PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکاسی پانورما (Panorma)

Pesar khooob
2011/10/22, 23:00
88

دوستان قراره در این تاپیک تمام نکاتی که در مورد عکاسی پانورما وجود داره رو بررسی کنیم!
من خودم یه چیزهایی خوندم در مورد این نوع عکاسی اما لطفا افرادی که با تجربه تر هستن بیان و تجربیاتشون رو به اشتراک بذارن!
ممنون.

Editor In chief
2011/10/22, 23:09
مطالب خوبی در این زمینه توسط نشریه منتشر شده است بزودی آن را در فروم منتشر خواهیم کرد.

sajjadsa
2011/10/29, 07:50
این عکس چطوره؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Pesar khooob
2011/11/12, 22:30
1046 این عکس رو من بدون پایه گرفتم! 11 عکس 8 مگاپیکسلی بود که تبدیل شده به این عکس پانورما! (این دبیرستانی هست که قبلنا میرفتم):)

Pesar khooob
2011/11/12, 23:20
یه سری نکات کاربردی که خودم برای عکاسی به این روش یاد گرفتم:
(شماره این میگم و عکسش رو هم میذارم که خیلی خسته کننده نباشه)

1- سه پایه: اگه قصد دارین عکس 360 درجه یا 180×360 بگیرید، حتما از یه سه پایه استفاده کنید.
در بقیه شرایط سه پایه یه وسیله لازم-ضروری تبدیل میشه ولی واجب نیست و باز هم میشه بدون اون عکس پانورما گرفت!
اما همونطور که در عکس زیر میبینید یه قسمت هایی از عکس به صورتی جابه جا هستن که درست کردنش حوصله زیادی میخواد.

Pesar khooob
2011/11/12, 23:42
2- صبح زود بهترین زمان: اگه میخواهید از یه محیط خاص عکس بگیرید (مثلا از یه پیاده رو در یه خیابون) بهتره که خلوت ترین ساعت روز رو انتخاب کنید.
البته دوربینهایی اومدن که با گرفتن چند عکس پی در پی و ترکیب اونها یه عکس بدون عامل اضافی بهتون میده.

3- دشمن عکاسی پانورما از طبیعت، باد: بهترین زمان برای عکاسی پانورما از طبیعت وسط تابستونه!
اردیبهشت و مهر اینقدر باد میاد که درخت ها یه لحظه هم آروم نمیشن.
باز هم میشه تو باد هم عکس گرفت ولی کار ویرایش خیلی زیاد میشه!

4-دوربین: حتما از دوربینی استفاده کنید که قابلیت تنظیم نور به صورت دستی داشته باشه.
منظورم اینه که بشه تراز سفیدی رو به صورت دستی تنظیم کرد. (دوربین من که این چیزا نمیدونه چیه! :-) )
عکس ضمیمه شده از دو عکس تشکیل شده. با اینکه از آسمون و زمین به طور مجزا عکس گرفتم ولی هیچ تفاوتی در نور دیده نمیشه!

1057

دوستان اگه جایی رو اشتباه میکنم یا نکته ای رو جا انداختم بگید. ممنون!