PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای performance خوب در gaming به چه سخت افزاری نیاز دارم ؟

Dr.Mac
2012/12/29, 21:10
سلام . من یه سیستمی دارم که یه روزی خدا بود !! الان فکر کنم 3-4 سال از اون روز می گذرد . حالا می خوام دو باره اون سیستم رو راه بندازم ولی من فقط این سیستم رو برای بازی می خوام . حالا از دوستان یه راهنمایی می خوام .

خوب سیستم من اینه :

cpu : core 2 quad Q9550 2.83 GHz
motherboard : ep45-ud3r
2 گیگ نا قابل رم (فک کنم 1333 باشه)
پاورم 500 وات
یه گرافیک 9600 GSO هم دارم که گویا سوخته !!!
حالا من می خوام 1-1.5 تومن پایه سیستم خرج کنم . حالا من باید چی کار کنم . حالا نظر خودمم بگم :
1. cpu که فکر کنم نیازی به تعویض نباشه چون اون قدر ضعیف نیست که بخواد روی performance بازی تاثیر بذاره .
2.به نظر من گرافیک برای بازی خیلی مهمه پس حد اقل 1 تومن برای گرافیک می خوام خرج کنم .
3 . اون پاور 500 وات که به 1 تومن کارت گرافیک نمی خوره پس پاورم باید عوض شه .
4.رمم که ....
5.حالا اصلا motherboard رو عوض کنم ؟ اصلا تاثیر روی بازی داره ؟ البته 2 تا نکته هست تا اون جایی که من یادمه این motherboard رم DDR3 رو ساپورت نمی کرد و این که کارت گرافیک 1 تومنی قطعا PCI e 3 هست و من Max بازده رو از گرافیکم نمی گیرم با این motherboard .
خوب حالا من چی کار کنم ؟ اگر motherboard رو عوض کنم قیمت از 1.5 بیشتر می شه . مگر این که گرافیک یا motherboard رو دسته دوم بگیرم . از اون جایی که اصلا تجربه ی خرید دسته دوم رو ندارم توی این مورد هم راهنمایی ام کنید !!!! حالا شما من رو داداش کوچک تر خودتون حساب کنید . یه راهنمایی عالی کنید که با 1.5 یه سیستم عالی جمع کنم .

darkknight
2012/12/29, 23:07
تصمیم کبرا رو خودتون باید بگیرید نظر منو بخواهید فعلا از گرافیک شروع کنید پول بیشتری دستتون امد برید سراغ تعویض سیستم(قیمت ها دوباره رفتن بالا .تعویض سیستم به صلاح نیست حتی خرید گرافیک هم به صلاح(اصلا میخوام بنویسم سلاح:دی)نیست./ مانیتور 700 تومنی امروز توی تهران بوده850تومن) ولی در کل برای گرافیک یک تومنی باید سیستمون رو عوض کنید(که خودش 2تومنی خرج رو دستتون میندازه(البته با این قیمت های تخیلی بازار)))

Amir99
2012/12/30, 00:05
سلام . من یه سیستمی دارم که یه روزی خدا بود !! الان فکر کنم 3-4 سال از اون روز می گذرد . حالا می خوام دو باره اون سیستم رو راه بندازم ولی من فقط این سیستم رو برای بازی می خوام . حالا از دوستان یه راهنمایی می خوام .

خوب سیستم من اینه :

Cpu : Core 2 quad q9550 2.83 ghz
motherboard : Ep45-ud3r
2 گیگ نا قابل رم (فک کنم 1333 باشه)
پاورم 500 وات
یه گرافیک 9600 gso هم دارم که گویا سوخته !!!
حالا من می خوام 1-1.5 تومن پایه سیستم خرج کنم . حالا من باید چی کار کنم . حالا نظر خودمم بگم :
1. Cpu که فکر کنم نیازی به تعویض نباشه چون اون قدر ضعیف نیست که بخواد روی performance بازی تاثیر بذاره .
2.به نظر من گرافیک برای بازی خیلی مهمه پس حد اقل 1 تومن برای گرافیک می خوام خرج کنم .
3 . اون پاور 500 وات که به 1 تومن کارت گرافیک نمی خوره پس پاورم باید عوض شه .
4.رمم که ....
5.حالا اصلا motherboard رو عوض کنم ؟ اصلا تاثیر روی بازی داره ؟ البته 2 تا نکته هست تا اون جایی که من یادمه این motherboard رم ddr3 رو ساپورت نمی کرد و این که کارت گرافیک 1 تومنی قطعا pci e 3 هست و من max بازده رو از گرافیکم نمی گیرم با این motherboard .
خوب حالا من چی کار کنم ؟ اگر motherboard رو عوض کنم قیمت از 1.5 بیشتر می شه . مگر این که گرافیک یا motherboard رو دسته دوم بگیرم . از اون جایی که اصلا تجربه ی خرید دسته دوم رو ندارم توی این مورد هم راهنمایی ام کنید !!!! حالا شما من رو داداش کوچک تر خودتون حساب کنید . یه راهنمایی عالی کنید که با 1.5 یه سیستم عالی جمع کنم .

cpu تون که خیلی عالیه، نیازی به تعویض اون ندارید! ببینید تو جدول چه جایگاه خوبی داره، ببین ببین ----» 16370

برای کارت گرافیک هم باید از قویترین های pci 2.0 استفاده کنید مثلاً gtx 580.

دو تا مشکل دارید، یکی کمبود توان در پاور و دیگری کمبود سرعت در حافظه!

Dr.Mac
2012/12/30, 07:00
ممنون دوستان که جواب دادین . راستش فعلا نمی خوام بخرم . شاید تا 6 ماه هم بتونم صبر کنم . (حداقل تا وقتی سری 8000 بیاد) . در اصل سوال اصلی من اینه که واقعا motherboard تاثیر روی بازی داره ؟؟؟ خوب اگر من ارزون ترین motherboard ای رو بگیرم که PCI e 3 رو ساپورت کنه و رم DDR3 رو چه فرقی با یه motherboard 700 تومنی داره ؟؟؟؟

در مورد گرافیک دسته دوم هم :: 2 سوال داشتم :
1.گرافیک دسته دوم 1 تومنی رو چند میفروشند(می دونم بستگی به فروشنده داره ولی حدودی چند)
2.خرید گرافیک دسته دوم مشکلی ایجاد نمی کنه که بعدا پشیمون شم .