PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم جهت vmware و

Alexander
2013/02/26, 16:56
سلام
قصد خريد يک سيستم (فقط کيس) براي کار با vmware (در بهترين performance ممکن) و همچنين بعضي از نرم افزار هاي گرافيکي adobe را دارم.
لطفا منو راهنمايي کنيد/

::بودجه تا سقف سه ميليون تومان
::فعلا نمي خوام کارت گرافيک ببندم پس vga on board
::در آينده اي دور ميخواهم 3d v***on يا eyefinty راه اندازي کنم پس پاوري که در نظر مي گيريد حتما بايد بتونه دو تا کارت گرافيک ديگه رو هم تحمل کنه (( اهل بازي نيست کارت کراقيک خاصي نمي خوام فقط مي خوام از sli يا crossfire پشتيباني کنه.
::در مورد ssd هم مي خوام دو عدد از اين ها رو بخرم نظرتون چيه؟ 60gb kingmax
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)::خلاصه مشکل اصلي من سر اين سه قطعه هست : cpu & ram & m.b
*از وقتي که گذاشتيد خيلي سپاس گذارم*

Castiel
2013/02/26, 17:47
برای یک سیستم با مواردی که گفتید، قطعات زیر پیشنهاد می شود:

1- پردازنده: Core i5-3570K
2- مادربورد: ASRock Z77 Extreme4
3- حافظه رم: GSkill 2*4GB 2400
4- هارد دیسک: WD/Seagate 1TB
5- خنک کننده پردازنده: Zalman CNPS 9900 MAX LED
6- کیس: Zalman Z9 Plus
7- پاور: Zalman ZM1000-HP EPS
8- درایو نوری: Samsung 243SH

قطعات بالا حدود 3.5 میلیون تومان خواهند بود. قطعات ارزان تر هم می توانید از برند های متفرقه تهیه کنید ولی با توجه به کاربرد شما بهتر است همین قطعات را خریداری کنید.

Castiel
2013/02/27, 09:12
فقط یک مورد را اضافه کنم که تعداد ماشین های مجازی و تعداد Resource ها را هم بیان کنید. چون اگر تعداد ماشین های مجازی بیش از 2 ماشین باشد باید از پردازنده Core i7-3770K استفاده کنید و اگر تعداد ماشین ها باز هم بیشتر است که باید به طور کلی به سوکت 2011 اینتل بروید که هزینه آن سیستم حدود 6 میلیون تومان خواهد بود.

Alexander
2013/02/27, 14:41
تعداد ماشین های مجازی 3 یا 4 خواهد بود
این قدر بودجه ندارم که از سوکت 2011 اسفاده کنم
آیا همین 3570k جوابگوی کار من نیست؟

Castiel
2013/02/27, 15:25
تعداد ماشین های مجازی 3 یا 4 خواهد بود
این قدر بودجه ندارم که از سوکت 2011 اسفاده کنم
آیا همین 3570k جوابگوی کار من نیست؟

برای 4 ماشین جوابگو نیست و باید حتما Core i7-3770K بخرید که حدود 1/200/000 تومان است.

shaho.rouhani
2013/02/27, 20:29
با سلام خدمت شما.
با توجه به مقدار هزینه ای که شما برای سیستم گذاشتید با استفاده از 3570k میتونید 1 سیستم واقعی و 4 سیستم مجازی البته با سرعت کمتری داشته باشید.

Alexander
2013/02/28, 02:52
فعلا انتخاب مادر برد قطعی شده: AsRock Z77 extreeme 4

بحث سر پردازنده است ? 3570k vs 3770k ؟

Castiel
2013/02/28, 08:05
فعلا انتخاب مادر برد قطعی شده: Asrock z77 extreeme 4

بحث سر پردازنده است ? 3570k vs 3770k ؟

اگر محدودیت مالی ندارید بهترین انتخاب در هر صورت 3770k هست ولی اگر محدودیت بودجه دارید باید 3570 بخرید و کمی هم انتظار خود را پایین بیاورید.

ARMIN
2013/02/28, 20:38
سلام دوست عزيز،

به دستور خودتون پاسخ پيغام شما رو در اين تاپيك ميدم.

1. نه دليلى نداره پاور حتما" كولر مستر باشه. به قول شما ميتونه انرمكس باشه يا هر پاورى كه خودتون ترجيح ميديد. به هر حال اين يك واقعيته كه هر شخصى كه سيستم پيشنهاد ميده بخشى از سلايق شخصى خودش هم دخالت ميده. اگر با پاور انرمكس يا گرين حال ميكنيد فرقى نداره - اونها رو بخريد. اصولا گواهى 80Plus راهنماى شماست در انتخاب پاور. اين گواهى هست كه مهمه. در مورد پاور گرين هم بله اين پاور خدمات پس از فروش خوبى داره. اگر اين خدمات براى شما مهمه خوب گرين پيشنهاد خوبى ميتونه باشه. من خودم گرين رو فقط براى دوستانى كه به قولى محدوديت بودجه دارند پيشنهاد ميدم. وگرنه بعضى از پاورهاى گرين بسيار با كيفيت هم هستند. اگر گرين تهيه ميفرماييد حتما از سرى OC باشه كه به نسبت سرى گيمينگ حرفه اى تره.

2. در مورد رم پاتريوت عرض شود اگر منظورتون Viper 3 Series, Black Mamba (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.), DDR3 8GB (2 x 4GB) 2133MHz هستش بايد عرض كنم كه اين رم تاخير CL11 داره يعنى در عمل همون رم فركانس 1600 هستش با تاخير 9. پس اگر شما اون رم رو بخريد انگار رم فركانس 1600 خريديد!!

دقت كنيد در خريد رم هم بايد فركانس را بهش توجه كنيد و هم زمان تاخير CL رم رو.

بيس نرمال تاخير رم CL9 هستش. اگر واقعا" فركانس 2133 مهمه، رمى انتخاب كنيد كه فركانس 2133 با تاخير CL9 باشه!! يا فركانس 2400 با تاخير CL10، يا فركانس 2666 با تاخير CL11. برعكسشم ميشه. مثلا رم فركانس 1866 با تاخير CL8. همه ى اين رمهايى كه گفتم كاراييشون تقريبا" يكسانه.

من رمز انتخاب رم رو به شما گفتم. ببنيد در بازار چه مدلى موجود است تهيه بفرماييد.

3. در مورد SSD من اگر جاى شما بودم يك SSD مدل 120 يا 128 گيگ رو انتخاب ميكردم. SSD مدل 60 گيگ حجمش براى كار شما كمه. درسته سرعت در RAID 0 افزايش پيدا ميكنه ولى سيستم هاى vmware حجيم هستند. من SSD حجم بيشتر رو توصيه ميكنم تا حجم كم در RAID 0. ولى باز انتخاب با خودتون.

4. 3770K براى كار شما بسيار مناسبتره. ولى اگر محدوديت بودجه داريد بايد به 3570K بسنده كنيد و به قول رييس Castiel انتظاراتتون رو پايين بياوريد. - بله ميتونيد خريد كولر رو به بعدا" موكول كنيد ولى تا اون زمان نبايد سيستموتون رو اووركلاك كنيد. پس بدون كولر مناسب اووركلاك ممنوع.

5. در مورد كيس Cooler Master Silencio 550 بايد عرض كنم بله اين كيس بسيار خوشكليه. من ديدمش فوق العاده قشنگه. بسيار هم كم صداست. دوسش دارم. هر كيسى به نسبت امكاناتى كه در اختيار شما قرار ميده داراى ايراداتى هستش. ايراد اين كيس هم محدوديت 15 سانتى كولر CPU هستش. اغلب كولرهاى حرفه اى CPU حدود 16 سانت ارتفاع دارند ولى اين كيس حداكثر ارتفاعى كه ميتونه تو دل خودش جا بده 15 سانته. كولر هاى 15 سانتى هم در بازار داريم ولى تعدادشون خيلى كمه - كاراييشون محدود تره. خلاصه اگر اين قضيه اووركلاك و خريد كولر حرفه اى براتون مسئله ى جدى نيست اين مورد مشكلى براتون ايجاد نميكنه.

اصولا اگر قصد اووركلاك نداريد نه نياز به خريدارى كولر داريد، نه نياز به خريدارى 3770K. چون ميتوانيد 3770 بدون سرى K تهيه بفرماييد و ديگر نگران ارتفاع كولر در كيس Silencio هم نباشيد. حتى متوانيد مادربرد ارزانترى تهيه كنيد مثل ASUS P8H77-V .

ولى اگر به صورت جدى قصد اووركلاك داريد من Silencio رو پيشنهاد نميكنم بخصوص اينكه با وجود فوم هاى نويز گير يك مقدار داخل كيس گرمتره و هر نيم درجه گرماى اضافى داخل كيس مستقيما" به معناى محدوديت بيشتر در ميزان اووركلاك سيستمه.

خلاصه تصميمتون رو بگيريد. اووركلاك بله، يا خير. پاسخ به اين سوال راه شما را مشخص خواهد كرد.

Alexander
2013/02/28, 23:57
احسنت...
از آخر به اول شروع می کنم

نه این که قصد اور کلاک را نداشته باشم ولی توان فنی آن را ندارم ولی متاسفانه هیچ مرجع کاملی در مورد آموزش اورکلاک پیدا نکردم و بدلیل مشغله ی زیاد اصلا نمی خواهم درگیر یاد گیری آن شوم م اما نمی خواهم فرصت آن را از دست دهم( امید به آینده ای مبهم)

کیس هم مثل کولر موکول شد به بعد از عید!

در مورد پردازنده هنوز هم دو به شک هستم اختلاف 350 تومنی 3570k با 3770k یعنی 50 درصد افزایش قیمت ولی آیا 50درصد هم افزایش کارایی دارد؟ سوالم اینجاست 350تومن بیشتر خرج می کنم ولی چند درصد بازدهی افزایش پیدا میکند؟ و اینکه 3770k با داشتن hyper threading و داشتن 8رشته ی پردازشی دقیقا برای کاری که من میخواهم ساخته نشده؟ (مطمئن نیستم)

در مورد ssd احتمال می دهم منظورم را متوجه نشده باشید(البته جسارت نشه) کاری که من می خوام بکنم اینه:
{120GB = 60GB + 60GB + {RAID0 با سرعت 1000mBps
خوب اگر یه دونه 120GB ور دارم سرعتم 500MBps خواهد بود آیا این کار ایراد فنی دارد؟
فضای هاردی که برای سیستم های مجازی تعریف خواهد شد در ssd نمی گنجد مثلا 4تا مشین مجازی 4تا 60GB که باید از HDD سیستم استفاده کرد.

در مورد رم شاه کار کردید واقعا من رو از گمراهی نجات دادید! در حقیقت دلیل علاقه من به این رم ها ظاهر جذابشان بود!! خوب به نظر شما چی وردارم؟؟ (حتما رنگش مشکی باشه!)

پاور هم قطعی شد 850-oc

special tnx for your usefull post

ARMIN
2013/03/01, 00:57
احسنت...
از آخر به اول شروع می کنم

نه این که قصد اور کلاک را نداشته باشم ولی توان فنی آن را ندارم ولی متاسفانه هیچ مرجع کاملی در مورد آموزش اورکلاک پیدا نکردم و بدلیل مشغله ی زیاد اصلا نمی خواهم درگیر یاد گیری آن شوم م اما نمی خواهم فرصت آن را از دست دهم( امید به آینده ای مبهم)

کیس هم مثل کولر موکول شد به بعد از عید!

در مورد پردازنده هنوز هم دو به شک هستم اختلاف 350 تومنی 3570k با 3770k یعنی 50 درصد افزایش قیمت ولی آیا 50درصد هم افزایش کارایی دارد؟ سوالم اینجاست 350تومن بیشتر خرج می کنم ولی چند درصد بازدهی افزایش پیدا میکند؟ و اینکه 3770k با داشتن hyper threading و داشتن 12 رشته ی پردازشی دقیقا برای کاری که من میخواهم ساخته نشده؟ (مطمئن نیستم)

در مورد ssd احتمال می دهم منظورم را متوجه نشده باشید(البته جسارت نشه) کاری که من می خوام بکنم اینه:
{120GB = 60GB + 60GB + {RAID0 با سرعت 1000mBps
خوب اگر یه دونه 120GB ور دارم سرعتم 500MBps خواهد بود آیا این کار ایراد فنی دارد؟
فضای هاردی که برای سیستم های مجازی تعریف خواهد شد در ssd نمی گنجد مثلا 4تا مشین مجازی 4تا 60GB که باید از HDD سیستم استفاده کرد.

در مورد رم شاه کار کردید واقعا من رو از گمراهی نجات دادید! در حقیقت دلیل علاقه من به این رم ها ظاهر جذابشان بود!! خوب به نظر شما چی وردارم؟؟ (حتما رنگش مشکی باشه!)

پاور هم قطعی شد 850-oc

special tnx for your usefull post

2 تا برترى 3770 نسبت به 3570 داره. يكيش اينه كه 3770 چهار هسته ى واقعى و 4 هسته ى مجازى داره. قدرت پردازشى فوق العاده ى مجموع 8 تريد. درحاليكه 3570 فقط چهار هسته داره. بنابراين قدرت پردازشى 3770 خيلى بهتره. دومين فرقشون اينه كه با 3770 ميتوانيد به فركانس هاى بالاى رم راحت تر دست پيدا كنيد. در قياس با 3570، پردازنده ى 3770 خيلى راحت تر ميتواند با رم هاى فركانس بالاتر از 2133 كنار بيايد. و تو اووركلاك رم بهتر جواب ميدهد. اصولا در نظر داشته باشيد اينتل پردازنده هاى i3 را براى استفاده معمول كامپيوتر، General Purposes كه تقريبا" شامل همه چيز ميشه ارائه كرده،‌ پردازنده هاى i5 رو براى گيمينگ و بازى هاى حرفه اى و پردازنده هاى i7‌ رو براى استفاده هاى سنگين و حرفه اى اختصاص داده. حالا سبك سنگين كنيد ببنيد هم از نظر مالى و هم از نظر كارايى كدوم يكى بيشتر به دردتون ميخوره.

البته براى دست يابى به فركانس بالاتر رم غير از CPU مادربرد هم مهم است. در ريويو ها خوندم مادربرد اكستريم 4 ازراك خيلى نتوانسته خوب در اووركلاك رم عمل كنه. براى اووركلاك رم به فركانس هاى بالا، غير از 3770 بايد مادربرد هاى خيلى حرفه اى مثل Maximus V Gene يا Maximus V Extreme بايد تهيه بفرماييد.

در مورد SSD هم من مخالفتى ندارم. هرجور صلاح ميدونيد. از ديد فنى مشكلى نداره.

در مورد رم؛ متاسفانه در حال حاضر رم خوب در بازار ايران ناياب شده. من مدل هاى Gskill رو ترجيح ميدم كه متاسفانه در بازار نيست. روزى كه بازار مراجعه ميكنيد رمها را ببنيد و چك كنيد و رمى رو انتخاب كنيد كه با نياز شما هماهنگ باشد. فقط رم هاى Geil خيلى خوب نيستند. Twinmos هم بدرد نميخورند.

رمهاى كينگ استون Hyper X شونه بلند خوب هستند منتها سخت بتونيد فركانس بالا در بازار پيدا كنيد.

خلاصه خودم اخيرا" دردسرى داشتم براى خريد رم. آخر سر مدل Corsair Vengeance 1600 CL9 گرفتم. رم خوبيه منتها همينم نايابه.

Beni7192
2013/03/01, 01:00
3770k دارای 8 رشته پردازشی می باشد!
اختلاف کارایی 3770k با 3570k حدود 30 درصد است!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Alexander
2013/03/01, 16:07
تشکر از اینکه اشتباهات من را متذکر شدید/

انتخاب پردازنده هم قطعی شد 3570k فقط این که اگر بخواهم در محیط ویندوز با استفاده از نرم افزار اورکلاک کنم تا چه حد می تونم کارایی را افزایش دهم؟ اگر کمه تا 3570 معمولی ور دارم (به خاطر اختلاف قیمت 50 تومنی) در ضمن یک کولر خوب هم معرفی کنید(میان قیمت)

رم هم باید فردا بپرسم که آیا گزینه مد نظر شما در بازار موجود هست یا خیر از قیمت آنها اطلاع دارید؟ حدودا چه قدر ست؟ آگر نبود چی بگیرم؟
ضمن این که رم های پاتریوت را پیگیری کرده ام موجود بوده البته 4*4 آن.

ARMIN
2013/03/01, 17:06
تشکر از اینکه اشتباهات من را متذکر شدید/

انتخاب پردازنده هم قطعی شد 3570k فقط این که اگر بخواهم در محیط ویندوز با استفاده از نرم افزار اورکلاک کنم تا چه حد می تونم کارایی را افزایش دهم؟ اگر کمه تا 3570 معمولی ور دارم (به خاطر اختلاف قیمت 50 تومنی) در ضمن یک کولر خوب هم معرفی کنید(میان قیمت)

رم هم باید فردا بپرسم که آیا گزینه مد نظر شما در بازار موجود هست یا خیر از قیمت آنها اطلاع دارید؟ حدودا چه قدر ست؟ آگر نبود چی بگیرم؟
ضمن این که رم های پاتریوت را پیگیری کرده ام موجود بوده البته 4*4 آن.

3570k رو در حالت اووركلاك متوسط ميشه تا 4.5 گيگاهرتز اوور كرد. بيشتر پيشنهاد نميشه چون خيلى داغ ميكنه.

بعد كولر ميان قيمت يعنى چه قيمت؟
كولر رو تو كيس سيلنسيو 550 ميخواهيد استفاده كنيد؟

Alexander
2013/03/02, 00:05
??چه جوری اور کلاک کنم؟؟
سوال مبتدیانه ای بود؟
در محیط بایوس یا تحت ویندوز؟ آیا نرم افزاری هست که بشه تحت ویندوز راحت (منظورم با چند کلیک ساده است و الته سریع) باهاش اور کلاک کرد؟
من نمیخوام هر روز سرم تو کیس باشه و از کار اصلیم غافل بشم یه چیزی میخوام مثل plug & play !!! فوقش چند مورد تنظیمات که وقتم زیاد نگیره

کولر میان قیمت یعنی این که 350تومن بدم برای کولر, 3570k را اورکلاک کنم و کارایی 3770 رو ازش بگیرم (الان دقیقا از افعال معکوس استفاده کردم!)
قبل از این که منظورم رو بگم چند تا سوال کوچیک می پرسم : اورکلاک 3570k چند درصد کارایی اون رو بالا می بره؟ به پای 3770 معمولی می رسونه؟ به دنگ و فنگ اون می ارزه؟
منظورم این بود که هزینه ی یک کولر خوب چنده؟ به دنگ و فنگش می ارزه؟ ترجیحا تو همین کیس جا بشه اگر هم نشد درب کناری کیس رو کلا باز می کنم. آیا مشکلی در کولینگ کیس ایجاد میشه؟ فوقش openframe کار میکنم هر چند می خوام کیس که جمع شد(ان شاء الله) دیگه در کیس رو باز نکنم! (!میخوام به کارم برسم!)

ببخشید هی سوال می پرسم//

Beni7192
2013/03/02, 00:12
تاثیر اورکلاک رو میتونی اینجا ببینی!

Alexander
2013/03/02, 00:29
احسنت Beni7192 خوشم اومد خیلی سریع جواب دادین.

خوب تاثیر اورکلاک امیدوار کننده بود...

حالا آیا من مبتدی میتونم به راحتی و با شرایطی که گفتم سریع اوور کنم و به فرکانس 4.5 برسم؟

Castiel
2013/03/02, 07:57
احسنت Beni7192 خوشم خیلی سریع جواب دادین.

خوب تاثیر اورکلاک امیدوار کننده بود...

حالا آیا من مبتدی میتونم به راحتی و با شرایطی که گفتم سریع اوور کنم و به فرکانس 4.5 برسم؟

برای اورکلاک نیاز به یک خنک کننده دارید. همان کولر زالمن برای فرکانس 4 تا 4.2 در حالت استفاده به صورت 24/7 مناسب است ولی برای فرکانس ها بالاتر باید به فکر خنک کننده های قدرتمندتری باشید.
برای اورکلاک در بایوس در بخش تنظیمات CPU و در قسمت Multiplier ، مقدار آن را به 42 تغییر می دهید. سپس به بخش ولتاژ می روید با نام VCore و مقدار آن را از حالت Offset به Manual تغییر می دهید. هم اکنون قابلیت افزایش ولتاژ فعال می شود. برای فرکانس 4.2 می توانید از ولتاژ 1.35 آغاز و در هر مرحله بر اساس اینکه سیستم شما در چه مرحله ای ریست می شود یا با بلو اسکرین مواجه می شوید، ولتاژ را افزایش دهید. در صورتی که به ویندوز هم وارد شدید، باید با نرم افزاری مانند Wprime و Core temp کار کنید. در این مرحله باید با صبر و حوصله، در هر مرحله پس از راه اندازی ناموفق سیستم، ولتاژ را به میزان 0.1 افزایش دهید و به 1.36 و سپس 1.37 و ... تغییر دهید.

نرم افزار WPrime را در حالت 32m اجرا کنید و در صورتی که سیستم شما پایدار بوده و ریست نشده یا با بلواسکرین مواجه نشدید، می توانید مطمئن شوید که ولتاژ شما مناسب است. همواره در این تست با نرم افزار Core temp، دمای پردازنده را چک کنید و در صورتی که از 75 بالاتر رفت، به فرکانس پایین تر بروید.

دانلود نرم افزار Wprime (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دانلود نرم افزار Coretemp (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

برای اطمینان از اعمال تنظیمات در بایوس، می توانید از نرم افزار CPU-Z استفاده کنید.

دانلود نرم افزار CPU-Z (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ARMIN
2013/03/02, 08:31
رفيق حالا شما سيستم رو بخر، بعدا راجب اووركلاكش صحبت ميكنيم. شايد اينقدر سرعتش خوب بود نياز به اووركلاك پيدا نكردى.

سيستم نخريده، كولر نخريده، راجب اووركلاكش ميپرسى؟

Alexander
2013/03/02, 21:00
رفيق حالا شما سيستم رو بخر، بعدا راجب اووركلاكش صحبت ميكنيم. شايد اينقدر سرعتش خوب بود نياز به اووركلاك پيدا نكردى.

سيستم نخريده، كولر نخريده، راجب اووركلاكش ميپرسى؟

بله حق با شماست

Alexander
2013/03/05, 10:18
در مورد ssd نظرم عوض شد مي خوام kingston 90GB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بر دارم خوبه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)؟ مشکل خاصي نداره؟ قيمتش هم 320 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***96;-hyperx-3k-black-kingston-ssd-detail.html) تومن هست...

کماکان دارم دنبال رم خوب مي گردم نظرتون در مورد اين ها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) چيه؟ منظور سری گیمینگ هست 1333 با cl9

پاوري که من انتخاب کردم 850-oc green بود با اين پاور حداکثر مي تونم چه کارت گرافيکي رو کراس فاير(sli)کنم؟
در این صورت بالا ترین کارت گرافیکی*2 که می تونم بردارم چی میتونه باشه؟ نهایت هر کدوم چند وات برق می بره؟ اگر شد می خوام دو تا کارت گرافیک 1تومنی بردارم(برای آخر تابستون) گفتم شاید پاور کم بیاره. 1000W بگیرم اگر لازم هست؟
و در آخر اين که کيس cooler master silencio 550 با قيمت احتمالي 280 تومن ايراد خاص (حالا از هرجهت) نداره؟
تشکر//

Alexander
2013/03/05, 17:36
از بین این رم ها (که در شیراز موجود هستند) کدوم رو بردارم؟
همگی هم kingston هستند
1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1600 HYPERX KHX1600C9D3LK2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)

2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 1600 HYPERX KHX1600C9D3B1/4G KINGSTON RAM&category_id=)

3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1600 HYPERX KHX1600C9D3B1K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)

4

و (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1866 HYPERX KHX1866C9D3K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=) واین آخری هم که اخیرا در لیون دیدم البته اگر موجود باشه
corsair (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Vengeance 4GB 1600 DDR3/)

ARMIN
2013/03/05, 20:00
از بین این رم ها (که در شیراز موجود هستند) کدوم رو بردارم؟
همگی هم kingston هستند
1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1600 HYPERX KHX1600C9D3LK2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)

2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 1600 HYPERX KHX1600C9D3B1/4G KINGSTON RAM&category_id=)

3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1600 HYPERX KHX1600C9D3B1K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)

4

و (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1866 HYPERX KHX1866C9D3K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=) واین آخری هم که اخیرا در لیون دیدم البته اگر موجود باشه
corsair (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Vengeance 4GB 1600 DDR3/)

من با شماره 4 موافقم 2X4GIG 1866 CL9
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1866 HYPERX KHX1866C9D3K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)

ARMIN
2013/03/05, 20:09
در مورد ssd نظرم عوض شد مي خوام kingston 90gb (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بر دارم خوبه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)؟ مشکل خاصي نداره؟ قيمتش هم 320 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***96;-hyperx-3k-black-kingston-ssd-detail.html) تومن هست...

کماکان دارم دنبال رم خوب مي گردم نظرتون در مورد اين ها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) چيه؟ منظور سری گیمینگ هست 1333 با cl9

پاوري که من انتخاب کردم 850-oc green بود با اين پاور حداکثر مي تونم چه کارت گرافيکي رو کراس فاير(sli)کنم؟
در این صورت بالا ترین کارت گرافیکی*2 که می تونم بردارم چی میتونه باشه؟ نهایت هر کدوم چند وات برق می بره؟ اگر شد می خوام دو تا کارت گرافیک 1تومنی بردارم(برای آخر تابستون) گفتم شاید پاور کم بیاره. 1000w بگیرم اگر لازم هست؟
و در آخر اين که کيس cooler master silencio 550 با قيمت احتمالي 280 تومن ايراد خاص (حالا از هرجهت) نداره؟
تشکر//

در مورد ssd، خيلى هم خوبه. اتفاقا" 90 گيگ بيشتر به كار آدم مياد.

در مورد سوالت براى پاور، نميشه دوست خوبم اينطورى سوال بپرسى هزاران كارت گرافيك تو دنيا هست كه ميشه با اين پاور كار كنه، مسلما" انتظار ندارى كه ما همه رو براى شما پيدا كنيم و ليست كنيم اينجا.

شما بودجه مشخص كنيد ما گرافيك پيدا ميكنيم كه به اين پاور بخوره.

در مورد ايرادات كيس سيلنسيو هم در پست هاى قبلتر نوضيحات مفصلى دادم عزيز دل.

رم 1333 هم نخر. ما توضيحات مفصلى داديم كه شما نيازمند رم فركانس بالا هستيد. رم فركانس 1333 به درد شما نميخوره.

Alexander
2013/03/05, 21:48
من با شماره 4 موافقم
2X4GIG 1866 CL9

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. KIT 1866 HYPERX KHX1866C9D3K2/8GX KINGSTON RAM&category_id=)
مطمئن نیستم ولی این طور که از لیست قطعات پیداست این رم در یک ماژول 8GB عرضه میشه اگر 4*2 بود که حتما همینو برمیدارم و اگر نه؟؟؟

در مورد سوالت براى پاور، نميشه دوست خوبم اينطورى سوال بپرسى هزاران كارت گرافيك تو دنيا هست كه ميشه با اين پاور كار كنه، مسلما" انتظار ندارى كه ما همه رو براى شما پيدا كنيم و ليست كنيم اينجا.

شما بودجه مشخص كنيد ما گرافيك پيدا ميكنيم كه به اين پاور بخوره.

در مورد ايرادات كيس سيلنسيو هم در پست هاى قبلتر نوضيحات مفصلى دادم عزيز دل.

راستش من کمترین اطلاعات ممکن رو درباره کارت گرافیک دارم فقط اینکه برای هر کارت گرافیک حدودا یک تا یک و نیم میلیون می خوام خرج کنم تا با دو کارت گرافیک (3D v***on(Eyefinity راه اندازی کنم نمیخوام پاوری که الان برمیدارم در آینده کم بیاره.

در مورد کیس شما توضیحات کاملی دادید سوالی که ذهن من را درگیر کرده این است که وقتی در همین کیس دو تا کارت گرافیک که با هم کراس فایر(sli) شدند (بدون هیچ گونه اور کلاکی (چه پردازنده چه vga) آیا کیس بیش از حد داغ نخواهد شد؟ ضمنا این که سیستم حداقل 16ساعت در شبانه روز روشن خواهد بود (8تا10 ساعت استفاده ی کاری و 6ساعت دانلود شبانه)

در مورد رم های adata چون cl9 بودند مطرح کردم وگرنه هرچی شما بگی استاد

ARMIN
2013/03/05, 22:28
مطمئن نیستم ولی این طور که از لیست قطعات پیداست این رم در یک ماژول 8GB عرضه میشه اگر 4*2 بود که حتما همینو برمیدارم و اگر نه؟؟؟

راستش من کمترین اطلاعات ممکن رو درباره کارت گرافیک دارم فقط اینکه برای هر کارت گرافیک حدودا یک تا یک و نیم میلیون می خوام خرج کنم تا با دو کارت گرافیک (3D v***on(Eyefinity راه اندازی کنم نمیخوام پاوری که الان برمیدارم در آینده کم بیاره.

در مورد کیس شما توضیحات کاملی دادید سوالی که ذهن من را درگیر کرده این است که وقتی در همین کیس دو تا کارت گرافیک که با هم کراس فایر(sli) شدند (بدون هیچ گونه اور کلاکی (چه پردازنده چه vga) آیا کیس بیش از حد داغ نخواهد شد؟ ضمنا این که سیستم حداقل 16ساعت در شبانه روز روشن خواهد بود (8تا10 ساعت استفاده ی کاری و 6ساعت دانلود شبانه)

در مورد رم های adata چون cl9 بودند مطرح کردم وگرنه هرچی شما بگی استاد

اگر يك ماژول 8 گيگه و توانايى خريد رو داريد 2 تا خريد كنيد كه به صورت دو كاناله بر روى سيستم كار كنه.

در مورد SLI/CROSSFIRE اگر اصرار دارى 2 تا گرافيك رو با هم استفاده كنى اولا بايد مطمئن بشى مادربردت داراى 2 تا اسلات PCIE با سرعت 16X هستش. دوما" كراسفاير AMD رو پيشنهاد نميكنم ولى در سمت NVIDIA نظرم روى 2 كارت Gainward GeForce® GTX 670 Phantom هستش. هر كارت حدود 1.600.000 بايد باشه.

براى يه همچين سيستمى هم بد نيست 1000W-OC بگيرى.

اگر گرافيك AMD ميخواى، بهتره تك كارت 6990 يا 7990 رو بگيرى. براى eyefinity هم مناسبه.

اگر كيس خنك Mid-tower‌ميخواى من كولرمستر 690II Advanced رو پيشنهاد ميدم. تقريبا" 150 گرونتره ولى خيلى خنكه. اگر بالاتر هم ميتونى هزينه كنى هاف X بگير نزديك 600/700 تومنه.

حالا كى ميخواى سيستم رو بخرى؟

Alexander
2013/03/05, 23:05
حالا كى ميخواى سيستم رو بخرى؟

به حول قوه الهی حتما می خرم تا شنبه
قطعات زیر قطعی شدند

CPU 3770K
M.B AsRock z77 extreeme 4
RAM kingston

SSD kingstone hyper 3K 90GB
HDD WD caviar green 1TB
ODD anything! but cheap

PSU GREEN 1000W-OC
case ??? I like cooler master silencio 550!

ان شاء الله فردا میرم برای سفارش مادربرد(extreeme 4 asrock)تا از تهران بیاد و رم, اگر 4*2 kingstone نبود.
تو این کانفیگی که نوشتم آیا ایراد خاصی وجود نداره؟ یا اشتباه فنی؟ خلاصه این لیست نهایی هست خواستم نظر دوستان رو بدونم.

Alexander
2013/04/17, 01:51
CPU: Intel core i7 3770K
M.B: Asus P8Z77-V DELUXE
RAM: Kingston hyperX 1866 cl9 2*4GB

oDD: ..LG..
HDD: WD green 1.0TB
SSD: kingston SH103S390G 90GB

PSU: GREEN 1000-oc
cas: GREEN solaris!!

18193

Alexander
2013/04/17, 02:06
از دوستان گرامی بابت راهنمایی هایی که کردند تشکر ویژه به عمل میاد. واقعا دستتون درد نکه.
همچنین از ARMIN2012 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) به خاطر توصیه های کلیدی که داشتند قدر دانی خاصی می کنم ان شا الله بتونم لطف شما رو جبران کنم.

ARMIN
2013/04/17, 07:34
مبارکت باشه عزیز دل. :)