PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه از ssd ها نهایت استفاده را ببریم !

Arsn
2011/11/15, 14:07
باسلام و درود !

روزی که برای ثبت رکورد روی AMD رفته بودیم از سالار جان یه سوال درباره افت سرعت SSD خودم کردم و اینجوری توضیح دادم که : من یه SSD AData S511 60GB دارم که وقتی خریده بودمش از ایندکس ویندوز 7.8 میگرفت ولی الان داره 7.4 میگیره ! دلیلش چیه ؟

1) ویندوز :

ویندوز xp به هیچ وجه برای ssd ها بهینه نشده و خیلی از قابلیت های SSD ها مثل Trim را غیرفعال میکنه پس حتما از ویندوز 7 استفاده کنید

2) یکپارچه سازی (Defragment):

این عمل یعنی یکپارچه سازی برای SSD ها مفهومی نداره و معمولا عمر مفید و سرعت SSD را پایین میاره

برای غیرفعال کردن در ویندوز 7 :

control panel --> administrative tools --> configure schdule -->select drive
و درایو SSd تون را غیر فعال کنید

3) ایندکس ویندوز :

ایندکس ویندوز چون SSD سرعت بالایی داره فقط بار اضافه تحمیل میکنه پس بهتره از درایو ssd با کلیک راست Properties و سپس تیک دوم که مربوط به ایندکس هست را بردارید

4) خاموش کردن سرویس Super fetch

گزینه superfetch از Services.msc به وسیله run قابل دسترسی است ، این گزینه را با گرفتن properties و دربخش Startup غیر فعال کنید

5) هایبرنیشن (Hibernation) را خاموش کنید

با نوشتن دستور powercfg.exe -h off درون cmd که از طریق run اجزا شده میتوانید این کار را انجام بدید

6) ویژگی های ذخیر سازی انرژی را درون بایوس غیر فعال کنید

مثل c1e یا eist

*hit m@n*
2011/11/15, 14:30
مرسی جالب بود
ولی پول ما کجابود ssd بخریم .

rajah
2011/11/15, 15:44
arsnجان خوش بحالت SSDداری واییییییییییییییییی%-(

مقالت رو یه مقدار کاملتر کن درباره مزایای SSDو نحوه عملکرد اون و درباره ساختار طراحیش در آخر هم درباره راه اندازی SSDروی سیستم هم بنویس ممنونم خیلی از بچه ها اطلاعات کاملی ندارن استاد بنویس:-*

*hit m@n*
2011/11/17, 16:26
arsnجان خوش بحالت ssdداری واییییییییییییییییی%-(

مقالت رو یه مقدار کاملتر کن درباره مزایای ssdو نحوه عملکرد اون و درباره ساختار طراحیش در آخر هم درباره راه اندازی ssdروی سیستم هم بنویس ممنونم خیلی از بچه ها اطلاعات کاملی ندارن استاد بنویس:-*
تنها چیزی که از طراحی ssd میدونم اینه که حافظش در دونوع تولید میشه
1 slc مزایا سرعت بیشتر معایب قیمت بالاتر
2 mlc مزایا قیمت پایین معایب سرعت کمتر
البته نمیدونم کدوم عمر بیشتری میکنن.

Arsn
2011/11/17, 17:43
استاد ؟ من ؟
یکی از مهمترین عوامل در سرعت Ssd ها چیپ کنترل کننده حافظه هاست که فعلا بروزترین Sandforce2200 است

انشالله این مقاله SSD آماده بشه ، خیلی کامل توضیحاتی را در اختیارتون میزارم ! فقط الان تو یه قسمتی به مشکل خوردیم که داره به عقب میفته

*hit m@n*
2011/11/17, 17:49
استاد ؟ من ؟
یکی از مهمترین عوامل در سرعت Ssd ها چیپ کنترل کننده حافظه هاست که فعلا بروزترین Sandforce2200 است

انشالله این مقاله SSD آماده بشه ، خیلی کامل توضیحاتی را در اختیارتون میزارم ! فقط الان تو یه قسمتی به مشکل خوردیم که داره به عقب میفته
اینو که گفتم غلطه ؟؟
1 slc مزایا سرعت بیشتر معایب قیمت بالاتر
2 mlc مزایا قیمت پایین معایب سرعت کمتر
البته نمیدونم کدوم عمر بیشتری میکنن

Arsn
2011/11/17, 21:13
نه درست است ! مرسی از اطلاعاتتون که به اشتراک میزارین

slc دوام بیشتری داری ولی اگه منظورتون عمر اطلاعات باشه ، اطلاعات به صورت کلی توی SSD پایداری هارد دیسک را نداره