PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد خنک کننده لپ تاپ

radolf
2013/02/09, 23:34
سلام دوستان من یه خنک کننده لپ تاپ از یکی از دوستام گرفتم که این خنک کنندهه هوا رو به سمت بالا میفرسته اما برای یکی از دوستام خنک کننده لپ تاپش هوا رو میفرسته به سمت پایین میخواستم ببینم کدومش درست کار میکنه و اگه برای من اشتباه کار میکنه برم عوضش کنم

بعد یه سوال دیگه میشه دو تا رم به لپ تاپ وصل کرد یا فقط یکی

ممنون از پاسختون

ARMIN
2013/02/10, 00:08
سلام دوستان من یه خنک کننده لپ تاپ از یکی از دوستام گرفتم که این خنک کنندهه هوا رو به سمت بالا میفرسته اما برای یکی از دوستام خنک کننده لپ تاپش هوا رو میفرسته به سمت پایین میخواستم ببینم کدومش درست کار میکنه و اگه برای من اشتباه کار میکنه برم عوضش کنم

بعد یه سوال دیگه میشه دو تا رم به لپ تاپ وصل کرد یا فقط یکی

ممنون از پاسختون

در مورد خنک کننده لپ تاپ هر دو مدلش هست، هم مدل مال شما و هم مدل مال دوستتون. خیلی هم فرق ندارند ولی اونی که از کف هوا رو به سمت زیر لپ تاپ میزنه به نظرم کاراییش یه کوچولو شاید بهتر باشه، البته مدل و سرعت فن و پهنای فن هم مهم هستش.

هرچند تا رم دلتون بخواهد میتوانید به لپ تاپتون وصل کنید به شرطی که لپتاپ شما اسلات خالی برای اون تعداد رم داشته باشد. همچنین باید مشخصات لپ تاپ خودتان را چک کنید و ببنید لپتاپ شما تا حداکثر چه حجمی از رم رو پشتیبانی میکند. مثلا اگر حداکثر تا 4 گیگ پشتیبانی کند، شما فقط میتوانید 2 تا 2 گیگ رم نصب کنید. یا یک رم 4 گیگ.

برنامه ی CPU-Z (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) را بر روی لپ تاپ نصب کنید، از داخل تب spd ببنید چند تا اسلات خالی بر روی لپ تاپ خودتون دارید.

من 2 تا اسلات رم دارم پس فقط 2 تا ماژول رم میتوانم نصب کنم (مادربردم تا حداکثر 16 گیگ رم پشتیبانی میکند پس حداکثر 2 تا 8 گیگ رم میتوانم استفاده کنم):

17087

radolf
2013/02/10, 07:38
خیلی ممنون دوست عزیز

فقط من از کجا بفهمم مادربورد لپ تاپم چقدر رم ساپورت میکنه
الان برای من یه اسلات خالی داره
یه سوال دیگه میشه رم دوم رو با هر فرکانسی نصب کرد یا نه

ARMIN
2013/02/10, 11:46
خیلی ممنون دوست عزیز

فقط من از کجا بفهمم مادربورد لپ تاپم چقدر رم ساپورت میکنه
الان برای من یه اسلات خالی داره
یه سوال دیگه میشه رم دوم رو با هر فرکانسی نصب کرد یا نه

دوست عزیز پست من رو بخون توضیح دادم که اون برنامه رو نصب کن متوجه میشی چند تا رم ساپورت میکنه.

و نمیشه هر رمی با هر فرکانسی نصب کنی، باید رمی نصب کنی که فرکانسش رو لپ تاپ شما ساپورت کنه این اطلاعات معمولا بر روی وب سایت سازنده لپتاپ شما وجود داره و میتونید با مراجعه به اون متوجه بشوید چه فرکانسی و چه تعداد رم رو میتوان بر روی لپ تاپ شما استفاده کرد.