PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استفاده از درایو مجازی

*hit m@n*
2011/11/17, 18:32
ابتدا چند توضیح درباره درایو مجازی - ایمیج - فواید درایو مجازی

درایو مجازی چیست ؟
یک درایو هست که به صورت مجازی در کامپیوتر شما ساخته میشود بدون اینکه شما سی درایو و یا دی وی دی درایوی را خریده باشید و به کامپیوتر خود نصب کرده باشید. با ساخت درایو مجازی اگر به My Computer خود بروید مشاهده خواهید کرد که علاوه بر سی دی درایو و یا دی وی دی درایوی که دارید یک یا چند درایو دیگر نیز در My Computer شما به چشم میخورد

ایمیج چیست ؟

ایمیج یک فایل هست که تمامی اطلاعات داخل یک سی دی یا دی وی دی را درون خود جای داده است.بسیاری از نرم افزارهای سی دی و دی وی دی توانایی ساخت Image از سی دی و دیویدی را دارا میباشند. کافی هست تا CD یا DVD خود را درون CD ROM یا DVD ROM خود قرار دهید و به این نرم افزار ها بگویید تا از آن ها Image تهیه کند.

درایو مجازی به چه دردی میخورد ؟
با استفاده از درایو مجازی شما قادر هستید تا انواع Image های سی دی و دی وی دی را باز و اجرا کنید. به این صورت که روی درایو مجازی راست کلیک میکنید و گزینه Mount را انتخاب میکنید ، سپس به دنبال Image خود میگردید و آن را انتخاب میکند ، خواهید دید که همانند که سی دی و یا دی وی دی که درون CD ROM یا DVD ROM خود گذاشته اید باز میشود.

فایده درایو مجازی چیست ؟

1.بسیاری از فایل هایی را که از اینترنت دانلود میکنید به صورت Image هستند که شما باید آن ها را یا توسط درایو مجازی باز کنید و یا اینکه آن Image را روی سی دی یا دی وی دی رایت کرده و سپس استفاده کنید.

2.بسیاری از بازی های کامپیوتری برای اجرا شدن از شما میخواهند تا همیشه سی دی و یا دی وی دی را درون سی دی رام و یا دی وی دی رام خود نگه دارید و تا زمانی که آن ها را خارج نکرده اید میتوانید بازی کنید ، این کار فشار زیادری روی CD/DVD ROM شما میآورد و باعث ضعیف شدن آن میشود ، که اگر این کار را زیاد انجام دهید بعد از مدتی مجبور خواهید شد که به علت خرابی CD/DVD ROM خود یکی دیگر تهیه کنید. اما با گرفتن Image از CD/DVD خود قادر خواهید بود تا با ساخت یک درایو مجازی و باز کردن Image درون درایو مجازی از خراب شدن زود هنگام CD/DVD ROM خود جلوگیری به عمل آورید.

3. البته این فقط بازی ها نیستند که احتیاج دارند تا همیشه CD/DVD را درون سی دی/دی وی دی رام خود نگه دارید بلکه بسیاری از نرم افزار های کامپیوتری هم چنین خواست هایی را از شما دارند.

چگونه از درایو مجازی استفاده کنیم ؟

برای استفاده ار درایو مجازی ابتدا باید یکی از نرم افزار های POWER ISO - DAEMON TOOL LITE - ALCOHOL و ..... را نصب کنیم .
سپس در نرم افزار تعداد درایو مجازی را انتخاب می کنیم .
و برای قرار دادن ایمیج در درایو در نرم افزار بر روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه MOUT را انتخاب می کنیم و سپس در صفحه جدید ایمیج را که در هارد خود داریم را انتخاب می کنیم .
سپس در MY CPM PUTER میبینیم که ایمیج در درایو قرار دارد .

لینک دانلود چند نرم افزار برای ساخت درایو مجازی .

DAEMON TOOLS LITE لینک دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
POWER ISO لینک دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ALCOHOL لینک دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

البته دوستان یک نکته قابل یاد آوری است :
1-توسط خود ویندوز هم می توان درایو مجازی ساخت اما امکانات و راحتی کار ویندوز به اندازه نرم افزار نیست

*hit m@n*
2011/11/17, 19:41
قابل توجه دوستان این تاپیک کار خودمه .
فقط بعضی از کلماتشو چون نمی تونستم خودم به طور رسمی در سایت قرار بدم از چنتا سایت فقط چنتا کلمه کپی کردم .

به همین دلیل شاید چنتا از کلمات این آموزش با برخی از سایت ها مشابه باشد.

من تمام راه های استفاده از درایو مجازی رو می دونم و دلیلی برای کپی کردن اطلاعات از سایت های دیگه نمی بینم

در بعضی از مواقع به ذهن آدم نیمرسه که جمله رو چه جوری تایپ کنه و چگونه از کلمات رسمی استفاده کنه

با تشکر از یاد آوری مدیر عزیز (یاسین)

ya30n
2011/11/17, 19:45
قابل توجه دوستان این تاپیک کار خودمه .
فقط بعضی از کلماتشو چون نمی تونستم خودم به طور رسمی در سایت قرار بدم از چنتا سایت فقط چنتا کلمه کپی کردم .

به همین دلیل شاید چنتا از کلمات این آموزش با برخی از سایت ها مشابه باشد.

من تمام راه های استفاده از درایو مجازی رو می دونم و دلیلی برای کپی کردن اطلاعات از سایت های دیگه نمی بینم

در بعضی از مواقع به ذهن آدم نیمرسه که جمله رو چه جوری تایپ کنه و چگونه از کلمات رسمی استفاده کنه

با تشکر از یاد آوری مدیر عزیز (یاسین)
ممنون دوست عزیز و فعال ! البته ببخشید همچین جسارتی کردم ، چون از عکس ها معلوم بود که کاره خودته ، ولی قوانین ه دیگه !

*hit m@n*
2011/12/08, 11:58
تاپیک آموزش استفاده از daemon (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تاپیک استفاده از alcohol (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تاپیک استفاده از power iso (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)