PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای ارتقا سیستم

bp1987
2013/01/04, 15:28
با سلام خدمت دوستان
راستش چند وقتیه که می خوام سیستمم رو ارتقا بدم تا بتونم بازی کنم الان VGA ندارم

از طرفی هم می گم خرجی که می خوام برای گرافیک بذارم بدم ی پلی استیشن بخرم و خودم رو راحنت کنم (Ps3)

حالا نظر شما دوستان رو می خواستم بدونم که به نظر شما کدوم عاقلانه تر به نظر میاد

چند تا گرافیکی هم که مدنظرمه ایناست لطفا نظرتون رو راجع به اینا هم بفرمایید ..
Msi 7870
Nsi 7850 Hawk
Evga GTX580 اگر دست 2 گیرم بیاد
اگر قیمتی هم دارید بفرماید\m/

darkknight
2013/01/04, 16:37
الان دیگه خرید کنسول با توجه به عمرشون دیگه عاقلانه نیست مگه در 2 صورت
1.بخاطر بازی های اختصاصی
2.بخاطر قیمت بالای قطعات کامپیوتر
حالا هر 3 تاشون خوبه ولی قیمت ها رو که اینقدر تغییر داره باید برید ببینید توی بازار چنده
البته با این حرف های خودم من خودم میرم یه ps3میخرم خودم رو راحت میکنم
ولی دیگه باید بیخیال بعضی بازی ها شد

bp1987
2013/01/04, 16:55
راستش از ی طرف کنسول به نظر خودم بهتره بعضی بازیها فقط برای کنسول ارایه میشه و از نظر من کفیتشون یکم هم بهتره
من بعضی بازیها رو هم رو کنسول بازی کردم هم پی سی اصلا قابل مقایسه نبودن!!!!!!!!!!!

Hessam
2013/01/04, 18:23
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

wowowo
2013/01/04, 18:30
با سلام خدمت دوستان
راستش چند وقتیه که می خوام سیستمم رو ارتقا بدم تا بتونم بازی کنم الان VGA ندارم

از طرفی هم می گم خرجی که می خوام برای گرافیک بذارم بدم ی پلی استیشن بخرم و خودم رو راحنت کنم (Ps3)

حالا نظر شما دوستان رو می خواستم بدونم که به نظر شما کدوم عاقلانه تر به نظر میاد

چند تا گرافیکی هم که مدنظرمه ایناست لطفا نظرتون رو راجع به اینا هم بفرمایید ..
Msi 7870
Nsi 7850 Hawk
Evga GTX580 اگر دست 2 گیرم بیاد
اگر قیمتی هم دارید بفرماید\m/

دوست عزیز راستش حال تایپ کردن ندارم :D
پست خودمو که یه مقایسه بین کنسول و pc کردم رو ببین (( تو تاپیک شما کدام را برای بازی انتخاب میکنید ))
اگه وضع مالی اجازه میده و مشکل مالی نداری ps3 بگیر

***بحث سر انتخاب ps3 , pc , xbox نیست -- بحث سر کنسول و pc هست
به نظرم هرکدوم از اینا مزایا و معایب خاص خودشو داره

درسته pc امکانات بیشتری رو در اختیار کاربر میذاره ولی یادمون نره وقتی شما یه کنسول میخری تا چند سال نیازی به خرید کنسول جدید نیست تا اینکه کنسول جدید تر بیاد
برای مثال الان چند ساله ps3 تو بازار هست و تمامی بازی هایی که برای ps3 ارائه میشه به راحتی و با تمام قدرت رو این کنسول اجرا میشه
ولی اگه شما یه pc داشته باشین و مثلا امسال آخرین شماره COD رو روی یک سیستم 1 میلیونی با بهترین کیفیت اجرا کردین سال بعد برای اجرای همون سری از بازی و یا 2 تا شماره بعدیش نیاز به ارتقا سخت افزاری دارین
در حالی که روی کنسول چیزی به اسم ارتقای سخت افزار معنی نمیده -- به جز اینکه شرکت نسل جدیدتری ارائه بده

نمونه این مثال هم میشه به شماره جدید GTA اشاره کرد -- تمامی افرادی که کنسول دارین با آخرین قدرت گرافیکی سیتمشون این بازی رو اجرا میکنن ولی کسایی که pc دارن اگه بخوان همچین قدرتی داشته باشن حتما باید سراغ یه کارت گرافیک درست و حسابی برن
البته قبول دارم قدرت pc از کنسول بیشتره ولی شما برای این قدرت باید هر ساله هزینه اضافه بکنین در حالی که کسی که کنسول میخره همیشه 70 تا 90 در صد قدرت pc را تا چند سال در اختیار داره

مورد بعدی

بازی های انحصاری هستن که کنسول رو متمایز میکنن
فکر نکنم هیچ بازی انحصاری واسه pc عرضه شده باشه -- ولی در کنسول به خصوص کنسول ps3 بازی هایی ارائه میشن که فوق العاده جذاب و هیجانی هستن
هیچ کس نمیتونه انکار کنه بازی هایی مثل خدای جنگ و killzone و gran turismo و .... بازی بدی هستن

البته این مورد فقط به بازی های انحصاری شرکتی بر نمیگرده و به بازی های انحصاری کنسولی هم بر میگرده
مثلا سری بازی های تیکن و مورتال کمبات (( حداقل همه ما کمبات روی سگا و تیکن روی ps1 رو یک بار تجربه کردیم ))

من خودم به pc رای دادم
ولی اگه یه روزی وضع مالی اجازه بده سراغ یکی از جدیدترین کنسول ها میرم***

bp1987
2013/01/04, 18:56
ممنون دوست عزیز خیلی قشنگ توضیح دادی الان یکم برام روشن تر شد . اصلا یکی از مشکلات من اب پی سی این بود که تا ی بازی جدید میو.مد باید *** میکردم و هزار تا مشکل دیگه ولی کنسول نه راحت .. ولی حالا باید یکم صبر کنم تا این سوپر اسلیم هم کپی خور بشه راستش میزان هزینم برای جفتش یکی بود و فکر کنم بشه با 1 تومن یکی بالا پایین یکی تهیه کنم .....

bp1987
2013/01/04, 19:00

حسام جان ممنون از توجهت
خود شما اگر قصد خرید کارت گرافیک داشتی کدوم رو انتخاب می کردی .

Hessam
2013/01/04, 19:18

100% ----> 7870 گیگابایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مقایسه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

علی رغم اینکه طرفدار پر و پا قرص انویدیا هستم.
GeForce GTX 580 از نظر توان مصرفی، از سایرین پر مصرف تره. تنها مزیتش در گیگابایت اینه که حافظه ی گرافیکی 3 گیگ داره که به کار نمیاد اصلاً!
مزیت دیگه اش پهنای باند 384 بیت داره که از سایرین بهتره. به جز این دو مورد، از دو مورد دیگه ضعیف تره.
7850 هم که به طبع از 7870 ضعیف تره. بنابراین 7870 با قیمت کمتر از یک میلیون و 200 هزار تومن بهترین گزینه ی انتخابی هست.
ضمن اینکه 7870 گیگابایت Core Clock اش 1100 هست. ولی مورد ام اس آی 1050. در سایر موارد مساوی هستن.
استانداردش 1000 هست. ولی هر دو مورد اورکلاک شده. ام اس آی 50 مگاهرتز اور شده. گیگابایت 100 مگاهرتز اور شده.
در مورد دما و خنک کنندگی فنشون هم اطلاعات ندارم. ولی ظاهراً ام اس آی تبلیغات وسیع تری در مورد خنک کننده هاش کرده و بهترین می دونه.
ضمناً یک پاور حداقل 500 وات ریل هم مورد نیاز هست برای خرید این کارت گرافیک.
پیشنهاد من PC هست. چون همیشه جا واسه پیشرفت گرافیکی داره! ولی پلی استیشن هرگز نداره و همیشه ثابت هست.

expellite
2013/01/04, 19:59
از من میشنوی PS3 نگیر. این کنسولها همین الانش هم مرده متحرک هستند. اواخر 2013 هم نسل بعدیشون میاد. چیپ گرافیکیشون قدیمیه. اصلا قابل مقایسه با PC نیستند. شما یه Hd 7850 داشته باشی خیلی بهتر از PS3 برات کار میکنه.