PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین مانیتورها برای Color Correction ( تصحیح رنگ ) ؟

hosein0251
2013/02/15, 20:42
سلام .
برای کار ادیت و مخصوصا تصحیح رتگ ، داشتن مانیتوری که بتونه رنگ ها و نور ها رو به میزان دقیق و واقعی به من نشون بده خیلی خیلی مهمه . خیلی از مانیتورا واسه قشتگ تر نشون دادن تصویر ، کنتراست و saturation رو اغراق آمیز نشون میدن . خیلی پیش اومده که رنگ و لعاب تصویری که تو مانیتور خودم کار کردم ، با مانیتور های دیگه چک کردم خیلی فرق داشته .
می خوام چند تا مدل عالی برای کار تصحیح رنگ ، تو رنج قیمت های مختلف بهم معرفی کنید .
ترجیحا پنل ips باشه که از زاویه های مختلف ، نور و رنگ قاطی نشه .
خیلی مهمه نور تو سیاهی خالص و سفیدی واقعی باشه .

Reza Y
2013/02/15, 21:56
ترجیحا پنل ips رو ولش کن 100% پنل IPS رو بگیر کلا پنل TN به درد کار شما نمیخوره دقیقا همون مشخصاتی رو داره که نباید داشته باشه(خودتون اشاره کردید)حالا هر مدلی که باشه کلا همکارای حرفه ای شما از ips استفاده میکنن بنده خودم LG IPS 226 دارم قیمتش هم الان حدود 570 هست ولی متاسفانه تا حالا باش کار عکس انجام ندادم که دیده باشم اون چیزی که چاپ میشه با اون چیزی که تو صفحه نمایش دیده میشه یکی هست یا نه فقط شنیده هام رو با صحبت هایی که از حرفه ای ها شنیدم رو خدمتتون گفتم

hosein0251
2013/02/16, 00:07
ممنون از نظرت .
خودم تصمیم دارم دو تا مانیتور ips از دو برند مختلف بردارم که همزمان بتونم تو دوتا مانیتور رنگ و نور رو چک کنم .
این ips ها هم 100 درصد قابل اطمینان نیستن .
اگه بتونید چند تا مدل خوب بهم معرفی کنید ممنون میشم /

Castiel
2013/02/16, 09:34
ممنون از نظرت .
خودم تصمیم دارم دو تا مانیتور ips از دو برند مختلف بردارم که همزمان بتونم تو دوتا مانیتور رنگ و نور رو چک کنم .

مانیتور با چه ابعادی مد نظر شماست؟
الان پیدا کردن مانیتور پنل ips از پیدا کردن پراید هم سخت تر شده عزیز
تنها گزینه ای که می توانید به یافتن آن در بازار امیدوار باشید مدل lg 226v ips است با قیمت حدود 550/000 تومان

magiteq
2013/02/16, 12:54
ممنون از نظرت .

دوست عزیز بهترین گزینه برای شما چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کیفیت بدون شک asus pa246q هست پنل IPS اش از نوع P یا همون HIGH IPS هستش که میتونه
پردازش 12 بیت رو به ازای هر سه رنگ پشتیبانی کنه به بهترین شکل هم در کارخانه سازنده کالیبره شده منتها اینکه بتونی پیدا کنی یا نه دیگه بستگی به خودت داره
ولی بهترین گزینه اس

Devileytion
2013/02/21, 21:28
عزیز همیشه اول بودجه رو مشخص کنید . این جور که معلومه شما برای کار مانیتور میخواید پس حدودا محدودیت بودجه ندارید و روی کارایی بیشتر مانور میدید . به شخصه نمیدونم مانیتور ips به چه دردی میخوره ؟ گیمر ها که مانیتور سه بعدی و مولتی دیسپلی به کارشون میاد ، کارهای گرافیکی و رنگی هم ... IPS عددی دربرابر PLS نمیشه . مثلا IPS چقدر رنگ تولید میکنه ؟ 16 میلیون ؟ تو چه رزولیشنی ؟ 1080×1920 ؟ مفت نمی ارزه برای کارهای گرافیکی حرفه ای . کار رابنداز هست ولی بهترین نیست .
الان سامسونگ و ASUS دوتا مانیتور PLS دادن بیرون ، جدید هم نیست ؛ 1440×2560 با یک میلیار رنگ ! قیمتاشون هم دوبرابر یه مانیتور 3D هست !! غولین واسه خودشون !!! به قول حسام پیدا کردن سخته . اگه باشه تو ایران که هیچی ، اگه نبود داری بگو برات از خارج بیارن ؛ اگه نداری هم مجبوری به همون IPS قناعت کنی . ولی PLS نمیشن .