PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین cpu برای کار صدا

elpersa
2013/02/12, 13:03
سلام

به نظر دوستان بهترین cpu برای کار با نرم افزار های ساخت موزیک و ویرایش صدا چی میتونه باشه؟

Intel Core i7-2600K یا AMD FX-8150 و یا هر مدل دیگه ای که از این دو کمپانی مد نظر دارید بگید؟

نرم افزار هایی که مد نظر من هست cubase , pro tools که کارکردشون بیشتر به cpu و مقدار ram بستگی داره.

لطفا از نظر کارایی راهنمایی و مقایسه کنید و نه قیمت.

Castiel
2013/02/12, 13:15
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید.

elpersa
2013/02/14, 18:17
دوستان کسی نیست در این مورد راهنمایی بده؟

Castiel
2013/02/14, 18:33
پردازنده Core i7-3770K و یک مادربورد z77 به شما پیشنهاد می کنم.

elpersa
2013/02/14, 20:29
پردازنده Core i7-3770K و یک مادربورد z77 به شما پیشنهاد می کنم.
میشه دلیل اینکه پردازنده ی intel به جای amd گفتی رو بگی؟

Castiel
2013/02/14, 21:42
میشه دلیل اینکه پردازنده ی intel به جای amd گفتی رو بگی؟

کارایی بهتر، کارایی بهتر، کارایی بهتر

elpersa
2013/02/14, 22:19
کارایی بهتر، کارایی بهتر، کارایی بهتر

شما همیشه انقدر با عصبانیت جواب میدی!؟

darkknight
2013/02/15, 05:42
با عصبانیت جواب دادن رو شما ندیدید=))
کلا اگه مشکل بودجه نباشه پیشنهاد اکثر افراد اینتل هست
حالا چرا شما فکر میکنید که ای ام دی بهتره؟
برای اینکه خیالتون راحت بشه یه بنچمارک هم میزارم که خودتون تصمیم بگیرید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
در ضمن خیالتون راحت باشه وقتی مدیر فرم داره میگه3770
حتما3770 خوبه که داره همچین پیشنهادی رو میده

elpersa
2013/02/15, 13:11
این جمله شما که
با عصبانیت جواب دادن رو شما ندیدید اصلا معنی خوبی نمیده شما بهتره تو جواب
دادن بیشتر فکر کنی بعد جواب بدی

وقتی من یه تاپیکی رو میزنم انتظار دارم راجع به سوالم همون جوری که پرسیدم جواب بدن
من همه شرایط رو تو پست اول گفتم ولی جوابی که دادن فقط رفع تکلیفی و از سر باز کردن بوده

hamidparsafar
2013/02/15, 15:46
کلا وقتی تاپیک رو در بخش اشتباه ایجاد میکنید مهندس شالکاریان اعصابش بهم میریزه و اصلا جواب نمیده و راهنمایی نمیکنه ، با این حال جواب شما رو داده و بهترین پردازنده ممکن رو بهتون معرفی کرده دوست گرامی ، منم یه بنچمارک براتون میذارم که در نرم افزار های مختلف پردازنده های مد نظر شمارو باهم مقایسه کرده ، امیدوارم به حوابتون برسید دوست عزیز و از کسی ناراحت نباشید.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
موفق باشید دوست گرامی و در مورد نظر مهندس شالکاریان شک نکنید . بقیه موارد رو باید در بنچمارکها بدنبال مقایسه بود.

ARMIN
2013/02/15, 16:38
این جمله شما که اصلا معنی خوبی نمیده شما بهتره تو جواب
دادن بیشتر فکر کنی بعد جواب بدی

وقتی من یه تاپیکی رو میزنم انتظار دارم راجع به سوالم همون جوری که پرسیدم جواب بدن
من همه شرایط رو تو پست اول گفتم ولی جوابی که دادن فقط رفع تکلیفی و از سر باز کردن بوده

سلام رفیق،

بابا بیخیال جک، کلی حرف پشت اون سه بار تکرار "کارایی بهتر، کارایی بهتر، کارایی بهتر" هستش. :-j منتها گاهی ما انتظار داریم دوستان یک مقدار هم خودشون یک سری اطلاعات پایه داشته باشند. وانگهی وقتی مدیر یک فروم تخصصی سخت افزار به این صراحت اظهار نظر میکنه خوب قطعا" شکی رو باقی نمیگذاره که شما سراغ گزینه ی دیگری بروید.

پردازنده 3770K قدرتمند ترین پردازنده اینتل در سوکت 1155 هستش که هیچ پردازنده ی AMD در این سطح کاربری معمولی قادر به رسیدن به قدرتش نیست. 8 مگابایت کش LEVEL 3 و 4 هسته واقعی و 4 هسته ی مجازی، مجموعا" قدرت 8 هسته ای بعلاوه Hyper Threading دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیگذاره.

از این بالاتر هم پردازنده هست، در سوکت 2011 اینتل، ولی واقعا به صرفه نیست و مثلا شاید مجبور باشید نزدیک 20 میلیون تومن برای یک سیستم سوکت 2011 هزینه کنید. از طرفی تنوع در قطعات سوکت 2011 در بازار کمه. به دلیل گرونی زیاد.

در هر صورت قدرت پردازشی 3770K مثال زدنیه.

ویرایش: تعداد هسته ها و ترید های 3770K اصلاح شد - با تشکر از دوست خوبم Beni7192 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

elpersa
2013/02/15, 19:31
کلا وقتی تاپیک رو در بخش اشتباه ایجاد میکنید مهندس شالکاریان اعصابش بهم میریزه و اصلا جواب نمیده و راهنمایی نمیکنه ، با این حال جواب شما رو داده
من تاپیک رو در بخش اشتباهی ایجاد نکرده بودم و در بخش سخت افزار و قسمت پردازنده این مطلب رو نوشته بودم و اگر به پست اول من دقت کنین
میبینین که خواستم از نظر کارایی راهنمایی کنید و نه از نظر قیمت و اگه اشتباه نکنم این بخش راجع به اینه که هر کس با توجه به بودجش راهنمایی
بشه که من هم اینو نگفتم و در ضمن من از حرف اون darkknight ناراحت شدم و بهش اخطار کردم
با این حال از آقای شالکاریان و راهنمایی هاتون ممنوم

hamidparsafar
2013/02/15, 22:50
از کسی ناراحت نشو دوست گرامی ، واسه ما مهم اینه که شما راهنمایی بشی و بدرستی انتخاب کنی ، اگر هنوز مشکلی داری در انتخاب بفرمایید تا باز دوستان و بنده راهنماییتون کنیم ، دنبال اخطار یا اخراجم نباش و فقط از اطلاعات نهایت استفاده رو ببر که این بهترین کار هست.
امیدورام به نتیجه درستی برای انتخاب پردازنده رسیده باشید
با تشکر از شما

Castiel
2013/02/16, 08:53

شما مشکل دارید دوست عزیز و نمی توانید درست برداشت کنید. اینکه سه بار گفتم کارایی بهتر برای تاکید بیشتر روی این مسئله بود. بهتر است اول خوب فکر کنید و بعد حرف بزنید.

کاربرانی مثل شما لیاقت حضور در فروم سخت افزار را ندارند و دوستان نباید وقت خود را برای امثال شما تلف کنند.

elpersa
2013/02/16, 11:31
شما مشکل دارید دوست عزیز و نمی توانید درست برداشت کنید. اینکه سه بار گفتم کارایی بهتر برای تاکید بیشتر روی این مسئله بود. بهتر است اول خوب فکر کنید و بعد حرف بزنید.[/b][/size]

آقای شالکاریان اگه به پست اول من دقت کرده باشید میبینید که خواستم منو راهنمایی کنید و بین دو تا مارک پردازنده یه مقایسه انجام بدید و اگر هر
کدوم رو رد یا تایید میکنین دلیل رو هم بگین ولی شما بعد از چند وقت به جای این خواسته من به یه 3770k بسنده کردین و بعد که دلیل خواستم فقط
نوشتین کارایی بهتر البته به قول شما با تاکید و توقع دارید که من قانع بشم
البته میدونم که کاربر جدید مثل من تو این سایت زیاده که وقت گذاشتن برای همه اونها سخته ولی فکرم میکنم که یکی از پارامتر های انتخاب یک سایت همین پاسخ گویی مدیران سایت به کاربران باید باشه ، که از شما انتظار داشتم یکم دقیق تر منو راهنمایی میکردین که به جای شما دوستان
دیگه این لطفو کردن
در هر صورت اگر من حرفی زدم که شما ناراحت شدید عذر میخوام

Castiel
2013/02/16, 11:45
آقای شالکاریان اگه به پست اول من دقت کرده باشید میبینید که خواستم منو راهنمایی کنید و بین دو تا مارک پردازنده یه مقایسه انجام بدید و اگر هر
کدوم رو رد یا تایید میکنین دلیل رو هم بگین ولی شما بعد از چند وقت به جای این خواسته من به یه 3770k بسنده کردین و بعد که دلیل خواستم فقط
نوشتین کارایی بهتر البته به قول شما با تاکید و توقع دارید که من قانع بشم
البته میدونم که کاربر جدید مثل من تو این سایت زیاده که وقت گذاشتن برای همه اونها سخته ولی فکرم میکنم که یکی از پارامتر های انتخاب یک سایت همین پاسخ گویی مدیران سایت به کاربران باید باشه ، که از شما انتظار داشتم یکم دقیق تر منو راهنمایی میکردین که به جای شما دوستان
دیگه این لطفو کردن
در هر صورت اگر من حرفی زدم که شما ناراحت شدید عذر میخوام

ببینید از نظر کارایی سوکت 2011 اینتل خیلی خیلی بهتر است ولی متاسفانه قطعات مناسب با این سوکت مانند مادربورد و پردازنده و حافظه رم، بسیار کمیاب و گران هستند. با خرید پردازنده 3770k و مادربورد مناسب از چیپ ست z77، شما تا حدودی به کارایی سوکت 2011 خواهید رسید.قویترین پردازنده amd با نام 8350 هم اکنون به سختی در بازار ایران پیدا می شود و قیمتی حدود 900 هزار تومان دارد ولی در بخش کارایی به هیچ وجه نمی تواند با 3770 اینتل رقابت کند. عدم وجود اسلات pci 3.0 و عدم پشتیبانی از حافظه های با فرکانس بالا نیز از موارد منفی پردازنده و چیپ ست های amd است.