PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید رم

wowowo
2013/01/12, 18:22
با سلام خدمت دوستان عزیز

همانطور که از عنوان تاپیک معلومه یه مشاوره کوچولو در مورد رم میخوام و چنتا سوال هم دارم

من روی سیستم خودم بازی civilization که یه بازی استراتژیک هست رو نصب کردم و موقع بازی کردن بعد از اینکه نقشه بزرگ میشه و کشورهای بیشتری رو نقشه معلوم میشن سیستم سرعتش میاد پایین -- من شماره 5 این بازی رو نصب کرده بودم و مشکلی نداشتم ولی الان ورژن جدید همون شماره رو نصب کردم بعد از بزرگ شدن نقشه خیلی سرعت سیستم میاد پایین

مشخصات سیستم من اینه

core 2 due : E5300
ram 2G DDr2 Fr 800 Mhz
Gpu : geforce 8800

1 - میخاستم بدونم اگه مقدار رم رو از 2 به 4 گیگ ارتقا بدم مشکلم تو بازی تا مقداری حل میشه یا نه ؟؟
یا باید پردازنده هم قوی تر بشه ؟؟

2 - واسه خرید رم اگه مشخصات رم مثل فرکانس و CL یکی باشن دیگه مشکلی واسه نصب نیست ؟؟ یا برند هم باید یکی باشه ؟؟

3 - من سیستمم 32 بیت هست و یه چند جا خوندم سیستم 32 بیت تا 4 گیگ حافظه رو ساپورت میکنه
اگه من رم رو به 4 ارتقا بدم و از اوجایی که حافظه گرافیکم 512 هست مشکلی پیش نمیاد یا از همه مقدار رم استفاده نمیشه ؟؟؟
آخه اینجوری جمع حافظه میشه 4.5 گیگ که از مقدار 32 بیت بیشتره

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Castiel
2013/01/12, 18:51
1- یک ماژول 2 گیگابایتی دیگر خریداری کنید و به صورت دو کاناله نصب کنید. (یک ماژول روی اسلات اول و دیگری روی اسلات سوم یا اینکه به صورت اسلات 2 و 4). پردازنده شما هم الا مناسب نیست ولی با این وضعیت نمی توانید روی تعویض پردازنده مانور دهید.

2- حتما مشخصات هر دو ماژول باید در تمامی موارد یکسان باشد. البته برند مهم نیست و فقط مشخصات یکسان مهم است.

3- ویندوز 32 بیتی تنها 3.25 گیگابایت رم را ساپورت میدهد و باید حتما ویندوز 64 بیتی نصب کنید. اشتراک گیری از حافظه تاثیر چندانی ندارد و فقط یک تبلیغات به شمار می رود.

wowowo
2013/01/12, 19:02
1- یک ماژول 2 گیگابایتی دیگر خریداری کنید و به صورت دو کاناله نصب کنید. (یک ماژول روی اسلات اول و دیگری روی اسلات سوم یا اینکه به صورت اسلات 2 و 4). پردازنده شما هم الا مناسب نیست ولی با این وضعیت نمی توانید روی تعویض پردازنده مانور دهید.

2- حتما مشخصات هر دو ماژول باید در تمامی موارد یکسان باشد. البته برند مهم نیست و فقط مشخصات یکسان مهم است.

3- ویندوز 32 بیتی تنها 3.25 گیگابایت رم را ساپورت میدهد و باید حتما ویندوز 64 بیتی نصب کنید. اشتراک گیری از حافظه تاثیر چندانی ندارد و فقط یک تبلیغات به شمار می رود.

با تشکر از جواب شما

1 - مادربورد من کلا 2 تا اسلات رم داره

2 - مشخصات رم که باید به آنها توجه کرد فقط حافظه و Cl هستند ؟؟

3 - ویندوز من xp هست -- xp 64 بیت موجود می باشد ؟؟ یا باید 7 نصب کنم

Castiel
2013/01/12, 19:24
با تشکر از جواب شما

1 - مادربورد من کلا 2 تا اسلات رم داره

2 - مشخصات رم که باید به آنها توجه کرد فقط حافظه و cl هستند ؟؟

3 - ویندوز من xp هست -- xp 64 بیت موجود می باشد ؟؟ یا باید 7 نصب کنم

1- مشکلی نیست

2- از نظر ولتاژ هم باید یکسان باشند.

3- ویندوز xp - 64 بیتی به سختی می توانید تهیه کنید و ویندوز سون بهترین حالت است.

wowowo
2013/01/12, 23:24
1- مشکلی نیست

2- از نظر ولتاژ هم باید یکسان باشند.

3- ویندوز xp - 64 بیتی به سختی می توانید تهیه کنید و ویندوز سون بهترین حالت است.

ممنون بابت پاسخ

همین الان رفتم یه چنتا تحقیق کردم یکی برگشت گفت اصلا لزومی نداره 7 نسخه 64 بیت نصب کنم
گفت یکسره برم سراغ 8 نسخه 64 بیت

من تا الان با 7 کار نکردم -- میخاستم بدونم مشکلی واسم پیش نمیاد تو 8 ؟؟؟
کلا 8 چطور هست ؟؟ کسی تجربه کار با 8 رو داره ؟؟
همه بازی ها و نرم افزار ها باهاش هماهنگ هستن ؟؟؟؟؟؟؟

یه توضیح هم درمورد این بدین ممنون میشم

wowowo
2013/01/13, 11:23
دوستان کسی تجربه کار با ویندوز 8 رو نداره یه جوابی بده ؟؟

ممنون بابت پاسخ

همین الان رفتم یه چنتا تحقیق کردم یکی برگشت گفت اصلا لزومی نداره 7 نسخه 64 بیت نصب کنم
گفت یکسره برم سراغ 8 نسخه 64 بیت

من تا الان با 7 کار نکردم -- میخاستم بدونم مشکلی واسم پیش نمیاد تو 8 ؟؟؟
کلا 8 چطور هست ؟؟ کسی تجربه کار با 8 رو داره ؟؟
همه بازی ها و نرم افزار ها باهاش هماهنگ هستن ؟؟؟؟؟؟؟

یه توضیح هم درمورد این بدین ممنون میشم

Castiel
2013/01/13, 12:00
ویندوز 8 فقط در صورتی مورد تائید هست که درایور مادربورد و کارت گرافیک شما برای این ویندوز منتشر شده باشد، در غیر اینصورت مشکل خواهید داشت.

darkknight
2013/01/13, 19:45
دوستان کسی تجربه کار با ویندوز 8 رو نداره یه جوابی بده ؟؟
تغییرات که زیاده اگه براتون سازگاری نرم افزار ها و بازی ها اهمییت داره سون نصب کنید اگه رابط کاربری و امکانات جدید مهم است 8 نصب کنید
در کل سون و 8 خیلی با هم تفاوتی نمیکنند(5درصد اگه فرق کنند)
کسی که با سون کار کرده باشه نیم ساعته راه میفته

wowowo
2013/01/16, 17:22
یا خداااااااااااااااااااااا

همین الان رفتم یه چنتا قیمت رم پرسیدم (( ddr2 2G ))
قیمت ها حدود 75 تا 80 تومان ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واسه 2گیگ رم باید 80 تومان پول بدم ؟؟
اینجا گرونه یا تهرانم همین قیمته ؟؟
گقت چون تولید نمیشه واسه همین گرونه

wowowo
2013/01/16, 20:34
یا خداااااااااااااااااااااا

همین الان رفتم یه چنتا قیمت رم پرسیدم (( ddr2 2g ))
قیمت ها حدود 75 تا 80 تومان ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واسه 2گیگ رم باید 80 تومان پول بدم ؟؟
اینجا گرونه یا تهرانم همین قیمته ؟؟
گقت چون تولید نمیشه واسه همین گرونه

یکی جواب بده -- تهران هم همینجوریه ؟؟

من سیستم ddr3 بخرم ارزونتر واسم تموم میشه