PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه حلی برای از بین بردن svchost.exe

hamidparsafar
2013/02/03, 12:41
سلام دوستان عزیز ، جدیدا این پردازش عزیز svchost.exe بشدت داره سیستم منو آزار میده ، چندتا راه برای غیر فعال کردنش امتحان شد ولی جواب نداد و همچنان یکدفعه فعال و کل پردازش سی پی یو رو اشغال میکنه ، eset 6 هم که اصلا انگار نه انگار!! malware byte هم چیزی پیدا نکرد ، W32.Jeefo Remover هم همینطور ، ولی SvchostAnalyzer.exe تأکید میکنه که یکی از پروسه های svchost مشکل داره ، در پوشه windows درایو c هم نبودش که پاکش کنم ، خلاصه فعلا هرزگاهی end proccess میکنم تا سیستم نفس بکشه ، راه حل چیست ؟؟؟
169761697716978
این عکس هایی که نشون دهنده اوضاع هست ، چه باید کرد؟

Castiel
2013/02/03, 13:26
از قسمت Administrator Tools در کنترل پنل به بخش Services بروید یا در بخش Run عبارت services.msc تایپ کنید

پنجره ای به شکل زیر باز می شود.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سپس طبق تصویر زیر این پراسس را غیر فعال کنید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Castiel
2013/02/03, 14:12
دوستانی که می گویند کسی جواب ما را نمی دهند و کسی نیست و ...
این یک نمونه. نمونه های بیشتری هم برای شما معرفی خواهم کرد.

hamidparsafar
2013/02/03, 16:20
ممنون که جواب دادین ، اون سرویسو غیر فعال کردم ولی svchost همچنان با بالا آمدن ویندوز فعال و کل پردازش سی پی یو رو اشغال میکنه ، نظرتون چیه ؟

Castiel
2013/02/03, 17:14
ممنون که جواب دادین ، اون سرویسو غیر فعال کردم ولی svchost همچنان با بالا آمدن ویندوز فعال و کل پردازش سی پی یو رو اشغال میکنه ، نظرتون چیه ؟

در این حالت فقط نصب مجدد ویندوز را توصیه می کنم.

hamidparsafar
2013/02/03, 20:22
نظرتون در مورد استفاده از rescue disk های آنتی ویروس ها و چک کردن به این روش چیه؟

Reza Y
2013/02/03, 20:41
تاپیک جالبی هست منم موندم این چیه تو سیستم منم زیاد فعالیت میکنه و از خجالت پردازنده حسابی دراومده اگه ویروسه پس چرا هیچ آنتی ویروسی واکنش نشون نمیده؟

Castiel
2013/02/03, 20:45
نظرتون در مورد استفاده از rescue disk های آنتی ویروس ها و چک کردن به این روش چیه؟

این ف
svchost برای ارتباط داخل شبکه هست. به نظرم یک فایروال شاید کمک کند.

hamidparsafar
2013/02/03, 21:03
البته من برای اینکه بتونم اینترنت رو از طریق کارت شبکه بی سیم مادربوردم به اشتراک بذارم فایروال آنتی ویروس رو خاموش کردم، با استفاده از نرم افزار connectify me به آسونی شیرینگ انجام شد ولی وقتی فایروال روشن بود میشد به شبکه وایرلس وصل بشی اما دسترسی به اینترنت بهت نمیداد!

ARMIN
2013/02/03, 21:16
تاپیک جالبی هست منم موندم این چیه تو سیستم منم زیاد فعالیت میکنه و از خجالت پردازنده حسابی دراومده اگه ویروسه پس چرا هیچ آنتی ویروسی واکنش نشون نمیده؟

رضا جان،

هر فعالیتی که ویندوز برای هرگونه ارتباط با اینترنت یا شبکه انجام میده از طریق همین svchost هستش. هر چه این ارتباطات شبکه قویتر و فعالیت ها متنوع تر باشه، انواع و اقسام svchost فعال میشوند.

برخی ویروس های پیشرفته با نامگزاری مشابه این فایل اساسی ویندوز در سیستم شروع به فعالیت میکنند و با تقلید نمونه Sign یک برنامه مایکروسافت خودشون رو مثل یک برنامه مجاز نشون میدن و گاهی ضد ویروس ها رو فریب میدهند. و تنها راه پیدا کردن اونها همین حالتیه که وقتی میبینید بیش از اندازه داره از توان سیستم استفاده میکنه.

hamidparsafar
2013/02/04, 17:31
نظر مهندس شالکاریان درست بود ، وقتی فایروال آنتی ویروس فعال باشه این پروسه اجرا نمیشه ، خیلی جالب بود! جالبتر اینکه با kaspersky rescue disk سیستم رو اسکن کردم وهیچی پیدا نکرد!!
پس راه حل میشه استفاده از فایروال