PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش اتصال فلش مموری و یا هارد اکسترنال به arc/arc s/...

iranmanoto
2013/01/16, 16:04
سلام دوستان
شاید خیلی از شماها خواستید که فلش مموری و یا هارد اکسترنال و... به گوشی اندرویدی خود وصل کنید و با مشکل مواجه شده باشید!
این مشکل برای خود من هم پیش امده بود
در ادامه میخوام آموزش این کارو براتون بزارم
آموزش برای تمامی گوش های که امکان usb on go رو دارن!
مواد لازم: (:دی
1- گوشی روت باشه
2-کابل usb on go
3-دانلود افزار busy box
4- دانلود نرم افزار usb storage manager
5-دانلود و نصب root explorer*
*برای گوشی هایی که با وصل کردن فلش و یا... برقی به آنها داده نمی شود!(چراغ فلش روشن نمیشه)مثل arc s و...
خوب بعد از تهیه موارد بالا
ابتدا برنامه busy box رو نصب میکنییم و بعد از اون برنامهusb storage manager
بعد از نصب نرم افزار های بالا و وصل کردن فلش مموری وارد برنامه شده و گزینه rooting check و busybox check رو میزنیم(برای چک کردن روت بودن و باز بودن busy box)
بعد از چک کردن گزینه mount usb storage now رو میزنیم
حالا یک پوشه به اسم usb storage در sd کارت اجاد میشه که محتویات فلش و یا هارد شما درون پوشه هست
-------------------------------------------------------------------------------------
*
در گوشی های که برق کافی به فلش و یا هارد نمیرسه (مثل گوشی خودم) باید کار زیر رو انجام داد
1- نصب برنامه root explorer
برنامه رو نصب کنید
usb رو وصل کنید
وارد برنامه شوید
وارد پوشه sys و بعد وارد پوشه bus و بعد وارد usb وبعد وارد devices شوید سپس وارد پوشه 1-1 شوید
روی گزینه bconfigurationvalue انگشت خود را نگه داشته و گزینه open in text editor رو بزنید
در صفحه باز شده
1 رو بنویسید
و سپس ذخیره کنید
(این کار باعث میشه تا گوشی برق مورد نیاز usb رو فراهم کنه)
حالا مثل بالا وارد برنامه usb storage manager شوید و....(طبق بالا)
موفق باشید!
اگه سوالی بود
بفرماید!

alisalehinia
2013/01/16, 17:20
سلام و خیلی ممنون.
میشه بگید فلش رو FAT32 کردید یا NTFS ?
مارک فلشتون چیه ؟ چون من xpria pro دارم با فلشهلای مختلف امتحان کردم فقط یک مدل TOSHIBA رو گرفت.
ممنون.

iranmanoto
2013/01/16, 18:25
سلام و خیلی ممنون.
میشه بگید فلش رو FAT32 کردید یا NTFS ?
مارک فلشتون چیه ؟ چون من xpria pro دارم با فلشهلای مختلف امتحان کردم فقط یک مدل TOSHIBA رو گرفت.
ممنون.
سلام دوست عزیز
بهتره فورمت فلش fat32 ویا fat باشه
ولی برنامه بالا تمامی فرمت هارو ساپورت میکنه
شما وقتی فلش رو وصل کردید چراغش روشن شد؟!
اگه نه از* به بعد رو انجام دهید
البته باید هر سری که فلش رو وصل میکنید این کارو کنید(اگه برق درست به فلشتون نمیرسه)
شما اول فرمت فلشتون رو عوض کنید ببینید چی میشه!
فرمت فلش TOSHIBA چیه؟!
اول اون کارو کردید بعد توشیبارو با یک فلش دیگه عوض کردید درسته؟!

wowowo
2013/01/16, 18:27
سلام و خیلی ممنون.
میشه بگید فلش رو fat32 کردید یا ntfs ?
مارک فلشتون چیه ؟ چون من xpria pro دارم با فلشهلای مختلف امتحان کردم فقط یک مدل toshiba رو گرفت.
ممنون.

به احتمال 99.99 درصد باید fat 32 باشه

تا اونجایی که خبر دارم اکثرا fat 32 هستن

alisalehinia
2013/01/17, 12:38
سلام دوست عزیز
بهتره فورمت فلش fat32 ویا fat باشه
ولی برنامه بالا تمامی فرمت هارو ساپورت میکنه
شما وقتی فلش رو وصل کردید چراغش روشن شد؟!
اگه نه از* به بعد رو انجام دهید
البته باید هر سری که فلش رو وصل میکنید این کارو کنید(اگه برق درست به فلشتون نمیرسه)
شما اول فرمت فلشتون رو عوض کنید ببینید چی میشه!
فرمت فلش toshiba چیه؟!
اول اون کارو کردید بعد توشیبارو با یک فلش دیگه عوض کردید درسته؟!
چراغ فلش که روشن میشه.من موس و دسته بازی و چیزای دیگه بهش وصل می کنم همه رو ساپورت می کنه ولی وسایل ذخیره سازی رو نمی خونه.
اون فلش توشیبا فکر میکنم usb 1 بود.بقیه ی فلش ها رو که usb 2 هستند قبول نمی کنه.همه جور فرمت رو هم امتحان کردم.

iranmanoto
2013/01/17, 14:16
چراغ فلش که روشن میشه.من موس و دسته بازی و چیزای دیگه بهش وصل می کنم همه رو ساپورت می کنه ولی وسایل ذخیره سازی رو نمی خونه.
اون فلش توشیبا فکر میکنم usb 1 بود.بقیه ی فلش ها رو که usb 2 هستند قبول نمی کنه.همه جور فرمت رو هم امتحان کردم.
نسخه اندرویدتون چیه؟!
گوشیه شما یک نقص داره که باروش زیر از بین میره!
این روشی که معرفی میکنم ساده ترین روش برای رفع این نقص هستش و با این روش حتی فلش با فرمتntfsو هر چیز دیگه رو هم میتونید به گوشیتون وصل کنید
اینو رو اکسپریا پرو دوستم نصب کردم و هیچ مشکلی هم نداشته ولی بازم مسئولیتش با خودتونه
مواد لازم:
گوشی روت باشه
منو ریکاوریcwmداشته باشید
busyboxنصب باشه
روش انجام کار:
ابتدا فایل زیپ زیر را دانلود میکنید و از طریق ریکاوری نصب میکنید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
سپس گوشی رو ریست کرده و وقتی گوشی روشن شد فایل زیر رو نصب میکنید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
حالا فقط لذت ببرید
بازم میگم مسولیتش با خودتونه.همیشه حتی وقتی مثل من مطمئن هستید کامل بازم یه بک آپ از گوشیتون داشته باشید برا مواقع ضروری.رو گوشیه دوست من به همین سادگی و بدون مشکل جواب داده
موفق باشید@};-

Dr.htc
2013/05/31, 11:33
سلام من xperia t دارم و مشکل مشابه شما دارم یعنی برق لازم برای فلش فراهم نمیشه.طبق دستوذ العمل شما برای ادیت پوشه 1-1 خواستم عمل کنم که دیدم 1-1 برای من به عنوان پوشه شناسایی نشده بلکه یه فایله که خواستم به صورت text ادیت کنم همش failed میشه.راهکاری دارین؟ممنون

iranmanoto
2013/06/01, 18:15
سلام من xperia t دارم و مشکل مشابه شما دارم یعنی برق لازم برای فلش فراهم نمیشه.طبق دستوذ العمل شما برای ادیت پوشه 1-1 خواستم عمل کنم که دیدم 1-1 برای من به عنوان پوشه شناسایی نشده بلکه یه فایله که خواستم به صورت text ادیت کنم همش failed میشه.راهکاری دارین؟ممنون
پوشه وقتی فعال میشه که فلش مموری به گوشی وصل باشه!
شما احتمالا وقتی این کارو کردید که فلش مموریتون وصل نبوده! درسته؟
اگه سوالی بود در خدمتم