PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Asus P8Z68 DELUXE/GEN3 یا Asus P8Z68 Pro/GEN3

Soheil.DVBHS
2011/11/16, 17:25
سلام به همه دوستان عزیزم.
بچه ها من میخوام مادر برد بخرم اما موندم ازبین این دو مدل Asus P8Z68 DELUXE/GEN3 یا Asus P8Z68 Pro/GEN3
کدوم یکی رو انتخاب کنم.این شد که گفتم از راهنمایی شما عزیزان استفاده کنم.
هر کدوم از این دو مادربرد که قویتر و جون دار تره و توی کار کم نیاره رو بگین تا بخرم.البته ایسوس هیچ کدوم از مدل هاش کم نیاره.
مدل سی پی یو هم Intel 2700K Sandy Bridge
ممنون میشم راهنماییم کنید.
موفق باشید.تشکر.:)>-

Editor In chief
2011/11/16, 22:02
بچه ها من میخوام مادر برد بخرم اما موندم ازبین این دو مدل Asus P8Z68 DELUXE/GEN3 یا Asus P8Z68 Pro/GEN3
هر کدوم از این دو مادربرد که قویتر و جون دار تره و توی کار کم نیاره رو بگین تا بخرم.البته ایسوس هیچ کدوم از مدل هاش کم نیاره.

دوست خوبم خوشحالم که سئوال خودتان را اینقدر روان و خوب بیان کردی. دوست خوبم اگر مشخصات فنی این دو محصول را در کنار یکدیگر قرار دهید به این نکته خواهید رسید که این دو محصول در یک امکان کوچک با هم فرق دارد و آن هن استفاده از چیپ ست Asmedia برای کنترلر USB3 در مدل Pro Gen3 و چیپ ست Nec برای مادربورد Deluxe است (البته این مدل یک براکت هم در جلو کیس دارد). با این وجود نظر بنده روی Pro است چون از لحاظ فنی فرقی با Deluxe ندارد.

خوش باشید

rajah
2011/11/17, 10:09
کلا سری DELUXEتوی بنچمارک هایی که تا بحال دیدم از سری proسر تر بوده

البته تفاوت هایه دیگه ای بجز تفاوت های اشاره شده توسط جناب پناهی نیز بچشم می خورد از قبیل:

Fanless Heatsink Design(1 که در DELUXEبه Stylish Heat-pipe Designارتقاء یافته(استفاده از 2 هیتسینک برای دفع حرارت

بهبود یافته واز 3 هیتسینک +لوله ارتباطی که نهایتا کارایی سیستم دفع حرارت را بالا خواهد برد)

2)1 x LAN (RJ45) port(s) که درDELUXE به 2 پرت افزایش یافته است.

P8Z68-V PRO/GEN3= Intel® 82579, 1 x Gigabit LAN Controller

P8Z68 DELUXE/GEN3=Intel® 82579, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Dual Gigabit LAN controllers- 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) appliance
Intel® LAN- Dual interconnect between the Integrated LAN controller and Physical Layer (PHY)

3)P8Z68-V PRO/GEN3دارای Integrated Graphics Processor بوده که در مدلDELUXE اینگونه نیست.

4)در مورد پورت های پشت usbنیز که پناهی جان اشاره داشتند چیپ ها باهم تفاوت دارند البته تعداد پورتهای usb2

در مدل DELUXE دوتا بیشتره یعنی 8عدد.

البته ناگفته نماند مدل DELUXEدارای پورت PS/2و Power eSATA 3Gb/sوIEEE 1394aوCoaxial S/PDIF out بوده که مدل pro

این پورتها را ندارد،

5) در قسمت پورت های داخلی نیز تفاوتهای بچشم می خورد که موارد زیر هستند:

P8Z68-V PRO/GEN3= دارای 3* USB 2.0 connector و2* IEEE 1394a connectorو 2 x CPU Fan connector(s) (4 -pin)

که در مدل DELUXE بترتیب به 2و 1و 1 کاهش یافته اند.

6)مدل DELUXE دارای ledنمایشگر وضعیت سیستم هست که مدل pro این قابلیت را ندارد.

P8Z68-V PRO/GEN3

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

P8Z68 DELUXE/GEN3
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سعید افرازی

Soheil.DVBHS
2011/11/17, 11:34
سلام.
آقای پناهی عزیز و rajah عزیز یک دنیا ممنون بابت راهنماییتون.
امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.
rajah
2011/11/17, 12:07
انجام وظیفه بود بود ولی می تونی از مادربردهای ارزاک هم استفاده کنی

fAtaly
2012/10/06, 19:11
دوسته عزیز البته اینجا یه نکته ای هست که فراموش نشه اینکه z68 ها PCi 2 ساpرت میکنه یعنی گرافیکت رو ببین که چه مدلیه معمولا انویدیا سری 6** و AMD سری 7***
گفتم که این نکته رو هم بیان کنم
موفق باشی