PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امورش شبکه peer to peer

azim
2011/11/14, 17:48
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این هم یک مقاله که به درخواست اقا فرجام گل دوست عزیزم گذاشتم درباره اموزش شبکه کردن دو تا سیستم می باشد امیدوارم بدردتون بخوره
اگه سوالی هم داشتید من در خدمت هستم

azimpourjafar@gmail.com

sami_1985
2011/11/16, 18:02
سلام دوست عزيز
واقعاً به درد خورد
ممکنه آموزش شبکه کردن Laptop و يک PC رو با استفاده از Router و Wifi رو هم بزاريد؟جوری که به درايو ها هم دسترسی داشته باشيم.
با تشکر

azim
2011/11/16, 18:27
سلام سامی جان شبکه کردن یک کامپیوتر با لپ تاپ نیازی به روتر نداره سناریویی که می خوایی اجرا کنی کامل بهم بگو ویندوز هایی که هرکدوم دارن هم بگو تا من برات مطلب اماده کنم

sami_1985
2011/11/17, 14:11
بازم سلام دوست خوبم آقا عظيم
من 1 Router دارم،1 Laptop و 1 Pc.
سيستم عامل Pc,ايکس پی هست . Laptop هم ويدوز هفت.
خيلی وقتا به فايلی که تو يکی از سيستمها هست،تو سيستم ديگه هم احتياج دارم،واسه همين مجبورم از يه سيستم بريزم تو حافظه فلش يا hard اکسترنال تا منتقل کنم به اون يکی.
اما شنيدم با استفاده از شبکه کردن هم ميشه اين کار رو انجام داد.اما من چون Laptop ام به صورت wireless به router متصل هست و از اينترنت استفاده ميکنم،همينطور Pc از طريق کارت شبکه وصل هست به Router,ميخوام از اين راه شبکه کنم سيستمها رو.جوری که هر جای خونه بتونم با لپتاپ به درايو های پی سی دسترسی داشته باشم
اميدوارم خوب توضيح داده باشم.
پيشاپيش ازت تشکر ميکنم برای زحمتی که ميکشی
شاد باشی

azim
2011/11/17, 16:46
سامی جان روتر شما اتوماتیک به دو تا سیستم ip میده؟ درسته
اگه این طور هست پس هر دو تا سیستم اتوماتیک به هم شبکه هستن
من نمی دونم چقدر اطلاعات شبکه ای داری ولی برو ip سیستم ویندوز رو از این مسیر نگاه کن
روی علامت کانکشن تو ویندوز xp دابل کلیک کن سریرگ ساپورت رو نگاه کن ببین ip address چه عددی نوشته مثلا 192.168.1.2
بعد برو رو سیستم ویندوز seven توی منوی run بنویس ping 192.168.1.2 -t وقتی که اینو نوشتی ببین چه پیغامی بهت می دهد اگه اینو داد یعنی همه چیز درسته

1226

اگه تا اینجا که من گفتم درست بود همه چیز پس حالا کافی که روی یک سیستم فایل ها رو شیر کنی تا اون سیستم بتواند ببیندشون که تو مقاله قبلی تو ضیح دادم
اینا رو با توجه به سناریویی بود که خودت بهم دادی اگه اشتباه یا کم بودی داره بهم بگو تا برات رفع کنم
دوست شما عظیم
درود بر تو

sami_1985
2011/11/17, 21:10
آقا عظيم،اينکاری که گفتين جواب داد،ممنون از لطفتo:-)
اما من ميخوام که بتونم بدون اينکه share کنم چيزی رو بتونم بهش دسترسی داشته باشم.مثلاً همه drive های PC رو روی Laptop بتونم ببينم و به فايلها دسترسی داشته باشم.
آخه يک بار يادمه يکی از دوستام که ديگه نميبينمش،اينکارو انجام داده بود.
ممنون که پيگيری ميکنيد و سری جواب ميديد
ايشالا جبران:)>-

azim
2011/11/19, 08:36
سلام سامی جان این مسیر که میگم برو این چیزی که میخوای شاید این باشه
right click on my compueter
2- manage
3-(right click on =computer management (local
4- connect to another computer و ای پی سیستم مقابل را زده و گزینه share انتخاب میکنی حالا تمام درایو های سیستم روبرو رو میبینی بون اینکه نیاز باشد انها را شیر کنی