PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا به خدمات شرکت های ارایه دهنده گارانتی اعتماد دارید ؟ (نظرسنجی)

*hit m@n*
2011/11/15, 16:54
من به شخصه به هیچ وجع به گارانتی شرکت ها اعتماد ندارم .
اما در یک تاپیک دیدم که بعضی از دوستان دلیل انتخاب قطعات خود را گارانتی معتبر اعلام میکنند .
به خاطر همین اختلاف نظر بین خودم و دوستان تصمیم گرفتم این تاپیک را بزنم

خواهشمند هستم بعد از رای دادن دلیل انتخاب خود را اعلام کنید تا شاید بعضی از اختلاف ها بین دوستان درباره گارانتی ارایه شده حل شود.

با تشکر

saeid6574598
2011/11/15, 16:58
شاید باورتون نشه ولی من شخصاً خودم تا حالا از گارنتی استفاده نکردم . (یکی نیست بگه پس برای چی اینجا نظر دادی ؟ ! )

rajah
2011/11/15, 19:51
من چند بار استفاده کردم یه بار حتی تو اور رم 2تا رم پتریوتم سوخت برام تعویض کردند2 بار هم هاردام رو سازگار تعویض کرد

Castiel
2011/11/15, 20:15
به نظر من مقصر در موضوع گارانتی، فقط و فقط خریدار است، چون باید به دنبال شرکت و برند معتبری باشد و البته باید هزینه بیشتری در این خصوص پرداخت کند.

*hit m@n*
2011/11/15, 20:24
به نظر من مقصر در موضوع گارانتی، فقط و فقط خریدار است، چون باید به دنبال شرکت و برند معتبری باشد و البته باید هزینه بیشتری در این خصوص پرداخت کند.
دوست عزیز به نکته جالبی اشاره کردید - حتی من هم به شرکت های گارانتی پر آوازه و مشهور اعتماد ندارم .
چون یکبار در یکجا یک چیز جالبی خواندم که نظر من را به کل درباره شرکت های ارایه دهنده گارانتی عوض کرد .

doom2009
2011/11/15, 20:28
کارت گرافیک اینجانب سوخت تعویض کردند البته مبلغی هم از اینجانب گرفتند ولی درکل سوخته رو با نو عوض کردند مشکل شرکتی که گارانتی میکنه نیست مشکل خود فروشنده ها ن گیرهای علکی میدن به زور قطعه رو میفرستند گارانتی بعضی مواقع شده قطعه اینقدر پیششون مونده تا اینکه از گارانتی ساقط بشه یا اینکه بردن دوباره خراب تحویل دادن که طرف دیگه بیخیال شده خوش بحال شما تهرانیا قطعه رو خودتون میبرین برای شرکت واسه گارانتی موفق باشید

Phantom
2011/11/15, 20:33
من در نظر خواهی شرکت نکردم چون تنها اعتماد داشتن نیست بلکه وقتی یک شرکت وارد کننده و یا سازنده کالا ، محصول خود را گارانتی میکنه یعنی طبق تست هایی که گرفته این محصول در بد ترین شرایط این زمان را دوام آورده و این شرکت به محصول خود برای مصرف حد اقل این مدت اطمینان داره حال برای جبران هزینه های گروه های پشتی بانی و تعمیر در صدی می تونه از مصرف کننده بگیره ولی بعضی تولید کنند گان یا وارد گنند گان قیمت دو عدد(شایدم بیشتر ) محصول را از خریدار می گیرند تا اگر این محصول در مدت زمان گارانتی به اشکال خورد تعویضش کنند تازه اگه زیر بار برند و با عناوینی اونو از شرایط گارانتی خارج شده ندونند

Castiel
2011/11/15, 21:08
البته رفیع جان، اون متنی که به عنوان شرایط ضمانتنامه روی کارت گارانتی مینویسند، از بندهای قرارداد ترکمانچای هم بدتره!!

sezar
2011/11/15, 21:15
من به شرکت های معتبر اطمینان دارم مثه ***بــــــوق*** !! البته در یک مورد یک بیمه ای بود که یادم نبود گوشی سوخته را نه تنها عوض کرد بلکه مدل جدید تر هم داد

vali66
2011/11/15, 21:17
من بارها قطعات خودمو دوستان و آشنایانو فرستادم گارانی و تعمیر شده تحویل دادن .
البته فراسو سر اسپیکر 3060 اذیت کرد بدترش کرد فرستاد برام *_* البته نمایندگی که دید اینجوریه یه 3050 بهم داد یه دو تومن هم ازم گرفت .^_^

البته رفیع جان، اون متنی که به عنوان شرایط ضمانتنامه روی کارت گارانتی مینویسند، از بندهای قرارداد ترکمانچای هم بدتره!! دقیقا -_-

Arsn
2012/02/06, 11:50
بچه های قدیمی تر اینجا میدونن که من خیلی با گارانتی جماعت طرف حساب هستم !

کلا خدمات گرفتن از هر گارانتی قلق خاص خودش را داره و از هر کدوم به روش خاص خودش میشه کار کشید ‍!

البته داشتن پارتی مثل شاه کلید برای شما کار میکنه ولی تجربه من نشون دادن 1)با اطلاعات جلوه کردن شما 2) استفاده از تهدید شکایت به تعزیرات حکومتی خوب جواب میده !

*hit m@n*
2012/02/06, 12:53
با سلام:
موردی که اینحانب شخصا برخورد نموده ام این است که در کرمان از فروشگاه نوکیا واقع در چهارراه خورشید مدتی قبل یک فلش با حجم 4 گیگ با مارک kingston خریدم که نوشته شده بود گارانتی مادام العمرحدودا دو ماه بعد خراب شد .به فروشگاه مراجعه نمودم فروشنده بعد از اعتراض بنده ابراز کرد که گارانتی فقط در کشور سازنده مادام العمر است.
واسلام

دوست عزیز اینجور مسائل دیگه واسه مردم ما عادی شده
ببخشید اون فلشی که گرفتین کارت گارانتی مگه نداره ؟؟؟

بچه های قدیمی تر اینجا میدونن که من خیلی با گارانتی جماعت طرف حساب هستم !

کلا خدمات گرفتن از هر گارانتی قلق خاص خودش را داره و از هر کدوم به روش خاص خودش میشه کار کشید ‍!

البته داشتن پارتی مثل شاه کلید برای شما کار میکنه ولی تجربه من نشون دادن 1)با اطلاعات جلوه کردن شما 2) استفاده از تهدید شکایت به تعزیرات حکومتی خوب جواب میده !

سعید جان مشکل دقیقا همین جاست
چرا واسه گارانتی که حق همه هست باید از زور استفاده کرد ؟؟
یعنی شما میگی تهدید جواب میده ؟؟ باشه قبول - ولی یه سوال
وقتی تهدید جواب میده - پس چرا از همون اول این کار رو نمیکنن ؟؟
جوابشم اینه - اکثرا وجدان کاری ندارن ( قصد بی احترامی به کسی رو ندارم )
همین دلیل باعث شده مردم بیخیال بشن و 1% هم به گارانتی اعتماد نکنن
شما هم که میگی کارت با گارانتی حل میشه - شما مشکلت با زبون خوش حل نمیشه - پس در نتیجه شما هم رضایت نداری

من به شخصه موقع خرید جنس به گارانتی اعتماد نمیکنم - اصلا معیار خریدم نیست - حتی حاضرم موقع خرید طرف از گارانتی خارجش کنه و پول رو از جنس کم کنه ( خدا رو شکر یه آشنایی داریم که کار گارانتیمون رو راه میندازه )
به قول علیرضا جان هرکی باید از یه راهی وارد بشه - یکی زور یکی هم آشنا داشته باشی

با تشکر

Mohammad339
2012/02/06, 17:32
گارانتی ها می خواهند جیب ما را خالی کنند...

Jahangir-J
2012/02/07, 17:18
سلام. من تا حالا چند بار از گارانتی شرکت های مختلف استفاده کردم که در بیشتر موارد خوب جواب دادن و مشکلم حل شده و در بعضی موارد هم بعد از مدت کوتاهی کار ، دستگاه دوباره خراب شد. در کل گارانتی داشتن یک دستگاه باعث دلگرمی که یه جای معتبر هست که میشه دستگاه رو به اون بدی برای تعمیر.

A.M.I.N
2012/09/09, 22:17
منم تجربه سوختن گرافیک را دارم برام عوضش کردم تو ایران فقط سازگار خوبه

AmirMahmood
2012/09/10, 22:34
اقا من از گارانتی متنفرم. همین سازگار شعار زده بود که اگه مادربرد های asus گارانتی خورده شرکت ما خراب بود بدید به ما و نو بگیرید و. شانس ما دادیم مادربورد ما از تو جعبه خراب .بردیم گارانتی ،تست که کردن تایید کردن که خراب ولی نو نمیدیم و تعمیرش می کنیم . ما هرچی بهشون گفتیم نو بدین اونا هی می گفتن نه .!!! اخرش هم بعد دو هفته تعمیرش کردن و به ما پسش دادن .

farjam1990
2012/09/10, 23:51
به شخصه با گارانتی های شاب و ماتریکس برخورد داشتم و واقعا هم از خود شرکتشون و هم از محصولاتشون متنفر شدم!

شاب که مدعی شده بود چیپ مربوط به صدا از روی مادربورده من کنده شده و نیستش! پس در نتیجه ایراد فیزیکی بوده و شامل گارانتی نمیشده! در حالی که من چون آوازه این شرکت رو شنیده بودم قبل از ارسال از همه جهت از مادربورد عکس گرفتم و در عکسها مشخصه که اون چیپ هم وصل بوده! خودم هم بردمش گارانتی !
تعویض هم نکردن!

vahed
2012/09/11, 00:42
درسته تو ایران گارانتی به معنای واقعی یعنی احترام به حق مشتری وجود نداره ولی بعضی شرکتها انصافا گارانتیشون خوبه من خودم یه بار ترانزیستور کارت گرافبکم رو کندم دادم تعویضش کردن :d یه بار هم ورداشته بودم کیبورد سفیدم رو پاکش کنم دکمه هاشو شستم و ... خرابش کردم طوری تمیزش کردم که طرف نفهمید بازشده بعد یه نوشو داد بهم بدون هزینه ولی همیشه اینجوری نبوده!
فردا میرم برد ایسوس ام رو به گارانتی بدم آخه یکم خم داره خدا کنه عوضش کنن اگه عوض نکنه 60 درصد احتمال میدم رو کیس که ببندمش کارش ساختس... ولی خوب اینو که همه نمی دونن زورکی میگن مشکلی پیش نمیاد،ضمنا از راهنماییهای جناب arsn تشکر میکنم که راه حل های خوبی ارائه میدن :d

kamyar
2012/09/11, 09:34
سلام من به بله اول رای دادم به دلایل زیر:
شاید دوستان باورشون نشه ولی من تاحالا دو سیپیو amd سوزوندم که پس از بردن به گارانتی ماتریس تعویض شده
یک پاور گرین 600eu اون هم تعویض
مادر بورد فاکس کان گارانتی دریا 3بار تعمیر
مادربور msi یکبار بایوس اون هم ماتریس
ولی گارانتی دریا اصلا تعویض نمیکنه فقط تعمیر

s@j@d
2012/09/11, 12:43
من تاحالا چند بار از گارانتی استفاده کردم از لوازم جانبی گرفته تا قطعات اصلی. البته همیشه گارانتی معتبر انتخاب میکردم مثل سازگار و پیشتازان و ... . لپ تاپ دل داشتم مشکل داشت بعد از حدود 5 الی 6 ماه که فرستادمش تعویضش کردن و یه دونه آک و باز نشده بهم دادن بدون هیچ هزینه ای . گارانتی پیشتازان(قصد تبلیغ ندارم)

rv2629
2012/09/11, 13:15
من گزينه بله : چون تجربه استفاده از گارانتی را داشتم رو زدم اما اين دليل نميشه كه بگم از همشون راضي هستم چون بعضي گارانتي ها هستند كه اسم اونايي رو هم كه خوب كار ميكنند رو خراب كردند و فقط مثل ارزش افزوده جهت بالا بردن قيمتهاشون با استفاده از نام گارانتي هستند

Roz6710
2012/11/20, 20:10
من فکر میکنم همه چیز به مشتری مداری شرکت گارانتی کننده برمیگرده و اینکه چقدر به اعتبار و به رسمیت شناخنه شدن خودش تو این ضمینه اهمیت میده مثال :من یک ماه پیش یک فلش8گیگ سیلیکون پاور با گارانتی داده پرداز رایانه متین خریدم و وقتی اونو توی خونه بازش کردم قبل از استفاده بر حسب حس کنجکاوی سیستم فایلشو به ntfs تغییر دادم که از اون به بعد دیگه تو هیچ دستگاهی خونده نشد وبه حالت اولیه هم برگردوندمش درست نشد فرداش بردم گارانتیش در عرض 3دقیقه تستش کرد و بدون هیچ سوالی یه آک بهم داد:)>-...............اما مادربردم z68v مشکل رندوم بوت پیدا کرد فرستادم گارانتی ..روم به دیوار:ویستا پخش.. ^#(^پس از یک ماه برگشت و عیبش که نمیدونم برطرف شده بود یا نه به کنار دیگه بوت نمی شد و ارور سی پی یو میداد در صورتی که این مورد رو دیگه میدونم سالم بود تا قبل از فرستادن که هنوز عرقش خشک نشده دوباره فرستادم گارانتی ...حالا کی برسه به دستم به کنار سالم برسه خدا داند...؟![-o

h_esfahanian
2012/11/20, 21:00
بستگی به شرکت گارانتی کننده داره. در ایران چون معلوم نیست جنس واقعا توسط چه کسی یا از کجا وارد میشه حتما باید گارانتی معتبر داشته باشه که بشه تا حدودی اعتماد کرد و خرید اون جنسو.

saranipedram
2012/12/08, 00:31
من واسه مک بوکم رفتم از نقش خریدم.چند بار مشکل داشتم خودشون تماس گرفتند و هماهنگ کردند برای رفع مشکل

shahidamlaki
2013/01/22, 09:47
سلام
آره من که اعتماد دارم بخصوص به گارانتی گرین و سازگار ارقام
گرین که چندبار گفتم پاورم سوخته بود ظرف 24 ساعت شاید هم کمتر عوض کردن
سازگار ارقام هم رفیقم یه هارد یک ترا توشیبا خریده بود سوخته بود اونم ظرف 24 یا 48 ساعت یه هارد دیگه بهش دادن
آواژنگ هم که فقط تعریف های کهکشانی ازش شنیدیم

iranmanoto
2013/01/22, 10:29
من گزینه اول رو انتخاب کردم
یه 3 -4 سال پیش میشد - اون موقع تازه این mp3 پلیر های ماشین مد شده بود
منم فلشم رو وصل اون میکردم
برق ماشین اتصالی کرد و فلشم سوخت
بردمش گارانتی (آخر وقت رفتم)(یارو داشت میرفت ناهار)
یه اقایی جلو تر من داشت با مسئول اونجا بحث میکرد سر گارانتی
اون رفت و من رفتم پیش یارو گفتم فلشم کار نمیکنه - کارتش رو دادم بیچاره دیرش شده بود یکم سر فلش رو انگولک کرد انداختش اونور و یدونه دیگه داد
نکته انحرافی اینجاست که یه مدل فلش بالاتر بهم داد!!!!(از نظر سرعت میگم مال من v30 بود v36 داد که واقعا سرعتش احساس میشد!
یه بار هم دوربین پانوسنیک رو بردم گارانتی بعد از 3 روز زنگ زدن بیاین ببرین! منم رفتم منشی انجا گفت که 30 تومن میشه(30 تومن اون موقع خیلی بودا!!!!) بعد گفتم یعنچی 30 تومن مگه گارانتی نیست گفت نه روال اینجوریه و...
یکم صدام رو بردم بالا و اخرش گفتم اصلا مدیر اینجا کیه:-L!
رفتمک پیش مدیر گفتم والا داستان از این قرار مگه گارانتی نیست خودتون رو مسخره کردید یا ماروو..! مدیر محترمانه با من امد پیش منشی و گفت برای چی از ایشون 30 تومن خواستی زنه یکم من من کرد بد گفت اشتباه شده!!!!(حالا موندم اون 30 تومن رو منشی میخواست بخوره یا مدیر یا شرکت!)
یه بارم که مادر برد عموم رو بردم بعد 2 روز تحویل دادنش تا الان هم آخ نگفته مادر برد asus بود
همین!

fazel90
2013/02/10, 21:46
[QUOTE=iranmanoto;61850
یکم صدام رو بردم بالا و اخرش گفتم اصلا مدیر اینجا کیه:-L!

همین![/QUOTE]
اصولا این روش خیلی وقت ها و خیلی جاها جواب می ده (البته باید شرایط استفاده ازش رو داشته باشی!)

Mehran coyote
2013/03/28, 09:08
کسی نمیدونه شرکت گارانتی کولینگ سیس coolingsys چه اتفاقی براش افتاده ؟

Castiel
2013/05/05, 07:06
کسی نمیدونه شرکت گارانتی کولینگ سیس coolingsys چه اتفاقی براش افتاده ؟

این شرکت به دلیل نوسانات قیمت و مشکلات فراوان ترخیص کالا به طور کامل تعطیل گردید!

iSteve
2013/05/05, 07:43
شاید باورتون نشه ولی من شخصاً خودم تا حالا از گارنتی استفاده نکردم .
احتمالا به این دلیل هست که شما همیشه از قطعات با کیفیتی استفاده میکنید که نیازی به گارانتی ندارند. بنده صحبت های آقای شالیکاران رو تایید میکنم، اگه ما خودمون درباره ی یه برند معتبر و باکیفیت و شرکت گارانتی کننده اش به درستی تحقیق کنیم بدون شک خیلی کم اتفاق میفته که قطعه خراب بشه و مجبور بشیم بفرستیمش گارانتی. من به گزینه ی اول رای دادم چون همیشه سعی داشتم از یه برند باکیفیت که واقعا واسه خودش کهنه کاری هست و از یه شرکت گارانتی کننده ای که قبلا کیفیت کارش به من ثابت شده باشه خرید میکنم.

Mr.Kourosh
2013/05/06, 14:36
من کلا به گارانتی و اینا در ایران اعتقاد ندارم...:|

Shahin007
2013/05/13, 18:03
منم تجربه ی استفاده از ضمانت نامه رو خوشبختانه نداشتم!اصلا هم دوس ندارم تجربه کنم!
خیلی کم پیش میاد که این گارانتی بخوان واسه مشتری کاری انجام بدن اون تعدادی هم که میخوان مثلا مشکل نداشتن قطعه دارن و نمیتونن.
تو ایزان هم متاسفانه اینجوریه که خدانکنه اسم یه شرکتی خوب دربیاد دیگه اون شرکت تا مردم رو سر کیسه نکنه بیخیال نمیشه اونقد که ضمانت نامه شو گرون میکنه!

m.J
2013/05/29, 08:04
نخیر اصلا اعتماد ندارم :-l

تقریبا 2 سال پیش یک گرافیک خریدم 600 تومان 2 ماه کار کرد یک دفعه از کار افتاد بدون هیچ دلیلی
فرستادم گارانتی بعد از 4 ماه گرافیک رو پس فرستادن و یک جواب خیلی مسخره امیز دادن و گفتن این توش آب ریختههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه هههه
خیلی عصبانی شدم رفتم تهران دیدم بلانصبت یک مشت ملنگ نشستن دارن قطعات رو چک می کنن و زمانی که این لحظه رو دیدم از هر چی گارنتی بود نفرت گرفتم و مجبورشدم دوباره 700 بدم یک گرافیک دیگه بخرم

7777
2013/06/14, 09:26
توی ایران گارانتی و تبلیغات برای گارانتی محصولات یک دروغ بزرگ می باشد چون اصلا چیزی به اسم گارانتی وجود ندارد.

هر وقت شرکتی تبلیغ برای گارانتی میکنه یعنی میخواد سر مشتری رو با وعده های دروغین کلاه بذاره و محصولاتش رو بندازه.(البته فقط در ایران)

amir1364
2013/06/14, 10:37
من به دونه odd ال جی داشتم فرستادم گارانتی باور کنید تا بره بیاد 3 ماه طول کشید ولی آخرش یه دونه آکبندش رو برام فرستادن

actros 1843
2013/06/14, 10:54
این تاپیک رو دیدم داغ دلم تازه شد!!!

مین نازنینم 10 روزه تو گارانتیه ولی دیروز رفتم یه سرو صدای حسابی تو ویستا راه انداختم یک ساعت فک زدم جدل کردم آخر قبول کردن که یک ماه دیگه پولش رو بدن!اگر محترمانه برخورد میکردم باید 3 ماه صبر میکردم یه مین سوکت 1156 بهم بدن!!!
گرفتم حق از گارانتی ها مثل جنگه باید حق خودت رو با جنگ بگیری نه با حرف....

SAEED14313
2013/07/27, 01:53
'گارانتی در ایران یعنی کشک
چرا هم نداره.

eswolf
2013/09/04, 13:56
در حال حاظر کارت گرافیک سیستم اداره نزدیک به 2 هفته است مونده تو شرکت گارانتی هر وقت زنگ می زنم می گن در حال بررسیه حسابی کفری شدم از دستشون گارانتی مزخرف فیوچر

mashkanis
2013/09/04, 14:08
من مادربورد گيگا فرستادم شركت آواژنگ حتي كرايه رفت و برگشت رو هم خودشون حساب كردن و جنس سالم بهم تحويل دادن . از همون سال به بعد مشتري گيگا و آواژنگ شدم . ولي دوربين كنن فرستادم گارانتي گفتن گرد و خاك روش نشسته .

Castiel
2013/09/20, 12:01
فکر می کنم تنها شرکتی که هزینه رفت و برگشت را از کاربران دریافت نمی کند، همین شرکت آواژنگ باشد. البته قصد تبلیغ بی دلیل ندارم، چون بدون معرفی خودم، قطعه ای برای این شرکت ارسال کردم و بدون دریافت هزینه، محصول طبق شرایط گارانتی، تعمیر و بدون دریافت هیچ وجهی، ارسال گردید. محصول هم قطعه ارزان و سبکی نبود: اسپیکر Logitech Z506

Flanker
2013/10/05, 13:59
فکر می کنم تنها شرکتی که هزینه رفت و برگشت را از کاربران دریافت نمی کند، همین شرکت آواژنگ باشد. البته قصد تبلیغ بی دلیل ندارم، چون بدون معرفی خودم، قطعه ای برای این شرکت ارسال کردم و بدون دریافت هزینه، محصول طبق شرایط گارانتی، تعمیر و بدون دریافت هیچ وجهی، ارسال گردید. محصول هم قطعه ارزان و سبکی نبود: اسپیکر Logitech Z506
همین تازگیا که من کارتم رو دادم به ویستا یه کارت دیگه جاش دادن(560ti دادم به جاش 6950 دادن آخه از کارت خودم نداشتن)پولی هم نگرفتن!!رفتنی خودم رفتم تا نمایندگیش تو تبریز و لی برگردوندنی خودشون فرستادن در خونمون!!پولی هم نگرفتن!!(البته بماند حدود 3 الی چهار ساعت دعوا کردم باهاشون!!)

ARMIN
2013/10/05, 15:25
من برای دوستی در این انجمن سیستمی تهیه کردم که تایتان ایسوز داشت - گارانتی سه ساله ویستا. تایتان بعد از 2 هفته پوکید و سیستم اصلا" تشخیصش نمیداد. ایشون کارت تایتان رو به گارانتی بردند و بعد از دو هفته کارت خراب رو با یک کارت تایتان نو تعویض کردند.

فقط چون در جریان بودم گفتم اطلاع رسانی کنم.

Castiel
2014/01/15, 08:04
آرمین جان در این مدت خدمات شرکت ویستاپخش به شکل قابل توجهی ارتقا پیدا کرده و میزان رضایت از بخش گارانتی این شرکت افزایش یافته که جای قدردانی و تشکر دارد. امیدوارم مسئولین شرکت ویستاپخش، خدمت رسانی در بهترین شرایط ممکن را همیشه در دستور کار خود قرار دهند.

Reza Eshraghi
2014/01/15, 08:23
آرمین جان در این مدت خدمات شرکت ویستاپخش به شکل قابل توجهی ارتقا پیدا کرده و میزان رضایت از بخش گارانتی این شرکت افزایش یافته که جای قدردانی و تشکر دارد. امیدوارم مسئولین شرکت ویستاپخش، خدمت رسانی در بهترین شرایط ممکن را همیشه در دستور کار خود قرار دهند.

بله آقا مدیر گل ! منم تعریفشو زیاد شنیدم این مدت و به نظرم این ازتقاء کیفی خدمات رو باید مدیون نظرسنجی ما و همین تاپیک در سال گذشته باشند باشند که باعث تلنگری به اونها بود ! البته از حق نگذریم که باید از ویستاپخش تشکر کرد که این تلنگر رو احساس کردند و یه حرکت و ارتقاء حسابی به خودشون دادند !
انشاء الله اگه مورد قبول شما و بقیه سروران واقع بشه پیشنهاد میدم امسال هم مشابه همین نظرسنجی انجام بشه تا مقایسه کنیم تفاوت های ارتقاء و نزول شرکت ها رو در خدمات دهی ! @};-

vestlaif
2014/01/15, 09:31
نظر من روی گارانتی آواژنگ هست . چون یبار کارت گرافیکم سوخت بردم بهش دادم . میخواست برام تعویض کنه که اون مدل رو تموم کرده بودند بجاش چند مدل بالاتر رو بهم داد .
یه تبلت اکستروم Axtrom داشتم شارژ نمیشد بردم دادم آواژنگ اونم عوض کرد یه نو بهم داد . از آواژنگ راضی ام . بقیه رو برخورد نداشتم

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Mamall
2014/02/23, 00:09
.

وای داغ دلم تازه شد

حدود 4 ماه پیش گوشی Xperia Z با گارانتی آرین به قیمت 1,500,000تومان خریدم.(مثل چشام از گوشی مراقبت میکردم) بعد از مدت 3ماه و اندی استفاده مشکل وحشتناک آنتن دهی پیدا کرده بود و اصلاً اپوراتور ها رو پیدا نمیکرد
گوشی رو بردم گارانتی نحس آرین تو جردن.سه هفته پیش. اونجا مسئول پذیرش اشون با ذره بین گوشی ام رو بررسی می کرد .میزان لک های روش هم یاداشت می کرد(توهین بالاتر از این برای مشتری وجود نداره) پذیرش شون برخورد بسیار بدی با مشتری ها و خودم داشتند.

(قبل از این که گوشی رو ببرم گارانتی حسابی با باگوشی آب بازی می کردم:Dهیچ مشکلی از نظر نفوذ آب نداشت)
بعد از یک هفته تماس گرفتند گوشی تون تعمیر شده. رفتم گرفتم دیدم مشکل آنتن دهی اش تا حدودی رفع شده و هنوز ضعیف آنتن میده(چون همون لحظه با گوشی دیگه امتحان کردم). تازه دوتا خش ناجور رو صفحه اش برام انداخته بودند.انکار هم میکردند که ما نکردیم

همون روز گوشی رو گرفتم زیر آب. وای اون اتفاق که نباید می افتاد؛ افتاد. بله دوستان آب به داخل دستگاه نفوذ کرده بود.و دوربین ، LCD ، پورت ها ، WiFi ، بورد و.... همه چی گوشی داغون شده بود.داشتم سکته میکردم. بعد چند بار هم قبلش دکمه پاور رو فشار دادم دیدم خیلی دیر صفحه روشن/قفل میشه و یه جورایی سفت شده بودو وقتی فشار میدادم صدای تق بسیار بلندی می داد. فهمیدم گوشی رو بد بستن و حسابی گند زدن تو گوشی نازنینم.
فرداش دوباره بردمش گارنتی تو سالن انتظار نشستم اتفاقاً یکی از آقایایون گوشی منو داشت صدای دکمه پاور گوشی خودم رو با گوشی اون مقایسه کردم متوجه شدم چیزی از گوشی ام باقی نمانده. تازه وقتی به سرپرست عوضی بخش تعمیرات شون گفتم؛ با کمال پررویی و وقاهت گفت صدای دکمه پاور ات طبیعی هست و این که داخل گوشی آب رفته گوشی رو از گارنتی خارج می کنه.انقدر پررو بود می گفت چرا گوشی رو زیر آب گرفتی
(اصلاً به اظهارات مشتری توجه نمی کنند.میگن هر چی ما بگیم درسته. فکر می کنند علامه دهراند
موقع پول گرفتن؛ خوب پول می گیرند،اما موقع مسئولیت پذیری؛ با اخم و تخم و بی احترامی به مشتری میگن خودت خرابش کردی)

(خدا پدر مادر گارانتی آواژنگ و گارنتی یکپارچه ایسوز رو بیامرزه. واقعاً عالی اند)

حالا گوشیمو گرفتند، گفتند باید بررسی کنیم از گارانتی خارجه یا نه. اگه خارج باشه باید پول تعمیر اش رو خودت بدی.
25646
الان هم مطمئن ام که در هر صورت؛ شکسته بسته درستش می کنند و بد تر خرابش می کنند. لعنت به گارانتی آرین. دزد تر و دروغگو تر از آرین بین گارانتی ها وجود نداره.
طبق قوانین اتحادیه باید سر همون مشکل اول گوشی رو عوض می کردند.
1.5 میلیون تومن با خون دل جمع کردم. این شیطان صفت ها به باد اش دادند.
دوستان خوبم به قول دوست عزیر "7777" گول تبلیغات و چهره خوش آب و رنگ گارانتی ها مخصوصاً " آرین" رو نخورید چون در وغگو و دزدهایی بیش نیستند.
25643 25644گول تبلیغات را نخورید
و برایشان مهم نیست از چه کسی می دزدند.مستضعف باشد یا پولدار. تاجر باشد یا کارگر. آن ها به کارشان ادامه میدهند و هیچ کسی هم به داد ما نمیرسد.و نظارتی وجود ندارد. وقتی که رییس شر کت آرین؛ خود بازرس اتحادیه ناظر هم هست چه توقعی باید داشت.
25645آیدین آرام. رییس شرکت نحس "آرین (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)" که همزمان بازرس اتحادیه صنف تجهیزات مخابرات هم هست.(این یعنی اجرای بی نقص قانون)

حالا از دوستان بسیار عزیز سخت افزار می خوام که نظر و تجربیات شون رو مطرح کنند. و از آقای شالیکاریان و بقیه دوستان می خوام که راهنمایی ام کنند.
چی کار کنم؟:-o

.

Castiel
2014/02/23, 17:24
عزیز در این مورد تنها یک راه باقی مانده که شما با دفتر مرکزی سونی در ایران تماس بگیرید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تمامی مشکلات را شرح دهید و در صورت لزوم، گوشی خود را به دفتر این شرکت ببرید. به طور حتم شما از طریق اتحادیه راه به جایی نخواهید برد. البته تا الان مشاهده نشده که کاربران از طریق اتحادیه به جایی برسند و نتیجه بگیرند!

Lycas
2014/02/23, 18:45
من یک خاطره خیلی خوب از شرکت عقیق رایانه دارم (:
تابستون همین امسال با هزار ذوق و شوق یک سیستم توپ جمع کردم ! پاورش 850W Platimax بود.
همه قطعات رو High End گرفته بودم و سیستم براور کلاک عالی بود ! یک روز که داشتم اور کلاک میکردم (هدف 4.5 GHZ) یک دفعه سیستم شروع به ری استارت شدن کرد. تا روشنش میکردم دو باره خاموش میشد !!! فکر کردم مشکل از رم یا CPU باشه !!! کیس رو بردم پیش کسی که سیستم رو ازش خریدم گفت فردا باهات تماس میگرم. منم برگشتم خونه. فرداش گفت گویا کشکل از پاور هست ! گفتم تکلیف چیه ؟ گفت فرستادم گارانتی ! گفتم آخه این چه کاری بود باید میدادی دست یک تعمیر کار درست حسابی !!! گفت نگران نباش درست میشه !

دو - سه روز بعد زنگ زد گفت بیا سیستمت رو تحویل بگیر. یک پاور فرستاده بودند (: بعد از اون هم با اون پاور با خیال راحت هنوزم که هنوز اورکلاک میکنم (: واقعا عالی هست !! ممنون انرمکس، ممنون عقیق رایانه !

فقط ای کاش این شرکت گارانتی محصولات کولر مستر رو هم بر عهده میداشت !

Mamall
2014/02/26, 00:16
عزیز در این مورد تنها یک راه باقی مانده که شما با دفتر مرکزی سونی در ایران تماس بگیرید.

تمامی مشکلات را شرح دهید و در صورت لزوم، گوشی خود را به دفتر این شرکت ببرید. به طور حتم شما از طریق اتحادیه راه به جایی نخواهید برد. البته تا الان مشاهده نشده که کاربران از طریق اتحادیه به جایی برسند و نتیجه بگیرند!
.
با عرض سلام
ممنون از پاسخ تون
ولی برای ارتباط با "سونی موبایل" تو سایت اش باید کشور انتخاب بشه؛که متأسفانه کشور ایران موجود نیست.در نتیجه نمی توان با آن ها ارتباط برقرار کرد.

این هم لینک فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
25713

لطفاً راهنمایی کنید

هر کسی هر نظر یا تجربه ای داره لطفاً پست بزاره
ممنون

.

Castiel
2014/02/26, 22:06
.
با عرض سلام
ممنون از پاسخ تون
ولی برای ارتباط با "سونی موبایل" تو سایت اش باید کشور انتخاب بشه؛که متأسفانه کشور ایران موجود نیست.در نتیجه نمی توان با آن ها ارتباط برقرار کرد.

این هم لینک فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
25713

لطفاً راهنمایی کنید

هر کسی هر نظر یا تجربه ای داره لطفاً پست بزاره
ممنون

.

دوست عزیز سعی می کنم یک شماره یا آدرس از دفتر سونی پیدا کنم براتون.

Arthur
2014/02/27, 01:23
مثل چند سال پیش که تو کل فروم همه ویستا پخش رو تحریم کردند....یک جریانی هم باید برای گارانتی های بی مسوولیت حال حاضر (مثل همین آرین و سازگار) اتفاق بیوفته تا بلکه هدایت بشن!

Editor In chief
2014/03/01, 07:53
.

وای داغ دلم تازه شد

حدود 4 ماه پیش گوشی Xperia Z با گارانتی آرین به قیمت 1,500,000تومان خریدم.(مثل چشام از گوشی مراقبت میکردم) بعد از مدت 3ماه و اندی استفاده مشکل وحشتناک آنتن دهی پیدا کرده بود و اصلاً اپوراتور ها رو پیدا نمیکرد
گوشی رو بردم گارانتی نحس آرین تو جردن.سه هفته پیش. اونجا مسئول پذیرش اشون با ذره بین گوشی ام رو بررسی می کرد .میزان لک های روش هم یاداشت می کرد(توهین بالاتر از این برای مشتری وجود نداره) پذیرش شون برخورد بسیار بدی با مشتری ها و خودم داشتند.

(قبل از این که گوشی رو ببرم گارانتی حسابی با باگوشی آب بازی می کردم:Dهیچ مشکلی از نظر نفوذ آب نداشت)
بعد از یک هفته تماس گرفتند گوشی تون تعمیر شده. رفتم گرفتم دیدم مشکل آنتن دهی اش تا حدودی رفع شده و هنوز ضعیف آنتن میده(چون همون لحظه با گوشی دیگه امتحان کردم). تازه دوتا خش ناجور رو صفحه اش برام انداخته بودند.انکار هم میکردند که ما نکردیم

همون روز گوشی رو گرفتم زیر آب. وای اون اتفاق که نباید می افتاد؛ افتاد. بله دوستان آب به داخل دستگاه نفوذ کرده بود.و دوربین ، LCD ، پورت ها ، WiFi ، بورد و.... همه چی گوشی داغون شده بود.داشتم سکته میکردم. بعد چند بار هم قبلش دکمه پاور رو فشار دادم دیدم خیلی دیر صفحه روشن/قفل میشه و یه جورایی سفت شده بودو وقتی فشار میدادم صدای تق بسیار بلندی می داد. فهمیدم گوشی رو بد بستن و حسابی گند زدن تو گوشی نازنینم.
فرداش دوباره بردمش گارنتی تو سالن انتظار نشستم اتفاقاً یکی از آقایایون گوشی منو داشت صدای دکمه پاور گوشی خودم رو با گوشی اون مقایسه کردم متوجه شدم چیزی از گوشی ام باقی نمانده. تازه وقتی به سرپرست عوضی بخش تعمیرات شون گفتم؛ با کمال پررویی و وقاهت گفت صدای دکمه پاور ات طبیعی هست و این که داخل گوشی آب رفته گوشی رو از گارنتی خارج می کنه.انقدر پررو بود می گفت چرا گوشی رو زیر آب گرفتی
(اصلاً به اظهارات مشتری توجه نمی کنند.میگن هر چی ما بگیم درسته. فکر می کنند علامه دهراند
موقع پول گرفتن؛ خوب پول می گیرند،اما موقع مسئولیت پذیری؛ با اخم و تخم و بی احترامی به مشتری میگن خودت خرابش کردی)

(خدا پدر مادر گارانتی آواژنگ و گارنتی یکپارچه ایسوز رو بیامرزه. واقعاً عالی اند)

حالا گوشیمو گرفتند، گفتند باید بررسی کنیم از گارانتی خارجه یا نه. اگه خارج باشه باید پول تعمیر اش رو خودت بدی.
25646
الان هم مطمئن ام که در هر صورت؛ شکسته بسته درستش می کنند و بد تر خرابش می کنند. لعنت به گارانتی آرین. دزد تر و دروغگو تر از آرین بین گارانتی ها وجود نداره.
طبق قوانین اتحادیه باید سر همون مشکل اول گوشی رو عوض می کردند.
1.5 میلیون تومن با خون دل جمع کردم. این شیطان صفت ها به باد اش دادند.
دوستان خوبم به قول دوست عزیر "7777" گول تبلیغات و چهره خوش آب و رنگ گارانتی ها مخصوصاً " آرین" رو نخورید چون در وغگو و دزدهایی بیش نیستند.
25643 25644گول تبلیغات را نخورید
و برایشان مهم نیست از چه کسی می دزدند.مستضعف باشد یا پولدار. تاجر باشد یا کارگر. آن ها به کارشان ادامه میدهند و هیچ کسی هم به داد ما نمیرسد.و نظارتی وجود ندارد. وقتی که رییس شر کت آرین؛ خود بازرس اتحادیه ناظر هم هست چه توقعی باید داشت.
25645آیدین آرام. رییس شرکت نحس "آرین (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)" که همزمان بازرس اتحادیه صنف تجهیزات مخابرات هم هست.(این یعنی اجرای بی نقص قانون)

حالا از دوستان بسیار عزیز سخت افزار می خوام که نظر و تجربیات شون رو مطرح کنند. و از آقای شالیکاریان و بقیه دوستان می خوام که راهنمایی ام کنند.
چی کار کنم؟:-o

.

دوست خوب سلام

در حال حاضر کار خاصی نکنید فقط ببینید که خود شرکت چه کار می کند اگر هم بعد از بازگشت از گارانتی مشکل حل نشد لطفا به بنده اطلاع دهید.

mustang GT
2014/03/01, 16:38
شرکت گارانتی کننده واقعا کار سخت و مهمی رو بر عهده داره.
نمیدونم چرا بعضی از شرکت ها مناسب برخورد نمیکنن و مواظب مشتری نیستن.
من خودم یک ماه پیش پاورم که 480گرین بود سوخت!!!شب روشن کردم یهو دود بدی ازش بلند شد که بدجور بد بو بود.
بردم گارانتی.گفتن چی شده.توضیح دادم براشون.خیلی با احترام و مودبانه.دو دقیقه بعد یه پاور نو بهم دادن.کلی هم ازم تشکر کردن!!!!!

Reza Eshraghi
2014/03/01, 16:54
من پیشنهاد میدم نظر سنجی کیفیت خدمات گارانتی ها توی سال 92 هم اجرا بشه و مقایسه کنیم جایگاه خدمات سال گذشته رو با امسال و ببینیم کدوم شرکت ها پیشرفت یا پسرفت داشتن در خدمات !

iranmanoto
2014/03/03, 18:23
یه چیز از ویستا بگم باور نکردنی!!! داییم یدونه گرافیک asus رو برد ویستا! یدونه نوش رو با کارتون و تمامیه وسایلش بهش دادن!!!!!!

Flanker
2014/03/03, 18:54
یه چیز از ویستا بگم باور نکردنی!!! داییم یدونه گرافیک asus رو برد ویستا! یدونه نوش رو با کارتون و تمامیه وسایلش بهش دادن!!!!!!
پست های قبل تر رو بخونید بهتر شدن کیفیت خدمات ویستا مشهوده!!

Amin224
2014/06/01, 10:35
ماتریکس تعویض مادربرد

aryaiee
2014/07/25, 20:42
دوستان یک چیزی بگم خدمتتون چون ما اینجا همه دوست هستیم بهتره برخی مواقع تجربیات رو بدون تعصب در اختیار هم بگذاریم تا از تکرار اون مشکلات برای همدیگه جلوگیری کنیم.تجربه بنده مربوط به شرکت (شرکت که نه یک مغازه است احتمالا) به اسم لامرد سیستم
یک مادربرد asus تحت گارانتی این شرکت برای یکی از صمیمی ترین دوستان توسط خودشون خریداری شد.متاسفانه چون خرید انلاین بود ایشون مادربرد رو بعد از تحویل چک نکردند.مدتی بعد دیدند سوکت cpu ظاهرا خرابه.واسم فرستاد دیدم بعله چند پایه از سوکت پیچیده شده.بنده موفق شدم 3 تاش رو درست کنم اما 2 تا دیگه خراب موند.خلاصه طی تماس تلفنی با این مرکز،به بنده فرمودند بفرستید یک شرکت گارانتی دیگه اگر میتونید!!!ما نه قطعات اش رو داریم و نه دستگاه تعویض سوکت!!!گفتم یعنی چی؟پس چرا گارانتی کردید خوب؟؟گفت:ما فقط چند کار محدود انجام میدیم بعضی وقت هام از شرکت های دیگه کمک میگیریم.یعنی اطلاعات فنیشون هم زیر صفر بودا!طی تماس بعدی مورد به اطلاع وب سایت فروشنده هم رسید اون ها هم گفتند بله ما هم با این شرکت مشکل داریم!!خلاصه دوستان این هارو عرض کردم موقعه خرید متوجه شرکت گارانتی کننده باشید!این شرکت مادربرد asus،رم kingston،و چند برند از هارد رو گارانتی میکنه.اینارو من خبر دارم بقیه ارو نمیدونم.
موفق باشید

rezakhan
2014/08/23, 12:33
سلام
نه آقا جون کی میگه ویستا بهتر شده
الان یک ماه دستگاهم اونجا گیره هیچکس جوابگو نیست فقط میگن درخواست قطعه کردیم منتظر باش تا بیاد
من نمیدونم شما که نمیتونید یک قطعه تهیه کنید چرا گارنتی میکنید و پول الکی از مردم میگیرید ؟؟

CHalipa
2014/08/23, 15:16
جسارت نباشه جناب *hit m@n* (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.*hit-m-n*) اما بهتر نبود خود اين گارانتيهارو ب 2 دسته اصلي و شركتي تقسيم ميكردين؟؟؟

من خودم بشخصه با گارانتي هاي اصلي ( سازگار ، آواژنگ ، ويستا) تا حالا به مشكلي بر نخوردم مخصوصا سازگار

SAMAN
2014/08/23, 16:00
یه بار کارم به سازگار افتاد : حال داد اساسی !
یه بار کارم به اواژنگ افتاد : پوستم رو کند !

M.Ahmadi
2014/09/08, 18:01
کلا اوژنگ پوست همه رو کنده رفیقم از بزرگان کامپیوتر شهرکرد میگه تا حالا هر چی فرستادیم ابرومون برده .
من که فقط به گارنتی برای فلش اعتقاد دارم.عقیق هم با شناختی که از جناب شمیرانی دارم فک کنم هوای مشتری داره هرچند قطعاتی که کار میکنه نیاز به گارانتی ندارن.

Aliover
2015/01/11, 10:18
کلا اوژنگ پوست همه رو کنده رفیقم از بزرگان کامپیوتر شهرکرد میگه تا حالا هر چی فرستادیم ابرومون برده .
من که فقط به گارنتی برای فلش اعتقاد دارم.عقیق هم با شناختی که از جناب شمیرانی دارم فک کنم هوای مشتری داره هرچند قطعاتی که کار میکنه نیاز به گارانتی ندارن.

البته تو گارانتی شرکت ماتریکس نمونست
6800K من رو ایر سوخت بعدش ... . هیچی دیگه خدا پدر ماتریکس رو بیامرزد :))
از شوخی گذشته خدمات شرکت Matrix عالیه.
دو تا گرافیک پشت سر هم ایراد پیدا کرد هر دو رو ظرف یک هفته با جنس آکبند تعویض کردن
البته گارانتی فلش هم داده پرداز متین هم خوبه.
فلشم سرعش کم شده بود بردم به طرف گفت هیچیش نیس تا نسوزه تعویض نمیکنیم.
منم فرداش سوزوندمش بردم گفتم زود باش تعویض کن :D
طرف اصلا ماتش بردش فلش طوری سوخته بود که کلا انگاری هیچی به پورت USb وصل نشده بود.
واینکه جنس نو هم تعویض شد.
بعد اون هر وقت از سرعت فلش راضی نبودم ..... :))

Parham
2016/04/06, 09:30
با سلام و احترام؛

گفتم من هم پیرو مشکلی که داشتم پست قرار بدم. همانطور که در تاپیک دیگری عنوان شد یک هارد دیسک ۲ ترابایتی سیگیت از دیجی کالا با گارانتی سازگار خریداری شد. پس از اتصال به سیستم و مدتی کارکردن احساس کردم هر از گاهی صدای تق تق خفیفی از هارد شنیده می شود. برای بررسی بیشتر پس از نصب برنامه HDTune با حالت تعجب دیدم پیفام های Smart زیر به سرعت در حال ثبت هستند :

این هم از Benchmark :

با اینکه هارد آکبند بود این مشکلات را داشت... دسترسی به سیستم دیگری نداشتم تا از خطاها مطمئن شوم و با این حال بر روی پورت ساتای دیگر نیژ مجدد تست کردم و پس از اطمینان دو تا راه پیش رو داشتم :

۱- استفاده از ۷ روز گارانتی دیجی کالا که پروسه چند روزه داشت.
۲ - مراجعه به سازگار

تصمیم گرفتم با توجه به تجربه قبلی به سازگار برم. پس از مراجعه مسئول پذیرش مشکل را گفتم و عنوان کرد هارد باید چند روزی برای تست بماند ( ! )

من هم تصاویر بالا را تهیه کرده بودم و نشان دادم که پس از کمی معطلی گفت ببر طبقه بالا بررسی کنند. خانم دیگری که در واحد فنی بود پس از مشاهده هارد و بررسی عنوان کرد در تصاویر همانطور که می بینید وضعیت و Status به صورت OK می باشد ( ! ) من که داشتم از تعجب شاخ در میاوردم پیغام ها را مجدد نشانش دادم و گفتم این هارد مثل کنتور‌ داره خطا می اندازد. بعد از کمی تست عنوان کرد ببرم پذیرش تا توسط کارشناس دیگری باز بررسی شود سرتون را درد نیارم... بعد از ۱ ساعت بررسی تعویض کردند ...

حالا برسم خونه ببینم این یکی به چه صورت است :

پی نوشت : تاپیک مناسب تر از این را پیدا نکردم برای ارسال پست [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Reza Eshraghi
2016/04/06, 13:07
سلام پرهام جان
در اولین فرصت تاپیک ویژه رضایتمندی از گارانتی سال 95 رو ایجاد می کنم مثل دوسال اخیر بعد پستتون رو اونجا بگذارید مجدداً یا مدیران زحمت انتقالشو خواهند کشید @};-
فعلاً بد رقم سرم شلوغه ! حداکثر تا جمعه ترتیبش رو میدم ایشالا

Pr0m3en
2016/04/06, 14:45
بستگی به شرکتش داره ولی همشون بیشتر از اونی که فکرشان بکنید دارن ازاتون سود میگیرن

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

M.Sadegh.M
2016/04/07, 11:39
با سلام و احترام؛

گفتم من هم پیرو مشکلی که داشتم پست قرار بدم.

دوست عزیز شما چه شهری هستید؟(من اصفهان هستم)
منم همین دیروز یک هارد 2 ترا سیگیت از دیجی کالا به دستم رسید دقیقا همین مشکل شما را داشت امروز بردم گارانتی اونم گفت بگذار تست می کنیم اگه مورد داشت تعویض میشه.
خدا کنه اذیت نکنند و تعویضش کنند ، هارد جدیدی که بهتون دادند مشکل نداره؟

Parham
2016/04/07, 12:48
با سلام. تهران هستم گرامی

یکم اذیت کردند گفتند بزارید تست کنیم و ... منم گفتم آکبند است و ... ۴۵ دقیقه معطل کردند و عوض کردند. هارد جدید مشکل خاصی ندارد حوشبختانه فقط همان صدای است که مثا اینکه تنها برای Advanced Power Management می باشد.

jansiz hayat
2016/04/07, 14:34
با سلام و احترام؛

گفتم من هم پیرو مشکلی که داشتم پست قرار بدم. همانطور که در تاپیک دیگری عنوان شد یک هارد دیسک ۲ ترابایتی سیگیت از دیجی کالا با گارانتی سازگار خریداری شد. پس از اتصال به سیستم و مدتی کارکردن احساس کردم هر از گاهی صدای تق تق خفیفی از هارد شنیده می شود. برای بررسی بیشتر پس از نصب برنامه HDTune با حالت تعجب دیدم پیفام های Smart زیر به سرعت در حال ثبت هستند :

با سلام.

ببخشید میشه دقیقا بگین که این خطا کجاست؟ و چه تاثیری تو عملکرد هارد داره؟

Parham
2016/04/07, 14:43
با سلام مجدد؛

موقع کپی کردن فایل ها سرعت کپی و انتقال با اینکه یک فایل با سایز بالا کپی می کردم تغییرات سرعت زیادی داشت که در تست بالا می توانید ببینید.

Optimus Prime
2017/05/26, 12:26
دوست من تبلت ایسوس فرستاده سازگار بعد ۴۰ روز با همون ایرادها برگردوندن و گفتن همشون برطرف شدن.
این بینوا هم دوباره فرستاده به امید اینکه ایندفعه درستش کنن. اینبار زنگ زدن گفتن دستگاه شامل گارانتی نمیشه چون باز شده.:emoji_smiley-39:
من خیلی وقته که گارانتی رو بوسیدم گذاشتم کنار

nikatel
2018/04/30, 14:08
جزو عجایب نیست ولی شما میتونید از طریق رسید اولی که بهتون بابت تحویل گرفتین تو اتحادیه مربوطه شکایت کنید و حتما احقاق حق خواهد شد

parsa60
2018/07/03, 23:26
دوستان گارانتی های سازگار هارد های وسترن دوسال هستن؟
و اینکه اگه هارد سوخته باشه تعویض میکنن یا تعمیر؟

ARMIN
2018/07/04, 08:39

بله گارانتی 2 ساله است.
اگر هارد مشکلی براش پیش بیاد، بررسی می کنند، بسته به مشکلش تعمییر یا تعویضش می کنند. هر دو کیس رو من داشتم باهاشون، هم تعمییر و هم تعویض.

Reza Eshraghi
2018/07/05, 22:40
سلام
هارد چیزی نیست که گارانتی بتونه تعمیرش کنه حتی ریکاوری کنه چون تجهیزات خاص و کلین روم نیاز دارن برای تعمیر تخصصی که شامل جراحی هارد و تعویض هد و سیلندر و برد میشه که نه اونقدر سرمایه دارن نه پشتوانه قطعات یدکی نه نیروی متخصص اونم با این وضع بازار و سیستم متلاشی شده گمرکی
فقط تعویضه . فقط اگرمشکلی توی پورت هارد اکسترنال باشه شاید اونو تعمیر کنن.بقیه موارد تعویضه
کار هارد رو مراکز تخصصی تعمیر هارد انجام میدن .
در نتیجه گارانتی هارد راحت ترین قطعه ایه که میشه توش حاکم شد اکر نامردی نکنند و نگن ضربه زدی و خارج از گارانتیه . اگر آثار ضربه دیده بشه شانسی ندارید.
من هارد سوزوندم در حدی که بردش بوی شدید این کلت ترقه ای بچه ها میداد سازگار عوض کرد فقط می گفت سیستم تست ندارم با یه غرشی مجبورش کردم درجا عوض کنه

dvorah
2020/01/24, 13:55
ب نظر من که الکیه بخصوص واسه ما شهرستانیا

reazgholam18
2022/04/15, 10:34
یه هارد 4 ترابایت دارم با یه کارت گرافیک asus rog strix rtx 2060 advanced 6gb هر دوتاش گارانتی حامی هست هارد بد سکتور فیزیکی داشت تعویضش کردن ولی کارت گرافیکو بهم زنگ زدن گفتم چه مشکلی داشت نتونستن مشکلشو رفع کنن پس فرستادن