PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خمیر سیلیکون مضاعف برای تراشه ی حافظه

meelad
2013/01/12, 15:05
حدود 7 روز پیش بعد از دو ماه کار با کارت گرافیک palit gt 630 به سرم زد که زیر هت سینک رو یه نگاهی بندازم و ببینم اون زیر چه خبره! بعد از باز کردن فهمیدم که هت سینک به این بزرگی هیچ تماسی با تراشه های حافظه نداره و فقط به gpu وصله.
برای همین مقداری خمیر سیلیکون اضافی به اون تراشه ها زدم تا تراشه ها با هت سینک تبادل گرمایی داشته باشه.
هت سینک رو بستم و فن رو هم وصل کردم.

تا امروز هیچ مشکلی نداشته ولی نمی دونم که این خمیر سیلیکون اضافی مشکلی از لحاظ گرمایی ایجاد نمیکنه و یا برای تراشه های حافظه ی کارت گرافیک ضرر داره یا نه؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون تشکر میکنم!

Castiel
2013/01/12, 15:14
به هیچ وجه کارتون درست نیست و چیپ های حافظه یا باید به صورت آزادنه باشند یا اینکه توسط هیت سینک های مخصوص هر کارت پوشش داده شوند. در صورتی که از هیت سینک استفاده کنید باید چسب مخصوص همراه با هیت سینک را روی چیپ ست بزنید.

meelad
2013/01/12, 16:37
اینم عکس از کاری که انجام دادم: ( به همراه توضیحات! )
16643

hannan bakhshayesh
2013/01/12, 21:45
من فکر میکنم با اینکار فقط گرمای حاصل از gpu رو به چیپ حافظه منتقل کردید.-نیازی به دفع حرارت اونم به این شکل نیست چون همزمان یه منبع گرمایی (gpu) هم به هیت سینک وصله.
(تصویری هم که گذاشتید، فوق العادس-خیلی جالب نشون دادید.)

meelad
2013/01/13, 14:09
حین پاک کردن خمیر سیلیکون یکی از اون مکعب مستطیل هایی که پشت کارت گرافیک بود کنده شده ( از یه ارزن کوچیک تره ) و حالا هم به خاطر نداشتن لحیم با چسپ نواری چسبوندم به برد کارت گرافیک!
الانم مشکلی نداره و بعدا باید با لحیم سر جاش محکم لحیم کنم
آخر عاقبت فضولی کردن تو قطعات کامپیوتر همینه!