PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی خنک کننده

RezaOptic
2013/02/07, 16:51
سلام

این دمای cpu من هست موقع رندر گرفتن دیگه وقتی به 123 میرسه خاموش میشه.
دوستان یه لطفی کنن یه خنک کننده بهم معرفی کنید همراه با قیمتش اگه پیدا میشه.(واتر مولر یا ایر کولر فرقی نمیکنه هرکدوم بهتر جواب میده)
با تشکر

Castiel
2013/02/07, 17:03
سلام

دوستان یه لطفی کنن یه خنک کننده بهم معرفی کنید همراه با قیمتش اگه پیدا میشه.(واتر مولر یا ایر کولر فرقی نمیکنه هرکدوم بهتر جواب میده)
با تشکر

تاپیک را در بخش مناسب ایجاد نکردید. باید در بخش مشاوره و راهنمایی/ خرید، ارتقا و تعویض قطعات ایجاد می کردید.
مدل کیس شما؟
و اینکه چقدر بودجه در نظر گرفتید برای خرید خنک کننده؟

Beni7192
2013/02/07, 17:04
شما اول سقف بودجه تون رو اعلام کنید تا دوستان بتونند بهتر راهنمایی تون کنند!

RezaOptic
2013/02/07, 17:51
شرمنده من که نمیتونم تاپیک رو منتقل کنم هرکی میتونه انجام بده.
فعلا که حدود 100 تومن دارم اما به هر حال دیگه مجبورم پولشو جور کنم .
مدل کیسم هم از همین کیس های غیر استاندارد بازاره .

ARMIN
2013/02/07, 18:11
سلام
با تشکر

رضا جان؛

حیف هرگز نباید اجازه میدادی دمای این CPU به بالاتر از 70 بره. ترسم از اینه که به CPU آسیب رسیده باشه. ایشالا که موردی نباشه.

به هر صورت؛ خنک کننده های زیر به نسبت قیمتشون خوب هستند:

TUNIQ TOWER 120 EXTREME - تومان 170

Deepcool FORSTWIN - تومان 130

مدل کیسم هم از همین کیس های غیر استاندارد بازاره .

اگر امکانش هست مشخصات سیستم خودتون رو بفرمایید تا نزدیکترین کیس مناسب رو هم پیشنهاد بدیم یا اگر بودجه مناسب کیس فعلا نیست، با توجه به غیر استاندارد بودن کیس، حداقل درب کیس رو باز بگزارید تا هوا جریان داشته باشد.

RezaOptic
2013/02/07, 18:28
خیلی ممنون از پاسختون مشخسات سیستمم اینه
AMD Phenom II X4 965
MB:MSI 785G-E53
VGA:SAPPHIRE HD 4870 1G GDDR5 PCI-E QP
در کیس هم در حال حاضر درش بازه.

ARMIN
2013/02/07, 18:54
خیلی ممنون از پاسختون مشخسات سیستمم اینه
AMD Phenom II X4 965
MB:MSI 785G-E53
VGA:SAPPHIRE HD 4870 1G GDDR5 PCI-E QP
در کیس هم در حال حاضر درش بازه.

والا نزدیک ترین کیس استاندارد کیس مگنوم 2، گرین هستش که امکانات خوبی هم داره. به قیمت 127 تومن.

این هم لینک مشخصاتش: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

arashlinux
2013/02/08, 00:51
deep cool gammax 400 = نود پنج هزارتومان

RezaOptic
2013/02/08, 13:09
با این فن خنک کننده که معرفی کردین امکان اور کلاک کردن هم هست یا به چیز دیگه ای مورد نیازه ؟

ARMIN
2013/02/08, 13:34
با این فن خنک کننده که معرفی کردین امکان اور کلاک کردن هم هست یا به چیز دیگه ای مورد نیازه ؟

بله میتوانید اوور کلاک کنید. چه با تونیک تاور 120 گرین و یا چه با فراستی وین دیپ کول.

البته میزان اوورکلاک بستگی به قدرت مادربرد و پاور شما هم داره. ولی این دو کولر خوب خنک میکنند.

RezaOptic
2013/02/09, 15:36
تو این جدول مقایسه جلوی این کولر نوشته 14 درجه یعنی تو لود کامل سیستم دمای سی پی یو 14 درجه هست؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نکته بعدی این سی پی یو من بعضی موقع ها باید حدود 7 یا 8 ساعت مدام در حالت 100 درصد پردازش کنه ایا این کولینگ ها جواب میده یا باید برم سراغ واتر کولر؟؟؟؟؟؟

majidrad
2013/02/11, 09:21
عزیز شما سیستمت رو چقدر اور کردی مگه که دما تا این حد بالا میره !!!!
کار منم رندر گرفتنه البته cpu من fx 8120 و تا فرکانس 4000 ghz اور کردم و دمای cpu با کولر stock خودش بعد یک ساعت رندر به 63 میرسه
اگر کلا اور نکردی cpu مشکل داره یا اگر اور کردی فرکانس و ولتاژت هم خونی نداره وباعث میشه نرم افزارهای نشان دهنده دما اشتباه کنند

ARMIN
2013/02/11, 09:57
تو این جدول مقایسه جلوی این کولر نوشته 14 درجه یعنی تو لود کامل سیستم دمای سی پی یو 14 درجه هست؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نکته بعدی این سی پی یو من بعضی موقع ها باید حدود 7 یا 8 ساعت مدام در حالت 100 درصد پردازش کنه ایا این کولینگ ها جواب میده یا باید برم سراغ واتر کولر؟؟؟؟؟؟

رضا جان،

اين كولر تونيك (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جزو كولرهاى خوبه. بخصوص تو اين رنج قيمت. و خيلى وقته در بازار ايران هم هست و جوابش رو خوب پس داده. كولر هاى ديگرى هم هستند كه بهتر عمل ميكنند ولى بايد هزينه ى بيشترى كنيد. كه به نظر من ارزشش رو نداره.

واتر كولر ها الان بسيار در بازار ناياب شدند و خيلى گران هستند - معمولى ترينشون بالاى 400 هزار تومان قيمت دارد كه به نظرم ارزشش رو نداره.

اون 14 درجه كه در سايت فراستى تك نوشته شده و عكسش در سايت گرين آمده يك حالت مقايسه اى دارد. در حقيقت بيان گر ميزان مشخص دماى تست شده براى يك CPU خاص بوده كه اينطور نيست كه با خريد اين كولر شما بتوانيد روى هر سيستمى كه آن را نصب كنيد دماى CPU بشود 14. بلكه بايد عين اون سيستم شركت فراستى تك رو تهيه بفرماييد و برويد در همان كشورى كه فراستى تك سيستم را در آنجا تست كرده و در همان فصل و در همان دماى اتاقى باشيد كه آن سيستم ازش تست گرفته شده است تا به نتايج مشابه فراستى تك دست پيدا كنيد. اين موضوع در مورد تمام كولر هاى دنيا در هر سايتى كه اونها رو بررسى كردند و تست گرفتن صدق ميكنه.

كولر هاى فن دار، بسيار وابسته به دماى محيط هستند، يعنى اگر دماى اتاق شما گرم باشد اون كولر كاركرد خوبى نخواهد داشت. ولى اگر دماى اتاق شما خنك باشد، اين كولر ها بسيار توانمند خواهند بود. شما سيستمتون تمام 24 ساعت هم روى 100 درصد لود باشد درصورتى كه كولر مناسب داشته باشيد ميتوان دماى CPU را در حد متعادل نگاه داشت.

درمورد كولر يادم رفت بپرسم رمهاى شما چه شكلى هستند. چون با توجه به اينكه در مادربرد شما سوكت CPU بسيار نزديك به سوكت هاى مشكى رم هستش ممكنه وقتى كوار ميخريد ناچار شويد از سوكت هاى آبى رنگ استفاده كنيد. البته اين كولر تونيك 4 سانت ارتفاع دارد كه اگر رم شما معمولى باشد و از اين شانه بلند ها نباشد مشكلى ايجاد نخواهد كرد. اين موضوع را هم دقت بفرماييد.

RezaOptic
2013/02/12, 10:43
عزیز شما سیستمت رو چقدر اور کردی مگه که دما تا این حد بالا میره !!!!
کار منم رندر گرفتنه البته cpu من fx 8120 و تا فرکانس 4000 ghz اور کردم و دمای cpu با کولر stock خودش بعد یک ساعت رندر به 63 میرسه
اگر کلا اور نکردی cpu مشکل داره یا اگر اور کردی فرکانس و ولتاژت هم خونی نداره وباعث میشه نرم افزارهای نشان دهنده دما اشتباه کنند
سیستمم رو اور نکردم نمیدونم چرا اینجوری شدش یهو

RezaOptic
2013/02/12, 10:46
رضا جان،

اين كولر تونيك (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جزو كولرهاى خوبه. بخصوص تو اين رنج قيمت. و خيلى وقته در بازار ايران هم هست و جوابش رو خوب پس داده. كولر هاى ديگرى هم هستند كه بهتر عمل ميكنند ولى بايد هزينه ى بيشترى كنيد. كه به نظر من ارزشش رو نداره.

واتر كولر ها الان بسيار در بازار ناياب شدند و خيلى گران هستند - معمولى ترينشون بالاى 400 هزار تومان قيمت دارد كه به نظرم ارزشش رو نداره.

اون 14 درجه كه در سايت فراستى تك نوشته شده و عكسش در سايت گرين آمده يك حالت مقايسه اى دارد. در حقيقت بيان گر ميزان مشخص دماى تست شده براى يك CPU خاص بوده كه اينطور نيست كه با خريد اين كولر شما بتوانيد روى هر سيستمى كه آن را نصب كنيد دماى CPU بشود 14. بلكه بايد عين اون سيستم شركت فراستى تك رو تهيه بفرماييد و برويد در همان كشورى كه فراستى تك سيستم را در آنجا تست كرده و در همان فصل و در همان دماى اتاقى باشيد كه آن سيستم ازش تست گرفته شده است تا به نتايج مشابه فراستى تك دست پيدا كنيد. اين موضوع در مورد تمام كولر هاى دنيا در هر سايتى كه اونها رو بررسى كردند و تست گرفتن صدق ميكنه.

كولر هاى فن دار، بسيار وابسته به دماى محيط هستند، يعنى اگر دماى اتاق شما گرم باشد اون كولر كاركرد خوبى نخواهد داشت. ولى اگر دماى اتاق شما خنك باشد، اين كولر ها بسيار توانمند خواهند بود. شما سيستمتون تمام 24 ساعت هم روى 100 درصد لود باشد درصورتى كه كولر مناسب داشته باشيد ميتوان دماى CPU را در حد متعادل نگاه داشت.

درمورد كولر يادم رفت بپرسم رمهاى شما چه شكلى هستند. چون با توجه به اينكه در مادربرد شما سوكت CPU بسيار نزديك به سوكت هاى مشكى رم هستش ممكنه وقتى كوار ميخريد ناچار شويد از سوكت هاى آبى رنگ استفاده كنيد. البته اين كولر تونيك 4 سانت ارتفاع دارد كه اگر رم شما معمولى باشد و از اين شانه بلند ها نباشد مشكلى ايجاد نخواهد كرد. اين موضوع را هم دقت بفرماييد.
خیلی ممنون دیشب رفتم و tower 120 رو تهیه کردم بعد از 2 ساعت که زمان برد نصبش کردم خیلی خوب جواب داد و موقع رندر نهایتن دما به 60 میرسید .
در مورد رم ها هم حق با شماست رو اسلات اولی رم جا نمی افته و مجبورم رم رو رو 3 تای دیگه جا بزنم. راستی این اسلات های مشکی و آبی چه فرقی با هم دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ARMIN
2013/02/12, 10:57
خیلی ممنون دیشب رفتم و tower 120 رو تهیه کردم بعد از 2 ساعت که زمان برد نصبش کردم خیلی خوب جواب داد و موقع رندر نهایتن دما به 60 میرسید .
در مورد رم ها هم حق با شماست رو اسلات اولی رم جا نمی افته و مجبورم رم رو رو 3 تای دیگه جا بزنم. راستی این اسلات های مشکی و آبی چه فرقی با هم دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رضا جان،‌

حداكثر 60 خوبه. ولى حواست بهش باشه. ماكسيموم دماى قابل تحمل فنوم ها 62.5 درجه هستش. به اون نرسه.

فرق بين اسلات ها در اين است كه اگر شما 2 تا رم داشته باشيد بايد آنها را در اسلات هاى همرنگ نصب كنيد تا سيستم رمها را به صورت دو كاناله يا Dual Channel استفاده كنه. براي اين منظور بايد رمها در اسلات هاى همرنگ قرار داده شوند. اگر در رنگ هاى متفاوت قرار بديد، رم ها به صورت تك كاناله كار ميكنند كه هم سرعت و هم كارايى سيستم پايين مى آيد.

RezaOptic
2013/02/12, 15:51
این سی پی یو من از این سابقه ها نداشت یهو اینقدر سریع دماش بره بالا امکان داره براش مشکلی پیش اومده باشه اگه امکانش هست چه طور باید بفهمم(منظورم نرم افزار خاصی باشه)

یه سری سوال دیگه هم دارم
این مادربورد من قابلیت اینو داره که روش یه گرافیک دیگه ببنیدم (2 تا کارت گرافیک داشته باشم)
رم های سیستم من 2 تا 2گیگ هست میخوام زیادش کنم ایا حتما باید از این رمی که رو سیستمم هست ببندم یا یه نوع رم دیگه هم میتونم ببندیم؟؟؟؟

ARMIN
2013/02/12, 16:53
این سی پی یو من از این سابقه ها نداشت یهو اینقدر سریع دماش بره بالا امکان داره براش مشکلی پیش اومده باشه اگه امکانش هست چه طور باید بفهمم(منظورم نرم افزار خاصی باشه)

یه سری سوال دیگه هم دارم
این مادربورد من قابلیت اینو داره که روش یه گرافیک دیگه ببنیدم (2 تا کارت گرافیک داشته باشم)
رم های سیستم من 2 تا 2گیگ هست میخوام زیادش کنم ایا حتما باید از این رمی که رو سیستمم هست ببندم یا یه نوع رم دیگه هم میتونم ببندیم؟؟؟؟

با توجه به اینکه شما در حال استفاده از نرم افزار های گرافیکی سنگین هستید و سیستم زیر لود 100% برای چند ساعت میره و سیستم شما ارور صفحه آبی نداده، این خودش نشون از سلامت سیستمت داره. نگران نباش

در مورد ارتقای رم، شما میتوانید تا حداکثر رم با فرکانس 1600 بخرید. نظر من این است که شما این 2 تا 2 گیگ را بفروشید و به جای آن 2 تا رم 4 گیگ فرکانس 1600 ولتاژ 1.5 بخرید. حدود 220 تومن هزینه داره.

8 گیگ رم کافیه و میتوانید حتی ویندوز 64 بیت نصب کنید و از سرعتش لذت ببرید.

در مورد گرافیک، مادربرد شما اونطور که من در سایت msi دیدم گرافیک دوم نداره و فقط یک گرافیک میخوره. در هر صورت شما کارت گرافیک قدرتمندی دارید و نیازی به کراس فایر نست.

اگر میخواهید سرعت سیستم را بالاتر ببرید، یکی رم را ارتقا بدید و دیگر اینکه یک ssd برای سیستم تهیه بفرمایید. هزینه ssd به حجم 60 گیگ حدود 400 تومن است.

RezaOptic
2013/02/12, 17:43
خیلی ممنون از جواب های شما آرمین عزیز واقعا خیلی به من کمک کردین .
یه سری سوال هم در مورد اور کلاک دارم که میرم تو تاپیک خودش مطرح میکنم تا اینجا زیاد منحرف نشه.
باز هم تشکر میکنم