PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا راهنمایی کنید!(فرمت اجباری هارد)

hd.divx
2013/01/01, 01:11
سلام دوستان
چند روز پیش هارد adata sh93 که اطلاعات شخصیم رو تو اون ذخیره کردم،به سیستم وصل کردم و هارد بالا اومد ولی یه پیغام داد که قبل از استفاده باید هاردو فرمت کنم!!!
یکی از دوستام هم یه هارد اینترنال به من داد که همین مشکل براش به وجود اومده بود!
ممنون میشم راهنمایی کنید
163851638616387

Castiel
2013/01/01, 07:39
اگر گارانتی دارد که بفرستید برای گارانتی
اگر هم گارانتی ندارد، هارد را باز کنید و مستقیم به پورت ساتا وصل کنید. در صورتی که باز هم این ارور آمد که باید فرمت کنید.

wowowo
2013/01/01, 08:44
سلام دوستان
چند روز پیش هارد adata sh93 که اطلاعات شخصیم رو تو اون ذخیره کردم،به سیستم وصل کردم و هارد بالا اومد ولی یه پیغام داد که قبل از استفاده باید هاردو فرمت کنم!!!
یکی از دوستام هم یه هارد اینترنال به من داد که همین مشکل براش به وجود اومده بود!
ممنون میشم راهنمایی کنید
163851638616387

درایو هارد شما به فرمت RAW تبدیل شده است ؟؟
اگر جواب مثبت هست با نرم افزار EASEUS Data Recovery اطلاعات را رکاوری کنید

hd.divx
2013/01/01, 13:30
درایو هارد شما به فرمت raw تبدیل شده است ؟؟
اگر جواب مثبت هست با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات را رکاوری کنید

از کجا باید بفهمم که raw شده یا نه

wowowo
2013/01/01, 15:23
از کجا باید بفهمم که raw شده یا نه

رو درایو کلیک راست بعد گزینه properties
در قسمت فایل سیستم باید نوشته شده باید raw

hd.divx
2013/01/01, 16:55
رو درایو کلیک راست بعد گزینه properties
در قسمت فایل سیستم باید نوشته شده باید raw

کلیک راست و ...
خبری از فرمت raw نیست!
16390

meelad
2013/01/01, 17:20
کلیک راست و ...
خبری از فرمت raw نیست!
16390
کلا خبر از هیچ نوع فرمتی نیست!
فکر کنم هارد شما فرمت raw هم رد کرده باشه و مشکل جدی تر از این حرف ها باشه ( احتمال بازیابی با نرم افزار برای این طور درایو ها زیاد نیست )

wowowo
2013/01/01, 20:01
کلیک راست و ...
خبری از فرمت raw نیست!
16390

راستش تاحالا دیگه اینجوریشو ندیده بودم
ولی شما یک بار با اون نرم افزار رکاوری تست کن ببین چیزی بیرون میکشه

EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1

Devileytion
2013/01/03, 14:33
من همین هارد رو دارم 750 گیگ مشکیشو دقیقا همین مشکل برام پیش اومد . اونم دو بار ! بار اول به ناچار فرمت زدم ، بار دوم خودش درست شد .

ببین منو ، الان که نمیتونی هارد رو باز کنی ، پس چیزی هم نمیتونی توش بریزی ؛ فرمت بزن بعد ریکاوری کن . البته قبلش هرچی به ذهنت میرسه اجرا کن ! با safe mode امتحان کن ، با سیستم های دیگه ، با سیستم عامل های دیگه چه ویندوزی چه چیز دیگه ، از برنامه هایی مثل total commonde استفاده کن ، با کابل دیگه امتحان کن و ... خلاصه هرچی . دیگه هیچ کدوم جواب نداد باید فرمت بزنی و بعد ریکاوری .

wowowo
2013/01/03, 14:38
من همین هارد رو دارم 750 گیگ مشکیشو دقیقا همین مشکل برام پیش اومد . اونم دو بار ! بار اول به ناچار فرمت زدم ، بار دوم خودش درست شد .

ببین منو ، الان که نمیتونی هارد رو باز کنی ، پس چیزی هم نمیتونی توش بریزی ؛ فرمت بزن بعد ریکاوری کن . البته قبلش هرچی به ذهنت میرسه اجرا کن ! با safe mode امتحان کن ، با سیستم های دیگه ، با سیستم عامل های دیگه چه ویندوزی چه چیز دیگه ، از برنامه هایی مثل total commonde استفاده کن ، با کابل دیگه امتحان کن و ... خلاصه هرچی . دیگه هیچ کدوم جواب نداد باید فرمت بزنی و بعد ریکاوری .

آخه اگه بعد از فرمت رکاوری کنه کار سخت تره

در این حالت رکاوری آسونتره
من خودم 80 درصد فایل هام قبل از فرمت رو تونسته بودم رکاوری کنم

hd.divx
2013/01/06, 15:20

برای راهنماییتون ممنونم
یکی از دوستان در فروم های دیگه دیگه گفتن با لینوکس میشه مشکل رو حل کرد! خدا کنه بشه !!!

hd.divx
2013/01/06, 15:22
آخه اگه بعد از فرمت رکاوری کنه کار سخت تره

در این حالت رکاوری آسونتره
من خودم 80 درصد فایل هام قبل از فرمت رو تونسته بودم رکاوری کنم

از چه نرم افزاری استفاده کردی؟لینک بده!

wowowo
2013/01/06, 16:16
از چه نرم افزاری استفاده کردی؟لینک بده!

تو گوگل سرچ کن راحت پیدا میشه

EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1

hannan bakhshayesh
2013/01/06, 21:36
با توجه به صحبتی که دوستمون کرد"دقیقا همین مشکل برام پیش اومد . اونم دو بار ! بار اول به ناچار فرمت زدم ، بار دوم خودش درست شد ." و همینطور عکسها ، به احتمال زیاد(90 درصد) هارد شما به درستی متصل نشده یا به اصطلاح شناسایی نشده.
-شما اول اتصالات هاردتون رو بررسی کنید.کابل هاردتون رو جابجا کنید یا یکم تکونش بدید یا اگر امکانش هست همون کاری که آقای شالیکاریان گفتن،انجام بدین "هارد را باز کنید و مستقیم به پورت ساتا وصل کنید."
-بد هم نیست که با یک آنتی ویروس آپدیت، سیستمتون رو اسکن کنید، شاید مشکل از بدافزار باشه(9 درصد---کل هارد رو نمیخواد اسکن کنی فقط پوشه System32)
- اگر بازم خدایی نکرده مشکل حل نشد و مجبور به فرمت شدید، برای ریکاوری میتونید از نرم افزار icare data recovery استفاده کنید که تقریبا کل هارد رو میتونید برگردونید(البته در بیشتر موارد(فرمتش NTFS باشه، احتمال برگشتن بیشتره))

hd.divx
2013/01/10, 18:00
یکی به داد من برسه!!!

هر کاری که فکرشو بکنید کردم ولی نشد هاردو درست کنم!

حالا هم که اودم هاردو فرمت کنم تا بعد ریکاوریش کنم این پیغامو میده و فرمت نمیشه16592

Castiel
2013/01/10, 18:09
یکی به داد من برسه!!!

هر کاری که فکرشو بکنید کردم ولی نشد هاردو درست کنم!

حالا هم که اودم هاردو فرمت کنم تا بعد ریکاوریش کنم این پیغامو میده و فرمت نمیشه16592

این پیغام در خصوص عدم شناسایی هارد دیسک به دلیل مشکل در کابل یا کانکتور است و به صورت سخت افزاری مشکلی برای ارتباط وجود دارد.

net0098
2013/01/12, 23:35
با سلام، من تازگی یه هارد رو پارتیشن بندی کردم و موقع پارتیشن بندی به تنظیمات نرم افزار کاری نداشتم و الان که نگاه میکنم پارتیشن سوم از نوع primary ساخته شده. آیا این اشکالی داره؟ اصلا فرق primary logocal extended چیه؟(توضیح بدم خدمت دوستان که درایو C توش ویندوز نصبه و D و E برای ذخیره اطلاعات معمولی هستند) متشکرم
اینم تصویر
16647

hd.divx
2013/01/14, 19:41
این پیغام در خصوص عدم شناسایی هارد دیسک به دلیل مشکل در کابل یا کانکتور است و به صورت سخت افزاری مشکلی برای ارتباط وجود دارد.

من کابل رو هم تعویض کردم و حتی هارد رو با ساتا هم وصل کردم ولی باز هم همینجوریه

Castiel
2013/01/14, 22:22
خب عزیز باید هارد را بدهید دست تعمیر کار