PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جدا کردن باتری نوت بوک

radolf
2013/01/23, 19:49
سلام
من می خواسنم که باتری نوت بوکم رو در بیارم اما از کسی که خریدم گفت که اگه در بیارم باید هر 2 یا 3 روز یک بار وصل کنم به نوت بوک و بزارم شارژ بشه می خواستم ببینم اینجوریه یا میشه برای مدت طولانی باتری رو در اورد چون یکی از اقوامم باتری نوت بوکش رو در اورده خیلی وقت هم هس وصل نکرده.
حالا چی کار کنم؟
ممنون

2013/01/23, 20:31
سلام دوست عزیز
حداقل هر هفته یه دفعه شارژ کن تاسلول های باتری نمیرن

nimatehrani3
2013/01/23, 21:18
خوب به طور معمول اگه میخوای برای مدت زیادی از باتری لپ تاپ استفاده نکین بهترین حالت اینه که شارژ باتری رو در حد 40 درصد شارژ که قرار گرفت از لپ تاپ جدا کنید که این کار میتونه خیلی در مدت ماندگاری و طول عمر بیشتر باتری های لیتیوم پلیمر یا لیتیوم یون تاثیر بزاره و بهتون پیشنهاد میکنم تا حداقل هفته ای یک بار شارژ باتری رو به نزدیک های 80 برده و از شارژ جدا کنید و سپس تا مقدار 40 درصد ازش استفاده کنید

در مورد باتری های جدید ( همون لیتیوم پلیمر ها ) باید نکته ای رو ذکر کنم که هیچ وقت باتری رو دشارژه نکیند فقط ماهی یک بار این کار رو فقط برای کالیبره کردن استفاده کنید . این نکته شامل باتری های تمام دستگاه های با باتری لیتیوم پلیمر هم میشه ..

shahidamlaki
2013/01/24, 07:59
سلام داداش گلم

این چیزی که می خوام بنویسم از کتابچه راهنمای نوت بوک ام اس آی هست

این موارد مختص باتری های لیتیوم یون است:
1. قبل از اینکه اولین بار از باتری استفاده کنید آنرا بمدت 8 ساعت شارژ کنید. هرگز شارژ باتری را بطور کامل تخلیه نکنید برای باتری های لیتیوم یون چند بار شارژ و دشارژ ناقص بهتر از یک دوره کامل تخلیه و شارژ مجدد است.
2. هنگام استفاده نکردن از باتری بمدت طولانی، شارژ باتری را به اندازه 50 درصد و در محل خشک نگه داری کنید و از قرار دادن آنها در محیط های گرم و مرطوب و گرد و غبار اجتناب کنید، هرگز باتری را کنار اجسام فلزی قرار ندهید.