PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید برای گیم نت

7777
2013/01/29, 11:02
سلام دوستان میخوام یک گیم نت راه بندازم میخواستم راهنماییم کنید 4 تا سیستم یوزر میخوام بگیرم و 1 عدد سرور چی بگیرم هر سیستم یوزر هم در حد بازی معمولی مثل pes سرورم نمیدونم باید در چه حدی باشه راهنمایی کنید

meelad
2013/01/29, 15:12
قیمت رو بگید تا بقیه یه چیزی بتونن بگن!

7777
2013/01/29, 16:25
برای یوزر تا حدی که بازی های گیم نت انجام بده هر چقدر شد هزینش و برای سرور هم تا حدی که کار سرور انجام بده هزینش مهم نیست

7777
2013/01/29, 22:08
حداقل اگر کسی میدونه سیستم سرور چقدر باید کارایی داشته باشه نظرش بگه ممنون

wnhl
2013/01/29, 22:12
سیستم سرور الزاما نباید از سیستم های دیگه قوی تر باشه ولی در کل شما ببین اون 4 تا سیستمت رو چی بستی رم و سی پی یو سرور رو یکم قوی تر ببند.

meelad
2013/01/30, 07:46
حداقل اگر کسی میدونه سیستم سرور چقدر باید کارایی داشته باشه نظرش بگه ممنون
حداقلش من اینو می دونم که سرور باید دو تا پورت شبکه داشته باشه تا برای تنظیمات پیشرفته تر مشکلی پیش نیاد

7777
2013/01/30, 11:31
Cpu و رم چی بگیرم برای سرور یک چیزی که مشکل بوجود نیاد. قبلا خودم یه سیستم جمع کردن بدونه مشورت با دوستانی که اینجا هستن بعدش فهمیدم اشتباه کردم چون هرروز یک چیز جدید به اطلاعاتم اضافه شد از اساتید و حالا میخوام با مشورت کامل این کارو راه بندازم

7777
2013/01/30, 17:41
کسی مثل اینکه قصد یاری نداره خودم سیستم یوزر انتخاب کردم فقط برای سرور در بین قطعات زیر کدام با کیفیت تره؟
ASUS Maximus V Extreme 1155 MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Maximus V Extreme 1155 MB/)وASUS P8Z77 WS 1155 MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. P8Z77 WS 1155 MB/)وASUS P8Z77-V DELUXE 1155 MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. P8Z77-V DELUXE 1155 MB/)وGigabyte G1.Sniper3

ram corsair vengeance یا ram g.skill ripjaws x یا corsair dominator gt یا kingston hyperx یا g.skill tridentx

در حد 200 تومن بهترین cpu fan چیه؟

CASE GREEN X-9 PREDATOR یا Cooler Master HAF-932 Case (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Master HAF-932 Case/)

ARMIN
2013/01/30, 22:49
سلام دوست عزیز،

سیستم گیم نت یک بخش شبکه داره که البته با توجه به تعداد کم کلینت های شما، خیلی پیچیده نخواهد بود. ولی از قسمت شبکه امیدوارم راهنمایی کنند.

بازی PES خیلی نیاز به سیستم قوی نداره، ولیکن من پیشنهادم Core i3 2100 یا 2120 هستش که بعد ها بازی های دیگر هم بدون مشکل خواستی بر روی سیستم ها پیاده کنی. البته پنتیوم G860 هم میتونی بگیری ولی دیگه خیلی لب مرزیه.
مانیتور 19 یا 20 هم کافیه. برای گرافیک هم از 6770 یا 7770 استفاده کنی خوبه و 4 گیگ رم بر روی هرسیستم. پاور 500/450 وات، مین ASRock B75M-GL و کیس معمولی WEE.

برای سیستم سرور هم با توجه به پیشنهادات خودت P8Z77-V DELUXE کاملترین رنج ارتباطات شبکه ای رو داره. 2 تا لن و وایرلس 2 بانده، a/b/g/n که دیگه همه چیز تمومه. امکانات اوورکلاک هم داره، ولی لازم نداری. اگه خودت دوست داری میتونی CPU سری K براش بگیری. برای خنک کننده هم Deepcool Ice Blade Pro V2 یا Matrix 600. پاور حداقل 650 وات. گرافیک هم اگر دوست داشتی 7770. ولی کمتر هم راه داره. کیس هم مگنوم 2.

میدونی سیستم سرور خیلی پایین تر هم میشه بست ولی چون من خودم یه زمانی میخواستم کافی نت باز کنم، اون موقع حودم عقیده داشتم اگر قرار من پشت سیستم اصلی بشینم اون سیستم باید همه چیزش در حد من باشه که خودم پشت اون سیستم حوصله ام سر نره، سرعت و قدرتش کم نباشه که تاثیر منفی بر روی کنترل من بر روی کافی نت بگزاره.

بعد معمولا کارهای جانبی هم هست که ممکنه به خاطر اونها به یک سیستم قوی مانند این به عنوان سرور نیاز داشته باشی. مثلا یکی از دوستانم کافی نت و گیم نت داره، یک دستگاه کپی/اسکن قوی گرفته کار کپی و اسکن مدارک هم انجام میده و اون دستگاه وصله به سیستم سرور خودش. کار کانورت ویدئویی مشتریان که با دوربین دیجیتال گرفتن و برای ریختن روی DVD به اون مراجعه میکنند هم انجام میده. دانلود های سنگین هم میکنه، همزمان به مدیریت کاربران اینترنت و گیم نت هم میپردازه. خلاصه کارهای گسترده تری غیر از ارتباط چند تا کلینت باید برای سرور درنظر بگیری. داشتن مانیتور بزرگ مثلا 22 اینچ هم محبتیه که به چشم خودت میکنی. رم هم حداقل 8 گیگ 1600 از برند جی اسکیل تایمینگ 9.

Beni7192
2013/01/30, 23:01
حتما حواست به cpu سرور باشه تا توی مولتی تسکینگ به مشکل نخوری!
گرافیک هم برای سیستم سرور کاملا به خودت بستگی داره که بازی کنی باهاش یا فقط کارش مدیریته!
ولی گرافیک بقیه سیستم ها بستگی داره به منطقه ای که داری گیمنت میزنی یعنی باید سطح توقع بچه های اونجا رو بدونی در کل 7770 انتخاب منطقی هست ولی قیمت حدودا 450 تومنیش هم باید لحاظ بشه!
ولی به زیر gt 440 برای سیستم ها قانع نشو!
برای cpu بقیه سیستم ها هم اگه خواستی کمتر هزینه کنی میتونی به سری athellon ll هم یه نگاهی بندازی مخصوصا پردازنده هایی که فرکانس بالاتری دارند!

th e nd
2013/01/31, 10:29
1- پردازنده 2120 آنقدرها قدرت نداره که بخوای روی 3 یا 4 سال باهاش مانور بدی. به نظر من یه پله یا دو تا برو بالاتر.
2- 7770 برای بازی در مانیتوهای 19 اینچ کاملاً مناسبه.
3- برای سیستم سرور حتماً از سری Sandy Bridge-E و 8 یا 16 گیگابایت حافظه استفاده کنی خیلی بهتره. البته این به این دلیل هست که
از نظر شما همانطور که گفتید خیلی هم قیمت براتون اهمیت نداره.
4- پیشنهاد میکنم پردازنده خودتون رو اور نکنید.
5- پاور رو هم از سری گیمینگ گرین بگیرید تا خیالتون از بابت گارانتی هم اونجور که میدونم تا 50 ماه ، راحت باشه.

7777
2013/01/31, 12:05
ممنون از دوستان همه چی انتخاب کردم فقط بین مادربرد و رم موندم که بین اون گزینه هایی که گفتم کدوم بهتره چون خودم میخوام با سرور گیم سنگین بازی کنم گرافیکشم از قبل دارم سافایر 7950 هستش

ARMIN
2013/01/31, 12:35
ممنون از دوستان همه چی انتخاب کردم فقط بین مادربرد و رم موندم که بین اون گزینه هایی که گفتم کدوم بهتره چون خودم میخوام با سرور گیم سنگین بازی کنم گرافیکشم از قبل دارم سافایر 7950 هستش

p8z77-v deluxe انتخاب خوبیه. از این بالاتر ws هستش که با ساپورت cpu های سروره، با توجه به اینکه شما cpu سرور که قرار نیست تهیه کنی، همون مدل deluxe به همون اندازه توانایی های خوبی داره.