PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجموعه سوالات مهم سخت افزاری

rimartic
2012/12/31, 09:58
سلام
سیستم من شامل:
main:Asrock-890fx-Deluxe4
CPU:PhenomII 1075-X6
PSU:XFX-Black edition 750w-80plus silver
RAM:2*Dual 2GIG Geil-1333=8GIG
CPU Cooler:Zalman cnps-120mm
HDD:1TB WD Green+!TB Hitachi+*)GIG Ma2*DVD-RW
VGA:2*5850-Sapphire TOXIC-OC-CrossFire
Monitor:2261-vp LG
CASE:Falcon-Green
و اما سوالات:
1-آیا تعویض مادربورد به 990fx ارزش دارد؟
2-آیا این مادربورد قابلیت نصب سی پی یو بولدوزر AM3+ دارد?
3-قصد ارتقاء سیستم برای افزایش کارایی گیم دارم .آیا صرفاً تعویض گرافیک ها به دو تا msi-7870-HAWK کافیست و به ترتیب اگر سی پی یو رو به 8150 و مادربورد را به 990fx تغییر دهم هر کدام چه سهمی در ارتقاء کارایی خواهند داشت؟
4- آیا هزینه 1 میلیونی برای crosshair V formula-z در مقایسه با یک 990fx دیگر از ASROCK یا GIGABYTEارزشش رو دارد؟
5-آیا دورنما و امیدی به ورود نسل سوم PCI-E 3 در سیستم های AMD هست؟
6-افزودن یک SSD 120 GIG برای نصب سیستم عامل روی سیستم موجود چقدر افزایش کارایی می دهد؟
7-آیا فعال بودن دایمی سیستم Crossfire ایراد داره؟ و فعال بودن Over drive در کاتالیست در قسمت Performance چه تاثیری داره؟
8-حین گیم معمولاً دمای کارت ها (خصوصاً اولی) حدود 60 درجه است آیا manual کردن فن و کار روی 60 تا 70 درصد قدرت ایراد داره؟

ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتید

Arsn
2012/12/31, 10:26
1-آیا تعویض مادربورد به 990fx ارزش دارد؟
2-آیا این مادربورد قابلیت نصب سی پی یو بولدوزر AM3+ دارد?
3-قصد ارتقاء سیستم برای افزایش کارایی گیم دارم .آیا صرفاً تعویض گرافیک ها به دو تا msi-7870-HAWK کافیست و به ترتیب اگر سی پی یو رو به 8150 و مادربورد را به 990fx تغییر دهم هر کدام چه سهمی در ارتقاء کارایی خواهند داشت؟
4- آیا هزینه 1 میلیونی برای crosshair V formula-z در مقایسه با یک 990fx دیگر از ASROCK یا GIGABYTEارزشش رو دارد؟
5-آیا دورنما و امیدی به ورود نسل سوم PCI-E 3 در سیستم های AMD هست؟
6-افزودن یک SSD 120 GIG برای نصب سیستم عامل روی سیستم موجود چقدر افزایش کارایی می دهد؟
7-آیا فعال بودن دایمی سیستم Crossfire ایراد داره؟ و فعال بودن Over drive در کاتالیست در قسمت Performance چه تاثیری داره؟
8-حین گیم معمولاً دمای کارت ها (خصوصاً اولی) حدود 60 درجه است آیا manual کردن فن و کار روی 60 تا 70 درصد قدرت ایراد داره؟

ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتید

1 خیر ارزش نداره ! مزیت خیلی خاصی به دست نمیارید ، در ضمن بورد های خوب 990 در ایران نیست یا بسیار گرون است !
2 بله دارد
3 توصیه میکنم فقط کارت ها را تعویض کنید ! پردازنده را تا مرز 4.2 گیگاهرتز اورکلاک کنید ! (حتی همین هزینه هم به نظرم زیاد است)
4 اصلا اگر اورکلاکر حرفه ای نیستید توصیه نمیکنم !
5 دورنمایی وجود داره ، ولی من دلیلی نمیبینم ! حتی همین الان بهترین کارت ها هم با pcie2 به خوبی کار میکنند !
6 پلن عالی است ! البته اگر دو عدد سالید 60 گیگ بگیرید و رید کنید کارایی بهتری دارید ! در بالااوردن ویندوز ، برنامه ها و لود بازیها تاثیر خیلی عالی دارد !
7 به هیچ وجه اشکالی نداره ، ulps باعث میشه کارت دوم معمولا در حالت بیکاری قرار بگیره !
8 تاثیر داره ، هم روی خنک تر شدن کارت های شما ، هم روی اعصاب شما !!! در مجموع نیازی نیست ! 60 اوکی است !