PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت قیمت و کیفیت rev. 1.0 با rev. 1.1

meelad
2012/12/31, 10:40
می خواستم بدونم که دو مینبرد که مدل یکسانی دارند اما یکیش rev. 1.0 و اون یکی rev. 1.1 هستش چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کیفیت فرقی دارند؟ ( به عنوان مثال :rev. 1.0 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و rev. 1.1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مادربورد GA-P75-D3 )
اصلا دو rev متفاوت در بازار موجود هست؟

wowowo
2012/12/31, 11:06
از نظر سخت افزاری فکر نکنم با هم فرقی داشته باشن
فکر کنم از نظر آپدیت بایوس یا یه چیز تو همین مایه ها با هم فرق دارن

meelad
2012/12/31, 11:11
از نظر سخت افزاری فکر نکنم با هم فرقی داشته باشن
فکر کنم از نظر آپدیت بایوس یا یه چیز تو همین مایه ها با هم فرق دارن

بر عکس ! شما به این دو تا عکس نگاه کن (هر دو یک مدل هستند اما
revمتفاوتی دارند )

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تازه بایوس جفتشون یکی هست !

wowowo
2012/12/31, 11:18
بر عکس ! شما به این دو تا عکس نگاه کن (هر رو یک مدل هستند اما REV
متفاوتی دارند )

تازه بایوس جفتشون یکی هست !

من گفتم از نظر سخت افزاری از هم فرق ندارن
تو عکس هم که معلومه
تنها فرقشون اینه فاصله بین اسلات رم یه ذره زیاده و تو یکی کم
از نظر تعداد اسلات و ..... یکی هستن

meelad
2012/12/31, 11:19
به پورت برق سیپیو نگاه کن
یکیش 4 پینی هست اما دومیه 8 پینی
تازه تو بعضی از مینبرد ها در نگاه اول کاملا مثل یکدیگر هستند و حتی عکس نمونه یکسانی دارند ( برای همین این سوال برام ایجاد شده که قیمت و کیفیت یکسانی دارند یا نه)

wowowo
2012/12/31, 11:30
به پورت برق سیپیو نگاه کن
یکیش 4 پینی هست اما دومیه 8 پینی
تازه تو بعضی از مینبرد ها در نگاه اول کاملا مثل یکدیگر هستند و حتی عکس نمونه یکسانی دارند ( برای همین این سوال برام ایجاد شده که قیمت و کیفیت یکسانی دارند یا نه)

به اون توجه نکرده بودم :d
آخه هردوتاشون از یه چیپ ست هستن و باید سوکت های یکسانی رو ساپورت کنن
پس اگه اینجوری یکی باید دو برابر اون یکی برق مصرف کنه

شاید یکیشون بعضی از سوکت های همون چیپ ست رو ساپورت نمیکنه و شاید اصلا واسه اورکلاک باشه !!!!!!!!!!!

meelad
2012/12/31, 12:00
اساتید نظری ندارن!؟

darkknight
2012/12/31, 20:25
نه :دی /////اپ بود

Hessam
2013/01/01, 18:13
منظور از rev ورژن مادربورد و بایوسش هست.
به طبع rev 1.1 or 2 بهتر از rev 1.0 هست. rev های بالاتر هم داریم. rev 2.3 مثلاً که مربوط به مادربورد های ساخته شده ما قبل سال 2010 میلادی هست. مثل مین های سوکت 1156. هر چی عدد بزرگتر و بیشتر باشه، مین برد جدید تر هست.
دقیقاً اینها مثل بچ یا آپدیت های بازی های مختلفه که نوعی اصلاحیه هست که اقدامات لازم جهت موارد زیر انجام میشه:
در ورژن های بالا بهینه سازی ها انجام شده و یه سری آپدیت های کلی انجام و اعمال شده روی مادربورد. حالا می تونه نرم افزاری یا سخت افزاری باشه. نرم افزاری که 100% هست. سخت افزاریش رو مطمئن نیستم.

meelad
2013/01/01, 18:26
حالا از کیفیت که بگذریم قیمتش تفاوتی داره؟ ( چون بی انصافیه اگه قیمت ریویژن های مختلف مساوی باشه )