PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتقا pc از اولین قدم

sima_f
2013/02/01, 10:51
سلام دوستان
میخوام pc رو ارتقا بدم اما چون به جایی اعتماد ندارم .میخوام خودم این کارو انجام بدم.اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه کارهایی لازمه؟
سیستمی میخوام که واسه کارهای 3DMAX مناسب باشه .از اونجایی که گیمر هم هستم .واسم مهمه که کامپیوتره خیلی قوی در گیم بشه .بودجه ام حدود دو میلیون تومنه.
حالا میشه لطف کنید و راهنماییم کنید؟8->

ARMIN
2013/02/01, 11:47
سلام دوستان
میخوام pc رو ارتقا بدم اما چون به جایی اعتماد ندارم .میخوام خودم این کارو انجام بدم.اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه کارهایی لازمه؟
سیستمی میخوام که واسه کارهای 3DMAX مناسب باشه .از اونجایی که گیمر هم هستم .واسم مهمه که کامپیوتره خیلی قوی در گیم بشه .بودجه ام حدود دو میلیون تومنه.
حالا میشه لطف کنید و راهنماییم کنید؟8->

سلام دوست عزیز،

ورودتون به فروم رو تبریک میگم. ظاهرا" میخواهید یک کامپیوتر کامل تهیه کنید، که در این صورت بهتر بود در این قسمت پست میدادید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سیستم-کامل).

بودجه 2 میلیون تومن شما فقط برای کیس هستش یا مانیتور و کیبرد و موس و اسپیکر هم نیاز دارین؟

sima_f
2013/02/01, 11:52
ببخشید اخه نمیدونستم
فقط میخوام کیس رو ارتقا بدم.
مشخصات سیستمم رو بگم؟؟؟ باید داخل کیس رو نگا کنم و روی قطعات رو بخونم یا جای خاصی نوشته مشخصات سیستمم چیه؟

th e nd
2013/02/01, 12:04
ببخشید اخه نمیدونستم
مشخصات سیستمم رو بگم؟؟؟ باید داخل کیس رو نگا کنم و روی قطعات رو بخونم یا جای خاصی نوشته مشخصات سیستمم چیه؟
شما میتونید با استفاده از نرم افزارهای مختص این کار نام کامل قطعات رو ببنید و نیاز نیست
که حتما در کیس باز بشه.
3 راه بهتون نشون میدم که نیازی به نرم افزار هم نداره.
1- تایپ دستور dxdiag در پنجره RUN : در اینجا میتونید مدل مادربوردتون رو ببینید و اینجا بگید.
2- از طریق Device manager هم میتونید قطعات رو ببینید. برای دسترسی به این پنجره وارد Control panel بشید
و Device Manager رو انتخاب کنید.
3- کلیک راست روی My Computer گزینه آخر رو بزنید و اونجا هم اطلاعاتی رو به شما نشون میده.

Dark Bloo
2013/02/01, 12:10
ببخشید اخه نمیدونستم
اینجوری که شما میگی احتمالا کیس فعلی شما قدیمیه و یا خیلی جدید نیست
که در این صورت فکر کنم مجبور به تعویض کلی سیستمتون بشید با توجه به نیازتون که کار سه بعدی و بازی باشه
ولی خب بگید مشخصات سیستمتون رو
که خب طبیعتا باید سیستم اینتلی بگیرید
هرچند که در وضعیت شلم شوربای فعلی بازار خرید سیستم ای ام دی معقوله
و اگر بخواهید سیستم اینتلی بگیرید براتون خیلی گرون میشه

ARMIN
2013/02/01, 12:16
ببخشید اخه نمیدونستم

شما نرم افزار Speccy رو میتونید دانلود کنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)، و اجرا کنید. اطلاعات صفحه اول رو برام پست کنید یا از صفحه اولش عکس بگیرید برام بفرستید.

16971

Dark Bloo
2013/02/01, 12:20
شما میتونید با استفاده از نرم افزارهای مختص این کار نام کامل قطعات رو ببنید و نیاز نیست
که حتما در کیس باز بشه.
3 راه بهتون نشون میدم که نیازی به نرم افزار هم نداره.
1- تایپ دستور dxdiag در پنجره RUN : در اینجا میتونید مدل مادربوردتون رو ببینید و اینجا بگید.
2- از طریق Device manager هم میتونید قطعات رو ببینید. برای دسترسی به این پنجره وارد Control panel بشید
و Device Manager رو انتخاب کنید.
3- کلیک راست روی My Computer گزینه آخر رو بزنید و اونجا هم اطلاعاتی رو به شما نشون میده.
خب اینجوری که سختشون میشه
از نرم افزار استفاده کنن که بهتره
برنامه speecy نسخه پرتابلش (بدون نیاز به نصب) براشون مناسب هست
کم حجمم هست (5 مگ)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(لینک نهایی)

Dark Bloo
2013/02/01, 12:28
شما نرم افزار Speccy رو میتونید دانلود کنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)، و اجرا کنید. اطلاعات صفحه اول رو برام پست کنید یا از صفحه اولش عکس بگیرید برام بفرستید.

درست در لحظه ای که داشتم من پستم رو در مورد این برنامه مینوشتم شما اینو فرستادی؟؟!!! :دی

sima_f
2013/02/01, 12:29
Processor :intel(R) Pentium(R )Dual CPU E2200 @2.20 GHz(2 cpus)~2.2 ghz
Memory: 4096 MB RAM
System manufacture: ASUSTek computer INC.
System model : P5PL2-E
display
NVIDIA Geforce 8600 GT
DAC TYPE: integrated RAMDAS
Approx..total memory :2479 mb
Sound
Speakers(sound max integrated digital HD audio)
Modem:pci soft v92 modem

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2013/02/01, 13:17
processor :intel(r) pentium(r )dual cpu e2200 @2.20 ghz(2 cpus)~2.2 ghz
memory: 4096 mb ram
system manufacture: Asustek computer inc.
System model : P5pl2-e
display
nvidia geforce 8600 gt
dac type: Integrated ramdas
approx..total memory :2479 mb
sound
speakers(sound max integrated digital hd audio)
modem:pci soft v92 modem

خوب این سیستم شما قدیمیه. و باید بفروشید بره. مانیتور شما چه مدلیه؟ lcd 17 اینچی؟

sima_f
2013/02/01, 13:22
مانیتورمsamsung
مدل syncmaster740n
1280x984 pixels
خیلی بد شد که!!!!!!
حالا حدودا چقدر میخرن؟ یه سیستمی که من میخوام چقدر خرج بر میداره؟

Hessam
2013/02/01, 13:42
نمونه ی مشخصات یک سیستم کیس 2 میلیون و 500 هزار تومانی از سوکت 1155 اینتل:

نظر شخصیم هست که دست نگه دارید برای خرید. اوضاع بازار قطعات واقعاً در سطح افتضاح و گرانیست.

ARMIN
2013/02/01, 13:49
مانیتورمsamsung
مدل syncmaster740n
1280x984 pixels
خیلی بد شد که!!!!!!
حالا حدودا چقدر میخرن؟ یه سیستمی که من میخوام چقدر خرج بر میداره؟

دیگه اون سیستم رو بفروشید یه چیزی روش بگزارید یک مانیتور 19 اینچی lcd بخرید. بقیه سیستم رو هم الان راهنمایی میکنم.

sima_f
2013/02/01, 13:50
فکر نمیکنم قیمت ها بیاد پایین. باز چند ماه پیش ارزون تر بود.به نظرم بعد عید دوباره خیلی گرون تر بشه.
اما خواهشن یه چیزی بهم معرفی کنید توی گیم و 3d max واقعا قوی باشه.قیمتشم اگر بیشتر از دو تومن شد مهم نیست.چون میدونم اخرین باریه که میتونم کامپیوتر خوب بخرم:-

th e nd
2013/02/01, 13:54
نمونه ی مشخصات یک سیستم کیس 2 میلیون و 500 هزار تومانی از سوکت 1155 اینتل:

نظر شخصیم هست که دست نگه دارید برای خرید. اوضاع بازار قطعات واقعاً در سطح افتضاح و گرانیست.
پردازنده میتونه از سری K نباشه چراکه هزینه اضافی محسوب میشه.
و به جای هارد WD هم میتونه Seagate از سری Baracuda باشه که کاراییش یک مقدار بالاتره.
کارت گرافیک اگر به یه 560 تغییر پیدا کنه خیلی بهتره.

ARMIN
2013/02/01, 13:57
مادربرد: ASUS - P8B75-M LX - حدود 300+/- تومن

پردازنده: Intel® Core™ i3-3220 ivy Bridge حدود 400 +/- تومن

کارت گرافیک: SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 حدود 500+/- تومن

هارد: WD Caviar Blue 500 Gig - حدود 210 تومن
رم: KINGSTON - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB) – HyperX - حدود 220 تومن

پاور: - POWER GREEN GP585B حدود 300 تومن

کیس: + حدود 110 تومن- CASE GREEN MAGNUM

DVD رایتر: Sony 24X - حدود 60 تومن
----------
جمعش 2100 تقریبا - قیمت ها این روزها بالا و پایین زیاد داره.

میتونید از هارد سابقتون در سیستم جدید استفاده کنید و به جای هارد 500 بالا، یک SSD برای سیستم خودتون تهیه کنید. مثلا مدل Corsair Force 3 60GB SATA3 SSD که حدودا 300 تومن قیمت داره. البته باید حدود 100 تومن دیگه افزایش بودجه بدید.

در اولین فرصت مانیتور خودتون رو به 19 اینچ ارتقا بدین – حدود 350 تومن هزینه داره. میتونید سیستم قدیمیتون رو بفروشین و مانیتور تهیه بفرمایید.

Hessam
2013/02/01, 14:01
پردازنده میتونه از سری K نباشه چراکه هزینه اضافی محسوب میشه.
و به جای هارد WD هم میتونه Seagate از سری Baracuda باشه که کاراییش یک مقدار بالاتره.
کارت گرافیک اگر به یه 560 تغییر پیدا کنه خیلی بهتره.

در پردازش های گرافیکی هست که سری k ارزش خودش رو نشون میده و 30-40 تومن اختلاف هست با مورد معمولی که ارزشش رو داره.
WD دیگه امتحانش رو همه جا پس داده و همیشه برترین بوده.
پردازنده ی گرافیکی Intel HD 4000 در کنار کارت 550 کارایی فوق العاده رضایت بخشی رو در کنار قیمت نسبتاً مناسب به کاربر عرضه می کنه.
کارت گرافیک 560 قیمتش بالای 900 هزار تومن هست که بسیار بسیار گران هست و در صورت انتخاب این قطعه، علاوه بر اینکه بودجه محدود هست و نسبت کارایی/قیمت در نظر گرفته نمیشه؛ بلکه توازن بین قیمت و نیاز هم برای ایشون که بودجه ی محدودی دارن، برقرار نمیشه و در این صورت عملاً انتخاب غیر منطقیی هست.

th e nd
2013/02/01, 14:14
در پردازش های گرافیکی هست که سری k ارزش خودش رو نشون میده و 30-40 تومن اختلاف هست با مورد معمولی که ارزشش رو داره.
Wd دیگه امتحانش رو همه جا پس داده و همیشه برترین بوده.
پردازنده ی گرافیکی intel hd 4000 در کنار کارت 550 کارایی فوق العاده رضایت بخشی رو در کنار قیمت نسبتاً مناسب به کاربر عرضه می کنه.
کارت گرافیک 560 قیمتش بالای 900 هزار تومن هست که بسیار بسیار گران هست و در صورت انتخاب این قطعه، علاوه بر اینکه بودجه محدود هست و نسبت کارایی/قیمت در نظر گرفته نمیشه؛ بلکه توازن بین قیمت و نیاز هم برای ایشون که بودجه ی محدودی دارن، برقرار نمیشه و در این صورت عملاً انتخاب غیر منطقیی هست.
1- قیمت کارت 560 رو نداشتم ممنون که گفتی!
2- باز هم سری k پیشنهاد نمیشه. قرار نیست کسی اور کنه.

Hessam
2013/02/01, 14:17
1- قیمت کارت 560 رو نداشتم ممنون که گفتی!
2- باز هم سری k پیشنهاد نمیشه. قرار نیست کسی اور کنه.

فقط برای اورکلاک نیست سری k. یکی از مزیت هاش ضریب باز بود فرکانس پردازنده اش جهت اورکلاک هست.
پردازنده ی گرایفیکیش تقریباً دو برابر قدرتمند تر از سری معمولی هست که می تونه به عنوان یک پردازشگر گرافیکی جانبی، به خوبی کارت گرافیک رو در پردازش های سنگین گرافیکی ساپورت کنه.
بخاطر این نوشتم که ایشون حرف از بازی زد. البته بعید می دونم بازی خیلی سنگینی ایشون بخواد انجام بده!
اگر نام چند بازی مد نظرشون رو بگن، بهتر میشه در این باره تصمیم گیری کرد تا ببینیم گرافیک بازی ها در چه سطحی هستن که متناسب با سطح گرافیکی بازی ها بتوان بهترین انتخاب رو داشت.

ahr
2013/02/01, 14:28
WD دیگه امتحانش رو همه جا پس داده و همیشه برترین بوده.
پردازنده ی گرافیکی Intel HD 4000 در کنار کارت 550 کارایی فوق العاده رضایت بخشی رو در کنار قیمت نسبتاً مناسب به کاربر عرضه می کنه.
ایشون که نمیخوان اورکلاک کنن پس سری k براشون فرقی نمیکنه و گرافیک 550 گرافیک خوبی بود ولی در حال حاظر اصلا خوب نیست حتی از پس بازیهایی مثل فارکرای 3 تو اندازه فول اچ دی بر نمیاد چون خودم تست کردم وباکمی بودجه بالاتر حدودای 600 میتونن یه gtx 650 ti بگیرن که خیلی از 550 بهتره و حتی از 7770 هم بهتره و تو این قیمت خودش بهترینه بقیه سیستم پیشنهادی آقا حسام هم خوبه و فقط گرافیک عوض (650ti ) بشه عالی میشه با اجازه آقاحسام شرمنده جسارت کردیم

th e nd
2013/02/01, 14:29
فقط برای اورکلاک نیست سری k. یکی از مزیت هاش ضریب باز بود فرکانس پردازنده اش جهت اورکلاک هست.
پردازنده ی گرایفیکیش تقریباً دو برابر قدرتمند تر از سری معمولی هست که می تونه به عنوان یک پردازشگر گرافیکی جانبی، به خوبی کارت گرافیک رو در پردازش های سنگین گرافیکی ساپورت کنه.
بخاطر این نوشتم که ایشون حرف از بازی زد. البته بعید می دونم بازی خیلی سنگینی ایشون بخواد انجام بده!
اگر نام چند بازی مد نظرشون رو بگن، بهتر میشه در این باره تصمیم گیری کرد تا ببینیم گرافیک بازی ها در چه سطحی هستن که متناسب با سطح گرافیکی بازی ها بهترین انتخاب رو داشت.

وقتی کارت گرافیک برای یه سیستم در نظر گرفته میشه دیگه نیازی به پردازنده مجتمع نیست.
این در صورتی هست که بخواید کارت گرافیک رو با گرافیک مجتمع با هم استفاده کنی.
مثل پردازنده های AMD و کارت های گرافیک اون شرکت که میشه اونها رو Cross کرد. البته نه توی تمامی مدل ها.
ضریب باز بودن به این معنی نیست که پردازنده می تونه در زیر فشار کاری هرچقدر که دلش خواست کلاک رو بالا ببره.
از نظر من سری K برای کسی که سر رشته ای از اورکلاک نداره (مثل خودم!) بی فایده است!
حالا باز اساتید خودشون بهتر می دونند.
در ضمن در بحث بازی و پردازش گرافیکی مانند رندر چند چیز مورد نیاز هست:
1- سرعت ذخیره سازی ، ولی به دلیل محدود بودن بودجه ایشون نمیشه براشون SSD با ظرفیت بالا در نظر گرفت.
به نظرم داشتن یه SSD کم ظرفیت هم ، بودن و نبودنش فرقی نمیکنه!
2- فرکانس رم باید بالا باشه، حجم رم ، مثلا چند گیگابایت و کلاک پردازنده از اهمیت بالایی برخوردار هست.
حالا اگر اشتباه می کنم بگید اشتباه می کنم.
این پردازنده ای هم که آرمین جان پیشنهاد دادن در سری i3 از بقیه بهتر هست.

sima_f
2013/02/01, 14:39
من همه بازی ها با گرافیک سنگین رو خریدم.تمام سری های call of duty .کرایسیس ها .فارکرای و.....

Beni7192
2013/02/01, 14:42
جالب بود خانوم گیمر و سخت افزاری هم دیدیم :-o

Hessam
2013/02/01, 14:43
ایشون که نمیخوان اورکلاک کنن پس سری k براشون فرقی نمیکنه و گرافیک 550 گرافیک خوبی بود ولی در حال حاظر اصلا خوب نیست حتی از پس بازیهایی مثل فارکرای 3 تو اندازه فول اچ دی بر نمیاد چون خودم تست کردم وباکمی بودجه بالاتر حدودای 600 میتونن یه gtx 650 ti بگیرن که خیلی از 550 بهتره و حتی از 7770 هم بهتره و تو این قیمت خودش بهترینه بقیه سیستم پیشنهادی آقا حسام هم خوبه و فقط گرافیک عوض (650ti ) بشه عالی میشه با اجازه آقاحسام شرمنده جسارت کردیم

خواهش می کنــــــــــــــم. شما مختارید... :)
کارت 650 Ti قیمتش 150 هزار تومن گرون تره! منم با شما هم عقیده هستم. بر منکرش لعنت! :d ولی خیلی انتخاب عاااااااالی هست. اما نه با بودجه ایشون.
تازه ایشون کار رندرینگ هم دارن که حتی کارت 550 هم برای ایشون مناسب نیست!!!
ولی خب بودجه ی ایشون اونقدری نیست که بیش از این قوی تر بر دارن و همنطور که گفتم توازن بین قیمت و انتخاب رو با خرید چنین کارت گرافیکی گران قیمتی نابود کردیم!
پیش هر کارشناسی هم بگید این پیشنهاد رو رد و غیرمنطقی تلقی می کنن و بی پایه و اساس می دونن.
فارکرای 3 یک شاهکار در دنیای بازیه و سیستم پیشنهادی از سوی خود مایکروسافت برای این بازی، خیلی سیستم قدرتمندیه و حتی در چنین سیستم های 2 میلیون تومنی هم به سختی بشه کاربر رو در نهایت جزییات گرافیکی این بازی راضی نگه داشت!!! چون باز هم اینکه سیستم کم بیاره و افت فریم داشته باشه، وجود داره!
در مورد 550 هم بستگی داره شما چه توقعی ازش داشته باشین. توقع شما بی جا و یه کم غیرمنصفانه بود. البته ببخشیدا. جسارت نباشه. :)
شما یک قطعه می خرید باید متناسب با ظرفیت گرافیکیش ازش استفاده کنین و قطعاً در کارهای خیلی سنگین بهش فشار میاد و کارایی لازم رو نداره. طبیعیه. بیش از این هم انتظار نمیره و قطعاً شاهد افت فریمش خواهیم بود.
شما نمی تونید انتظاری که از 650 دارید، از 550 هم داشته باشید و مقایسه این دو در حالت انتخاب و خرید با بودجه محدود، اشتباه هست!
حالا نظرات شخصی من اینه. از ما گفتن بود. صلاح مملکت خویش، خسروان دانند! :D

Dark Bloo
2013/02/01, 15:12
من همه بازی ها با گرافیک سنگین رو خریدم.تمام سری های call of duty .کرایسیس ها .فارکرای و.....
چه خبره؟؟؟؟!!!!!
کنترات گرفتین دیگه؟؟؟!!:دی
من call of ها رو 3 و بلک اوپس رو تموم کردم
کرایسیس 1 رو قبلا
فار کرای نه
الان در حال حاضر فقط NFS
هم MW و هم HP
حریف می طلبیییییییییییم
اگه رکوردهامو بگم که فرار می کنید :دی

sima_f
2013/02/01, 15:25
از هیچکدوم از این بازی ها نتونستم لذت ببرم.از بس کامپیوترم ضعیفه. برای همش مجبور شدم گرافیک بازی رو تا اخرین حد ممکن کم کنم.
الانم که میخوام بخاطر رشتم با نرم افزار تری دی مکس و روویت کار کنم .واقعا مشکل پیدا کردم.
حالا این سیستمی که اقا آرمین پیشنهاد دادن فکر کنم خوبه.بازم اگر آیتم ها بهتری به ذهنتون رسید ممنون میشم بگید
مرسی از کمک همتون.@};-

th e nd
2013/02/01, 15:42

----------
جمعش 2100 تقریبا - قیمت ها این روزها بالا و پایین زیاد داره.

میتونید از هارد سابقتون در سیستم جدید استفاده کنید و به جای هارد 500 بالا، یک SSD برای سیستم خودتون تهیه کنید. مثلا مدل Corsair Force 3 60GB SATA3 SSD که حدودا 300 تومن قیمت داره. البته باید حدود 100 تومن دیگه افزایش بودجه بدید.

در اولین فرصت مانیتور خودتون رو به 19 اینچ ارتقا بدین – حدود 350 تومن هزینه داره. میتونید سیستم قدیمیتون رو بفروشین و مانیتور تهیه بفرمایید.

با این سیستم من هم موافقم!
البته من دلیلی نمیبینم که مانیتور عوض بشه. کار راه بندازه.
من خودم یه 17 فلترون ال جی دارم مشکلی هم ندارم!

ahr
2013/02/01, 15:56
[QUOTE=Hessam;62915][SIZE=3]خواهش می کنــــــــــــــم. شما مختارید... :)
کارت 650 Ti قیمتش 150 هزار تومن گرون تره! منم با شما هم عقیده هستم. بر منکرش لعنت! :d ولی خیلی انتخاب عاااااااالی هست. اما نه با بودجه ایشون.
تازه ایشون کار رندرینگ هم دارن که حتی کارت 550 هم برای ایشون مناسب نیست!!!
ولی خب بودجه ی ایشون اونقدری نیست که بیش از این قوی تر بر دارن و همنطور که گفتم توازن بین قیمت و انتخاب رو با خرید چنین کارت گرافیکی گران قیمتی نابود کردیم!
پیش هر کارشناسی هم بگید این پیشنهاد رو رد و غیرمنطقی تلقی می کنن و بی پایه و اساس می دونن.
فارکرای 3 یک شاهکار در دنیای بازیه و سیستم پیشنهادی از سوی خود مایکروسافت برای این بازی، خیلی سیستم قدرتمندیه و حتی در چنین سیستم های 2 میلیون تومنی هم به سختی بشه کاربر رو در نهایت جزییات گرافیکی این بازی راضی نگه داشت!!! چون باز هم اینکه سیستم کم بیاره و افت فریم داشته باشه، وجود داره!
در مورد 550 هم بستگی داره شما چه توقعی ازش داشته باشین. توقع شما بی جا و یه کم غیرمنصفانه بود. البته ببخشیدا. جسارت نباشه. :)
شما یک قطعه می خرید باید متناسب با ظرفیت گرافیکیش ازش استفاده کنین و قطعاً در کارهای خیلی سنگین بهش فشار میاد و کارایی لازم رو نداره. طبیعیه. بیش از این هم انتظار نمیره و قطعاً شاهد افت فریمش خواهیم بود.
شما نمی تونید انتظاری که از 650 دارید، از 550 هم داشته باشید و مقایسه این دو در حالت انتخاب و خرید با بودجه محدود، اشتباه هست!
حالا نظرات شخصی من اینه. از ما گفتن بود. صلاح مملکت خویش، خسروان
ما که حرف غیر منطقی نزدم آقا حسام گفتیم که گرافیک 550 امروزه گرافیک گیم حساب نمیشه میدونیم شما این گرافیک رو دارین من هم دوتا از این گرافیک رو یکسال پیش داشتم و ازش راضی بودم ولی اگه یه کسی امروز بخواد سیستم جمع کنه منطقی نیست گرافیک نسل قبل رو بخره درسته قیمت به کارایی بدی نداره البته تو همون قیمت 7770 ازش سرتره پس در هر صورت ازش بالاتره و خرید بهتریه ما هم نظر خودمون رو گفتیم . موفق باشید

sh_2500K
2013/02/01, 16:05
{سرعت ذخیره سازی ، ولی به دلیل محدود بودن بودجه ایشون نمیشه براشون SSD با ظرفیت بالا در نظر گرفت.
به نظرم داشتن یه SSD کم ظرفیت هم ، بودن و نبودنش فرقی نمیکنه!}
با توجه به تجربه خودم میگم وجود یک SSD هر چقدر هم که کم حجم واسه سیستم لازم هستش. من مثال میزنم وقتی رو هارد جامد سیستمتون سیستم عامل نصب میکنید و نرم افزار 3D Max رو نصب میکنید مسلما سرعت لود نرم افزار و بیشتر فرامین و فیلتر ها بالاتر میره. تجربه کردم که میگم.

th e nd
2013/02/01, 16:10
با توجه به تجربه خودم میگم وجود یک ssd هر چقدر هم که کم حجم واسه سیستم لازم هستش. من مثال میزنم وقتی رو هارد جامد سیستمتون سیستم عامل نصب میکنید و نرم افزار 3d max رو نصب میکنید مسلما سرعت لود نرم افزار و بیشتر فرامین و فیلتر ها بالاتر میره. تجربه کردم که میگم.
دقیقاً همینطوره که شما میگید.
اما در رندر گرفتن به دلیل بالا رفتن حجم کار داشتن یک ssd کم حجم فایده ای نداره.
شما در نظر بگیرید که قراره هم سیستم عامل و هم نرم افزارهای مورد نظر روی ssd نصب بشن. حالا چه جایی برای ذخیره‌ی کار رندر شده باقی می مونه؟
اما اینکه سرعت بارگذاری نرم افزار بالا میره رو قبول دارم.

sh_2500K
2013/02/01, 16:22
من خودم 60Gig دارم و همه نرم افزارها روش نصب هستش بازم 30Gig خالی دارم دوست عزیز. حالا باید دید بودجه ایشون میرسه یا نه.

ARMIN
2013/02/01, 16:42
من خودم یه 17 فلترون ال جی دارم مشکلی هم ندارم!

بیخیال رفیق، اگه میتونی 17 رو ردش کن بره. الان استاندارد صفحات وب هم داره همه حداقل 19 اینچ میشه. الان بعضی از بازی ها زیر 19 اینچ اصلا قابل بازی نیستن. تازه اگر امکانش بود 20 اینچ بگیر.

شما در نظر بگیرید که قراره هم سیستم عامل و هم نرم افزارهای مورد نظر روی ssd نصب بشن. حالا چه جایی برای ذخیره‌ی کار رندر شده باقی می مونه؟
اما اینکه سرعت بارگذاری نرم افزار بالا میره رو قبول دارم.

60 گیگ بسه. اگر به امضای من نگاهی بیندازید راهکارهای فراوانی دادم که میشه با استفاده از اونها حجم قابل استفاده ssd رو به شکل باورنکردنی افزایش داد. با توجه به قیمت ssd در بازار ایران، 60 گیگ برای اغلب کارها مناسبه.

Dark Bloo
2013/02/01, 16:55
60 گیگ بسه. اگر به امضای من نگاهی بیندازید راهکارهای فراوانی دادم که میشه با استفاده از اونها حجم قابل استفاده ssd رو به شکل باورنکردنی افزایش داد. با توجه به قیمت ssd در بازار ایران، 60 گیگ برای اغلب کارها مناسبه.
آخه آقا آرمین ssd؟؟؟
لازمه ؟؟؟
گرون براشون درمیاد با این گرونی
هارد فکر میکنم کافی باشه براشون
نه اینکه ssd بد باشه ولی خیلی هم ضروری که نیست
فکر میکنم ssd نگیرن بهتره براشون
در عوض یه هارد سرعت بالا مثل همونی که آقا حسام پیشنهاد دادن بگیرن
ولی باز در مورد رم کورسیر آقا حسام
خب رم کورسیر نه تنها بد نیست بلکه عالیه
من خیلی طرفدار این برندم
کیه که نباشه :دی
محصولات عالی با کیفیت عالیتر
ولی خب گرون میشه براشون
ایشون فقط به رم احتیاج دارن به میزان کافی
فکر میکنم اون 8 گیگ رو با یه 4 گیگ یا همون 8 گیگ ولی از برند کینگستون عئض کنن بهتره با باس 1600
از سری هایپر ایکس بلو
دیگه فکر نمیکنم کسی باشه که بگه رم با برند کینگستون بد باشه
مخصوصا سری هایپر ایکسش
من همیشه به هرکی که باشه میگم
تو خرید رم اول و به ترتیب کورسیر رو بگیر
بعد جی اسکیل و بعد او سی زی معرف اورکلاکرها هست
ولی خب این انتخابها برای ایشون گرون درمیاد
مادربرد هم براشون گرون درمیاد
یه مدل ارزونتر براشون بهتره

th e nd
2013/02/01, 16:59
خوب، عرضم به حضورتون که بنده هم به دلایلی! پیشنهاد می کنم که مانیتور به یه 19 یا 20 تغییر کنه.

Hessam
2013/02/01, 17:01
ما که حرف غیر منطقی نزدم آقا حسام گفتیم که گرافیک 550 امروزه گرافیک گیم حساب نمیشه میدونیم شما این گرافیک رو دارین من هم دوتا از این گرافیک رو یکسال پیش داشتم و ازش راضی بودم ولی اگه یه کسی امروز بخواد سیستم جمع کنه منطقی نیست گرافیک نسل قبل رو بخره درسته قیمت به کارایی بدی نداره البته تو همون قیمت 7770 ازش سرتره پس در هر صورت ازش بالاتره و خرید بهتریه ما هم نظر خودمون رو گفتیم . موفق باشید

درسته. منم که گفتم بهتر هست. اصلاً توش هیچ شکی نیست و حتی انتخاب مناسب تری هم هست حتی 650.
ولی من منظورم این بود که بودجه ی ایشون کافی نیست و نمی تونن مورد بهتر از این خریداری کنن! در مورد کارت نسل قبل هم دیگه چه میشه کرد؟ راهی نیست. همین 7770 هم نسل قبل هست.
در مودر 7770 با شما هم عقیده بودم و هستم.

th e nd
2013/02/01, 17:05
درسته. منم که گفتم بهتر هست. اصلاً توش هیچ شکی نیست و حتی انتخاب مناسب تری هم هست حتی 650.
ولی من منظورم این بود که بودجه ی ایشون کافی نیست و نمی تونن مورد بهتر از این خریداری کنن! در مورد کارت نسل قبل هم دیگه چه میشه کرد؟ راهی نیست. همین 7770 هم نسل قبل هست.
در مودر 7770 با شما هم عقیده بودم و هستم.
البته سری 8xxx هنوز نیومده که بخواد برای نسل قبل باشه ها!
مگه اینکه شما منظورتون معماری چیپ مورد استفاده باشه.

Hessam
2013/02/01, 17:37
البته سری 8xxx هنوز نیومده که بخواد برای نسل قبل باشه ها!
مگه اینکه شما منظورتون معماری چیپ مورد استفاده باشه.

دقیقاً. اما ایشون گفت از نسل قبل. ما به زبون ایشون صحبت کردیم! :d
حالا ما به عنوان اینکه یکی دو سال پیش ساخته شده و صرفاً کارت خیلی جدیدی نیست، تلقی می کنیم. :)

sima_f
2013/02/01, 19:03
اینطوری خوبه؟

اما با چند تا تغییر مثلا کارت گرافیک 7870 و رایتر هم نمیخرم فکر کنم همین رایتر قدیمیم خوبه اگر هم شد به اضافه ssd

نظرتون چیه؟

meelad
2013/02/01, 19:10
اینطوری خوبه؟

اما با چند تا تغییر مثلا کارت گرافیک 7870 و رایتر هم نمیخرم فکر کنم همین رایتر قدیمیم خوبه اگر هم شد به اضافه ssd

نظرتون چیه؟
اگه می خوای مادربرد بهتری داشته یه p8b75 -v بگیر که با همین قیمت من خریدم (295 تومن)
منظورتون از مگنوم کیس مگنوم 2 هست دیگه؟

Hessam
2013/02/01, 19:11
اینطوری خوبه؟

نظرتون چیه؟

7870 نیست. 7770 هست که برای کارهای رند پاسخگو نیست و فقط برای گیم کفایت می کنه.
رم هم به نظرم 2000 مگاهرتز باشه بهتر و آینده نگر تر باشه.
مادبورد ایسوس گارانتی ویستا داره که در این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گویای همه چیز هست که بدترین گارانتی سال شده. امیدوارم حداقل سازگار ارقام بتونید گیر بیارید. هر چند در کل برند گیگابایت رو تریجیح میدم و نظر شخصیم هست.

Dark Bloo
2013/02/01, 19:25
اینطوری خوبه؟

نظرتون چیه؟
یه توقف داشته باشید اینجا
رایتر رو باید بخرید
چون نمیتونید از اینی که دارید استفاده کنید
چون اینی که دارید IDE هست و مادربرد شما جدید و فاقد پورت IDE
و باید رایتر با پورت SATA بگیرید
دوم هم اینکه فکر میکنم SSD رو هم با توجه به گرون بودنش (کلا ssd گرونه) فاکتور بگیرید
میتونید هارد رو از سری خاویار سیاه وسترن بگیرید که از سری سبز سریعترن و البته گرونتر
ولی اینجوری هزینه رو یه هارد سرعت بالا کردید که تا حدی نبود ssd رو جبران میکنه
اینم آمار تست
خاویار سبز:

خاویار سیاه:
(تو صفحات هم جلو برید)
در مورد مادربرد هم خوبه ولی چیپستش خیلی مناسب نیست (به نظرم)
اگه تونستید با چیپست بالاتر و قیمت مناسب پیدا کنید خوبه ولی اگر نه همین رو بگیرید
سعی کنید گیگا بگیرید که با ایسوس با گارانتی سازگار نباشه (هرچند هارد شما با گارانتی سازگار هست)
رمتون هم گرون هست
البته نمیدونم چنده الان ولی موقعی که من 4 گیگ رو گرفتم 75 تومن (محرم بود)
فکر میکنم 8 گیگش زیر 150 بود

th e nd
2013/02/01, 19:27
اینطوری خوبه؟

نظرتون چیه؟
کاملاً مناسبه.

Hessam
2013/02/01, 19:49
یه توقف داشته باشید اینجا
رایتر رو باید بخرید
چون نمیتونید از اینی که دارید استفاده کنید
چون اینی که دارید IDE هست و مادربرد شما جدید و فاقد پورت IDE
و باید رایتر با پورت SATA بگیرید
دوم هم اینکه فکر میکنم SSD رو هم با توجه به گرون بودنش (کلا ssd گرونه) فاکتور بگیرید
میتونید هارد رو از سری خاویار سیاه وسترن بگیرید که از سری سبز سریعترن و البته گرونتر
ولی اینجوری هزینه رو یه هارد سرعت بالا کردید که تا حدی نبود ssd رو جبران میکنه
اینم آمار تست
خاویار سبز:

خاویار سیاه:
(تو صفحات هم جلو برید)
در مورد مادربرد هم خوبه ولی چیپستش خیلی مناسب نیست (به نظرم)
اگه تونستید با چیپست بالاتر و قیمت مناسب پیدا کنید خوبه ولی اگر نه همین رو بگیرید
سعی کنید گیگا بگیرید که با ایسوس با گارانتی سازگار نباشه (هرچند هارد شما با گارانتی سازگار هست)
رمتون هم گرون هست
البته نمیدونم چنده الان ولی موقعی که من 4 گیگ رو گرفتم 75 تومن (محرم بود)
فکر میکنم 8 گیگش زیر 150 بود

100% موافقم! (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

th e nd
2013/02/01, 19:52
100% موافقم! (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
با هارد دیسکش موافقم! زیاد.

hossein sedghi
2013/02/01, 20:08
توی این بازار خرید کردن درست نیست.اوضاع اینجوری نمی مونه درست میشه.من اگه جای شما بودم صبر می کردم.ولی اگه اسرار دارین که سیستمو عوض کنید بهترین کار اینه که قطعه ها رو به تدریج بگیرید.پیشنهاد من اینه که فعلا پاور ، مانیتور و کارت گرافیکو عوض کنید.
1.پاور از 550 وات به بالا توی این بازار ترجیها از شرکت گرین.
2.مانیتور 19 اینچ باشه و رزولیشن 900×1440 باشه.
3.گرافیک حتما از از شرکت amd باشه سریه(×××7) و از 7770 به بالا چون معماری به کار رفته در این نوع جدید می باشد و موسوم به( geraphic core next (GCN که مزیت ان این است که به شدت به کمک cpu امده و در رندرینگ و پردازشهای که مربوط به ++Cو... به cpu کمک می کند و در بعضی موارد ان پردازش را خود کارت گرافیک به عهده می گیرد و در بعضی موارد به صورت اشتراکی.مدل پیشنهادی 7870 یا 7950 و چون شما اورکلاک نمی کنید مدل refrence (بورد مرجع) برای شما مناسب است.
با این تغیرات هم می تونید بازی کنید هم رندر.

Hessam
2013/02/01, 20:16
3.گرافیک حتما از از شرکت amd باشه سریه(×××7) و از 7770 به بالا چون معماری به کار رفته در این نوع جدید می باشد و موسوم به( geraphic core next (gcn که مزیت ان این است که به شدت به کمک cpu امده و در رندرینگ و پردازشهای که مربوط به ++cو... به cpu کمک می کند و در بعضی موارد ان پردازش را خود کارت گرافیک به عهده می گیرد و در بعضی موارد به صورت اشتراکی.مدل پیشنهادی 7870 یا 7950 و چون شما اورکلاک نمی کنید مدل refrence (بورد مرجع) برای شما مناسب است.

اگر این حرف شما درست و 100% مورد تایید باشه از سوی دوستان حرفه ای تر، مشکلات ایشون رو کلاً حل خواهد کرد و عاااالی میشه.
اما ظاهراً در این مورد بین عُلما اختلاف هست!
:d
البته اینجا مد نظر خود 7770 هست که آیا کار ایشون رو راه می ندازه یا نه؟!

Dark Bloo
2013/02/01, 20:17
توی این بازار خرید کردن درست نیست.اوضاع اینجوری نمی مونه درست میشه.من اگه جای شما بودم صبر می کردم.ولی اگه اسرار دارین که سیستمو عوض کنید بهترین کار اینه که قطعه ها رو به تدریج بگیرید.پیشنهاد من اینه که فعلا پاور ، مانیتور و کارت گرافیکو عوض کنید.
1.پاور از 550 وات به بالا توی این بازار ترجیها از شرکت گرین.
2.مانیتور 19 اینچ باشه و رزولیشن 900×1440 باشه.
3.گرافیک حتما از از شرکت amd باشه سریه(×××7) و از 7770 به بالا چون معماری به کار رفته در این نوع جدید می باشد و موسوم به( geraphic core next (GCN که مزیت ان این است که به شدت به کمک cpu امده و در رندرینگ و پردازشهای که مربوط به ++Cو... به cpu کمک می کند و در بعضی موارد ان پردازش را خود کارت گرافیک به عهده می گیرد و در بعضی موارد به صورت اشتراکی.مدل پیشنهادی 7870 یا 7950 و چون شما اورکلاک نمی کنید مدل refrence (بورد مرجع) برای شما مناسب است.
آفرین
البته این پیشنهاد اول من برای هرکسی که میخواد الان سیستم بخره, هستش
ولی شمایه کم خوش بینی :دی
اینکه اوضاع اینجوری نمیمونه
البته ماهم از خدامونه که اوضاع بهتر بشه ولی نه
یه جورایی خیال باطله
من هم خودم کم کم ارتقا دادم سیستمم رو
اگر بتونن اینکارو کنن خیلی به نفعشونه ولی آخه میگن رفتن کلی بازی سنگین و گرافیک بالا گرفتن :دی
ایشون گیمر تشریف دارن و از قضا خیلی هم حرفه ای؟؟!!!!
خیلی هم مدعی هستن
گفتن اگه سیستم جدیدشون راه بیوفته باید همه فرار کنن :دی دی
یا خدا
چه شود :دی :دی
ولی سی پی یو سیستم فعلیشون ضعیفه
اونو چکار کنن؟؟؟
فکر نمیکنم سی پی یو فعلیشون جواب بده؟؟!!!1

hossein sedghi
2013/02/01, 20:27
چون رزولیشن 900×1440 هست کارت گرافیک ضعف cpu رو جبران می کنه.
7770 ضعیف.
7870 یا 7950.

Hessam
2013/02/01, 20:32
چون رزولیشن 900×1440 هست کارت گرافیک ضعف cpu رو جبران می کنه.
7770 ضعیف.
7870 یا 7950.

ما هم همین نظر رو داریم. ولی بودجه ی ایشون کمتر از این حرفاست. 2 میلیونه. نمی تونن یه کارت یک میلیونی بخرن!

hossein sedghi
2013/02/01, 20:36
مانیتور،پاور و گرافیک.

sima_f
2013/02/01, 20:45
آفرین
البته این پیشنهاد اول من برای هرکسی که میخواد الان سیستم بخره, هستش
ولی شمایه کم خوش بینی :دی
اینکه اوضاع اینجوری نمیمونه
البته ماهم از خدامونه که اوضاع بهتر بشه ولی نه
یه جورایی خیال باطله
من هم خودم کم کم ارتقا دادم سیستمم رو
اگر بتونن اینکارو کنن خیلی به نفعشونه ولی آخه میگن رفتن کلی بازی سنگین و گرافیک بالا گرفتن :دی
ایشون گیمر تشریف دارن و از قضا خیلی هم حرفه ای؟؟!!!!
خیلی هم مدعی هستن
گفتن اگه سیستم جدیدشون راه بیوفته باید همه فرار کنن :دی دی
یا خدا
چه شود :دی :دی
ولی سی پی یو سیستم فعلیشون ضعیفه
اونو چکار کنن؟؟؟
فکر نمیکنم سی پی یو فعلیشون جواب بده؟؟!!!1

چون از ترم دیگه باید برای دانشگاه دوره ی 3dmax ببینم مجبورم همه قطعات رو یکجا بخرم تا شروع ترم جدید چیزی نمونده
دراین مورد که گیمر حرفی هستم اون که شکی توش نیست:))
حالا انشا الله اینا رو بخرم.معلوم میشه ;-)
من تا بحال راجب قطعات کامپیوتر اطلاعاتی نداشتم از صبح امروز کلی چیزای جدید یاد گرفتم.8->
فکر نکنم فعلا بتونم مانیتور بخرم .
سعیم اینه که کارت گرافیک 7870 رو بخرم و با توجه به توضیحاتی که دوستان دادن یه سری تغییرات توی لیستم ایجاد کنم

hossein sedghi
2013/02/01, 20:55
چون از ترم دیگه باید برای دانشگاه دوره ی 3dmax ببینم مجبورم همه قطعات رو یکجا بخرم تا شروع ترم جدید چیزی نمونده
حالا انشا الله اینا رو بخرم.معلوم میشه ;-)
من تا بحال راجب قطعات کامپیوتر اطلاعاتی نداشتم از صبح امروز کلی چیزای جدید یاد گرفتم.8->
فکر نکنم فعلا بتونم مانیتور بخرم .
سعیم اینه که کارت گرافیک 7870 رو بخرم و با توجه به توضیحاتی که دوستان دادن یه سری تغییرات توی لیستم ایجاد کنم

من از اتاری شروع کردم بعد میکرو بعد سگا بعد ps1 بعد pc و به عبارتی از ابتدای تا الان که 23 سالمه دارم بازی می کنم ولی خودمو حرفه ای نمی دونم:-j.
در مورد سیستم هم تصمیم اخر رو خودتون می گیرید با توجه به توضیحات گفته شده.

hossein sedghi
2013/02/01, 21:25
اگه نمی خواهید مانیتور رو عوض کنید وکل سیستم رو عوض کنید همون کارت گرافیک 7770 برای مانیتور فعلی شما با توجه به رزولوشنی که دارد کاملا کافی است .

Dark Bloo
2013/02/01, 21:34
فکر نکنم فعلا بتونم مانیتور بخرم
آره با توجه به بودجه تون بهتره مانیتور رو هم فاکتور بگیرید
طوری نمیشه که
چند وقت با این سر کنید بعد سر فرصت عوض میکنید

من از اتاری شروع کردم بعد میکرو بعد سگا بعد ps1 بعد pc و به عبارتی از ابتدای تا الان که 23 سالمه دارم بازی می کنم ولی خودمو حرفه ای نمی دونم:-j.
در مورد سیستم هم تصمیم اخر رو خودتون می گیرید با توجه به توضیحات گفته شده.
گفتم که ایشون خیلی مدعی هستن :دی
اینم سند

ولی من قبلا بهشون گفتم که
هیچ شانسی ندارن :دی
یعنی حتی درحد صفر :دی

ahr
2013/02/01, 22:04
ما که آخرش نفهمیدیم ایشون گیمر هستن یا معمار یا .... حالا گذشته از شوخی با این بودجه محدود نمیتونین تو این با زار آشفته هر چی دلتون خواست بخرین و بهتره کلش رو خرج کیس کنین اگه از من میشنوین فعلا حتی گرافیک هم نخرین و بقیه قطعات رو بالاتر بگیرین مثل سی پی یو و رم و چیزهای دیگه وحتی یه اس اس دی هم میشه گرفت و فعلا با همون گرافیک آنبورد سی پی یو ( hd4000 سر کنین تا بعد با خریدن یه گرافیک مناسب مثل 7850 و 7870 از ای ام دی یا 660 و 660ti از انویدیا تا مدتی خیال خودتون رو از بابت گرافیک راحت کنین چون اگه حقیقت رو بخواین با این بودجه نهایت بتونین یه 7770 بخرین که گرافیک تقریبا خوبیه . خودم هم این گرافیک رو دارم ولی نمیشه برای حتی یک سال هم بهش امید بست که با توجه به بازیهای نسل بعد مثل کرایسیس 3 از پس اون بازیها بر بیاد بنابراین نتیجه میگیریم با توجه به اینکه شما گیمر هم هستین فعلا گرافیک جدا نگیرین و از گرافیک سی پی یو استفاده کنین و تا چند وقت دیگه که بودجه دستتون رسید یکی از اون گرافیکهایی که گفتم رو تهیه کنین موفق باشد

ARMIN
2013/02/01, 23:15
دوستان ماشالا نظراتتون همه جالب و قشنگه. منم ساکت نشستم و مطالعه میکنم - ولی سکوتم علامت موافقت نیست.

با اجازه علما من همچنان بر نظر خودم در همون صفحه اول (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ارتقا-pc-از-اولین-قدم?p=62900&viewfull=1#post62900) پافشاری میکنم.

موفق باشید.

Hessam
2013/02/02, 07:26
خیلی بحث خوب و داغیه. سراسر تجربه و آموزشی.
آقای پناهی کجایی که ببینید و لذت ببرید؟! :d
منم نظرم 7770 هست. بیشتر نمیشه. چون بودجه به اندازه ی کافی نیست و حتی برای همین کارت گرافیک هم به سختی بودجه جور میشه.
در مورد اینکه کارت گرافیک هم فعلاً گرفته نشه، موافقم. این هم یک نظریه که نمیشه نادیده گرفتش و منطقیه.
بازم سیما خانم سوال دارید، بفرمایید... ما همه اینجا جان فشانانه در خدمت کاربران هستیم و وظیفه ی خودمون می دونیم که کاربر رو راهنمایی کنیم. :d
همه ی دوستان نظرات و لیست های نهاییشون رو گفتن. منم لیست نهاییم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو گفتم و بهش متکی هستم و برای تک تک شون دلایل منطقی دارم.
باز تصمیم گیرنده شما هستی و ما به عنوان کسی که کاربران رو راهنمایی می کنیم، نه تنها براشون ارزش قائل هستیم، بلکه انتخاب نهایی هم قطعاً به عهده ی خودشون می ذاریم. نباید به کاربران یه قطعه رو تحمیل کرد. باید پیشنهاد داد.

sima_f
2013/02/02, 17:44
خیلی بحث خوب و داغیه. سراسر تجربه و آموزشی.
آقای پناهی کجایی که ببینید و لذت ببرید؟! :d
منم نظرم 7770 هست. بیشتر نمیشه. چون بودجه به اندازه ی کافی نیست و حتی برای همین کارت گرافیک هم به سختی بودجه جور میشه.
در مورد اینکه کارت گرافیک هم فعلاً گرفته نشه، موافقم. این هم یک نظریه که نمیشه نادیده گرفتش و منطقیه.
بازم سیما خانم سوال دارید، بفرمایید... ما همه اینجا جان فشانانه در خدمت کاربران هستیم و وظیفه ی خودمون می دونیم که کاربر رو راهنمایی کنیم. :d
همه ی دوستان نظرات و لیست های نهاییشون رو گفتن. منم لیست نهاییم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو گفتم و بهش متکی هستم و برای تک تک شون دلایل منطقی دارم.
باز تصمیم گیرنده شما هستی و ما به عنوان کسی که کاربران رو راهنمایی می کنیم، نه تنها براشون ارزش قائل هستیم، بلکه انتخاب نهایی هم قطعاً به عهده ی خودشون می ذاریم. نباید به کاربران یه قطعه رو تحمیل کرد. باید پیشنهاد داد.

مرسی لیست نهایی رو هم نگاه کردم .این لیست هم خیلی خوبه.اما تصمیمو گرفتم میخوام کارت گرافیک 7870 بخرم .300 تومن گرون تر ارزشش رو داره
من یادمه آخرین باری که سیستمم رو ارتقا دادم.قطعاتم بهم نمیخوردن .خیلی اذیت شدیم .هی بردیم پس دادیم و....
1.الان این لیستی که دادید همه قطعاتش کنار هم کار میکنن؟
2.یه سوال دیگه این لیستو برم بخرم تا چند سال نیاز به آپدیت کردن قطعاتم ندارم؟

Hessam
2013/02/02, 17:49
الان یک میلیون و 100 هزار تومن قیمت این کارت گرافیک هست!
البته تا قبل از عید بخاطر ارز مبادله ای میاد پایین در حد 700-600 تومن میشه.
پیشنهادم این مدل هست: GV-R787OC-2GD
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ARMIN
2013/02/02, 18:05
الان یک میلیون و 100 هزار تومن قیمت این کارت گرافیک هست!
البته تا قبل از عید بخاطر ارز مبادله ای میاد پایین در حد 700-600 تومن میشه.

بیخیال حسام جان

قطعات ارزون نخواهند شد خواهشا" امید واهی در دل ما ایجاد نکن داداشم. از خوشحالی کاذب یه وقت سنگ کوب میکنیم ها.

th e nd
2013/02/02, 18:10
مرسی لیست نهایی رو هم نگاه کردم .این لیست هم خیلی خوبه.اما تصمیمو گرفتم میخوام کارت گرافیک 7870 بخرم .300 تومن گرون تر ارزشش رو داره
من یادمه آخرین باری که سیستمم رو ارتقا دادم.قطعاتم بهم نمیخوردن .خیلی اذیت شدیم .هی بردیم پس دادیم و....
حدود 5 سال!
من تقریباً 5 سال پیش سیستم بستم ، میتونید برید توی پروفایلم ببینید. همه بازی های بروزی رو که الآن هم به بازار میاد رو روی سیستمم تست کردم
اگرچه بازی نکردم!

Hessam
2013/02/02, 18:13
بیخیال حسام جان

قطعات ارزون نخواهند شد خواهشا" امید واهی در دل ما ایجاد نکن داداشم. از خوشحالی کاذب یه وقت سنگ کوب میکنیم ها.

امروز مجدد وزیر اقتصاد در اخبار اعلام کردن که اولویت های 9 در حال ارز مبادله ای دادن هستن و واردکننده ها در حال دریافت ارز هستن. (2500 تومن). البته گفتن که فعلاً لب تاپ شامل اینها نمیشه و از لیست خط خورده و همچنان با ارز آزاد وارد خواهد شد تا اطلاع ثانوی.
یه چند وقتی صبر کنید، قیمت ها کاهش پیدا می کنه. تا قبل از عید قیمت ها به ثبات میرسه به حق فاطمه ی زهرا! :d
چون باید جنس های فعلیی که با ارز آزاد و گرون وارد شده به فروش بره و قطعات جدید که خریدهای جدید هستن در واقع، جایگزین اینها بشه که یه مقدار لازمه ی زمان هست و همه باید صبر کنیم. :)

Hessam
2013/02/02, 18:18

از قدیم گفتن؛ شما هر چقدر پول بدی، همونقدر آش می خوری.
من معتقدم هر کسی سیستمی که می خره، به ازای هر یک میلیون تومنی که بابت سیستم کیسش خرج می کنه، یک سال می تونه ازش نهایت بهره وری رو ببره و تمامی انتظاراتش رو به تمام قدرت اجرا می کنه!
مثلاً کسی 3 میلیون پول بزاره، سه سال می تونه حداکثر کارایی رو داشته باشه.
این نظر شخصیم هست و به این باور رسیدم و منطقی نیست. هر کسی یه جور ذهنیت داره در این مورد. ولی دید من اینجوریه.
نظر سایر دوستان هم مورد احترام هست و میشه روش حساب کرد. :)

sima_f
2013/02/02, 18:45
من دیگه دارم گیج میشم:(
الان این بهتره (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)GV-R787OC-2GD (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)یا
sapphire radeon hd 7870 ghz

th e nd
2013/02/02, 18:58
الان این بهتره GV-R787OC-2GD (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تفاوت این دو تا کارت در 1 یا 2 فریم باشه در حداکثر حالت!
از من بود اونی که ارزونتر هست رو می خریدم. در ضمن گارانتی گیگابایت از سافایر بهتر هست. "آواژنگ"
و یک مورد دیگه اینکه خنک کننده بکار رفته در محصول گیگابایت بهتر عمل می کنه ، البته نه خیلی!

Hessam
2013/02/02, 19:03
الان این بهتره (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)GV-R787OC-2GD (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

هر دو دقیقاً در یک سطح هستن؛
فقط کور کلاک گیگابایت 50 مگاهرتز بیشتر از سافایر هست!
در عوض مموری کلاک سافایر 200 مگاهرتز بیشتر از گیگابایت هست!
از نظر قدرت و کیفیت گیگابایت بهتره. ضمناً یک فن بیشتر هم داره و در مجموع سه فن داره که سایر مدل ها 2 فن داره. هر چند اصلاً معیار مقایسه ای منطقیی نیست و دلیل بر برتری این کارت خیلی نمی تونه باشه.
ولی از نظر قیمت سافایر ارزون تره. :)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 5472552400708_600_600.jpg

darkknight
2013/02/02, 19:22
امروز مجدد وزیر اقتصاد در اخبار اعلام کردن که اولویت های 9 در حال ارز مبادله ای دادن هستن و واردکننده ها در حال دریافت ارز هستن. (2500 تومن). البته گفتن که فعلاً لب تاپ شامل اینها نمیشه و از لیست خط خورده و همچنان با ارز آزاد وارد خواهد شد تا اطلاع ثانوی.
یه چند وقتی صبر کنید، قیمت ها کاهش پیدا می کنه. تا قبل از عید قیمت ها به ثبات میرسه به حق فاطمه ی زهرا! :d
چون باید جنس های فعلیی که با ارز آزاد و گرون وارد شده به فروش بره و قطعات جدید که خریدهای جدید هستن در واقع، جایگزین اینها بشه که یه مقدار لازمه ی زمان هست و همه باید صبر کنیم. :)
از شما دیگه بعید بود این حرف ها

Hessam
2013/02/02, 19:31
از شما دیگه بعید بود این حرف ها

اتفاقاً از شما بعید بود که بدون اینکه از سوال خبرنگار مطلع باشی، ما رو متهم کردی! (شوخی) ;)
شما می دونی سوال خبرنگار از وزیر اقتصاد چی بود؟!!!! اگر می دونستید این رو نمی گفتید که این حرفا از شما بعید بود!!
خبرنگار پرسید جناب وزیر، کالاهایی که در اولویت 9 وجود داره، نه تنها ارزان تر نشده، بلکه گران تر هم شده!!
در این مورد توضیح بفرمایید... مگر ارز مرجع تعلق نگرفته! پس چرا همچنان گران هست؟!!
ایشون در پاسخ اون جملات رو گفتن. زماااااااااااان مهم هست. باید صبر کنیم هممون. از شما و همه خواهش می کنم یه کم صبر کنید و به دامن زدن به این حرفای پوچ دولتمون رو دروغگو جلوه ندین!
همچنین این رو هم طبق معمول گفتن که چنانچه تا قبل از عید هم پایین نیومد، دیگه مربوط به حوزه ی ارزی کشور نمیشه! چون صندوق مبادلات ارزی کشور و بانک مرکزی به تعهدات خودش عمل کرده و ارز مرجع رو در اختیار واردکننده ها گذاشته و مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت میشه که قیمت ها رو کنترل کنن که گرون به دست مردم نرسه!!