PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برسی HTC Sensation XE

NinIX
2011/11/15, 22:25
کمپانی HTC مدل Sensation XE را معرفی کرده است که همانند iPhone 4s که آپگریدی بر4 iPhone بود، این یکی هم آپگریدی بر Sensation اصلی می‌باشد. اما ویژگی‌های XE از Sensation اصلی خیلی خارق‌العاده‌تر می‌باشند، به طوری که XE این بار به جای بهره‌گیری از پردازنده‌ی دو هسته‌ای 1.2 گیگاهرتزی، مجهز به پردازنده‌ی دو هسته‌ای 1.5 گیگاهرتزی می‌باشد که آن را در کنار دیگر گوشی‌های با پردازنده‌ی 1.5 گیگاهرتزی و صدر قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند دنیا قرار می‌دهد. اینک Sensation XE با ویژگی به نام Beats Audio و هدفون YourBeats نیز همراه شده است که مانور تبلیغاتی HTC نیز بیشتر بر روی همین ویژگی بوده است. اما برای اینکه متوجه شویم که آیا XE آپگریدی خیلی خوب برای Sensation بوده یا نه و فهمیدن این که Beats Audio چیست.

1169

مشخصات کلی :

مشخصات کلی: فرم گوشی : ساده - وزن : با باتری 151 گرم
پردازنده: Dual Core Processor, Adreno 220 GPU, Qualcomm MSM 8260 Snapdragon 1.5GHz
حافظه: حافظه داخلی 4 گیگابایت حافظه داخلی - حافظه در دسترس کاربر 1024 مگابایت - حافظه رم 768 مگابایت - قابلیت استفاده از کارت حافظه Micro SD
شبکه های ارتباطی: 3G - GPRS - WLAN - GPS - Bluetooth
صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی - رنگی S-LCD خازنی - اندازه 4.3 اینچ - 540 × 960
دوربین: 8.0 مگاپیکسل - دوربین مکالمه ویدئویی - فوکوس اتوماتیک - فلاش
امکانات نرم افزاری: سیستم عامل Android نسخه 2.3.4 (Gingerbread) - جاوا - مایکروسافت آفیس
سایر مشخصات: رادیو - هندزفری - قطب نما - حسگر شتاب سنج - باتری 1730 میلی آمپر ساعت - زمان انتظار 310 ساعت - زمان مکالمه 9:16 ساعت

1170

به دلیل شباهت‌هایی که بین Sensation اصلی و Sensation XE وجود دارد، سعی می‌کنیم بیشتر به نقد و بررسی تفاوت‌های آن‌ها بپردازیم چرا که در مورد شباهت‌ها می‌توانید به نقد و بررسی Sensation هم مراجعه نمایید. همانند Sensation اصلی، XE هم خیلی خوش ساخت است و برای گرفتن در دست خیلی خوب ساخته شده. با وجود قطر 11.3 سانتی‌متری، ولی به دلیل لبه‌های باریکی که دارد باعث می‌شود که باریک‌تر از چیزی که هست به نظر برسد. البته XE از نظر رنگ‌آمیزی با مدل پیشین خود تفاوت‌هایی دارد و وقتی که برای نخستین بار از این موضوع مطلع شدیم کمی نگران بودیم. با این حال با دیدن آن خیلی سریع نگرانی ما برطرف شد. در قسمت‌هایی از این گوشی چون گریل اسپیکر، دور لنز دوربین، دکمه‌های لمسی و لوگوی Beats Audio در قسمت پشتی رنگ قرمز به کار رفته که باعث شده با مدل پیشین که خیلی ساده از رنگ‌های نقره‌ای و مشکی ساخته شده بود تفاوت بکند و اتفاقا به نظر ما خیلی زیبا و شیک شده و رنگ گوشی کاملا با هدفون همراه آن ست شده است.

1171

اگر گوشی را در دست نگه دارید و خیلی محکم بفشارید متوجه صدای Creak از ساختار آلومینیومی-پلاستیکی آن می‌شوید که البته باز هم از گوشی‌های تمام پلاستیکی خیلی بهتر است. به هر صورت این اصلا مسئله‌ی مهمی نیست. یک مسئله‌ی مهم‌تر به نظر ما فضای خالی بین شیشه‌ی نمایشگر و قاب آلومینیومی است که باعث می‌شود به مرور زمان آن جا گرد و غبار جمع بشود و به نظر تمیز کردن آن سخت است.

1172

متاسفانه برای این نقد و بررسی نتوانستیم XE و مدل پیشین آن را در کنار یکدیگر تست کنیم. شاید این به دلیل دموی Beats Audio باشد که نمایش آن چند ثانیه‌ای را بر روی سرعت Boot افزوده است. در تست بنچ مارک Quadrant که انجام دادیم، XE توانست امتیاز بسیار عالی 2080 را کسب کند که مشخصا از EVO 3D با امتیاز 1800 بیشتر است. Sensation اصلی نیز توانست امتیاز 2000 را کسب کند. در تست بنچ مارک Sun Spider javascript که در مورد مرورگری وب می‌باشد، با XE توانستیم به امتیاز متوسط 3,300 میلی‌ثانیه برسیم که از 6320 میلی‌ثانیه EVO 3D و حتی از iPhone 4 نیز بسیار سریع‌تر است. بنچ مارک‌ها را هم که کنار بگذاریم، مرورگری با XE واقعا بی‌نقص است.

1173

نقاط قوت
پردازنده‌ی بسیار سریع 1.5 گیگاهرتزی دو هسته‌ای
کیفیت ساخت خیلی خوب و طراحی زیبا
وجود هدفون YourBeats درون جعبه

نقاط ضعف
Beats Audio به اندازه‌ی تبلیغاتی که برای آن می‌شود کارآمد نیست

منبع : NinIx (سایت شخصی)

sezar
2011/11/15, 22:36
به نظرم طراحی پشتش خیلی شلوغ هست !

*hit m@n*
2011/11/15, 22:36
اگه یه روز htc رو انتخاب کنم تنها دلیلش اینه که سیستم عاملش اندرویده - امکاناتی که اندروید داره عالیه ( البته منظورم این نیست که امکانات دیگش به درد بخور نیست - اصلا همچین فکری نکنید )
شاید نظراتی که من میدم از نظر شما دوستان که خیلی حرفه ای هستید حالت ابتدایی بودن داره ولی چه کنیم که نظره هر کس یه نظر دیگه

NinIX
2011/11/15, 22:40
به نظرم طراحی پشتش خیلی شلوغ هست !

درسته طراحی پشت این گوشی اصلا یک پارچه نیست ...

sezar
2011/11/15, 22:44
اگه یه روز htc رو انتخاب کنم تنها دلیلش اینه که سیستم عاملش اندرویده - امکاناتی که اندروید داره عالیه ( البته منظورم این نیست که امکانات دیگش به درد بخور نیست - اصلا همچین فکری نکنید )
شاید نظراتی که من میدم از نظر شما دوستان که خیلی حرفه ای هستید حالت ابتدایی بودن داره ولی چه کنیم که نظره هر کس یه نظر دیگه
نظرات همه ی دوستان محترم هستند !
من خودم به شخصا تالان هرچی اسمارت فون داشتم htc بوده !!! الان کمی وسوسه میشم بسمت ایفن !
من sensation معمولی را با گالگسی 2 مقایسه میکردم جنس متریال htc واقعا بهتر بود ! یه جورایی به گوشی شخصیت میداد ......
رنگ کلید های لمسی قرمز رنگش خیلی معرکس

*hit m@n*
2011/11/15, 22:50
نظرات همه ی دوستان محترم هستند !
من خودم به شخصا تالان هرچی اسمارت فون داشتم htc بوده !!! الان کمی وسوسه میشم بسمت ایفن !
من sensation معمولی را با گالگسی 2 مقایسه میکردم جنس متریال htc واقعا بهتر بود ! یه جورایی به گوشی شخصیت میداد ......
رنگ کلید های لمسی قرمز رنگش خیلی معرکس
سوال : شما که مدل sensation معمولی را با گالگسی 2 مقایسه میکردید به نظرتون گالکسی3 بهتره یا این مدلی که تو این تاپیک معرفی شده ؟

+Aren
2011/11/15, 23:10
بر عکس سونی که برای سری واکمن هاش و جدیدا اکسپریا ها و یا حتی آیفون، HTC دارای چیپست های عالی صوتی نیست!
ویژگی Beats Audio فقط یک نرم افزار است و هیچ ویژگی سخت افزاری نیست!
ولی هدفون بسیار عالیی دارد! که گوش دادن به موسیقی را لذت بخش تر می کند.
ولی من همچنان واکمن های نارنجی را برای موزیک ترجیح می دهم!