید به عنوان مثال 6 گیگابایت اطلاعات را با سرعت به عنوان مثال 400 کیلو بایت دانلود کنید.

Mostafa98
2013/07/29, 14:51
ولی من شاتل eco256 دارم سرعتم بین 200 تا 300 هست شب ها هم 70 با idm
راضی هستم.

meelad
2013/07/29, 18:45
شرکت هایی که به کاربران اینترنت عرضه می کنند متاسفانه برای کاربران خانگی فقط سرعت 128 کیلوبایت می دهند که خیلی سرعته کمی راهی نیست که بتوان بالاتر از 128 گرفت
با کارت دانشجویی 256 و با خواهش و تمنای بیشتر بالاتر از 256 هم میدن (256 < کارت دانشجویی + تمنا! )

البته من بدون کارت دانشجویی از پارس آنلاین 256 گرفتم! (اون موقع گفتم تو هنرستان کامپیوتر می خونم اونم گفت پس تا سال دیگه دانشجو میشی!:D منم که دانشجو شدم!)

lastshepherd
2013/07/29, 20:12
بازم خیلی شاتل خوبه!
نسبت به شرکتای دیگه از مشتری ها کمتر دزدی میکنه!
(البته غیر از قضیه ی فیر پالیسی)

پارس آنلاین شبانش خیلی افت سرعت داره!

1994
2013/07/29, 23:00
عزیز با این تاپیک نمک زدی به زخممون ، پس منم سفره دلمو وا میکنم...
سابقه کار بنده با ADSL به چند سال پیش برمیگرده، به مدت 1 سال از شرکت نامحترم شاتل اینترنت داشتم ، در طول این یک سال بنده به عنوان یک یوزر پر مصرف پهنای باندم شیر میشد ( با توجه به همون قانون من در آوردی خودشون) و موضوعی هست که همه کاربران شاتل حتما باهاش مواجه شدن که هر وقت زیاد دانلود میکنند و سرعتشون پایین میاد( تو ساعات رایگان یا با سرویس های به ظاهر نا محدود در تمام ساعات ) شرکت بهشون میگه که در یک بازه مثلا 10 روزه زیاد دانلود نکنید تا نرم افزار من در آوردی خودشون که اصلا بهش دسترسی ندارند ( به ظاهر) وضعیت رو به حالت عادی برگردونه! یعنی کلاهبرداری در روز روشن !! البته باید این نکته رو بگم خود شرکت میگه که برای دانلود با سرویس های به ظاهر نامحدود حتما بین دانلود هاشون 1 روز فاصله باید باشه ، در ضمن اگه مثل من زیاد دانلود میکنید بعد از یک هفته می بینید که باز هم محدود شدید! در واقع همه isp ها برای جبران محدودیت پهنای باندشون و فرار از هزینه های اون این تکنیک رو به کار می برند که کاربران پرمصرف رو به هر نحوی شده لیمیت کنند تا نتونند دانلود کنند. خوب الان بنده حدود 3 ماه میشه که از پارس آنلاین سرویس میگیرم و ماه گذشته سرویس 256 نا محدود داشتم که نوشته شده بود طبق قانون مصرف منصفانه پارس آنلاین حجمی معادل 33 گیگابایت رو میتون با سرعتی بین 150 تا 180 کیلوبایت دانلود کنم که البته خودم اضافه کنم که این هم یک دروغ بزرگه و عیر از بازه های زمانی 30 دقیقه و گاها 1 ساعته افزایش سرعتی ندیدم و بیشتر مواقع بین 45 تا 60 نوسان داشت! بعد از 33 گیگ دانلود هم سرعت به 35 رسید یعنی باز همون آش و همون کاسه! خوب در کل با همین اینترنت داغون بیش از 70 گیگابایت ناقابل دانلود کردم . الان هم سرویس 2048 دارم در حالی که خودشون میگن برای خونه حتی با کارت دانشجویی که من ارئه کردم بیشتر از 256 نمیدیم ولی من از طریق سایت شارژ کردم و محدودیتی ندیدم! LoOL !!! در مورد پینگ هم برای من که تو کار گیم آنلاین هم هستم پارس آنلاین تا حدود زیادی بهتره و در مورد اینترنت هم به هیچ ISP ای نمیشه اعتماد کرد . همه کلاهبردارند و فقط ماسکشون با هم فرق میکنه! شرمنده زیاد شد ، گوشه ای از سفره دلم بود.
یا علی.

changal
2013/07/30, 09:00
دوستان بنده یه هم یه موردی رو اضافه کنم ، من قبلا از شرکت همارا تو تبریز سرویس میگرفتم که سرعت دانلودم با سرویس 512 - 128 حجمی روی 70 ثابت بود ، پسر عموم هم همین سرویس رو داشت اون موقع ولی پورتش مخابرات بود و اون موقع سرعتش 120 بود و این اواخر میگه که سرعت روی 200 هم هست بعضی مواقع ، بعد از 2 سال سرویسم رو عوض کردم و 2 مگابایت حجمی گرفتم اما این بار با پورت مخابرات ، و سرعت دانلودم بین 440 - 420 هست ، اما تفاوت بین شرکت های ارائه کننده سرویس این هست ، پورت های شرکت های غیر از مخابرات ضریب اشتراک عدد 8 هست و سرعت دانلود بدست میاد ولی برای پورت مخابرات این ضریب 4 هست ، بطور خلاصه حتما از مخابرات سرویس بگیرین به سودتون هست ، شرکت های دیگه قانون من درآوردی دارن ولی مخابرات نداره .
از دوستان تبریزی اگه میخوان پورتشون حتما مخابرات باشه باید اول سرویس 2 مگابایت یا همون Ultra بگیرن تا پورت مخابرات بدن بهش ، ولی اگه سرویس های دیگه ای بگیرین چون همارا با مخابرات همکاری میکنه احتمال اینکه پورت مخابرات باشه یا همارا 50 - 50 هست .

S.T.A.L.K.E.R
2014/03/09, 00:32
مثل اینکه اولین شرکتی که اینترنتش ارزون شده همین شاتله ........... ترافیکش شده 3600 و خط هاش هم ارزون تر شده .... 512 با 4 گیگ ماهانه 19.800 تومن

Reza Y
2014/03/15, 22:19
مثل اینکه اولین شرکتی که اینترنتش ارزون شده همین شاتله ........... ترافیکش شده 3600 و خط هاش هم ارزون تر شده .... 512 با 4 گیگ ماهانه 19.800 تومنمن اصفهانم شاتل دارم نامحدود آنلاین بازی میکنم چند وقته پینگم خیلی بالا رفته+تایم اوت و پکت لاست فراوان فعلا شرایط تغییر سرویس فراهم نیست ولی در اولین فرصت تغییر میدم به صبا نت.

Reza Eshraghi
2014/03/15, 22:23
دوستان شاتلی کیفیت سرویس های حجمیتون چطوره عزیزان ؟! کسی از شاتل سرویس حجمی داره ؟! نامحدودش که شهره خاص و عام هست از نظر کیفیت بی نظیر در محدودیت !!! می تونیم حداقل به حجمی هاش امیدوار باشیم ؟! :-?

AbouzaR
2014/03/15, 22:35
به نظر من بهترین ISP تو اصفهان پیشگامانه قبلا شاتل داشتم که بیخودترین شرکته هم گرونه هم اینکه پینگش یه مدت نجومی بود اما حالا پینگم با پیشگامان 5 هستش تو کانتر یعنی همون LAN :) اما با شاتل رو 250 هم میرفت این 4ماهه آخر سال
هزینه هاش هم مناسبه نسبت به شاتل

h.davoudi
2014/03/16, 11:02
دوستان شاتلی کیفیت سرویس های حجمیتون چطوره عزیزان ؟! کسی از شاتل سرویس حجمی داره ؟! نامحدودش که شهره خاص و عام هست از نظر کیفیت بی نظیر در محدودیت !!! می تونیم حداقل به حجمی هاش امیدوار باشیم ؟! :-?

این مقاله در چند فروم به چشمم خورده بود اما هیچ وقت کامل نخونده بودمش!
در مورد قانونfair use policy به نظرم قانون خوبیه و یکی از باید هاست... ( هدف این قانون چیزی جز برابری نیست)
اگر این قانون در مورد من اجرا نشه و در مورد 7 نفر دیگه ای که باهام مشترک هستن اجرا بشه ؛ باز هم من اعتراض میکنم؟!

چند سالیه مشترک شاتل هستم و با توجه به تمام مشکلات که اکثرشون ربطی به شاتل نداره ، داره ؛ ازش راضی ام البته ضعف های هم هست که مربوط به شاتله و مشکل تلقی نمیشه اما ضعفه

هم سرویس اکو و هم آرت 1 رو دارم

نمیدونم چرا تو مقاله محدودیت دانلود آرت 1 رو نوشته 12 گیگ! در صورتی که روی 30 گیگ هست فکر میکنم.
این هم تصویر از دانلود های من با سرویس آرت 1 در 4 ماه گذشته:

Ultrathunder
2020/11/02, 21:49
یک مشت ......!
زنگ زدم ازشون اشتراک بگیرم، گفته برو سایت
رفتم سایت ثبت نام کردم
برای 50 تومن سرویس 84 تومن گرفته، پول کارشناسی که نمی خواستم رو هم گرفته
بعد دو روز زنگ زدم، میگه ما امکان ارائه سرویس روی خط شما رو نداریم!
گفتم پس پولم رو پس بدید
میگه نمیشه!
حداقل 7 تا 10 روز بعد!!!
بعد از یک هفته زنگ زدم، میگه معلوم نیست کی پولت رو برگردونیم! روال کاری ما اینه هر کسی سرویس ش رو کنسل می کنه دیر بهش پولش رو برگردونیم!
میگم من کنسل نکردم! خودتون کنسل کردید
میگه همینی که هست هیچ غلطی هم نمی تونی بکنی...
واستا هر وقت دلمون خواست پولت رو می زنیم...

پیشنهاد می کنم از این شرکت دزد خدمات نگیرید
سال های قبل هم دزدی حجم کردند که اسنادش موجود هست
وقتی تنظیم مقرارت برخورد نمی کنه، خود ما مردم باید برخورد کنیم با این دزد ها