PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با گرمای بیش از حد لپ تاپ

bahram20002002
2013/01/26, 07:52
با سلام خدمت شما اساتید محترم من یه مشکلی با لپ تاپ خودم دارم مدلش Xps401 هست و دارای پردازنده Core I7 Q740 @1.73ghz میباشد و رمش 8Gb و کارت گرافیک آن Nvidia 425 و 2 گیگ هستش من باهاش مشکلی ندارم ولی وقتی میخواد رندرهای سنگینی مانند رندر REVIT یا بازی های سنگینی مانند Call of duty black OpsII باهاش انجام بدم بعد از یه مدتی سرعت سیستم خیلی میاد پایین و مانند فیریز شدن میره ولی میشه موس رو تکون داد و صدای وزوز خاصی از اسپیکر ها میده و قدرت سی پی یو میره روی 100 درصد و تکون دیگه نمیخوره و مجبورم ریست کنم البته اگه جایه خنکی بزارم و جلوش پنکه بزارم مشکلی براش پیش نمیاد البته فک کنم به خاطر گرمای پیش از حد سی پی یو اینجوری میشه حال میخواستم ببینم که حدسم درست هست یا نه ؟؟ و از همه مهمتر جز اینکه جلوش پنکه بزارم و جایه خنک بزارمش میتونم کاری بکنم که این دیگه همچین مشکلی بر نخوره مثلا فنش رو عوض کنمیا براش از این کولرهای سی پی یو هست بزارم یا ... خودم لپ تاپ رو باز کردم و فنش رو هم تمیز کردم ولی باز همچین مشکلی داره

Castiel
2013/01/26, 08:11
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید و اخطار تخلف همراه برای این کاربر بی دقت ثبت گردید.

ARMIN
2013/01/26, 10:30
سلام دوست عزيز،

براش كول پد لپ تاپ گرفتى؟

فن لپ تاپ رو چطورى تميز كردى؟ با بلوور؟ چون معمولا فن لپتاپ داخل يك محفظه هستش مشكل ميشه بهش دسترسى داشت.

از سلامت سيستم عامل مطمئنى؟ تاحالا شده سيستم ويندوز جديد بريزى بعد ببينى كه آيا باز هم مشكل پا برجاست يا نه؟ از نصب تمامى درايور ها اطمينان كامل دارى؟

shahidamlaki
2013/01/26, 12:09
داداش
لپ تاپ که اولا برای بازی های حرفه ای معمولا ساخته نشده و نمیشه اگر هم ساخته بشه باز حتما به یه خنک کننده خیلی قوی نیاز داره اگه این بازی های جدید رو بخوای باهاش بکنی
البته خنک کننده لپ تاپ
معمولا لپ تاپ ها زود داغ می کنند در ضمن داری بازی می کنی هیچ برنامه ای رو باز نزار چون سی پی یو سبب میشه زودتر داغ کنه در ضمن از عدم ویروسی بودن لپ تاپ اطمینان داری ؟
چون برخی ویروس ها هستن که همین که لپ تاپت بی کار روشن هست یکدفعه میبینی سی پی یوت حسابی درحال کار کردن هست که البته این مدل از ویروس ها رو من بیشتر در پی دی اف ها دیدم یعنی وقتی یه پی دی اف باز می کنی این مشکلات پیش میاد

سعی کن قبل از بازی تسک منیجرت رو یه چک بکنی چیزهایی که اضافه و بی خودی هستن و از سی پی یوت هم کار میکشن رو ببندی
این کار هم برای عمر لپ تاپت خوبه و هم سبب میشه راحت تر بازی و رندر و ... کنی پس یکی همین خنک کننده شد و دیگری عدم اطمینان از ویروسی بودن سیستم و چک کردن تسک منیجر برای بستن فایلهای در حال اجرایی که کاربردی ندارن و همینطوری باز هستن و از سی پی یوت هم کار می کشن
موفق باشی

bahram20002002
2013/01/26, 16:33
با سلام خدمت شما اساتید گرامی بابت ارسال تایپک در محل نامناسب عذر خواهی میشه بایت کول پد من نوع های مختلف گذاشتم باز کم میاره قکر کنم بزارمش تو یخچال بهتر باشه بابت ویندوز هم بگم ماهی 1 بار ویندوزم رو عوض میکنم به خاطر اینکه از بس ازش کار میکشم خراب میشه بابت ویروس هم چک کردم روی خود سیستم کسپراسکای اورجینال نصبه و تا حالا از نظر ویروس و ... چیزی پیدا نکرده الیته چندباری هم با سی دی های بوت بقیه آنتی ویروس ها چک کردم مشکلی نداشته (هر دوشون کاملا آپدیت بوده) (در حالتی که تازه ویندوز هم عوض کردم را باز چک کردم باز همچین مشکلی داره)(از بابت درایور ها من از سی دی که اول کار از ویندوز اورجینال گرفتم استفاده میکنم چند بار هم ویندوز معمولی ریختم باز افاقه نکرد) بابت فن هم گفتم خودم بازش کردم و سی پی یو رو فنش را کاملا تمیز و پاک سازی کردم ولی باز هم مشکل داره از دوستان خواهش میکنم یه راهی بهم بگن از دست این گرما راحت شم جالبیش اینکه در حالت عادی کیبورد دست بزاری روش داغه من نمیدونم این نرماله ؟؟؟؟ به نظر شما میشه یه کولر سی پی یو براش خرید که بهش بخوره و کار کنه اصلا همچین چیزی هستش یا نه برای لپ تاپ

ARMIN
2013/01/26, 17:10
یعنی شما هیت سینک روی cpu رو هم جدا کردین و خمیر سیلیکن روش رو عوض کردین؟

لپ تاپ ها معمولا بین cpu و gpu یک هیت سینک مشترک دارند. اینو برش داشتین و خمیرش رو عوض کردین؟

shahidamlaki
2013/01/26, 18:00
داداش اینکه گفتی در حالت عادی دست میزاری رو کیبرد داغ هست معلومه که غیر عادی هست
در ضمن این چیزی که من بهش میگم ویروس آنتی ویروس ها نمیشناسنش یا شاید یه طوری هست که ویروس و کرم شناخته نمیشه ولی وجود داره شما یه بار چک کن

وقتی که لپ تاپت روشنه و داری ازش کار نمیکشی دقت کن ببین یهو فن سی پی یوت صداش درنمیاد ؟ (که نشان از کار کشیدن زیاد از سی پی یو باشه) همین که این اتفاق افتاد برو توی تسک منیجرت

16853

bahram20002002
2013/01/26, 18:26
بابت فن که من تا اونجایی که شدبازش کردم و توی میسرشو با از این دستگاههای باد خاکشو گرفتم در مورد خمیرش هم والا تا اون حد دیگه نرفتم جلو ترسیدم ولی اگه میخواد دوباره بازش میکنم از چه خمیری استفاده کنم ؟؟؟

در مورد تسک منجری که دوست عزیزم گفت من الان چک کردم جز جت آدیو که حدود 01 تا 02 داره استفاده میکنه بقیه همشون روی 00 هست

بابت صدای فن هم باید بگم من هواسم بهش هست تو حالت عادی که ازش استفاده نکنم و برنامه ای باز نباشه و صفحه هم سیاه بشه توی یه زمان خواصی صدای فنش در میاد و بعد یه مدت کوتاهی دوباره خاموش میشه

آیا این عادی هست به نظر شما ؟؟؟

راستی یه چیزی باید بگم با این برنامه رویتی که کار میکنم تو حالت رندر گرفتن قدرت سی پی یو میشه 100 درصد ولی هنگ نمیکنه من تویه چندتا سیستم دیگه هم نگاه کردم دیدم اوناهم میشه 100 درصد

راستی شرمنده دوستان یه سوالی دیگه هم داشتم دوستام بهم میگفتن که جایی هست که همین رندری که حدود 72 ساعت میگره رو در عرض 5 دقیقه با همون کیفیت میگره شما میتونید حدس بزنید که چه سیستمی ممکنه باشه

shahidamlaki
2013/01/26, 19:48
عزیز من این چیزی که یک دفعه از سی پی یوت کار میکشه بصورت تمام وقت نیست هر از گاهی اینطور میشه یعنی بری تو تسک منیجرت چند دقیقه امکان داره از سی پی یوت کار نکشه ولی چند لحظه به چند لحظه اکتیو میشه و از سی پی یوت کار میکشه یعنی اگر چند لحظه در تسک منیجرت 0 یا 1 باشه یهو میره +20 و شاید بیشتر هم بشه
یک بار که اینو شناسایی کنی بعد دیگه خیالت راحته چون هروقت دیگه بخوای غیرفعالش کنی اسمش رو میدونی
یه جورایی این فایل از طریق نصب ادوب اکروبات میاد وارد سیستم میشه