PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بین چند راهی در خرید تبلت! لطفاً راهنمایی بفرمایید

Amir99
2013/02/22, 00:20
سلام دوستان عزیز

بنده قصد خرید تبلت دارم و چند مدل از برند های مختلف در نظر دارم که عمدتاً از لحاظ سخت افزاری و قدرت نمایی در یک رنج هستند.

ولی از لحاظ کیفیت صفحه نمایش ( در هوآوی خیره کننده! )، داشتن یا نداشتن دوربین ( در نکسوس ) ، داشتن یا نداشتن سیم کارت ( در نکسوس! ) و عمر باتری ( در فوجیتسو از همه کمتر! ) با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

1) گزینه اول: 10.1 Fujitsu Stylistic M532 لـــیـــنــــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2) گزینه دوم: Huawei MediaPad FHD 10.1 لـــیـــنــــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

3) گزینه سوم: Asus Nexus7 لـــیـــنــــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

4) گزینه چهارم:Samsung GalaxyTab 2 10.1 P5100 لـــیـــنـــک
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

شما اگر جای من بودید کدامیک را انتخاب می کردید؟

lastshepherd
2013/02/22, 00:43
دوست عزیز ترتیب درسته

آخرین قیمت ها رو هم بزنید برای هر کدوم!

Beni7192
2013/02/22, 00:45
انتخاب سختی هست ولی فکر کنم هواوی برای من جذاب تره

lastshepherd
2013/02/22, 01:28
هواوی واقعا عالیه ولی مشکل باتریش میتونه اذیت کنه!
خیلی!

Amir99
2013/02/22, 09:19
از نظردادن شما و راهنمایی که کردید تشکر می کنم.

بله، بنده هم نظرم روی هوآوی هست ولی از جانب باتری کمی خوف دارم!

1) فوجیتسو ------» 1/830/000

2) هوآوی ---------» 1/510/000

3) نکسوس -------» 1/250/000

4) سامسونگ -----» 1/800/000

این هم از قیمت ها.

rre_za
2013/02/22, 13:38
بنده هم ۲ رو انتخاب میکنم...

باتری میتونه مشکله کوچیکی باشه در نظر داشته باشین که دارین با یه صفحه Full HD کار میکنین...

اگر فکر میکنین باتری براتون مهمتره برین دنبال مورد ۴ ...

اگر صفحه ۷ اینچ کفایت میکنه و گوشی دارین که بتونین باهاش نت بدین به تبلت ( در صورتی که از اینترنت موبایل استفاده میکنین ) نکسوس هم میتونه گزینه خوبی باشه

بیشتر بر میگرده به انتظارات و طریقه استفاده شما

Amir99
2013/02/22, 16:32
ممنون دوست عزیز

بله همانطور که شما گفتید در انتخاب بایستی انتظارات و نیازها را در نظر گرفت.

بنده دانشجو هستم و برای رفع نیازهای درسی و دانشگاهی به تبلت نیاز دارم.

مثلاً دائماً باید به تصاویر آنـــاتـــومـــی رجوع کنم و نیاز به یک صفحه نمایش بزرگ دارم یا مثلاً از روی جزوه ی بچه ها که عکس گرفتم مطالعه کنم! ( تنبلی یه دیگه :ذی! )

در اینجا تراکم پیکسل بالا به درد می خورد تا نیاز زیادی به زوم کردن نداشته باشیم ( پس اینجا هـــوآوی برنده است! )

از لحاظ باتری هم فوجیتسو 30 دقیقه از هوآوی بهتر عمل می کنه. ( برنده فوجیتسو! )

هر از چند گاهی هم بازی های 3 بعدی لازم است. مدیا پد به دلیل ضعیف بودن تراشه برای صفحه نمایش FHD، در اجرای بازی های سه بعدی سنگین با افت فریم مواجه می شود. ( پس در مدیا پد بازی فدای
کیفیت تصویر بالا می شود! برنده فوجیتسو )

در مورد دمای تبلت ها هم، هوآوی تبلت خنک تری است. در حالی که دمای تبلت فوجیتسو حدود 6 درجه بیشتر از هوآوی است ( برنده هوآوی! )

کیفیت دوربین هر دو تقریباً یکسان است.

و آخرین چیزی که تصمیم گیری را بسیار دشوار می کند، جنس پشت بدنه تبلت ها می باشد. تبلت هوآوی از جنس آلیاژ آلومینیوم است و افتادن خط و خش روی آن خیلی راحت است. در حالی که جنس تبلت
فوجیتسو از پلاستیک فشرده است که به این راحتی ها خط نمی افتد. در مورد بدنه ای از جنس آلومینیوم از گوشی HTC Sensation خاطره ی بدی دارم! ( برنده فوجیتسو! )

کم کم دارم دیوانه میشم،~X( نمی دونم کدوم و انتخاب کنم؟:((

Amir99
2013/02/24, 22:26
بالاخره تصمیم ام و گرفتم و Huawei MediaPad FHD 10.1 رو سفارش دادم.

دلایلی که خرید تبلت هـــوآوی رو به فـــوجـــیـــتـــسو ترجیح دادم از این قرار بود:

1) صفحه نمایش با رزولوشن بالا که باعث می شود در خواندن متون چشم ها اذیت نشوند.

2) عدم وجود لوازم جانبی مناسب برای تبلت فـــوجـــیـــتســـو. ( هر چند که برای تبلت های هـــوآوی هم با کمبود لوازم جانبی مواجه ایم! )

3) و آخرین و مهم ترین دلیل: به تازگی آپدیت 4.1 اندروید برای MediaPad FHD 10.1 منتشر شده است، که پس از به روزرسانی تغییرات محسوس و قابل توجّهی در سرعت تبلت و کیفیت رنگ ها مشاهده می شود و این حاکی از این است که هــوآوی می خواهد با آپدیت های بعدی قدرت سخت افزاری این تبلت را به رخ رقیبان بــــکـــشد.

lastshepherd
2013/02/24, 23:39
مبارکت باشه عزیزم